Bungalows gaan onder de hamer Project Demontage Werkplaats mislukt naertshof g Hulst >rt Dit jaar meer Duitse toeristen naar Zeeuws-Vlaanderen halen' POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS PvdA is bezorgd over vernieuwing thuiszorg Dieven van Rillandse kluis aangehouden Provincie steunt postuum eerbetoon Wim Riemens GS willen ligplaatsen aan Oosterschelde uitbreiden Verslaafde bekent dertig insluipingen in woningen JJESTEM ZEELAND C3 Hank wil impasse rond betalingsproblemen van eigenaar Village Scaldia doorbreken ierkplaats van gemeente wijkt foor woningbouw Jan Joosse hoofdbestuurder Druk en Papier Geert de Poorter overweegt vertrek bij Hoek Grote lading aluminium gestolen Maximaal vierhonderd extra plaatsen Tweede leven als werkplaats voor arbeidstherapie zit in de pen Auto uitgebrand Zakkenrollers Auto-inbraak Woninginbraak Voorwiel weg Hond vergiftigd Snelheidscontrole Biervliet Derde verdachte nog voortvluchtig Voorlichting van diabetesvereniging 'Fiets 'em d'r in' weer naar Sluis 997 ui I I I I DINSDAG 18 MAART 1997 Hulst „onze verslaggever imeuzen - Het Toeristisch «au Zeeuws-Vlaanderen robeert dit jaar meer Duitse Iristen naar deze regio te ha ll u dat doel te verwezenlijken is het bureau samen met de Kust VW en recreatiecentrum De Braakman/De Vogel van 19 tot en met 23 maart aanwezig op de beurs 'Reise en Camping Essen'. Deze jaarlijkse terugkerende beurs is de grootste toeristische publieksbeurs in het voor Zeeland belangrijkste buitenlandse her- komstgebied Rhein-Rhur. In to taal 105.000 consumenten bezoch ten deze beurs vorig jaar. Van het totaal aantal toeristen in Zeeland komt veertig procent uit Duitsland, waarvan het meren deel uit de regio Rhein-Ruhr. De belangrijkste redenen van de oos terburen om te kiezen voor een verblijf in Zeeuws-Vlaanderen zijn de rust, de zee, het strand en de korte afstand naar de Belgische cultuursteden. Volgens het Toeris tisch Bureau worden de uitgebrei de fiets- en wandelmogelijkheden door de Duitsers enorm gewaar deerd. Deze items krijgen dan ook ruime aandacht in de in februari opgestarte consumentencampag ne in Duitsland. De combinatie van adverteren en de deelname aan de beurs moet in de ogen van het Toeristisch Bureau meer oos terburen doen besluiten een va kantie door te brengen in Zeeuws- Vlaanderen. Het Toeristisch Bu reau Zeeuws-Vlaanderen sluit zich aan bij de Holland-stand van het Nederlands Bureau voor Toe risme in samenwerking met het Bureau voor Toerisme Zeeland. Ijionze verslaggeefster hoofdplaat - De negentien niet-afgebouwde woningen van jngalowpark Village Scaldia in Hoofdplaat worden zeer harsehijnlijk woensdag 16 april per opbod verkocht. Al sinds jzomer van 1995 ligt de bouw van de vakantiewoningen stil pens financiële problemen van Village Scaldia bv (eigenaar 3 opdrachtgever). lifflvan de aandeelhouders van Jicaldia bv ging zelfs failliet en lijsteeds verkeert de BV in grote j'iiproblemen. Zo groot zelfs dat iABN/Amro-bank heeft beslo- Bover te gaan tot executie-ver- j»p van de negentien percelen ilnonze verslaggeefster Oostburg - De gemeente Oost- lirg wil de gemeentelijke rerkplaats aan de Tragel 1st in Schoondijke een stuk ipschuiven om woningbouw Hogelijk te maken. Het is de bedoeling dat op het radige terrein twee-onder-een- ip«'oningen worden gebouwd. fcOostburgse gemeentebestuur Helt dat een deel van het sport- Kkaan de Tragel West gebruikt tui worden als nieuwe locatie nor de werkplaats. Op dat deel stond eerst het zwembad. Een ieel van de kleedaccommodatie tan als werkplaats en garage torden ingericht aldus het colle- Jistandpunt. Dn dit plan uit te voeren moet »r het terrein aan de Tragel fct een voorbereidingsbesluit roden genomen. Het voorstel wordt 17 april be- hdeld tijdens de raadsvergade- ring van de gemeente Oostburg. Deze vindt plaats in het gemeen- tehuis en begint om 19.30 uur. lemeuzen - Terneuzenaar Jan bosse is als eerste Zeeuw geko- ffl in het hoofdbestuur van Druk aPapier. e is voorzitter van de afde- Zeeuws-Vlaanderen van de- grafische bond. 4 hoofdbestuurder krijgt hij r meer te maken met de fu- iplannen met de Kunstenbond OW. Deze samenvoeging wordt 11 to bondscongres in mei in als de schulden niet binnen veer tien dagen worden afgelost. In middels heeft de bank de openba re verkoop bij notariskantoor Nauta uit Rotterdam aangezegd. Volgens de heer Van der Kraats, medewerker van het notariskan toor, is het geduld van de bank op en wordt er na bijna twee jaar ein delijk iets gedaan om de impasse rond Village Scaldia te doorbre ken. „De bank heeft haar leningen opgeëist en mocht de bv deze niet binnen twee weken afbetalen dan gaan de negentien percelen onder de hamer." „De bank is er nog niet uit of de negentien huisjes in z'n geheel of per stuk worden ver kocht. Als elk huisje afzonderlijk wordt geveild is de kans groot dat de eigenaren zelf gaan zoeken naar aannemers om hun huis af te bouwen en daarom lijkt het mij beter als de percelen in hun geheel worden geveild. Zo voorkom je een ratjetoe en heeft de bank de mogelijkheid één afbouwregeling te organiseren en zodoende een nieuwe ontwikkelaar te zoeken die alles in een keer afmaakt." Afgelopen zaterdag stond in De Telegraaf de aankondiging van het notariskantoor dat er 16 april een openbare verkoop is. Volgens de wettelijke termijnen moet dit dertig dagen van te voren worden aangekondigd in een landelijk Een half afgebouwde woning in het midden van het plan Village Scaldia. FOTOCAMILESCHELSTRAETE Van onze correspondent Axel - Geert de Poorter gaat mo gelijk hoofdklasser Hoek verlaten. „Vrijdagavond heb ik een gesprek met Maldegem," liet de in Sas van Gent woonachtige middenvelder van Hoek weten. Maldegem komt uit in de eerste klas provinciaal maar heeft dui delijk dadendrang. Dat in deze vrijage de hand van de huidige trainer van Hoek, Johan Balleg- eer, een rol speelt ligt voor de hand. Ballegeer vertrekt, zoals be kend, naar Maldegem. Enige tijd geleden werd hij hier al gevraagd maar hij stelde toen eisen. „Hier aan is voldaan en heb ik ja ge zegd," aldus Ballegeer, die weet dat zijn nieuwe werkgever al twee spitsen heeft aangetrokken. Van onze verslaggever Middelburg - De provincie steekt veertigduizend gulden in een postuum eerbetoon aan de Middelburgse fotograaf Wim Rie mens. Van 5 juli tot 31 augustus is er een manifestatie over de overle den fotograaf, met een tentoonstelling die door Nederland gaat reizen. Ook komt er een fotoboek van hem uit. Bovendien krijgt Riemens, zoals gemeld postuum, de Zeeuwse Prijs voor Kunsten en Wetenschappen. „Het is jammer," zei het WD-Statenlid Koster gisteren tijdens een commissievergadering in Middelburg, „dat een groot kunste naar uit het Zeeuwse eerst moet overlijden voor er zo'n presenta tie komt." Middelburg - Onbekende dieven zijn er het afgelopen weekeinde met een lading aluminium ter waarde van ruim 200.000 gulden vandoor gegaan op een bedrijventerrein aan de Kieverskerkseweg in Middel burg. De partij hoogwaardig metaal moet met vrachtauto's zijn afge voerd tussen afgelopen zondag 15.30 uur en maandagochtend 8.00 Fractievoorzitter L. Wille schrijft dit in een brief aan B en W van Oostburg. Wille maakt zich ernstig zorgen over (financiële) problemen in de thuiszorg. In dit verband ge bruikt hij termen als 'te bureau cratisch' en 'niet-flexibel'. Hoe wel niet direct de taak van de ge meenteraad, vindt de PvdA toch dat er aan de bel moet worden ge trokken. Volgens de partij slokt de admi nistratie te veel geld op, waar door er te weinig geld overblijft 'voor handen aan het bed'. Alle onze verslaggever Middelburg - GS van Zeeland willen tot het jaar 2000 het aantal lig plaatsen voor watersporters in het Oosterscheldegebied met maxi mal 400 uitbreiden. De ligplaatsen, zowel voor passanten als vaste j®ekers, moeten voldoen aan milieutechnische eisen. ^nieuwe ligplaatsen worden alleen toegewezen aan havens die een 4C'ief milieubeleid voeren en mogelijkheden hebben voor inname van Kscheiden afval en opvang van vuil water. Tevens moeten er moge- Jpeden zijn voor milieuvriendelijk onderhoud van de schepen. -deen oogpunt van milieubeleid op en rond de Oosterschelde mogen «leen schepen die voldoen aan bepaalde milieutechnische basisvoor waarden, zoals het hebben van een vuilwatertank aan boord, bij de "Plaatsen aanleggen. (ADVERTENTIE) Van onze verslaggever Middelburg/Goes - Delta Nutsbedrijven en de Federatie van Sociale Werkplaatsen in Zeeland trekken hun handen af van de Demontage Werk plaats Zeeland (DWZ). Mo menteel onderzoekt de stich ting Emergis of een 'doorstart' mogelijk is. Het bedrijfje, dat aan enkele mensen werk biedt, heeft bijna drie jaar de tijd gekregen om uit te groeien tot een zelfstandige en winstgevende onderneming. Dat is niet gelukt. De aandelen in de Demontage Werkplaats worden wellicht overgedragen aan de stichting Emergis, ontstaan uit de fusie tussen de Regionale Instelling voor Ambulante Geestelijke Ge zondheidszorg, het Psychiatrisch Ziekenhuis Zeeland in Goes en de Regionale Instelling voor Be schermd Wonen. DWZ krijgt on der de paraplu van Emergis ('jij komt boven') wellicht een tweede leven als werkplaats voor ar beidstherapie. Volgens projectleider C. van Gremberghe van DWZ heeft de reddingsoperatie, die de door start van de werkplaats mogelijk moet maken, kans van slagen. Hij verwacht een positieve uitkomst van de besprekingen die in een eindfase zijn beland, zei hij giste ren. DMZ werd drie jaar geleden op gericht door Delta Nutsbedrijven en de Federatie van Sociale Werkplaatsen in Zeeland (de koepel van alle Zeeuwse sociale werkplaatsen waarvan het voor zitterschap jaarlijks wisselt). De opdracht was simpel: zorg voor C. van Gremberghe, projectleider van de Demontage Werkplaats Zeeland (staand) denkt dat een 'doorstart' van de werkplaats, onder de hoede van de stichting Emergis kans van slagen heeft. FOTO ARCHIEF DE STEM een marktaandeel in de sloop van elektronische apparatuur en schep zo nieuwe arbeidsplaatsen. In de praktijk viel dat echter bit ter tegen. Het uitblijven van nieuwe wetgeving die producen ten en importeurs van elektroni sche producten verplicht tot te rugname en verwerking van hun producten hield een snelle op mars van het bedrijf tegen. Ook ontwikkelingen in de markt, van een handmatige ontmanteling naar een mechanische verwer king van apparatuur, speelde DWZ parten. Daarnaast stokte de aanvoer. DWZ had aanvanke lijk drie partners die voor aan voer van apparatuur zouden zor gen. Maar dat liep al snel terug naar een. Een forse tegenvaller, zegt Van Gremberghe die door Delta Nuts bedrijven bij DWZ gedetacheerd werd als projectleider. De ver wachtingen waren in het begin hoog gespannen. Het was de be doeling om binnen korte tijd aan zes mensen werk te bieden maar het lukte niet om verder te komen Axel - Op de Liniedijk is afge lopen zondagavond de auto van een 31-jarige Fransman uitgebrand. De plaatselijke brandweer moest omstreeks 22.45 uur uitrukken. De auto was daarvoor gestolen vanaf de Kerkhoflaan in Terneuzen. De auto was naar schatting dui zend gulden waard. Hulst - Twee Belgische vrou wen zijn afgelopen zondag het slachtoffer geworden van zak kenrollers. Een vrouw uit Vor- selaar raakte enkele tientjes kwijt, een inwoonster van Bel- sele zo'n tweehonderd gulden. Groede - Uit de auto van een 31-jarige vrouw uit Sas van Gent zijn zondagmiddag een geldbedrag van tweehonderd gulden en wat persoonlijke be scheiden gestolen. De auto stond geparkeerd aan de Zee weg. IJzendijke - Bij een inbraak in een woning aan de Kleine Jonkvrouwstraat zijn enkele tientjes muntgeld gestolen. De inbraak vond plaats tussen donderdag- en zondagavond. Terneuzen - Het rechtervoor wiel van de auto van een 27-ja- rige Terneuzense is in de nacht van zondag op maandag gesto len. De auto stond geparkeerd aan de Nieuwe Diepstraat. Westdorpe - De hond van een 29-jarige Westdorpse is afgelo pen zaterdag vergiftigd. Het dier had tijdens het uitlaten op de Graafjansdijk iets opgege ten dat in de berm lag. Na een paar minuten begon hij te schuimbekken en over te ge ven. Bezoek aan de dierenarts mocht niet meer baten. De hond bleek vergiftigd met het landbouwgif T-Mic. De politie verzoekt mensen die de laatste weken een vergiftigd huisdier hebben gehad contact op te ne men. Graauw - Bij een snelheids controle op de Zandberg- sestraat zijn gisterochtend vijf tien automobilisten bekeurd. De hoogstgemeten snelheid was 116 kilometer per uur in plaats van tachtig. PLATTELANDSVROUWEN - De afdeling De Braakman van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen viert dinsdag 25 maart het dertigjarig be staan. Dit gebeurt vanaf 19.45 uur in De Gentse Poort. Optre dens zijn er onder anderen van Sankie Koster en van het eigen koor en de volksdansgroep. CLUB CREATIEF - Vandaag komt de Club Creatief bijeen voor het maken van paasdeco- raties. Aanvang 13.15 uur. Deelnemers moeten materiaal zelf meenemen. Oostburg - De PvdA-fractie in Oostburg vindt dat de gemeen teraad de (financiële) problemen in de thuiszorg moet aankaar ten bij het ministerie van Volksgezondheid, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en bij de Ziekenfondsraad. Van onze verslaggever Rilland - De politie in het Oosterscheldebekken heeft twee mannen uit Woerden aangehouden op verdenking van diefstal van de kluis uit een verpleeghuis in Rilland, in de nacht van 2' op 3 maart. Een derde verdachte is nog steeds voortvluchtig. veranderingen in de thuiszorg hebben een grotere afstand tus sen gebruiker en verlener veroor zaakt, aldus Wille. Zo kreeg een 90-jarige dementerende vrouw rekeningen binnen op haar meis jesnaam die ze al zestig jaar niet meer had gebruikt. In plaats van de zaak te regelen via de directe hulpverlener, moet ze een ge meenschappelijk administratie bureau bellen. Zulk soort zaken zorgen er volgens de fractie voor dat mensen op een gegeven mo ment minder gemakkelijk ge bruik maken van de diensten. De gearresteerde mannen, respec tievelijk 23 en 20 jaar oud, heb ben hun betrokkenheid bij deze diefstal toegegeven. In de kluis zat onder andere een geldbedrag van vele duizenden guldens. Daags na de diefstal werden de drie mannen aangehouden bij een routinecontrole. Ze sloegen on middellijk op de vlucht. In de kof ferbak van hun auto vond de poli tie de kluis die de nacht ervoor in Rilland was weggenomen. Later op de dag arresteerden agenten in de omgeving van Ril land de 20-jarige verdachte. Hij viel op omdat hij geen schoenen droeg en op sokken liep. De man was een van de inzittenden van de auto waarin de kluis was gevon den. Hij gaf toe dat hij mee had geholpen de brandkast, die onder Rilland 'koud was gelegd', in de auto te laden. Een kleine week later hield de po litie in Woerden de tweede ver- Van onze correspondent Terneuzen - In bejaardencentrum De Blide in Terneuzen is zaterdag 22 maart een informatiemiddag voor diabetici. Thema is 'verslik u niet'. Het informatieve gedeelte van de bijeenkomst begint om 14.30 uur. Nora Wielstra van het geneesmid delenteam gaat in op vragen als: hoe werken geneesmiddelen bij diabetes, welke bijwerkingen zijn er en waar moet mensen bij het gebruik op letten. Daarnaast kómt het contact mét de huisarts en de apotheek aan de orde. Ver der is er volop gelegenheid tot het stellen van vragen. dachte aan. Hij werd meegeno-( men en opgesloten in een politie cel in Zeeland. Deze man bekende dat hij samen met een derde ver dachte de kluis uit het verpleeg huis had gestolen en daarna had veilig gesteld, met de bedoeling de buit de volgende dag op te ha len. De 23-jarige moet zich mor gen voor zijn aandeel verant woorden tegenover de rechter in Middelburg. De kluis is inmiddels terugbezorgd bij de rechtmatige eigenaar. Van onze verslaggeefster Sluis - Het Tros-programma 'Te land, ter zee en in de lucht' komt deze zomer weer richting Sluis om opnamen te maken van 'Fiets 'em d'r in'. Zaterdag 12 juli kunnen deel nemers weer hun best doen om via een dunne balk met hun fiets de overkant van de Kaai te bereiken. Ook in de zomer van 1993 was de Kaai het decor van 'Fiets 'em d'r in'. De opnames trokken toen duizenden toeschouwers richting het grensstadje. In september of oktober wordt het programma uitgezonden. De komst van het televisies pektakel wordt voor een deel bekostigd door sponsors, maar de gemeente Sluis-Aar- denburg moet zelf ook nog 7.500 gulden op tafel leggen. „Geen geld voor een evene ment met zo'n groot promo tioneel belang," vinden bur gemeester en wethouders. dan enkele mensen. De oprichting van DWZ werd in 1992 bedacht toen er in Zeeland werd uitgekeken naar mogelijk heden om de activiteiten voor so ciale werkplaatsen uit te breiden. Het oog viel hierbij op milieu-ac tiviteiten. Het ministerie van Vrom, sociale werkplaatsen en Innovatiecentrum sloegen de handen ineen om partners te vin den die te demonteren appara tuur konden aanbieden. De Fede ratie van Sociale Werkplaatsen en Delta financierden de opzet. Van onze verslaggever Vlissingen - De Walcherse politie heeft met de aanhouding van een 28-jarige drugsverslaafde Vlissinger ongeveer dertig inslui pingen in huizen in Middelburg en Vlissingen opgelost. De Vlissinger is vorige week gearresteerd na recherche-onderzoek. Hij bekende tijdens de politieverhoren dat hij tussen september 1995 en eind januari van dit jaar de insluipingen heeft gepleegd. Een keer ging hij er in een boerderij in Koudekerke vandoor met een portemonnee, i De man stapte overdag of 's avonds binnen, voornamelijk in huizen die niet goed waren afgesloten. Vaak waren de bewoners gewoon thuis op het moment dat hij binnensloop. Als hij werd betrapt, wat meerde re malen gebeurde, verzon hij een smoes en ging er snel vandoor. Een maal wist de Vlissinger slechts te ontkomen door geweld te gebruiken tegen een bewoner die hem achtervolgde. De Vlissinger was met name uit op geld om zijn verslaving aan verdo vende middelen te kunnen bekostigen. Meestal ging hij er bij de in sluipingen vandoor met portemonnees. Het is niet bekend hoeveel hij in totaal heeft buitgemaakt. De man is op last van de officier van jus titie voorgeleid aan de rechter-commissaris in Middelburg.

de Stem | 1997 | | pagina 15