DE STEM In Kanaalzone Gent 1500 banen Een beetje last van zijwind op de A58 PRINTEMPS WEEK- END D'outue jttart 'Zeehonden bij elkaar zetten in Voordelta' ONZE NIEUWE ZOMERCOLLECTIE IS BINNEN Jongerenwerk brengt subculturen in beeld CDA tegen uniforme grondprijs voor heel Zeeuws-Vlaanderen Week cel en boete voor mishandeling in Axel ^KOOPSTER Burberrys /INIA VERA gevende allround nedewerk(st)er szaak D'Ouwe Mart aerospace and vehicle systems jlntwerps havenbedrijf Katoen Natie/Seaport Terminals bouwt logistiek park Dronken man rijdt liegen gevel woning Snelheidsduivel pis auto kwijt 'Aanpassen van I ventilatie leeggegooid geld' Staten over natuur Oosterschelde: Pittige mode in schitterende kleuren! nu is ver weg dichtbij.... .w Polo Ralph Lauren De nieuwste vrijetijdsmode voor HAAR en voor HEM Kom even langs en maak uw keuze uit de collecties van Escada Sport, Donaldson, Burberrys Polo Ralph Lauren, La Gaviotta. Mulberry accessoires en Church's herenschoenen. C1 Rover prijst Zeeuwse Net Hennepplantj es gaan in rook op bij brand op zolder ART 1997 op vrouwen met een eigen stijl. ;tiging te Breda zoeken wij op korte arttime 20 uur p.w. opleiding Grote mate van zelfstcm- ede contactuele eigenschappen teit met en ervaring in mode ef voorkomen, i hele fijne werksfeer, goede salarië- ieidsvoorwaarden. sresseerd bent in bovengenoemde u dan z.s.m. een brief met currlcu- asfoto naar: .a.v. mevr. A. Tollenaar Brugstraat 42, 4811 WS Breda Broodjeszaak - Restaurant rt is een goed lopende brood- x restaurant, waar een aantal oede sfeer samenwerken. Dit zoek naar een enthousiaste: zoek naar iemand die zijn ver- jkheden kan dragen en van aan- Bij afwezigheid van de direc- eiding worden gegeven aan het oneel. engt het volgende met zich mee: ïen van klanten en van gerechten naken van salades en broodjes men van bestellingen van werkschema's bij afwezig- directie. ste vereisten voor deze baan zijn: van voldoende keukenervaring ele instelling m.b.t. de werktijden werkweek) esse hebben en denkt u dat u voor deze baan, dan kunt u uw ollicitatie, voorzien van een CV J.W. Coppens 4701 PH Roosendaal and 'stems bv, t.a.v. dhr. M. Coolen, afdeling Iszaken, postbus 436, 5660 AK Celdrop, is een innovatieve, industriële ;e onderneming, succesvol in ontwik- ductie, reparatie en onderhoud in de roor luchtvaart- en voertuigsystemen, nteel circa 290 medewerkers. WIJ ZOEKEN EEN VAKKUNDIGE: GROEPSLEIDER PRODUCTCONTROLE CNC WERKVOOR BEREIDER VERSPANING A. Groepsleider Productcontrole Belangrijkste taken: ding aan ca. 10 productcontroleurs ior een optimale inzet van mensen en n ior de definitie van het afdelingsbeleid antwoordelijk voor de implementatie :n van meet- en callibratieprocedures ISO-9000 n van (voornamelijk) productie, werk- ;iding en overige kwaliteitsafdelingen len van meetrapporten en het nemen uiten met betrekking tot goed- danwel van vakkennis en inhoudelijke kennis metingen) eert aan hoofd productie Algemene eisen voor de functie: ig minimaal MTS/HTS-WTB of vergelijk- eau levende capaciteiten eamwerker ng Engelse en Duitse taal rvaring en opleiding in het genoemde :d 10 jaar) omgaan met PC en relevante software- ima's zoals MS-excel en MS-word B. CNC werkvoorbereider verspaning Belangrijkste taken: tellen van werkinstructies en offertecalcu- tinisch ondersteunen van productie en rcie (verkoop en inkoop) rrvoeren van methodeverbeteringen Algemene eisen van de functie: ig MBO/HBO-WT8 ige ervaring met CNC-programmering met 3-CAD/CAM-systemen, bij voorkeur lineer/Pro Manufacturing en AutoCad ing Engelse en Duitse taal omgaan met PC en relevante software- nma's, zoals MS-excel en MS-word Bent u geïnteresseerd in een van de zend uw curriculum vitae, alsmede een :f, vóór 15 april naar: SP aerospace Zeeland |;0or Frank Deij Ijent/Terneuzen - In de Gent- le Kanaalzone, op een steen worp van Zeeuws-Vlaande- Lg, komen volgend jaar 1500 Ijeiiwe banen bij die vooral Lgr langdurige werklozen Ijteressant zijn. ■itt Antwerpse havenbedrijf Ka- liïtt Natie/Seaport Terminals laat aan de Kennedylaan in Gent Kn mega logistiek park bouwen Lor opslag, doorvoer en behan- Idtling van goederen, dat 1000 tot lüOO arbeidsplaatsen oplevert, ilgens voorzitter Fernand Huts n de Raad van Bestuurliggen er vooral kansen voor onge schoold personeel en vrouwen. De groep die het doorgaans moeilijk heeft om een baan te vinden. Katoen Natie, een van de grootste Europese bedrijven in de haven-, transport en distribu tiesector, zal ook in Zeeuws- Vlaanderen werknemers recrute- ren, zo zei Huts. Katoen Natie, dat al een vesti ging in Gent heeft, heeft een ter rein van veertig hectare opge kocht en bestrijkt nu in Gent een oppervlakte van 62 hectare. Daarvan wordt uiteindelijk veer tig hectare overdekt voor opslag faciliteiten en goederenbehande ling. Met de aanleg van het logis tieke park is een investering van 3,1 miljard Belgische frank ge moeid. Katoen Natie strijkt neer in Gent omdat het in Antwerpen, waar het bedrijf zijn wortels heeft, wordt tegengewerkt. In het Ant werpse havengebied, 14.000 hec tare groot, is voor alle havenacti viteiten de zogenaamde Wet Ma jor (de wet op de havenarbeid) van kracht. Dat betekent dat ook werkzaamheden achter de kade, zoals distributie en logistieke handelingen, door havenarbei ders moeten worden uitgevoerd. In Gent geldt die wet alleen voor een strook langs de kade (voor los- en Iaadwerkzaamheden) en kunnen er voor alle andere ha venactiviteiten gewone CAO's worden afgesloten met eigen per soneel en hoeven bedrijven geen gebruik te maken van havenar- beidpools. Dat scheelt enorm in de arbeidskosten, verklaarde Huts de vlucht naar Gent. Die beslissing nam Katoen Natie niet op een regenachtige namid dag. Huts zei gisteren in Gent dat Katoen Natie zeven jaar heeft onderhandeld om in Antwerpen tot een versoepeling van de wet op de havenarbeid te komen. De havenvakbonden willen echter van geen wijken weten. „Dus zijn we op zoek gegaan naar een an dere locatie. In Gent hebben ze de wijsheid om het havengebied in twee zones op te splitsen." Desgevraagd gaf Huts aan dat er niet in het Nederlandse deel van de Kanaalzone is gekeken. Het industriegebied de Axelse Vlakte wordt in rapporten bij uitstek genoemd als uitvalsbasis voor lo gistieke en distributie-activitei ten. Staffunctionaris F. van den He mel van het Havenschap Terneu- zen noemde het binnenhalen van Katoen Natie gisteren een gewel dige oppepper voor de Gentse kuitaart - Een 33-jarige automo- lilist uit de gemeente Hontenisse ]s in de nacht van donderdag op fcrijdag onder invloed van alcohol Jset zijn auto tegen de voorgevel (tueen huis op de Hulsterweg in piitaart geknald. man liep verwondingen op si zijn gezicht. Doktersbehan- iling was niet nodig. De gevel in het huis, een deel van de in- lêdel en de auto raakten zwaar schadigd. De man was om 3.15 |d eerst met zijn auto van de lieg geraakt en daarna tegen het kuis gebotst. De ademanalyse (tees uit dat zijn promillage ruim ll,6 was. ■Van onze verslaggever Tcimerswaal - De politie heeft (gisteren de een jaar oude BMW i een 26-jarige inwoner uit de neente Zwartsluis in beslag Ijenomen. De bestuurder reed over de rijksweg A58 in de ge- Reimerswaal met een I snelheid van minstens 190 kilo- I meter per uur. Ter plaatse mag niet harder wor- liai gereden dan 70 kilometer per luur. I Verder werd op deze rijksweg een 23-jarige inwoner uit Bergen op Zoom aangehouden. De automo- Wist reed 168 kilometer per uur j m plaats van de toegestane maxi- mum snelheid van 120. Eveneens |wrd een bestuurder uit Spijke- nisse bekeurd. Deze man reed 170 'silometer per uur. Van onze verslaggever Hulst - De 16.000 gulden die de gemeente Hulst uit wil trekken 'oor het opheffen van de geluids- overlast, veroorzaakt door venti latoren in de lichtkoepel van het Hadskantoor, is volgens een aan- 'al politici weggegooid geld. Dat ®ek tijdens de bespreking van voorstel in de commissie H'ads- en Dorpsontwikkeling. Ha raadsleden Blommaert, Neefs f» De Vries twijfelden aan het 'ffldement van deze investering. I aanpassingen is nodig omdat I f0orhet ventileren van de hal van I 'at stadskantoor geluidsoverlast I ontstaat in de kantoren van de I ambtenaren. Raadslid Steijaert '°Bd dat de investering wel zin- I'd was. Bram Moens uit Middelburg trapt met zijn ligfiets op rijksweg A58 de Zeeuwse fietsactie 'Trap's naar je baas' officieel van start. Van onze verslaggever Middelburg - Een beetje last van zij wind had-ie. En verder een hele snel weg voor zich alleen. Dat overkomt je niet veel als ligfietsen Bram Moens, de Middelburger die voormalig uurre cordhouder op een ligfiets is met 77 kilometer, opende gisteren de nieuwe Zeeuwse fietsactie "Trap's naar je baas' door over de A58 onder escorte van de politie en een ware perskara vaan naar Goes te rijden. Hij reed van het ene kantoor van Delta nutsbedrijven naar het andere. Delta is een groot sponsor van de actie. Moens had er 25 minuten en 43 seconden voor nodig, hij reed gemiddeld 58,25 kilometer per uur met een top van rond de tachtig kilometer per uur. „Ik heb me nog ingehouden, want ik wou hier niet te bezweet arriveren, er is nog een hele bijeenkomst, weet je," zei hij vlak na zijn aankomst in Goes. Daar stond een uitgebreide delegatie on der leiding van Delta-directeur Stoter hem op te wachten. Milieu, en dus fiets, wordt steeds belangrijker in de bedrijfsvoering van Delta, vertelde Stoter later in een toe spraak. Meer woon-werkverkeer per fiets en de auto thuislaten, de doelstelling van de actie van het Zeeuws Platform Duurza me Onrtwikkeling. Delta reikt in November een bokaal uit aan het bedrijf dat zich het meest actief heeft beziggeheouden met de actie: de Del- ta-fietsbokaal. En Bram Moens Die gaat een poging doen zijn oude record weer terug te win nen, ook daarin wordt hij gesponsord door Delta. Dat gaat dit najaar gebeuren, Moens gaat proberen boven de tachtig ki lometer te komen. Het uurrecord is nu in handen van de Duitser Lars Teutenberg. Voor 2500 gulden Wasgoed gestolen Afneuzen - Van een 39-jari- Terneuzense is gisteren al naar wasgoed gestolen. De diefstal gebeurde bij haar woning aan de Witte de wthstraat. gedupeerde vrouw had '00r zo'n 2500 gulden aan """goed aan de lijn hangen. Van onze verslaggever Middelburg - Zeeland moet zijn kaarten niet op twee toekom stige zeehondenpopulaties zetten: een groep in de Oosterschel de en een andere in de Voordelta. Gezien de ervaringen kan be ter een goede, beschermde zone in de Voordelta worden ge maakt, omdat de groep in de Oosterschelde toch niet tiert. (ADVERTENTIE) Deze geluiden klonken gisteren in een statencommissie in Middel burg, waar het om de natuur in de Oosterschelde ging. Zeehonden worden daar met zenders om te ruggezet en er worden wanhopige pogingen gedaan om een gezonde populatie van zeehonden te kwe ken. Veel specialisten betwijfelen of het ooit zal lukken de situatie van voor de oorlog terug te krijgen toen er honderden zeehonden in de Oosterschelde zaten. (ADVERTENTIE) met een SIEMENS S4 GSM-telefoon rsssm Cerrit bereikbaar in heel Europa dejonge axel Oranjestraat 5 - Telefoon 0115 562710 Sinsdien is de zeearm afgesloten door de pijierdam. De watersport os enorm toegenomen met alle verstoring van dien. In de Voor delta echter, het stuk voor Schou wen en de Bruowersdam, vestigen zich spontaan zeehonden op de platen. Statenlid Van Ginkel (RPF/GPV) die beroepshalve als politieman te water veel kermis van het gebied heeft, startte giste ren de discussie om de groep zee honden in de Oosterschelde los te laten en die in de Voordelta beter te beschermen met planologische maatregelen als beschermingszo nes. Van Ginkel: „Is er wel plaats voor een zeehondenpopulatie in de Oosterschelde en willen we daar wel een populatie. We moe ten gewoon kiezen." Van Ginkel werd gesteund door het CDA en de AOV, maar de PvdA wilde lie ver nog een paar jaar wachten met een dergelijke keuze. Na enkele jaren is het beter waarneembaar of de populatie in de Oosterschel de werkelijk niet gedijt, aldus de sociaal-democraten. LA CAVIOTTA DESIGN QUALITY O V I. O N I) N PRINTEMPS WEEK'END «aai 9, Sluis, 01 i 746 f6 68 Open ma.-vr. van 9 tot 12.30 en van 13.30 tot 18 uur. Za. en zo. van 10.30 tot 18 uur. I I I I I ZATERDAG 22 MAART 1997 haven. In termen van werkgele genheid is de vestiging in Gent ook interessant voor de regio Zeeuws-Vlaanderen, vindt hij. Dat de Axelse Vlakte niet voor Katoen Natie in beeld kwam noemt hij logisch. „We hebben de kans niet gekre gen, maar hadden we ervan ge weten dan was het nog heel moeilijk geweest om er tussen te komen. Ik denk niet dat we een reële kans hadden gemaakt. Ka toen Natie had al een vestiging in Gent. Als een bedrijf al een be paald fundament in een haven heeft is het logisch dat het daar zijn uitbreiding zoekt." Van onze verslaggever Oostburg - De stichting Jeugd- en jongerenwerk in Oost burg begint een onderzoek naar de verschillende subcultu ren onder Zeeuws-Vlaamse jongeren. Het is de bedoeling dat het onderzoek nog dit jaar resulteert in een film die ge bruikt wordt om de jeugd op basisscholen en scholen in het middelbaar onderwijs voor te lichten. Er ligt een globale onderzoek sopzet klaar. Met de definitieve uitwerking wacht de stichting tot na het overleg met de ge meenten Sluis-Aardenburg en Oostburg. Jongerenwerker Jo Stanneveld: „We weten nog niet wat voor mogelijkheden zij heb ben. Pas dan weten we wat we kunnen doen." Volgens Stanneveld is het nu een goed moment om de ver schillende jeugdstromingen in beeld te brengen. „Ik heb het gevoel dat zich een aantal groepen aan het ontwik kelen is in Zeeuws-Vlaanderen. Ik denk dan aan bijvoorbeeld skaters en gabbers. Die indeling heeft vooral te maken met het uiterlijk. Hoe lang dat onder scheid duurt weet ik niet. De jongerencultuur kan snel veran deren." Het onderzoek richt zich vooral op de leeftijdsgroep van veertien tot twintig jaar. „De Zeeuws-Vlaamse situatie is in zoverre specifiek, dat veel jongeren rond hun twintigste jaar weggaan." De uiteindelij ke film wordt gebruikt als voor lichtingsmateriaal op scholen. Stanneveld: „Aan de ene kant willen we de jeugd informeren over de verschillende subcultu ren. Aan de andere kant willen we wijzen op de nadelige effec ten van bepaalde kenmerken van culturen, zoals drugsge bruik." ZIE OOK PAGINA C4: Alles kan, zolang je maar cool bent Van onze verslaggever Middelburg - Het CDA in de Zeeuwse Staten is mordicus tegen een gelijke grondprijs voor heel Zeeuws-Vlaanderen, een voor stel dat de WD-gedeputeerde Van Zwieten (Ruimtelijke Orde ning) in deze krant lanceerde. gestie van mij," aldus Van Zwie ten. Hij deelde ook nog mee te zul len gaan praten met de gemeente Terneuzen om de bestuurlijke problemen rond de nieuwe wijk Othene op te lossen. Terneuzen is al gaan bouwen zonder dat er een goedgekeurd bestemmingsplan ligt. En Terneuzen maakte die haast vanwege een contract met de projectontwikkelaar Mabon. In principe zou de provincie nu de bouw kunnen stopleggen. „Maar dat zou het faillissement van Ter neuzen betekenen en wie wil dat vroeg Van Zwieten. Statenlid Ramondt van het CDA greep gisteren tijdens een com missiezitting het onderwerp aan. „Waar zijn we nu in hemelsnaam mee bezig," vroeg Ramondt zich af. Van Zwieten legde daarop uit dat het hem ging om de solidari teit en samenwerking in Zeeuws- Vlaanderen te versterken door die uniforme grondprijs. „Zo kunnen we de problemen op het gebeid van volkshuisvesting oplossen, nu is er nog te veel concurrentie tus sen de steden en het platteland, maar het was geen colllegestand- punt hoor, het was maar een sug- Van onze verslaggever Terneuzen - „Als hij niet tussenbeide was gekomen, had ik mis schien wel in het ziekenhuis gelegen," verklaarde K. gisteren onder ede. Als getuige in de zaak tegen D. van S. uit Axel, pro beerde hij bij de rechtbank in Terneuzen een goed woordje voor zijn plaatsgenoot te doen. Het ging allemaal om de gebeurte nissen die op 12 november 1995 hadden plaatsgevonden in Axel. Bij een café was een vechtpartij ontstaan waarbij K. was betrok ken. Later die nacht kwam er een vervolg, toen hij op het Sydlows- kiplein opnieuw zijn opponent te genkwam die hem samen met va der en zoon B. te lijf gingen. Van S. die net kwam aanlopen, zag de ongelijke situatie van drie tegen één en stortte zich in het strijdge woel. Volgens K., die enige tijd geleden vanwege zijn aandeel in de vecht partij al is veroordeeld, kwam Van S. hem helpen. In tegenstelling tot eerdere verklaringen, zei hij nu dat Van S. er eerder die avond niet Amersfoort (anp) - De reizi gersorganisatie Rover heeft aan het Zeeuwse Net ZWN de Reizigersprijs 1996 toege kend. ZWN heeft dorpen en steden in Zeeland beter be reikbaar gemaakt en het openbaar vervoer beter op elkaar laten aansluiten, al dus woordvoerder k. Rotte veel. Wat Rover erg sympathiek vond is de aansluitgarantie_ van ZWN. „Wanneer een bus of een trein vertraging heeft, kun je aansluiting missen. Als de aansluitende bus niet kan wachten, zorgt ZWN voor vervangend vervoer", lichtte Rotteveel toe. De prijs, die donderdag werd uitgereikt, bestaat uit een houten sculptuur met het wapen van Zeeland en schil dering die de integratie van bus en trein symboliseert. bij was geweest, hetgeen Van S. ook inderdaad had gezegd. Des ondanks stond hij gisteren terecht voor openlijke geweldpleging, want hij zou K.'s belagers hebben geschopt en geslagen. De slachtoffers hadden forse eisen tot schadevergoeding ingediend. De eerste claimde ruim zesdui zend gulden, onder andere voor kleding- en dokterskosten. Van S. zei niet te willen betalen omdat hij vond niets met de zaak van doen te hebben. Hij was alleen maar tussenbeide gekomen. Op grond van vrklaringen van ge tuigen en slachtoffers, achtte offi cier van justitie het tenlaste geleg de bewezen. Hij bracht in herin nering dat Van S. al eens eerder was veroordeeld voor mishande lingen en eiste een boete van vijf honderd gulden en een week voor waardelijke gevangenisstraf. Poli tierechter Kool nam dit over en vond ook dat Van S. 479 gulden schadevergoeding moet betalen. Van onze verslaggever Terneuzen - Bij een zolder brandje in een woning aan de Geulstraat in Terneuzen zijn gisteren zo'n tachtig hennep plantjes in rook opgegaan. De brand brak uit rond 12.15 uur. De zolder was als hennepkweke rijtje ingericht. Vermoedelijk werd hierbij het lichtnet overbe last waardoor de brand is ont staan. Naast de verloren gegane hen nepplantjes liep de zolderkamer brandschade op. De 32-jarige be woner, die bij het uitbreken van de brand niet thuis was, werd aangehouden en zit voor verhoor vast.

de Stem | 1997 | | pagina 21