Oostburg bouwt negentig huizen »s college luiszorg le gaten e wil zelf richting in iem achter mide-spel Regionaal onderzoek naar haalbaarheid van jongerenkrant Jeugdzorg koelt woede over CAO-onderhandelingen SPORT in het kort ZEELAND uit pESTEM ZEELAND C4 rt Middelburger aangehouden Paaltje en W houden voor de komende jaren vast aan eigen volkshuisvestingsplan WEEKENDDIENSTEN D66 wandelt en bedenkt nieuwe verkiezingslogan Biljarten sociale werkplaatsen Vrouwentennis Hulst Recreatief volleybal Cadzand Schooltoernooi volleybal Middelburger vrijgesproken Hakim en René Kamagurka Slack Space Robert Long Mysteriespel Passies Muziektheater Voorronde Zeeuwse Belofte BZN in Hulst Reimond Kimpe Fotofestival Grafiekbiënnale IDAG 21 MAART 1997 C3 I I I I I VRIJDAG 21 MAART 1997 Terneuzen - Een 21-jarige Middelburger is woensdag aangehouden op het Huizin- gaplein. De man moest nog een boete van 630 gulden betalen aan justitie. Hij mag ook tien dagen 'zitten'. Axel - Na een botsing met een paaltje in de Weststraat is een 28-jarige Axelse automobilist in de nacht van woensdag op donderdag bekeurd voor rijden onder invloed. Het promillage was 1,2. De man kreeg een dag vaarding. rdenburg gaf gisteren tijdens een ïaniem steun aan de brief die het - Nederlandse Gemeenten stuurt piramide-spelen in Nederland. burgemeester C. van Liere zijn raadsleden mee. Vervolgens be- loofde hij de betrokkenen zo spoedig mogelijk te benaderen. Ook de herziening van het be-: stemmingsplan om intensieve veehouderij buiten de gemeente- grenzen te houden kreeg alle steun. „Als jullie dit voorberei-j dingsbesluit goedkeuren is dit jaar de zaak in elk geval afge dekt," aldus wethouder J. du Fosse. Vanachter de raadszetelsl werd alleen maar goedkeurend! geknikt. ien brief van de Oostburgse PvdA- de, financiële, problemen in dej college van B en W dat het nogal I i de onlangs gepresenteerde en in-1 tuiszorg nu al als niet adequaat te I Wij zijn dan bereid het initiatief te nemen tot een reactie door dit] onderwerp en de gesignaleerde] knelpunten te agenderen voorj een vergadering van het ISOZ, Ook wij zijn van mening dat de inzet van de medewerkers van de I Stichting Thuiszorg Zeeuws-1 Vlaanderen zeer te waarderen is. Vooral gezien tegen de achter-] grond van de moeilijke omstan digheden waaronder de instel ling ten gevolge van het huidige! rijksbeleid moet functioneren,"] aldus het college in een reactie] op de vragen van Wille. n- a- en lat ri- S. feld de nd ie- ijn als kt. iet ;ok len lat en ver ;ok jfd het ig- 'an >en sy- m- ng, lit- >m- ïiet an- •dt. on- or- Van onze verslaggever Oostburg - De geplande bouw van ongeveer negentig wonin gen in de gemeente Oostburg yijft de komende jaren onge wijzigd. B en W laten zich na melijk nog niet leiden door bet concept woningbouwpro- gramma waarin de provincie je rem zet op woningbouw in Zeeuws-Vlaanderen. In West-Zeeuws-Vlaanderen mo gen volgens dit programma prak- lisch geen huizen worden ge bouwd. Alhoewel het college nog een afzonderlijke reactie geeft op dit programma wordt vastgehou den aan het eigen volkshuisves tingsplan. „Er worden geen redenen gezien om tot aanpassing van de in het volkshuisvestingsplan genoemde aantallen over te gaan," meent het college. B en W baseren zich op het door Zebra Advies uitgevoerde wo ningmarktonderzoek. „Uit dit onderzoek is naar voren gekomen dat er een tekort is aan koopwo ningen en dat er beperkte over schotten te verwachten zijn in met name de duurdere huursec tor. Op basis van deze tekorten en overschotten is het voorgestelde woningbouwprogramma realis tisch." De meeste nieuwe woningen zijn gepland in Oostburg (ongeveer veertig huizen) en Breskens (circa 35 woningen). In Oostburg gaat het om woningen vanaf twee ton en in Breskens om prijzen tussen de 175.000 en 250.000 gulden. Op het concept-volkshuisves tingsplan zijn overigens dertien inspraakreacties bij de gemeente binnengekomen. Zo wil de Vrou wen Advies Commissie (VAC) be trokken worden bij projecten, pleit de Bouwwinkel Zeeland voor behoud van de karakteris tieke kwaliteit van de omgeving en voor terugdringing van het tweede woningbezit, doet de Dorpsraad Nieuwvliet een op roep voor woningbouw in die plaats en moet volgens de Stich ting Welzijn aandacht uitgaan naar eisen die jongeren aan wo ningen stellen. De directie Ruim te, Milieu en Water van de pro vincie pleit verder voor een regio nale afstemming van woning bouw, omdat in Zeeuws-Vlaan- deren een afname van de bevol king wordt verwacht. Daarnaast stelt de directie dat woningbouw in Breskens en IJzendijke in strijd is met het ontwerp Streek plan en noemt de directie het te leurstellend dat de gemeente het convenant Duurzaam Bouwen nog niet heeft ondertekend. Volgens het college wordt mo menteel bekeken op welke wijze de VAC inspraak kan krijgen en wordt tevens bekeken in hoeverre een gerichte aanpak in een verbe tering van de bouwkundige kwa liteit van (tweede) woningen kan leiden tot een verbetering van de leefbaarheid in een dorp. B en W gaan niet in op de wens om woningen te bouwen in Nieuwvliet. De vraag naar nieuwbouw in dit dorp is volgens het college niet naar voren geko men in het woningmarktonder zoek en nieuwbouw in dit dorp zou ten koste gaan van nieuw bouw elders. Het college erkent, als reactie op de wens van de Stichting Welzijn, dat er aan dacht uitgaat naar eisen die aan woningen worden gesteld. B en W vinden het, naar aanlei ding van een reactie van het Re gionaal Zorgoverleg West- Zeeuws-Vlaanderen, jammer te moeten horen dat er organisaties teleurgesteld zijn in de aandacht van de gemeente. De gemeente staat volgens het college niette min open voor inspraak. Met een aantal belanghebbenden vindt momenteel overleg plaats. De gemeente staat volgens het college overigens positief tegen over regionale afstemming. Niet temin bestond naar de mening van B en W behoefte aan het 'uit schrijven' van een eigen visie op het volkshuisvestingsbeleid voor de komende jaren. Het voorstel tot vaststelling van het volkshuisvestingsplan wordt volgende week besproken tijdens de vergadering van de raadscom missie Openbare Werken. arige M. S., zonder vaste woon-ofl p de zitting van de rechtbank in| its vervolging geëist. lat den geacht. De rechtbank wijs'| el) over veertien dagen vonnis. Van onze verslaggever Oostburg - Een jongerenkrant voor Zeeuws-Vlaanderen en de Belgische grensstreek: dat is waar de stichting Jeugd- en jonge renwerk West-Zeeuwsch-Vlaanderen en een collega-instelling inEeklo op azen. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuidzande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter H. Bruggeman, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel. 0117-452121. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter J. Hoefman, Oranjestr. 4, Axel, tel. 0115-561555. Spreekuur spoedgevallen zonder af spraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00- 16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dok ter N. v.d. Maas, Beursstr. 6, IJzen dijke, tel. 0117-301266. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter R. La- terveer, Dr. Broodmanstr. 2, Bres kens, tel. 0117-381956. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17- 17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter J. de Meijer, Lange Wolstr. 12, Sluis, tel. 0117- 461366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter H. Zwartele, Werrilaan 43, 's Heerenhoek, tel. 0113-351280. Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Sla ger/Van de Werff wordt van vrijd. 18 u. tot zond. 19 u. waargenomen door dokter R. Schut, v. Dusseldorpstr. 3, tel. 0113-252114. Spreekuur spoed gevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Goes - De praktijk van dokter Sch- meitz, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijssen wordt van vrijd. 17 u. tot zat. 19 u. waargeno men door dokter M. Oortman, J. Lenshoekstr. 10, Kloetinge, tel. 0113-231805. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. door dokter M. v.d. Stoep, Oostsingel 130, tel. 0113-215306 Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter F. Helmers, Cloosterstr. 29, Klooster zande, tel. 0114-681277. Heinkenszand, 's Heer Arendskerke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter P. v. Driel, Vermetenstr. 23, 's Heer Arendskerke, tel. 0113-561202. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.-Jan- steen - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter v. Berkel en dokter den Ou den, Glacisweg 50, Hulst, tel. 0114- 313131. Spreekuur spoedgevallen za en zo 11 en 17 u. op vermeld prak tijkadres. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter K. Haeck, Staakstraat 130, Assenede, tel. 0115-452525. Visites aanvragen 9-10 u. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dok ter H. v. Haelst, Spoorstr. 44, Sluis kil, tel. 0115-471955. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter C. Ephraim, M. de Ruy- tersingel 1, tel. 0115-694000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter M. Maenhout, v. Kinsbergenln. 2, tel. 0115-613256. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Zij houden binnenkort een on- derzoek om te kijken of zo'n blad ilbaar is. Volgens Jo Stanneveld van de stichting Jongerenwerk is er „op dit moment geen medium voor jongeren waar ze met en over el kaar kunnen communiceren. We ,n eerst eens kijken of zo'n krant mogelijk is, en hoe breed de formule zou moeten zijn. Daarbij it Primeur (een landelijke n onze verslaggever Terneuzen - De Terneuzense ge- meenteraadsfractie van D66 houdt zaterdag een informele bijeenkomst voor de plaatselijke leden in café Wilhelmina. Bij de- ze bijeenkomst wil de fractie vooral de 'stille' leden - mensen die binnen de afdeling niet echt actief zijn - betrekken. Onderdeel van deze bijeenkomst is het wandelen van een stads- route langs enkele historische punten in de binnenstad. Na de ze wandeling wordt een beroep gedaan op de creatieve geest van de leden om een pakkende ver kiezingsslogan te bedenken. De bijeenkomst begint om 17.00 uur. krant) als voorbeeld dienen." Het haalbaarheidsonderzoek is in het kader van het alcohol- en drugspreventieproject van de stichting. Dit project richt zich voornamelijk op scholieren en op iedereen die met jeugdsozen te maken heeft. Vorige week is de actie gestart met een voorlich tingsavond voor vrijwilligers die in een soos werken. Binnenkort worden de ouders van die vrijwilligers gedurende twee avonden voorgelicht. Daar na is het bestuur van de jonge- rensoos in Schoondijke aan de beurt. Stanneveld: „In Schoon dijke komt een grote groep jonge ren. Het is daarom goed om te in formeren over het gebruik van drugs en alcohol. We doen dat in samenwerking met het Zeeuws Consulatiebureau Alcohol en Drugs." In samenwerking met diverse Zeeuws-Vlaamse basisscholen gaat het jongerenwerk tenslotte inventariseren wat er op die scholen aan preventie gedaan wordt. Bekeken zal worden wat de jongerenorganisatie daar aan preventie kan doen. „We beste den dan ook aandacht aan hou- dingsaspecten. We zullen vragen stellen als 'Rook je om stoer te zijn?'. Op die leeftijd zijn de kin deren immers gevoelig voor de groepscultuur." Het streven is om alle genoemde projecten dit jaar af te ronden. Het personeel van de Stichting Jeugdzorg Zeeland heeft gisteren de aangekondigde werkonderbreking gehouden. Dit gebeurde on der andere in Middelburg. Onder leiding van de ambtenarenbond AbvaKabo wordt actie gevoerd voor een betere CAO. Directeur Ei lander weigerde begin deze maand de nieuwe CAO te onderteke nen en sindsdien is er een arbeidsconflict. Tot grote woede van Eilander hebben de actievoerders besloten posters op te hangen met daarop de tekst dat Eilander niet deugt. Daarmee geeft het personeel aan dat ook de eigen directeur ver antwoordelijk wordt gehouden voor de in de ogen van het perso neel slechte CAO-afspraken. De vakbond beraadt zich op nieuwe acties. foto jaap wolterbeek Sluiskil - In Het Meulengat te Sluiskil is het biljartkam pioenschap van Zeeland voor sociale werkplaatsen gehou den. Na een spannende strijd won Kot uit Goes dit kam pioenschap. De hoogste serie kwam op naam van Th. van de Voort van de werkplaats Ter- neuzen met 68 caramboles. Zijn teamgenoot A. de Waal boekte de meeste gewonnen partijen. De wedstrijdleiding was in handen van L. Basting en H. de Croock. EINDSTAND 1. KOT Goes, 2. Dethon Hulst, 3. De Zuidhoek Zierikzee, 4. Dethon Ter- neuzen. PLAY-OFFS Poule A: Lappetem-Doorzetters 3-5, Dream-Deltour 6-2, TAH-Deltour 2- 6, HAK-Axel United 0-8, Axel Uni- ted-Doorzetters 4-4, Tefrent-TAH 6- 2. Poule B: Veertig Plus-Dropshots 2-6, TZN-De Vlasbloem 4-4, Eikenhof- Vogelvlucht 14-4, Perdaen-Graauw- se Meppers 4-4, Eikenhof-Veertig Plus 0-8, Graauwse Meppers-TZN 6- 2. Poule C: Axel 1-De Optimisten 2-2, Axel 1-Vogelvlucht 2 0-4, Doetter- niettoe-Lamir 4-0, Doeterniettoe- Club'86 4-0, De Stramijntjes- Club'86 1-3, De Stramijntjes-Axel 1 2-2, Vogelvlucht 2-Lamir 4-0, Vogel vlucht 2-De Optimisten 4-0, Lamir- De Optimisten 2-2, Lamir-De Stra- mijntjes 0-4. STANDEN Poule A: Deltour 3-16, Dream 2-14, Tefrent 2-16. Poule B: De Eikenhof 3-12, Vogel vlucht 1 2-10, Dropshots 2-6. Poule C: Vogelvlucht 2 5-14, De Stramijntjes 5-13, Doeterniettoe 4- 12. Cadzand - In de sporthal van Cadzand werd de vierde speel dag afgewerkt van de recrea tieve bedrijfsvolleybalcompe- titie. UITSLAGEN Poule A: Zwin-GSC 1-2, DSV 1-Tr- uus 0-3, Tack-Sente Recrea 3-0. Poule B: YVS-P&H 0-3, SCC-Krikje 3-0, P&H-VCG 3-0, DSV 2-Hoge Springer 1-2. STANDEN Poule A: Tack 4-10, Sente Recrea 5- 10, Zwin 5-7V2, GSC 3-6, Truus 4-5, C1000 4-3, DSV 1 3-1V2. Poule B: P&H 5-12, Hoge Springer 4- 9, DSV 2 5-8, YVC 4-8, SCC 4-6, Krikje 5-4, VCG 4-3. Oostburg - In de Oostburgse sporthal De Eenhoorn werden de wintertoernooien van het Zwincollege afgesloten met een volleybaltoernooi voor de leer lingen van de klassen drie tot en met zes. Tien meisjes- en ne gen jongensteams kwamen in actie. Bij de jongens ging de winst naar H5 dat in de finale met 13-3 de baas bleef over 3B3. Bij de meisjes stonden V6M en H3V tegenover elkaar in de fi nale. De toernooiwinst ging naar V6M dat zijn opponenten met 11-7 de baas bleef. Dit toernooi was de afsluiting van tien toernooien die de docenten lichamelijke opvoeding dit jaar hielden. Rest nog een veldvoet- baltoernooi in mei op het com plex van SV Oostburg. Van onze rechtbankmedewerker Middelburg - De 34-jarige Mi"' I delburger P.O., die twee weke I geleden terecht moest staan voo I een drievoudige verkrachting )'anl een vrouwelijke kennis, is gis'® door de rechtbank in Middelburg! bij gebrek aan overtuigend bewi] i vrijgesproken. De officier van justitie had tu jaar cel geëist. Volgens O. werrJ| op de bewuste avond van 13 f ber door de vrouw gebeld me mededeling dat zij bang was_v°0jl wat jongelui voor haar deur. bi I hij haar wilde helpen. O. gmg ]j weg, kwam bij de vrouw aan p vanaf dat moment stonden de 1 klaringen volledig haaks op kaar. Volgens de vrouw had hij naar de slaapkamer gesleur haar daar drie keer verkra Volgens O. was er helemaal m gebeurd en was de vrouw ge J met hem mee naar huis gegaa had zij de nacht samen me vrouw in de echtelijke sp doorgebracht. O. zelf sliep °P bank. ,u c Enkele maanden later bereW* politie een anonieme bn«J daarin de melding dat de door O. zou zijn verkracht.u Jt litie ging op zoek naar de alz A en kwam bij de vrouw teree uiteindelijk aangifte deed. HAKIM Traïdia is bekend van Sesamstraat en van eerdere thea tervoorstellingen, zoals 'Ali Baba en een stuk of elf rovers' vorig seizoen. René Groothof was te zien bij VPRO's 'Max Laadver mogen' en 'Freules'. Samen bren gen ze de nieuwe voorstelling, De kapitein en de kanibaal in het Zuidlandtheater in Terneuzen. De wraakzuchtige kapitein moet door omstandigheden zijn bed delen met een angstaanjagende harpoenier. Die harpoenier blijkt echter een kannibaal te zijn! Na een heftige worsteling, die de ka pitein bijna zijn kop kost, leren ze elkaar beter kennen. Een familie voorstelling, geschikt voor kinde ren vanaf zes jaar. I Zondag 23 maart, aanvang 15.00 uur. KAMIEL Kafka is een door en door onbegrepen Vlaams dichter en performer, die met indringen de stem voordraagt uit eigen werk, een oeuvre dat o.a. bestaat Jd' gedichten, monologen, dag boekfragmenten, toneelstukken van 20 seconden, orismen (aforis- men die nog niet af zijn) en im provisaties (iemand uit het pu bliek mag bijvoorbeeld een woord roepen en dan improvi seert Kafka daar terstond een Meur bij). Speciaal voor Neder- and, mag er tijdens de voorstel- dng 'Kamagurka is Kamiel Kaf- in het Zuidlandtheater, pa dog gerookt worden. 'Donderdag 27 maart, aanvang 20.00 uur. jpN uit een inrichting ontsnapt Uo> ondanks dwangbuizen en Muilbanden, lijkt W.A.C.K.O. t iel van Berkel en Manou Ker- ®®g). Zij brengen slapstick van ritT '611 '90' stiif van onfatsoen" '1, eid. Beide heren gaan nu op solotoer, maar blijken niet zonder /kaar te kunnen. De oplossing is ,eer dan vreemd. Zij spelen hun °w ieder apart op het podium, ">aar wel tegelijkertijd. Tijd voor e doorslaan van de stoppen en het dimmen van de lichten. Met W.A.C.K.O. ziet de wereld er een stuk anarchistische uit maar er wordt tenminste gelachen. Een must voor de zwartkijkers. Op 25 en 26 maart in de Thea terzaal van de Vooruit in Gent, aanvang 20.00 uur. „IK WIL weer eens een echt, di rect contact met het publiek. Hun reacties zien, hun aanwezigheid voelen en samen met een lekker orkest iets teweeg brengen dat al leen in het theater kan," zei Ro bert Long toen hij terugkeerde naar het theater. Na een afwezig heid van tien jaar weer op de planken, als zanger nog altijd even sterk, als cabaretier veran derd, wist hij te overtuigen met zijn programma 'Nu'. Met slechts enkele woorden schetst hij in zijn liedjes persona ges die ter plekke gaan leven. Zijn liefde voor mensen zorgt voor een sfeer van herkenning. Maar ook wijst Long op ingesle ten automatismen, op onverschil ligheid, gelatenheid. Vrolijk spot tend, soms bijtend hilarisch, laat Long zich zien in nummers als 'Frits B.' Waarin een 'hommage' wordt gebracht aan Frits Bol- kestein. Het programma is mor genavond te zien in het Zuidland theater in Terneuzen. Long wordt muzikaal begeleid door een vijf mans orkest. Vrijdag 21 maart, aanvang 20.00 uur. ALS aanvulling op, maar ook als alternatief voor de traditionele li turgische vieringen wordt vol gende week een mysteryspel naar Dario Fo uitgevoerd in de Trini- teitskerk in Terneuzen. De uit voering is zowel bedoeld voor kerkgangers als voor mensen die niet (meer) kerkgebonden zijn. Door Mistero Buffo loopt als rode draad het levensverhaal van Je zus. De klemtoon ligt echter op de personage rond hem: de moeder met het door Herodes vermoorde kind, de mensen die komen kij ken naar Lazarus's opwekking, Hakim Traïdia en René Groothof spelen De kapitein en de kanibaal' jaap vrenegoor de kaarters in de herberg waar het Laatste Avondmaal plaats heeft, enzovoorts. De uitvoering heeft iets van middeleeuws to neel, zowel door het onderwerp, als door de manier waarop ze wordt gespeeld. Zo stappen spe lers uit hun rol ,en kijken samen met de rest van het publiek toe wanneer anderen spelen. Het spel wordt gebracht door leerlingen van het Glorieux-in- stituut te Oostakker. Ze worden begeleid door een trio met klari net, gitaar en piano. De entree bedraagt vijf gulden. Donderdag 27 maart, aanvang 21.00 uur. DEZE week zijn er vele passie concerten, waaronder de bekende Johannes en Mattheus Passie van J.S.Bach. Fondamento brengt o.l.v. Paul Dombrecht de Johannes op 25 maart in de Sint Anthoniuskerk in Antwerpen en op 29 maart in de Bijloke Festivalhal in Gent. De solisten zijn Ian Honeyman, Har ry Van der Kamp, Anne Cambier, Dirk Snellings, Steve Dugardin en Philp Defrancq. De Gentse Oratoriumvereniging, het Kempisch Oratoriumorkest en de solisten Reginaldo Pinhei- ro, Philippe Huttenlocher, Lena Lootens, Lucienne van Deyck en Tomas Jesatko vertolken o.l.v. Jo Ivens de Mattheus in de Bijloke Festivalhal in Gent op dinsdag 25 maart om 19.30 uur. Het koor en orkest La Petite Ban de pakt o.l.v. Sigiswald Kuijken uit met De Hohe Messe van Bach. Een monumentaal werk, waar van de uitvoering (die live in ver scheidene Europese landen wordt uitgezonden) een feestelijke, mu zikale gebeurtenis van groot be lang vertegenwoordigt. Maandag 24 maart in de Blauwe zaal van de Singel in Antwerpen, aanvang 20.00 uur. In diezelfde zaal speelt donder dag 27 maart Cantus Cölln o.l.v. Konrad Junghanel drie werken die passen in de paastijd. Van Marazzoli wordt het Oratorium San Tomaso vertolkt met het ver haal van de ongelovige Thomas als basisgegeven. Daarnaast nog twee werken van Schütz: Die Sie- ben Worte Jesu Christ am Kreuz en Historia der Auferstehung Je su Christi. De concerten beginnen om 20.00 uur, tenzij anders ver meld. JAN Verbeeck was meer dan veertig jaar de 1ste tenor van de opera in Antwerpen en Gent. Hij verzorgde ook vele gastrollen in Europese operahuizen. Hij kneedde ook leerlingen als zang pedagoog en met vijf van zijn leerlingen vormt hij een ensem ble. Begeleid door vioolvirtuoos Eddie De Latte en zijn orkest brengt de tenor de meest idylli sche, nostalgische en betoverende melodieën uit de wereld van het muziektheater. Een selectie mu sical-, opera- en operettefrag menten afgewisseld met Weense, Napolitaanse en romantische lie deren, in de stadsschouwburg in Sint Niklaas. Zondag 23 maart, aanvang 15.00 uur. HET Popconcours De Zeeuwse Belofte beleeft morgenavond de tweede voorronde van de editie 1997. In Porgy Bess treden vijf bands in het strijdperk. De win naars mogen op 12 april meedoen aan de finale in 't Beest in Goes. Al wat gewend in competitiever band, is Fluvopi een van de Zeeuws-Vlaamse deelnemers aan de voorronde. Het trio won al twee keer de Zeeuwse Kunstben de en een keer de landelijke fina le. Het is een beetje een vreemde eend in de pop-bijt, met de com binatie van fluit, piano en viool. Klassieke pop uit Terneuzen om rekening mee te houden. Messy uit Hulst is een zangeres die met tapes en computers werkt. Zij maakt een uitgebalanceerde mix van minimal music, en barbaarse noise, in combinatie met een don kere, sensuele stem. Haar solo optredens groeien uit tot perfor mances met diaprojecties als sfeermaker. Secrets is een band die bestaat uit musici die al langer meedraaien in het Zeeuwse popcircuit Ze om schrijven hun muziek als 'pop met een sixties-sound'. Heel wat anders dan 110 Volt Lovers, een duo dat Techno met HipHop en Ambient invloeden maakt. De laatste deelnemer is de Terneu zense groep Mindlink. Voor de derde keer uit de voorselectie ge komen met zwaar metaal. Scheepsrecht? Vrijdag 21 maart, aanvang 21.00 uur. VORIG jaar kreeg de groep BZN de Radio Noordzee Publieksprijs als Nederlands populairste groep van het jaar 1995. Geruchten als zou de groep uit elkaar gaan, blij ken geheel uit de lucht gegrepen. Het succes van de band is onmis kenbaar, en de bandleden willen dat graag continueren. Met altijd uitverkochte concerttours trek ken zij niet alleen oude, maar ook nieuwe fans, die gevangen wor den door de niet te imiteren BZN-sound. Jan Keizer, Carola Smit, Jan Tuyp, Jack Veerman, Dirk van der Horst en Dick Plat doen op hun 31ste tournee door Nederland traditiegetrouw weer Den Dullaert in Hulst aan. Vrijdag 21 maart, aanvang 20.15 uur. In samenwerking met het Singer Museum in Laren heeft het Zeeuws Museum twee tentoon stellingen opgezet rondom de schilder Reimond Kimpe (f1970). De Gulden Middenweg, met schilderijen en tekeningen van Kimpe, is te zien in het museum in Middelburg, terwijl Kimpe's Collectioneur, over de Kim- pe-collectie van Johan Coumou, in Domburg wordt getoond. Kimpe was een Vlaming die na de Eerste Wereldoorlog naar Neder land vluchtte. Hij woonde in Middelburg en schilderde veel op Walcheren. De expositie in het Zeeuws Museum omvat vijftig schilderijen en twintig tekenin gen. Beide tentoonstellingen wor den op morgen om 14.00 uur ge lijktijdig geopend. Ze worden in geleid door conservator H. van den Donk en mevrou J. te Gussin- klo-Coumou. Het saxofoonsextet De Zes Winden brengt tijdens de openingsbijeenkomst de premiè re van een speciaal voor deze ge legenheid gecomponeerd werk. Tevens wordt aan de Zeeuwse ge deputeerde G. de Kok een publi catie over het leven en werk van Kimpe aangeboden. Maandag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 12.00 tot 17.00 uur, (Middelburg). Marie Tak van Poortvlietmuseum, Dom burg: maandag tot en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. (Tot 16 juni). DIT weekeinde gaat het Interna tionale Fotofestival Knok- ke-Heist voor de negentiende keer van start. Er nemen ruim driehonderd fotografen uit vie rendertig landen deel. Voor de categorie 'Humorfoto' zijn meer dan achthonderd foto's inge stuurd en in de categorie 'Kunst' ruim twaalfhonderd. Een inter nationale juiy heeft die allemaal bekeken en morgenavond wordt in de Humorhall in Duinbergen bekendgemaakt wie met de prij zen van 1997 naar huis gaat. Het festival is verspreid over drie locaties. In de Humorhall worden de hu mor- en kunstinzendingen ge toond, naast 'Camera 97', een overzicht van foto's van Vlaamse fotoclubs. In de Ambassadeurs zaal van het Casino in Knokke is een tentoonstelling te zien rond het werk van de Brugse fotografe Greta Buysse. Stilleven-fotograaf Stephane Verheye en de Ameri kaanse 'politics and poetry'-foto- graaf Fred Maroon stellen hun werk ten toon in cultureel cen trum Scharpoord in Knokke. Een combi-ticket kost 200 Bfr. Dagelijks van 10.00 tot 19.00 uur. Casino van 15.00 tot 20.00 uur. (Van 23 maart tot 13 april). DE internationale Ex-libriswed- strijd is elk jaar de aanleiding voor een Biënnale van de Grafiek in het Stedelijk Museum Sint-Ni- klaas. Dit jaar waren er 600 inzendin gen en de tentoonstelling toont een deel van deze inzendingen en de bijdragen van de winnaars. Centraal staan het werk van de 70-jarige Gerard Gaudaen en dat van de jonge graficus Francky Cane, die de resultaten exposeert van zijn Sabbatical Year. Cane werd gedwongen tot loutering t.g.v. een ongeval. Hij gebruikte deze periode om nieuw monu mentaal werk te maken: houtgra vures die de strijd vertalen en vertellen. Van dinsdag tot zondag van 14.00 tot 17.00 uur, op zondag vanaf 10.00 uur. (Var. 23 maart tot 27 april).

de Stem | 1997 | | pagina 21