Gorter in juli weer bij selectie NAC DE STEM Hockeyteam speelt gelijk in harde wedstrijd tegen Pakistan Schalke'04 eenvoudig naar halve finale Rus Konisjev wint zesde rit in Tirreno uitslagen standen ve Hulst in taai Z IBekker's schoenen Grote twijfels over meespelen Danny Blind Van Lier Springafde Na komst nieuwe trainer Financieel is seizoen Ajax al geslaagd sportnieuws kort Jürgen Klinsmann weg bij Bayern Pfrommer stopt na Nagano Jonk tot 2000 bij PSV Co Adriaanse trainer Willem ii Financiële strop voor topatleten DE STEM atletiek turnen bekervoetbal zesde ronde cï ,e'Zierikzee-- Handmade men !v shoes Kerkstraat 10 - Oosterhout - Tel. 0162-453873 Sport Mill WOENSDAG 19 MAART 1997 B1 Karachi (anp) - Het Nederlands man nenhockeyteam heeft gisteren tijdens het vijflandentoernooi in Karachi de eerste averij opgelopen. De olympisch kampioen moest tegen het gastland Pakistan genoegen nemen met een ge lijkspel: 3-3. De Nederlandse doel punten kwamen op naam van Bram Lomans (twee) en Jaap Derk Buma. Bij rust stond de ploeg van coach Roelant Oltmans nog met 2-1 achter. Bijna 30.000 toeschouwers zagen een at tractieve en soms ietwat agressieve wed strijd. Vooral wereldkampioen Pakistan liet zich in een temperatuur van ruim der tig graden Celsius niet onbetuigd. Aan voerder Stephan Veen, die met Jeroen Del- mee en Sander van der Weide uitblonk, was het belangrijkste slachtoffer van de Pakistaanse geldingsdrang. De lichtvoetige middenvelder kreeg een klap met een stick, zonder dat er een bal in de buurt was. Boosdoener was Tarik Im- ran. De arbiter gaf hem een gele kaart en een tijdstraf van 35 minuten. Eigenlijk nog te weinig naar de zin van Oltmans, die een groot voorstander is van een volledige uit sluiting na het opzettelijk slaan van een te genstander. In de slotfase van de eerste helft werd ook Rahin Khan met de gele kaart bestraft voor een forse overtreding. Hij mocht na vijf minuten het veld weer in. Nederland, dat meer balbezit had en ook meer kansen afdwong, werkte in de twee de helft twee keer een achterstand weg. Vijf minuten voor tijd voorkwam Buma de eerste nederlaag voor Oranje in een se rie van 24 interlands. De ploeg van Olt mans kreeg acht straf corners, Pakistan slechts twee. Specialist Lomans trof twee keer doel. In de eerste wedstrijd tegen Australië (3-2-winst) scoorde hij ook al uit twee korte hoekslagen. Het Duitse team klopte gisteren Australië met 2-1. De ploeg van teamchef Paul Lis- sek is na twee speelronden in Pakistan nog de enige ploeg zonder puntverlies. UITSLAGEN Karachi. Vijflandentoernooi, mannen. NEDERLAND - PAKISTAN 3-3 (1-2). 4 Lo mans 1-0 (strafcorner), 5. Shahbaz jr. 1-1, (strafcorner), 9. Zaman 1-2 (strafbal), 41. Lo mans 48 (strafcorner) 2-2, Shahbaz 2-3, 65. Buma 3-3. NEDERLAND: Jansen; Jazet; Van de Weide, Loots, Van Heeswijk; Veen, Delmee, Bree; Eikelboom, Buma, Van Meer. Wissels: Windt, Westbroek, Nieuwe Weeme en Lomans. DUITSLAND - AUSTRALIË 2-1 (1-0). 22. Domke 1-0, 65. Elmer 1-1, 70. Bechmann 2-1. Stand: 1. Duitsland 2-6, 2. Nederland 2-4, Pakistan 2-2, Engeland 2-1, Australië 2-0. Door Ad Pertijs Breda - Edwin Gorter wordt na dit seizoen weer opgenomen in de A-selectie van NAC. De 33-jarige middenvelder werd eind november door het bestuur teruggezet naar het tweede elftal nadat trainer Wim Rijsbergen het vertrouwen in de speler defi nitief opgezegd had. Met de komst van Herbert Neu mann - 1 juli neemt de Duitser het roer over van Rijsbergen- lijkt voor Gorter het einde van de don kere tunnel in zicht te zijn. RBC wilde de in Essen wonende spelers onlangs overnemen, maar dat plan strandde volgens de Roosen dalers op een veto van Neumann. NAC-voorzitter John Peek zegt dat van een dergelijk verbod geen sprake is geweest, maar laat wel weten dat het ernaar uit ziet dat Gorter straks van de Duitser een nieuwe, 'eerlijke' kans krijgt. „Het is uiteraard aan Edwin om van die mogelijkheid gebruik te maken," voegde Peek er aan toe. Gorter heeft dit seizoen immers al Edwin Gorter ...nieuwe kans... foto anp De rit ging van Monte Urano naar Montegranaro over 161 ki lometer. De Italiaan Roberto Pe- tito, die als tweede binnen kwam, nam de leiderstrui over van zijn landgenoot Pianegonda. Het was een etappe met een grote ontsnapping. Na 47 kilometer ging een groepje van zeven man weg. Hun maximale voorsprong bedroeg ruim anderhalve minuut. Bij de vluchters zat onder meer de Zweed Michael Anderson (TVM). Ongeveer veertig kilome ter voor de finish haalde het pelo ton de groep in. Vooral de Rabo- ploeg van Jan Raas was erg ac tief. Maarten den Bakker (TVM) pro beerde tien kilometer voor de fi nish nog weg te komen, maar werd teruggehaald. Konisjev slaagde er wel in een beslissende demarrage te plaatsen. Voor de Rus was het de tweede dagzege van dit seizoen. Eerder pakte hij een etappe in de Ronde van Mur- cia. UITSLAGEN Tirreno-Adriatico. Zesde etappe, Monte Urano - Montegra naro: 1. Konisjev (Rus) 161 km in 3.57.38 (40,393 km/u), 2. Petito (Ita) 0.12,3. Hun- dertmark (Dui), 4. Francesco Casagrande (Ita), 5. Bartoli (Ita), 6. Livingston (VSt), 7. Delia Santa (Ita), 8. Gentili (Ita), 9. Al- dag (Dui), 10. Zberg (Zwi), 14. Den Bak ker 0.20, 36. Hoffman, 47. Van Bon 1.10, 62. Breukink 1.59, 110. Dekker 13.31 (val). Algemeen klassement: 1. Petito, 2. Piane gonda 0.09, 3. Zberg 0.15, 4. Gentili 0.26, 5. Casarotto (Ita) 0.27, 6. Davidenko (Rus) 0.51,7. Leblanc (Fra) 0.57,8. Dona- ti (Ita) 1.28, 9. Frattini (Ita) 2.08,10. Bar toli 2.47, 25. Den Bakker 3.54, 50. Breuk ink 13.32, 64. Van Bon 18.10, 78. Hoff man 23.51,126. Dekker 52.10. Wanzele. Profkoers: 1. Redant (Bel) 170 km in 3.54, 2. Van Bondt (Bel) 0.15, 3. Vierhouten (Ned) 0.18, 4. De Jongh (Ned), 11. Van der Wolf, 20. Hordijk. Madrid - Ajax heeft dit seizoen al 20 miljoen gulden binnengehaald aan (nauwelijks) begrote inkom sten uit de Champions League. De UEFA keerde de club inmid dels 8,8 miljoen Zwitserse francs uit: 2 miljoen voor de deelname, vier maal een miljoen voor de overwinningen in de groepswed strijden, en nog eens 2,8 miljoen wegens de kwalificatie voor de kwartfinales. Verder incasseerde Ajax de revenuën van vier uitver kochte thuiswedstrijden en een paar ton aan tv-gelden. Het be drag van twintig miljoen gulden kan vanavond worden verhoogd met een slordige vier miljoen als premie voor het bereiken van de laatste vier. een herkansing verspeeld. Na het verloren duel met FC Utrecht (3 november) werd hij buiten de se lectie geplaatst, waarna Rijsber gen hem twee weken later (nood gedwongen) weer in genade terug nam. Na de slechte wedstrijden tegen Volendam en Helmond Sport brak Rijsbergen definitief met zijn nieuwe spelbepaler. Te gelijkertijd werd ook Mukanya uit de A-selectie gezet. Gorter deed vervolgens gelaten maar zonder openlijk mokken zijn werk in het tweede. Dit in tegen stelling tot Mukanya, die volgens het NAC-bestuur iets te veel ziek, of afwezig is. Twee weken geleden liet Peek al doorschemeren dat de deur voor Gorter nog altijd niet definitief was dichtgeslagen. RBC meldde zich onlangs voor de middenvelder. NAC had daar wel oren naar. „Omdat het ons beter leek dat hij tot het einde van sei zoen ieder weekeinde zou spelen," aldus Peek. Over het afkopen van het contract viel met de Breda- naars niet te praten. „We willen hem alleen verhuren," zegt Peek. RBC ging daarmee akkoord, maar uiteindelijk ging de hele deal niet door omdat Gorter zelf niet geïn teresseerd bleek in het spelen voor RBC. Gorter: „Zelf heb ik van Peek of Neumann nog niet gehoord dat ik straks een nieuwe kans krijg. Maar uit het feit dat ze me alleen maar wilden verhuren, kun je in ieder geval afleiden dat ze me nog niet kwijt willen." Doelpuntenmaker Youri Mulder (rechts) van Schalke'04 vecht een fel duel uit met Valencia-speler Leandro. foto reuter Montegranaro (anp) - De Russische wielrennner Dimitri Konis jev heeft gisteren de zesde etappe gewonnen in de Tirreno- Adriatico. De 31-jarige coureur ontsnapte zeven kilometer voor de finish uit het vrijwel volledige peloton. Zijn voorsprong be droeg twaalf seconden. Valencia (rtr/anp) - Na zeve nentwintig jaar heeft Schalke 04 weer de laatste vier van een Europees bekertoernooi be reikt. Het had daarvoor drie Nederlanders nodig; trainer Stevens, Youri Mulder en Jo- han de Koek. Stevens dokterde de tactiek uit waarop Valencia zich in het eigen uitverkochte Luis Casanova-sta dion (45.000) stukliep. De Span jaarden slaagden er nooit in de in Gelsenkirchen opgelopen achter stand (2-0) ongedaan te maken. Integendeel, na de fraaie treffer van Youri Mulder, zijn derde in het UEFA-bekertoernooi, in de 19e mi nuut (0-1) moest Valencia vier keer scoren voor de doortocht naar de halve finales. Een onmogelijke op gave. Met doelman Lehmann en Jo- han de Koek, die goaltjesdief Vlao- vic uit de wedstrijd hield, als uit blinkers in de verdediging hield Schalke de Spaanse ploeg op 1-1. In de tweede helft had Mulder zelfs de 2-1 op de schoen, maar alleen voor doelman Zubizarreta faalde hij. Het mocht de pret van de 4000 meegereisde Schalke-fans niet drukken. De Duitse ploeg speelde ook zonder de geschorste Wilmots en Linke zelfbewust, gaf weinig kansen weg en bleef in de heksen ketel van Valencia opvallend ge makkelijk op de been. Moest Schal ke 27 jaar wachten op de terugkeer aan de Europese bekertop, AS Mo naco en Tenerife kwalificeerden zich voor de eerste keer in hun clubhistorie voor de halve finales. Het kwartet werd gecompleteerd door een routinier in Europees voetbal, Internazionale Milan. AS Monaco liet Newcastle United kansloos in twee wedstrijden. Na de 0-1 in Engeland was de ploeg van trainer Kenny Dalglish zonder het geblesseerde topduo Shea rer/Ferdinand in het prinsdom op nieuw machteloos: 3-0. Vlak voor de rust nam het dominante Mona co een optie op een plaats bij de laatste vier. Legwinski haalde ver woestend uit (1-0). Na de rust tilde Benarbia de score met twee tref fers naar 3-0. In Kopenhagen had Tenerife de nederlaag op eigen veld (0-1) tegen Bröndby al na twintig minuten goedgemaakt. Pinilla scoorde. Daarna viel de Spaanse subtopper, die Feyenoord in de derde ronde uitschakelde, stil. Ook de Denen kwamen niet aan scoren toe, waar door een verlenging noodzakeüjk was. Pas in de laatste minuut viel de beslissing. Met een welgemikte vrije trap krulde Oliveira zijn Te nerife naar de laatste vier. Inter Milan dankte de uitschake ling van Anderlecht (2-1 na 1-1 in Brussel) aan Maurizio Ganz. De 28-jarige spits maakte voor eigen publiek beide treffers in het ener verende duel. Anderlecht deed heel goed mee in Milaan. De ploeg van Jan Boskamp miste echter scherpte in de vele counters. De Ghanees Preko bracht in de 33e minuut de gelijkmaker op zijn naam. Na een uur maakte uitblin ker Ganz met een rake kopbal een verlenging overbodig. Aron Win ter mocht bij Inter als invaller (voor Ganz) het laatste kwartier meedoen. UEFA-BEKER Kwartfinales, tweede wedstrijd VALENCIA (Spa) - SCHALKE 04 1-1 (1-1). 19. Mulder 0-1, 45. Poyatos 1-1 Scheidsrechter: Pedersen (Noo). Toe schouwers: 45.000. Geel: Poyatos, Igna- cio (Valencia), Eigenrauch (Schalke). Eerste wedstrijd: 2-0, Schalke naar halve finales. INTER MILAN (Ita) - ANDERLECHT (Bel) 2-1 (1-1). 12. Ganz 1-0, 33. Preko 1- 1, 60. Ganz 2-1. Scheidsrechter: Heyne- mann (Dui). Toeschouwers: 34.221. Geel: Versavel, Stassin (Anderlecht). Eerste wedstrijd: 1-1, Inter Milan naar halve fi nales. AS MONACO (Fra) - NEWCASTLE (Eng) 3-0 (1-0). 41. Legwinski 1-0, 52. Benarbia 2-0, 67. Benarbia 3-0. Scheids rechter: Diaz Vega (Spa). Eerste wed strijd: 1-0, AS Monaco naar halve finales. BRÖNDBY (Den) - TENERIFE (Spa) 0-2 na verlenging (0-1 0-1). 21. Pinilla 0-1, 120. Olivera 0-2. Scheidsrechter: Piraux (Bel). Eerste wedstrijd: 1-0, Tenerife naar halve finales. Vari onze verslaggevers Madrid - Louis van Gaal was maandag nog optimistisch over het meespelen van het drietal geblesseerden Jari Lit- manen, Ronald de Boer en Danny Blind. Gisteravond echter ontbrak Blind op de laatste groepstraining van Ajax vóór het Champions League-duel tegen Atletico. De nestor van het huidige Ajax werd langdurig behan deld en liep aansluitend slechts enkele rondjes op het veld van stadion Vincente Calderon. Gisterochtend kreeg de verdedi ger last van zijn linkerlies, op vrijwel exact de plaats waar hij enige maanden geleden werd ge opereerd. Volgens clubarts Piet Bon heeft de huidige kwetsuur echter niets te maken met die in greep. Lastig blijft de blessure echter wel. „Vanochtend hebben we af gesproken dat Danny vanavond niet zou trainen. Morgen kijken we hoe hij zich voelt, in ieder ge val is de beslissing om wel of niet te spelen aan hem en Louis van Gaal," aldus de clubarts, die spelen met een pijnstillende in jectie als serieuze optie be- Louis van Gaal legt Babangida uit wat hij vanavond van hem verwacht. foto reuter schouwt. „Maar ook die beslis sing is aan Danny." Indien Blind vanavond niet kan spelen, heeft Louis van Gaal een serieus probleem. Immers, de af gelopen weken trainde en speel de Ajax steeds met het centrum Blind-Witschge. Gisteravond tijdens het trainingspartijtje speelde Arnold Scholten op de plaats van Blind. De Fin Jari Litmanen is ook nog niet fit. Na de training van giste ren was hij dan niet helemaal te vreden: „De linkerheup doet nog een beetje pijn. Maar het gaat wel." Dat is hard nodig want heel Ajax rekent vanavond in het Madri- leense stadion Vicente Calderon op Litmanen. De Fin is de be langrijkste troef als het om het scoren gaat. Twee jaar lang was hij clubtopscorer in de Cham pions League. Negentien doel punten in 34 Europese beker wedstrijden vormen een vorste lijke balans. Dit seizoen is Lit manen echter op de sukkeltoer geraakt. Opspelende spieren hielden hem veelvuldig langs de kant. Litmanen: „Ik heb vijf lan ge seizoenen topvoetbal achter de rug. Dat houdt niemand vol. Ik ben vaker geblesseerd dan de anderen maar mijn speelstijl is anders. Misschien is ook mijn li chaam gevoeliger." Scoren doet Litmanen dit sei zoen ook veel minder dan in voorgaande jaren: viermaal in de competitie, één enkele keer in de Champions League. Maar hij kan nog steeds als een duiveltje uit een doosje tevoorschijn schieten om een wedstrijd te be slissen. Zoals in Auxerre, waar hij tekende voor de 1-0-overwin- ning. Zo'n bevlieging kan Ajax vanavond een heel stuk verder brengen. Het bereiken van de halve finale in de Champions League voorkomt twee 'loze' maanden, waarin voor de Am sterdamse club niets meer op het spel staat. Opstellingen: ATLETICO: Molina; Aquilera, Solo- zabal, Santi, Geli; Caminero, Bejbl, Pantic, Simeone; Kiko, Esnaider. AJAX: Van der Sar; Melchiot, Blind, Witschge, F. de Boer; Scholten, Lit manen, Musampa; Babangida, R. de Boer, O vermars. München - Jürgen Klinsmann gaat aan het einde van het seizoen weg bij Bayem München. Hij heeft clubvoorzitter Franz Becken- bauer van zijn voornemen op de hoogte gebracht. „Ik heb hem ge zegd dat ik volgend seizoen waarschijnlijk in het buitenland actief zal zijn," aldus de 32-jarige aanvoerder van de nationale ploeg „Mijn persoontje past hier niet zo goed." Het was al langer bekend dat het niet klikt tussen de recordkampioen en de aanvaller. De sfeer in München staat Klinsmann niet aan, ook al door een gespan nen verhouding met mede-vedette Lothar Matthaus. Voorzitter Beckenbauer sprak desondanks van een teleurstelling. Den Haag - Leen Pfrommer stopt na de olympische winterspelen van Nagano als schaatscoach. Hij was ruim dertig jaar actief in de sport. Pfrommer, oud-militair, was als coach betrokken bij de vero vering van elf wereldtitels. De eerste was Ard Schenk in 1970, de laatste Marianne Timmer op de 1000 meter in Warschau. Pfrommer een zestigplusser, stopt omdat hij zich niet langer kan vinden in dé waarden en nonnen van de hedendaagse schaatser. Eindhoven - Wim Jonk heeft met PSV overeenstemming bereikt over het openbreken en verlengen van zijn contract. De middenvel der blijft daardoor in elk geval tot het jaar 2000 in Eindhoven. Jonk is bezig aan zijn tweede jaar bij PSV. Daarvoor kwam hij uit voor Volendam, Ajax en Inter. Enkele weken geleden nog hepen de on derhandelingen tussen club en speler vast. De huidige verbintenis van de international liep nog twee jaar. PSV is bezig de belangrijk ste spelers voor een langere termijn aan zich te binden. Met Cocu zijn de onderhandelingen gaande. NEC wil de 25.000 gulden boete van de KNVB verhalen op de supporters. De voetbalbond strafte de club uit Nijmegen, omdat fans in de uitwedstrijd tegen RKC op 23 februari het veld betraden. Bestuurslid Boef zegt dat hij de boete hoofdelijk wil omslaan over de vijftien raddraaiers. „We laten uitzoeken of dat juridisch haal baar is." De 'harde kern' van NEC wil ook nog een actie op touw zetten om geld in te zamelen. NEC verwacht bovendien nog een re kening van RKC voor het vernielen van een hek rond het veld. Vier supporters zijn herkend op een video. Tilburg - Co Adriaanse is met ingang van het volgend seizoen coach van Willem II. Hij bereikte gisteren overeenstemming met de eredi visieclub over een contract van drie jaar. De 49-jarige Amsterdammers was de laatste vijf jaar directeur op leidingen bij Ajax. Enkele weken geleden zei hij zijn samenwerking met de topclub op. Adriaanse vond zijn werk afgerond, wilde op zoek naar iets anders. Eerder was hij trainer bij Zwolle en Den Haag. Adriaanse volgt Jimmy Calderwood op. Willem II heeft de verbintenis met assistent-coach Hans Verèl met twee jaar verlengd. Deze gaat zich met ingang van het nieuwe sei zoen uitsluitend nog met het eerste elftal bezighouden. Commer cieel- en technisch manager Martin van Geel wordt met ingang van 1 juli fulltime manager voetbalzaken. Aanvoerder Jack de Gier van Willem II is maandag aan een knie ge opereerd. Bij de aanvaller is de meniscus verwijderd. Hij is enkele weken uitgeschakeld. Boekei - Het atletiekteam van Info' Products houdt aan het eind van dit jaar op te bestaan. De nieuwe directie van het bedrijf in compu tersystemen en werkplekautomatisering uit Bodegraven heeft dat laten weten aan Jos Hermens, manager van de gesponsorde elf atle ten. Het contract liep in principe door tot en met de Olympische Spelen van 2000 in Sydney. Met de sponsoring was een bedrag ge moeid van een half miljoen gulden per jaar. In januari 1996, bij de aankondiging van het samenwerkingsverband, bestond de groep uit acht atleten; inmiddels waren dat er elf geworden. Tot de groep be horen nu nog: Laurens Looije, Bert van Vlaanderen, Gert-Jan De fers, Greg van Hest, Sylvia Kruijer, Wilma van Onna, Sharon Jak- lofsky, Jacqueline Poelman, Corrie de Bruin, Jacqueline Goormach- tigh en Letitia Vriesde. Ellen van Langen ging al eerder haar eigen weg. Hermens wijt het stopzetten van de sponsoring vooral aan een wis seling van de wacht in de directie van Info' Products. BASKETBAL SCHAKEN Mannen. Eredivisie: EBBC - Den Helder 108-79. BRIDGE Den Haag. EK Paren. Kwalificaties, stand na 56 van de 84 spellen: 1. Waterlow/Hackett (Gbr) 61,18 procent, 2. Leibovits/Zwillin- ger (Isr) 60,82,3. Pattacini/Sementa (Ita) 60,36, 4. Johnson/Nordby (Noo) 60,16, 5. King/Steel (GBr) 59,08, 6. Quantin/Abecassis (Fra) 58,95, 7. Gawrys/Lasocki (Pol) 58,69, 8. Bardsen/Guttormsen (Noo) 58,66, 9. Babsch/Umshaus (Oos) 58,65, 10. Mari/Levy (Fra) 58,50,16. Jansma/Van Cleeff 57,42, 19. Heinsman/Piket 57,17, 20. Hoogenkamp/Verhees 57,05, 21. Versluis/Vis 56,97, 24. Schutte/Tes- selaar 56,77. Van de 306 paren gaan er 112 naar de halve finales, en daarvan 40 naar de finaleronden. Ter Apel. Kloostertoernooi. Tweede ronde: Andersson (Zwe) - Khalifman (Rus) 1/2-1/2, Hübner (Dui) - Sjirov (Spa) afg. Joe- soepov (Dui) - Van Wely (Ned) afg- Stand: 1. Andersson 1 1/2 pnt., 2. Sjirov 1 1 afg. 3. Khalifman 1,4. Joesoepov 1/2 1 afg., 5. Hübner, Van Wely 0 1 afg. Afgebroken partijen worden vrijdag uitge speeld. SPORTPRIJSVRAGEN Toto 11: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 49 winnaars die elk f. 263,30 ontvangen; 3e prijs: 736 winnaars die elk f. 43,80 ontvangen. TENNIS CRICKET Kuala Lumpur. Oefenwedstrijd: NEDERLAND - BANGLADESH 2-0. Bangladesh 158 voor 5 in 40 overs, Nederland 159 voor 5 in 35 overs. Lefebvre 61 runs. KUNSTRIJDEN Lausanne. WK. Paren, stand na korte kür: 1. Wöt- zel/Steuer (Dui) 0,5 pnt., 2. Elts- ova/Boesjkov (Rus) 1,0, 3. Berets- naj a/Sitsj aroelidse (Rus) 1,5, 4. Meno/Sand (VSt) 2, 5. Ina/Dung- jen (VSt), 2,5. IJsdansen, stand na twee verplich te dansen (waltz/rumba): 1. Grits- joek/Paltov (Rus) 0,4 pnt., 2. Kri- lova/Ovsiannikov (Rus) 0,8, 3. Bourne/Kraatz (Can) 1,0, 4. Mo- niotte/Lavanchy (Fra) 1,8, 5. Anis- sina/Peizerat (Fra) 1,8. SCHAATSEN Heerenveen. Leen Pfrommer re cordwedstrijden. Mannen. 1000 m: 1. Blom 1.17,93, 2. De Groot 1.19,28. 3000 m: 1. Klein-Hesselink 4.05,65, 2. Rohling 4.08,49, 3. Van de Rijst 4.09,64. Vrouwen. 1000 m: 1. Koomen 1.28,33, 2. Meuleman 1.28,36, 3. Bakker 1.28,39. St. Petersburg. Mannen, 585.000 gulden. Eerste ronde: Norman (Zwe) - Winnink (Ned) 7-5 6-4, Sticn (Dui/1) - Fromberg (Aus) 4-6 7-5 7-6, Furlan (Ita/7) - Burgsmulier (Dui) 7-6 7-6, Prinosil (Dui) -ReJ' mann (Dui) 6-2 6-2, Vacek (Tsj/4) - Fredriksson (Zwe) 6-4 3-6 6-2, Simian (Fra) - Tsjelitsjev (Rus)JH 6-2, Stanoitsjev (Rus) - Pozzi (Ita; 6-3 6-4, Santoro (Fra) - Kucera (Slw/6) 6-4 6-3, Clement (Fra) - Olhovski (Rus) 7-5 4-1 opgave. Tweede ronde: Clement - RusedsKi (GBr/2) w.o. Key Biscayne. Kwalificatietoe - nooi. Mannen, eerste ronde: Silberstein (Chl) - Bok (Ned) 6-1 6-4. VOETBAL Spanje: Sociedad-R. Madrid 1-2^ Stand aan kop: R. Madrid 2!9- Barcelona 29-59, Betis 29-59, D portivo 29-56, Atl. Madrid 28-4 WK-kwalificatie Aziatische zone, groep 1. Saudi-Arabië - Maleisië 0-0, wan - Bangladesh 3-1 (0-0). Stand: 1. Maleisië 2-4, 2. Sau Arabië 2-4, 3. Taiwan Bangladesh 2-0. Linz. Oefeninterland. n OOSTENRIJK - SLOWEN1E (0-0). 73. Gliha 0-1, 82. SiljakO-^ Toeschouwers: 14.500. Engeland. Premier League: Wim bledon - West Ham 1-1. n fifl Stand aan kop: Man.United Liverpool 30-57, Arsenal Newcastle 29-51, Sheff.Wed. 3 Van onze atletiekmedewerker Hoboken - Leden van gulster atletiekvereni kKHAV waren present o finale wedstrijden van he d00rseizoen in het Belgi hoboken. Drie clubrec waren er voor veterane de Wilde. Dit op de 60 n (942), het verspringen meter) en met de kogel meter). B-pupil Thomas Wouterse eveneens knap op dreef, kwam met drie clubrecord een persoonlijk record terug Voll Door Peter Snelders Goes - De springgroep Volharding uit Goes kee met vier zilveren medai terug van het natior kampioenschap springe: Landgraaf. Een forse oc voor een vereniging die aan de weg timmert, m duidelijk minder traini sarbeid verricht dan concurrentie in and streken van Nederla Binnenkort wil de Gc dub dat veranderen en wekelijkse trainingsch van twee tot vier uur v hogen. Een streven dat p in de ambitieuze en structureerde plannen, de springaf deling van d drca 400 leden telle] vereniging ondersteuner De Goese turnvereniging Voll ding behoort tot de oudste Zeeland. In 1891 zag het het venslicht en vormde de basis de overkoepelende sportver ging Volharding, die in latere ren nog andere sporten or haar vleugels had. Het sprin is in het kader van die tijdspa van 106 jaar een relatief jong derdeel binnen de vereniging, man die de publiciteit voor harding nauwgezet verzorgl Martin Wissekerke. Hij ver hoe het allemaal begon. „Ben Weststrate, een energiel charismatisch lid binnen o vereniging, nam in de beginja tachtig het voortouw en voe het springen in. Ben was toer een aantal jaren als trainer trokken bij onze club en vooral in de beginjaren de wende kracht achter het spi gen. Die nieuwe tak van de tu sport bleek levensvatbaar bin roze club, want al snel had we veertig seniorleden. De s cessen kwamen ook snel. Op 2 was dat niet vreemd, want meeste leden die het springen oefenden kwamen uit selecties hadden dus een hoge technis vaardigheid. Stonden de leker het begin nogal huiverig teg D°or Peter Snelders Hulst - Men had het zich u< koste van Zierikzee de zes< fraaie trekpleister het duel yan de regio Hoek afwerkt eet zich stuk op een kwali en strijdend Zierikzee. F c°nden tot stand kwam, I? de hals van de aanstaa Het bleef 0-1. h< dn SZee maakte een gelaten n 7°® de ploeg het sportpark opwandelde. Met f™*00 rozin reisden ze op een "eekse avond af naar de aamse plaats in de wet. hst Zfi?as de nachtelijke Oni, kuisfront zouden J*. het naargeestige aam 6r^ Hijveld en de totaal Prekende entourage «bet voordeel van del zw in H Was het zand gee,^ugenvande in strnn'jL, uw glooide thuispk dat h ^S^de op de --1— bqveid leek HW'24 gebeuren. Di, 's oft ,mt- Heel wat 5» was het ter van R loelharde ki scoren everen bracht frisse door Zeeui wetenscl uren arriver weer, l leek r de bezoeken 1 dat Zier smetteli entree weinig Die ploeg stra Precies E „p. 7 oeverer r an °nder de meer dan 53 kwaad van 0-1 op e knal i verrassend was er n indruk

de Stem | 1997 | | pagina 8