Hontenisse worstelt met financiën Gemeentesecretaris Hulst ontkent ontslagname ^Sdir^0114"316755- Staten bang voor uitstel dijkherstel Hogere subsidie blijft mogelijk DE STEM Speel-o-theek krijgt cadeau van Bertha DAG klapper Cel- en werkstraf voor hasjsmokkel Berceuse PLAATSELIJK nieuws Plan voor uitvoering My Fair Lady strandt issende aestelijke dog 50 Ben ZEELAND C2 '4 Laurent Sara H.G. Proficiat WAAR? Ons Aart (oom Arie) ferhoging OZB nog niet zeker Majoretten weer volop in trek Kwart miljoen jïiilden aan pannen gestolen editie zeeland Kinderen maken Saeftinge schoon Axel Clinge Nieuw-Namen Kloosterzande Werkgroep Gehandicaptenbeleid: Auteursrecht en claim van Joop van de Ende dwarsbomen ODI-jubileum Jubilarissen ehbo in Sint-Jansteen T 1997 ikje. jubileum, huwelijk, verloving 'estatie, examen, Abraham enz lolom 0,65 incl. B.T.W., één grote 1 regel verplicht. Irmaat 35 X 40 mm 26.- incl. B.T.W lop aanvraag. Foto's worden niet 176-5.312.313 of geef uw tekst 2 dagen I af bij één van onze kantoren. Ie te richten aan: De Stem, Postbus Breda t.a.v. 'Kleintjes Afdeling', I recht voor teksten, foto 's en tekeningen wnctf van redenen te weigeren. Ivan de opdrachtgever van deze tij de uitgever bekend te zijn. Indien Imoigen met opgave van een loenst wordt, is men verplicht zich te irrkomingvan misbruik. Uitgever is I de opdrachtgever bekend te maken l verantwoordelijk voor de in de z voorkomende teksten. I I I DINSDAG 18 MAART 1997 «PW#»**» op m v"*0*1 TK ■lie! H.G. Oma en Opa Cor en Rieky xxx. Hier is Willeke 6 mnd. Vandaag wordt ze 600 mnd Straks, Oma Sarah Deze veehandelaar wordt vandaag 50 jaar. Toos, Rini, Kees, Anita en Johan. Toen een kuif, nu en een fuif, h.g. Ja, het is waar wordt 50 JAAR! H.G. Fam. S. weet vanaf vandaag waar Abraham de mosterd haait. H.G. van je vrouw R°°jf en Farley en fam. vrienden en bekenden. I believe in you. Ik moet je spreken. Zoek contact Van onze verslaggever Hulst - De Hulster gemeente secretaris H. van Geesbergen neemt ontslag. Hij is be noemd tot secretaris/pen- »H. van Geesbergen ontkent dat hij ontslag neemt. FOTOCAMILESCHELSTRAETE ningmeester van het bestuur van de producenten-organi satie van de Nederlandse Mosselcultuur. Hoewel Van Geesbergen het nieuws in een interne brief bin nen het Hulster stadhuis heeft bekend gemaakt, ontkende hij gisteren tegenover onze redactie met klem zijn vertrek. „Nee hoor, daar klopt niets van. Ik ga helemaal niet weg." Maar in de brief meldt Van Geesbergen: „Vrijdag 14 maart heeft de pro ducentenorganisatie van de Ne derlandse Mosselcultuur beslo ten mij te benoemen tot secreta ris/penningmeester van het be stuur. De producentenorganisa tie is een coöperatief verband van zo'n 85 mosselkweekbedrij- ven. Ik zal deze functie gaan uit oefenen naast mijn secretariaat van Zevibel. Omdat dit een full time functie betreft zal ontslag als gemeentesecretaris van Hulst een onvermijdelijk gevolg zijn." Op de vraag waar de brief dan vandaan komt bleef Van Gees bergen gisteren het antwoord schuldig. „Ik heb nou even geen tijd, ik heb op dit moment geen nieuws te melden." Burgemeester A. Kessen was gisteren een hele dag afwezig en niet bereikbaar om het vertrek van de gemeentese cretaris te bevestigen. Binnen het Hulster stadhuis viel gisteren te beluisteren dat de ge meentesecretaris echter wel de gelijk persoonlijk zijn vertrek heeft aangekondigd. Lief klein Colleke wordt vandaag 23 jaar. H.G. XXX Maikel. in de vergadering van Je commissie Middelen. Weliswaar op voorwaarde de ge- ueenteraad nauwer wordt be ukten bij het samenstellen van ie begroting, maar dat wilde burgemeester Th. Steenkamp ui- snel toezeggen. De frac ties L. Mangnus en P. Mangnus allen pas na hun eerstkomend tatieberaad een standpunt in lenen. Verwacht wordt echter Éi die hun college niet laten val- overstag gaan. Je oppositiepartijen Algemeen en Progressief Hontenisse gisteren al weten tegen te lillen stemmen. P. Kindt (Alge- men Belang) zei het maar een zaak te vinden dat B en He raad nu zo'n besluit willen lilennemen. „Dat doe je normaal ((sproken bij de behandeling van de begroting voor 1998." A. Ren in (Progressief Hontenisse) was kei daar roerend mee eens en bo- ïinonze verslaggever Boostcrzande - Het blijft nog tot volgende week onzeker of de üontenisser gemeenteraad nu al besluit de tarieven voor de on- roerend zaak belasting (ozb) voor 1998 fors te verhogen. Van de coalitiepartijen steunt voorlopig alleen het CDA het voorstel «Ben W. vendien betoogde hij dat een for se tariefsverhoging te veel van het goede was. Hij opperde de ta rieven gelijkmatig met vijf pro cent per jaar te laten stijgen en het begrotingsgat dat daardoor ontstaan op te vullen met het sporthal-spaarpotje. De haast heeft volgens burge meester Steenkamp alles te ma ken met brieven van de provincie dat Hontenisse snel financieel or de op zaken moet stellen. Als er niets wordt gedaan lopen de be grotingstekorten op tot een mil joen gulden. „Onze financiële po sitie is bijzonder zorgelijk," hield Steenkamp de raadsleden voor. „De provincie dreigt ons onder toezicht te stellen. Natuurlijk ligt tarief verhoging gevoelig. We hadden het ook over de verkie zingen heen kunnen tillen, maar dat zou de situatie alleen nog er ger maken. Dan weten we zeker dat we onder curatele komen te staan en die verantwoordelijk heid wil het college niet nemen. Dat we er nu mee komen heeft te maken met het feit dat we zo snel mogelijk willen weten waar we volgend jaar aan toe zijn." Inmiddels is er volgens Rensen een onlogische situatie ontstaan. „Aan de ene kant kreperen we en aan de andere kant lacht ons een sporthal-reserve van twee mil joen gulden toe." Steenkamp wees er op dat dit maar betrekke lijk is. Als het potje voor pakweg 1,2 miljoen wordt aangesproken om De Hinde te verbouwen blijft er nog acht ton over. Van onze correspondente Hulst - Mini- en majoretten- groep De Vossen uit Hulst zit momenteel weer goed in de lift. Er hebben zich weer le den aangemeld van 12 en 13 jaar en ook oud-leden komen terug. Voor het bestuur een re den tot optimisme. „We draaien met twee jonge in- structrices en we kijken vol moed naar de viering van ons dertigja rig bestaan in 1999," stelt L. van Hoije. Zij kijkt met trots terug op de deelname van de Vossen aan het Twirlkamp in Ossendrecht, afge lopen weekend. „Een hele erva ring, we hebben veel bijgeleerd en persoonlijk heb ik mijn mede werking verleent aan de organi satie als bestuurslid van de We- ZeBo. Het is altijd knokken voor de erkenning. We zijn bij vele ac tiviteiten van de partij zoals bij de Boerenbruiloft tijdens het car navalsfeest. De mensen denken dat deze optredens gemakkelijk zijn, maar het vergt veel voorbe reiding en training." De Vossen hebben niet te klagen want er liggen weer al een aantal uitnodigingen klaar en dit najaar volgen de grote evenementen. De instructiedag voor mini- en majoretten is gepland op 27 sep tember in de sporthal van Den Dullaert in Hulst en de Vossen staan weer garant voor de orga nisatie. Zondag 19 oktober is er het traditionele majorettencon- cours voor solisten, ensembles, kleine groepen en groepen. De Vossen organiseren dit majoret- tenfestijn voor de 19de maal in de Noordhal van Den Dullaert. „De inschrijvingen lopen nu al binnen en we zullen er weer als bestuur, samen met de vrijwilli gers en medewerkers, alles aan doen om het concours feilloos te laten verlopen. We hebben een reputatie op te houden," aldus Van Hoije. Én onze verslaggever Bolst-Een oplegger met een la- fcg huishoudelijke artikelen ter «arde van een kwart miljoen Sulden is het afgelopen weekein- degestolen vanaf een parkeerter- op de Afrikaweg (industrie- teein Tol) in Hulst, fe chauffeur, een 36-jarige man •it Hulst, kwam gisterochtend ■t zijn truck het terrein opgere- hmet de bedoeling de oplegger daarop een container vol Pinnen van een Antwerpse on- 'fflemeing, weer aan te koppe- De chauffeur had de oplegger Jhjdagavond achtergelaten op lfl parkeerterrein. "E Zeeuws-Vlaamse politie heeft geen enkel spoor van daders, jhjwel zeker zijn die tussen vrij- "Savond en maandagochtend Jrt een truck langs geweest om ie oplegger met daarop de con quer te stelen. piorgklachten: !e| lezerscontact076-5312312 "j'mvrij. 8.00- 17.00 uur f. 8-00- 12.00 uur «actie |*ndstraat32,4532 CG «UH5-645769, fax 0115-645742. wacteuren: 'wievan Cooten, Frank Deij (plv. ed.chef), Ju1 der de'm'Peter ®99e' (editie- °'d de Puysseleijr, Janneke Rood- G«s. "e Schelfaut- L4461JK ^«113.273700, fax 0113-273701, lm "'^(PWincieverslaggever). lloo 16,4561 ES Cr;7277Max0114-372771- j*«eVerstraeten. factie Zeeland: Koomen Jjatjmvrij. 0115-645751 Iduoü "115-645753 ertent'e-enpioitatie tl en 2VK "neuzen; 5m?raat32'4532 "'15-645740, fax 01 \tM J"°4,J'401 fax I l|,3enwoordigers: fc:80* ""vél CG 15-645741 Hlllsl; - 0115-563976, privé 0115-562354 IH 7,7,d'4561 K Verte ^"wuoraigers: Cïl" Brande' P™é "114-314570, 8.30-'17.00 uur Onder de noemer Bertha's Verjaardags feest wordt 24 mei het vijfde volksfeest van Hulst gehouden op het Havenfort. Ter af sluiting van het vierde evenement werd gis teren het goede doel-cadeau van 1996 uit gereikt De donatie ging deze keer naar Speel-o-theek (SOT) Aap Noot Mies. Het bestuur van 'Bertha Strikes Again', Peter Bouman, Mario de Bakker, Manuel van Goethem en Evert Verwer, overhandigde aan Patricia Colsen en de medewerksters enkele fraaie cadeaus. Van het geldbedrag hadden de Sotters tien stoelen, een kleuter- fiets met zijwielen en een poppenwagen met alles er op en er aan gekocht. Evert Verwer stak zijn waardering voor de SOT niet onder stoelen of banken. „Wij prijzen de inzet van de vrijwilligers. We weten wat het is om zonder financiële steun toch steeds weer de energie op te brengen om door te gaan in het belang van anderen. Wij zijn blij dat we in 1996 goed gedraaid hebben en dat we een redelijk bedrag heb ben overgehouden. Wij vinden dat de SOT het heeft verdiend." Patricia Colsen bedankte namens Aap Noot Mies en zag deze gift als een kroon op het werk. „Na tien jaar krijgen we wat meer er kenning voor ons werk. We draaien volle dig op eigen middelen en het is dus een reu zemeevaller nu we ineens een aantal spul len konden aanschaffen die we echt nodig hadden. We zakten letterlijk door onze stoelen en de fiets en poppenwagen waren heel hard aan vervanging toe. Bertha Strikes Again maakte van de gele genheid gebruik om de prijswinnaars van de ballonnenwedstrijd 1996 bekend te ma ken: Gijs IJsebaert, Simone van Wezel en Brenda de Hamer mogen op 24 mei op het tot feesttempel omgedoopte Havenfort hun prijs in ontvangst komen nemen. Ook kon digde het bestuur het begin van de loten- verkoop aan. Zaterdag 22 maart is de start van de verkoop voor het vijfde evenement. Loten kosten vijf gylden^ en de prijzenpot bevat 3500 gulden met een hoofdprijs ter waarde van dv,if^ji^r,gulden. De kop^r.s,., krijgen ook een gratis kraslot waarmee ze mee kunnen dingen naar de extra hoofd prijs van 500 gulden. Zaterdag 24 mei wordt er weer op ludieke wijze bepaald op welke nummers de prijzen vallen. FOTOCAMILE SCHELSTRAETE THEATER MIDDELBURG Bal trap - Franstalig toneel - Stads schouwburg -15.00 en 20.00 uur Workshop Flamenco-dans - Elke dinsdag 19.30 en 20.30 uur door Roza Martien MUZIEK OOSTBURG Concert - door Zeeuws Orkest en Eliane Rodrigues (piano) o.l.v. Ernst van Tiel - r.k.-kerk - 20.00 uur SINT NIKLAAS Rhytm 'n jazz - door Jive talk - Foy er stadsschouwburg - 20.30 uur DIVERSEN ZEEUWS-VLAANDEREN Boekenweek in de bibliotheken - thema 'Mijn God' - openbare bibli otheken - normale openingsuren CLINGE Volksdansen en zang - KBO - Mal- pertuus-13.30 uur Biljarten - KBO - Malpertuus - 15.30 uur Kaarting - café de Gouden Kroon - 14.00 uur SAS VAN GENT Koersbal - Senioren Activiteiten Vereniging - De Speye -14.00 uur HULST Bieden - KBO - De Lieve -13.30 uur Bridgen - Bridgeclub Hulst - Den Dullaert -13.30 uur WESTDORPE Volksdansen - Concordia - 09.30 uur Gymnastiek voor ouderen - Con cordia -10.30 uur Koersbal - Concordia -13.30 uur AXEL Jokeren - Gregoriuscentrum - 13.30 uur NIEUW-NAMEN Oefenen EHBO - De Kauter -19.30- 21.30 uur ST JANSTEEN Bieden en jokeren - café Zondags Vermaak -14.00 uur WALSOORDEN Schieting voor bejaarden - café Rue du Nord-13.30 uur FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur Jerry Maguire Podium 't Beest - 20.30 uur Pulp Fiction HULST Koning van Engeland - 20.00 uur Metro 20.00 uur Jerry Maguire 20.00 uur Fierce Creatures 20.00 uur The English Patient 20.00 uur Space Jam 20.00 uur 101 Dalmatians BRUGGE Kennedy Komplex 20.00 uur Jerry Maguire 20.00 uur Flying with disaster 20.00 uur Shine GENT Decascoop 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Crucible 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Jer ry Maguire 14.30, 20.00 en 22.45 uur The Eng lish Patient 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Fierce Creatures 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Mars Attacks 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur One Fine Day 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Pe ople vs Farry Flint 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Gost and the Darkness 22.30 uur Portrait of a lady 14.30,17.00 en 20.00 uur Star Trek 14.30 en 17.00 uur Space Jam 20.00 en 22.30 uur Lost Highway 17.00, 20.00 en 22.30 uur Ransom 14.30 uur De klokkenluider van Notre Dame 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Last Man Standing KNOKKE Beverly Sereens - 20.00 uur The Ghost and the Darkness 20.00 uur People vs Larry Flynt 20.00 uur Jerry Maguire 20.00 uur Fierce Creatures Activiteiten en evenementen bestemd voor de dagklapper bij voorkeur per brief(kaart) zen den aan redactie De Stem, Post bus 145, 4530 AC Terneuzen. Faxen kan ook: 0115 - 645742. Telefonisch op dinsdag en don derdag tussen 13.00 en 15.00 uur via nummer 0115 - 645752. Van onze verslaggever Middelburg - Een deel van de Zeeuwse Staten is ongerust dat milieubepalingen het herstel van de verzwakte Zeeuw se zeeweringen zullen vertragen. Voor het eerst in de historie moeten namelijk zogeheten milieu-effecten-rapportages worden gemaakt voor herstel van bepaalde dijkvakken. Zo'n rapportage vertelt wat de gevolgen voor het milieu zijn van een werk. Er is een inspraakprocedure aan gekoppeld en het kan lang duren voor alles is afgewik keld. „We moeten de veiligheid niet inruilen voor het milieu," be toogde het CDA-statenlid Sandee gisteren tijdens een commissievergadering in Mid delburg. Statenlid Goud (SGP) zei 'geschrokken' te zijn van de vertragingen die zo'n effecten-rapportage kan ver oorzaken. „Het gaat hier om primaire veiligheid van onze inwoners," aldus Goud. Maar, volgens de CDA-gede- puteerde Dek was het allemaal koudwatervrees. Dek: „We moeten zestig dijkvakken aan pakken en we pakken eerst de stukken aan waar we geen ef fectenrapportage voor moeten maken, want die zijn er ook. In de tussentijd stellen we de rapportages voor de andere dijkvakken op. We kopen dus gewoon tijd, ik zie geen enkele vertraging opdoemen." De gedeputeerde kreeg van al le fracties complimenten over de manier waarop hij de on derhandelingen met Den Haag over het herstel heeft gevoerd. In vijf jaar tijd zal er 600 mil joen gulden gespendeerd wor den. Voor dit jaar is de financiering van de eerste dijkvakken rond, in april begint het werk in Borssele. Van onze correspondent Den Haag/Philippine - Wegens hasjsmokkel is de 35-jarige J.V. uit Philipine gisteren in hoger beroep door het gerechtshof in Den Haag tot tien maanden cel veroordeeld. Dat is een veel la gere straf dan de twee jaar cel, die de man eerder door de recht bank in Middelburg kreeg opgelegd. Het Haagse gerechtshof achtte was bij de hasjsmokkel met de bewezen dat de man betrokken Berceuse. Dit smokkelschip' werd op 23 De Axelse leer- KAPSTER ling-kapster Judith Kruisifikx behaalde tijdens de Neder landse kampioenschappen Kappen in Utrecht de eerste prijs in de categorie snij den/föhnen. Judith Kruisifikx is vierdejaars-leerling. PLATTELANDSVROUWEN - In cultureel centrum De Halle is vanavond een bijeenkomst van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. De heer Prinsen is vanaf 19.30 uur aan wezig met de zogenaamde 'meidenkist'. Daarin spulletjes uit grootmoederstijd. DANSAVOND - Dansclub Flamingo houdt zaterdag 22 maart om 20.00 uur de jaarlijk se feestavond in gemeen schapscentrum Malpertuus. De muziek wordt verzorgd door Dirk van de Voorde. MODESHOW - Vanmiddag houdt White Horse een mode show in gemeenschapscentrum De Kauter. De aanvang is 14.00 Uur. De organisatie is in han den van Maurice Ria Baert. KVO - Donderdagavond is er een bijeenkomst voor de leden van de plaatselijke KVO-afde- ling. De Stichting Vergeetmij- niet verzorgt een sociaal-me disch programma. De avond begint om 19.30 uur in Hotel van Leuven. Van onze verslaggever Nieuw-Namen - In samenwerking met de stichting het Zeeuwse Landschap houdt de basisschool St. Jozef uit Nieuw-Namen woensdagmiddag voor de vierde keer een schoonmaakactie in het natuurgebied Saeftinghe. De kinderen ruimen onder leiding van leden van het gidsenteam en de leerkrachten het afval op dat in de loop van de tijd tegen de gas- dam is aangespoeld. De school hoopt dat ook ouders de handen uit de mouwen komen ste ken. Het afval wordt in plastic zakken verzameld en vervolgens naar de vuilnisbelt gebracht. april 1994 voor de Belgische kust geënterd. Tegen de man uit Phi lippine werd twee weken weken geleden door openbare aankla ger, R. Duindam twee jaar cel geëist. De vijftigjarige buschauffeur J.M. uit Terneuzen is veroordeeld tot een werkstraf van 240 uur en een voorwaardelijke celstraf van zes maanden. Eerder werd de man door de rechtbank in Middelburg tot vijf tien maanden cel waarvan vijf voorwaardelijk veroordeeld. In hoger beroep eiste de openbare aanklager een gevangenisstraf van dezelfde duur. De man heeft hand- en spandien sten verleend aan de smokke laars. Hij schilderde onder ande re het schip en stelde zijn tele foon ter beschikking. Van onze verslaggever Kloosterzande - Als de werkgroep Gehandicaptenbeleid Hon tenisse uiteindelijk toch niet toe komt met de gemeentelijke subsidie, dan kan er alsnog gepraat worden over een verhoging van het bedrag. Van onze verslaggever Vogelwaarde - Toneelvereni ging ODI uit Vogelwaarde moet het plan laten varen om ter gelegenheid van het 25- jarig jubileum de Neder landstalige versie van de mu sical My Fair Lady op te voe ren. De rechten liggen name lijk bij Joop van de Ende en dus mag niemand anders de Nederlandstalige versie op de planken brengen. Daarnaast, zo heeft regisseur Wilfried Vlassenrood begrepen, schijnt er ook nog een onbeken de Amerikaanse belanghebben de in het spel te zijn. Over de identiteit van die man hult het bureau Almo, dat de musical rechten in Nederland en België bijhoudt, zich in stilzwijgen. „Nee, we komen er niet achter hoe de zaak precies in elkaar zit," zegt Vlassenrood. „Maar ze hebben ons wel laten weten dat we de musical beslist niet mogen uitvoeren." Een streep door de rekening van ODI, maar de toneelvereniging laat het My Fair Lady-idee nog lang niet varen. De musical is gebaseerd op het toneelstuk Pygmalion van Bernard Shaw. „En dat mogen we natuurlijk wel uitvoeren. Ik kan me voor stellen dat we dat toneelstuk een beetje aanpassen en er wat lied jes doorheen weven. Zeg maar een mengeling van toneelstuk en musical." Volgens Vlassenrood is het wel mogelijk om enkele liedjes uit de musical ten gehore te brengen. „Daar betalen we dan gewoon via de Buma de rechten voor. Als we de musical maar niet in zijn geheel bren gen." Om het jubileum kracht bij te zetten wil ODI er iets speciaals van maken. „Een groots opgezet spektakel." De thuisbasis, het Dorpscentrum in Vogelwaarde, is daar te klein voor. De jubi leumproductie zal dus, hoe die er uiteindelijk ook uit ziet, niet in Vogelwaarde zelf te bewonderen zijn. Wel in de grote zalen in Zeeuws-Vlaanderen. ODI speel de nog met het idee om een van de plaatselijke kerken in Vogel waarde af te huren, maar dat plan gaat niet door. Inmiddels is Vlassenrood er ach ter gekomen dat ODI niet de eni ge is die worstelt met My Fair Lady. „Ik ging in Antwerpen op zoek naar kostuums, maar toen hoorde ik dat ze allemaal uitge leend waren." Het spoor voerde naar een toneelclub in Herzele, die hetzelfde idee bleek te heb ben als ODI, maar ook over de rechten struikelde. Ook daar heeft men er nu een mix van Pygmalion en My Fair Lady van gemaakt. „En dat zag er best aardig uit," aldus Vlassenrood, die afgelopen weekeind in aller- lijl nog een voorstelling van de Belgische toneelclub bij woonde. Wethouder J. de Kock-Ringoot van Hontenisse beloofde dat gis teren in de commissie Algemeen Maatschappelijke en Bestuurlij ke Zaken. Daar was het voorstel aan de or de om de werkgroep een bedrag van 2500 gulden toe te stoppen. Tijdens de inspraakmogelijkheid liet bestuurslid C. Vinke echter weten dat de werkgroep dat be drag aan de magere kant vindt. Er is een begroting voor dit jaar op het gemeentehuis gedepo neerd die een tekort laat zien van 6200 gulden. En de penningmeester heeft in soortgelijke functies al meer met dat bijltje gehakt, zodat die be groting geen slag in de lucht is, zo benadrukt de werkgroep. Dat de gemeente wellicht in een later stadium het subsidiebedrag nog aan past stemde Vinke tot tevredenheid, maar 'een hogere subsidie lijkt ons in aanvang echter toch beter'. F. van Driesche (Algemeen Be lang) vond het verschil nogal groot. „Het geld komt uit de WVG-gel- den en ik denk dat het aan de werkgroep goed besteed is. Om ze een goede start te geven moet de gemeente ook met een redelij ke subsidie over de brug ko men," vond hij. De andere com missieleden vonden het bedrag eveneens aan de lage kant, maar konden zich vinden in de moge lijkheid de subsidie later aan te passen. Van onze correspondent Sint-Jansteen - Tijdens de jaar vergadering van de EHBO afde ling St.-Jansteen zijn verschil lende leden in het zonnetje gezet vanwege hun inzet voor de vere niging. L. Burm-Vonck ontving het 15-jarig insigne uit handen van de voorzitter. Districtsvoorzitter T. de Winne reikte de volgende onderschei dingen met oorkonde uit: G. de Kesel een bronzen insigne voor zijn 25-jarig lidmaatschap; C. van Waesberghe-Kints een zil veren hangertje voor het 25-jarig lidmaatschap en het 18-jarig lid maatschap als lotusslachtoffer; M. Mortier-Kints een gouden hangertje voor het 25-jarig lid maatschap als lotusslachtoffer en 27-jarig lidmaatschap van de EHBO. Tijdens de vergadering werd B. d'Hooghe als bestuurslid herko zen en is P. van Dorsselaer-Bar- be gekozen als secretaresse.

de Stem | 1997 | | pagina 13