Terugkeer Richard Witschge in Oranje Verdeling tv-gelden op helling Krajicek simpel ronde verder DE STEM Luc Nilis trekt zich geblesseerd terug UITSLAGEN standen Kritiek op NV Eredivisie ohtmiiem ondscoach Hiddink roept Van Gastel niet op voor 'dubbel' Testud schakelt nummer twee Sanchez Vicario uit Dennis Gerritsen (ex-NAC) kan bij De Graafschap tekenen sportnieuws KORT Menthéour heeft licentie terug Van Grunsven kan naar Indoor Brabant Edwin Jongejans stopt met schoonspringen Grand Prix veldlopen in de maak Hincapie wint in Catalonië 13.000 gulden voor schaatspak Angenent Het nieuwste model uit de HP NetServer Serie: de HP NetServer LD Pro Dg| voor meer informatie: (0161) 43 28 55 Uw partner in automatisering Lange Bunder 5 - 4854 MB BAVEL Sport poor Henri van der Steen jjist - Richard Witschge wel, fean-Paul van Gastel niet. De jjddenvelder van Feyenoord ontbreekt in de groep van ne gentien waarmee bondscoach Guus Hiddink de WK-kwali- Scatie-dubbel tegen San Ma rino (zaterdag) en Turkije (woensdag) gaat spelen. Voor de laatste interland, de iriendschappelijke ontmoeting get Frankrijk, werd Jean-Paul an Gastel nog wel geselecteerd, lij was toen net terug na een langdurige afwezigheid vanwege oen beenbreuk. Feyenoord-coach Ine Haan vond het te vroeg, Van Gastel zegde dus af, met pijn in het hart. Sindsdien speelde Van Gastel alweer de nodige wedstrij den. Vorige week tegen RKC pas te hij even vanwege een spier- scheuring. Normaal een blessure waarvoor zes weken rust staan. Van Gastel: „Maar wij hebben Dick van Toorn, dus was ik binnen een week weer speelklaar." Zondag was Van Gastel er tegen AZ weer bij, Hiddink liet hem desalniette min buiten de selectie. „Het was spannend, jammer dat ik er niet bij zit. Nee, ik weet niet waarom, ik heb met Hiddink geen contact gehad." Ook voor de eerder door diverse blessures geplaagde Richard Wit schge komt Oranje wat vroeg, maar de middenvelder hoeft van Louis van Gaal niet af te zeggen, hoewel ook de Ajax-coach van mening is dat Hiddink al te op portunistisch is. Witschge: „Van Gaal vond het eigenlijk wat te vroeg, maar ik heb hem gerustge steld; ik zal er de volgende wed strijd van Ajax weer gewoon bij zijn, ik ben fit." Tegen Frankrijk, op het EK van vorig jaar in Engeland, speelde Witschge zijn laatste interland. Sindsdien werd hij twee keer ge opereerd. Bij Ajax maakte hij twee maanden geleden zijn rent ree. Overigens bestaat de selectie uit negentien spelers omdat Dennis Bergkamp alleen voor de wed strijd tegen San Marino beschik baar is. De uitwedstrijd tegen Turkije laat de aanvaller van Ar senal schieten vanwege zijn vliegangst. Van PSV zijn ook beide centrum verdedigers geselecteerd, Jaap Stam en Stan Valckx. Assistent - bondscoach Johan Neeskens zag vrijdag nog wel oud-Ajacied Frank Verlaat uitblinken bij VfB Stuttgart, maar Hiddink zag geen aanleiding de Iinkspoot te selec teren. Buiten de twee PSV'ers heeft Hiddink ook nog Johan de Koek opgeroepen. De bondscoach zag afgelopen weekeinde overigens maar een handjevol internationals aan het werk. Zaterdag was hij bij PSV- Heerenveen, zondag bij FC Twente-NEC, wellicht voor Bos- velt. De bijna-Feyenoorder is een van de mogelijke rechtermidden velders voor Hiddink. Zoals be kend heeft Clarence Seedorf geen zin in die plaats, eerste man Aron Winter daarentegen is momenteel bij Inter voornamelijk bankzit ter. Selectie Oranje: Edwin van der Sar, Frank de Boer, Ronald de Boer, Ri chard Witschge, Patrick Kluivert en Marc Overmars (Ajax), Ed de Goey, Giovanni van Bronckhorst (Feye noord), Jaap Stam, Stan Valckx, Arthur Numan, Wim Jonk en Philip Cocu (PSV), Dennis Bergkamp (Ar senal), Michael Reiziger (AC Milan), Clarence Seedorf (Real Madrid), Pierre van Hooijdonk (Nottingham Forest), Johan de Kock (Schalke 04) en Aron Winter (Inter). Jong Oranje: Mario Melchiot, Kiki Musampa, Martijn Reuser, Nordin Wooter (Ajax), George Boateng (Feyenoord), Patrick Paauwe, Fer nando Ricksen, Jurgen Dirkx (Fortu- na Sittard), Robert Fuchs (De Graaf - Richard Witschge. foto anp schap), Boudewijn Zenden (PSV), Jo- chem van der Hoeven, Willem Kor sten, Roy Makaay (Vitesse), Niels Oude Kamphuis (FC Twente), Stefan Postma (FC Utrecht), Jimmy van Fessem (Willem n). Door Henk Mees Amsterdam - Verplichte degradatie als straf voor wangedrag van voetbalsupporters: het is een van de plannetjes in de opzet van een nieuwe structuur voor de eredivisie. Vertegenwoordigers van de 18 clubs wa ren daartoe gisteravond bijeen in Amsterdam waar het plan besproken werd de eredivisie in de vorm van 'een naamloze vennootschap' (NV) onder te brengen. .Eerst wil ik weten wat de crite ria zijn op basis waarvan een dé straks uit de eredivisie zou kunnen worden gezet. Wat zon dag bij Beverwijk is gebeurd, talt voor mij niet daaronder. Daar staat Feyenoord geheel kuiten. Daarvoor zou je de club toch niet uit de eredivisie kun nen zetten," reageerde Feye- uoord-voorzitter Jorien van den Herik vooraf aan de bijeenkomst die de hele avond vulde in de Amsterdamse RAI. Strenge, voor de club tastbare straf na wangedrag vormt slechts een van de talrijke ideeën die passen bij de nieuwe struc tuur. De daarin geopperde ver deling van de tv-inkomsten, pas vanaf 1 juli 1999, lokte op voor tand al discussie uit. Vooralsnog 'lijft de huidige regeling van kracht. Dit seizoen kunnen alle clubs nog rekenen op een basis bedrag van 2,9 miljoen gulden. De extraatjes kunnen worden verdiend op basis van prestaties. Qubs uit de top van de eredivi sie komen daardoor aan het eind van het seizoen uit op een bedrag J"' circa 50 procent hoger ligt van de hekkensluiter. koor de periode na 1 juli 1999 wordt in de beoogde nieuwe op eet een drastisch gewijzigde ver deelsleutel gehanteerd. De top-4 s'okt dan 30 procent van het to taal op. De onderste vier van de eredivisie moeten zich bedrui- Peumet in totaal 13 procent. De verschillen lopen dan zo hoog op dat een club uit de eerste catego- bijna tweeënhalf keer meer ®jgt dan een van de vier laagst- ^klasseerde clubs. De voorzitters van Sparta en ortuna Sittard, respectievelijk eter van de Burg en Eric Bouw meester, tekenden gisteren al ®eteen bezwaren aan. Oppositie an ook uit diverse andere hoe- en komen. Voordat de eredivi- Sle een nieuwe vorm kan krijgen, !5 ®erst toestemming binnen de nodig. Zowel in de verga- ering betaald voetbal, waarin j eerste divisie en spelersra- fijn vertegenwoordigd, als de bondsvergadering van Prefs en amateurs is daar een aist Vaïl '■wee<der(fe ver" Veranderingen Jeewel de nieuwe NV Eredivisie er buiten toe nauwelijks een euw gezicht krijgt, is statuten- F'gmg nodig vanwege diverse letne veranderingen. De werk- van zeven clubmanagers (onder wie Martien Vreijsen van NAC) stelt samen met een aantal ingehuurde deskundigen (mar keting, juristen) ondermeer voor: 9 Herverdeling van tv-gelden. 9 Koppeling van positie jeugd- teams en tweede elftal aan de plaats van het eerste team. Bij degradatie uit eredivisie zakken ook de overige teams af, en om gekeerd. 9 Vaste speeldag per week, met een voorkeur voor de zaterdag. 9 Versneld afwerken van toer nooi om de KNVB-beker met fi nale kort na de winterstop in de Arena. 9 Instelling van een toernooi om de League-cup met vanaf de achtste finales deelneming van Belgische clubs waarbij de win naar zich plaatst voor het toer nooi om de UEFA-cup. 9 Kortere winterstop. Vaste speeldag Niet alleen het nieuwe verdeel schema van de tv-gelden riep al weerstand op. Ook de keuze van de vaste speeldag valt bij som mige clubs niet goed. De vraag is bovendien hoe de eerste divisie, vrijwel eensgezind gewend op zaterdag te spelen, reageert op het plan ook de eredivisie op grote schaal zaterdags af te wer ken. „Het plan is niet doordacht en financieel onvoldoende onder bouwd," reageerde Gaston Sporre, voorzitter van FC Zwol le en het laatst nog actief als 'formateur' van het nieuwe sec- tiebestuur betaald voetbal. Sporre: „Wat men voor heeft met de jeugdcompetities is een ramp en in zijn algemeenheid is het plan teveel topclub-geörien- teerd. Daarom kan ik me ook niet voorstellen dat de hele ere divisie dit zo maar slikt." De werkgroep, waarvan Ajax fi nancieel manager Maarten 01- denhof gisteren als woordvoer der naar voren trad, heeft voor de nieuwe eredivisiestructuur gekozen voor een Naamloze Vennootschap, om daarmee nu al de mogelijkheid te openen op langere termijn voor emissie op de beurs te kunnen kiezen. De bedoeling is dat de 18 clubs als participanten in de NV Eredivi sie recht krijgen op aandelen. Afgezien van de vraag of de plannen allemaal wel tot uitvoe ring komen, moet nog worden afgewacht wanneer ze eventueel ingaan. De bondsvergadering is al op 9 juni, net drie weken voordat op 1 juli formeel het nieuwe seizoen begint. Martina Hingis had in de vierde ronde van het toernooi in Key Biscane opmerkelijk veel moeite met de Russische Lichovtseva. De Zwitserse nummer 1 won pas na drie sets: 6-3 2-6 6-3. foto reuter Key Biscayne (anp) - Richard Krajicek heeft gisteren vrij simpel de laatste zestien van het tennistoernooi in Key Biscane bereikt. De als vijfde geplaatste Neder lander klopte de Fransman Boetsch in twee sets, 6-3 7-5. De service van Krajicek liep ouder wets. Hij sloeg zeventien aces. In de vierde ronde ontmoet Kraji cek, de enige in het Super 9- toernooi in Florida nog actieve Nederlander, Jim Courier, voor malig nummer 1 van de wereld. De grootste verrassingen vielen bij de vrouwen te noteren. De als tweede geplaatste Spaanse Arantxa Sanchez Vicario, die al maanden de juiste vorm mist, verloor in de vierde ronde van de Frangaise Sandrine Testud (0-6 5-7). Ook de nummer vijf van de ranglijst, olympisch kampioene Lindsay Davenport, bleef steken. Zij ging met 6-4 6- 2 ten onder tegen haar Ameri kaanse landgenote Mary Joe Fernandez, nummer tien van de plaatsingslijst. De nederlaag van de als dertiende geplaatste Oostenrijkse Judith Wiesner te gen de Amerikaanse Chanda Rubin was minder verrassend (6-3 3-6 5-7). Martina Hingis, als nummer één geplaatst, moest hard voor haar plek bij de laatste acht knokken. De Zwitserse aanstaande kop- loopster van de wereldranglijst (als opvolgster van Steffi Graf) won in drie sets van de Russin Elena Lichovtseva (6-3 2-6 6-3). Bij de mannen kwam in de derde ronde een einde aan de aspira ties van de als negende geplaats te Zuid-Afrikaan Wayne Ferrei- ra. Hij verloor met twee keer 6-3 van de Australiër Mark Philip- poussis. De Chileen Marcelo Rios, achtste op de lijst, was niet opgewassen tegen de Zweed Jo nas Björkman (3-6 6-3 1-6) en de als elfde gerangschikte Span jaard Alberto Costa verloor van de Oekraïner Andrej Medvedev (3-6 6-3 6-7). UITSLAGEN Key Biscayne. 7 miljoen gulden. Mannen, derde ronde: Krajicek (Ned/5) - Boetsch (Fra) 6-3 7-5, Muster (Oos/2) - Haas (Dui) 6-1 6-2, Bruguera (Spa) - Chang (VSt/3) 6-4 6-3, Ivanisevic (Kro/4) - Spadea (VSt) 3-6 7-6 6-4, Björkman (Zwe) - Rios (Chl/8) 6-3 3-6 6-1, Hrbaty (Slw) - Woodruff (VSt) 6-3 6-2, Kulti (Zwe) - Nestor (Can) 6-4 7-5, Medvedev (Oek) - Alberto Costa (Spa/11) 6-3 3-6 7-6, Etlis (Arg) - Alonso (Spa) 7-6 7-6, Dreekmann (Dui) - Kuerten (Bra) 7-6 3-6 7-6, Larsson (Zwe) - Dosedel (Tsj) 5-7, 7-5 6-3. Vrouwen, derde ronde: Hingis (Zwi/1) - Williams (VSt) 6-4 6-2, Davenport (VSt/5) - Grzybowska (Pol) 6-2 6-0, Fusai (Ita) - Huber (Dui/6) 7-6 6-3, Spirlea (Roe/7) - Appelmans (Bel) 2-6 6-2 6-3, Mary Joe Fernandez (VSt/10) - Maleeva (Bul) 3-6 6-2 6-4, Paulus (Oos/11) - Tauziat (Fra) 6-1 6-7 6-1, Rubin (VSt) - Wiesner (Oos/13) 3-6 6-3 7- 5, Schett (Oos) - Po (VSt/14) 6-3 7- 5, Carlsson (Zwe) - Zvereva (WRu) 6-4 1-6 6-1, Testud (Fra) - Panova (Rus) 7-6 6-1. Vierde ronde: Hingis - Lichovtseva (Rus) 6-3 2-6 6-3, Testud (Fra) - Sanchez Vicario (Spa/2) 6-0 7-5, Paulus - Fusai (Fra) 6-1 2-6 6-1, Fernandez - Davenport 6-4 6-2. Van onze verslaggevers Brussel - Luc Nilis heeft zich wegens een nieuwe enkelbles sure teruggetrokken uit de se lectie van het Belgische voet balelftal voor de WK-kwalifi- catiewedstrijd zaterdag in Cardiff tegen Wales. Dat maakte bondscoach Georges Leekens gisteren in Brussel bekend. Nilis speelde zaterdag met PSV in de verloren wedstrijd tegen Heerenveen (0-1) na een rustpe riode om zijn gevoelige enkel te ontzien. Zondag kreeg hij echter opnieuw last. „Hij is zonder twij fel te vroeg begonnen," zei Leek ens wat zuur. Hij maakte zich echter niet al te veel zorgen. „Er zijn nog andere mogelijkheden." Er kan Leekens nog meer onheil te wachten staan, want ook Phi lippe Albert, Olivier Doll en Franky van der Eist zijn niet fit. Albert, uitkomend voor Newcast le United, toonde zich pessimis tisch: „Als het niet snel beter met me gaat, speel ik niet." Ook de kans dat Doll actief is in Cardiff is gering. Hij kampt met een spierverrekking. Van der Eist trainde gisteren niet mee met de groep, de eveneens licht gebles seerde Lorenzo Staelens beperkte zich tot wat loopwerk. Vandaag zal Leekens na overleg met zijn medische staf beslissen of hij de selectie uitbreidt met twee of drie nieuwe spelers. In groep zeven van de WK-kwalifi- catie bezet België momenteel de derde plaats achter Nederland en Wales. Dennis Gerritsen beslist mor gen of hij de komende twee sei zoen bij De Graafschap voetbalt. „Ik kom naar de wedstrijd tegen AZ kijken en heb er een goed ge voel over," verklaarde de spits van Helmond Sport gistermid dag, nadat hij op De Vijverberg uitgeleide was gedaan door voor zitter Hylke Enzerink van De Graafschap. De 25-jarige Gerritsen, sinds zijn verblijf bij NAC een goede vriend van Graafschapper Fabian Wil ms, voerde gisteren in het bijzijn van ex-voetballer en jurist Keje Molenaar een in wezen afron dend gesprek met De Graaf schap. „Woensdag is de deadline en het ligt nu aan mij. Het is ja of nee," vertelde de fysieke sterke centrumspits naderhand. „De puntjes moeten nog even op de 'i' worden gezet. Er hebben nog meerdere clubs belangstel ling getoond. Uit de eredivisie. Nee, naar het buitenland wil ik niet, daar heb ik nog niet genoeg voor gespresteerd." Doelman Hans Segers moet op 4 juni opnieuw voor de rechter in Winchester komen. Ook zijn col lega's Bruce Grobbelaar en John Fashanu en de Aziatische zaken man Lim moeten opnieuw ver schijnen. Het viertal wordt be schuldigd van manipulatie in het begin van de jaren negentig van wedstrijden in de Engels Premier League. Tijdens de eerste rechts zaak kon de juiy niet tot een oor deel komen. Het Openbaar Ministerie be schuldigt de vier van dezelfde misdrijven als tijdens het eerste proces. Zij zouden in ruil voor grote sommen geld wedstrijden hebben beïnvloed. Het kwartet heeft altijd ontkend. De eerste rechtszaak duurde acht weken. De jury liet na twee dagen beraadslagingen weten niet tot een oordeel te kunnen komen. Zeist. Schorsingen betaald voetbal. Een duel: Fortes Rodriques (AZ), Atteveld en Elshot (FC Groningen), Tomasson (Heerenveen), Roelofsen (NAC), Cruden (NEC), Jonk (PSV), Schops (Roda JC), Hendriksen (Cambuur), Van de Merwe (Dord- recht'90), Barmentloo en Sion (Emmen), Goes (Haarlem), Bovee (Helmond Sport), Van de Mije (Heracles), Joordens (MW), Ma- gielse (RBC), Van der Meer (VW). I I I I I DINSDAG 25 MAART 1997 B1 ■HMI Parijs - De Franse wielrenner Erwan Menthéour heeft zijn licen tie terug. Twee weken geleden moest hij die inleveren. Bij een controle tijdens Parijs-Nice bleek de hematocriete waarde, de dikte van het bloed, boven de grens van 50 procent te zijn. Nieuw laboratoriumonderzoek heeft uitgewezen dat zijn bloed niet meer te dik is. Wanneer Menthéour terugkeert in het peloton is nog niet bekend. Zijn ploegleider Mare Madiot zal dat nog met hem be spreken. Gemert - Anky van Grunsven kan haar wereldbekertitel op In- door Brabant (10-13 april) verdedigen. Dat wees gisteren onder zoek in het ziekenhuis in Geldrop uit. De dressuurkampioene uit Gemert liep zondag schouder- en armletsel op tijdens een con cours in Giesbeek toen zij haar op hol geslagen paard Gestion Idool wilde stoppen. Van Grunsven werd aan de teugels een me ter of vijftien door de viervoeter meegesleurd. Van Grunsven bracht gisteren voor nader onderzoek een bezoek aan Rein van den Hoogenband, de clubarts van PSV. Daaruit bleek dat de botten en kapsels niet zijn beschadigd. Amsterdam - Edwin Jongejans stopt als schoonspringer. De Bad hoevedorper mist de motivatie om verder te gaan. Daarnaast ont breekt het de zwembond aan financiële middelen om de schoon springer voor goede trainingsstages naar het buitenland te stu ren. De inmiddels 30-jarige Jongejans veroverde in 1991 in Perth de wereldtitel op de 1-meterplank. De Olympische Spelen in At lanta miste hij door een blessure. Turijn - De organisatoren van de toonaangevende Europese veld lopen willen met ingang van het volgende winterseizoen een Grand Prix-circuit in het leven roepen. De details moeten nog worden uitgewerkt. „We denken aan een serie wedstrijden zoals de Golden Four bij de baanatletiek," verklaarde Jos van Rey, leider van de jaarlijkse wedstrijd in Brussel, in Turijn daags na de wereldtitelstrijd. Het is de bedoeling het Grand Prix-circuit onder te brengen in de al reeds bestaande IAAF World Cross Challenge. „Er komt een spe ciale prijzenpot voor Europese deelnemers." Volgens Van Rey gaat het om vier tot zes wedstrijden die tot het nieuwe circuit moeten behoren. Het is de bedoeling de Europese veldlopers met het initiatief te stimuleren in een onderdeel dat wordt beheerst door Afrikanen. Lloret de Mar - De Amerikaanse wielrenner George Hincapie heeft gisteren de eerste etappe gewonnen van de Catalaanse Week. Het was een rit over 160 km met start en finish in de bad plaats Lloret de Mar. In de massasprint versloeg hij de Italiaan Fabrizio Bontempi en de Australiër Stuart O'Grady. Catalaanse Week Eerste etappe, Lloret de Mar-Lloret de Mar: 1. Hincapie (VSt) 160 km in 4.11.40 (gemiddelde snelheid 38,116 km/u), 2. Bontempi (Ita), 3. O'Gra dy (Aus), 4. Ullrich (Dui), 5. Heppner (Dui), 6. Stephens (Aus), 7. Jar- mann (Zwi), 8. Travesoni (Ita), 9. Diaz de Otazu (Spa), 10. Noe (Ita), 29. Jonker, 43. Breukink, 47. Boogerd, 73. Boven 2.49, 97. Van Heeswijk, 106. Voskamp, 111. De Koning 8.23, 114. Van der Steen, 127. Moeren hout 10.03,142. Dubbeldam 16.11, 144. Blijlevens. Ronde van Normandië. Proloog, Mondeville-Mondeville: 1. Blanchard (Fra) 6 km in 7.08, 2. Gouvenou (Fra) 0.01, 3. Genty (Fra) 0.04, 4. Talmant (Fra) 0.08, 5. Guil- bert (Fra) 0.11, 22. Hiemstra 0.22, 35. Van Rijn 0.29, 69. Barsingerhorn 0.37,112. Sijen 1.02,114. Van der Velden 1.04. Den Haag - Het pak waarin Henk Angenent op 4 januari de Elf stedentocht won, heeft tijdens een veiling 13.000 gulden opge bracht. Wat de anonieme koper met het pak gaat doen, is onbekend. De opbrengst gaat naar het Ronald McDonald Kinderfonds. Dat fonds biedt opvang aan de familieleden van ernstig zieke kinde ren die in een ziekenhuis worden verpleegd. Angenent overhandigde het fondsbestuur tijdens de veiling ook een bedrag van 20.280 gulden, de opbrengst van een kistje door de schaatser gekweekte spruiten (oogst 1997). De veiling was onder deel van een gala dat het fonds in totaal 1.827.780 gulden ople verde. AUTOSPORT Phoenix. Indy League: 1. Guthrie (VSt) Dallara 2.14.32, 2. Stewart (VSt) G-Force, 3. Hamilton (VSt) G Force; op één ronde 4. Greco (Bra) Dallara, 5. Gregoire (Fra) G Force; op vijf ronden 6. Groff (VSt) G Force. Rally van Portugal, tellend voor het WK. Stand na 10 klassementsproeven: 1. Makinen/Harj anne (Fin/Mits ubishi Lancer) 1.32,32, 2. Eriks- son/Parmander (Zwe/Subaru Im- preza) 0.05, 3. Loix/Smeets (Bel/Toyota Celica) 1.05, 4. Burns/Reid (GBr/Mitsubishi Lan cer) 1.28, 5. Madeira/Silva (Por/Subaru Impreza) 1.56. BILJARTEN Zundert. Grand Prix driebanden. Eerste ronde: Bult - Van de Berg 50-36/44 beurten, Verlouw - Van Lieshout 50-34/55, Peterson - Koorevaar 50-49/53, Van de Looy - Siemens 50-48/44, Schumann - De Wit 50-47/63, De Bruin - Breur 50-20/41. CRICKET Kuala Lumpur. WK B-landen, eerste dag. GROEP A VERENIGDE STATEN - SINGA PORE 2-0. Verenigde Staten 229 voor 8, Singapore 112 all out, Ver enigde Staten wint met 117 runs. IERLAND - GIBRALTAR 2-0. Ierland 278 voor 2, Gibraltar 86, Ierland wint met 192 runs. KENYA - ISRAËL 2-0. Israël 154 voor 8, Kenya 157 voor 3, Kenya wint met 7 wickets. GROEP B DENEMARKEN - MALEISIË 2- 0. Denemarken 143, Maleisië 112, Denemarken wint met 31 runs. VERENIGDE ARABISCHE EMI RATEN - WEST-AFRIKA 2-0. West-Afrika 71, Verenigde Arabi sche Emiraten 73 voor 3, Verenig de Arabische Emiraten wint met 7 wickets. BANGLADESH - ARGENTINIË 2-0. Argentinië 118, Bangladesh 147 voor 5, Bangladesh wint met 5 wickets. GROEP C NEDERLAND - OOST- EN CEN TRAAL AFRIKA 2-0. Oost- en Centraal Afrika 26 all out, Neder land 27 voor 2, Nederland wint met 8 wickets. GROEP D BERMUDA - ITALIË 2-0. Italië 125 voor 9, Bermuda 128 voor 3, Bermuda wint met 7 wickets. DAMMEN Uithuizen. NK mannen, tweede ronde: Cock van Leeuwen - Clerc 1-1, Raven - Thijssen 0-2, Meijer - Oudshoorn 1-1, Van der Zee - Gérard Jansen 1-1, Kemperman - Boom 1-1, Hans Jansen - Mol 1-1, Krajenbrink - Arjan van Leeuwen 1-1. Stand: 1. Thijssen en Van der Zee 3 punten, 3. Clerc, Gérard Jansen, Hans Jansen, Kemperman, Kra jenbrink, Arjan van Leeuwen, Cock van Leeuwen, Meijer, Mol en Oudshoorn 2, 13. Boom en Raven 1. GOLF Orlando. Bay Hill Invitational: 1. Mickelson (VSt) 272 slagen (72 65 70 65), 2. Appleby (Aus) 275, 3. Stewart (VSt), O'Meara (VSt), Uresti (VSt) 276, 6. Bradley (VSt), Roberts (VSt), Herron (VSt) 277. SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 12: eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: 4 winnaars, elk 25.000,00; derde prijs: 55 win naars, 1.000,00; vierde prijs: 176 winnaars, 250,00; vijfde prijs: 2.690 winnaars, 25,00; zesde prijs: 4.681 winnaars, 10,00; zevende prijs: 48.339 winnaars, 5,00. Cijferspel 12: zes cijfers goed: 1 winnaar; vijf cijfers goed: 1 win naar; vier cijfers goed: 19 win naars; drie cijfers goed: 266; twee cijfers goed: 2.706. VOETBAL Engeland, Premier League: Midd lesbrough - Nottingham Forest 1- 1, Arsenal - Liverpool 1-2. Stand aan kop: Manchester United 31- 63, Liverpool 31-60, Arsenal 32- 57, Newcastle 30-52. Staart: Mid dlesbrough 31-32, Nottingham 33- 31, Coventry 32-30, Southampton 31-27. Middlesbrough 3 punten in mindering.

de Stem | 1997 | | pagina 9