ietsbond wil SO km in de ixelsestraat Het kunstje met de rollende baton DAG KLAPPER POLITIE RAPPORT Franse 'smokkelaar' loopt tegen de lamp Vissen in Grote Weel sneuvelen door vorst Oude boeken vinden nieuwe lezers öostburg trekt geld uit voor natuur op agrarische bedrijven Ifassa voor verslaafde tassadief uit Gent Jokeren en bieden in De Halle (tfSTEM REGIO ZEELAND {Jeen fietspad in het midden' het veiligste adres Brabantse en Zeeuwse twirlers krijgen les van Franse wereldtop AM PIET ie Zandput breidt viswater rit in Hulst Eis: Thoolse vrouw naar inrichting Weer duizend gulden van bingo voor basiliek mbescherming ord-Brabant demorgen... MUZIEK FILMS SINT-NIKLAAS Concert - 'De moeizame weg naar de roem' - door Symfonieorkest van Vlaanderen - Stadsschouwburg - 20.00 uur DIVERSEN ZEEUWS-VLAANDEREN Boekenweek in de bibliotheken - thema 'Mijn God' - openbare bibli otheken - normale openingsuren HULST Informatieavond - KVG - kinder verjaardagen organiseren - Reynae- rtshof - 20.00 uur Schrijfavond - Amnesty Interna tional - openbare bibliotheek - 19.00-21.00 uur HOEK Schrijfavond - Amnesty Interna tional - Korenbloemstraat 18 - 19.00 tot 21.00 uur KLOOSTERZANDE Schrijfavond - Amnesty Interna tional - openbare bibliotheek - 18.30 tot 20.00 uur OS5ENISSE Kaarting - café De Jachthoorn - 14.00 uur TERNEUZEN Schrijfavond - Amnesty Interna tional - openbare bibliotheek - 18.30 tot 20.00 uur ST.-JAN STEEN Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur Bingo - KBO - De Warande -13.30 uur NIEUW-NAMEN Koersbal - KBO - De Kauter -14.00 uur SLUISKIL CAIIanetics - Meulengat - SKI - 19.30 en 20.30 uur Yoga - Meulengat - SKI -19.00 uur CLINGE Vleeskaarting - café De Land bouw- 20.00 uur KBO naar nieuwjaarsshow - Mal- pertuus-13.30 uur MIDDELBURG Telefonisch spreekuur - FNV Zee land - ABV-uitkering - 10.00-12.00 uur-tel. 0118-625655 KOEWACHT Koersbal - De Vlaschaard - 13.30 uur SAS VAN GENT Kaarting - St.-Albert -14.00 uur GOES Grand Theater - 20.00 uur Jerry Maguire HULST Koning van Engeland - 20.00 uur Metro 20.00 uur Jerry Maguire 20.00 uur Fierce Creatures 20.00 uur The English Patient 20.00 uur Ransom 20.00 uur Romeo and Juliet BRUGGE Kennedy Komplex 20.00 uur Last man standing 20.00 uur Jerry Maguire 20.00 uur Flying with disaster 20.00 uur Shine GENT Decascoop 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Crucible 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Jer ry Maguire 14.30, 20.00 en 22.45 uur The Eng lish Patient 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Fierce Creatures 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Mars Attacks 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur One Fine Day 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Pe ople vs Farry Flint 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Gost and the Darkness 22.30 uur Portrait of a lady 14.30,17.00 en 20.00 uur Star Trek 14.30 en 17.00 uur Space Jam 20.00 en 22.30 uur Lost Highway 17.00, 20.00 en 22.30 uur Ransom 14.30 uur De klokkenluider van Notre Dame 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Last Man Standing KNOKKE Beverly Sereens - 20.00 uur The Ghost and the Darkness 20.00 uur People vs Larry Flynt 20.00 uur Jerry Maguire 20.00 uur Fierce Creatures Activiteiten en evenementen be stemd voor de dagklapper bij voor keur per brief(kaart) zenden aan redactie De Stem, Postbus 145 4530 AC Terneuzen. Faxen kan ook: 0115 - 645742. Telefonisch op dinsdag en donderdag tussen 13.00 en 15.00 uur via nummer 0115 - 645752. Diefstal kratten Vogelwaarde - Bij een bedrijf aan de Bossestraat in Vogel waarde bleken zatermiddag 15 tot 20 kratten met lege flessen te zijn verdwenen. Van de da der ontbreekt ieder spoor. Handtas weg Sluis - Een 46-jarige Belgische mevrouw deed zaterdag aan gifte van diefstal van haar handtas in Sluis. Rijbewijs kwijt Oostburg - Vrijdagnacht werd een 45-jarige dronken automo bilist uit Oostburg in de kraag gegrepen en naar het politiebu reau gebracht. Daar weigerde de man iedere medewerking aan een blaastest. Tegen hem wordt proces-verbaal opge maakt en zijn rijbewijs werd ingevorderd. Inbraak Sluiskil - Terwijl de bewoners niet thuis waren werd er inge broken in een woning aan de Landstraat fn^gluisVil Dat moet vrijdag gebeurd zijn tus sen 14.00 en 22.00 uur. Uit de woning werd geld meegeno men. Diefstal auto Aardenburg - In de nacht van vrijdag op zaterdag werd van de oprit van een woning aan de Sassenstraat in Aardenburg een Volvo 340 personenauto gestolen. Vernielingen Terneuzen - In de nacht van vrijdag op zaterdag werden er vernielingen aangericht in de Noordstraat te Terneuzen. De luifels van verschillende win kels moesten het ontgelden. Auto uitgebrand Axel - In de Bijlokestraat in Axel is zondagochtend een au to volledig uitgebrand. Het bleek te gaan om een Mitsubis hi Lancer die vermoedelijk uit België afkomstig is. MAANDAG 17 MAART 1997 A6 Van onze rechtbankmedewerker Middelburg - Officier van justitie mr. J. Valente heeft gisteren in Middelburg een gevangenisstraf van 15 maanden geëist te gen een 33-jarige Fransman uit Maubeuge. De Fransman ging op 10 februari van dit jaar vanuit zijn woon plaats een biertje drinken in Rot terdam en terwijl hij zich aan de tap vermaakte, werd zijn auto opengebroken en de radio plus papieren eruit gehaald. Omdat zowel de auto als de radio aan zijn zus toebehoorde ging dat M. dus geld kosten. Geld dat hij niet had, maar drie mannen 'van het mediterrane type' wisten wel een oplossing. Als M. nu een pakje hasj mee zou nemen, dat aan de Belgische grens aan een ander zou willen geven, dan zou M. duizend gul den krijgen en waren alle proble men in een keer opgelost. En zo gebeurde het ook, zij het dat M- in de buurt van Bergen op Zoom het spoor bijster raakte en richting Kapelle koerste. Daar viel in het nachtelijk uur zijn rij gedrag op en toen de politie hem sommeerde om te stoppen stoof hij er met 160 kilometer per uur over de A58 vandoor. Onderweg zagen de agenten dat M. een pakje uit het raam gooide. M. kon uiteindelijk tot stoppen worden gedwongen. Het pakje dat in de berm werd gevonden bevatte 500 gram heroine. Over twee weken wijst de rechtbank vonnis. (ADVERTENTIE) 1997 ^correspondent Le - Als gevolg van de strenge (slcou deze winter hebben de vis- in het water de Grote Weel mas- j bet loodje gelegd. Door de gre nslaag was er onder het ijs zuur- ,[gebrek ontstaan, waardoor de massaal stierf. -jetaris C. Peeters noemde tijdens de Vergadering van de Clingse Henge- laarsvereniging de vissterfte in de Gro te Weel een dieptepunt in het afgelopen visseizoen. De zuurstofonttrekkende modderlaag zal dan ook door baggeren moeten wor den verwijderd. De vereniging heeft een beheersplan voor de Zestigvoetkreek opgesteld, met daarin vijf belangrijke aandachtspun ten. Zo worden ig de toekomst de vis- steigers opgeknapt en wordt het pad van brug nummer 30 tot de Bellekreek doorgetrokken. De versteviging van de oever aan de Kielweg staat eveneens op het program- Het waterschap Hulster Ambacht is verzocht of het hiervoor financiële mid delen beschikbaar wil stellen. Daar naast heeft de vereniging bij de Euregio Scheldemond gevraagd wat de subsi diemogelijkheden hiervoor zijn. Door de vereniging is er op de Zestig voetkreek, de Tournauputten, de Weel- kens en de Witte Bergen 1000 kilo blankvoorn uitgezet en op de Zestig voetkreek bovendien nog eens 2000 stuks snoekbaars. Het visstandbeheer van de Clingse Hen gelaarsvereniging is er op gericht om een combinatie te vinden van roofvis (snoek, snoekbaars, baars en aal) met witvis (blankvoorn, ruisvoorn, brasem en kolblei) en met karper en zeelt als bijsoorten. De echte verzamelaars van oude boeken waren er weer als de kippen bij om enkele exemplaren te bemachtigen. Zaterdag bracht de vastenmarkt in Hulst 1350 gulden op. De opbrengst viel niet te gen en de werkgroep vastenactie Hulst was dan ook dik tevreden. De eerste kopers meldden zich om 10.00 uur aan de zijingang van de basiliek. Het waren twee vakantiegasten uit Groningen die het affiche hadden gezien en toegaven dat ze boekengek waren. Na een uurtje snuffelen gingen ze goedgehumeurd met een volle doos boe ken weg. De verzamelaars waren er ook snel bij en voorzitter/penningmees ter Paul Coolsen sprak van een veelbelovende start. „Na anderhalf uur begon het te miezeren en dat werkte in ons nadeel. Gelukkig trok de belangstelling na de middag weer aan. De verkoop van boeken blijft aantrekkelijk, die van platen is niet best meer. Wel hebben de 25 leerlingen van de basisscholen te Hulst ongeveer 400 kaarsen verkocht aan voorbijgangers. Dat bracht een aardig be drag op." De totaalopbrengst van de vastenactie 1997 is momenteel na de huis-aan-huiscollecte en de vastenmarkt ruim 9000 gulden. Paul Coolsen verwacht nog een kleine 5000 gulden in kas te krijgen voor de verbouw van een beroepsschool te Sampa in Ghana. Dit bedrag wordt bijeen gebracht door de scholieren met de acties: spaarpotjes en heitje voor een karweitje. fotocamile schelstraete Van onze correspondente Ossendrecht - Op zijn beste Allo, AMo-Engels legt Jean Michel Ruelle, de Franse bondscoach Twirling, zijn klas van twintig oerhollandse meiden uit hoe hij de twirl- dans op 'Singing in the rain' wil zien. Dat kan Jean Michel allemaal wel willen, de gemiddelde Neder landse twirlster is nog lang niet zover als de Europees- en wereld kampioenen aan wie Ruelle nor maal gesproken les geeft. „De deelnemers aan deze twirling- cursus komen inderdaad nog heel veel techniek tekort. Maar ze wil len het wel leren, dat maakt het leuk om voor zo'n klas staan. Al moet ik veel geduld oefenen," vertelt de Fransman eerlijk. Ruelle was het afgelopen week einde samen met 'zijn' 18-jarige pupil Sebastien Dubois, tweede op het WK Twirlen van 1996, vanuit Frankrijk afgereisd naar De Drieschaar in Ossendrecht. Op uitnodiging van de West-Bra bantse en Zeeuwse Muziekbond, die voor de tiende keer een majo- retten- en twirlkamp organiseer de in West-Brabant. Het kamp is een extra intensieve training waar honderden enthousiastelin gen twee dagen lang de kneepjes van het twirlen bijgebracht krij gen. De tiende keer was voor tech nisch leider William Cuijpers aanleiding om ook in het interna tionale twirl-circuit naar 'tijde lijke' docenten te zoeken. „Ruelle en Dubois stonden natuurlijk hoog op mijn verlanglijstje. Dat zijn namen van wereldniveau. Maar het is toch wat onwerkelijk dat ze nu hier in Ossendrecht echt voor mijn neus staan. En ze geven leuk les, de twirlster zijn erg enthousiast." De twirlsters waren inderdaad bijzonder gecharmeerd van de Franse equipe. „Wil je dat ene kunstje met die rollende baton nog eens voordoen," was de meest gestelde vraag aan Dubois, die met het grootste gemak de aluminium staaf vanuit zijn nek, via zijn voeten weer naar zijn el lebogen kan laten draaien. Ingrid Wouters (24) uit Rijsber- gen krijgt dit weekeinde lessen in het twirlen met twee batons tege lijk, dans, drama en 'connec tions', waarbij de baton zo snel mogelijk van het ene lichaams deel naar het andere moet wor den gedraaid. Wouters: „Vooral het twirlen met twee batons tegelijk heeft veel in druk op me gemaakt. Dat had ik nog nooit gedaan. En het valt ook niet mee om met je linkerhand iets te moeten vangen, terwijl je rechterhand gewoon door moet twirlen. Maar het zijn technieken waarmee ik weer verder kan." Vrolijk sprint ze weer richting de strenge doch rechtvaardige klas van Ruelle. „And five, six, seven, eight... jump and throw your baton in the air." En weer zingt Gene Kelly zijn liedje, in een regenbui van ba tons. ikje, jubileum, huwelijk, verloving, ^statie, examen, Abraham enz. lom 0,65 incl. B.T.W., één grote egel verplicht. •maat 35 X 40 mm 26.- incl. B.T.W. tp aanvraag. Foto's worden niet 6-5.312.313 of geef uw tekst 2 dagen rf bij één van onze kantoren, te richten aan: De Stem, Postbus reda t.a.v. 'Kleintjes Afdeling'. recht voor teksten, foto's en tekeningen 'af van redenen te weigeren. 'an de opdrachtgever van deze j de uitgever bekend te zijn. Indien norgen met opgave van een 'enst wordt, is men verplicht zich te rkonting van misbruik. Uitgever is de opdrachtgever bekend te maken, verantwoordelijk voor de in de e voorkomende teksten. 5 JAAR GETROUWD 'roficiat van: Ise en Eugenio, Jolanda en Mare, Ronnie en (O)ma Ursula, btters. Het is niet aan deze trucker te zien maar vandaag wordt hij 4x10 XXX José, Michael, Sharon sionze verslaggever Itmeuzen - De afdeling Zeeuws-Vlaanderen van de Fietsers- jmd ENFB steunt de wens van de ondernemers om in de Ijselsestraat in Terneuzen een maximum- snelheid van 30 kilo der per uur in te voeren. De fietsersbond zegt dat in haar ad- jesover de herinrichtingsplannen voor de straat. ji de twee door de gemeente «esenteerde varianten kiest de jttserbond voor variant 1. Daar- ij is voorzien in een fietsstrook in de rechterkant van de weg. In jiweede variant zouden de fiet- jsover het midden van de weg Bijen geleid. Weliswaar heel ïtsvriendelijk, maar op het nede gezicht toch minder vei- vindt de bond. Immers, flet ss zijn er op ingesteld om aan izijkant te rijden, zoals dat ook iderest van de stad het geval is. ld hele verkeersgedrag van 6nonze correspondent is! - De visaccommodatie die lorde stichting De Zandput van i gemeente Hulst wordt ge- jirdis dit jaar uitgebreid. Voor abonnementhouders bestaat «demogelijkheid om op drie visgeluk te beproe- 1) kan er gevist worden in de tadput aan de Zoutestraat, in k lijver nabij -fort Moerschans paan de Liniedijk in het water id het jort Moerschans. fit de laatste mogelijkheid be idt geldt enkel aan de zijde van i Linie. Abonnementen kunnen widen afgehaald bij de familie «been aan de Rooseveltweg weggebruikers is daarop inge steld. De bond vindt verder dat de Axelsestraat een erftoegangs- functie moet krijgen, in plaats van een gebiedsontsluitingsfunc- tie. Om autoverkeer te ontmoedi gen moet op strategische plaatsen afslaan worden verhinderd en éénrichtingsverkeer worden in gesteld. Om de snelheid te beper ken moeten er fietsvriendelij ke verkeersdrempels of busvriende- lijke drempels in combinatie met fietsdoorgangen komen. Verder prefereert de bond een fiets strook met een onderbroken streep in plaats van een zoge naamde suggestiestrook, die geen officiële status heeft. De fietst- rook moet wel wat breder dan op dit moment is ingetekend. Ten slotte moeten er laad- en los plaatsen komen die voldoende breed zijn, zodat het fietsverkeer op de fietsstroken niet gehinderd wordt. De fietsersbond vindt het een na deel dat de gemeente in beide va rianten alle functies van de straat wil honoreren. „Men wil de kool en de geit sparen." Omdat er an dere wegen zijn is de functie van wijkontsluitingsweg niet nodig, zo meent men. Dat leidt enkel tot onnodige autoverkeer. In de ogen van de bond moet de intensiteit en de snelheid van het autover keer worden beperkt. Het idee om voor werknemers van bedrij ven parkeerplaatsen te maken in het Wilhelminaplantsoen vindt de bond geen goede zaak. Al zou je het niet zien, Ria wordt 4x10 H.G. De 3-J's Van onze rechtbankmedewerker Middelburg - Tegen de 37-jarige Thoolse E. G. is vrijdag in Mid delburg ontslag van rechtsver volging en opname in een psy chiatrische inrichting voor de duur van zeker een jaar geëist. De vrouw, die door de deskundi gen volledig ontoerekeningsvat baar moet worden geacht, pro beerde op 14 oktober van het vo rig jaar haar ex-echtgenoot met lampolie in de brand te steken. Zij kwam tot haar daad omdat haar zoon een gevangenisstraf moest ondergaan en zij haar ex- man daarvoor verantwoordelijk stelde. Al hij de zoon goed had opgevoed was dat niet gebeurd, zo stelde zij. Over twee weken wijst de recht bank vonnis. Hulst - Het Katholiek Vrouwen gilde (KVG) Hulst hield vorige week een succesvolle bingo in de stadshal en kon een bedrag van 7.500 gulden geven aan het res tauratiefonds van de Hulster ba siliek. De voorzitster M. van der Berg deelde vrijdag mee dat er nog duizend gulden bijkomt. Dit be drag komt van de consumpties en andere kleine giften. Het totaal bedrag van 8.500 gulden wordt dinsdag 22 april, als het hoogste punt van de basiliek bereikt is, om 14.00 uur in de hal van het stadskantoor in Hulst bverhan- digd aan burgemeester A. Kes- sen. Oranjestraat 5 - Telefoon 0115 - 562710 g ingevolge artikel 29,37 en 39 Wbb ten van Noord-Brabant is op Juyk Aannemingsbedrijf BV te ing ingediend ingevolge artikel 28 lid emen de bodem te saneren op de te Roosendaal. (king is door Gedeputeerde Staten en geval van ernstige bodemver- jrgentie om het geval van bodemver an; an met de sanering dient te worden n het gebruik van de bodem aan hen >rden; :ijn de gevraagde goedkeuring voo verlenen. eschikking en bijbehorende stukken 1997 gedurende vier weken ter inzage iet provinciehuis, Brabantlaan 1 te werkdagen van 9.30 tot 12 uur1en rij de Regionale Milieudienst, afde trole, Burgerhoutsestraat 19 te lagen van 8.30 tot 12.30 uui. itwerp-beschikking kunnen belang Je de termijn van terinzagelegg'iQ' auze schriftelijk of mondeling naar leputeerde Staten van Noord-Br "V 's-Hertogenbosoh. ig naar voren is gebracht word aart 1997 i'gangspunt van het project is 11 agrariërs enthousiast te ma in voor het ontwikkelen van na- en landschapswaarden, •wcreet betekent dit aanleg van groen op het erf, aanleg van "Wiputten en het inplanten van '■"hoeken, kortom zaken die *8» bij het bedrijf hoorden en 'Weer terug zouden moeten ke- ■*n de Oostburgse gemeente- teen zijn er (voorlopig) elf Wsche bedrijven die meedoen '"het project. Het gemeentebe- 'a we verslaggeefster tetburg- De gemeente Oostburg stelt elfduizend gulden sub- 'fc beschikbaar voor het proefproject Agrarisch Natuurbe- Dit project - een initiatief van Agrarisch West-Zeeuws- Jlaanderen en IPC Plant Schoondijke - is speciaal opgezet voor 'ontwikkeling van natuurwaarden op en om agrarische be kijven. stuur wil aan elk bedrijf duizend gulden beschikbaar stellen. In de gemeente Sluis-Aarden- burg wordt rekening gehouden met vier bedrijven, deze gemeen te keert vierduizend gulden uit. Naast de beide gemeenten wordt ook de provincie Zeeland en wa terschap Het Vrije van Sluis bij het project betrokken. De commissie openbare werken vergadert woensdag 26 maart over dit onderwerp. De vergadering begint om 8.30 - Samen met een maat uit Gent gekomen, zag D. de .op22 december van vorig jaar de kassa in een Sasse schoen- staan. Terwijl de ander op de uitkijk stond, sloeg De W. rui' van de winkeldeur in met een koevoet. ntenaar greep de kassa "raar tot zijn verbazing rees Os» lfdere eincte de eigena- "~Loog. Die probeerde de 15 - verijdelen, door uit al- telt aan het snoer van de 2» trekken. De W. wist het evenwel los te rukken, b,,5 naar buiten, maar kreeg pel en fhnke tik met een knup- 1 an de eigenaar die er net 'ftd Ir1 Ben eindje verder fel in 'j, veibeindelijk vastgehou- 6« (y chting van de politie, tol» .^eek gisteren op de bj. f Terneuzen, had er Vet1? tachtig al de nodiëe lijk tegen 0p zjtten voor jn_ strafUj België heeft hii Wad en de oorzaak van ls zijn jarenlange versla ving. Hasj- en 'sporadisch' heroï negebruik worden nu onder de duim gehouden met methadon, sinds De W. via een Gents drug centrum probeert af te kicken. „Ik wil daarmee stoppen. Het is al meer dan twintig jaar en ik heb niets anders gehad dan misère," zei hij gisteren. Officier van justitie De Jong vond een werkstraf niet praktisch en eiste daarom een boete van 900 en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf. Dit laatste nam politierechter Hopmans over, maar van de boete deed hij, gelet op De W.'s beperkte financiën, nog eens driehonderd gulden af. De rest mag hij betalen in twee maandelijkse termijnen van hon derd gulden. Wethouder Van Waes huldigt winnares jokeren, mevrouw Van der Enden uit Axel (links) en me vrouw De Rijcke uit Groede, winnares bij het bieden. foto camile schelstraete Van onze correspondente Axel - Zaterdag vond in De Halle in Axel het Zeeuws- Vlaams Kampioenschap bie den en jokeren plaats. De or ganisatie was in handen van kaartclub Ons Genoegen. Er werd gespeeld door 109 deel nemers. De kaarters kwamen uit heel Zeeuws-Vlaanderen en het Waasland. De sfeer was, volgens voorzitter C. de Deijn 'prima' en de spanning nam na drie bomen kaarten enorm toe. „Toen kregen we al een beetje een idee van de uitslag en de teleurstelling bij diegenen die al drie bomen ge wonnen hadden en de vierde ver loren was groot." De eerste drie bij de discipline bieden, wonnen vier bomen kaar ten, maar het puntenverschil was toch nog aanzienlijk. De deelnemers waren tevreden met de aantrekkelijke vleesprij- zen (ter waarde van ongeveer 35 gulden) en complimenteerden de organiserende vereniging met de uitstekende verzorging van de wedstrijden. Ons Genoegen orga niseert elk jaar een dergelijk kampioenschap en dit al meer dan twintig jaar. Uitslag bieden: 1 Henny de Rijcke (Groede) 50 punten; Patrick den Beer (Stekene) 47 punten; 3 Rinus Ver- helst (Axel) 29 punten. Uitslag jokeren: 1. Titia van der En den (Axel) 163 punten; 2. Jannie Hamelink (Axel) met 134 punten; 3. T. de Lijser (Terneuzen) met 128 punten. r particulieren

de Stem | 1997 | | pagina 9