DE STEM Hog meer ontroles in peloton PSG indrukwekkend tegen AEK jrengen v 'n ton te Ajax-fans krijgen weinig helden te zien ferplichte hartonderzoeken UEFA stelt onderzoek in naar rellen Porto UITSLAGEN standen M Broers De Boer verlengen contract M Gil y Gil en Yan Praag zijn weer vrienden Burgemeester van Breda 'iets te kort door de bocht' Cbefe8 16 SteUig m6~ Ook Liverpool, Fiorentina en Barcelona naar halve finale Tomasson debuteert in Deense elftal B1 europa CUP II sportnieuws KORT Nederland en Duitsland in finale Geslaagde operatie Haringa Graf en Sampras weer de beste Fassi sterft tijdens WK kunstrijden Verstappen tevreden na testweek NijbÓer nieuwe stimulans marathon-top 1 MAART 1997 A8 i: 'Wat wordt het, een au- een kind?' Mensen zijn net economen." osten van een (extra) kind len mensen voor reële pro- en plaatsen. Aan de ande- mt beseft vrijwel iedereen le betekenis van een kind vergelijkbaar is met die leen of ander consumptie- Ik zou daaraan echter de consequentie willen inden dat ouders dan maar 1 alle - voorziene en on- ziene - kosten moeten dra- ongeacht hun mogelijkhe- Eerder zou ik zeggen dat ichtsorde er beter rekening moet houden dat ouders en solidariteit verdienen leer zij zich inzetten voor leven. Dat geldt onge- e winst- en verliesreke- van een individueel kind. kind wegens een handi- bijzondere zorg en aan- behoeft, moet de samen- daarbij ook de nodige geven. arrest van de Hoge Raad als een positieve ontwik- Uitdrukkelijk zegt de dat van de moeder bij beeld niet mag worden tngd dat ze (via adoptie of via abortus) afstand doet het kind waarvan ze onbe- in verwachting is ge- De onvoorziene extra moeten op een andere ier worden opgevangen. In ;eval is het redelijk de arts •op aan te spreken. tand lijn ogen is het van belang lijn door te trekken naar rciale zekerheid en het be- ngrecht. Moeders die met bijstandsuitkering moeten rond te komen en in hun je de zorg voor een of meer ■oeiende kinderen hebben, ienen een betere behande- Dat betekent meer finan- armslag en een sollicita- .icht die voor hen niet zon- meer wordt toegepast, ook e kleuterjaren, noeten ook letten op de po- van mensen die op zichzelf oende inkomen hebben, voor hen zijn de kosten het grootbrengen van een een aanzienlijke beper- van de draagkracht. Het stingrecht zou daar meer ining mee moeten houden, is voortdurend discussie de belastingvrije voet van houdens met een of twee imens. Ik bepleit om wat der te letten op de volwas- n, en meer op de kinderen, arrest van de Hoge Raad ikt ons nog eens duidelijk het grootbrengen van een niet voor niets gaat. De itsorde moet de ouders bij dragen van hun verant- rdelijkheid ondersteunen lat nodig is. ,f. dr. E.M.H. Hirsch Ballin is lid van de vste Kamer der Staten-Generaal en ogleraar internationaal recht en wet- vingsvraagstukken aan de Katholieke iversiteit Brabant. e moet voorlichting geven risico's en problemen, zo en in staat zijn tot het ne- verwogen beslissing, n aan een betere oordeels- voors en tegens' en zo nodig van het beleid. cht •aad heeft zich niet gebogen ïlijke aspecten. Volgens ons t is de vrouw die het kind :he moeder. Zou dat ook ior IVF-draagmoederschap, genetisch gezien van het ar is? Wat moet voor de iet moederschap het zwaar- tische verwantschap, ■geboorte? De overheersen- lat het laatste doorslagge- oot principieel en praktisch asthouden aan de klassieke betekent dat de draag- ongen kan worden het kind te staan. Het betekent te- e het sluitstuk van IVT" p moet blijven. ;en vereenvoudiging van de •e wenselijk is. Bij traditie* dt de baby gedurende een een jaar door de aspirant* erzorgd. Tot die tijd kan de mken. Daarna kan adoptie chap ligt een minder zware e hand. De draagmoeder i immers begonnen met 1he dnd na de geboorte af gen valt de proefperiode jaar tot enkele maanden- ethicus vetbonden aan het Institwd liek te Maastricht en aan de Medis nus Universiteit Rotterdam. Hij i> van de Gezondheidsraad. Sport jjorBert Willemsen jnsterdam - De Ajax-fans jjgen gisteren weinig helden :1n Madrid te zien. Alleen senaltykiller Van der Sar, jtermars, Scholten en Wooter jBchenen op het trainings- jld langs de Amsterdam Are- -iom na de krachttoer tegen jtletico Madrid de vermoeid- jóduit de spieren te lopen. anderen lieten zich op de sassagetafel de pijn uit de ge le lichaamsdelen wrijven hadden het te druk met andere fei. Frank en Ronald de Boer aten samen met penningmeester jjje van Os aan de onderhande- jagstafel. Ze bereikten overeen- tomst over de verlenging van contract tot 2004. Beide lioersgaan per jaar ongeveer 1,2 siljoen gulden bruto verdienen, waarbij de premies van de Euro pacupwedstrijden en de com merciële zaken niet zijn inbegre pen. Ook de jonge Martijn Reuser tekende bij tot 2004. De supporters moesten genoegen nemen met dat nieuws. Op hun vaste plek achter de hekken langs het trainingsveld kregen ze weinig te zien. Ook de terugkeer van Ajax uit Madrid verliep in alle stilte, 's Nachts om half vier landde de Boeing 767 op Schip hol. De fans lagen op dat tijdstip al lang en breed in bed. Maar goed ook, want ze hadden op de luchthaven toch geen glimp van hun favorieten kunnen opvan gen. Het Schengen-akkoord heeft bij reizen tussen landen van de Europese Gemeenschap de paspoortcontrole overbodig gemaakt en dus konden de Ajax- spelers rechtstreeks naar de bus worden geloodsd. Zodat ze zo snel mogelijk onder de lakens konden. Daniel da Cruz Carvalho, zeg maar Dani, arriveerde met de lin kerarm in een sling. Het draag- verband ondersteunde het li chaamsdeel dat de Portugees pijnlijk blesseerde bij een botsing kort na zijn zo belangrijke doel punt. Gevreesd werd dat de schouder uit de kom was geraakt maar een onderzoek in het VU- ziekenhuis in Amsterdam bracht gisteren een gunstig resultaat. De schade is beperkt tot een flinke kneuzing. Kort voordat Ajax afscheid nam van Atletico had een opzichtige verzoening tussen de voorzitters van beide clubs plaats gevonden. Atletico-preses Gil y Gil had zich twee weken geleden na het eerste duel aan racistische uitlatingen bezondigd waar collega Michael van Praag terecht boos op rea geerde. Tegen middernacht stap te de zwaarlijvige Gil y Gil in hemdsmouwen de overvolle pers kamer binnen en trok heel voor zichtig het boetekleed aan. „Ik had in Nederland over bepaalde zaken niet moeten praten", er kende hij. „Maar ik wist niet dat die daar zo gevoelig liggen." Ver volgens omhelsde hij uitgebreid de keurig in het pak zittende Van Praag. „We hebben ons menings verschil uitgepraat. Zand er over", liet de Ajax-voorzitter we ten. Hij besefte dat het niet ver standig was om met boze koppen afscheid te nemen. In het interna tionale voetbalwereldje kom je elkaar regelmatig tegen en dan is het beter vrienden te hebben dan vijanden. De komende tijd gaan beide voorzitters tijdens een be zoek van Van Praag aan Marbel- la, de badplaats waar Gil y Gil burgemeester is, de vrienschaps- banden nauwer aanhalen. kor John Graat in - De internationale wielrenunie (UCI) hoopt de loedproeven bij beroepsrenners binnen drie maanden uit le kunnen breiden met controles bij internationale wed- itrijden van espoirs (tot 23 jaar) en junioren. Verder streeft de UCI ernaar om vanaf volgend seizoen verplich te hart-onderzoeken bij prof renners in te voeren. zei gisteren Lon Schatten- voorzitter van de nieuwe CCkommissie die over 'ge- ■dheid eq arb.eidsomstandig- Hen' gaat. „Met de bloedon- itrzoeken bij jeugdige catego- rieën gaan we zeker op korte 'ermijn beginnen. Het reglement is ook op die categorieën van ising. Momenteel staan al- ta praktische problemen die controles nog in de weg. Het Van onze verslaggever Breda - De mededeling van de Bredase burge meester Rutten tijdens «n openbare commissie vergadering dat John Beek was afgetreden, verraste gisteravond ook ie NAC-voorzitter zelf. Peck had eerder deze week naar aanleiding van de sup- portersrellen van afgelopen zaterdag in de media laten doorschemeren dat hij over- Wo°g om af te treden, maar mmiddels zet de NAC-pre- ses zijn strijd tegen het toe nemende voetbalvandalis me onverdroten voort. voorzitter begreep dan "A niet waarom Rutten S'steravond tijdens een «wimissievergadering (openbare orde en veilig- ®id) had verteld dat Peek *as afgetreden. In de mid daguren hadden Peek en «utten nog gesproken over de gebeurtenissen van za- erdag. over aftreden had ™i toen met geen woord ge rept. later ln <}e avon(j m0est utten dan ook toegeven at aij iets verkeerds had „Ik ben te kort door l oocht gegaan," meldde burgervader. „Via de anten en de radio had ik «nomen dat Peek over- nog af te treden. Dat heb ijdens de commissiever- dat 0Ver'eS van gistermid- stn, r3! vo'gens Peek con- 2en f geweest. „De neu- kant n weer dezelfde °P-' De gemeente deelt r.;j0r§ van NAC en is be- fe werken aan de van het probleem. kost nogal wat werk alles uni form te regelen," zegt Schatten berg. Dp.UQI wil voor d,e.?omer con tracten afsluiten met enkele on derzoekscentra die 'op lokatie' bloed moeten gaan controleren. Tot nu toe werkt de wielrenunie alleen nog samen met een insti tuut van de universiteit van Lausanne. Vorige week, tijdens Parijs-Ni- ce, voerden de Zwitsers twee ochtenden, bij 36 coureurs, bloedtesten uit. Bij drie renners viel de hematocriet-waarde (bloeddikte, wellicht het gevolg van EPO-gebruik) boven de dis cutabele limiet van 50 procent uit. Die renners kregen een startverbod. Eén van hen, de Fransman Erwan Menthéour, heeft aangekondigd naar de rechter te stappen. Niettemin streeft de wielrenunie ernaar de bloedcontroles binnen een jaar uit te breiden met hart- onderzoeken. „De renners heb ben het recht om tegen hun be roepsrisico's beschermd te wor den," zegt Schattenberg. „Er wordt vaak gesuggereerd dat de doden in de wielersport te ma ken hebben met doping. Onte recht. Maar de sport is wel ge vaarlijk voor renners die aanleg hebben voor een kwaadaardige hartvergroting. Daarom wil de UCI een verplicht preventief on derzoek invoeren, waarbij jaar lijks bij elke renner een echo cardiogram wordt gemaakt. Op termijn moeten de ploegen die onderzoeken, met een UCI- keurmerk, zelf gaan uitvoeren." De commissie waaraan de Lim burger leiding geeft, heeft tot doel een veel omvattend gezond heidsplan uit te voeren. De bloed- en hartonderzoeken zijn daar slechts onderdelen van. Schattenberg laat zich daarbij niet ontmoedigen door de kriti sche woorden van IOC-presi- dent Juan Antonio Samaranch. „Hij heeft ons alleen ervoor ge waarschuwd dat we niet ver strikt raken in teveel juridische zaken." In de afgelopen week werden in de Tirreno-Adriatico geen bloedcontroles uitgevoerd. „Maar de renners kunnen gerust zijn: we gaan er mee door," liet UCI-president Hein Verbruggen in Italië weten. Of het mobiele Zwitserse laboratorium mor genochtend bij enkele hotels in Milaan voorrijdt, wil Lon Schattenberg niet zeggen. „Het moeten in principe onverwachte controles zijn. Alleen bij Parijs- Nice hebben we het van tevoren bekend gemaakt omdat het de eerste keer was. Maar het is ze ker dat we aan de voorjaarsklas siekers niet zomaar voorbij zul len gaan." Robbie Fowler opent met zijn eerste treffer de deur naar de halve finale voor Liverpool. De Engelsen versloegen Brann Bergen met 3-0. Fowler nam twee doelpunten (de eerste en de derde) voor zijn rekening. foto reuters Athene (anp/rtr/afp) - In Athene is het over het alge meen moeilijk winnen, des te indrukwekkender is de pres tatie van Paris Saint Ger main. De Franse ploeg ver sloeg donderdag in de kwart finales van het Europese toernooi voor bekerwinnaars in de Griekse hoofdstad AEK met liefst 3-0. Het was de avond van Patrice Lo- ko. De spits maakte alle doelpun ten. PSG, dat thuis 0-0 speelde tegen AEK, kwalificeerde zich daarmee voor de halve finales. Ook Barcelona (1-1 tegen AIK Solna Stockholm), Liverpool (3-0 tegen Brann Bergen) en Fiorenti na (0-1 tegen Benfica) bereikten de laatste vier. In het Nikos Goumas stadion in Athene bleef Paris Saint Ger main opvallend koel. De ploeg was niet onder de indruk van de entourage. In de 22e minuut lob- de Loko, Frans international, de bal over doelman Atmatsidis. Daarmee kreeg PSG het ideale scenario. AEK moest twee keer scoren. Immers, in Parijs was het 0-0 geworden. De Grieken namen risico, de Fransen profiteerden. Een minuut voor rust maakte op nieuw Loko 2-0. De wedstrijd was toen feitelijk gedaan. In de 81e minuut maakte de spits zijn derde treffer. Geen officiële hat trick, maar dat zal de aanvaller een zorg wezen. Barcelona kon de kwalificatie vrijwel niet ontgaan. Het eerste duel had de formatie van Robson al met 3-1 gewonnen. In Stock holm moesten de Zweden vroeg scoren om de wedstrijd spannend te houden, maar het tegendeel ge beurde. In de negende minuut zette Ronaldo, die met Stoitjskov de aanval vormde, de Spaanse bekerwinnaar op 1-0. Het duurde tot de 75e minuut alvorens Simp son de Zweedse eer redde. Barce lona moest wel een tegenslag in casseren, want De la Pena en Guardiola kregen hun tweede ge le kaart in het Europese toernooi. Zij missen de eerstkomende wed strijd in de halve finales. Na Manchester United in de Champions League heeft Enge land met Liverpool de tweede club bij de laatste vier van een Europees toernooi. De meest Eu ropees voetbaüende ploeg van het eiland bereikte de halve eind strijd ten koste van Brann Ber gen. De Noorse ploeg schakelde eerder PSV uit, maar Liverpool bleek op Airfield Road te goed voor de semi-profs. Fowler maakte twee doelpunten: in de 25e minuut een strafschop, in de 78e minuut de derde treffer voor Liverpool. Collymore scoorde in de 63e minuut. Benfica, zonder de niet speelge rechtigde Glenn Helder, won met 1-0 van Fiorentina. Maar het was niet voldoende, want de Italianen hadden in Portugal al met 2-0 gewonnen. Pacheco maakte in de 22e minuut de eni ge treffer. Daarna bleef Benfica jagen op een tweede treffer, die een verlenging mogelijk zou ma ken. Maar daar slaagde de toe komstige ploeg van Taument niet in. LIVERPOOL (Eng) - BRANN BER GEN (Noo) 3-0 (1-0). 25. Fowler 1-0 (strafschop), 62. Collymore 2-0, 78. Fowler 3-0. Scheidsrechter: Trenta- lange (Ita). Toeschouwers: 40.326. Eerste wedstrijd: 1-1. Liverpool naar halve finale. AEK ATHENE (Gri) - PARIS SAINT GERMAIN (Fra) 0-3 (0-2). 22. Loko 0-1, 43. Loko 0-2, 81. Loko 0-3. Scheidsrechter: Lopez Nieto (Spa). Toeschouwers: 29.000. Gele kaart: Manolas (AEK), Leonardo en Lama (PSG). Eerste wedstrijd: 0-0. PSG naar halve finale. AIK SOLNA STOCKHOLM (Zwe) - FC BARCELONA (Spa) 1-1 (0-1). 9. Ronaldo 0-1, 75. Simpson 1-1. Scheidsrechter: Veissière (Fra). Toeschouwers: 35.049. Eerste wed strijd: 1-3. Barcelona naar halve fi nale. FIORENTINA (Ita) - BENFICA (Por) 0-1 (0-1). 22. Pacheco 0-1. Scheidsrechter: Van der Ende (Ned). Eerste wedstrijd: 2-0. Fio rentina naar halve finale. Geneve (rtr) - De Europese voetbalunie UEFA gaat een onderzoek instellen naar de rellen die woensdag plaats hadden in Oporto na de wed strijd in de Champions League tussen FC Porto en Manchester United (0-0). Acht Engelsen raakten gewond tijdens een confrontatie met de Portugese oproerpolitie. Het inci dent staat bovenaan de agenda tij dens de reguliere bijeenkomst van de tuchtcommissie van de UEFA volgende week dinsdag in Nyon. Volgens Frits Ahlström, woord voerder van de UEFA, kan de commissie dinsdag onmiddellijk tot sancties besluiten als de rap porten van de politie, scheidsrech ter en officiële waarnemer Des Casey zijn bekeken. „We zullen beoordelen of de zaak een aange legenheid is van de UEFA. Wat buiten het stadion gebeurt, valt ons niet altijd aan te rekenen", al dus Ahlström. „Tenzij het te ma ken heeft met de veiligheid of daaraan verwante zaken." De problemen begonnen woens dag toen enkele Engelse aanhan gers de tribunes een paar minuten voor het einde wilden verlaten, daarbij de officiële instructies ne gerend. Die luidden immers dat pas na het duel de supporters mochten vertrekken. Delfim Passos, het hoofd van de politie in Oporto, verklaarde dat zijn manschappen daarop met plastic kogels en rubberen balle tjes hebben geschoten. Daarmee hoopte de politie de supporters te rug te dringen naar hun vak. De gewonden, van wie er een in het hoofd is geraakt, werden naar het ziekenhuis gebracht. Niemand hoefde daar echter te blijven. De Engelse voetbalbond FA rea geerde donderdag geschokt op de gebeurtenissen in Portugal. „Er moeten eerst snel vragen worden beantwoord als hoe ontstonden de problemen? Waarom schoot de politie met plastic kogels en rub beren balletjes? En, wie gaf de or ders daartoe?" aldus FA-woord- voerder Davies. Jon Dahl Tomasson is voor het eerst geselecteerd voor het Deense nationale elftal. De speler van Heerenveen is de vervanger van Michael Laudrup, die niet fit is. Denemarken speelt 29 maart de WK-kwalificatiewedstrijd in Split tegen Kroatië. Nicky Butt van Manchester United debuteert in de Engelse ploeg. Bondscoach Glenn Hoddle riep de middenvelder donderdag op voor de vriendschappelijke wedstrijd tegen Mexico, op 29 maart. Marcel Witeczek (28) verruilt Bayern München aan het einde van het seizoen voor Borussia Mö- nchengladbach. Prince Polley, aanvoerder John Schuurhuizen, Ben Spork en Sjoerd Conrad gaan aan het einde van het seizoen weg bij Excelsior. Het bestuur van de club uit de eer ste divisie besloot het viertal geen nieuw contract aan te bieden. Remco Heerkens en Michiel Sol krijgen wel een nieuwe aanbie ding. Straffen betaald voetbal: geschorst voor twee duels: Van Bommel (Fortu- na Sittard); een duel: Dassen (Fortuna Sittard). VRIJDAG 21 MAART 1997 Wanhopig zocht Atletico naar de oorzaken van de onverwachte uitschakeling. „Als het bijna Pa sen is en je in God gelooft, vraag je je af: wat hebben we verkeerd gedaan?", sprak Gil y Gil thea traal. Aan de Zwitserse scheids rechter Muhmenthaler had het niet gelegen, want een club die twee strafschoppen krijgt heeft niets te klagen. Dus riep Atleti- co-trainer Antic maar dat zijn ploeg veel beter speelde dan Ajax en louter door pech was uitgeschakeld. Dat wekte de ir ritatie van Louis van Gaal op. „Als het zo'n close finish is, dan mag de ploeg met het meest aan vallende voetbal toch wel win nen. En dat was Ajax. Atletico viel pas aan toen het op achter stand stond. In de tweede helft dacht ik dat we verloren waren. Maar met veel geluk kwamen we eruit." KWARTFINALES TWEEDE WEDSTRIJD Fiorentina - Benfica (2-0) 0 -1 AEK - Paris SG (0-1) 0 -3 Liverpool - Brann Bergen (1-1) 3 0 AIK Solna - Barcelona (1-3) 1 -1 Halve finales op 10 en 24 april. Karachi - De hockeyelftallen van Nederland en Duitsland spelen zondag in de finale van het vijflandentoernooi in Karachi. Donder dag speelde Duitsland met 3-3 gelijk tegen Pakistan. Bij rust stond Pakistan met 2-1 voor. Nederland en Duitsland hebben nu elk zeven punten uit drie wedstrijden. Karachi. Vijflandentoernooi. Pakistan - Duitsland 3-3 (2-1). 19. Zaman 1-0 (strafbal), 24. Shahbaz 2-0, 30. Michel 2-1, 41. Domke 2-2, 49. Hollensteiner 2-3, 69. Ashraf 3-3. Au stralië - Engeland 5-2 (3-2). 5. Garcia 0-1,13. Crutchley 0-2, 24. Smith 1-2, Stacy 2-2, 34. Stacy 3-2, 62. Stacy 4-2, 70. Elmer 5-2. Stand: 1. Nederland 3-7 12-5, 2. Duitsland 3-7 7-4, 3. Pakistan 3-3 7-7, 4. Australië 3-2 8-7, 5. Engeland 4-1 3-14. Nederland en Duitsland zijn al ze ker van een plaats in de finale van zondag. Hoofddorp - Wielrenster Ingrid Haringa heeft donderdag een ge slaagde operatie aan de rechterknie ondergaan. Een orthopeed van het Academisch Ziekenhuis Utrecht heeft een stukje van de buiten- meniscus weggehaald. Een scheur in de binnenmeniscus is gehecht. Het herstel gaat waarschijnlijk maanden in beslag nemen. Miami - Steffi Graf en Pete Sampras zijn weer uitgeroepen tot de beste spelers van het jaar. Voor Graf is het al de achtste keer. Beiden werden voor de vierde keer op rij gekozen tot beste speler. De spe lersorganisaties WTA en ATP organiseren de verkiezing. Graf pas seerde met haar verkiezing Martina Navratilova die deze eretitel van de internationale pers zeven keer won. De Duitse vergaarde haar acht titels in tien jaar tijd. Lausanne - De beroemde trainer Carlo Fassi (68) is donderdag in het harnas gestorven. De Italiaan was een autoriteit bij het kunstrij den. Hij stierf tijdens het WK in Lausanne aan de gevolgen van een hartinfarct. Op de titelstrijd was hij de begeleider van de Ameri kaanse Nicole Bobek. Silverstone - Een week intensief testen met de Tyrrell Ford op het circuit van Silverstone heeft Jos Verstappen tot tevredenheid ge stemd. Zijn bolide is nog niet perfect uitgebalanceerd maar de ver beteringen zijn hoopgevend. „We hebben de stuurinrichting aange past waardoor ik nu veel beter zit. Ik kan gemakkelijker remmen en de wagen met meer vertrouwen de bocht in sturen." Nieuwegein - Voormalig..marathon-vedette Gerard Nijboer (41) moet de komende garen de Nederlandse weg-atletiek uit het slop ha len. De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) presenteer de hem gisterochtend als de nieuwe bondscoördinator van de weg- atleten. Hij heeft een contract getekend voor drie dagen per week, tot en met de Olympische Spelen van 2000 in Sydney. BADMINTON Basel. Open Zwitserse. Tweede ronde. Vrouwen, Lee (ZKo) - Meulendijks (Ned) 11-5 11-5. Vrouwendubbel, Chung/Yim (ZKo) - Conijn/Van Hooren (Ned) 15-11 15-12. Gemengd dubbel, Keek/Van den Heuvel (Dui/Ned) - Axels- son/Bengtsson (Zwe) 15-4 16-18 15-13. Parijs. Open Franse. Eerste ronde. Mannen, Bruil (Ned) - Lengagne (Fra) 15-2 15-8, Weistra (Ned) - Decker (Dui) 15-13 15-11, Van Soerland bye, Palyama bye, Augus- tinus (Ind) - Bruijstens (Ned) 15-7 12-15 15-3. Vrouwen, Hoogland (Ned) - Gai- brich (Dui) walk over, Glebbeek (Ned) - Weckström (Zwe) 11-3 11-4, Janssen (Ned) - Weber (Dui) 11-5 11-4. Mannendubbel, Kool/Van Barne- veld - La Rosa/Pichler (Ita) 15-10 15-2, Van Leeuwen/Fernandes (Ned/Por) - Altero/Robinson (Fra) 15-5 15-4. Gemengd dubbel: Van Barne- veld/Jonathans (Ned) - Hall/Gordon (NZe) 15-3 8-15 15-9, Jeffrey/Har- daker (Eng) - Van Leeuwen/Achter berg (Ned) 15-3 8-15 15-2. (Arg), Hallberg (Zwe), Hunter (GBr), Baker (GBr) 67, 7. Briggs (GBr), Mitchell (GBr), Tomori (Jap) 68, 81. Muntz 73. Singapore Open. Stand na de eerste ronde: 1. Gray (VSt) 65 slagen, 2. Kernohan (VSt) 66, 3. Zarate (Bir), Newark (Sin), Rusnack (VSt) 67, 121. Steenkamer (Ned) 76. KUNSTRIJDEN Lausanne. WK ijsdansen. Stand na originele dans (tango): 1. Gritsjoek/Platov (Rus) 1, 2. Krylo- va/Ovsiannikov (Rus) 2, 3. Bour- ne/Kraatz (Can) 2,8, WK mannen, eindstand: 1. Stojko (Can) 3, 2. Eldredge (VSt) 3 (Stojko beter kürresultaat), 3. Jagoedin (Rus) 5,5. SCHAKEN Ter Apel. Kloostertoernooi. Vierde ronde: Hübner (Dui) - Joe- soepov (Dui) '/z-'/z, Andersson (Zwe) - Shirov (Spa) '/z-'/z, Khalifman (Rus) - Van Wely 1-0. Stand: 1. Khalifman 3, 2. Shirov 2'/z+l, 3. Andersson 2'/z, 4. Joesoepov 1+1, 5. Van Wely, Hübner Vi+1. TENNIS BASKETBAL Mannen, eredivisie: Dunckers Zwolle 74-92 BILJARTEN Kessel. Grand Prix. Eerste ronde: Jaspers - Van Peer 50- 35/2,000-1,400, Arnouts - Van de Looy 50-48/1,388-1,333, Haver- mans - Vlaar 50-29/1,041-0,604, Vet - Witveld 50-44/0,925-0,814, Wij nen - Kuijt 50-39/0,806-0,629, Overmars - De Kleine 50-40/1,388- 1,111, Ad Broeders - Sledders 50- 43/1,111-0,955, Van den Berg - Frits Broeders 50-36/1,351-0,972. Nieuwenburg - Henskens 50- 30/moyenne 1,923-1,153, Breuer - Van der Smissen 50-44/1,219-1,073, Van Daalen - Siemens 50-46/0,862- 0,793, Burgman - Holtrop 50- 17/2,000-0,680, De Vries - Van Uum 50-48 (1,162-1,116), Van Lieshout - Weijenburg 50-46/0,746-0,686, Van Schaik - De Wit 50-50/0,819-0,819 barrage 2-0, Van Cromvoirt - Van Erp 50-48/0,961-0,923. Key Biscane. 4 miljoen gulden. Mannen Eerste ronde: Kiefer (Dui) - Van Scheppingen (Ned) 6-2 5-7 7-6, Black (Zim) - Gaudenzi (Ita) 6-2 6- 3, Stoltenberg (Aus) - Grabb (VSt) 6-3 6-2, Tillström (Zwe) - Roux (Fra) 7-6 6-1, Mehgeni (Bra) - Göll- ner (Dui) 4-6 6-2 6-3, Novak (Tsj) - Viloca (Spa) 6-0 6-3, Gumy (Arg) - Rafter (Aus) 6-4 6-4, Voinea (Roe) - Zabaleta 5-7 7-5 6-6 opgave. Vrouwen, eerste ronde: McNeil (VSt) - Oremans (Ned) 6-4 6-4. St. Petersburg. Mannen, 585.000 gulden. Tweede ronde: Stich (Dui/1) - Camporese (Ita) 6-4 6-4, Delaitre (Fra) - Vacek (Tsj/4) 6-3 7-6, Jo hansson (Zwe/5) - Simian (Fra) 3-6 6-3 6-2, Carlsen (Den/8) - Marques (Por) 6-4 6-4. VOETBAL BRIDGE Den Haag. EK paren, halve finale. Stand na tweede zitting: 1. Si- mon/Wernle (Oos) 58,75 procent, 2. Buchlev/Rauscheid (Dui) 58,48, 3. Fredin/Lindqvist (Zwe) 58,33, Kie- ma/Koistinen (Fin) 58,15, 5. Nah- mias/Bitran (Fra) 57,88, 6. Go- tard/Holwski (Dui) 56,92; Vriendschappelijk. FC Utrecht - Helsingborgs IF (Zwe) 3-2 (3-0). Doelpunten: Van Loen 2, Mols. Kuala Lumpur. WK-kwalificatie, Aziatische zone Groep 1: Saudi Arabië - Bangladesh 4-1 (2-1), Maleisië - Taiwan 2-0 (2- 0). Stand: 1. Saudi-Arabië 3-7 (6-1), 2. Maleisië 3-7 (4-0), 3. Taiwan 3-3 (3-5), 4. Bangladesh 3-0 (2-9). VOLLEYBAL GOLF Maspalomas. Turespana Masters, stand na eerste ronde: 1. Davis (GBr) 66, 2. Rivero (Spa), Coceres Vrouwen, nationaal bekertoernooi, halve finale: Pollux - WC 1-3. ZAALHANDBAL Mannen, eredivisie: AHV Swift - V en L 17-16.

de Stem | 1997 | | pagina 9