Zeeuwse atletiekbond dreigt stuurloos te worden HW'24 kan vlag in fop hijsen Goes naar b-veld Marianne Provoost nog niet zeker van plaats in NK pE Ste: Hoek te gast bij hekkensluiter Heerjansdam sport AGENDA Goes krijgt in prijzenslag noodlijdend Terneuzen op bezoek 0 DE STEM SPORT ZEELAND SPORTNIEUWS kort I i i i i VRIJDAG 21 MAART 1997 [H Van onze sportmedewerker Goes - De Vereniging Zeeland Atletiek, het overkoepelende orgaan binnen de Zeeuwse at letiek, zit in de bestuurlijke problemen. Nadat voorzitter Frank Bordui vorig jaar al zijn af treden had aangekondigd, is er driftig gezocht naar een opvolger maar enkele dagen voor de algemene jaarvergadering - op maandag 24 maart - is die nog steeds niet gevonden. Bordui: „We hebben een aardig aantal mensen be naderd, maar die hebben na een lange bedenktijd afgehaakt. Dit betekent dat de VZA vanaf maan dag zonder voorzitter zit." Bordui heeft altijd ge zegd twee periodes van drie jaar de kar te willen trekken. Hij heeft woord gehouden. „Je moet nooit ergens te lang blijven zitten. Ik betreur het dat er nog niemand is opgestaan om de vacature op te vullen. Ik leg de verantwoordelijkheid toch bij de Zeeuwse atletiekclubs die moeten beseffen dat de VZA een bindende factor is en we organiseren toch een aantal leuke evenementen zoals de crosscom petitie, pupillencompetitie en indoor Zeeland." Die clubs beseffen dat terdege maar de meesten hebben zelf de grootste problemen om een comple te bestuurlijke ploeg op de been te brengen. Om dan nog maar niet over het trainingskader te spre ken. Kortom, het gaat niet echt lekker in het Zeeuwse atletiekland. Bordui „Ik begrijp het niet want echt veel werk vergt het voorzitterschap niet. Ik heb zelf een drukke baan en kon dat er nog vlot naast hebben. Bovendien ben ik ook nog Unie raadslid." Wat het ledenbestand betreft, is er weinig veran derd. Vorig jaar kwam men op 1945 leden, vier meer dan het jaar voordien. Winnaars waren: Dy namo (plus 33), Flakkee (plus 47), RKHAV (plus zes) en Wielingen (plus 5). Sporting Walcheren en Delta Sport verloren ieder 29 leden. Ook het Ter neuzense Scheldesport zag het ledenbestand met 25 afnemen. De zeventigste Algemene Jaarverga dering van de KNAU Regio Zeeland begint maan dag om 19.15 uur in gemeenschapscentrum De Vroone in Kapelle. Van onze sportmedewerker Axel - Het moet wel heel raar gaan wil HW'24 zon dag de kampioensvlag niet kunnen hijsen. Breskens is de laatste hindernis in de ononderbroken zegereeks richting titel in de vierde klasse A van het KNVB- zondagvoetbal. ZONDAGVOETBAL Problematischer ziet het er voor tweedeklassser Terneuzen uit. De rood-zwarten verkassen naar Goes, dat in is voor de tweede pe- riodetitel, maar ook nog kans hebber is voor het algehele kam pioenschap. Een klasse lager is Axel favoriet in het treffen met Zierikzee. Secretaris Bongenaar van Goes weet dat zijn ploeg zondag voor de winst gaat. „We zijn nog in voor de tweede periodetitel en kunnen zelfs nog kampioen wor den. Dat we in deze fase Terneu zen treffen, is jammer. We zou den dat team graag helpen, maar momenteel kan dat niet," aldus de Goesenaar. Ook als Goes zondag wint, kan Terneuzen blijven hopen op het tweedeklasserschap. Want na zondag ontmoeten de rood-zwar- ten nog de eveneens in degrada tienood verkerende ploegen RKTW (2x) en Terheijden. SC Gastel en Roosendaal zijn de twee overige tegenstanders. Win nen van de mede-gegadigden richting derde klasse, zou dus ne gen punten kunnen opleveren waardoor de kansen gunstiger komen te liggen. Met tussentijds nog wat puntjes meepakken, zou een verlenging door beslissings duels nog haalbaar zijn. Hekkensluiter Axel-Zierikzee lijkt een uitge maakte zaak. De oranjehemden moeten zonder meer in eigen huis van deze hekkensluiter uit Schouwen-Duiveland winnen. Menno van Gremberghe gaat daar dan ook van uit. „Normaal gesproken blijven de punten in Axel," weet hij. Vraagtekens blij ven echter. Want Danny Pauwels is geschorst (drie duels waarvan zondag zijn tweede), Enzo di Martino kreeg vorige week twee keer geel en heeft er nu genoeg voor een schorsing. Zijn meedoen hangt van de KNVB af en blijft een vraagteken. Dit geldt even eens voor Jordi van Bunderen, die vorige week zijn knie bless eerde. „Snel een kloof slaan," is hetgeen Axel volgens Menno van Grem berghe te doen heeft om gemak kelijk te kunnen gaan spelen. Dat Zierikzee deze week HVV'24 voor de beker uitschakelde, mag als een waarschuwing gezien wor den. In dezelfde klasse krijgt Pa trijzen Unitas'30 op visite. In dat Dick Bongenaar, secretaris van Goes: We zouden Terneuzen graag helpen, maar momenteel kan dat niet. treffen de punten in eigen huis houden, kan Patrijzen uit het ge vaarlijke gebied houden. Een noodzaak dus om uit de rode zone weg te geraken. In de vierde klasse speelt HW'24 van meet af aan de eerste viool. Met een straatlengte voorsprong kan zondag - met dan nog vijf du els te gaan - de titel gepakt wor den. Het had eerder gekund als Sluiskil het duel achterstand al had gespeeld. Dat mocht niet zo zijn, dus wordt het zondag in Breskens geel en blauw. Weinig voetbalkenners houden met een andere uitslag rekening. „Ondanks dat we voor bloemen zullen zorgen, gaan we toch pro beren HW'24 de eerste neder laag toe te brengen. We staan compleet en spelen weer wat be ter. Daarbij komt dat HW'24 ons wel ligt. Tegen goed voetballende ploegen spelen we altijd beter dan tegen mindere goden. In Hulst was dat ook zo en hadden we een gelijk spel verdiend," al dus Johan van Espen, voorzitter van Breskens en gastheer van de succesvolle Hulster equipe, die deze week een tikje kreeg door Van onze sportmedewerker Goes - De gemeente Goes heeft besloten dat de plaat selijke voetbalvereniging voorlopig geen gebruik meer mag maken van het hoofd- veld op 'Het Schenge'. De wedstrijd tussen Goes en Terneuzen in de tweede klas se E die voor zondag is vast gesteld zal daarom afge werkt worden op het tweede veld. Aanleiding daartoe is het feit dat het hoofdveld van Goes be zaaid ligt met glasscherven en stenen. Afgelopen zondag, tij dens het competitieduel met Roosendaal, raakte de Goese speler Ron Brusket gewond aan zijn linkerknie, nadat hij in een stuk glas was gevallen en moest naar het ziekenhuis worden ver voerd. Brusket is vier tot zes we ken uitgeschakeld. Het hoofdveld van GOES is in een ver verleden aangelegd op een vuilnisbelt en vorig jaar grondig gerenoveerd. Bij deze werkzaamheden zijn, naar nu wordt aangenomen, onder meer stenen en glas dusdanig omge woeld dat zij zich nu aan de op pervlakte vertonen. De KNVB neemt de slechte ge steldheid van het terrein in Goes hoog op. Het hoofd van de grondtechnische dienst van de KNVB, ir. De Jong, komt van daag naar Goes om poolshoogte te nemen. Aan de hand van zijn waarneming en die van de ge meente Goes zal worden be paald of de voetbalclub het tij dens het restant van het seizoen zonder hoofdveld moet doen. Secretaris Dick Bongenaar van de W GOES: „Na het verbod van de gemeente zaten we uiter aard danig met de vingers in het haar en hebben direct de KNVB daarvan in kennis gesteld. Het was uitstel van de wedstrijd te gen Terneuzen of uitwijken naar het tweede veld. Het district Zuid 1 koos voor het laatste. Voor ons is dit wel vervelend omdat er op het tweede veld geen tribune is en we waar schijnlijk hekken zullen moeten plaatsen. Maar goed, dat zal toch de enige oplossing zijn." De in het nauw gekomen voet balvereniging gaat bekijken hoe het in de komende weken nu verder moet. Men overweegt om eventueel een beroep te doen op de diensten van de W Kloetin- ge, ofwel van de zustervereni gingen Robur en SSV '65. FOTOTANNIE DE JONGE uit het bekertoernooi te worden geworpen door Zierikzee: 0-1. Bijkomend in dit geheel is de tweede plaats die recht geeft op overname van de eerste periode- titel van HW'24. De tweede pe riodetitel lijkt naar STEEN te gaan. PROGRAMMA Tweede klasse E: Terheijden-SC Gastel, RKTW-Rood Wit, Roosend- aal-Dongen, Goes-Terneuzen, MOC'17-TAC/BWB, Longa-NOAD. Derde klasse A: Patrijzen-Unitas'30, Axel-Zierikzee, Moerse Boys-Mid delburg, RCS-BSC, Vlissingen-Vir- tus, Sprundel-Beek Vooruit. Vierde klasse A: Hansweertse Boys- Walcheren, Philippine-Domburg, Breskens-HW'24, STEEN-Vogel- waarde, Sluiskil-Koewacht, IJzen- dijke-Luctor'88. Vijfde klasse A: Graauw-Com Boys, Hulsterloo-Clinge, Zeelandia-Aar- denburg, Lewedorpse Boys-Robur, Oostburg-Hoofdplaat, Hontenisse- Sluis. Zesde klasse A: Dreischor-Zeeland Sport, Jong Ambon-Cortgene, Kwa- dendamme-Biervliet, Noormannen- Groede, Ouwerkerk-Volharding, Zonnemaire-Schoondijke. Zesde klasse B: Rimboe-RIA, SDO'63-Lepelstraatse Boys, Terho- le-FC Moerstraten, SC Welberg- WW'67, Nieuw Borgvliet-Vivoo, Vosmeer-Val Aan. Van onze sportmedewerker Steenwijk/Lewedorp - Marianne Provoost uit Lewedorp is on danks haar tweede plaats tijdens de kwalificatiewedstrijd in Steenwijk nog niet zeker van deelname aan het NK duatlon. Kampioenskandidaat Terneuzense Boys krijgt Wemeldinge op bezoek De jury van de Nederlandse Triat lon Bond weigerde in Steenwijk namelijk in actie te komen omdat een aantal deelnemers nog niet over een NTB-licentie beschikte. Die licenties waren wel aange vraagd, maar men had hem nog niet in de bus gekregen. Gevolg: een hoop trammelant. De NTB-ju- ry haakte af terwijl de plaatselijke organisatoren, die hun wedstrijd zagen wegvallen, besloten dat hij toch doorgang moest vinden en het gezelschap dus lieten starten. Marianne Provoost werd tweede bij de vrouwen. Voor de 5 kilome ter lopen, 20 kilometer fietsen en 2,5 kilometer lopen had ze een tijd nodig van 1 uur, 4 minuten en 55 seconden. Ruim voldoende om een startticket voor het Nederlands kampioenschap op zondag 13 april in Venray te bemachtigen. „Ik hoop dat deze uitslag alsnog gehonoreerd wordt. Anders ben ik voor niets naar Steenwijk gere den," aldus een teleurgestelde Provoost. Haar vriend Sjaak de Kok eindigde twee minuten voor haar, terwijl ook het Aardenburg- se duo Frank van Veenendaal en Marja Dijkstra in actie kwam. Zij gingen, omdat ze geen licentie hadden, noodgedwongen in de re creatieve duatlon van start. Om dat er geen uitslag werd opge maakt, bleven ze evenals velen in het ongewisse over hun prestatie. In de teamcompetitie kwam slechts één Zeeuw in actie. Miquel van Tongeren uit Oost-Souburg, deel uitmakend van het Rooks- team, werd in 55 minuten en 2 se conden elfde. De winst was voor Nijmegenaar John Albers in 52.28. Van onze sportmedewerker Axel - Met een periodetitel op zak en nog altijd uitzicht op de titel ontvangt derdeklasser Terneuzense Boys morgen het laag geklasseerde Wemeldin ge. Een klasse hoger is AZVV gastheer van Kapelle en in de hoofdklasse A verkast Hoek naar Heerjansdam. KNVB- ZATERDAGVOETBAL Hoek deed vorige week een uit stekende zaak door met 0-2 bij Kozakken Boys te winnen. Op merkelijk in dit duel was de hechte defensie en de vorm waar in spits Geertjan de Smet (goed voor twee doelpunten) verkeerde. Zaterdag is de kleine Westdor- penaar er niet bij wegens een schorsing. Dit geldt eveneens voor Jacky Lambert, Jos Kayser en mogelijk ook Leo Kayser, die twee gele prenten in de comptitie opliep en één in de strijd om de KNVB-beker. Daar tegenover staat de terugkeer van Patrick Naudts en mogelijk eveneens de return van Frank van Damme. Op papier hoeft Hoek normaal gesproken weinig kracht in te le veren, omdat Frank van Damme en Serge van de Walle als spitsen kunnen fungeren. Voor de mid denlinie zijn dan nog altijd spe lers als Franky Standaert, Geert de Poorter, Patrick Naudts en Angelo Nijskens present. De laat ste linie kan met spelers als Peter Nieskens, Serge van de Walle, Kurt Pacqué (vorige week op dreef) en Erwin Dek sterk ge noemd worden. Geert de Poorter: „We willen ze ven punten uit de drie uitwed strijden. Vier punten hebben we al, dus winnen van Heerjansdam is nodig." Of Geert de Poorter volgend seizoen ook nog voor Hoek uit zal komen, is afwach ten. Vanavond heeft hij, zoals we al meldden, een gesprek met Mal- degem, de club waar trainer Jo han Ballegeer volgend jaar aan de slag gaat en daar als 'eis' ver sterking op tafel legde. „Er is aan mijn eisen voldaan, dus heb ik getekend," stelde Ballegeer, die in Maldegem woont en intussen al twee spitsen aantrok. Moet het voor Hoek mogelijk zijn de winst in Heerjansdam te pak ken, dit geldt eveneens voor tweedeklasser AZW. De Axel aars krijgen Kapelle op bezoek. Een tegenstander die nog altijd meedoet in de titelrace en intus sen vijf punten meer bijeensprok- kelde dan AZW. Desondanks is de ploeg van trainer Paul van Kouteren verre van kansloos, omdat de 4-2-nederlaag, vorige week bij Arnemuiden geleden, om sportieve revanche vraagt. Temeer daar de Axelse zaterdag voetballers best nog wat puntjes kunnen gebruiken. Terneuzense Boys moet, op pa pier althans, gemakkelijk de kans op de titel in eigen handen kun nen houden door van Wemeldin ge te winnen. Trainer Jaap Goos- sen is daar niet zo zeker van. „Wemeldinge is behoorlijk aan het terugkomen," oordeelde hij onlangs. Toch werd door deze ploeg met 2-0 van koploper SKNWK verloren. Een uitslag die aan de ene kant gelukkig ge noemd mag worden, aan de ande re kant ongelukkig, omdat de kloof van drie punten bleef be staan en omdat Wemeldinge za terdag niet opnieuw zal willen verliezen. Kortom, de oranje- zwarten zullen de zaak energiek aan moeten pakken om de winst in eigen huis te houden. Voor Zaamslag is het nog slechts een kwestie van uitspelen van de competitie. Met nog zes duels te gaan, moet Zaamslag de kloof met Wemeldinge, acht punten, overbruggen om derdeklasser te kunnen blijven. En dat lijkt al leen in theorie nog haalbaar. PROGRAMMA Hoofdklasse A: Scheveningen-Ko- zakken Boys, ARC-Lisse, Quick Boys-Veere, Kloetinge-ASWH, Noordwijk-Katwijk, Achilles Veen-Rijnsburgse Boys, Heerjans- dam-Hoek. Eerste klasse C: Yerseke-Roda Boys, Groote Lindt-Dinteloord, Good Luck-Spijkenisse, Oostka- pelle-BLC, Wilhelmina'26-WGZ, RWH-Altena. Tweede klasse E: Bruse Boys-WHS, AZW-Kapelle, WC'68-SSV'65, Dauwendaele-'s-Heer-Arendsker- ke, Arnemuiden-Middelburg, Serooskerke-Rillandia. Derde klasse A: Terneuzense Boys- Wemeldinge, SKNWK-VCK, DFS- Colijnsplaatse Boys, Bevelanders- Wolphaartsdijk, Heinkenszand- WIK, Meeuwen-Zaamslag. Vierde klasse A: Krabbendijke- Cadzand, Nieuwland-Borssele, Vrederust-GPC, Spui-ZPR'84, SVD-Apollo'69, Nieuwdorp-Waar- de. Vereiiigingswedstrijden turnen Oostburg - De turn- en gymnastiekvereniging Turn'87 uit Oost burg houdt morgen (22-3) de eerste van twee regionale tumwed- strijden voor verenigingen. Plaats van handeling is sporthal De Eeenhoorn te Oostburg waar dit gebeuren om 09.30 uur begint Omstreeks 13.30 uur zijn deze wedstrijden afgelopen. Er wordt ge turnd in de D-, E- en F-lijn bij de meisjes en vrowuen in de catego rieën 1 tot en met 5 bij de jongens en mannen. Deelnemende vere nigingen zijn Turn'87 Oostburg, DIO Breskens, EMM Terneuzen THOR Sas van Gent, HTGV Hulst, V L Koewacht en Olympus Vogelwaarde. Biljartkampioenschap Groot Hulst Clinge - De biljartvereniging HBC/De Troubadour houdt vanaf vandaag tot en met zondag in het gelijknamige café te Clinge het kampioenschap bandstoten op handicap-basis van de gemeente Groot Hulst. Deze titelstrijd begint vandaag om 18.30 uur en gaat zaterdag 22 en zondag 23 maart om 13.00 uur verder. De finalepar tij wordt zondag omstreeks 16.30 uur afgewerkt. Deelnemers: A. van de Voorde, J. Langenhorst, J. Boogaert, T. Freijser A de Vos, M. van Britsom, J. de Pooter en E. van Goethem. Reserves zijn: G Pluijm en P. van Gaever. Zaterdag ronde van Oud-Vossemeer Oud-Vossemeer - Het wielerseizoen boven de Westerschelde wordt morgen geopend met de 49e Ronde van Oud-Vossemeer. Het deelnemersveld is groot. Bij de cyclo-sportieven, die om 13.00 uur vertrekken, staan ruim honderd renners ingeschreven. Ook het aantal elite en neo -ama teurs (start 15.00 uur) is voor Zeeuwse begrippen zeer bevredi gend. Er gaan bij de amateurs 65 renners op pad. Onder hen sterke Zeeuwen als Toine Goense, Francois Franse en Michel Rommers. Zij gaan het opnemen tegen diverse prominente collega's uit de Brabantse Zuid-Westhoek. Bij de elite-amateurs wordt gestreden om de 'Wim Timmermans Trofee', destijds ingesteld door het orga niserend comité als nagedeachtenis aan hun in 1993 overleden penningsmeester. Er wordt in Oud-Vossemeer proef gestoomd met een paar nieuwe reglementen van de KNWU, waaronder een ron de vergoeding bij pech. De renners die daarmee te kampen krijgen, kunnen op het Kerkplein, vlakbij de jury-wagen, van fiets of ma teriaal verwisselen en de strijd voortzetten tot het einde. De jury kan echter voor het ingaan van de laatste drie ronden anders be slissen als daartoe aanleiding bestaat. Boulevard City Run sluit seizoen af Vlissingen - Met de achtste editie van de Frapo's Boulevard City Run in Vlissingen wordt morgen (22 maart) de Zeeuwse winterka- lender van de KNAU afgesloten. Een waardige afsluiting, want de twintig kilometer lange wedstrijd voert het peloton over de fraaie Boulevard en langs en doorheen de bossen en duinen van Zuidwest Walcheren. Hans van de Griendt start als favorieten. De Hoekenees, lid van het organiserende Atletica, was afgelopen zondag nog knap derde in de Zwinstedenloop in Sluis en zit na een aantal kwakkelmaan den duidelijk weer op het juiste spoor. Hij krijgt af te rekenen met zijn clubmakkers Theo Rabout, Jan Louisse en Ron le Roy. Verder staat ook het AV'56-trio Jan de Wilde (ex-winnaar), Wilko de Vos en Rini Bruggeman op de voorinschrijvingslijst, terwijl er op de dag zelf nog wel een aantal grote namen verwacht mag worden. Als afwachtingsloop staat er een tien kilometer op de rol. Ook hier is met Edwin de Leeuw, Erik Goossen, Erik Deynen, Bram de Vis ser en Karin Bastian de belangstelling goed. Het voorprogramma bestaat uit scholierenlopen over 1500 meter, die om 15.15 uur van start gaan. De twintig en tien kilometer beginnen allebei om 15.30 uur. De startnummers kunnen worden afgehaald in 'Flair' aan het Bellamypark. De prijsuitreiking vindt plaats in het nabijgelegen café Frapo's. De Cocq klopt Jongepier Axel - In de Zeeuws-Brabantse competitie heeft De Cocq in Vlis singen een riante 3-8-zege behaald op Jongepier. ZVH Morres, dat uitzicht op de titel had, verspeelde iets van die kans door tegen Kloetinge op 4-4 te blijven steken. KLOETINGE - ZVH MORRES 4-4 - „Het was steeds achter de fei ten aanlopen. We moesten het zonder spitsen stellen en daardoor hadden we voorin te weinig aanspeelpunten," aldus Henk Maas, coach van de Hulsterse ploeg. Morres kwam met 2-0 achter maar Kees de Putter en Arno Zwegers zorgden voor 2-2. Na deze tussen stand werd het 4-2 waarna hetzelfde scenario zich herhaalde. de Putter en Michel d'Olieslagers trokken de score weer in balans. JONGEPIER - DE COCQ 3-8 - Tot de pauze hielden de Vlissingers de zaken onder controle. Na 2-0 werd het 2-2 via doelpunten van John Alleman en Dirck Verdonck. Na de doelwisseling liep De Cocq uit naar 2-4, treffers van Jurgen de Rooze en Johan Alleman, waarna het uiteindelijk 3-8 werd door doelpunten van Stein Aqui- lar (2x) en Dirk Verdonck (2x). Dezogenaan Outokumpu klopt Cysouw/Roeland Axel - In het Axelse rayonvoetbal heeft Outukompo voor een ver rassing gezorgd door met 2-4 van het sterker geachte Cysouw/Roe land te winnen door treffers van Antoine Thoen (2x), Ed Laudrie en Richard Capello. Johnny Lensen scoorde tweemaal tegen. Lei der was en bleef Maradonna jr door met 6-0 De Lindenhof het na kijken te geven. Overige uitslagen: Disco Love-Gemeentehuis/Van Waes 3-2, Broomche- mie-Primus/Pluym 7-4, Ratjetoe-Marine Service 6-4, Engelhard-Den Doelder 8-4. Stand: Maradonna jr 22-61, V-Deco/La Chouette 22-57, Engelhard 21-43, Disco Love 20-41, Cysouw/Roeland 22-40, Ratjetoe 22-39, Marine Servi ce 21-36, Gemeente 20-31, Primus/Pluym 22-25, Gemeentehuis/Van Wa es 22-25, ZSC 21-21, Outokumpu 19-48, Den Doelder 22-16, Broomche- mie 20-9, De Lindenhof 20-4. BASKETBAL VRIJDAG VROUWEN Eerste klasse Zeeland: BV Oost burg 1 - Marathon 2, 20.00 uur, sporthal Noorddijk Cadzandf Voorwaarts 1 - Dynamo'70 1, 20.30 uur, sporthal 't Sportuus Axel. HOCKEY ZONDAG MANNEN Tweede klasse C: Nuenen-Rapide. Derde klasse E: Olympia-Gilze- Rijen, sportpark Oude Vaart Ter neuzen, aanvang 14.30 uur. VROUWEN Derde klasse E: Olympia-Liberty, sportpark Oude Vaart Terneuzen, aanvang 12.45 uur. Vierde klasse D: Goes-Liempde, sportpark Het Schenge Goes, aanvang 12.45 uur, Vlijmen-Rapide. KORFBAL ZATERDAG Afdeling: Harga-BKC (wedstrijd om promotieplaats naar het dis trict), sporthal Groenoord Schie dam, aanvang 17.00 uur. TENNIS ZONDAG Zeeuwse indoorcompetitie. Mannen eerste klasse: Sluiskil - Drive, 11.00 uur, Racketcentrum Terneuzen; Souburg - SJEF, 15.00 uur, Racketcentrum Kapelle. Mixed eerste klasse: MLTC - Hulster Ambacht, 11.00 uur, Racketcentrum Terneuzen. Twe* de klasse: Hulster Ambacht 2 - MLTC 2, 12.00 uur, Racketcen trum Kapelle; Souburg - 't Halve Maantje, 09.00 uur, Racketcen trum Kapelle. Derde klasse: SJEF-Goblin, 15.00 uur, Racket centrum Kapelle. VOLLEYBAL ZATERDAG LANDELIJK VROUWEN Tweede divisie: Morres - Zovoc, 17.00 uur, sporthal Den Dullaen Hulst. Derde divisie: WS'92-1 15.00 uur, sporthal Baskenburg Vlissingen; Savok - Mikro Elect 2, 16.30 uur, gemeentelijke sport hal Sas van Gent. MANNEN Tweede divisie: Morres-Genur«j 17.00 uur, sporthal Den Dulla Hulst. DISTRICT MANNEN u Promotieklasse: Savok - Schd sport, 16.30 uur, gemeen» sporthal Sas van Gent; De Stem Mytilus 2, 17.30 uur, sport*3"1 Zuiddorpe. ZAALHANDBAL ZONDAG Belgische competitie, vtoJJ" HV Hulst - Superano 2,11-3C Sporthal Den Dullaert Hulst. Brabantse competitie, m®i HVSV - Dongen 2, 14.15 u» sporthal 't Zwaantje Terneuze Brabantse competitie, vrou HVSV - Fortuna, 13.00 uur, spo' hal 't Zwaantje Terneuzen. Etal loor Kirsten Poorta let ideale maatje 38 hoeft een fotomodel niet meer te hebben. Sen paspop ook niet. In België vorden etalagefiguren ge naakt die allesbehalve poppe- ig zijn. Ze lijken levensecht, 'let af en toe een pukkeltje of «effenheid. De nieuwe trend paspoppen: een kruising ussen kunst en werkelijkheid. een haast vervallen fabrieks- 'al aan een doodlopende weg er- !ens in het Belgische Zaventem "orden 's werelds mooiste pop- jen gemaakt. De bezoekers van je vakshow voor etaleurs in Jüsseldorf gaven die titel aan de ueuwe etalagepoppen van de jelgisehe fabrikant New John fissen. De poppen hebben iets nysterieus over zich. Die botjes de handen, die ribben op de 'orstkas en dat kleine vetlaagje ®n de bovenkant van de knie- drijf. En vooral: die ogen. Net icht! ran binnen lijkt de fabriek een «ar slachthuis. Overal hangen -oematen aan koorden of staren «e hoofden met opgedirkte ge- ichten je aan. Dertig mensen ïerken aan zo'n vijfduizend ,0PPen per jaar. Met allemaal en andere make-up, pruiken, gen of huidskleur. Er zijn een aar standaard modellen, maar Worden ook figuren op ver- ek gemaakt. Machines zie je er frwelijks. Het is ouderwets andwerk dat eindigt in de meest pstigieuze etalages over de he- 8,161 ^en Ian§ waren er welijks poppen voor de win- /uiten te zien. Maar paspop- ®ogen weer en dan het liefst natuurlijk mogelijk. "lenri'L^6"1 kegon ooit een door gewone jongens en n 7„en Van 'de straat te plukken' pf Voor de camera van de mo- eri °Sraaf te zetten. De waar- 'rluu V00r ket natuurlijke ui- els f 6jmt toe' 0ok in de win- )e n ook in de etalages. en zifnnn?f df '^"ii^'-pop- s pJ glamoureus, houte enseoht°PPerig' Het üiken le" telZr 6 mensen. Alleen in En- order,?1 de herenigde Staten ;PP®gmaaVkïgeliikbaretyPen i?k.e/ers.ilekben er tegenwoor over. Een beet- -"«ucuDei !g b^t geld voor e 20nn®epOk) kost ai snel tussen ïdeliiu-6n Snlden. Voor een e etalage heb je er toch

de Stem | 1997 | | pagina 10