NAC verliest punten in veldslag Zenden speelt met veel lef Eerst thuis, het is Van Gaal om het even ïmeen. 'Degradatie RKC zou een smet zijn op mijn carrière' Thys deskundige in zaak-De Bilde de stem Drie rode kaarten en een afkoelperiode leiden gelijkmaker Groningen in t IS UITSLAGEN standen SPORT B2 GIRO ïaal Reumafonds W. VROOME NOTARIS BARE VERKOOP te EUW NAMEN Onderzoek naar politieke stellingname voetballers Marcel Brands verandert calculatie: morgen toch maar puntje pakken van Ajax... Ajax wil Jon Dahl Tomasson sportnieuws KORT BADMINTON BILJARTEN BRIDGE BRIDGE CRICKET GOLF HANDBOOGSCHIETEN KUNSTRIJDEN SCHAKEN TENNIS J 11997 98 510 of bedrijfswetenschappen beleidsgerichte economie beleidsgerichte milieukunde bestuurs- organisatie kunde wetenschap planologie politicologie sociale geografie a cognitiewetenschap communicatiewetenschap culturele antropologie onderwijskunde ontwikkelingsstudies pedagogische wetenschappen psychologie sociologie ngen sociaal-wetenschappelijke milieukunde i I I I I ZATERDAG 22 MAART 1997 Lausanne (anp) - Ajax speelt de eerste van de twee halve fi nales in de Champions League tegen Juventus thuis. Dat is gisteren per loting in het (dympisch museum van Lau sanne bepaald. Dat de finalis ten van vorig seizoen op el kaar zouden stuiten was al bekend. pe tweede confrontatie, die tussen gorussia Dortmund en Manches- ter United, begint in Duitsland. De duels worden op 9 en 23 april ge- speeld. De finale vindt deze keer plaats in München, op 28 mei. Vooraf al maakte Ajax' technisch directeur Louis van Gaal kenbaar nauwelijks voorkeur te hebben voor eerst een uit- dan wel een thuiswedstrijd. Slechts één klein verschil ziet de coach. „De tweede wedstrijd op eigen veld had alleen als voordeel gehad dat eventuele extra speeltijd dan voor eigen pu bliek zou worden gespeeld." De vorige confrontatie tussen Ajax en Juventus werd in één du el afgewerkt. Dat was het afgelo pen seizoen in de finale van de Champions League, gespeeld in Rome. De Italianen wonnen na strafschoppen. De halve finalisten in het toernooi van de bekerwinnaars hopen een ticket voor Rotterdam te verdie nen, waar op 14 mei de eindstrijd plaatsvindt. Barcelona begint thuis tegen Fiorentina. Onder Cruijff speelde Barcelona al eens eerder de eindstrijd van hetzelfde evenement in de Kuip. De Span jaarden verloren destijds van Manchester United. Het tweede duel gaat tussen Pa- ris-Saint Germain en Liverpool. Bij winst bereikt Liverpool voor het eerst sinds het drama in de Heizei een finale van een Euro pees bekertoernooi. Destijds vie len bij rellen voor de wedstrijd om de Europa Cup I tegen Juven tus 39 doden, voornamelijk aan Italiaans kant. Saillant is dat in Rotterdam weer een Engels-Itali aanse (Fiorentina) confrontatie tot de mogelijkheden behoort. Het toernooi om de UEFA-beker heeft ook een Nederlands trekje. Schalke, dat begint met een duel op Tenerife, heeft vier Nederlan ders. Stevens zit als trainer op de bank, Van Hoogdalem is niet speelgerechtigd, De Koek en Mul der zijn ongetwijfeld van de par tij. Inter begint, al dan niet met de vaak op de bank zittende Aron Winter, thuis tegen AS Monaco. LOTING Halve finales. Champions League, 9 en 23 april. Ajax - Juventus Borussia Dortmund - Manchester United EC bekerwinnaars, 10 en 24 april. Barcelona - Fiorentina Paris-Saint Germain - Liverpool UEFA-beker, 8 en 22 april. Tenerife - Schalke Inter - Monaco - 9 1 je jong bent, kan je reuma Ik was pas 6. Altijd veel rehad met ballet. Nu mag dat Met geld helpt u mij en andere reumapatiënten. Graag!' ag. Bank 70 7 0 70 848. ban onze verslaggever Groningen - In een wed strijd met een tumulteus slot heeft NAC bij FC Gro ningen op de valreep twee punten verspeeld. De thuis club kwam in de 87e minuut langszij nadat NAC bij rust nog leidde met 0-2. Het duel stond in het teken van het grote aantal rode en gele kaar ten dat arbiter Temmink uitdeel de. De man in het zwart gaf twee rode en negen gele kaarten en zond en passant ook nog NAC- trainer Wim Rijsbergen naar de tribunes. Lont in het kruitvat was een door de scheidsrechter niet bestrafte karde elleboogstoog van Gronin- gen-speler Atteveld naar Brusse- lers van NAC. De opgekropte emoties kwamen in de 84e minuut naar buiten en leidde tot rood voor Koeman (wegens slaan en het trappen van de bal in het gezicht van een op de grond liggende te genstander) en Brusselers (du- ra). Tegelijkertijd kreeg Elshot ran Groningen zijn tweede gele kaart en dus rood wegens het neerhalen van een tegenstander. Direct hierna bekogelden Gronin- gen-fans NAC-doelman Karelse met stenen en kwamen supporters ran NAC het veld op. Arbiter Temmink aarzelde geen moment en verdween voor ruim tien minuten in de catacomben. Op dat moment was de stond 1-2 in het voordeel van de club uit Breda. Na de hervatting kwam FC Groningen door de slimme Bom- barda nog op gelijke hoogte, wat op grond van het vertoonde spel niet helemaal verdiend was. FC GRONINGEN - NAC 2-2 (0-2). 17. Arambasic 0-1, 39. Stewart 0-2, 47. Bombarda 1-2 (strafschop), 89. Bombarda 2-2. Scheidsrechter: Tem mink. Toeschouwers: 10.000. Gele kaart: Liefden, Atteveld (FC Gronin gen), Roelofsen, Van As, Brusselers (NAC). Rode kaart: 84. Brusselers (NAC), 84. Koeman (FC Gronin gen/2% geel)), 84. Elshot (FC Gronin- gen/2x geel). FC GRONINGEN: Lodewijks; Lief den, Schoenmakers en Koeman; Bee- rens (75. Kooistra), Atteveld, Gorré (46. Bombarda) en Elshot; Magno, Huizingh en Rosén (46. Huistra). NAC: Karelse; Atmodikoro, Roelof sen, Brood en Van As; Jalink (80. Langeveld), Gaasbeek, Staurvik en Brusselers; Stewart en Arambasic. STAND PSV 25 18 4 3 58 67-17 Feyenoord 25 17 4 4 55 45-24 FC Twente 25 16 4 5 52 42-19 Ajax 24 11 9 4 42 33-20 Vitesse 25 12 6 7 42 42-30 Roda JC 25 11 6 8 39 35-33 Heerenveen 24 9 10 5 37 41-31 NAC 26 10 6 10 36 34-38 Graafschap 25 10 4 11 34 38-38 Willem II 25 8 5 12 29 29-39 FC Utrecht 25 6 10 9 28 30-33 Volendam 25 6 8 11 26 24-40 Sparta 23 7 4 12 25 26-32 Fortuna S. 25 5 10 10 25 21-38 Groningen 26 5 10 11 25 29-48 AZ 25 5 5 15 20 20-32 NEC 25 4 8 13 20 25-46 RKC 25 4 7 14 19 24-47 Earnest Stewart was voor rust amper af te stoppen. verking met notarissen •t, J.M.E. Seijdlitz, J.P. Loof te Terneuzen n 9, Postbus 85, 4560 AB Hulst 314355, Telefax 0114-316255 r. A.W. Vroome ter standplaats Hulst om op dinsdag 1 april 1997 's 15.00 uur in café „De an de 's Gravenstraat 172 te ns rechterlijk bevel over te tre verkoop van: bouwland gelegen aan de [olenstraat te Nieuw Namen, kadastraal bekend gemeente ummer 298, groot 4 hectare 64 ng t plaats in één zitting in twee de inzet bij opbod en de afslag registergoed is sinds het jaar Iinge pacht bij de echtelieden inten, die inmiddels een bben opgestart voor de n deze pacht, zodat het te worden aanvaard onder g van deze pacht. Het te veilen kan als eigenaar worden betaling van de koopsom mei 1997. de irden ïg zijn van toepassing Lingvoorwaarden Registergoed over daarvan bij niet is afgeweken, "e iggen vanaf heden ter inzage van genoemde notaris- ienen zich op de veiling te desgewenst een verklaring yan betreffende hun financiële overleggen, zowel voor wa ling van de koopsom als van d lid 1 der Algemene arden genoemde kosten. iele onjuistheden en/of :n in deze advertentie kunne orden ontleend. ïformatie kan men zich vyen'j?'jl or van genoemde notaris 1» dhr. F.A.R. Josiassen). rf 1 Door Henk van Weert Eindhoven - PSV speelt sinds de winterstop bijzonder mat, maar één speler deelt niet in de malaise. Op links en in de spits maakt Bou- iewijn Zenden een frisse indruk. Met gedurfde acties slalomt hij her- haaldelijk door de verdediging van ie tegenpartij, hij schiet als het kan en toont durf. .Ik heb zelf niet de indruk dat ik veel beter speel dan voor de win terstop. Eigenlijk gaat het zoals het altijd gaat. Het verschil is dat ik sinds de winterstop veel meer speeltijd gekregen heb van Advo caat dan normaal. Als je hele wed strijden mag spelen, kom je beter in ie ritme. Als ik maar tien minuten ®ag opdraven, kan ik mijn energie niet kwijt. Ik voel me geen superin- railer of zoiets, ook al zeggen men sen dat er iets extra gebeurt als ik inval", zegt de jonge aanvaller. Zenden kiest niet voor veilige op lossingen. „Mijn spel is op lef geba seerd. Ik neem bewust risico, wil een verdediger uitspelen, op goal schieten als het maar even kan en ij1 zoek de diepte op. Met mijn snel- neid kan dat ook. De kortste weg naar het doel, daar moet je heen." De Limburger speelde dit seizoen m alle wedstrijden van PSV mee, zij het meestal als invaller. Tegen AZ maakte hij, na een gedurfde rush vanaf de eigen helft, zijn zesde doelpunt. Meestal speelt hij han gend op links. Na de blessure van Nilis kwam hij, naast Mareelo, in de spits terecht. „Geen vreemde positie voor mij. In de jeugd heb ik altijd in de spits ge staan, ik ben er topscorer gewor den,, dus ik weet hoe het eraan toe gaat. Ik heb wel weer mijn weg in de spits moeten bepalen, zeker om dat Mareelo ook nog zijn eigen posi tie aan het zoeken is. De communi catie tussen ons hep de afgelopen wedstrijden niet zo goed. Dat heeft niet alleen met taalproblemen te maken, maar ook met het feit dat hij te weinig zegt in het veld. Dat moet hij nog leren: zeggen waar hij gaat lopen, zodat ik daar rekening mee kan houden." Tijdens cj| training deze week speelde Zenden in partijtjes weer op links, in de basis-elf. Waarschijnlijk is hij er vandaag tegen Heerenveen weer bij. „Een hoopvol teken", zo omschrijft hij zijn plaats op de trai ning, „ik ben geen twaalfde man, maar eigenlijk ook geen elfde. Ik heb dit seizoen iedere wedstrijd meegedaan, dus ik heb duidelijk het gevoel dat ik er bijhoor. Dat heb ik dit seizoen toch gewonnen, denk ik." Lausanne (rtr) - De Euro pese voetbalbond UEFA stelt een onderzoek in naar de politieke stelling- name van de Liverpool- spelers Steve McMana- man en Robbie Fowler tij dens het duel met Brann Bergen. De internationals toonden een t-shirt met een betuiging van solidariteit voor 500 ont slagen dokwerkers in haven stad Liverpool. De UEFA verbiedt dat voet ballers tijdens wedstrijden een politiek standpunt inne men. Robbie Fowler scoorde twee keer in de met 3-0 ge wonnen wedstrijd in de kwartfinale van de Europa Cup II. Na zijn tweede doel punt tilde hij zijn trui op, waaronder hij een t-shirt droeg met de tekst: „Steun de 500 ontslagen dokwer kers." McManaman gaf toe dat hij het shirt aan Fowler had gegeven en het zelf ook droeg. „Dergelijke acties zijn tegen de regels. We zullen over de kwestie praten, maar we wachten nog op de rapporten van de wedstrijdleiding," al dus woordvoerder Alstrom van de. UEFA. Van onze verslaggever Brussel - Het parket van Brussel heeft oud-bondscoach Guy Thys van België gevraagd op te treden als deskundige in de rechtszaak tegen PSV'er Gilles de Bilde. Dit meldt de krant Het Nieuwsblad. Thys moet beoordelen of de klap die De Bilde in december vorig jaar uitdeelde aan Krist Porte van Aalst in de categorie onaan vaardbaar geweld thuishoort. De international, destijds nog spe lend voor Anderlecht, sloeg zijn tegenstander zo hard dat deze dit seizoen zeer waarschijnlijk niet meer in actie komt. Thys wordt op 2 april in het Brusselse Paleis van Justitie verwacht. De Bilde is nog geschorst tot 31 maart. De verwachting is dat hij op 6 april debuteert voor PSV in Breda tegen NAC. Thomas Hassler heeft zijn con tract bij Karlsruher SC met drie jaar verlengd. De middenvelder gaat naar schatting ruim drie miljoen gulden per seizoen ver dienen. De Fransman David Ginola wil per se vertrekken bij New castle United. Hij heeft gevraagd of hij op de transferlij st mag staan. Manager Kenny Dalglish bevestigde het gewenste vertrek van Ginola, die nauwelijks nog in de basis staat. SC Heracles heeft Ad Zonder land aangesteld als coördinator opleidingen. Hij is de opvolger van Rogier Neeskens, die per april voor het onderwijs kiest. Zonderland heeft verschillende functies bekleed in de voetballe rij, als veldtrainer en achter het bureau. Hij was als trainer in dienst bij Telstar, De Graaf schap, Feyenoord en FC Den Bosch. Als manager werkte hij onder meer voor Den Bosch, FC Utrecht en Heracles. PSV en de jonge verdediger Daniël Voigt hebben hun ar beidsovereenkomst met drie jaar verlengd. De 19-jarige Voigt, die uitkomt in de het tweede elftal van de koploper in de eredivisie, blijft zeker tot 1 juli 2000 onder contract bij PSV. Hij is afkomstig uit de eigen opleiding. Sparta heeft twee van zijn grootste talenten voor langere tijd vastgelegd. De 17-jarige Nixon Dias en de 18-jarige Kew Jaliens tekenden voor vier jaar. Voor de twee was belangstelling van Feyenoord en Vitesse. Nico Spreij volgt Ron Groene- woud op als coach van de natio nale zaalvoetbalploeg. De 43-ja- rige Brabander, al enkele jaren assistent-coach, verbond zich tot halverwege het jaar 2000 aan de KNVB. Groenewoud zwaaide onlangs af bij de bond. Oud-voetballer Ger ard Molenaars, medewerker voetbaltechnische zaken KNVB district Noord, is met ingang van het nieuwe seizoen coach van het Nederlands amateurelftal. Zijn assistent is Hans Mewiss, mede werker voetbaltechnische zaken KNVB district Zuid I. Een faillissement dreigt voor de Belgische voetbalclub Racing Genk. Sinds de eersteklasser zo'n tien jaar geleden ontstond uit een fu sie van KFC Winterslag en Thor Waterschei stond de club al vaker dichtbij het bankroet. Ditmaal lijkt de vereniging echter het ant woord schuldig te moeten blijven op de financiële problemen. De totale schuld van Genk be draagt bijna veertien miljoen gulden, deels het gevolg van de verbouwing van het stadion die een investering vergde van 7,5 miljoen gulden. Genk hoopte dat de stad het probleem zou oplos sen, maar kreeg nul op het rekest. MW haalde gisteravond in Haarlem een huzarenstukje uit. Na een half uur keek de ploeg te gen een 3-0-achterstand, maar na een imposante inhaalrace bogen de Limburgers de achterstand om in een overwinning, 3-4. Haarlem - MW 3-4 (3-2). 10. Promes 1-0, 25. Naciri 2-0, 27. Promes 3-0, 41. Joordens 3-1, 44. Bouma 3-2, 70. Hermans 3-3, 83. Koswal 3-4. Scheidsrechter: Schuurmans. Toe schouwers: 1578. Gele kaart: Pro mes, Goes (Haarlem), Joordens (MW). STAND Cambuur L. MW Emm en GA Eagles FC Zwolle Den Bosch ADODenHaag WV Veendam Eindhoven TOP Dordr. '90 Heracles RBC Telstar Helm.Sport Excelsior Haarlem Cambuur 6-15, Zwolle 6-15, Eindho ven 6-13. 23 14 4 5 46 45-26 24 12 8 4 44 41-27 23 12 6 5 42 42-27 23 12 3 8 39 42-31 23 11 4 8 37 38-29 23 11 4 8 37 36-28 23 10 7 6 37 29-25 23 9 9 5 36 31-22 23 10 6 7 36 27-21 23 10 5 8 35 37-33 23 10 5 8 35 33-34 23 9 4 10 31 27-31 23 7 7 9 28 36-35 23 8 2 13 26 26-34 23 6 4 13 22 26-46 23 6 3 14 21 25-45 23 4 3 16 15 19-45 24 3 4 17 13 21-42 periode: MW 7-16, AJAX KOMT morgen ®aar RKC Waalwijk. "oor het eerst is het nieuwe stadionnetje van J|KC uitverkocht. Wordt smullen voor de lief hebber? Gezien de trai- ning van RKC van giste- niet. Maar wellicht at een slechte generale ®en goede uitvoering be tekent. \v°r van hei Steen aalwijk - De training lijkt ner- ns op. Alsof er een ploeg uit de e e divisie bezig is. Nauwelijks 11 lekkere combinatie, zelden dn i U^e ac^ei slechts een enkel Hffih bij het afronden zonder erstand, dus zonder tegenstan- de buurt. r° ®ens trainer Ton Verkerk - die Marcel Brands: vertrekken is unfair. foto anp er ook geen baat bij heeft zijn spelers twee dagen voor het duel tegen Ajax onder de grond te schelden - ligt het voornamelijk aan het veld. Marcel Brands, sterspeler en oudste bediende, haalt er het zelfvertrouwen bij. „Als je dat niet heb, ben je al meteen 30 percent minder." Verkerk vervangt vandaag bij RKC Waalwijk hoofdtrainer Bert Jacobs, die naar een begrafenis is. De tweede alweer deze week. Eerst bracht Jacobs zijn schoon moeder naar haar laatste rust plaats, gisteren werd zijn beste vriend de laatste eer bewezen. Over degradatie uit de eredivisie voetbal ga je dan mogelijk toch weer wat anders denken... In de voetballerij, dat wereldje van pathetiek en nooit geremd opportunisme, wordt doorgaans het voetballen op de Langeleegte - het stadionnetje van Veendam - gezien als de dood, het einde van alles, de laatste degradatie. RKC kan morgen de vreselijkste ge dachten aan de Langeleegte ech ter even uitbannen; de Godenzo nen komen op bezoek! Het sta dionnetje van RKC is stijf uitver kocht, op het kantoor van de club zeggen ze nooit zo'n gekkenhuis meegemaakt te hebben. Marcel Brands erkent dat hij ei genlijk een nulletje had ingevuld toen hij vorige week een prognos tiek maakte over de finale van het seizoen. „Maar ja, ik had be rekend dat we bij Feyenoord een puntje zouden halen. Dat is niet gebeurd, dus moeten we dat punt nu maar tegen Ajax pakken." In totaal heeft RKC volgens bere keningen van Brands, tevens commercieel manager van de club, nog twaalf punten nodig. „Als ik naar de programma's kijk, dan denk ik dat de concur rentie tussen de 29 en 33 punten zal halen. Dat betekent dat wij nog zo'n twaalf punten nodig hebben om niet direct te degrade ren." Het zou sneu zijn wanneer Brands in zijn laatste seizoen nog zou degraderen. Hij is ontegen zeglijk een van de mooiste voet ballers van de laatste 20 jaar ge weest. Stijlvol legde Brands - 35 nu - zijn ballen steeds maar weer op de stropdas bij de ploegge noot. Een jongen die baas was over de bal en kon spelen met de begrippen tijd en ruimte. Hij stopt in juni, wordt fulltime commercieel manager bij RKC. Ook als de club degradeert. „Dat zou unfair zijn, opstappen bij de gradatie." Marco Boogers doet morgen niet mee. Zijn gipsen hand verhin dert voorlopig een wedstrijd; te gevaarlijk voor de tegenstander. Boogers' kwetsuur komt RKC slecht uit, dat wordt nog nove- men bidden voor de Rooms Katholieke Combinatie, als het zo doorgaat. Marcel Brands; „We missen op bepaalde plek ken kwaliteit, het verlies van Petrovic en Vrede is niet gecom penseerd. Ik heb voor het sei zoen al aangedrongen op een nieuwe voorstopper, maar vol gens Cees van Kooten was dat niet nodig. Aan de andere kant hebben we onlangs wat oefen wedstrijden gespeeld tegen ploegen uit de eerste divisie die we dus volledig zoek speelden. We kunnen het dus wel. Enfin, ook onder Verel hebben eens een dramatisch slecht seizoen ge draaid. Toen kwam Jacobs en konden we degradatie voorko men, Dan ben je zo'n seizoen ook weer snel vergeten. Tja, als we nu zouden degraderen, zou dat wel een smet zijn op mijn carrière." Heerenveen - Ajax heeft gisteren Jon Dahl Tomasson per soonlijk benaderd om vanaf volgend seizoen in Amsterdam te komen spelen. De huidige coach van de Deen bij Heeren veen, Foppe de Haan, heeft dat bevestigd. Vorig seizoen probeerde Ajax de aanvaller ook al vast te leggen. Deze gaf toen de voorkeur aan een langer verblijf in Heerenveen. Hij tekende een contract tot de zomer van 1999. Er staat wel een clausule in dat hij voor zeven miljoen gulden weg mag. Eerder liet Ajax, onder meer op zoek naar een opvolger van de naar Milan vertrekkende Kluivert, zijn oog vallen op Roy Ma- kaay. De vraagprijs van Vitesse, naar verluidt bijna vijftien mil joen, vinden de Amsterdammers aan de hoge kant. Ook Makaay sloeg vorig seizoen een aanbieding van Ajax af. Michael Boogerd start niet Milaan - Michael Boogerd start zaterdag niet in de klassieker Mil aan- Sanremo. De winnaar van een Tour-etappe van vorig jaar is geveld door griep. Zijn formatie, die van de Rabobank, rijdt in de openingsklassieker nu met zeven renners. Rat onderbreekt tennispartij Key Biscayne (rtr) - De partij tussen Venus Williams en Ginger Hel- geson Nielsen donderdag op Key Biscayne is twintig minuten opge houden door een rat. Het dier zorgde voor paniek op de tribunes. Williams had juist haar opslag in de openingsgame van de tweede set verloren, toen de rat langs de toeschouwers begonnen te razen. Die raakten in paniek en dat leverde een waar pandemonium op. Ten lange leste werd het beest in een kartonnendoos gevangen en kon de wedstrijd verder. Williams, de nummer 110 van de wereld, won de partij (6-1 4-6 6-3). „Het was een rare ervaring," zei de 16- jarige teenager, terugkijkend op het incident. Ook Densamo deelnemer Rotterdam - Belayneh Densamo is toegevoegd aan het toch al ster ke deelnemersveld van de Rotterdam Marathon. De Ethiopiër won de klassieker van 42 kilometer en 195 meter vier keer, waaronder vorig jaar. De 32-jarige Densamo won eerder in 1987,1988 en 1989. Van de vier overwinningen sprak die op 17 april 1988 het meest tot de verbeelding. Densamo liep de marathon toen in 2.06.50. Die tijd geldt nog altijd als wereldrecord, hoewel een beste prestatie op de marathon slechts een officieus karakter heeft. De wedstrijd op zondag 20 april is sterk bezet. De organiserende stichting contracteerde eerder al onder anderen Bert van Vlaande ren, Luiz Antonio Dos Santos, Francis Robert Naali, Giacomo Leo ne, Gioffi Danilo en Simon Lopuyet. IAAF verlaagt straf dopegebruik TURIJN (SID) - De Internationale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) gaat met onmiddellijke ingang akkoord met schorsingen voor twee jaar bij een positieve controle op anabole steroïden. Deze strafmaat is in veel bij de IAAF aangesloten landen al gebruikeijk. Het besluit staat haaks op het eigen dopingreglement. Daarin is nog steeds sprake van een schorsing voor vier jaar, wanneer een atleet betrapt wordt op gebruik van anabole steroïden. Wegracer wegens dope geschorst Mies - De Italiaanse wegracer Giuseppe Fiorillo is door de Interna tionale Motorsport Federatie (FIM) voor twee maanden geschorst wegens dopegebruik. Bij een controle op 28 juli 1996, tijdens races voor het Europees kampioenschap op het circuit van Misano, bleek Fiorillo het verboden middel efedrine te hebben gebruikt. De Italiaan heeft tien dagen de tijd om tegen de beslissing van de FIM in beroep te gaan. De motorsportfederatie het vrijdag weten, dat ook komend seizoen bij wedstrijden voor alle internationale kampioenschappen op brandstofsamenstelling, dope en alcohol zal worden gecontroleerd. Indoor Brabant gaat definitief door Den Bosch - Het internationale concours hippique Indoor Brabant gaat defenitief door. Het wordt gehouden van 10 tot en met 13 april in de Brabanthallen van Den Bosch. Minister Aartsen van Land bouw, Natuur en Visserij heeft het vervoersverbod voor paarden in de met vakenspest besmette gebieden opgeheven. De Brabanthallen zijn hierdoor weer bereikbaar geworden. Alleen het vervoer van paarden die op besmette of verdachte bedrijven staan blijft verboden. In elk geval voor de internationale rubrieken levert dat in niet één geval een beletsel op. Nationaal bezien is dat niet hele maal in te schatten. De organisatie is een kleine maand in gesprek ge weest met het ministerie over de oplossing van de problematiek. „We zijn altijd optimistisch gebleven," zei een woordvoerder. „Het be stuur is er steeds van overtuigd geweest dat een regeling zou worden getroffen. Leuk is dat ook het publiek nooit heeft getwijfeld. Er zijn al tussen de twintig- en dertigduizend kaarten verkocht." In Den Bosch staat onder meer de finale van de World Cup dressuur op het programma. Parijs. Open Franse. Mannen, tweede ronde: Palyama - Christoph (Oos) 15-3 15-4, Bruil - Doling (Eng) 15-9 4-15 15-12, Weis tra - Kreulitsch (Oos) 15-7 15-4, Van Soerland - Tay (Sin) 15-3 15-9. Basel. Open Zwitserse. Gemengd dubbel, kwartfinales: Limpele/Timur (Ino) - Keek/Van den Heuvel (Dui/Ned) 15-1115-8. Kessel. Grand Prix driebanden. Tweede ronde: Ad Broeders - Wit- tens w.o., Van Daalen - Vet 50- 49/64, Jaspers - Van de Ven 50- 28/35, Sternheim - Henk de Kleine 50-38/51, Havermans - Nicodem 50-40/49, Valentijn - Koorevaar 50- 43/41, Wijnen - Verkijk 50-39/49, Arnouts - Verlouw 50-26/28. Den Haag. EK paren, finale. Stand na 2,5 zittingen: 1. Aba- te/Morelli (Ita) 57,28, 2. Fre- din/Lindqvist (Zwe) 55,97, 3. Kier- znowski/Lukaszewicz (Pol) 55,69, 4. Oltmans/Oltmans (Ned) 55,49, 5. Babsch/Umshaus (Oos) 55,27, 6. Gierulski/Henclik (Pol) 54,80, 7. Van der Pas/Vriend (Ned). Den Haag. EK paren, halve finale. Eindstand na drie zittingen: 1. Si- mon/Wernle (Oos) 57,00 procent, 2. Hoogenkamp/Verhees (Ned) 55,80, 3. Adad/Aujaleu (Fra) 55,62, 4. Fre- din/Lindqvist (Zwe) 55,61, 5. Van Cleeff/Jansma (Ned) 55,49, 9. Le- ijnse/Zwerver (Ned) 54,63,10. Mey- er/Stretz (Fra) 54,36. Kuala Lumpur. Oefenwedstrijd. NEDERLAND - MALEISIË verre gend. Nederland 235/9 (50 overs): De Leede 57, Van Oosterom 41, Scholte 35 not out, Nota 29, Zulfi- qar 23. Maleisië 19/4 (19 overs, re gen). Singapore. Singapore Open. Stand na tweede ronde: 1. Wilson (VSt) 131 slagen, 2. Zarate (Fil) 132, 3. Leaney (NZe) 134. Cut niet ge haald: Steenkamer (Ned) 152. Instanbul. WK indoor. Olympische klasse, mannen, elimi natie, eerste ronde: Janssen (Ned) - Dolgonosov (WRu) 176-171, Chung (ZKo/3) - Koonings 178-175. Twee de ronde: Janssen - Lee (ZKo) 177- 174. Janssen naar kwartfinales. Compound, vrouwen, eliminatie, eerste ronde: Luyting (Ned) - Pigney (Ned) 173-166, Deloraine (Fra) - Puts (Ned) 169-164. Tweede ronde: Luyting - Emersic (Slv) 171-169. Compound, mannen, eliminatie, eerste ronde: Van Zutphen (Ned) - Sitar (Slv) 175-173, Hendrikse (Bel) - Donders (Ned) 175-173, Ivanis (Kro) - Van den Bosch (Ned) 10-9 na barrage. Tweede ronde: Frankhau- ser (Zwi) - Van Zutphen 173-171. Lausanne. WK kunstrijden. Vrouwen, stand na korte kür: 1. Li- pinski (VSt) 0,5, 2. Gusmeroli (Fra) 1,0, 3. Boetirskaja (Rus) 1,5, 4. Kwan (VSt) 2,0, 5. Czako (Hon) 2,5, 6. Sloetskaja (Rus) 3,0, 7. Hubert (Fra) 3,5, 8. Bobek (VSt) 4,0. Ter Apel. Kloostertoernooi. Afgebroken partijen: Joesoepov (Dui) - Van Wely (Ned) 1-0, Hübner (Dui) - Sjirov (Spa) 0-1. Stand na vier ronden: 1. Sjirov 3 1/2 pnt., 2. Khalifman (Rus) 3, 3. An- dersson (Zwe) 2 1/2, 4. Joesoepov 2, 5. Van Wely, Hübner 1/2. St. Petersburg. Mannen, 585.000 gulden. Kwartfinales: Furland (Ita/7) - Cle ment (Fra) 5-7 6-4 6-2, Kroslak (Slw) - Norman (Zwe) 6-3 2-6 7-5, Stich (Dui/1) - Carlsen (Den/8) 6-2 6-4, Johansson (Zwe) - Delaitre (Fra) 6-2 6-4. Halve finale: Stich - Johansson, Kroslak - Furlan. Key Biscayne. 4 miljoen gulden. Mannen, eerste ronde: Dreekman (Dui) - Filippini (Uru) 6-4 6-4, Mer- klein (VSt) - Godwin (ZAf) 2-6 6-4 6-4, Charpentier (Arg) - Gimelstob (VSt) 7-6 3-6 6-4, Kuerten (Bra) - Joyce (VSt) 6-1 4-6 6-3. mmmm

de Stem | 1997 | | pagina 15