Raad krijgt toch voorstel tegen varkens Oo Oostburg houdt vijf brandweerkorpsen Verdachte wil zelf graag inrichting in Oostburgs college houdt Thuiszorg goed in de gaten 'Bioemdijken blijven gevoelig' Hulster Ambacht strijdt tegen verdroging Twee jaar cel voor dubbele poging tot doodslag 6Snel meer weten over ziekenhuis' 4Hema versteviging centrumfunctie Oostburg' POLITIE RAPPORT Raad unaniem achter weren piramide-spel B en W hc Region naar hi van jon DE STEM ZEELAND Sluis-Aardenburg tevreden met nieuwe opzet brandweer Bomen midden op de stoep Geen subsidie voor festival Gerucht over sluiting afdeling intensive-care klopt niet Gebroken ribben na botsing in Groede Hardrijders Betrapt Middelburger aangehouden Paaltje Middelburger vrijgesproken DE STEM D66 wandel bedenkt niei verkiezingslc Hakim en Rent Kamagurka Black Space i i i i i VRIJDAG 21 MAART 1997 C3 Van onze correspondent Sluis - De commissie Financiën/Algemene Zaken van de gemeente Sluis-Aardenburg heeft geen problemen met het nieuwe dekkingsplan voor de Brandweerzorg in de regio Zeeland. Nieuw in het dekkingsplan is delen van de gemeente Sluis-Aar denburg door andere korpsen zullen worden 'gedekt'. De post Cadzand neemt het gebied ten noorden van Retranchement (om geving Zwindorp) voor zijn rekening terwijl de post Oostburg het gebied ten oosten van de weg Oostburg/St.Margriete voor zijn re kening neemt. „De gemeentegrenzen zijn niet heilig meer. Het gaat om de aanrijtijden en wat dat betreft is het een juiste zaak," gaf brandweercommandant Carlos de Craene te kennen. De nieuwe afspraken gelden alleen voor uitrukken in verband met brand en niet voor andere hulpverlening. Bovendien worden de korpsen Aardenburg en Sluis bij een eventuele brand op hun ge meentelijk grondgebied wel gewaarschuwd. Van onze verslaggever Oostburg - De vijf brandweer korpsen in de gemeente Oost burg blijven gehandhaafd. In het beleidsprogramma 1994- 1998 werd nog uitgegaan van vermindering van het aantal korpsen van vijf naar drie maar het college is hierop te ruggekomen. B en W maken dat kenbaar in een notitie met betrekking tot het Dekkingsplan brandweerzorg. Dit plan constateert dat de uitruktijd naar een brand van vier minuten voor veel korpsen geen realiteit is. Vanwege de overschrijding van de opkomsttijden vindt het college de vermindering van het aantal korpsen niet verantwoord. Daar om gaat het college uit van hand having van de vijf huidige brand weerkorpsen. Het Dekkingsplan geeft aan dat de woon-/werklocaties van de brandwacht ten opzichte van de kazerne, het aantal brandwach ten, de alarmeringswijze en de wegenstructuur de oorzaken zijn van de overschrijding van de uit ruktijd. Het plan vermeldt dat maatregelen voor de verkeersvei ligheid, zoals in Duurzaam Veilig, een averechtse uitwerking hebben op de rijsnelheden, waardoor de brandweerzorg in bepaalde gebie den nadelig wordt beïnvloed. Het college geeft aan dat de brandweerleiding wordt betrok ken bij de voorbereiding van be paalde werken zoals in Duurzaam Veilig om de maatgevende uitruk- tijden zo kort mogelijk te houden. Overschrijding van opkomsttijden vindt veelal in het buitengebied plaats en voor een deel in Groede. Het Dekkingsplan ziet, gezien de uitgestrektheid van het gebied van de gemeente Oostburg, geen aanleiding tot het uitvoeren van repressieve maatregelen. Het pro bleem is niet oplosbaar met het realiseren van extra kazernes. Wel beveelt het Dekkingsplan een verdergaande regionale samen werking tussen de diverse korpsen aan. Hierdoor wordt het voor een korps mogelijk uit te rukken naar een verzorgingsgebied van een an dere gemeente. Voor Oostburg houdt dit in dat rond Retranche ment eerder een beroep wordt ge daan op het korps in Cadzand dan op Sluis-Aardenburg. De gemeen te Sluis-Aardenburg heeft, bleek gisteravond, geen moeite met het feit dat de korpsen Oostburg en Cadzand opereren op Sluis-Aar- denburgs grondgebied. Het gemeentebestuur van Oost burg stelt verder als eis bij het aannemen van de nieuwe brand wachten dat ze werken in het dorp waar de kazerne staat om de uit- ruktijden zo kort mogelijk te hou den. Het dekkingsplan komt vol gende week aan de orde tijdens de vergadering van de raadscommis sie Algemene bestuurlijke zaken. Van onze verslaggever Sas van Gent - De gemeente Sas van Gent doet zijn best zo min mogelijk belemmeringen op te werpen voor de landbouw, maar ontkomt er niet aan bepaalde delen in het buitengebied aan te wijzen als gevoelig voor verzuring. Die maatregel is vooral van belang om de massale vestiging van intensieve varkenshouderijen in Sas tegen te houden. Hoe vervelend het voor sommi gen ook is, de gemeente wil stevig vasthouden aan bescherming van het milieu in het buitengebied door de aanwijzing van voor ver zuring gevoelige gebieden. Het college van burgemeester en wet houders (B en W) schrijft dit in een ontwerp-gemeenteraads- voorstel. „Om het buitengebied qua milieu zo goed mogelijk te beschermen en ongewenste ontwikkelingen in dat gebied te voorkomen," aldus B en W, „is het niet mogelijk om Westdorpe -.In. dé .Linde laan in Westdorpe staan sinds woensdag een aantal bomen midden op het trot toir. Op de Nationale Boomfeest dag zijn er aantal tegels weggehaald en werden er een aantal Japanse sierker- sen ingegraven. Tijdens de vergadering van de Commissie Welzijn vroeg raadslid M. Hemelsoet-de Jager zich af waar omwo nende ouderen en gehandi capten nu moeten lopen. Volgens wethouder R. de Mul van openbare werken zal het ongemak van de opengebroken stoep niet lang duren, omdat de wer- kaamheden binnenkort worden afgerond. Om te checken of de situatie inderdaad niet te gortig is, beloofde de wethouder er zelf nog even langs te rijden. het vaststellen van een verorde ning achterwege te laten." Het college vindt dat de schaarse na tuur in Sas gevrijwaard moet blijven van de schadelijke in vloed (ammoniak) van intensieve veehouderijen. Daarom schuift het college kri tiek en bezwaren tegen de aan wijzing van bioemdijken, als middel om de varkensinvasie te gen te gaan, terzijde. B en W ver weren zich verder tegen het ver wijt dat de beschermende maat regelen in het buitengebied be staande landbouwbedrijven du peren door toekomstige uitbrei ding te belemmeren. „Pas nu de gemeente bescher mende maatregelen neemt tegen ammoniakdepositie blijkt dat de agariërs in ónze gemeente alle maal plannen hebben voor om schakeling naar de veehouderij sector. De laatste jaren is ons daarvan niets gebleken." B en W laten zich ook voorzichtig uit over toekomstige uitbreidingen. „Wij blijven de intentie hebben, doch meer dan een intentie kan het voorshands niet zijn, dat het gemeentelijk beleid er in de toe komst zodanig uit zal zien dat het geen of zo min mogelijk belem mering oplevert voor bestaande bedrijven." Met alle voors en tegens op een rijtje komt het college uiteinde lijk dus toch naar de raad met het omstreden voorstel tot aanwij zing van een aantal verzuringsge- voelige gebieden. De gemeente gemeente is daar mee nog niet 'verlost' van Bra bantse veehouders, die zich met forse varkensbedrijven willen vestigen. Er loopt bij de Raad van State nog een procedure van var kenshouders. Van onze rechtbankmedewerker Middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 22- jarige Goesenaar P. K. voor twee keer een poging tot doodslag conform de eis veroordeeld een gevangenisstraf van twee jaar waarvan zes maanden voorwaardelijk. De Riet- en Wulfsdijkpolder. Van onze verslaggever Hulst - Waterschap Hulster Ambacht wil werk maken van de waterbeheersings- plannen voor de Absdale-, Riet- en Wulfsdijkpolder en de Vlaamse Kreek. Daarvoor is in totaal bijna an derhalve ton subsidie toegezegd in het kader van de Gebiedsge richte Bestrijding Verdroging en het Europees Structuurfonds. Van onze verslaggever Terneuzen - B en W van Terneu- zen geven geen subsidie voor de organisatie van het Racism Beat It Festival op zondag 17 augustus in recreatiegebied Spaarnwoude bij Amsterdam. Het college laat in een brief aan het bestuur weten geen subsidie beschikbaar te stellen. „Hoewel de raad activiteiten tegen opko mend racisme en afnemende tole rantie van groot belang acht, is het gemeentelijk beleid gericht op ondersteuning van activiteiten met een overwegend plaatselijk karakter," laten B en W weten. De Stichting Pop Against Racism gaat ook dit jaar hard aan de slag met verschillende projecten in het onderwijs, deelname aan een eve nement als de Megafestatie en het Racism Beat It Festival. Speer punt van de activiteiten is het Ra cism Beat It Festival op zondag 17 augustus. De organisatie rekent op veertigduizend bezoekers. De kosten voor de werken aan de Vlaamse Kreek en Absdale-, Riet- en Wulfsdijkpolder bedra gen respectievelijk 85.000 gul den en 210.000 gulden. Het be drag dat uiteindelijk nog voor rekening van het waterschap zelf komt, ligt rond de tachtig duizend gulden. Het waterschap bestrijdt de ver droging van de Riet- en Wulfs dijkpolder en Absdaalsepolder, ten westen van Hulst. Een nieu we pompinstallatie moet water uit de Oude Vaart in de Riet- en Wulfsdijkpolder kunnen pom pen. Bovendien komen er een windmolen en een stuwcon- structie om water uit de water loop Groot Eiland-Absdale in de Absdalepolder te kunnen pom pen. Hulster Ambacht heeft in de begroting voor dit jaar een bedrag, van 300.000 gulden voorzien om de werken uit te voeren. Het dagelijks bestuur Van onze verslaggever Oostburg - B en W van Oostburg moeten bij de directie van Ziekenhuis Zeeuws-Vlaan deren aan de bel trekken om duidelijkheid te krijgen wanneer bepaalde gevolgen van het rapport van de 'Commissie van Wijzen' wor den uitgevoerd. Dit om bepaalde speculaties, die nu in de streek de kop opsteken, in de kiem te smoren. Deze oproep wordt gedaan door de PvdA in Oost burg naar aanleiding van verhalen uit de streek dat de intensieve-care-afdeling in het ziekenhuis in Oostburg op korte termijn sluit. Dit blijkt volgens de PvdA overigens niet het ge val te zijn. Maar het gerucht geeft volgens de fractie wel aan dat er momenteel grote onduide lijkheid heerst. Het rapport geeft een afslanking van het Oost- burgse ziekenhuis aan, waaronder het verdwij nen van de 24-uurs zorg. Volgens de PvdA gaat dat overigens wel op korte termijn gebeuren. Er vinden wat wijzigingen plaats in de plaats waar bepaalde ingrepen wor den gedaan. Fractievoorzitter L. Wille noemt een termijn van enkele maanden. De PvdA vindt het zeer aannemelijk dat de direc tie naar aanleiding van het rapport met een uit voeringsplan komt. In dat meerjarenplan zal vol gens Wille aandacht worden gegeven aan wat in grijpender verbouwingen die noodzakelijk zijn om bepaalde zaken te kunnen realiseren. Vanuit die aanname lijkt het de PvdA aannemelijk dat de intesive-care in Oostburg op dit moment niet wordt bedreigd. „Dat kan op zijn vroegst zijn te verwachten op het moment dat in Terneuzen extra ruimte voor vijf bedden is gemaakt. Daar kunnen wellicht en kele jaren mee zijn gemoeid." Om in ieder geval meer duidelijkheid over de uit voering te krijgen moet het Oostburgse college volgens de PvdA met de directie van het zieken huis om de tafel gaan zitten.' „Dat kan alleen maar rustbevorderend werken in het proces dat het gevolg zal moeten zijn van de aanname van het rapport. Hoe vervelend wij, en met ons ande ren, het overigens blijven vinden dat dit proces in gang is gezet," aldus Wille. Bovendien moet K. 758 gulden schadevergoeding betalen aan een van zijn slachtoffers. Op 1 september van het vorige jaar liep K. met vrouw en kind in Goes te wandelen toen er een groep 'breed uitgewaaierde' jon gelui kwam aanlopen. Een van Groede - Een 56-jarige autobe stuurder uit Groede is woensdag avond na een eenzijdig ongeluk op de Barendijk in zijn woon plaats met gebroken ribben afge voerd naar het ziekenhuis in Ter neuzen. Door onbekende oorzaak verloor de man rond 20.15 uur de contro le over zijn voertuig. Hij raakte van de weg af en botste tegen een boom. De plaatselijke brandweer moest eraan te pas komen om het dak van de auto open te knippen. Het slachtoffer zat echter niet be kneld in het voertuig. die jongeren gaf K. bij het passe ren een duw, K. zei iets terug en binnen de kortste keren gingen ze op de vuist. K. lóreeg een kopstoot, pakte zijn mes en stak daarmee de 20-jari- ge Goesenaar H. de G. in zijn nek. Later ging ook diens maat C. De V. (20) er zich mee bemoei en. Hij kreeg van K. het mes in de rug geduwd. V. liep daarbij een klaplong op. De beide slachtoffers werden eveneens veroordeeld. H. de G., die als de uitlokker van de vechtpartij werd gezien, kreeg conform de eis twee maanden cel plus twee maanden voorwaarde lijk en nog eens twee maanden cel als ten uitvoerlegging van een eerder vonnis opgelegd. De celstraf mag hij inruilen voor in totaal 200 uur dienstverlening. V. werd vanwege zijn kleinere aandeel veroordeeld tot veertig uur dienstverlening als vervan ging van twee weken cel. Tegen hem was een gedeeltelijk voor waardelijke gevangenisstraf geëist. Van onze verslaggeefster Oostburg - De vestiging van de Hema in het voormalige kantongerecht/belastingkan toor aan het Ledelplein is een welkome versteviging voor de centrumfunctie van Oostburg in West-Zeeuws-Vlaanderen. Dit was de algemene opinie van zowel het college van B en W als alle fracties gisteravond tijdens de raadsvergadering van de ge meente Oostburg. PvdA-fractievoorzitter L. Wille wilde honderd procent zekerheid of de Hema een vestiging in Oost burg opent. „Men is al jaren bezig om deze winkel hier naartoe te krijgen en ik vind het een vreug devolle zaak dat de Hema einde lijk naar Oostburg komt. Maar absolute zekerheid over de komst heb ik nog niet. Onze fractie is in ieder geval van mening dat we als gemeente hier best wat geld in mogen steken. Zeker wat betreft de infrastructuur en de planolo gie van het geheel." Burgemeester J. Kruize ant woordde dat een zelfstandige He- ma-vestiging het uitgangspunt is en dat de tekeningen van project ontwikkelaar Boussen uit Ter neuzen er goed uitzien. „De pro jectontwikkelaar heeft ons be loofd dat hij en de Hema-leiding volgende week donderdag hun handtekeningen zetten onder het contract. Tot nu toe zijn de on derhandelingen vrij rimpelloos verlopen en mag je aannemen dat het niet meer mis kan gaan. Ik heb dan ook een lichte neiging tot een klein hoeraatje." Alle andere raadsfracties sloten zich bij Kruize aan en waren blij dat de voorgevel en het trappen huis van het pand blijft behou den. De raad ging dan ook ak koord met het nemen van een voorbereidingsbesluit voor de percelen aan het Ledelplein en de Markt. Naast de Hema zullen er nog meer winkeltjes en apparte menten worden gebouwd. De gemeente Oostburg kan na de ondertekening van de contracten zich bezig gaan houden met de planologische invulling van de percelen. Kruize deed de belofte dat de ge meentelijke middelen voor pla nologie niet meer zal kosten dan strict noodzakelijk. Het was nog niet zijn allerlaatste raadsvergadering, die vindt don derdag 27 maart plaats, maar burgemeester Kruize werd giste ren na afloop toch al in het zon netje gezet. Uit handen van wet houder C. Bolijn ontving de scheidende burgemeester een in gelijste foto van zijn college en raadsleden. Om nooit te vergeten. Hulst - Bij een snelheidscon trole op de Absdaalseweg zijn woensdag vijftien automobilis ten bekeurd. De hoogste overschrijding be droeg 37 kilometer in de be bouwde kom. Terneuzen - Een 18-jarige Ter- neuzense en een 39-jarige Ter- neuzenaar zijn woensdag rond 16.40 uur aangehouden toen ze werden betrapt op het demon teren van een slot van een flat woning aan de Bachlaan. Bei den kregen een dagvaarding Terneuzen - Een 21-jarige Middelburger is woensdag aangehouden op het Huizin- gaplein. De man moest nog een boete van 630 gulden betalen aan justitie. Hij mag ook tien dagen 'zitten'. Axel - Na een botsing met een paaltje in de Weststraat is een 28-jarige Axelse automobilist in de nacht van woensdag op donderdag bekeurd voorrijden onder invloed. Het promillage was 1,2. De man kreeg een dag vaarding. Vari onze correspondent Sluis - De Raad van Sluis/Aardenburg gaf gisteren tijdens een 1 ingelaste raadsvergadering unaniem steun aan de brief die het college naar de Vereniging van Nederlandse Gemeenten stuurt 1 om te komen tot een verbod van piramide-spelen in Nederland, burgemeester C. van Liere zijn raadsleden mee. Vervolgens be-1 loofde hij de betrokkenen a spoedig mogelijk te benaderen. Ook de herziening van het be-1 stemmingsplan om intensieve! veehouderij buiten de gemeente- grenzen te houden kreeg allej steun. „Als jullie dit voorberei-1 dingsbesluit goedkeuren is ditl jaar de zaak in elk geval ai dekt," aldus wethouder J. Fosse. Vanachter de raadsze.... werd alleen maar goedkeurend J geknikt. J. Dees (WD/Gemeentebelan gen) wou zelfs nog verder gaan en diende een motie in. Een motie waarin hij vroeg om alles in het werk te stellen dit fenomeen uit te bannen in de gemeente Sluis/Aardenburg. Daarom vroeg hij de raad voor toestemming om de horeca- en zaalexploitanten in de gemeente te benaderen met het verzoek niet mee te werken aan piramide-spelen. Eem motie die door de voltallige raad werd gesteund. „Meer kunnen we niet doen," gaf FOTO CAMILE SCHELSTRAETE van het schap stelt de leden van de algemene vergadering voor beide projecten te realiseren. Verder vraagt het bestuur toe stemming voor de aanbesteding en de verwerving van de beno digde grond. De algemene ver gadering van het Hulster Am bacht neemt maandag 24 maart een besluit over het voorstel. De bijeenkomst vindt plaats in Ho tel Van Leuven in Kloosterzan- de en begint om 14.00 uur. „Temeer omdat de instelling ons verzekerde dat de kwaliteit van de hulpverlening in onze regio niet in gevaar komt. Wij achten het daarom verstandiger om de vinger nog minimaal drie maan den aan de pols te houden en dan de situatie te beoordelen. Uiter aard in nauwe samenspraak met de instelling. Mocht er dan aan leiding bestaan tot het formule ren van een reactie, dan geven wij er de voorkeur aan dit te doen in samenspraak met de overige Zeeuws-Vlaamse ge meenten." Wij zijn dan bereid het initiatie!! te nemen tot een reactie door dit| onderwerp en de gesigna knelpunten te agenderen voorl een vergadering van het IS0Z.I Ook wij zijn van mening dat del inzet van de medewerkers van de Stichting Thuiszorg Zeeuws-I Vlaanderen zeer te waarderen is j Vooral gezien tegen de achter-I grond van de moeilijke omstai-jj digheden waaronder de ling ten gevolge van het h rijksbeleid moet functioneren"! aldus het college in een reactie] op de vragen van Wille. Van onze rechtbankcorrespondent Middelburg - Tegen de 26-jarige M. S., zonder vaste woon-o| verblijfplaats, is gisteren op de zitting van de rechtbank ii| Middelburg ontslag van rechtsvervolging geëist. Burgemeester J. Kruize werd in zijn een na laatste raadsver gadering al een beetje in het zonnetje gezet. FOTO CAMILE SCHEL5TRAETE Als maatregel wil de officier dat S. tbs (zonder dwangmaatregel) krijgt opgelegd. De officier vindt dat S. voor mi nimaal een jaar in een psychia trische inrichting moet worden opgenomen. Met name in dat laatste kon S. zich trouwens pri ma vinden. Midden november 1994 stal S. een krat met flessen om aan geld te komen. Toen bleek dat hij die niet bij de supermarkt in Heinkenszand kon inwisselen werd hij woe dend. Hij bedreigde daarbij zowel zijn oom, de eigenaar van de krat, als de eigenaar van de supermarkt. Een maand later kreeg hij het met dezelfde oom aan de stok over een al dan niet gestolen fiets. S. wond zich daar zo over op, dat hij naar de keuken rende, en passant zijn grootmoeder omver liep en een stok haalde. De stok sloeg hij vervolgens op het hoofd van zijn oom kapot. Dezelfde dag gooide S. bij het RIAGG in Goes een ruit aan dig gelen omdat hij in plaats van psychiatrische hulp te krijgen buiten werd gezet. Vanaf die tijd verbleef S. in psy chiatrische inrichtingen en on derkomens van hulpverlening, waar hij steevast weer werd uit gegooid. De gedragsdeskundigen om schreven S. als iemand die niet met mensen kan omgaan en van uit zijn angst agressief wordt. Tevens oordeelden zij dat S. on toerekeningsvatbaar moet wor den geacht. De rechtbank wijs| over veertien dagen vonnis. Van onze rechtbankmedewerker Middelburg - De 34-jarige 1 delburger P.O., die twee wetej geleden terecht moest staan v" een drievoudige verkrachting*^ een vrouwelijke kennis, is gis'®' door de rechtbank in MiddelK bij gebrek aan overtuigend brt| vrijgesproken. De officier van justitie 1 jaar cel geëist. Volgens 0. wern'-l op de bewuste avond van 18 ber door de vrouw g mededeling dat zij bang was 1 w> wat jongelui voor haar deur. E hij haar wilde helpen. 0. gW weg, kwam bij de vrouw aai vanaf dat moment stonden de*';] klaringen volledig haaks op kaar. Volgens de vrouw had hij fj naar de slaapkamer gesleurd q haar daar drie keer vet'faa'i Volgens O. was er helemaal®] gebeurd en was de vrouw geW°T met hem mee naar huis geEaa"i had zij de nacht samen me' 9 vrouw in de echtelijke sp°q doorgebracht. O. zelf sliep °P bank. 1 Enkele maanden later bereikt^l politie een anonieme brie' daarin de melding dat ^e5°J door O. zou zijn verkracht. OT| litie ging op zoek naar d en kwam bij de vrouw t uiteindelijk aangifte deed. Van onze verslaggever Oostburg - De gepla van ongeveer negent gen in de gemeente blijft de komende ja wijzigd. B en W late; melijk nog niet lei het concept woning' gramma waarin de de rem zet op wonin Zeeuws-Vlaanderen. In West-Zeeuws-Vlaan gen volgens dit prograi tisch geen huizen w bouwd. Alhoewel het c een afzonderlijke react dit programma wordt den aan het eigen vol tingsplan. ja Van onze verslaggeefster Oostburg - In een reactie op een brief van de Oostburgse PvdA-| fractievoorzitter L. Wille over de, financiële, problemen in del thuiszorg stelt het Oostburgse college van B en W dat het nogall voorbarig van de fractie is om de onlangs gepresenteerde enin-l gevoerde wijzigingen in de thuiszorg nu al als niet adequaat tej beoordelen. Van onze verslaggever Oostburg - Een jonge Belgische grensstreek renwerk West-Zeeuw in Eeklo op azen. Zij houden binnenkort derzoek om te kijken of haalbaar is. Volgens Jo Stannevelc stichting Jongerenwerk dit moment geen medi jongeren waar ze met ei kaar kunnen communie gaan eerst eens kijken krant mogelijk is, en hoe formule zou moeten zijn gaat Primeur (een 1 Van onze verslaggever Terneuzen - De Terneu; meenteraadsfractie va houdt zaterdag een ii bijeenkomst voor de pla leden in café Wilhelmin; ze bijeenkomst wil de vooral de 'stille' leden - die binnen de afdeling r actief zijn - betrekken. Onderdeel van deze bije is het wandelen van ee route langs enkele his punten in de binnenstad ze wandeling wordt eer gedaan op de creatieve g de leden om een pakkei kiezingsslogan te beden bijeenkomst begint on HAKIM Traïdia is be Sesamstraat en van eer< tervoorstellingen, zoals en een stuk of elf rov seizoen. René Grootho zien bij VPRO's 'Max mogen' en 'Freules'. Sar gen ze de nieuwe voorst kapitein en de kaniba Zuidlandtheater in T De wraakzuchtige kapi door omstandigheden delen met een angsta; harpoenier. Die harpoei echter een kannibaal te een heftige worsteling, pitein bijna zijn kop kos elkaar beter kennen. Eer voorstelling, geschikt vo ren vanaf zes jaar. 1 Zondag 23 maart, 15.00 uur. KAMIEL Kafka is een door onbegrepen Vlaam en performer, die met de stem voordraagt werk, een oeuvre dat u._ uit gedichten, monolog boekfragmenten, van 20 seconden, urn Men die nog niet af Provisaties (iemand bliek mag bijvoorbe woord roepen en seert Kafka daar kleur bij). Speciaal jand, mag er tijdens J'ng 'Kamagurka is «a in het Zuidlandthe. üng gerookt worden. Donderdag 27 maart, 20.00 uur. uit een inrichting auo, ondanks dwangbi muilbanden, lijl (Chiel van Berkel e: sting). Zij brengen de jaren '90, stijf "ikheid. Beide solotoer, maarbn elkaar te kunnen, meer dan vreemd, mow ieder apart maar weltege" het doorslaan 11 1 O.i tone< orisme ziji uit rbe dan terst voo de Kan heren r blijken nen. De 1 emd. Zij ier apart op he i tegelijkertijd. 'slaov* Tmv, - W.J enMai slaps van on gai nie De opl l. Zij spi op het 1 de sto

de Stem | 1997 | | pagina 20