Koeman kiest voor Oranje gaat zo wel uit het elastiekje Raas su lïiljarttil DE STEM ArenA wel binnen bereik voor Bergkamp Feyenoorder straks hulpje van bondscoach Guus Hiddink Pianegonda nieuwe leider in Tirreno Overmars vervult sleutelrol tegen Atletico sportnieuws kort UITSLAGEN standen Vrouwent NAC-voorzitter John Peek ziek van geweld zogenaamde voetbalfans 0ËSTEM waterpolo hockey -biljarten Het nieuwste model uit de HP NetServer Serie: de HP NetServer LD Pro Bel voor meer informatie; (0161)43 28 55 Uw partner in automatisering Lange Bunder 5 - 4854 MB BAVEL HEWLETT PACKARD Sport 11 DINSDAG 18 MAART 1997 01 Door Henk Mees Zeist - Dennis Bergkamp zal volgende week zaterdag wèl met het Nederlands voetbal elftal tegen San Marino spe len. Bij het kort daaropvol gende WK-duel in Turkije (2 april in Bursa) laat de top schutter van de huidige Oranje-selectie wegens vlieg angst verstek gaan. Vorige maand had Bergkamp nog verklaard met bondscoach Guus Hiddink de afspraak te hebben gemaakt beide duels als mede de uitwedstrijd tegen San Marino (30 april) te laten schie ten. Daarbij ging de spits van Arsenal er vanuit dat Hiddink uit één selectie zou putten voor de twee duels in vier dagen. „Ik zie geen bezwaar om Dennis Bergkamp te selecteren voor de thuiswedstrijd in Amsterdam te gen San Marino. Er kan toch best een groep van negentien spelers worden geformeerd waaruit Dennis voor het tweede duel afvalt," zei Hiddink giste ren in Zeist. De coach van Oranje, die inmid dels zo ver is hersteld dat hij Oranje weer kan leiden, maakt volgende week maandag de se lectie bekend. Hiddink noemde gisteren de posities die de inter nationals Aron Winter en Mi chael Reiziger bij hun clubs (res pectievelijk Inter Milaan en AC Milan) innemen 'zorgwekkend'. Beiden zijn de laatste tijd steeds wisselspeler, Winter ligt inmid dels bij Inter met trainer Roy Hodgson zodanig in conflict dat hij zondag buiten de selectie werd gelaten. „Uitgangspunt is alleen hoogno dig iets. te veranderen aan de se lectie. Want dit is een groep die in alle opzichten goed op elkaar is ingespeeld. Maar het wordt wel een beetje zorgwekkend wanneer spelers weinig wed strijden bij hun clubs spelen. Pierre van Hooijdonk heb ik dat gezegd toen hij er bij Celtic naast kwam te staan. Nu geldt dat voor Reiziger en Winter. Die jongens trainen allemaal wel, maar af en toe een wedstrijd spe len is ook noodzaak," aldus Hid dink, die deze week telefonisch contact zal hebben met Winter en Reiziger. Mogelijk duurt het seizoen voor Oranje langer dan 30 april wan neer de uitwedstrijd tegen San Marino staat gepland. In het ka der van de herdenking van de in auguratie van president Nelson Mandela is het Nederlands elftal uitgenodigd voor een vriend schappelijk interland in Zuid- Afrika (Johannesburg) tussen 2 en 6 juni. De bedoeling is dat ook Ruud Gullit daarbij wordt betrokken vanwege de bewondering die Nelson Mandela voor de ex-spe ler van Oranje heeft. KN1B3- voorzitter Jeu Sprengers heeft Ajax, Feyenoord en PSV schrif telijk gevraagd internationals af te staan voor Oranje. De drie topclubs zijn van plan in die pe riode lucratieve buitenlandse wedstrijden te spelen, waarbij het meespelen van internatio nals een voorwaarde is. Zeist (anp) - Ronald Koeman heeft zijn toekomstplannen concreet in gedachten. Tot juni ongeveer. „Dan ga ik op vakantie. Eindelijk. Lekker lang. Dat vind ik het prettig ste van alles." Als het seizoen erop zit stopt Ro nald Koeman met voetballen. Groningen, Ajax, Barcelona, Feyenoord, 78 keer Oranje. Voor de komende twee jaar treedt hij in dienst van de KNVB. Als stagiair, zoals dat officieel heet. Zijn exacte taakomschrijving is nog niet geheel duidelijk. Het be geleiden van de jeugd, ondersteu nende werkzaamheden bij Oranje. „Ik begin onderaan," zegt de ver dediger. „Het zou heel leuk zijn als de bondscoach mij vraagt hem bij de interlands te helpen. Of dat gebeurt ligt helemaal aan Guus Hiddink." Gezien zijn staat van dienst als in ternational kan Koeman de ver korte opleiding volgen. Eerst de cursus oefenmeester 1, dan die van coach betaald voetbal. „Wat ik daarna ga doen zie ik wel. Het lijkt me allemaal heel leuk. Maar concrete plannen heb ik nog niet. We zien wel." Hij wilde wel bij het spelzelf betrokken blijven: „Iets in organisatorische zin, bijvoor beeld bij Feyenoord, wilde ik daarom niet. Met Hiddink heb ik weieens over het trainersvak gefi losofeerd, toen we beiden nog in Spanje werkten. Het contact tus sen ons is altijd goed geweest. Wat ik nu ga doen lijkt me heel aardig. Bij de technische staf van een club gaan werken wilde ik niet. Dan was ik straks weer zeven dagen in de week met voetbal bezig ge weest." De benoeming van Koe man kwam niet als een verrassing. Hiddink had eerder zijn voorkeur uitgesproken voor (oud-)spelers van grote allure in het vak. Rijk aard en Van Basten werden ook genoemd, Neeskens kwam, Van 't Schip is tegenwoordig de tweede man van Jong Oranje. „Zijn hang naar het voetbal is nog even sterk als toen hij jeugdspeler was," zei Hiddink over zijn nieuwe assis tent. Pratend over Koeman meld de Hiddink dat deze begint aan een overgangsperiode. „We zijn bezig afscheid te nemen van een rijke generatie spelers. Als deze jongens na hun loopbaan de ambi tie hebben in de sport actief te blijven moeten we daarop inspe len. Het is een prima zaak en heeft nog een inspirerende werking ook. Voor Ronald zal het wel iets totaal anders worden. Pas op de lange duur zal blijken of hij er echt in verder wil. Ik ben in elk geval blij met zijn komst. Ik heb er vandaag speciaal een stropdas voor omge daan. Dat doe ik normaal nooit op doordeweekse' dagen." „Ik weet dat het binnenkort ge beurd is als speler," zei Koeman. „Hiddink was vorig jaar al langs geweest. Ik wilde echter mijn tweede jaar bij Feyenoord afma ken. Nu ga ik kijken hoe dit be valt. Alle andere dingen waarvoor ik ben benaderd, heb ik afgekapt. Het is alleen dit. Verder wil ik daarnaast ook eens een beetje vrije tijd." Koeman namens Feyenoord in actie tegen Heerenveen. Corinaldo (anp) - De Italiaan Gianluca Pianegonda is de nieu we leider in de Tirreno - Adriatico. Hij nam gisteren twee se conden voorsprong op zijn landgenoot Pepito door een tussen- sprint in de vijfde etappe op zijn naam te brengen. De etappe, van Ferentillo naar Corinaldo over 187 kilometer, werd een prooi voor de Italiaan Ferrigato. Hij versloeg in de eindsprint zijn landgenoot Barto- li en de Denen Michaelsen en Sö- rensen, de kopman de Rabo- ploeg. De rit werd gekenmerkt door een lange vlucht van vijf renners onder wie Erik Breukink. Het vijftal Oetsjakov, Conté, Ag- giano, Frigo en Breukink ont snapten na 96 kilometer. Oetsja kov was de initiatiefnemer. „Hij was de sterkste van de vijf," keek Breukink terug. „Ik had aanvan kelijk het gevoel dat het met die vijf wel wat kon worden. Gevaar lijk voor het klassement waren we niet. Ik stond het hoogst ge klasseerd op de 55e plaats." Corinaldo. Tirreno - Adriatico. Vijfde etappe, Ferentillo - Corinaldo: 1. Ferrigato (Ita) 187 km in 4.39.15 (40,179 km/u), 2. Bartoli (Ita), 3. Michaelsen (Den), 4. Sörensen (Den), 5. Francesco Casagrande (Ita), 6. Zabel (Dui), 7. Massi (Ita), 8. Pianegonda (Ita), 9. Betti- ni (Ita), 10. Konisjev (Rus), 40. Van Bon 0.22, 46. Den Bakker, 68. Breukink I.05, 70. Hoffman, 146. Dekker 14.11. Algemeen klassement: 1. Pianegonda 20.29.32, 2. Petito (Ita) 0.02, 3. Zberg (Zwi) 0.14, 4. Gentili (Ita) 0.25, 5. Casa- rotto (Ita) 0.26, 6. Davidenko (Rus) 0.42, 7. Leblanc (Fra) 0.48, 8. Frattini (Ita) 0.50, 9. Donati (Ita) 1.19, 10. Bartoli 2.46, 28. Den Bakker 3.45, 58. Breukink II.44, 81. Van Bon 17.11, 98. Hoffman 23.25, 130. Dekker 38.50. Scottsdale. Mountain-bike. Specialized Cactus Cup. Cross-country: 1. Brentjens (Ned), 2. Rowney (Aus), 3. Tomac (VSt). Uitge vallen: Gerritsen. Dirt-criterium: 1. Tomac, 2. Evans (Aus), 3. Brenes (CRi), 4. Brentjens. Eindklassement: 1. Brentjens, 2. Row ney op 0.42, 3. Tomac 1.09,50, 4. Brenes 2.14,04, 17. Arntz 9.29,91. Ronde van Chili. Tiende etappe: 1. Lebreton (Fra) 2.00.48, 2. Hervé (Fra) 0.05, 3. Garcia (Spa) 0.07, 4. Halgand (Fra) 0.11, 5. Me dina (Col) 3.20. Eindklassement: 1. Halgand 37.55.47, 2. Garcia 4.25, 3. Hervé 5.17, 4. Lebreton 5.47, 5. Medina 9.13. Door John Nijssen Breda - „Als ik het gevoel hou dat ik niet meer in kan staan voor de veiligheid bij NAC, moet ik er misschien mee stoppen. Dat ga ik dus goed op een rijtje zetten. De rek gaat een keer uit het elas tiekje." Voorzitter John Peek van NAC brengt onder woorden hoe hij zich voelt door de ernstige onge regeldheden na afloop van NAC versus Willem II, zaterdagavond jongstleden. Nadat de politie een confrontatie tussen suppor- tersgroepen van deze clubs had verijdeld, belaagden enkele honderden zogenaamde NAC- fans de hoofdingang van het sta dion aan de Rat Verleghstraat. Suppoosten en security-mede- werkers werden bekogeld, maar trotseerden de ziedende, provi sorisch bewapende menigte. Er sneuvelden ruiten, er vielen zelfs gewonden, ondanks het op treden van de voor dit onver wachte geweld te kleine ME- macht. Peek stond erbij en wist niet wat hij zag: „Beesten bevuilen hun eigen nest nog niet. Opsluiten moeten ze ze. Het is toch niet normaal dat je haast helmen moet verstrekken aan de massa, omdat een aantal lieden het kennelijk niet kan verkroppen dat NAC verloren heeft." Het is natuurlijk het oude liedje, een relatief bescheiden meute vergalt het plezier van vele dui zenden. Dat overkwam NAC in zijn roemruchte verleden vaker. Vrij recent nog. De slopers van het voormalige stadion in de Beatrixstraat werden bij het af scheid eind vorig seizoen alvast een handje geholpen en tijdens de huidige competitie ging het mis bij de duels met Ajax en FC Twente. Onderweg van cq. naar de uit wedstrijden met Vitesse en AZ plunderde een schare aanhan gers benzinestations. Het vreemde is dat het legioen van NAC behalve om dergelijke mis dragingen ook bekend staat als een onovertroffen 'twaalfde man'. Maar de glans van het 'Avondje NAC' bladdert dankzij het herhaaldelijke gedonder wel rap af. Voor Peek en de zijnen is het te meer frusterend daar zij, toch zeker sinds het betrekken van de nieuwbouw, al het mogelijke doen ten bate van de openbare orde. „Klopt. We treffen alle denkbare maatregelen. Als het desondanks telkens weer fout loopt vraag je je echt af: helpt er dan helemaal niks?" Juridisch valt er dikwijls weinig te ondernemen tegen voetbal vandalen, ervoer de preses met regelmaat. In afwachting van veranderingen dienaangaande riep zijn club onlangs een - voor Nederland uniek - bureau sup porterszaken in het leven, dat zelf sancties oplegt aan rad draaiers. Enkele tientallen - doorgaans geregistreerd door de camera-bewaking in het stadion - kregen tot nu toe een (tijdelijk) entreeverbod, gekoppeld aan een verplichting zich onder thuiswedstrijden te melden op de politiepost in Prinsenbeek. De overgrote meerderheid van de relschoppers van zaterdaga vond ontloopt een soortgelijke straf allicht. Buiten de accom modatie zijn immers geen wa kende ogen. Gisteren kwam het dagelijks be stuur van NAC, zoals elke maandagavond, bijeen. „Geen crisisberaad dus, zoals geïnsi nueerd is. De problemen zijn geëvalueerd en dat gaan we ook nog met de politie doen. Wij be schikken namelijk niet over alle informatie over met name het ontstaan van de rel. Natuurlijk zijn wij bereid toch maar weer te bekijken hoe we zulke exces sen in het vervolg kunnen voor komen." De voorzitter hoopt dat de aan hangers die hun frustatie ge welddadig uiten zich wenden tot het bureau supporterszaken. „Want dat is in eerste aanleg be doeld om de afstand tussen hen en de club te verkleinen. Laat ze alsjeblieft op een volwassen ma nier communiceren in plaats van oorlog voeren." „Wij (dagelijks bestuur, JN) kunnen niet leven met een ver antwoording waar we machte loos tegenover staan," vervolgt hij. „Personeelsleden en alle overige toeschouwers lopen gevaar. Dat bezorgt me een zeer ongemakke lijke gemoedstoestand en een probleem met mezelf." Door Bert Willemsen Madrid - Zij aan zij slenterden ze gistermiddag door de ver trekhal van Schiphol. Mare Overmars en Tijjani Babangi- da, de twee mannekes die morgenavond de verdediging van Atletico Madrid op de flanken moeten openbreken. Met weinig lengte (respectie velijk 1,73 en 1,69 meter) maar met heel veel snelheid. Babangida voelt zich volmaakt gelukkig in zijn eerste Ajax-jaar. De aanpassingsproblemen zijn voorbij. Na de Venlose Koel en het Kerkraadse Kaalheide is de Nigeriaan ook in de Amsterdamse Arena uitgegroeid tot een van de publiekslievelingen. Marc Over- mars stapt met een heel wat min der florissante gemoedstoestand rond. Hij voelt er weinig voor zijn contract tot 2000 bij Ajax uit te dienen. In 1992 verruilde Overmars Wil lem II voor Ajax. Zijn carrière verliep volledig volgens de plan ning die hij had opgesteld. „Ik blijf drie jaar bij Ajax en vertrek daarna naar het buitenland," zei Overmars tegen zijn vader nadat hij zijn handtekening onder een contract met de Amsterdamse club had gezet. „Nu zit ik er al vijf jaar en dat is lang hoor," beseft Overmars. „Ik heb altijd de drang gehad het buitenland op te zoe ken. Die is nog niet verdwenen." Een gebrek aan belangstelling van andere clubs is niet de oor zaak dat Overmars nog steeds bij Ajax speelt. Zelfs toen hij vorig jaar na zijn zware blessure revali deerde op het KNVB-sportcen- trum in de Zeister bossen, rinkel de de mobiele telefoon. Vooral in Engeland zijn ze gek van Over mars. Zijn snelheid, zijn kracht en zijn doeltreffendheid bezorgen hem een hoge plaats op de priori teitenlijst van veel clubs. De spor tieve uitdaging en natuurlijk ook het gigantische salaris lokken. Als een mogelijk vertrek bij Ajax ter sprake komt, praat Overmars niet meer spontaan. Lange denk- pauzes markeren zorgvuldig ge kozen woorden. Want hij weet hoe gevoelig dit onderwerp bij de clubleiding ligt. Gedurende de donkere dagen van dit seizoen, toen een blessuregolf Ajax tegen een ongekend groot aantal ze perds deed oplopen, reageerde voorzitter Michael van Praag als door een wesp gestoken. Over mars kwam bij hem informeren of zijn contract afgekocht kon wor den. „Overmars moet niet zeuren. Hij heeft bij volle verstand tot 2000 getekend," zei Van Praag. Die reactie heeft de kleine aan valler voorzichtig gemaakt, maar hem niet van gedachten doen ver anderen. „Zoals de meeste spelers kon ik bij Ajax een nieuw en beter contract tekenen. Dat heb ik met opzet niet gedaan," zegt hij. Alleen successen kunnen Over mars zijn verblijf bij Ajax vergul den. „Ik ben al wat langer bij de club dan in mijn bedoeling lag, maar het was wel een schitte rende periode," geeft hij aan. Vandaar dat de return in Madrid ook voor de toekomst van Over mars van groot belang is. Mist Ajax de halve finales van de Champions League dan speelt de club in de laatste maanden van het seizoen voor spek en bonen mee. In zo'n weinig inspirerende omgeving grijpt de onvrede snel om zich heen. Zeker bij Overmars die smacht naar successen nadat hij vorig seizoen door een afge scheurde kruisband het Europees kampioenschap en de finale van de Champions League mis liep. Overmars beseft dat hij samen met Babangida morgenavond een sleutelrol speelt tegen Atletico. „Als wij onze tegenstanders voor bij komen, krijgt Ajax gegaran deerd kansen. Zeker drie of vier," luidt zijn prognose. Met die druk kan hij probleemloos omgaan. Zeker nu hij de oude topvorm voelt naderen. „In de thuiswed strijd tegen Glasgow Rangers voelde ik me voor de eerste keer weer de oude." Zo werkt hij zich stapje voor stapje vooruit. Tegen Roda JC scoorde hij vorige week vrijdag zijn eerste doelpunt van dit seizoen. „Dat was belangrijk voor me," zegt hij. „Daarmee zette ik weer een stap verder naar een goede toekomst." Maar als Overmars het voor het zeggen heeft, zal die niet bij Ajax liggen... NAC 2 slachtoffert Excelsior Breda - Na de 3-2-thuiswinst op Ajax speelden de reserves van NAC gisteravond het lastige uitduel tegen het laaggeplaatste Ex celsior uit Rotterdam. De Bredanaars die aan een goede serie be" zig zijn kwamen aan hun zevende overwinning en wonnen met l" 2. Het tweede team van RBC ging in Venlo bij VW op bezoek Het wisselvallige RBC had na de 0-2-thuisnederlaag tegen Dord- recht'90 nog iets goed te maken. In Venlo werd een knappe 0-2- overwinning geboekt. EERSTE DIVISIE A VW 2 - RBC 2 0-2 (0-0) - VW en RBC hielden elkaar tot aan de 70e minuut goed in evenwicht. Tot deze fase van de wedstrijd werd er niet gescoord. Nadat 'Toto' DaCosta Santos de score had geopend, vond Emiel Dorst het tweede gat in de VW-verdedigmg 0-2. De score had na de 0-2-voorsprong nog makkelijk tot 0-3 en mogelijk tot 0-4 uitgebouwd kunnen worden, maar Emiel Dorst die nog enkele goede kansen kreeg, kwam niet meer tot scoren Hans Westerhof is gisteren bij de KNVB aangesteld als tijdelij ke vervanger van Hans Dorjee, de coach van Jong Oranje. Het du el met San Marino, eind deze maand in Heerenveen, is zijn eerste opdracht. Westerhof werd onlangs bij FC Groningen op non-actief gezet Dorjee is wegens een hartinfarct sinds begin december uit de rou latie bij de KNVB. Rayo Vallecano, uitkomend in de hoogste Spaanse divisie heeft zich maandag ontdaan van trainer Fernando Zambrano. De Spanjaard kreeg zijn ontslag na de nederlaag tegen Betis (4-0). Vallecano, waar ex-NAC'er Abdellaoui speelt, bezet de zeven tiende plaats in de Primera Division. De functie van Zambrano die in februari Francisco Garcia opvolgde, wordt voorlopig waar genomen door assistent-trainer Maximo Fernandez. De tuchtcommissie van de KNVB heeft gisteren voor een be drag van 65.000 gulden boetes opgelegd aan clubs wegens wange drag van supporters. De zwaarste straf was voor NEC. De Nij meegse club moet 25.000 gulden betalen wegens de bestorming van het veld door eigen fans in de uitwedstrijd tegen RKC op 23 februari (3-1). De Waalwijkse club moet voor hetzelfde vergrijp 15.000 gulden overmaken naar Zeist. Volgens de tuchtcommissie van de KNVB heeft RKC te weinig maatregelen getroffen om toeschouwers van i het speelveld te weren. Een rechter in Rome heeft Paul Gascoigne gisteren tot drie maanden voorwaardelijk veroordeeld. De voetballer werd schul dig bevonden aan het toebrengen van lichamelijk letsel. In juni 1994 sloeg hij, spelend voor Lazio Roma, een Italiaanse fotograaf het ziekenhuis in. De fotograaf had compromitterende foto's van de speler met een blonde vrouw gemaakt. Gascoigne, die inmiddels voor Glasgow Rangers speelt, had daarop uitgehaald. De advocaat van de foto graaf eiste zes maanden gevangenisstraf plus schadevergoeding en inkomensderving. Gascoigne was niet bij de uitspraak aanwezig. Over de schade vergoeding en de kosten zal de rechter later uitspraak doen. Het blessureleed blijft Marco Boogers achtervolgen. De spits'j van RKC brak zaterdagavond in het uitduel met Feyenoord (5-0) - een middenhandsbeentje. Dat gebeurde bij een botsing met de Rotterdamse verdediger George Boateng. De gekwetste hand van Boogers is in het gips gezet. Hij ondergaat morgen een operatie. De onfortuinlijke aanvaller mist zondag waarschijnlijk de thuiswedstrijd tegen Ajax. Hij hoopt, mogelijk met een manchet, zijn rentree te maken in de thuiswedstrijd tegen FC Twente op 6 april. Boogers was vorig jaar door een slepende knieblessure maandenlang uit de roulatie. Geschorst voor één wedstrijd: Durmusoglu (AZ), Goulooze (Cambuur L), Greven (Eindhoven), Uneken (Emmen), Spork (Ex celsior), Loontjes (Fortuna S), Salden (Haarlem), Gerritsen, Vin cent (Helmond Sport), Van Galen, MacDonald, Vidmar (NAC), Amhaouch (Telstar), Jochemsen (Vitesse), De Gier (Willem II), Wijnands (FC Zwolle). Wereldrecord Timmer op kleine vierkamp Calgary - Marianne Timmer heeft het seizoen in stijl afgesloten met het wereldrecord punten op de kleine vierkamp. Met de serie 39,30 (500), 1.18,22 (1000), 2.00,27 (1500) en 4.28,87 (3000 meter) kwam de schaatsster uit Sappemeer tijdens recordwedstrijden op de Olympic Oval in Calgary tot een puntentotaal van .163.311. Ze nam het record over van Annamarie Thomas, die een jaar ge leden 163.901 liet noteren. Timmer, die bovendien Nederlandse records reed op de 500, 1000 en 1500 meter, verdiende met haar wereldrecord een bedrag van 2500 Canadese dollar, rond de 3000 gulden. Calgary. Oval Finale. Recordwedstrijden. Derde dag. VROUWEN 1000 meter: 1. Timmer 1.18,22 (Nederlands record), 2. Auch (Can) 1.19,69, 3. Tonoike (Jap) 1.20,77, 4. Kagawa (Jap) 1.21,99, 5. S. Sund- strom (Vst) 1.22,61. 1500 meter: 1. Wijsman 2.01,61, 2. Nemoto (Jap) 2.03,72, 3. D'Andrea (Vst) 2.05,50, 4. Lambert (Can) 2.07,26, 5. Shimizu (Jap) 2.08,15. 10.000 meter: 1. Zijlsta 14.39,22 (officieus Nederlands record). Kleine vierkamp: 1. Timmer 163.311 (w.r.). MANNEN 1000 meter: 1. T. Kuroiwa (Jap) 1.14,41, 2. Takahashi (Jap) 1-14,45,3. Kosuda (Jap) 1.14,57, 4. Tanaka (Jap) 1.15,23, 5. Nishioka (Jap) 1.15,35, 8. Meijer 1.19,57. 1500 meter: 1. N. Marshall (Can) 1.50,05 (wereldrecord), 2. Wennemars 1.50,70 (n.r), 3. K. Marshall (Can) 1.50,83, 4. Bos 1.51,04, 5. Parker (Canj 1.51,60, 12. Berkhout 1.55,21. Foto's nieuw bewijsmateriaal in zaak Senna Hamburg - Bijna drie jaar na het fatale ongeluk van autocoureur Ayrton Senna zijn drie foto's als nieuw bewijsmateriaal opgedo ken. Op de foto's is te zien dat de Braziliaan kort voor zijn onge luk op het circuit van Imola met zijn bolide over een stuk puin moet zijn gereden. Nog geen seconde daarna knalde hij met de Williams op een betonnen muur. Tot op heden wordt aangeno men, dat een gebroken stuurstang het ongeluk veroorzaakt heeft. HOCKEY Karachi. Vijflandentoernooi man nen: Duitsland - Engeland 2-0. Doelpunten: Bechmann (2). Stand: 1. Duitsland 1-2 (2-0), 2. Nederland 1-2 (3-2), 3. Pakistan 1- 1 (1-1), 4. Engeland 2-1 (1-3), 5. Australië 1-0 (2-3). Programma vandaag: Duitsland - Australië, Pakistan - Nederland. winnaars, 1.000 gulden; 3 c'j goed: 291 winnaars, 100 gulden, cijfers goed: 2.806 winnaars, gulden. TENNIS SCHAKEN Ter Apel. Kloostertoernooi. Eerste ronde: Van Wely (Ned) - Sjirov (Spa) 0-1, Andersson (Zwe) - Hübner (Dui) 1-0, Khalifman (Rus) - Joesoepov (Dui) 1/2-1/2. SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 11: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 1 winnaar, 100.000 gul den; 3e prijs: 21 winnaars, 1.000 gulden; 4e prijs: 123 winnaars, 250 gulden; 5e prijs: 1.465 winnaars, 25 gulden; 6e prijs: 3.462, 10 gul den; 7e prijs: 31.900 winnaars, 5 gulden. Cijferspel: 6 cijfers goed: geen winaar; 5 cijfers goed: 1 winnaar, 10.000 gulden; 4 cijfers goed: 19 St Petersburg. Mannen, 585.00» gulden. /T+Q\ Eerste ronde: Camporese Alvarez (Spa) 7-6 7-6 1SJOT»? (Por) - Belov (Rus) 6-46-2.» as' Indian Wells. Mannen, 4,2 nnljo" Dubbei, finale: Knowlesgor (Bah/Can) - Philippoussis/R® (Aus) 7-6 4-6 7-5. VOETBAL Betaald voetbal, tweede elftalkj. eredivisie: Heerenveen - Ajax - FC Twente 3-3, SpW®4 PSV 1-3, Volendam - Vitesse Excelsior - NAC 1-2. „iyy Eerste divisie A: Willem II - 3-1, Roda JC - Eindhoven j. RKC - TOP 1 -0, WV - RB Dordr.'ÖO - Den Bosch 1-1. na S. - Helmond Sp 4-1. M onze waterpolomedewerker Leuzen - Een monste oor de districtsjeugd Schelde afgelopen weeke waterpolocompetitie. bezoekende DZT werd ,2-3 terug naar Deurn stuurd. De mannen en ,,envan Schelde verlore thuisduel. De mannen 0 terwijl de vrouwe „jnst met Zeester mee ten geven. ne vrouwen van Stormvoge «en het het volgend jaar een se lager proberen. Na het v jj eigen huis tegen Zegenw degradatie naar de tweede een feit. Beter vergaat h mannen van Stormvogel, I je derde klasse van de b competitie met succes de la i poseidon-klip in Ridderker zeilden. Komende zaterdag lca de Vlissingers het cru 1 diiel tegen leider Hieronym het eigen Sportfondsenbad Vlis Van onze hockeymedewerker Temeuzen - Het toptre in de derde klasse E va hockeycompetitie tu naaste belager Vlissinge koploper Olympia eind in 1-1. Daarmee be" Olympia de voorsprong vier punten en legde d mee een gezonde basis het behalen van de titel. Het mannenteam van die ve ging herstelde zich goed n misstap van vorige week. derde klasse E won dat te- derby tegen Middelburg met Ook de Rapide-teams boe puntenwinst. Het vrouwent won in de vierde klasse D vrij pel (4-0) van Goes en de in speelden, misschien ietwat tel stellend, met 1-1 gelijk tegen licum. MANNEN tweede klasse c rapide-berlicum 1-1 - gaande op de stand van de r ijst en het vertoonde spelb was dit gelijke spel teleurstell voor de thuisploeg. Berli speelde nauwelijks vooruit maakte via een verdedigende ling duidelijk dat het voor punt naar Hulst kwam. In die zet slaagde die ploeg. In de ee helft konden de bezoekers wat tegengas geven, maar na was een met vijf invallers spel Rapide veel sterker. In de tie minuut resulteerde dat in 1-0 een treffer van Sieto Bec Daarna bleven diverse kansen verzilverd en acht minuten tijd volgde de domper toen B eum uit de enige strafcorner het kreeg 1-1 scoorde. derde klasse e middelburg-olympia 0- Olympia was gewaarschuwd Middelburg de laatste weken p 'en pakt. De ploeg van trair eoach Eric Dieleman begon °°k geconcentreerd aan het k wei en domineerde vrijwel de hele wedstrijd. Het gaf wei kansen weg. In de beginfase i ven enkele goede scoringskan onverzilverd, maar in de 23e i nuut was het wel raak. Toen op fe Maarten de Heus uit de ound van een schot van Lo !?n onze biljartmedewerker ost-Souburg - Met grote wjartvereniging LBV uit ^asse bandstoten van het en. Ongeslagen beëindigde nmJVenvoorde bij de orga Oost-Souburg. °6ade st°tpartij onder leidi s]j. 0 Alleijn begon was de 1 schil reeds §evaIlen. Het v acht» ,sen koploper Raas gtewdger Walhout was bruooPU?ten n°8 wel te ov qua (twaalf tegen tien), m; klonf ^enne kon Walhout niet m de ongenaakbare leid liet d eer dichten. In de slotpai staan ®r geen twiifel over Was w^Ie de terechte kampio na vi-if k °Pende furieus en sto lengt urten al met een strar Vo°r In lat,caramboles (48- treffloeurten beëindigde l5-4e p met de winstcijft hortat» ^aas schreef ook caramh ?art'i °P zÜn naam: r boles in 12 beurten. Zo

de Stem | 1997 | | pagina 8