e Al twee grote evenementen in Scheldestad ste prijs! THAL Grote parochie is 'een verademing' Alternatief plan voor herinrichting kust opgesteld Tegenslagen voor Sasse bowlingteams planten van esdoorn luidt nieuw groenbeleid Terneuzense Markt in □EJ jHkJ Overheid blijft alert op illegale bandenopslag DE STEM POLITIE RAPPORT 'Water staat scouting tot aan de lippen' DËSTEM ZEELAND C3 OBEDRIJF TILBURG BV Nederlandse Kunst- en Antiekbeurs NSTOELKUSSENS Centrum-management werkt editie zeeland Slachtofferhulp steunt brandweer 'Een helder eigen initiatief dat prioriteit geeft aan landbouw en recreatie' Statenvragen CDA over wachttijden ziekenhuizen Paasstukjes maken \RT 1997 X 5fi I I I I I WOENSDAG 19 MAART 1997 MP* TOPTECHNIEK ID DOOR EEN WE ALFA 146. ERASSTRAAT 21TILBURG 3-543 00 22 u 1 of jen 2500.- TOf /park >no<3 straat 62 GE Axel 5-563565 5-564354 jeopend Openingstijden: dagelijks 14-22 uur. zaterdag, zondag. Goede Vrijdag, Paaszaterdag en beide paasdagen 11-18 uur. Chasséveld - Breda - telefoon 076 - 522 28 81 'EG 35 HULST LEDIKANT MET BINNENVERINGS- MATRAS 120 X 200 CM EXCL. NACHTKASTJES VAN T J4ST- VOOR ebloemd dessin 20cm »<V00R ssend tafelkleed 160x220cm »<V00R in I6cm »<V00R UNTMARKT/STUNTHAL 12.30 EN VAN 13.30 TOT 18.00 ZA VAN 10.00-17.00 18.00-Dl GESLOTEN Van onze verslaggever lerneuzen - Rondom de gere construeerde Markt in Ter- neuzen wordt ruimte gemaakt voor de aanleg van groenvoor- ,ieningen. In het kader van de nationale Boomfeestdag tordt vandaag door leerlin- <envan twee basisscholen aan je Havenstraat een esdoorn geplant. Later worden nog een kastanje en een linde geplant op de Markt. Een tegenover het Toeristisch Huis, de andere aan de overkant nabij café-restaurant Du Com merce. In de besluitvorming rond de ver wijdering van de plataan nabij het gebouw van de voormalige sociale dienst is gesteld dat er in de nieuwe situatie rond de Markt aandacht moet komen voor de aanleg van groenvoorzieningen. Daaraan wordt nu dus gehoor ge geven. De Nationale Boomfeest dag wordt vandaag voor de 41ste keer gevierd. Op de Molendijk in Hoek worden door leerlingen van twee Terneuzense basisscholen bomen geplant. Terneuzen is dit jaar in Zeeland gekozen tot ac centgemeente. Daarom is ook Commissaris van de Koningin W. van Gelder bij de feestelijkheden aanwezig. De boomfeestdag heeft dit jaar bo men en zintuigen als thema. De groepen 7 en 8 van de basis scholen De Golfslag en De Trian gel in Terneuzen nemen deel aan de viering. Op de Molendijk in Hoek planten de leerlingen tus sen 10.00 en 11.00 uur populie ren. Zij worden daarbij begeleid door medewerkers van de afde ling Plantsoenen. Ook bieden me dewerkers van Staatsbosbeheer en vrijwilligers van IVN onder steuning bij educatieve activitei ten op de plantlocatie. De voorbereiding op school vindt plaats met behulp van de bomen- leskist, een initiatief van de Pro vinciale Commissie Boomfeest dag waaraan met medewerking van het bedrijfsleven uitvoering aan is gegeven. Het gezelschap keert om 11.00 uur terug naar Terneuzen waar in de Havenstraat gezamenlijk de esdoorn wordt geplant. Het was vroeger gebruikelijk om onder de boom een fles te begraven met daarin een briefje met een wens of boodschap. De leerlingen van de beide scholen blazen dit ge bruik nieuw leven in. Zij leveren per school een fles met een bood schap die onder de esdoorn be graven zal worden. dn onze verslaggever lemeuzen - Het centrum-management in Terneuzen begint al zijn vruchten af te werpen. Hoewel de samenwerking tussen de gemeente en ondernemersvereniging City Terneuzen pas eind deze maand formeel wordt bekrachtigd door een raadsbesluit is al een aantal evenementen op de rails gezet. Het doel van dit centrum-ma nagement is het bevorderen van je economische positie van het gerenoveerde hart van de Schel destad. Onderdeel van deze doel stelling is de organisatie van zo'n twintig grootschalige evenemen ten dit jaar. Voorlichter F. Neve van de ge meente vertelde gisteren dat al twee evenementen op de rails zijn gezet, Een weekend in het voor jaar staat het centrum in het te len van Ot en Sien. Een histo risch feest dat is gekoppeld aan de opening van het schoolmu seum aan de yissteeg. Daarnaast slaat eind augustus het Steenen Beer-weekend op het program ma. Hier wordt de link gelegd met de officiële opening van het winkelhart Steenen Beer en het stadskantoor. .Deze evenementen geven aan dat we proberen altijd een kop peling te maken met een andere activiteit. Zoals dus de opening m het schoolmuseum en de op levering van Steenen Beer. Ook willen we aansluiten bij de open stelling van de winkels op zon dag. Doel is het versterken van deze activiteiten." De planning van de evenementen gebeurt in nauwe samenwerking met het bureau Metamorphosis. Het centrum-management maakt gebruik van de diensten van dit bureau om met name de groot schalige evenementen naar Ter- neuzen te halen. „Het bureau beeft immers goede ingangen bij ludelijke sponsors." Een belangrijk onderdeel van het tentrum-management vormt vol gens Neve verder de zogenaamde denktank. Een groep mensen, sa men een zo breed mogelijke af spiegeling van Terneuzen vor mend, dat de plannen van het management bekijkt en eventueel Wvuld. „Deze groep varieert PW evenement van samenstel ling. Bij het Ot en Sien-weekend maken mensen uit het onderwijs deel uit van de denktank en bij en mder evenement kan dat weer m andere groep zijn. Het team is «oneens een spiegel om aan te {wen wat wel en niet mogelijk is. bit deze denktank kunnen overi- !fns ook nieuwe plannen worden k'orgklachten: v Perscontact, 076-5312312 "tfoi vrij. 8.00- 17.00 uur f. 8.00- 12.00 uur kdactie kneuzen: Jjkjjandstraat 32,4532 CG «.0115-645769, fax 0115-645742. «Meuren: "bvanCooten, Frank Deij (plv. ed.chef), "van der Helm, Peter Oggel (editie- 0. Harold de Puysseleijr, Janneke Rood- Sanne Schelfeut S^Jraat 1,4461JK ^73700, fax 0113-273701. Redacteur: jj|S^aas (provindeverslaggever). .,,„,--16,4561 ES |^2770, faxOm-372771. Verstraeten. «edactie Zeeland: "«toornen lelw?j"1 vrij- 0115-645751 >dag 0115-645753 Retentie-exploitatie «StemenzVK kneuzen; 32'4532 CG ÏÏèl 40'fax 0115-645741 'Oegenwoordigere: r^oeije, privé o, ,5-563976, Hulst Pri'é 0115-562354 f,n ,J' 4561 ES 0114-372770. geboren." Volgens Neve is het zeker niet de bedoeling te concurreren met be staande evenementen zoals het Schelde Jazz Festival en de Ha venfeesten en de organisatie van deze evenementen over te nemen. „Het centrum-management is wel een goede kapstok om alle evenementen in Terneuzen goed op elkaar af te stemmen." Neve stelt duidelijk dat het cen trum-management geen feest commissie is. Dus niet alleen be doeld voor het op poten zetten van evenementen. „Het gaat om het bevorderen van de economi sche potenties en mogelijkheden. Zo wordt binnen het manage ment ook gesproken over de aan kleding van de Scheldeboulevard en het parkeerbeleid. We willen de gerenoveerde binnenstad ge bruiken om Terneuzen duidelijk op de kaart te zetten." Van onze verslaggeefster Vlissingen - De regionale brandweer Zeeland en Stich ting Slachtofferhulp Zeeland gaan officieel samenwerken. Brandweerlieden die binnen hun eigen korps onvoldoende worden opgevangen na een traumatische ervaring kunnen bij Stichting Slachtofferhulp terecht. Gistermiddag werd bij de brand weer in Vlissingen een samen werkingsverband getekend tus sen de twee organisaties. Alle Zeeuwse brandweerkorpsen staan achter dit initiatief. Tot nu toe is Zeeland de eerste provincie waar brandweerkorpsen en Slachtofferhulp samenwerken. Luc Smits van Stichting Slacht offerhulp: „Regelmatig begelei den wij brandweermensen, zowel individueel als in groepsverband. Bij ongevallen zijn brandweer mannen zowel getuigen als be trokkenen en zij zien vaak schok kende dingen. Soms is de interne opvang van het korps onvoldoen de en dan komen ze bij ons te recht. Nu heeft dit samenwer kingsverband een officieel ka rakter gekregen, het is allemaal wat beter geregeld. In de praktijk zal de commandant bepalen of zijn mensen meer opvang nodig hebben. Maar het natuurlijk wel zo dat iedereen de vrijheid heeft om te bepalen of hij dat wel of niet wil, de drempel naar ons toe wordt nu alleen maar verlaagd." De bandenopslag aan de Zevenaarhaven in Terneuzen. Van onze verslaggever Middelburg - De diverse overheden moeten voortdu rend aandacht blijven beste den aan de illegale inzame ling en opslag van banden in Zeeuws-Vlaanderen om her haling van dit probleem te voorkomen. Dat staat in het evaluatieverslag over de bandenproblematiek zo als die zich tot vqor kort in deze regio afspeelde. Naar aanleiding van diverse ille gale activiteiten met versleten banden is vorig jaar september een samenwerkingsproject ge start om er een einde aan te ma ken. Het betrof een gezamenlijke aanpak van justitie, politie, pro vincie en gemeenten. Uit vooronderzoek bleek dat één persoon verantwoordelijk was voor een groot aantal van de ille gale opslagactiviteiten. De be langrijkste locatie waar oude banden clandestien werden op geslagen bevond zich aan de Hoefkensdijk in Kuitaart. Verder lagen gedumpte autobanden aan de Ellestraat in Heikant, de Afri- kaweg in Hulst, de St. Ja- cobsstraat in Koewacht en de Koegorsstraat in Sluiskil. Inmid dels zijn alle banden daar ge ruimd. De eindconclusie in de evaluatie luidde dat er tot op heden geen nieuwe illegale opslagactivitei ten in Zeeuws-Vlaanderen is vastgesteld. De ene hoofdverant woordelijke heeft zwart op wit verklaard dat hij zich niet meer met deze handel bezig zou hou den. Toch vonden de overheden blij vende aandacht nodig. Daarom is met de politie afgesproken dat die in de surveillance alert is op het fenomeen. Verder hebben in specteurs van de provincie en de gemeenten toegezegd regelmatig te controleren op plaatsen die voor de hand liggen om als op slag te worden gebruikt. Een ander onderdeel van het project richtte zich op de afvoer van oude banden uit Zeeuws- Vlaanderen. Bij twee bedrijven werd vastgesteld dat die de ban den afvoerden naar handelaren in België. Daar werden ook stort plaatsen ontdekt waartegen de Belgische overheid inmiddels in het geweer is gekomen. Drie be drijven leverden hun banden in bij het bedrijf Tire Again, met opslagplaatsen aan de Zevenaar- Van onze verslaggeefster Sas van Gent - Met ingang van dit jaar zijn de parochies in Midden-Zeeuws- Vlaanderen gaan samenwerken. Hoewel veel van dergelijke samenwerkingen el ders moeizaam verlopen, kan de geza menlijke parochie in Midden-Zeeuws- Vlaanderen een succes worden genoemd. „Een verademing," noemt pastor E. Erpelin- ck de drie maanden oude samenwerking. Ie dere parochie blijft wel een vast contactper soon houden bij wie mensen kunnen aanklop pen, een zogenaamd 'eerst aanspreekbare'. Verder worden de taken verdeeld en diensten gerouleerd. In totaal zijn er in Midden- Zeeuws-Vlaanderen zo'n achttien duizend katholieke kerkgangers. Daar horen tien ker ken in de gemeenten Terneuzen, Axel en Sas van Gent bij. Deze worden vanaf 1 januari 'bestierd' door zes mensen: twee priesters en vier pastoraal werkers. Ieder pastor heeft volgens Erpelinck zijn ei gen kwaliteiten en specialismes. Zo houdt één van hen zich bezig met het jeugdpastoraat en een ander weer met de lithurgie en de koren. De pastor vergelijkt de situatie met artsen die een gezamenlijke praktijk openen. „Een dok ter die zoiets meemaakte, vertelde me dat het vijf jaar duurde voordat het team goed draai de," vertelt Erpelinck. Hij denkt echter dat het pastor-team niet zo lang nodig heeft om goed samen te functione ren. Al in 1994 was er sprake van een samen werking. „Iedereen had zijn eigen tuin en het I Narianvüen Brande' Privé "114-314570, ^s*rprivéo114-316755- 8.30*17.00 uur Van onze verslaggeefster Nieuwvliet - Voor de herin richting van het West- Zeeuws-Vlaamse kustgebied is een alternatief plan ont wikkeld: het bedrijvenmodel. P. Cornells en H. Meijer heb ben dit model op poten gezet als tegenhanger van het ker nenmodel en streekmodel. Het bedrijvenmodel geeft prioriteit aan de landbouw- en recreatiesector. Volgende week zullen de twee het model uitleggen tijdens een van de inspraakrondes over de herinrichting en verkaveling van het kustgebied. Cornells: „Wij vinden dat de landbouw en ook de recreatie sector op de eerste plaats moet staan. In de twee huidige plan nen van de landinrichtingscom missie wordt naar onze mening te veel prioriteit gegeven aan de ontwikkeling van groengebie den. Dat vinden wij niet kloppen, de bedrijven van betrokken per sonen zoals landbouwers en re creanten zouden op de eerste plaats moeten staan en niet de natuur. Dat wil niet zeggen dat we tegen meer groen zijn, maar eerst moet er maar eens worden gezorgd dat de landbouw en de recreatie voldoende aan bod ko men, dat er voldoende rekening wordt gehouden met hun bezwa ren jegens de herinrichting." Het bedrijvenmodel verloopt volgens een stappenplan. Aller eerst moet er een inventarisatie worden gemaakt van de gronden die te koop zijn. Dan pleiten de twee voor verkaveling op vrijwil lige basis. Hierbij moeten bedrij ven die in het blok liggen voor rang krijgen, moeten alle norma le verkavelingsfaeiliteiten als drainage aanwezig zijn en moet er aankoop plaatsvinden van alle benodigde gronden. In het plan wordt verder de na druk gelegd op de inpassing van nieuwe veilige wegenstructuren waarbij de bereikbaarheid van bedrijven en kavels blijft ge handhaafd. Er wordt hierbij ge dacht aan een slagenstructuur zonder knippen, parkeergelegen heid aan de kust en de scheiding van fietsers en overig verkeer. Het model stelt een hoge waarde ring voor grond die reeds een uit zonderlijke natuurwaarde heeft en er mag alleen peilverhoging plaatsvinden op landbouwkun dige indicatie. In deze vrijwillige verkaveling zijn nog geen na tuurelementen opgenomen. Deze natuurelementen komen pas in de derde en tevens laatste stap van het bedrijvenmodel naar voren. Bij de realisering van deze multifunctionele natuurele menten moet het onderhoud hiervan in de toekomst worden gegarandeerd. Het plan pleit te vens voor de uitbreiding van de distelverordening met alle distel planten. Volgens Cornelis is het van groot belang dat bij de realisering van nieuwe natuurelementen geen vernatting voorkomt. „De aanleg van moerassen en kreken brengt 'een enorme insectenoverlast met zich mee, dan worden we hier in de polder opgevreten door de muggen. Dat is niet alleen be zwaarlijk voor de lokale bevol king maar zeker ook voor de re creanten. De beheerders van de natuurelementen dienen overi gens dezelfde waterschapslasten te betalen als de landbouw, dat lijkt me niet meer dan redelijk." Volgens het plan moeten deze natuurelementen op de vrijgeko men gronden komen en indien mogelijk in de nabijheid van re creatiecentra. Hans Meijer: „Het is bekend dat er vanuit de landbouw veel klachten zijn over het streekmo del en het kernenmodel. Maar elk individu heeft zo zijn eigen be zwaren en het is moeilijk om ie dereen op een lijn te krijgen. Vandaar dat wij dit alternatieve bedrijvenmodel hebben opge steld om verwarring te voorko men. Verwarring onder landbou wers en recreanten waar de com missie gebruik van kan maken. Als er geen duidelijk protest of alternatief plan is tegen de hui dige plannen dan is het voor de commissie heel makkelijk om haar eigen ideeën door te zetten en dat willen we met een helder eigen initiatief waarbij veel van onze wensen worden ingewilligd voorkomen. Inmiddels hebben zich zo'n vijftig landbouwers achter onze plannen geschaard en hopelijk worden dat er steeds Marihuana Hulst - Een 37-jarige man uit Sint Niklaas is maandagmid dag aangehouden op de Zoete- vaart. Hij had vijf gram mari huana in zijn bezit. Het kwam de man op honderd gulden boete te staan. De drugs wer den inbeslaggenomen. De man had verder nog een boete van zeshonderd gulden in de boe ken staan. Hij mocht daar ook twaalf dagen voor zitten. De man koos voor het laatste. Snelheidscontrole Hulst - Bij een snelheidscon trole op de Zoetevaart zijn maandagmiddag 82 van de 585 bestuurders bekeurd. Een pas sant reed 27 kilometer te hard. Inbraken Hulst - Afgelopen maandag avond is ingebroken in twee woningen aan de Jacob van Lennepstraat en de Tabak straat. Een 58-jarige bewoner meldde de vermissing van een paar duizend Belgische fran ken. Aanrijding Terneuzen - De auto's van een 27-jarige en een 31-jarige Ter- neuzenaar zijn afgelopen maandagavond fors bescha digd geraakt na een aanrijding op de kruising van de Guido Gezeilestraat met Handels poort. De toedracht van het on geluk is nog vaag. Alcohol Terneuzen - Een 34-jarige in woner van Sas van Gent moest in de nacht van maandag op dinsdag zijn rijbewijs inleve ren omdat hij met 1,5 promille alcohol in het bloed autoreed over de Bellamystraat. Mobiele telefoon gestolen Oostburg - Vanaf een land- bouwperceel aan de Philips- weg is gistermiddag een mo biele telefoon gestolen. Een schadepost van 900 gulden voor de 39-jarige eigenaar uit Waterlandkerkje. Telefooncellen opengebroken Breskens - Op recreatiepark Schoneveld zijn afgelopen maandagavond twee telefoon cellen opengebroken. Er wer den een paar tientjes muntgeld gestolen. Lekke banden Terneuzen - Een inwoonster van Zaamslag ontdekte afgelo pen maandag dat er twee ban den van haar auto waren lek- gestoken. De auto stond gepar keerd aan Stuvesande. Vanda len bewerkten ook een auto aan de Klaprooslaan. De rui ten, spiegels, ruitenwissers en het koetswerk moesten het ont gelden. Snelheid Sas van Gent/Oostburg - Bij snelheidscontroles in Sas van Gent, Philippine en Oostburg zijn gisteren 57 bekeuringen uitgedeeld. De grootste over schrijding op de Westkade in Sas was 37 kilometer. In Phi lippine hielden alle tachtig passanten zich keurig aan de voorgeschreven snelheid. Over de Nieuwstraat in Oostburg re den 22 hardrijders. De hoogst- gemeten snelheid was hier 112 kilometer per uur in plaats van tachtig. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE haven en de Haarmanweg in Ter neuzen. Dat bedrijf had het zoals bekend aan de stok met de pro vincie omdat de opslag niet aan de voorschriften voldeed. Verder leverden twee bedrijven de banden rechtstreeks in bij er kende verwerkers en werd van nog eens elf ondernemingen vastgesteld dat ze de banden mee terug gaven aan de leverancier van nieuwe banden. Opvallend is trouwens dat die bedrijven zeer verschillende prijzen in rekening brachten voor het inleveren van banden. Die varieerde van koste loze inname tot het betalen van een rijksdaalder per band. De verslagmakers kondigden verder op korte termijn overleg met de gemeenten aan om afspraken te maken over een verbeterde af- voerstructuur van banden. Van onze correspondent Sas van Gent - De Sasse bowlingteams BT Cerestar en BT Schippershuis konden afgelopen weekeinde opnieuw niet im poneren in de landelijke competitie. Het thuisspelende BT Ce restar kwam in de eerste klasse A slechts tot één winstpartij. Ook BT Schippershuis moest met één zege in de tweede klasse B de terugreis vanuit Breda aanvangen. BT Cerestar kon het thuisvoor- 32.058, 3. Flight 3 (Rijswijk) 32- HppI nipt nithuitpn in hpt hnw 31.293, 4. Enigma BVH (Hellevoet- deel met uitnuiten m net oow- sluls) 31_31 651_ 5 BT Goès-26H is niet makkelijk om die open te zetten voor anderen," aldus Erpelinck. De eerste onder handelingen verliepen bijzonder moeizaam. De betrokkenen moesten wennen aan de si tuatie en aan elkaar. Volgens de pastor verloopt de samenwerking door de lange voorbereiding goed. „Het aan tal kinderziektes is beperkt." Hij geeft toe dat alle veranderingen hem wel zorgen hebben gebaard. „Er moet veel geregeld en afgespro ken worden en er mogen geen fouten worden gemaakt. Het kan bijvoorbeeld niet zo zijn dat er bij een uitvaart niemand aanwezig is," vertelt Erpelinck. Om alles goed te stroomlijnen vergaderen de geestelijken iedere week zo'n anderhalve uur. De gelovigen reageren volgens de pastor heel positief op deze nieuwe aanpak. lingcentrum De Vlaanderen in Sas van Gent. De thuisploeg be gon met een 0-3-nederlaag tegen Goes, herstelde zich daarna enigszins via een 2-1-zege tegen Flight 3 uit Rijswijk, maar moest in de slotontmoeting van de dag opnieuw verlies (1-2) incasseren tegen Enigma BVH uit Hellevoet- sluis. BT Schippershuis schreef nog minder punten op het conto in het bowlingcentrum van Breda. Na een veelbelovende winst tegen Herwegh (2-1) uit Biggekerke moest die formatie met twee dui delijke 3-0-nederlagen tegen res pectievelijk Bintang Delft en 't Centrum Dordrecht genoegen ne men. Lichtpuntje bij de formatie uit Sas van Gent was het debuut van nieuwe aanwinst Arno Kou ijzer. Hij maakte een goede in druk met games van 207 en 203 pins. STANDEN Eerste klasse A: 1. CAB Weert 4Q wedstrijdpunten en 32.581 pins, 2. Fighting Machine (Rotterdam) 34- 31.225, 6. Hawkeye (Rijswijk) 25- 31.285, 7. BT Cerestar (Sas van Gent) 16-25.339, 8. Cor Veldhoen (Vlaardingen) 12-30.336. Tweede klasse B: 1. Truck Service (Goes) 33V2 punten, 2. 't Centrum (Dordrecht) 27, 3. 't Hoekje (Mid delburg) 26, 4. Bouwers (Maassluis) 23V2, 5. Herwegh (Biggekerke) 23, 6. Roos Bowlers (Puttershoek) 18, 7. Bintang (Delft) 18, 8. BT Schippers huis (Sas van Gent) 11 punten. Van onze verslaggever Middelburg - Het CDA heeft Sta tenvragen gesteld over de wacht tijden bij Zeeuwse ziekenhuizen. De partij heeft signalen ontvan gen dat de wachttijden toenemen en dat op de Bevelanden de wachttijd voor een eerste polikli nisch consult soms al twee maan den bedraagt. De partij vraagt actie van het provinciebestuur om de wachttijden te verkorten. Van onze verslaggever Kloosterzande - De Canisius scoutinggroep in Kloosterzande dreigt in grote financiële problemen te komen als er niet snel duidelijkheid komt over een gemeentelijke subsidie. „Het wa ter staat ons tot de lippen", verzuchtte scoutingwoordvoerder E. Mast voorafgaande aan de vergadering van de Hontenisser commissie Middelen. Mast greep de behandeling van een begrotingswijziging aan om gebruik te maken van het spreekrecht voor de publieke tri bune. Hij wees er op dat de scou ting al tijden geleden een subsi die van 5000 gulden aan de ge meente Hontenisse heeft ge vraagd, maar dat daarop nog taal of teken is vernomen. Mast riep burgemeester en wethouders op de zaak te bespoedigen. De scouting kreeg eerder van de Van onze verslaggever Vogelwaarde - Ouderen in de ge meente Hontenisse kunnen don derdag paasstukjes maken in het wijksteunpunt in Vogelwaarde. Het initiatief gaat uit van de Stichting Welzijn Ouderen Hon tenisse. Ouderen die mee willen doen moeten zich wel, snel, van tevoren opgeven. Dat kan tijdens de openingsuren van het wijk steunpunt, tussen 13.30 tot 16.30 uur, of telefonisch bij de SWO. gemeente Hontenisse 25.000 gul den als bijdrage in de kosten voor een nieuw onderkomen. Maar nu ontbreekt het geld om de exploitatiekosten te betalen. Het betoog van Mast was volle dig buiten de orde van de verga dering, maar burgemeester Th. Steenkamp kneep een oogje dicht 'omdat wij de scouting een warm hart toedragen'. Maar niet zo warm dat er vanachter de col legetafel meteen toezeggingen kwamen. Toen de commissieleden zich even later afvroegen wat ze zich moesten voorstellen bij een post je van 40.000 gulden voor 'nieu we beleidsontwikkelingen' haal de de burgemeester de scouting er opnieuw bij. „Je zou bijvoor beeld kunnen denken aan zo'n subsidie voor de scouting," legde Steenkamp uit, om er meteen aan toe te voegen dat het louter ging om een theoretisch voorbeeld. Geen reden dus voor de scouting om, zoals de burgemeester het noemde, 'feestend naar huis te gaan'.

de Stem | 1997 | | pagina 15