Drie clubrecords Inge de Wilde Volharding timmert aan de weg Hulst verslikt zich b taai Zierikzee KNWU wil inschrijfgeld afschaffen Juniorendriedaagse heeft Terneuzen en Hulst op het oog Geslaagd GP-toernooi voor badmintonjeugd Springafdeling Goese turnvereniging wil oprukken naar goud TNIEUWS KORT iij Bayern illem II parieten STANDEN PËSTEM SPORT ZEELAND B2 atletiek Finale indoorwedstrijden atletiek in het Belgische Hoboken turnen bekervoetbal •^jesde ronde Doorgaan wielerklassiekers is afhankelijk van sponsorgelden wielrennen SPORTNIEUWS KORT Fons Warrens vijfde in NK veteranen Old Fants klopt To vaal Verdiende zege vrouwen HV Hulst Thomas Adriaanse succesvol De Waele blijft bij Groede Carla Rammelaere zegeviert in judotoernooi -J I G 19 MAART 1997 B1 aan het einde van het seizoen clubvoorzitter Franz Becken- igte gebracht. „Ik heb hem ge- ijnlijk in het buitenland actief erder van de nationale ploeg. ied." Het was al langer bekend campioen en de aanvaller. De et aan, ook al door een gespan- Lothar Matthaus. Voorzitter een teleurstelling. Hl O ia de olympische winterspelen as ruim dertig jaar actief in de ls coach betrokken bij de vero- e was Ard Schenk in 1970, de meter in Warschau. Pfrommer, :h niet langer kan vinden in dé agse schaatser. PSV overeenstemming bereikt zijn contract. De middenvel- :t jaar 2000 in Eindhoven. Jonk V. Daarvoor kwam hij uit voor sken geleden nog hepen de on er vast. De huidige verbintenis aar. PSV is bezig de belangrijk- aan zich te binden. Met Cocu van de KNVB verhalen op de de club uit Nijmegen, omdat p 23 februari het veld betraden. ;te hoofdelijk wil omslaan over litzoeken of dat juridisch haal- wil ook nog een actie op touw ferwacht bovendien nog een re- van een hek rond het veld. Vier o. van het volgend seizoen coach overeenstemming met de eredi- jaar. Ie laatste vijf jaar directeur op- ileden zei hij zijn samenwerking zijn werk afgerond, wilde op hij trainer bij Zwolle en Den erwood op. assistent-coach Hans Verèl met met ingang van het nieuwe sei- e elftal bezighouden. Commer- van Geel wordt met ingang van n. i II is maandag aan een knie ge- niscus verwijderd. Hij is enkele zlógira.' Products houdt aan het eind van rectie van het bedrijf in compu- lering uit Bodegraven heeft dat iger van de gesponsorde elf atle- door tot en met de Olympische sponsoring was een bedrag ge- per jaar. In januari 1996, bij de gsverband, bestond de groep uit r elf geworden. Tot de groep be- van Vlaanderen, Gert-Jan Lie- Wilma van Onna, Sharon Jak- de Bruin, Jacqueline Goormach- .angen ging al eerder haar eigen e sponsoring vooral aan een wis- ian Info' Products. SCHAKEN Ter Apel. Kloostertoernooi. Tweede ronde: Andersson (Zwe) - Khalifman (Rus) 1/2-1/2, Hübner (Dui) - Sjirov (Spa) afg. J°e~ soepov (Dui) - Van Wely (Ned) afg. Stand: 1. Andersson 1 1/2 pnt., 2. Sjirov 1 1 afg. 3. Khalifman 1,4. Joesoepov 1/2 1 afg., 5. Hübner, Van Wely 0 1 afg. Afgebroken partijen worden vrijdag uitge speeld. SPORTPRIJSVRAGEN Toto 11: lc prijs: geen winnaar; 2e prijs: 49 winnaars die elk t. zoa,ou ontvangen; 3e prijs: 736 winnaars 1 die elk f. 43,80 ontvangen. TENNIS St. Petersburg. Mannen, 585.000 gulden. Eerste ronde: Norman (Zwej - Winnink (Ned) 7-5 6-4 SticB (Dui/1) - Fromberg (Aus) 4-6 7-6, Furlan (Ita/7) - Burgsmuller (Dui) 7-6 7-6, Prinosil (Dui) - Ken- mann (Dui) 6-2 6-2, Vacek (Ts]W - Fredriksson (Zwe) 6-4 3-6 6-2, Simian(Fra) -Tsjelitsjev(R"s>b;1 6-2, Stanoitsjev (Rus) - Pozzi (itaj 6-3 6-4, Santoro (Fra) - (Slw/6) 6-4 6-3, Clement (Fra) - Olhovski (Rus) 7-5 4-1 opgf*. Tweede ronde: Clement - Ruseds (GBr/2) w.o. _T Key Biscaync. Kwalificatietoer- Mannen, eerste ronde: Silberstein (Chl) - Bok (Ned) 6-1 6-4. VOETBAL Spanje: Sociedad-R. Madrid 1-2- Stand aan kop: R. Madrid 29-6». Barcelona 29-59, Betis 29-59, L>e portivo 29-56, Atl. Madrid 28-4»' WK-kwalificatie Aziatische zone, groep 1. Saudi-Arabië - Maleisië 0-0, wan - Bangladesh 3-1 (O"0)- Stand: 1. Maleisië 2-4, 2. Sa Arabië 2-4, 3. Taiwan 2-3, Bangladesh 2-0. Linz. Oefeninterland. 2 OOSTENRIJK - SLOWENIE (0-0). 73. Gliha 0-1, 82. Siljak 0 2. Toeschouwers: 14.500. Engeland. Premier League: Wim bledon - West Ham 1-1- -n Stand aan kop: Man.Umted JU-o Liveipool 30-57, Arsenal Newcastle 29-51, Sheff.Wed. WOENSDAG 19 MAART 1997 l)l0nze atletiekmedewerker - Leden van de 'gulster atletiekvereniging jKHAV waren present op de ^wedstrijden van het in- jjorseizoen in het Belgische joboken. Drie clubrecords ,aren er voor veterane Inge I Wilde. Dit op de 60 meter «42), het verspringen (3,93 ,eter) en met de kogel (5,17 jeter). [.pupil Thomas Wouterse was „eens knap op dreef. Hij „A met drie clubrecords en persoonlijk record terug naar huis. Clubrecords waren er voor hem met de kogel (7,91 meter), het verspringen (3,40 meter) en op de 60 meter (10,29). Op het on derdeel hoogspringen realiseerde hij met 1,10 meter een persoon lijk record. Behalve een fikse RK- HAV-afvaardiging waren er ook twee Terneuzense Scheldespor- ters present in Hoboken. UITSLAGEN Meisjes D: Wendy Docters (Schelde- sport) hoogspringen 1,40 meter, ver springen 4,51 meter, kogelstoten 11,24 meter, 60 horden 10,78 en 60 meter vlak 8,73. In de eindstand werd ze tweede met 3116 punten. Tosca Hellebrekers 60 vlak 8,76, ver springen 3,84, kogelstoten 7,80, eindstand negende met 2426 punten. Jiska Docters (Scheldesport) hoog springen 1,20, verspringen 3,99, ko gelstoten 6,99, 60 horden 12,74, 60 vlak 9,38, totaal zestiende met 2054 punten. Sabine van Veldhuyzen ver springen 3,85, kogelstoten 8,42, 60 vlak 9,31, eindstand negentiende met 1881 punten. Carolien de Theye ver springen 3,07, kogelstoten 4,93 (per soonlijk record), 60 vlak 10,28, eind stand 24e met 1156 punten. Esther Pieters verspringen 2,39, kogelstoten 5,54, 60 vlak 11,1, eindstand 25e met 875 punten. Leonie Rubbens hoog springen 1,20 (persoonlijk record), verspringen 3,46, 60 vlak 9,51, eind stand 33e met 1458 punten. Meisjes-pupillen A: Altuna Halilovic hoogspringen 1,20 (clubrecord), 60 horden 12,47 (clubrecord), 60 vlak 9,54, verspringen 3,75 (persoonlijk record), eindstand tweede met 1750 punten. Carola de Dijcker hoog springen 1,05, kogelstoten 5,03, 60 horden 13,55 (persoonlijk record), 60 vlak 9,84 (persoonlijk record), ver springen 3,48 (persoonlijk record), eindstand negende met 1350 punten. Sabrina Molders 60 vlak 10,56, hoogspringen 1,05, kogelstoten 6,79, verspringen 3,10, 60 horden 14,21, eindstand elfde met 1249 punten. Audrey de Beule hoogspringen 1,10, kogelstoten 5,42, 60 horden 15,68, 60 vlak 10,64, verspringen 3,10, eind stand veertiende met 1096 punten. Audrey Seghers 60 vlak 10,01 (per soonlijk record), verspringen 3,10 (persoonlijk record), kogelstoten 3,52, eindstand 22e met 690 punten. Anniek Blommaert hoogspringen I,15 (persoonlijk record), 60 horden 14,11 (persoonlijk record), 60 vlak 10,47, verspringen 3,08 (persoonlijk record), eindstand 16e 964 punten. Meisjes-pupillen C: Samantha van Remortel kogelstoten 3,59, 60 vlak II,72, verspringen 2,79 (clubrecord). Jongens D: Daniël Ward 60 vlak 8,30, verspringen 4,54. Wouter Sa- man hoogspringen 1,25, 60 horden 11,92 (persoonlijk record), versprin gen 4,04 (persoonlijk record), eind stand vierde met 2202 punten. Alex Ward 60 meter 8,84, verspringen 3,70. Bas Mulder kogelstoten 4,66, hoogspringen 1,10, 60 vlak 10,0, eindstand elfde met 1538 punten. Ivo Vlaeminck kogelstoten 4,73 (per soonlijk record), verspringen 3,24 (persoonlijk record), 60 vlak 10,01. Jongens-pupillen A: Guy de Wilde 60 vlak 9,60, verspringen 4,08 (persoon lijk record), hoogspringen 1,00, eind stand zevende met 1586 punten. Ste fan Pieters kogelstoten 5,75 (per soonlijk record), 60 vlak 11,24, eind stand vijftiende met 689 punten. Ri- cardo de Waal 60 vlak 10,43, hoog springen 0,95. Jongens-pupillen B: Egbert Blom maert verspringen 3,05 (persoonlijk record), hoogspringen 0,95 (persoon lijk record), 60 vlak 10,86 (persoon lijk record). Door Peter Snelders Goes - De springgroep SV Volharding uit Goes keerde net vier zilveren medailles leiug van het nationaal lampioenschap springen in Landgraaf. Een forse oogst voor een vereniging die wel aan de weg timmert, maar duidelijk minder training- sarbeid verricht dan de mcurrentie in andere streken van Nederland. Einnenkort wil de Goese dub dat veranderen en de wekelijkse trainingsduur ran twee tot vier uur ver logen. Een streven dat past in de ambitieuze en ge structureerde plannen, die iespringafdeling van deze circa 400 leden tellende vereniging ondersteunen. 3e Goese turnvereniging Volhar- ling behoort tot de oudste in Zeeland. In 1891 zag het het le venslicht en vormde de basis voor te overkoepelende sportvereni- |ing Volharding, die in latere ja- len nog andere sporten onder taar vleugels had. Het springen sin het kader van die tijdspanne van 106 jaar een relatief jong on-W Heel binnen de vereniging. De die de publiciteit voor Vol ing nauwgezet verzorgt is Martin Wissekerke. Hij vertelt hoe het allemaal begon. •BenWeststrate, een energiek en charismatisch lid binnen onze vereniging, nam in de beginjaren hchtig het voortouw en voerde lit springen in. Ben was toen al ra aantal jaren als trainer be tratten bij onze club en was '•oral in de beginjaren de stu wde kracht achter het sprin- Die nieuwe tak van de turn- sport bleek levensvatbaar binnen jtee club, want al snel hadden W veertig seniorleden. De suc- «sen kwamen ook snel. Op zich *ai dat niet vreemd, want de «eeste leden die het springen be kenden kwamen uit selecties en hadden dus een hoge technische vaardigheid. Stonden de leken in nogal huiverig tegen over deze vorm van de turnsport, het zou zo gevaarlijk zijn, dat vooroordeel is inmiddels verle den tijd en nu vormt het zelfs een wezenlijk onderdeel tijdens de gymnastieklessen op diverse scholen." Bezieling Toen Ben Westrate het wat rusti ger aan ging doen - „Hij is overi gens nog regelmatig tijdens de clubavonden aanwezig en laat zich dan niet onbetuigd via aan wijzingen," aldus Martin Wisse kerke - nam Patrick Tito het commando eind jaren tachtig over. Daarmee haalde Volhar ding opnieuw een man met bezie ling en kwaliteit in huis. Martin Wissekerke: „Patrick heeft zelf bij de jeugd op interna tionaal niveau geturnd. Dus hij weet waar hij over praat. Met de komst van Patrick, die geassis teerd wordt door Paul Geelhoed, Martin Wissekerke, Tjeerd Nijsen en Davy Fonteine, werd ook het accent naar de jeugd verlegd met als doel de doorstroming te be vorderen als één van de routi niers afhaakt. We hebben nu zo'n twintig jeugdleden, naast een veertigtal senioren. Het gaat goed. Die jeugd moet je overigens meer bieden dan het sportief be zig zijn alleen. Vandaar dat we allerlei omlijstende activiteiten houden om die jeudggroep zo dicht mogelijk bij het verenigins- •gébeufeft te betrekken;.'' Twee keer goud Enkele jaren terug kende Volhar ding een uitschieter tijdens de nationale titelstrijd. Toen pakte het mannenteam twee keer goud op respectievelijk de mini-tram- poline en de lange mat. Een pres tatie die nog met dikke letters in de annalen van de vereniging ge noteerd staat. „Dat was knap voor een betrek kelijk kleine vereniging als de onze. Tenminste als je dat lande lijk projecteert. Van die groep zijn inmiddels Mike Scholten, Patrick Tito en Laurens van de Perk gestopt. Dat scheelde toch een slok op een borrel. Inmiddels hebben we een grotendeels nieuw team opgebouwd rond de de gangmakers Johan Droogers en Arthur van Reymersdal. De drie zilveren medailles die dat team tijdens het onlangs gehouden Ne- ®e«bee maakte een gelaten in- j? °en de ploeg het sportpark in °PWandelde. Met frisse te nt? reisflen ze op een doorde- w 6 av°nd af naar de Zeeuws- ajnse plaats in de wetenschap let as nachtelijke uren op Ook „s^ront zouden arriveren, somt, naargeestige weer, het ««re bijveld en de totaal niet inW entourage leek niet voordeel van de bezoekers te Was het zand dat Zierik- ogen van de in smetteloos 'TOoiri JtUW Setooide thuisploeg dal ^gaande op de entree op '"Henleek HVV'24 weinig te dtwat Uren' Pl°eS straal- 'siog Heel wat meer dan het tonde ^ierikzee. Precies 53 se- !thied Ir Was kwaad ter \ra„7,en l^tharde knal van Pe- van Bevpror, scotek.T"-lc" bracht 0-1 op het «voor een verrassend fel niet lerikzee. Men was er nog r an °nder de indruk bij De succesvolle springgroepen van het Goese Volharding bijeen in Sportpunt Zeeland. derlands kampioenschap behaal de spreken voor zich. Bij de vrouwen vrijwel hetzelfde scenario. Zes jaar terug stopte de gehele vrouwengroep. Rond de nummer zeven van die tijd, Es ther Kole, is een geheel nieuw team geformeerd, dat tussendoor een extra impuls kreeg door de komst van Irene Buijs uit Zierik- zee. Bij Delta Sport had men een springafdeling opgericht, maar die ging jammer genoeg ter ziele. Irene Buijs is eveneens van grote waarde voor het vrouwenteam en is in feite de spil waar het om draait. Die groep was dicht bij goud tijdens het laatste Neder lands kampioenschap. Slechts eentiende scheelde het met de nummer één. Ik verwacht dat dit team in de naaste toekomst goud kan veroveren." Volharding staat in Zeeland op een eenzaam niveau wat het springen betreft. Martin Wisse kerke heeft daar een logische ver klaring voor: „Wij zijn natuurlijk als eerste begonnen en door de ja ren heen hebben we een voor sprong opgebouwd, die niet zo maar weggewerkt wordt. Geluk kig beginnen zich, en dan vooral op regionaal niveau, tal van clubs te manifesteren. Een goede zaak. Landelijk gezien, op het hoogste niveau, komen alleen Volharding en MTV'69 uit Middelburg in ac tie. Blikvanger In het weekeinde van 22 en 23 maart zijn er regionale wedstrij den in Steenbergen. Daarop zijn wij de blikvanger. We vinden dat leuk en hopen dat we door het ni veau dat we presenteren andere clubs stimuleren om nadrukkelij ker de springsport te gaan beoe fenen." Om de strijd met de absolute na tionale top een gunstige wending te geven zal er meer getraind moeten worden. „Wat dat betreft lopen we achter op andere toon aangevende clubs. Die trainen minimaal vier uur per week. Wij komen op vrijdagavond twee uur in actie. Aanvankelijk wilden we dat ver hogen naar vier uur door op za terdag ook twee uur te trainen, maar dat is niet haalbaar. Dat is te kort na elkaar. Nu spelen we met de gedachte om die zaterdag- training naar zondag te verplaat sen. Dan zit er een dag rust tus sen. Dat is beter. Lukt ons dat, dan denk ik dat we nog beter be slagen ten ijs komen in de con frontaties met onze grootste con currenten op nationaal niveau." J®01 Peter Snelders Hulst - Men had het zich heel anders voorgesteld in Hulst. Ten van Zierikzee de zesde bekerronde overleven en dan als taaie trekpleister het duel tegen streekgenoot en nummer één de regio Hoek afwerken. Het mocht niet zo zijn. HW'24 •et zich stuk op een kwalitatief veel minder maar wel verbe- strijdend Zierikzee. Het doelpunt dat al binnen zestig se- ®®den tot stand kwam, hing als een (te) zware molensteen «de hals van de aanstaande kampioen van de vierde klasse. HW'24. „Ons doelpunt valt wel en dan komen er meer," was het iet wat misplaatste zelfvertrouwen dat rond het veld heerste. HW'24 drong daama aan. Een spelletje waarin de bezoekers graag meegingen. Die gokten op nog een sporadische counter om eventueel het duel te beslissen. Zo ver kwam het niet, maar in de tweede helft waren het toch de bezoekers die de beste kansen kregen. HW'24 had ook wat pech. Dennis Rietjens trof met een fraaie vrije trap vanaf 25 meter de paal. Daarnaast kreeg de thuisploeg nog een handvol hele en halve kansen. Het duel bleef spannend tot de laat ste seconde. Dat had Zierikzee aan zichzelf te danken, want tot drie maal toe verscheen men alleen voor HW'24-doelman Jean-Pierre de Keijzer. In de laatste seconden leek HW'24 alsnog langszij te komen. Een knal van Harm Rietjens, hoe ironisch ook, verdween via mede aanvaller Carlo Blommaert naast het Zierikzee-doel. Daarmee illus trerend dat HW'24 meer tegen zichzelf speelde dan tegen Zierikzee. Door Eddy de Schrijver Philippine - Tijdens het laatst gehouden voorzitters- beraad Zeeland, waarin de organisaties van wielerklas siekers zitting hebben, kwam opnieuw het inschrijf geld bij klassiekers om de hoek kijken. Zoals bekend overweegt de KNWU om die inschrijfgelden af te schaf fen. Tijdens datzelfde voor- zittersberaad liet consul Henk Remijnsen doorsche meren dat het afschaffen van dat inschrijfgeld vermoede lijk al volgend jaar zal plaatsvinden. In Woerden is men daar wat ge nuanceerder over. „Er zijn nog geen definitieve besluiten over genomen. Zolang die niet geno men zijn, kunnen en willen wij daar niets over kwijt," aldus een zegsvrouw van het KNWU- bureau in Woerden. Het houdt de gemoederen ech ter wel degelijk bezig in Zee land, want het betekent toch een ingreep die voor de organi saties van klassiekers extra geld gaat kosten. Immers, wie nu een clubcompetitiewedstrijd houdt mag van ingeschreven clubs een vergoeding vragen van iets meer dan 180 gulden per club. „Als wij dat inschrijfgeld moeten missen, komt de begroting on der zware druk te staan. Reken maar uit. Er staan 21 ploegen aan de start en daarvan betalen er 20 clubs van. Dus eenvoudig uitgerekend betekent dat twin tig keer 180 gulden minder in komsten. We moeten daarom extra geld van de sponsors zien te krijgen en of dat mogelijk is lijkt me niet zo zeker. Je kunt moeilijk het dubbele gaan vra gen. Nee, als het zover is zullen we met ons bestuur toch eens dringend rond de tafel moeten gaan zitten. Vandaar dat ik ook gezegd heb dat we nog steeds die Omloop organiseren, maar of dat blijft hangt van andere factoren af. Daarnaast wil men ook het prijzengeld omhoog schroeven bij de KNWU. Dat is een dubbele aanslag op je bud get als je het goed bekijkt. Ik wacht maar af wat het wordt, maar ik denk dat meerdere or ganisaties met argusogen de ontwikkelingen zullen afwach ten," aldus Willy Spuesens, se cretaris van de stichting Wieier- comité Philippine. Problemen Volgens Bert van Gils van de Delta Toer zal het voor zijn or ganisatie niet zo'n vaart lopen. „Maar het is wel duidelijk in die vergadering gesteld dat het er allemaal snel zit aan te komen. We hebben mede daardoor ons inschrijfgeld al van 300 gulden naar 100 gulden teruggebracht. Dan is de klap in de kas niet zo groot meer. Als je van vijftien ploegen uitgaat is dat overigens nog wel 1500 gulden hoor. Ik denk echter dat er ook andere organisaties met grote proble men zullen kampen, want som mige organisaties drijven op het inschrijfgeld. Dat is ook wel lo gisch natuurlijk." De Wim Hendriks Trofee heeft al eens eerder bij monde van Piet Apers laten doorschemeren dat, indien de KNWU zijn plan nen doorzet, er donkere wolken boven deze klassieker zouden samenpakken. Voor het OZ Zeeuws-Vlaams Wielerweekend heeft het geen gevolgen. De topcompetitie kwam het eerst aan de beurt en daar worden dus geen inschrijf gelden geheven. Laatste keer De Ster van Zeeland hoorde ook over het afschaffen van de wed- strijdgelden tijdens een bijeen komst twee weken geleden in 't Jagershuis in Hengstdijk. Cees Verschuren van Wielerpromo- tion Zeeuws-Vlaanderen weet er alles van. „Of het voor ons veel zal uitmaken weet ik nog niet. We hebben er rekening mee te houden is ons verteld dat het dit seizoen wel eens de laat ste keer kan zijn, dat we op die gelden mogen rekenen. En zo iets komt niet uit de lucht val len. Ik heb onze consul onmid dellijk verteld dat wij dan wel een oplossing weten. We verzor gen de jury altijd in de Ster van Zeeland tot in de puntjes. Met eten en noem maar op. Ik heb hem verteld, dat we dat dan maar achterwege zullen la ten, maar Henk was er niet zo blij mee geloof ik. Het is alle maal gemakkelijk te vertellen. Straks kunnen we iemand in dienst gaan nemen die hele da gen om sponsorgeld gaat leuren. Dat werkt niet. Nee, wij hebben als comité en natuurlijk nu met de samenwerking met Koude- kerke een goede basis, maar ik weet zeker dat het sommige or ganisaties en dus wedstrijden best eens de kop kan gaan kos ten," laat Verschuren weten. De internationale Juniorëndrie- daagse weet ook van de brand van de afschaffing van de in schrijfgelden. „Dat betekent ook voor ons dat er weer extra geld bij moet, maar eerlijk ge zegd vind ik dat ook een terech te zaak. Tot nu toe verloopt het in Axel prima. We hebben weer een aantal nieuwe bedrijven weten te strikken voor ons eve nement. Die wedstrijd heeft dus duidelijk uitstraling, maar ik geef toe dat het allemaal weer duurder wordt. Daar komt nog bij dat de volgers van interna tionale wedstrijden allemaal een KNWU-licentie dienen te hebben. Al onze mannen moe ten een dag op cursus in april in Kloosterzande. Ook dat kost ex tra geld nu," aldus Ap den Doelder. Amsterdam - Fons Warrens is als vijfde geëindigd in het nationa le kampioenschap vijftien kilometer op de weg voor veteranen dat in Amsterdam werd gelopen. De Kloosterzandenaar liet een tijd voor zich noteren van 53 minuten en 30 seconden. De titel was voor Jaap Lentgoed van Atlis wiens winnende tijd 49 minu ten en 49 seconden was. Axel - Tovaal heeft het duel tegen Old Fants, in tegenstelling tot het treffen in eigen huis (27-24), niet in winst om kunnen zetten. Te gast bij Old Fants ging de Goese rugbyploeg, waarbij spelers als Jan Moelker, Hans Houmes en Ralph Linkens ontbraken, met 24-10 de boot in. Slechts de jeugdige Marijn Riemens en Peter van Stee slaagden erin een try voor de Goesenaren te scoren. Terneuzen - In de Belgische zaalhandbalcompetitie wonnen de vrouwen van HV Hulst verdiend van Don Bosco Gent. De mannen van HV Hulst incasseerden een nipte nederlaag tegen Eeklo 2. In de Brabantse zaalhandbalcompetitie waren de teams van het Terneuzense HVSV vrij. BELGISCHE COMPETITIE MANNEN HV HULST-EEKLO 2 16-18 - Twee aan elkaar gewaagde ploe gen sloten de eerste helft af met een 8-10-stand. Het begin van de tweede helft was voor HV Hulst, dat terugkwam tot 11-11. Na de ze stand had HV Hulst pech in de afwerking. Eeklo slaagde er wel in te scoren, waardoor de Belgische formatie kon uitlopen naar een beslissende 11-15-voorsprong. In de slotfase drong HV Hulst nog wel aan, maar de zege van Eeklo 2 kwam niet meer in gevaar. VROUWEN DON BOSCO GENT-HV HULST 7-13 - De wedstrijd werd in een laag tempo afgewerkt en was van een slecht niveau. HV Hulst was de minst slechte ploeg en mocht daarom aanspraak maken op de winst. Defensief werd er door de Hulster formatie goed gespeeld en Don Bosco Gent kreeg nauwelijks kansen. HV Hulst scoorde wel regelmatig. Het had in Trees Biesbroeck (7x) en Colinda Boone (5x) topscoorsters. Het werd dan ook een verdiende zege voor een collectief enthousiast werkend HV Hulst. Terneuzen - Thomas Adriaanse uit Middelburg was de sterkste tijdens de eerste clubwedstrijd van motorsportvereniging De Uit laat op het Sloehavencircuit in Vlissingen. Hij won de klasse van de senioren 250 cc, waarbij hij Eric van de Wekken uit Zierikzee en Marco Overweel uit Middelburg achter zich liet. Voor het clubkampioenschap 1997 worden tien wedstrijden verreden. UITSLAGEN 60 cc: 1. Rinus van de Ven (Vlissingen), 2. Nicky Huiszoon (Vlissingen), 3. Jurgen den Engelsman (Middelburg). 80 cc: 1. Gregory de Nooyer (Vlissingen), 2. Michael Kools (St.-Wille- brord), 3. Johan Frederiks ('s-Heerenhoek). Veteranen: 1. Ad Geldof (Oostkapelle), 2. Leo Francke (Oostkapelle), 3. André Nuyens (Serooskerke), 4. Freddy Willemsen (Hoofdplaat). Junioren 125 cc: Tim Govaert (België), 2. Karin Goetheer (Lewedorp), 3. Abco Wattel (Serooskerke). Senioren 125 cc: Arjo Verhage (Aagtekerke), 2. Mykel van de Goor (Mid delburg), 3. Freddy Blaas (Oostkapelle). Junioren 250 cc: 1. Jos Colijn (Middelburg), 2. Kevin van de Ketterij (Oost-Souburg), 3. Marcel Wüleboordse (Oostkapelle). Senioren 250 cc: 1. Thomas Adriaanse (Middelburg), 2. Eric van de Wek ken (Zierikzee), 3. Marco Overweel (Middelburg), 4. Richard Leeu- wensteijn (Vlissingen), 5. Joris van Strien (Dirksland). Groede - Johnny de Waele heeft zijn contract bij de voetbalvere niging Groede met een jaar verlengd. De Oostburgse trainer is aan zijn eerste seizoen bij de zesdeklasser bezig. FOTO JAAP WOLTERBEEK Vari onze judomedewerker Prinsenbeek - Tijdens het ju dotoernooi van de judovereni ging Prinsenbeek heeft Carla de Rammelaere van de judo- vereniging Breskens-Eede een fraaie eerste plaats behaald. In de klasse tot 44 kilogram won zij de strijd om de eerste plaats van Elfrie van Wal van sport school Essinck met een been worp. Succes was er bovendien voor Michel van Graefschepe van de judovereniging Breskens-Ee de, die in de klasse tot 50 kilo gram een fraaie derde plaats be haalde. Van onze badmintonmedewerker Terneuzen - In sporthal 't Zwaantje te Terneuzen en in de Ge meentelijke sporthal in Sas van Gent werd het derde van de in totaal vier te houden Grand Prix-jeugdtoernooien badminton afgewerkt. De toernooien zijn dit seizoen een groot succes en de deelname was deze keer zo groot, dat men zelfs twee sporthallen nodig had. Het laatste Grand Prix-toernooi wordt op zaterdag 19 april ge speeld in Heinkenszand. Daar is de organisatie in handen van de badmintonclub De Stenge. In Terneuzen en Sas van Gent te kende BC Terneuzen voor de or ganisatie. Wedstrijdleider van dit geslaagde evenement was Edy van Hoye. Jeugd 1: ME: 1. Raymond de Vijlder, 2. Idde Lijnse. VE: 1. Marcella Oerlemans, 2. Suzanne IJsebaert. MD: 1. Raymond de Vijlder/Peter Koekoek, 2. Danny Walraven/Jos Oostdijk. VD: 1. Marcella Oerlemans/Iris Cappendijk, 2. Karin Josiasse/Mirella de Vijlder. Jeugd 2: ME: 1. Maarten Bosch, 2. Leo Koole. VE: 1. Eva van Soest, 2. Anke Belde. MD: 1. Rik Hartman/Chris Oer lemans, 2. Richard Loos/Richard den Boer. VD: 1. Eva van Soest/Minou Mol, 2. Mariska Kesterloo/Anke Belde. Jeugd 3A: ME: 1. Rik Hartman, 2. Ri chard Loos. VE: 1. Wendy van Dorpel, 2. Wendy Houthaan. MD: 1. Marijn Heeren/Raymond Strouken, 2. Gijs Adriaansens/Hans van Dam. VD: 1. Wendy Houthaan/Erica Duerink, 2. Mi- ra van Es/Davida de Waele. Jeugd 3B: ME: 1. Martijn Baart, 2. Hein de Bruijn. VE: 1. Mirella de Vijlder, 2. Daphne Franckaert. VD: 1. Rebecca van Heeze/Daphne Franckaert, 2. Mar- ja van 't Veer/Annejaike Hut. Jeugd 4: ME: 1. Dirk van Dam, 2. Bart Stallaert. VE: 1. Elise Bodderij, 2. Mira van Es. MD: 1. Bart Stallaert/Siebe En- ninga, 2. Anke Witman/Xander van Ree- nen. VD: 1. Esther Berckmoes/Tineke Gunst, 2. Suzanne Roeleven/Ella Kooman. Jeugd 5: ME: 1. Bo van der Buuse, 2. Stefan Huber. VE: 1. Amanda van der Maas, 2. Suzanne Masclee. MD: 1. Ste fan Huber/Bo van der Buuse, 2. Erwin Blommaert/Eelko Nieuwenhuizen. VD: 1. Patricia van der Maas/Suzanne Mas clee, 2. Use Berckmoes/Sabrina Ide. Van onze sportmedewerker Axel - De internationale Juniorendriedaagse van Groot-Axel blijft dit jaar Coupe du Monde-wedstrijd. Het is al de vijfde keer overigens. „We hebben even geaarzeld, omdat we tegen de hoge extra kosten zaten aan te hikken, maar we zijn er nu ach ter gekomen dat een wedstrijdleider uit Japan of Goes net zo duur is voor een organisatie. Dat wisten we dus niet en dat hebben we moeten horen van een andere Coupe du Monde-or ganisatie. Ik vind dat de KNWU die taak op zich had moeten ne men, maar goed, we zijn er net op tijd achtergekomen. Daar naast werkt de KNWU wel vol ledig mee bij de dopingcontro les. Die kosten worden door de nationale bond gedragen," al dus voorzitter Ap den Doelder. De Juniorendriedaagse zou eerst wat etappes betreft, wat veranderingen ondergaan, maar dat gaat niet door. „Het is te kort dag geworden. Volgend jaar willen we echter meer Oost-Zeeuws-Vlaanderen in trekken en dan denken we aan Hulst en Terneuzen. Dit jaar zouden we mogelijk dieper Bel gië in willen trekken, maar daar zien we van af," laat Den Doel der weten. Nog steeds heeft zijn stichtinsg- bestuur zin in de organisatie van een groot landelijk wielere- venement. „Olympia's Toer en de Ronde van Nederland blijven in ons achterhoofd. Alleen moet je dan wel aan een aantal rand voorwaarden voldoen, maar het is nog niet van de baan. Een sponsor hebben we in principe al bereid gevonden om een der gelijk evenement naar hier te halen. Voor dit jaar lukt ons dat echter nog niet," aldus Den Doelder.

de Stem | 1997 | | pagina 9