Bedrijven legeren Ie regels' visma Rabbijn Jezus is kerkelijk nog lang niet uitgediend9 fetwerken Turkse en Koerdische mannen in heroïnehandel Wilde achtervolging na juwelentransactie c ITTAKES YOU TO TANGO! Politie arresteert opnieuw zeven verdachten in mega-drugszaak I )e^e|Hd Den Haag fel tegen Surinaamse piramide 'Buitenlandse Zaken laat ons in de steek' 19-23 Maart $STEM BINNENLAND A3 spectie over oplosmiddelen: BS V? Twee jaar cel voor handlanger 4 Geldnet-bende AHOV'ROTTERDAM 9 MAART 1997 t-Brittannië en Ierland' isdag zon afgewisseld met en. Met name in Schot en Engeland enkele win- buien. Vooral in Ierland ige perioden. Donderdag n langs de Noordzeekust een bui. Elders droog en tijd tot tijd zon. Maxima nlopend van 7 graden op etland-eilanden tot 11 in id. en Luxemburg: Woens- buiige regen met kans op er. Weinig zon. Donder- n de ochtend nog een en- winterse bui. Later op de droog en zon. Middagtem- ■uur meest rond 7 graden. 'd- en Midden-Frankrijk: nsdag buiige regen met dijk een klap onweer. In ura en Vogezen boven de meter sneeuw. Donderdag een enkele winterse bui. \r op de dag droog en zon. 1-Frankrijk: Half tot zwaar olkt en enkele buien, in de Idelijke departementen lelijk winterse buien. Een ige en koude wind, in het [oosten een sterke Mistral- Middagtemperatuur da- en op donderdag 6 graden it noorden en plaatselijk 16 fct zuiden. ugal: Zonnig en droog, dagtemperatuur ongeveer paden, aan zee iets lager, ije: Flink wat zon en maxi- erst rond 22 graden, in het lenland lokaal 26 graden, iet noorden wolkenvelden, ierig en hier en daar regen lotregen en maxima rond 'raden. Donderdag overal frisser. lorca en Ibiza: Afwisselend en en zon, ook kans op een Middagtemperatuur ruim ;n de 20 graden, bij wind zee lager, donderdag over- md 18 graden, ië: Half tot zwaar bewolkt inkele pittige buien, moge met onweer. Veel wind en met maxima op donderdag aveer 15 graden. Woensdag et zuiden nog plaatselijk 20 len. kenland en Kreta: Wissel- ig met wolken en buien, wakkerende wind en mo- jk onweer. Maxima onge- 16 graden. tsland: Bewolkt en buiig, komen winterse buien voor et wordt kouder. Middag- peratuur donderdag van 2 den in Sleeswijk-Holstein 7 in het "zuiden. Vrij veel d. Temperatuur op 1500 er in de Beigpse Alpen da- naar -4 graden, tserland: Vrij veel bewol- l en perioden met regen, en de 1000 meter over- nd in sneeuw. Winderig. In uiterste zuiden droger, xima rond de 10 graden, tenrijk: Veel bewolking en ioden met regen, in de loop donderdag tot in de dalen euw. In Karinthië iets dro- en kans op zon. Middag- iperatuur ongeveer 6 gra- 9 10 11 12 13 14 15 4. steentje; 6. was; 7. ets; 9. scho )ema; 3. jonk; 5. jetset; 6. wijs, it: "tussen-ka-mer". @Jps I I I I I WOENSDAG 19 MAART 1997 j,em (anp) - Netwerken van jlae en Koerdische mannen in het jeinse Spijkerkwartier spelen grote rol in de internationale Joinehandel in Nederland en de landen. ■blijkt uit een onderzoek van het In- jtijionale Recherche Team (IRT) ]!(l- en Oost-Nederland en het Wil- fompe Instituut van de Utrechtse (trsiteit dat gisteren werd gepubli- (J volgens de onderzoekers niet om een centraal geleide criminele orga nisatie, maar om netwerken van organi saties die met elkaar samenwerken. De handel is onafhankelijk van die in grote steden in het westen van Nederland. Wel wordt de heroïnehandel gestuurd door grote criminelen in Turkije. Van het ver diende geld gaat dan ook 90 procent naar dat land. Dat maakt de bestrijding van de handel erg moeilijk. Volgens de politie heeft vervolging van leidende figuren slechts enkele maanden effect. Dan zijn hun po sities alweer ingenomen door nieuwe handelaren. „Het is dweilen met de kraan open," stelt een politieman in het rapport. De Koerden, veelal van de tweede en derde generatie, hebben vaak leidende posities. Turken nemen lagere posities in maar zijn groter in getal. Het gaat voor namelijk om gewone huisvaders tussen de twintig en veertig jaar die vaak goed zijn opgeleid. Uit het onderzoek blijkt dat veel Koerdi sche en Turkse koffiehuizen en andere bedrijven in het Spijkerkwartier vrijwil lig of onvrijwillig connecties hebben met de drugshandel. In de Turkse en Koerdi sche gemeenschap heerst enerzijds be zorgdheid over de drugspraktijken, maar aan de andere kant is er bewondering voor het vele geld dat ermee wordt ver diend. De onderzoekers, die politiecijfers heb ben gecombineerd met veldonderzoek via interviews, willen geen gegevens over de omvang van het probleem geven. Vol gens burgemeester Scholten van Arnhem moet voorkomen worden dat een hele be volkingsgroep wordt gestigmatiseerd. Er zijn al contacten geweest tussen de ge meente en de Turks-Koerdische gemeen schap. Doel is het probleem bespreek baar te maken en ervoor te zorgen dat de drempel voor jonge Turken en Koerden om de handel in te gaan, wordt ver hoogd. Het IRT Noord- en Oost-Nederland startte het zogenoemde fenomeenonder zoek in Arnhem naar aanleiding van het eindverslag van de commissie-Van Traa. Deze parlementaire enquêtecommissie stelde dat het Spijkerkwartier in Arn hem een belangrijke rol in de internatio nale drugshandel speelt. si onze verslaggever - De Arbeidsinspectie is flink geschrokken van de wijze d bedrijven omgaan met organische oplosmiddelen. Jaimerend', noemt zij de uitkomsten van een eigen onderzoek aamaar. Het blijkt dat er te weinig gedaan wordt om de risi- a's van die middelen te beperken. nui 'ujeeiuej 'peei ap d° 'deJpM01"1 panische oplosmiddelen wor- B vooral gebruikt door schil- ta, tapijtleggers, grafici, labo- alen en autospuiters. Ze komen ïtname voor in verf, beits, lijm, «nmaakmiddelen, verdun- ontvettingsmiddelen. Als land de hele dag die dampen idemt, kan dat de gezondheid ide toebrengen. bientarisatie arbowet verplicht bedrijven it met dit soort middelen wer- een risico-inventarisatie te at Onderdeel daarvan is een |liivan aanpak, waarin moet :n aangegeven hoe de even- aangetroffen risico's wor- verminderd. Dat zou bijvoor- Id kunnen door een goede itilatie van de ruimte waarin tl die middelen gewerkt wordt. Itlondeïzëelrtlan de' Arbeidsin- e - onder 778 bedrijven - nu uitgewezen dat slechts f"procent van de bedrijven zo'n iventarisatie uitvoert. En een- triedaarvan ziet geen gevaar in et gebruik van oplosmiddelen. Mis echt alarmerend weinig," 1 Reyerse van de Arbeids- „We wisten al wel een veel bedrijven het niet uw nemen met die verplich- maar hier zijn we echt van trokken. Er zijn toch onge- ween half miljoen werknemers bijbetrokken." Controles ''inspectie voert op gezette tij- ra onverwachte controles uit in kijven (daar is ook het onder- uit voortgekomen) en moet "regelmatig corrigerend op- s. Soms is het zelfs zo erg "leen bedrijf tijdelijk gesloten »dt, zegt Reyerse. ■■et wordt dus tijd dat er iets ge- !®t, vindt de arbeidsinspectie, jw met het oog op OPS, het organisch Psychosyndroom. Dat s ten ziekte van het zenuwstel- be veroorzaakt wordt door in organische oplosmid- Mensen met OPS hebben «t van vermoeidheid, geheugen- "i®, concentratie-stoornissen 9 Persoonlijkheids-verandering. Er lijden momenteel zo'n 2500 mensen aan deze ziekte, die nog niet erkend wordt als beroeps aandoening. Als er geen maatre gelen worden genomen, dan stijgt dat aantal volgens de landelijke OPS-vereniging met zeker 200 tot 300 mensen per jaar. De ar beidsinspectie kijkt met span ning uit naar een advies van de Sociaal Economische Raad (SER) over de oplosmiddelen-kwestie. Dit wordt naar verwachting half mei gepresenteerd. Bij de Vereniging voor Verf- en drukinkt-fabrikanten wordt niet echt verbaasd gereageerd op de uitkomsten van het onderzoek. Maar dat wil volgens secretaris A. Winkelaar - die overigens ook in een adviescommissie van de SÈR zit - niet zeggen dat de fabrikanten zich niet aangespro ken voelen. „Wij weten dat we op dit gebied een verantwoordelijk heid hebben. We proberen de be drijven wat bewuster te maken door middel van voorlichting, maar niet iedereen pikt dat op." Geen geld Het gaat volgens Winkelaar - en volgens de inspectie - vooral om de kleinere bedrijven, waar min der dan tien mensen werken. Die hebben vaak geen geld om te zor gen voor goede beschermende kleding of afzuig-installaties. Er is natuurlijk een mogelijkheid om aan alle problemen een eind te maken: zorg voor geschikte vervangers van organische oplos middelen. „Dat zou kunnen," er kent Winkelaar, „en die zijn er ook wel. Maar de toepassing van middelen met vervangers is veel bewerkelijker. Dus duurder. Bo vendien hechten veel mensen nogal aan de kwaliteit die orga nische oplosmiddelen aan het product toevoegen." Het ministe rie van Sociale Zaken en Werkge legenheid bereidt op dit moment strengere regels voor, waaronder een vervangingsplicht. Het rap port van de arbeidsinspectie was voor GroenLinks aanleiding te pleiten voor een verbod op orga nische oplosmiddelen en erken ning van OPS als beroepsziekte. De auto van de twee bewakers van een Duits juweliersbedrijf staat total loss tegen een boom. De bewakers achtervolgden tevergeefs een aantal mannen dat het bedrijf kort daarvoor bij een juwelentransactie had opgelicht. foto anp Van onze verslaggever Arnhem - De politie in Midden-Gelder- land zoekt sinds gistermiddag koortsach tig naar een tas vol Cartier-juwelen ter waarde van ruim twee miljoen gulden. De tas is door criminelen afgetroggeld van een juwelenhandelaar.uit Duitsland. Dat gebeurde gistermiddag tijdehs èëh'fiépf- transactie in het Postiljon Hotel aan de A12 bij Arnhem. De handelaar en zijn lijfwachten bemerkten vrij snel dat de kopers oplichters waren en met bundeltjes krantenpapier had den betaald. De verdachten vluchtten daarop, achtervolgd door twee veiligheidsmannen die de juwelier begeleidden. Op de weg van Arnhem naar Ede lukte het de lijfwachten om de oplichters klem te rijden. De tWèé"verdachten sprongen echter in een wagen met handlangers die achter hen had gereden. De veiligheidsmannen zetten wederom de achtervolging in. Na enkele honderden me ters verloor de bestuurder de macht over het stuur en botste tegen een boom. Hij moest zwaargewond worden opgenomen in een zie kenhuis; Er is een speciaal politieteam geformeerd om de zaak te onderzoeken. Volgens een woord- '"Vtléi'défTiandelde dé'jUWèllet'légaal en zijn ook de veiligheidsmensen legaal bezig ge weest. (ADVERTENTIE) Close up: vanavond Nederland 1, 22.40 uur DE BETROKKEN -AV/tQJ Hilversum (anp) - De politie Gooi en Vechtstreek heeft gis teren opnieuw aanhoudingen verricht in de zaak waarbij een omvangrijk drugssyndi caat is betrokken. In totaal zijn er sinds begin fe bruari 27 verdachten gearres teerd. Het syndicaat hield zich volgens politiewoordvoerder D. Bakker bezig met 'megatranspor ten van hasj over de wereld zeeën'. Door het onderzoek is voorkomen dat zo'n 80.000 kilo hasj met een waarde van onge veer 240 miljoen gulden op de markt kwam. De zeven verdachten komen uit Almere, Amsterdam, Den Haag, Alphen aan den Rijn, Nib- bixwoud en Weesp. De politie nam bij huiszoekingen een ple zierjacht, een personenauto en enkele duizenden guldens con tant geld in beslag. Begin februari rolde de politie deze criminele organisatie op. Verscheidene leiders van de groep, die al vanaf augustus 1994 actief was, werden gearresteerd. De echte leiders zijn volgens de politie Pakistanen. Hido de Bruin (anp) tdam - Met enige behoed- spreekt de Amsterdamse er J. van Kilsdonk over het thema le® al jaren in de greep houdt; vas Jezus eigenlijk? Wat talrijke en christelijke geleerden de tit a 'aren over joodse rabbijn eerste eeuw ontdekken, legt s een bom onder eeuwenlang Koesterde christelijke dogma's. io1..|5^sc'onk> die vandaag 80 jaar werkt nog altijd als een bezetene. 'e zijn pastoraat in Amsterdamse a heeft hij zijn werk onder en de vele begrafenissen Hij djB mensen. Ook gaat er geen Utó. ij zonder studie. „Ik heb een ftliilr V°0r studeren en weten, een let- üt»4 versMving aan studie," aldus de et Jezuïet. Nsel lnmiddels da* Jezus die in de •ordt 'en en de brieven van Paulus ®esc"hderd, iemand anders moet terndpT^f dan degene die de hoogge- 'itdst t dogma's verkondigen. Ie kerk t conc'^e van Nicea in 325 heeft 4e kZk-S 'ten troon geheven' en is de ra?ir>i,t a's historische figuur uit verdwenen. '°°rmalige studentenpastor leidt Pater J. van Kilsdonk temidden van zijn studieboeken. 'Een pastor moet al tijd blijven studeren'. foto anp naar eigen zeggen een 'dubbelleven'. „Die drift om te weten is een heel ge heimzinnige passie. In de praktijk van mijn pastoraat hebben de mensen name lijk niet de indruk dat ik iets weet. Mijn vuistregel is dat je als pastor verkeerd bezig bent als de man of vrouw tegen over je merkt dat je meer hebt dan mavo. De duizenden mensen die ik ontmoet, hebben geen flauw idee dat ik een zoge naamde intellectueel ben." Vanwaar dan die bezeten studie? „Je moet als pastor intens blijven studeren, al was het alleen maar om je niet te laten imponeren door kerkmandarijnen en so ciale wetenschappers. Een pastor moet in onze cultuur ook een studiemens zijn." Kerkleiders imponeren volgens hem graag. „Bisschoppen hebben daar zelfs een pak voor." In zijn studietijd in de jaren veertig kreeg Van Kilsdonk vooral met filosofie en theologie te maken. Van de bijbel wist hij na zijn priesterwijding bijna niets. Toen hij in de hoofdstad leraar gods dienst werd aan het rooms-katholieke Ignatiuscollege, moest hij die kennis bij spijkeren. Hij wilde zijn leerlingen het gevoel geven 'dat godsdienst iets aan het verrukte verstand te zeggen heeft, dat godsdienst diepzinnigheid is en schoon heid, extase en verwondering, en een eindeloze cultuur heeft'. Nu kent hij het Nieuwe Testament 'min of meer van buiten'. Hoewel de evange liën soms een beeld van Jezus schetsen dat niet met de historische werkelijkheid overeenstemt, blijven ze voor Van Kils donk overeind. „Uit de evangeliën weten we genoeg van Jezus om Hem te kunnen en willen navolgen. Jezus is kerkelijk nog niet uitgediend." Die eerste overle vering over Jezus 'is zo vol en blikse mend dat we niet kunnen zeggen dat we niets weten van degene die erachter staat'. In de geloofsbelijdenis van Nicea, die rooms-katholieken en protestanten nog altijd onderschrijven en waarvan de Raad van Kerken onlangs een oecumeni sche vertaling publiceerde, is Jezus de 'eniggeboren Zoon van God' en zelfs aan God gelijk. Dat laatste staat in joodse ogen gelijk aan godslastering. „Nicea is zeer onjoods," aldus Van Kilsdonk. „Je zus leek in niets meer op een man uit Ga- lilea, een joodse rabbijn of een charisma- ticus. Nicea heeft impliciet een anti- joodse uitwerking gehad." Vooral jonge mensen herkennen zich volgens Van Kilsdonk niet langer in de goddelijke Je zus die de geloofsbelijdenis van Nicea verkondigt. „Ze zouden Jezus willen na volgen. Maar een ten troon geheven Je zus kun je niet navolgen. Die maakt het evangelie in zekere zin leeg." Het onderzoek naar de historische Jezus betekent in feite eerherstel van vroeg christelijke ketters als Arius, tegen wie de formuleringen van Nicea waren ge- A 1 Als we het nou eens als volgt doen: we organiseren hier, in West-Brabant en Zeeuws-Vlaanderen, een rolstoel evenement van vier dagen dat precies gelijk valt met de Vierdaagse van Nijmegen. Met steun van het bedrijfsleven en andere weldoeners maken we er een evenement van dat niet alleen voor rol stoelers, maar ook voor andere vervoerbare gehandicap ten en voor valide mensen een fantastisch spektakel wordt. Het wordt een rol/wandeltocht in diverse etappes. Je komt dus niet steeds terug om in een duf provinciestad je aan een rivier te slapen, neen, iedere nacht wordt op een andere, bekoorlijke plek overnacht. Elke avond treedt de crème de la crème van de Nederlandse arties ten op. We zorgen ervoor dat we een dusdanige overweldigende aandacht van de media krijgen dat niet alleen de Nij meegse Vierdaagse in de schaduw wordt gesteld, maar ook dat het daar meedoen zo'n beetje als onmaatschap pelijk gedrag beschouwd wordt. Dat er in dit land een wandelevenement bestaat dat geen rolstoelers toelaat, hoefje niet eens hardop te zeg gen, het alternatief om vier dagen lang met integratie van gehandicapten bezig te zijn is zo vanzelfsprekend beter dat je er amper woorden aan vuil hoeft te maken. Ons motto: wandelen is pas gezond, als er niemand wordt uit-gezond-erd. MERIJN Van onze rechtbankverslaggever Arnhem - Een 45-jarige inwoner van Schijndel is gisteren voor zijn betrokkenheid bij de Geld- netoverval in Duiven door de Arnhemse rechtbank veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Tegen de man was drie jaar geëist. William L. stelde zijn garage be schikbaar aan de overvallers, die er een busje verborgen. Ook nam de man de geroofde 8,8 miljoen in ontvangst, alsmede de geldkof- fers. L. zou vier ton hebben ge kregen voor zijn hulp. De man kreeg ook de videoband van de in september 1995 ge pleegde overval in bezit. Daarop is te zien hoe bewaker Johan Re geling (43) door zijn Geldnetcol- lega John G. wordt doodgescho ten. L. probeerde aan strafver volging te ontkomen in ruil voor de videoband, maar Justitie is daar niet op ingegaan. Vari een verslaggever Den Bosch/Tilburg - De Nederlandse regering maakt zich ern stig zorgen over de snel groeiende piramidefondsen in Surina me. Ook vanuit Nederland zou veelvuldig deelgenomen worden aan dit Surinaamse piramidespel. Sommige Surinamers doen voor een ton of meer mee. Zij lenen er zelfs grote bedragen voor om aan het Surinaamse spel deel te kun nen nemen. Volgens het steun punt Palet voor multi-culturele ontwikkeling in Noordoost- Bra bant zijn er geen signalen be kend, dat er door Brabantse Suri namers op grote schaal aan het spel wordt deelgenomen. Minister Van Mierlo van Buiten landse Zaken heeft de Tweede Kamer inmiddels al, gewaar schuwd dat de ineenstorting !i)an het systeem een rartip voor de fecoftdftiieWan Suriii,arilb"kairWe- tekenen. Deze vorm van specule ren, waarbij de deelnemers een uitkering krijgen door de inleg van nieuwe leden, heeft na de val van het communisme een hoge vlucht genomen in de vroegere Oostbloklanden. Het instorten van het piramidesysteem in Al banië ontketende deze maand een opstand tegen de regering van het land. Nu het spel ook steeds meer door Nederlandse Surinamers wordt gespeeld, gaat Den Haag er van uit dat zich binnen afzienba re tijd dezelfde problemen zullen gaan voordoen als met de Neder landse varianten van het pirami despel. Bij justitie is het Suri naamse piramidesysteem nog niet bekend. „De nare bijver schijnselen van de Surinaamse piramide zijn nog niet tot het OM dooygqdrongen," aldus een WoordvoefdéF\iah' liet OM in "Den' Haag." 37 Voorzittel'."Efiph'p"yhtt de StiCh-| ting Welzijn Surinamers in Til burg kent wel gevallen van Suri namers uit Tilburg die een gok wagen. „Het gaat om gigantische bedragen. Sommige mensen le nen daar zelfs geld voor of leggen samen geld in. Elke maand krijg je tien procent van je inzet te rug." richt. Arius ontkende de goddelijke na tuur van Jezus. „In de vierde eeuw zou ik een Ariaan zijn geweest," meent Van Kilsdonk. In kringen van hedendaagse theologen klinkt volgens hem 'een zeker religieus protest tegen Nicea'. „Ook de huidige kritische theologen in de gere formeerde wereld zijn allemaal Ariaan." Het onderzoek waarin Van Kilsdonk zich verdiept, zet ook vraagtekens bij de fundering van het priesterambt in de Rooms-Katholieke Kerk. Alleen onge huwde mannen mogen priester worden omdat de Kerk veronderstelt dat Jezus niet getrouwd was en alleen mannen tot zijn discipelen riep. Die redenering zou wel eens een vertekening van de werke lijkheid kunnen zijn. „De gestalte van de getrouwde man is de oudste in het kerke lijk ambt," zei Van Kilsdonk enkele ja ren geleden in een preek bij de eerste mis van een pasgewijde priester. Gewone kerkgangers zullen Van Kils donk de ondergraving van aloude dog ma's niet in dank afnemen. „De kerk is geroepen om oprechtheid en waarheid te behartigen," aldus de pater. „Maar pas toraal is het een moeilijke taak om af stand van Nicea te nemen." Voor het ge voel van veel mensen gaat immers 'alles naar de vlakte'. Van Kilsdonks advies aan de kerken is dan ook voorzichtig: „Pas op met dogmatiseren." VERVOLG VAN VOORPAGINA Twee dagen later ging de telefoon in het huis van zoon Laurent aan de Oosterhoutse Musschen- broekstraat. De Oosterhoutse po litie, met het vreselijke nieuws. Pia: „Mijn eerste reactie was, we moeten hem naar Nederland ha len." Dat stuitte echter op twee problemen. De Van Genks stellen het voor het transport benodigde bedrag niet op te kunnen hoesten en ze zeggen nog steeds op een acte van overlijden te wachten. Pia en Laurent hebben die acte nodig om het testament van de vader op te kunnen vragen. Pas dan weten ze of de overledene schulden heeft of niet. En die schulden nemen ze volgens de Oosterhouters over op het mo ment dat ze zich als erfgenamen opstellen. Het plan om Jacky met het as van de overledene naar Ne derland te laten komen, stuitte eveneens op onoverkomelijke fi nanciële en praktische (Jacky heeft geen paspoort) bezwaren. De familie had na enige weken geprobeerd vrede te hebben met de gedachte dat Patron Bernard zou zijn begraven in 'een kuil in de grond'. Toen ze hoorden dat zijn lichaam nog steeds in 'een vriezer' ligt en dat daarin geen verandering zou komen als ze niet zouden betalen voor trans port en vijf maanden koeling, werden ze boos. Erg boos. Ze voe len zich in de steek gelaten door allerlei instanties. Met name door Buitenlandse Zaken, de sociale dienst en banken, die de familie geen financiële hulp zouden wil len geven. „Ik hoop echt niet dat men boos is op óns," aldus gisteren kanse lier J. Hoppe van de Nederlandse ambassade in Ghana. „Wij wor den met regelmaat benaderd door het mortuarium wat ze met het li chaam moeten doen en dan vra gen wij om uitstel. We hopen echt dat de familie in Nederland erin slaagt het benodigde bedrag bij een te krijgen. Maar waar niet is, verliest de keizer zijn recht. Hoe erg we dat ook vinden." „Dit is puur een financiële kwes tie," zegt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na enig on derzoek. „De autoriteiten in Ghana willen het stoffelijk over schot pas vrijgeven als iemand van de naaste familie een beslis sing heeft genomen over een be grafenis danwel een crematie in Ghana of vervoer van het stoffe lijk overschot naar Nederland. Wij hebben tot op heden nog nie mand van de naaste familie be reid gevonden die beslissing te nemen èn de daarvoor benodigde kosten voor zijn rekening te ne men. Het gaat om een bedrag van enkele duizenden guldens." De schattingen van de kosten lo pen uiteen van ongeveer vijfdui zend gulden (ambassade en 'ja, zo ongeveer' Buitenlandse Zaken) en vijftienduizend gulden plus koelingskosten over een periode van vijf maanden (familie Van Genk). De woordvoerder van Buitenlandse Zaken: „Als dat be drag niet wordt betaald, dan is het aan plaatselijke regels gebon den wat er met het stoffelijk overschot gebeurt." De kanselier: „We proberen dat moment zo lang mogelijk uit te stellen. Ik hoop dat er zo spoedig mogelijk een oplossing wordt gevonden." (ADVERTENTIE) De Nationale Hengelsportbeurs OPEN VAN 11.00-17.00 UUR EN VAN 19.00-22.30 UUR ZATERDAG EN ZONDAG VAN 11.00-17.00 UUR

de Stem | 1997 | | pagina 3