Helsinki is al langer 'brug tussen Oost en West' De (on)zin van internationale hulp aan Albanië lufoWeek winkel! H IS#® Wantrouwige Arafat wil Netanyahu niet eens spreken Oppositie Mobutu gaat overleggen met Kabila mmentaar buitenland a5 :uws KORT Analyse Zilverberken voor het witte bos op Belgische snelweg pESTEM 'Terroriste' wil parlementszetel tegen uitlevering BUITENLAND KORT Nieuw. Slankie 20+ kaas. Wat er niet aankomthoeft er ook niet af. I AART 1997 a4 /linister Borst van Volksqe itische Tweede Kamer L II I I I VRIJDAG 21 MAART 1997 «vui vail VUIKSge- 1 Tweede Kamer vol de afgelopen jaren mplexe systeem van thuis- tijd duidelijk. Ruim 5 -n weg, er was geen eigen bijdrage en er ..ie de huishoudelijke Volgens Borst moest het moest bovendien de de door te voeren reorga- aantal ambtenaren -M..v..jks aan de orde. Mi- :waarschuwd voor het feit uit het veld kwamen "waren ontstaan. ...niet belet om zelfde werken. De zorgverze- ,g (LVT) en de nieuwko- dwarsgezeten. van de 600.000 cliën- gevallen bekend van terminale zorg van een itische het in egaan, ■mplex korte 1 eigen n de ag wie en jaties ngen i te zorg id fden leeld ie aien en heeft er te weinig at terecht ongenadig inge- ofd dat ze in april met een aangetekend dat Borst al meren over de wijze waar ken. ar belofte waar te maken, i een onafhankelijk onder thuiszorg. De chaos heeft kieperen bezitters van zonnehe- ;en zonnehemel aan het jeven moment naar be- :huwt daar voor in dag- ring aantal hemels, dat an plafondgemonteerde c wordt dringend ver h op Internet zich storen aan racis- vanaf vandaag terecht VIDI). Minister Dijkstal ;enta. De stichting, die esloot hiertoe, nadat in igen op Internet waren C-fonds han Stekelenburg is ge- ïberculose Fonds. Dat is mtatie van het nieuwe tie voor een oproep om ■ee miljoen mensen aan tegen deze ziekte zijn. twee maal TBC gehad, de FNV te zullen verla- [emeesterschap van Til- ein wordt een tweede kabinet met ezingen in 1998 te veel ent geen Paars II," aldus in de Tweede Kamer, dat D66 zou uitkomen oment verkiezingen ge- ben er nu 24. „Veertien van Boxtel, vice-voor- ueel Paars II nodig zijn meerderheid te helpen, rdoet als PvdA en VVD d is niet denkbeeldig. Den Bosch Bosschenaar aangehou- ■dovende middelen. Eer- :h - een Noor aangehou- e werd aangetroffen. De e Bosschenaar. Bij huis ooi gevonden. ■m'"teneneer. is het alleen voor die bijlage! Lees alles over apen van een tweedehand auto in de meest complete occasiongid van Nederland! *atis pagina's boordevol ion-info. poor Wierd Duk Helsinki - Het gesprek van de dag in Helsinki was niet de aan staande Navo-uitbreiding met Oost-Europese landen, maar de geblesseerde knie van Bill Clinton. De Amerikaanse president ,erd gisteren rond het middaguur, als was hij een zwaar stuk bagage, na aankomst op het vliegveld Vantaa in een cate- [jngtruck uit het vliegtuig getild. joen Clinton (50) eindelijk te- morschijn kwam en de schrale nnd inreed, lachtte hij schaap- iditig; ziJn geopereerde rechter bil stak pontificaal naar voren. je volksliederen en de traditio- ,(le toespraak werden overgesla- m, „Waarschijnlijk omdat hij in do rolstoel zit en het zou niet passend zijn als hij niet kan jlaan," zei een functionaris van lit Finse ministerie van Buiten landse Zaken. foor Boris Jeltsin (66), vijftien par ouder dan Clinton en tot voor kort nog de zieke president van Rusland, was het begin van je topontmoeting in Helsinki een persoonlijke triomf. Een breed lachende Jeltsin en diens echtge- Naina arriveerden drie uur in het splinternieuwe presi- jentiêle vliegtuig. Jeltsin, die vijf bypasses aangelegd kreeg en ver door een dubbele long- teking opnieuw langdurig uitgeschakeld, zag er fit uit. was moeilijk voorstelbaar jat nog maar kort geleden werd besloten om de topontmoeting lissen beide presidenten wegens Jeltsins wankele gezondheid van Washington te verplaatsen naar lat dichterbij gelegen Helsinki. Directe bedreiging .President Bill Clinton en ik moeilijke, serieuze bespre kingen tegemoet," zei Jeltsin op jet vliegveld. De relaties tussen Moskou en Washington zijn sterk bekoeld wegens de plannen van deNavo om in juli landen uit het voormalige Oostblok - waar- schijnlijk Tsjechië, Polen en Hon- - uit te nodigen om toe te treden tot het bondgenootschap. Rusland beschouwt uitbreiding ran de Navo naar het Oosten als Kil directe bedreiging. Jeltsins woordvoerder, Sergej Jastrzjembski - de voormalige ambassadeur in Praag Oekraïne wil lid worden van Navo Brussel (anp) - Oekraïne wil zich op termijn aansluiten bij de Navo, zo liet de Oekraïen se minister van Buitenlandse Zaken Oedovenko gisteren weten na besprekingen in het Navo-hoofdkwartier in Brus sel. Het is de eerste keer dat Kiev zich onomwonden uit spreekt voor lidmaatschap van de alliantie. Moskou is fel gekant tegen de opname van Oost-Europese landen, en met name voorma lige Sovjet-republieken, in de Navo. Enkele dagen geleden ver klaarde de Oekraïense presi dent Koetsjma dat Moskous 'agressieve' politiek jegens Kiev het land juist in de rich ting van de Navo drijft. - zei gisteren dat Jeltsin de be langen van Rusland 'als nooit te voren' zal verdedigen. De Russen beweren dat zij zich door de Na- vo-plannen gedwongen kunnen voelen hun banden met de regi mes in landen als China, Iran en India aan te halen. Madeleine Albright, de Ameri kaanse minister van Buitenland se Zaken die arriveerde in het ge zelschap van Clinton, deed de uitlatingen van Jastrzjembski af als 'retoriek'. „Zij moeten begrij pen dat wij een bepaald schema hebben dat uitgevoerd gaat wor den en dat is de weg die we zullen volgen," aldus de minister, die door de Russische pers de 'Nieu we IJzeren Dame' (de 'oude' is Margaret Thatcher) wordt ge noemd. Of de top in Helsinki 'historisch' wordt, zoals door waarnemers wordt gesuggereerd, zal vandaag Clinton zwaait naar de aanwezigen, vlak na zijn aankomst gisteren op het vliegveld van Helsinki. De tie tijdelijk in een rolstoel. moeten blijken. Gisteravond ont moetten de beide leiders elkaar in het presidentiële paleis bij een diner, aangeboden door de Finse president Martti Ahtisaari. De ei genlijke besprekingen tussen Clinton en Jeltsin hebben van daag plaats in de residentie van president Ahtisaari, een villa met uitzicht op de Finse Golf. Behalve de Navo-uitbreiding staan ook economische samen werking tussen de Verenigde Sta ten en Rusland en wapenbeheer- singskwesties op het programma. Clinton vertrekt vanavond al weer, Jeltsin blijft in Helsinki voor overleg met zijn Finse ambt genoot. De Russische president vliegt zaterdagmiddag terug naar Moskou. De inwoners van Hel sinki lijken niet bijster onder de indruk van de invasie door dui zenden journalisten, diplomaten en veiligheidspersoneel. Bewaking Het dagelijks leven in de kalme Finse hoofdstad lijkt door de top nauwelijks te worden verstoord, de bewaking door 1600 speciale politietroepen is bijvoorbeeld weinig opzichtig. 'Een Palestijnse demonstrant gooit een traan- Hasbom terug naar Israëlische militairen, nadat een demonstratie van Palestijnse studenten in Eethlehem op een confrontatie met het leger was uitgelopen. De studenten demonstreerden tegen aanleg van de joodse wijk Har Horna in Oost- kruzalem. Het leger gebruikte traangas en rub- wrkogels. foto reuter Door Willy Werkman Jeruzalem - Twee maanden gele den, tijdens een van de marathon onderhandelingen over de Israëli sche ontruiming van de stad He- bron, merkte Israëls premier Ben jamin Netanyahu tegenover Pales tijns leider Yasser Arafat op: „Het probleem is, dat je me niet ver trouwt." Arafats antwoord was snel en oprecht. „Ja, dat klopt," zei hij. Dit kleine inci dent geeft ook nu de sfeer aan van de vertrouwenscrisis tussen de hoofdrol spelers van het Israëlisch-Palestijnse conflict. Netanyahu heeft voorgesteld de onderhandelingen over de laatste fase van de onderhandelingen met de Palestijnen binnen zes maanden af te ronden en Arafat is daar zo achter dochtig over, dat hij Netanyahu niet eens wil ontmoeten om er serieus over te praten. De vraag is dan ook het hier gaat over een 'revolutie', waarover de Israëlische televisie woensdagavond sprak, of over een illusie. Niet alleen omdat Ar afat geen greintje gelooft van de voor gestelde vredesversnelling, maar ster ker nog: omdat waarschijnlijk ook Netanyahu zelf weet, dat er van zijn voorstel niets terecht kan komen. Om een simpele reden: hij heeft weliswaar noodgedwongen de Oslo-akkoorden aanvaard, maar hij wil er diep in zijn hart alles aan doen om ze juist de grond in te drukken. De Palestijnen, al door ervaring rijk geworden, weten dat ook. Netanyahu wil, zo was hun eerste reactie op Neta nyahu's idee, zich ontdoen van zijn verplichtingen rondom de tot nu toe afgesloten akkoorden. Niet meer vrede dus, maar minder. Waarom hij dus ineens dat voorstel, dat de definitieve vredesregeling al binnen een paar maanden zou moeten afronden, terwijl 'Oslo' zelf bepaalt dat de deadline pas in mei 1999 is? In de eerste plaats om Netanyahu's inter ne coalitie-redenen. Kortgeleden be sloot zijn regering met niet meer dan een stem meerderheid tot de eerste van de drie terugtrekfasen van de Israëli sche troepen uit de Westelijke Jor- daanoever. Als er in de twee volgende fasen nog veel meer gebied moet worden ont ruimd dan tot nu toe is bepaald, lijkt dat met de huidige coalitie zeker niet haalbaar. Netanyahu wil dus die ob stakels liever overslaan door voor te stellen om maar meteen te gaan praten over de definitieve status van de in 1967 bezette gebieden. Met of zonder regering van nationale eenheid? Totale verwarring over dit punt. Netanyahu zou de grootste oppo sitiepartij, de Arbeidspartij, in zijn coalitie willen betrekken. Simon Pe res, de lijstaanvoerder, is daar voor, omdat hij vlak voor zijn politieke af scheid graag nog wat in de schijnwer pers zou willen staan. Maar Ehud Ba rak, zeer waarschijnlijk binnenkort zijn opvolger als lijstaanvoerder, voelt er helemaal niets voor. Binnen de Arbeidspartij is er intussen grote verdeeldheid, terwijl er van een officieel voorstel voor een regering van nationale eenheid nog steeds geen sprake van is. De vraag is ook, of Neta nyahu ook op dat gebied serieus is. Als hij echt de vrede met de Palestijnen wil doordrukken, krijgt hij ook zonder een regering van nationale eenheid zon dermeer de steun van de Arbeidspartij en alle linkse oppositiepartijen. De voorgestelde vredesversnelling van de Israëlische premier is intussen nog niet eens gebaseerd op een officiële re geringsbeslissing. Het gaat om niet meer dan een eergisteravond uitgelekt idee, door de premier zelf met de hand geschreven op twee velletjes papier. Zijn medewerkers hebben al gesugge reerd dat als de definitieve onderhan delingen met de Palestijnen niet over zes maanden kunnen worden afge rond, 'ze ook negen maanden kunnen duren'. Negen maanden? Of tien jaar, zoals Netanyahu's Likudvoorganger Yitschak Shamir indertijd de vredes besprekingen met de Palestijnen wilde laten duren? Wie echt vrede wil en echt de prijs daarvoor wil betalen, heeft zelfs veel minder dan zes maanden nodig om de Oslo-onderhandelingen met de Pales tijnen af te ronden. Wie niet de nodige concessies wil doen en, zoals Netanya hu, zich zelfs niet aan de al gemaakte afspraken houdt, kan eeuwig blijven praten. Of hij kan het vredesproces af breken en genoegen nemen met het daaruit zeker voortvloeiende geweld. ïïrana - Nergens in het voor- malige Oostblok is de over gang van het communisme zo drastisch geweest als in Al banië en nergens is de ont worteling dan ook zo totaal. huidige wanorde en geweld, in zekere zin een terugkeer 'armen tot de praktische anar- j van voor de Tweede We reldoorlog, zullen daarom nog ang niet betijen, ook niet als de ige crisis zal zijn overgedre- ®- Het is triest te constateren, aar Albanië blijft voorlopig 01 Phmitief land met een im- ens economisch, democratisch en moreel tekort. een halve eeuw van commu- sme van het meest radicale h»H, Z''n meeste Albanezen besef kwijtgeraakt dat er een J?."1 verband bestaat tussen eicl en welstand. De gedachte ,me' hard werken het land We fp0'5 te houwen, zoals de Ii-l,"Europese naties na 1945 klei Pn Sedaan, leeft bij «"me verlichte een maar is Vpi-J elite, inaaL er volstrekt afwezig. Nu zij kapitalistisch zijn geworden, willen de Albanezen hetzelfde levenspeil bereiken als dat wat ze op de Italiaanse televisie zien, maar dan wel meteen en zonder er noest voor te zwoegen. Vandaar de populariteit van de piramidefondsen, die astrono mische rentes beloofden en uit eindelijk een derde van de be volking van zijn spaargeld be roofden. Anderen zoeken hun heil in Griekenland en het ver meende luilekkerland Italië, waar inderdaad veel meer te verdienen valt dan in Albanië zelf. Weer anderen zoeken hun toevlucht, net als vroeger de be ruchte Skipetaarse bandieten, in illegale activiteiten als smokkel, diefstal, plundering en corrup tie. En tenslotte eist iedereen in Albanië - de regering voorop, zoals de Europese delegatie die eerder deze week een kort be zoek bracht aan Tirana, heeft kunnen waarnemen - op hoge toon alle mogelijke hulp en fi nanciële steun van de buitenwe reld, waarop men als mede-Eu ropeaan recht meent te hebben. Ook in de politiek is de commu nistische erfenis nog niet ver dwenen. Albanië is onder presi dent Berisha een autoritair be stuurd land gebleven, waarin de democratische spelregels niet werden gerespecteerd, verkie- Door Aart Heering zingen vervalst, dissidenten uit gerangeerd en oppositieleiders gevangen gezet. Voor Berisha en zijn mensen is de staat een per soonlijk bezit waarover zij naar believen kunnen beschikken. In de praktijk leidt dat tot bureau cratische willekeur, rechtsonze kerheid en corruptie. Buiten landse investeerders, tegen wie tegen de gemaakte afspraken in belastingen werden geheven of contracten geannuleerd, kunnen daarvan meepraten. Na een halve eeuw totalitaire onderdrukking zijn de Albane zen plotseling in het andere ui terste terechtgekomen, dat van een ongebreideld en ongecontro leerd kapitalisme, waarin alles mogelijk is. Zodoende is het land in weinige jaren uitgegroeid tot het rovers- en smokkelaarsnest bij uitstek van Europa. Met de op zijn minst passieve steun van grote delen van de bevolking die er van mee profiteren. Zo rijden honderdduizenden Albanezen nu in auto's waarvan iedereen weet dat ze elders in Europa ge stolen zijn. Smokkelaars staan in aanzien door de betrekkelijke welvaart die zij in de havensteden hebben gebracht. Het kan gebeuren dat maffiosi zichzelf als zodanig voorstellen. Het betalen van smeergeld is regel geworden. En plunderaars vinden dat zij in hun recht staan, omdat de rege ring ook van hen heeft gestolen. Bij een dergelijke Umwertung aller Werte is het moeilijk te zien, hoe dit staatje van 3,4 mil joen inwoners kan worden ge holpen. Wat voor zin heeft het om hulpgoederen te sturen, als die toch worden gestolen en op de zwarte markt terechtkomen? Om scholen en weeshuizen te stichten en waterleidingen aan te leggen, als die bij de eerstvol gende woedeuitbarsting worden geplunderd en vernield? En om fabrieken te bouwen als die een voortdurende prooi vormen van dieven, afpersers en bureaucra ten? De Europese delegatie heeft daarom terecht laten weten, dat Albanië niet hoeft te rekenen op onvoorwaardelijke schenkingen of zachte leningen, maar in de eerste plaats moet leren om zich zelf te helpen. Donorlanden Onder strikte controle van de donorlanden staande scholings- en ontwikkelingsprojecten; het opzetten van een modern bank en beurssysteem; een ditmaal ef fectieve internationale controle op het verloop van de parle mentsverkiezingen van juni; een gecoördineerde Albanees-Euro- pese bestrijding van de wapens-, drugs- en mensensmokkel en een gestroomlijnde rechtstreekse te rugzending van illegale immi granten. Het mag patriarchaal klinken, maar meer dan een wijd geo pende geldkraan zijn het derge lijke praktische maatregelen, die Albanië op den duur uit de zelf kant van de Europese samenle ving kunnen halen. president zit na een knie-opera- FOTO REUTER Finse woordvoerders wijzen graag op de geschiedenis van Helsinki als een 'brug tussen Oost en West'. Gedurende de Koude Oorlog hadden in het neutrale Finland belangrijke diplomatie ke besprekingen plaats. Overi gens klaagden Amerikanen des tijds veelvuldig dat het in Helsin ki wemelde van de KGB-spion- nen. Van onze correspondent Londen - Roisin McAliskey, de hoogzwangere dochter van het voormalige Noord-Ierse Lagerhuislid Bernadette McAliskey (Devlin), wil zich kandidaat stellen bij de aan staande Britse parlementsver kiezingen. Een Sinn Fein-woordvoerder liet gisteravond weten dat McAlis- keys initiatief 'realistisch' was, maar dat er over gesproken zou moeten worden. McAliskey zit momenteel in voorarrest in de zwaar bewaakte Holoway-ge- vangenis, ten noorden van Lon den. De 25-jarige Roisin wacht daar op uitlevering aan de Duitse au toriteiten die haar verdenken van betrokkenheid bij een mortier aanslag op een Britse kazerne bij Osnabruck, in juni vorig jaar. Roisin McAliskey is in militante (katholieke) kringen in Noord- Ierland inmiddels tot martelares verheven. Op vele plaatsen in West-Belfast zijn muurteksten verschenen voor vrijlating van de astmatische Roisin. De vader van de baby is Sean McCotter, een IRA-terrorist die in 1989 tot twaalf jaar werd veroordeeld we gens bezit van explosieven en voorbereiding van een bomaan slag. Roisin McAliskey ontkent be trokkenheid bij de mortieraanval in Duitsland, waarbij alleen ma teriële schade werd aangericht. Militaire samenwerking NL-Rusland Moskou - Nederland en Rusland gaan op militair terrein samen werken. Met de ondertekening van een intentieverklaring hebben minister Voorhoeve en zijn collega Rodionov daarvoor gisteren in Moskou officieel het startsein gegeven. De samenwerking zal zich volgens Voorhoeve in eerste instantie vooral richten op het uit wisselen van ervaringen. „In beide landen is er sprake van een hervorming van de krijgsmachten. Hier in Rusland is men geïnte resseerd in de aanpassingen die in Nederland gedaan zijn," aldus de minister. Voorhoeve is voor vier dagen in Moskou. Nederlander rector van VN-universiteit Parijs - Secretaris-generaal Kofi Annan van de Verenigde Naties heeft professor Hans van Ginkel (56) per 1 september benoemd tot rector-magnificus van de universiteit van de Verenigde Naties in Tokio. Dit heeft de Organisatie voor Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen van de VN, Unesco, gisteren bekendgemaakt. Sinds 1986 is prof. Van Ginkel rector-magnificus van de Rijks universiteit in Utrecht, waar hij sinds 1968 werkt. In 1992 trad hij toe tot het bestuur van de VN-universiteit. Hutu-rebellen doodden 235 vluchtelingen Bujumbura - Het Burundese leger heeft gisteren gezegd dat Hu tu-rebellen in vluchtelingenkampen in Noord-Burundi 235 men sen hebben gedood. Legerwoordvoerder kolonel Isaie Nibizi zei voor het onafhankelijke radiostation Studio Ijambo dat de moordpartijen woensdagavond en gistermorgen plaatsvonden in de kampen Gasenyi, Ruhagarika en Kaburahtwa in de provincie Cibitoke. Honderdvierenveertig mensen raakten gewond en 305 hutten werden in brand gestoken, zei Nibizi. Belgische kroonprins wil verbod op porno Brussel - De Belgische kroonprins Filip ijvert voor een totaalver bod op porno. Dit zei hij gisteren toen hij een Senaatsvergadering bijwoonde. De uitspraak van de prins is opmerkelijk, omdat le den van de koninklijke familie in principe geen politiek getinte uitspraken mogen doen. Filips vader, koning Albert II, maakte daar vorig jaar al een uitzondering op door justitieminister De Clerck op te dragen maatregelen te nemen tegen de vele fouten binnen het justitiële apparaat. Belgrado wil speciale band met Serviërs Belgrado - Het Joegoslavische parlement heeft gisteren een om streden akkoord over 'speciale banden' met de Republika Srpska, de Servische entiteit binnen Bosnië, bekrachtigd. De overeen komst tussen de Federale Republiek Joegoslavië en de Bosnische Serviërs stuit bij de internationale gemeenschap op kritiek, om dat zij niet is goedgekeurd door het Bosnische parlement. Belgra do en de zogeheten Servische Republiek streven naar zeer nauwe samenwerking, zoals die ook bestaat tussen de Bosnische Kroaten en Kroatië. De meeste Serviërs en Kroaten in Bosnië-Herzegovi- na willen aansluiting bij respectievelijk Joegoslavië en Kroatië. Parijs/Kinshasa (rtr/anp/ap) - Frankrijk heeft zijn burgers in Zaïre gisteren aangeraden dat land te verlaten en drie leger vliegtuigen naar het buurland Congo gestuurd voor een moge lijke evacuatie. Er zijn ongeveer 1.500 Fransen in Zaïre, van wie rond de 1.000 in de hoofdstad Kinshasa. „Gezien de huidige onzekere situatie in Zaïre raden de Franse autoriteiten hun burgers, wier aanwezigheid niet onontbeerlijk is, aan het land voorlopig te verlaten," aldus woordvoerder Jacques Rummel- hardt van het ministerie van Bui tenlandse Zaken. Ook de Vere nigde Staten en België hebben him onderdanen aangeraden uit Zaïre te vertrekken. Ondertussen wordt de situatie in Zaïre voor president Mobutu en de zijnen steeds kritieker. Vol gens de secretaris-generaal van de Zaïrese oppositiepartij UPDS, Adrien Phongo, is er een delega tie van de oppositie onderweg naar Laurent Kabila, de rebel lenleider die is uitgeroepen tot de president van de 'bevrijde' Con go. De UDPS had al informele contacten met de rebellengroep, die sinds oktober veel terrein winst boeken in het oosten en zuiden van het land. Kabila zegt Zaïre voor juni te zullen bevrijden. Om in de hoofd stad Kinshasa te komen moeten de rebellen meer dan duizend ki lometer afleggen. Het gebrek aan infrastuctuur maakt dit geen eenvoudige opgave. Bemidde laars hopen mede daarom de vij andelijkheden te kunnen stop pen, zodat de machtswisseling in Zaïre politiek kan worden gere geld. UDPS-Leider Etienne Tshisekedi beschouwt zichzelf als de voor naamste politicus van de opposi tie en hoopt met de rebellen tot een machtsdeling voor de toe komst te kunnen komen. De zieke president Mobutu Sese Seko reist morgen vanuit Zuid-Frankrijk naar Kinshasa om te helpen bij een politieke regeling van het conflict, aldus zijn zoon. Mobutu heeft in Monaco in het ziekenhuis gelegen. De rebellen hadden eer der directe onderhandelingen over zijn aftreden met hem geëist als voorwaarde voor een even tueel bestand. Brussel - Automobilisten die dezer dagen over de autosnelweg tussen Brussel en Antwerpen rijden, worden met spandoeken attent gemaakt op de naderende aanplant van het langste en smalste bos ter wereld. Een bos voor alle verongelukte, vermiste, ontvoerde en vermoorde kinderen. Op witte donderdag wordt een begin gemaakt met het planten van vijfhonderd zilverberken op de middenberm van de E19, een van de drukste snelwegen van België. Het initiatief komt van verschillende groeperingen van bezorgde ouders. Voor de relatie met het verkeer is bewust gekozen, omdat het verkeer volgens de organisatoren de mees te slachtoffers maakt. (ADVERTENTIE) Niet meer aan te komen. Slankie heeft tijdelijk een groot gat. Vanwege het succes is onze 20+Jong Belegen kaas bijna helemaal uitverkocht. En omdat lekkere kaas maken even duurt, moet u nog ruim twee weken geduld hebben. Maar dan kunt u er weer zo veel van eten als u wilt.

de Stem | 1997 | | pagina 5