Succes Hofland en Vereecken John Vermeide op tweede stek oek 1 Rick de la Ruelle is boos op KNWU en wordt trimmer Puike prestatie Scheldesport Patrijzen gelijk tegen Beek Vooruit 'Kwartiertje STEEN' genoeg voor zege Ligneel zorgt voor Belgisch succes in Zwinstedenloop te Sluis DE STEM SPORT wielrennen Twee 'Zeeuws-Vlaamse' overwinningen in koers te Graauw PESTEM "vierde klasse a wielrennen atletiek Winst op nummer twee Eastwood Tigers basketbal Biezentrappers 2 leidt bekerstrijd derde klasse a derde klasse a Herboren thuisploeg na rust naar 4-3-overwinning op Breskens vierde klasse a Terneuzen van Honteniss? terneuzense B< -^ouwenvoetbal i i i i i MAANDAG 17 MAART 1997 Van onze sportmedewerker Graauw - Peter Hofland boekte zondagmiddag zijn eerste zege van het seizoen bij de cyclosportieven. De renner van de Raboploeg van de wie lervereniging Zeeuws-Vlaan- deren onderstreepte meteen zijn aspiraties voor dit sei zoen. Hofland toonde zich de sterkste in een zware koers in en rondom Graauw. John Ak kermans spurtte zich naar de tweede plaats en Jac Nieuw koop werd derde. In het voorprogramma reden de trimmers. De opkomst was ma gertjes te noemen. De overwin ning ging naar Eric Vereecken uit Hulst. Hij ging met Kees Been- hakker aan de haal en won ge makkelijk. De eerste wedstrijd op Zeeuwse bodem was bijzonder zwaar door de wind die vrij spel had in de Graauwse polders. Een dikke veertig cylcosportieven bonden met elkaar de strijd aan en daar bij ook een aantal Zeeuws-Vla mingen. Al vrij snel kwam er een kopgroep van meer dan twintig renners voorop met daarin alle bekende namen zoals Meijer, Peemen, Haast, Hofland, Geen- sen, Rabout, Nieuwkoop en Ak kermans. Het veld werd snel uit eengeslagen en reed verbrokkeld rond. De kopgroep bleef com pleet en het was gewoon een kwestie van waaier rijden, maar de allersterksten bleven vooraan de dienst uitmaken en uiteinde lijk kwam er vooraan een lichte afscheiding met daarbij sterke renners als Hofland, Nieuwkoop, Meijer en Beijer. Laatstgenoemd tweetal maakte vorig jaar nog deel uit van de trimmers en heeft nu een cyclosportieve licentie op zak. Uiteindelijk ging de over winning naar Peter Hofland uit Roosendaal en meteen was dat de eerste overwinning voor de wie lervereniging Zeeuws-Vlaande- ren. Hofland liet zien nog over veel capaciteiten te beschikken. In het voorprogramma reden de trimmers, maar het werd in Graauw wel duidelijk dat een wedstrijd voor cyclosportieven en trimmers apart geen redelijke basis is. Normaal gesproken mo gen deze renners vanwege het wielerbreedte-sportproject met elkaar meerijden, maar in Graauw was dat niet het geval. „Op dat gebied zijn we dus niet goed ingelicht. We betreuren dat wel achteraf," aldus voorzitter Paul van Poorten. De trimmers maakten er een ste vige wedstrijd van. Hennie Gijsel stak zijn neus als eerste aan het venster. Hij kreeg geen vrijheid en werd in de kraag gegrepen. Daarna gebeurde er niet zoveel meer. De renners bleven bij el kaar. Vereecken plaatste op het allerlaatste moment een demar rage en alleen Kees Beenhakker- kon die beantwoorden. Deze twee bleven buiten schot en Vereecken won en mocht de bloemen uit handen van wethouder Ben Pica- vet en de rondemiss in ontvangst nemen. Wim de Waal bolde als derde over de streep en Ko Harms werd vierde met Jos Jeremiasse als vijfde. UITSLAGEN Cyclosportieven: 1. P. Hofland (Roos endaal), 60 kilometer in 1.32.13, 2. J. Akkermans (Nieuw-Vossemeer), 3. J. Nieuwkoop (Roosendaal), 4. R. Zorger (Breda), 5. C. Donders (Tilburg), 6. L. Beijer (Steenbergen), 7. J. van Dijke (Scherpenisse), 8. J Broeren (St.-Wille- brord), 9. R. Haast (Rijsbergen), 10. R. Meijer (Putte), 11. J. Peemen (Rijsber gen), 12. R. Schaper (Rijen), 13. N. Deij- lers (St.-Willebrord), 14. P. Bierkens (Stampersgat), 15. R. van Vlimmeren (St.-Willebrord), 16. J van Schip (Al phen aan de Rijn), 17. R. Rabout (Koe wacht), 18. F. Geensen (Philippine), 19. P. van Est (Fijnaart), 20. M. Kooijman (Breda). Trimmers: 1. E. Vereecken (Hulst), 40 kilometer in 1.03.08, 2. K. Beenhakker ('s-Heer Arendskerke), 3. op 8 seconden W. de Waal (Axel), 4. K. Harms (Axel), 5. J. Jeremiasse (Wemeldinge), 6. J. Weststrate (Yerseke), 7. W. Hoondert (Heinkenszand), 8. E. Claeys (België), 9. H. Gijsel (Hulst), 10. K. Blok (Wemel dinge). Van onze sportmedewerker Graauw - Rick de la Ruelle was woedend in Graauw. Hij mocht niet vertrekken van het Zeeuws-Vlaamse jurykorps, omdat h geen licentie van de cyclosportieven kon laten zien. Jk heb di' aangevraagd, maar heb nog geen licentie binnen,""liet De i! Ruelle weten. p o"ze sportmedewerker Leuzen-Na enkele mmd( 'uitaten boekte Spui nu e !lijkspel (2-2) tegen Vredertll 8Je vierde klasse A van 1 J/B-voetbal op zaterde Cadzand ging opnieuw ondJ it Ondanks drie doelpunt) •an Angel° Martlé werd met 3 van Apollo'69 verloren. Door Fred Rabout Sluis - Ronny Ligneel won gisteren de vierde editie van de Zwinstedenloop, de halve marathon in Sluis. Na Geert de Ruddere, Mar- nix Goegebuer (twee keer) dus opnieuw een Belgische naam op de erelijst. Bij de vrouwen loste Carla Beurs- kens de in haar gestelde verwachtingen volledig in. Ze 'kraakte' het parcours- record en won met groot machtsvertoon. Geen John Vermeule dus bij de mannen. De Middelburger ver trok in de favorietenrol, al gaf hij vooraf te kennen dat een Ronny Ligneel en Marnix Goegebuer zich niet zo maar laten kloppen. Ruim een uur nadat burgemees ter Van Liere de 340 atleten en atletes had weggestuurd bleek Vermeule de zaak goed ingeschat te hebben. Ronny Ligneel meldde zich als eerste in de Kapellestraat vlak voor het statige Belfort. Tien seconden later de geklopte Ver meule. Zware brok Door de felle wind die langs de Damse Vaart vrij spel had werd het een zware brok. Met wind kracht vijf in het nadeel moest men naar het keerpunt Oostker- ke. Een eerste schifting was al bij de 'Stenen Beer' gemaakt. Vijf man hadden zich daar na amper 800 meter al afgescheiden. Dit vijftal bestond uit: John Vermeu le, Marnix Goegebuer, Geert de Ruddere, Ronny Ligneel en Chris Verbeeck. Daarachter wat groepjes met on der anderen de Zeeuws-Vlamin gen Sepp Vermeulen en Hans van de Griendt. Vermeule deed de hoofdmacht bij het keerpunt in Oostkerke uit el kaar spatten. Pakte twintig me ter, maar de manier waarop Lig neel terugkwam gaf toen al aan dat Vermeule een van zijn betere dagen moest hebben om de atleet uit Zottegem te kunnen verslaan. De rest mocht er daar in Oosterke al een kruis over maken. Gepast Vlak voor de kleine lus naar St.- Anna ter Muiden was het Ligneel die versnelde. Vermeule ant woordde gepast, maar toen Lig neel bij het voormalige zwembad op zo'n 800 meter van het span doek opnieuw een tandje hoger schakelde was Vermeule defini tief geklopt. Het gaatje was lang amper tien meter, maar de Mid delburger moest constateren dat gaatjes groter kunnen worden. „Op mijn waarde geklopt," gaf hij ruiterlijk toe. „Ik wist dat ik met Ronny niet naar de streep moest gaan. Mis daarvoor op dit moment de snelheid. Dan moet je wat proberen en dat moment achtte ik in Oostkerke gekomen. Toen hij zo vlot terugkwam wist ik hoe laat het was." Afslaan Ligneel stelde Vermeule in de spurt niet te vertrouwen. „Ik heb het zekere voor het onzekere ge kozen. Voelde me sterk, zeker toen ik de aanval van John ge makkelijk kon afslaan." Het par- coursrecord, dat Marnix Goege buer sinds 1995 op zijn naam heeft staan met 1.04.59, bleef met vier seconden overeind. Dat was niet het geval bij de vrouwen. Carla Beurskens won in 1.16.51 en bleef daarmee ruim onder de vorig jaar gelopen tijd van Ciska Maton, die na 1.19.51 haar halve marathon afsloot. Sepp Vermeulen was met een tiende plaats, in dit gezelschap voorwaar niet slecht, de eerste Zeeuws-Vlaming. Hans van de Griendt kwam als dertiende bin nen. Op de 10 kilometer afwachting was Didier Rnockaert te sterk voor de rest. Edwin de Leeuw, Theo Rabout en Matthieu War rens werden respectievelijk vier, vijf en zes. Een record werd er ook qua deelname opgetekend, want 624 atleten en atletes kwa men in de sfeervolle raadszaal het startnummer afhalen. UITSLAGEN 10 KM Mannen: 1. Didier Knockaert 31.34, 2. Jos Derijcke 31.55, 3. Karei Vanderbeken (allen België) 32.14, 4. Edwin de Leeuw (AV'56) 32.44, 5. Theo Rabout (Atletica) 32.52, 6. Matthieu Warrens (Sprint) 33.10, 7. Mare de Wulf 33.30, 8. Stefan Valcke (allen Bel gië) 34.28, 9. Peter Picavet (RK- HAV) 34.35, 10. Otto Spliet (AV'56) 34.40, 11. Edwin de Jae ger (Scheldesport) 34.47, 12. Eddy Hoët 35.02, 13. George Vroman (allen België) 35.08, 14. Jaak Roe merman (RRA) 35.35, 15. Jo van Waesberghe (RKHAV) 35.42. Vrouwen: 1. Annie Moens 43.40, 2. Marianne Samackere 45.13, 3. Carla de Bruycker (allen België) 4652. HALVE MARATHON Mannen: 1. Ronny Ligneel (Bel gië) 1.05.03, 2. John Vermeule (Achilles) 1.05.13, 3. Marnix Goe gebuer 1.06.10, 4. Chris Verbeeck 1.07.40, 5. Geert de Ruddere 1.07.40, 6. Philip van Haecke 1.08.22, 7. Johan Heytens 1.09.43, 8. Christophe Clyncke 1.10.18, 9. Johan Dereere (allen België) 1.10.25, 10. Sepp Vermeulen (Scheldesport) 1.10.30, 11. Joos Casteele 1.11.43,12. Harry de Leu (allen België) 1.11.51, 13. Hans van de Griendt (Atletica) 1.12.00, 14. Ivan Verstraeten 1.12.38, 15. Mare Timmerman 1.13.00, 16. Ed dy van Wesemael (allen België) 1.13.11, 17. Rini Bruggeman (AV'56) 1.13.14, 18. Herman van der Ginst 1.14.24, 19. Dirk van de Veire 1.14.55, 20. Johan Seynaeve (allen België) 1.14.58. Vrouwen: 1. Carla Beurskens (RRA) 1.16.51, 2. Marie-Jeanne Pauwelijn 1.23.17, 3. Ciska Maton (allen België) 1.23.26, 4. Terése van Lare (Wielingen) 1.26.34, 5. Lisette de Voogt (België) 1.30.34. Kopgroep op weg in de Zwin stedenloop in Sluis met tweede van links John Vermeule. Naast hem loopt latere winnaar Ron ny Ligneel. foto camile schelstraete Van onze basketbalmedewerker Terneuzen - Scheldesport uit Terneuzen speelde een uitzon derlijk goede wedstrijd tegen Eastwood Tigers 2, de huidige nummer twee van de eerste klasse A van de rayoncompeti tie basketbal. In een aantrekkelijke match voor het publiek behaalde de thuis ploeg een 98-91-zege. In de eerste klasse Zeeland voor vrouwen ver loor BV Oostburg onnodig van koploper Marathon 1 in Vlissin- gen. MANNEN RAYON EERSTE KLASSE A SCHELDESPORT 1-EAST- WOOD TIGERS 2 98-91 - Qua snelheid en score kreeg het pu bliek een aantrekkelijke wed strijd voorgeschoteld. Schelde sport speelde de eerste helft voortdurend met voorsprong en ging de rust in bij een 46-44-tus- senstand. In de tweede helft raak te het vrij snel in zware f outenlast en moest voorzichtiger gaan spe len. Dankzij de dalende concen tratie van Eastwood Tigers kwam het echter niet in gevaar. De kwa liteit van de scheidsrechters was niet fantastisch, maar vooral de bezoekers lieten zich hierdoor uit het lood slaan. André Wissel scoorde 36 punten. VROUWEN EERSTE KLASSE ZEELAND MARATHON 1-BV OOSTBURG 1 62-61 - In de eerste helft schoot de thuisploeg veel, maar miste ge lukkig bijna evenzoveel keren. Een ongebruikelijke 24-33-rust- stand was het resultaat, dankzij Aanval van het Terneuzense Scheldesport (wit shirt) op de buc ket van Eastwood Tigers 2. foto camile schelstraete prima spel van BV Oostburg. In de tweede helft liep de koploper snel in, maar duurde het tot de laatste minuut voordat de beslis sing viel. In die laatste zestig se conden werden er vijf vrije wor pen genomen en wist Marathon ternauwernood de winst binnen te halen. „Jammer, want we heb ben goed gespeeld en er een span nende partij van gemaakt," zei Marga van de Vijver na afloop. Jac d'Hont had deze middag dui delijke instructies meegekregen van consul Henk Remijnsen, die helaas bij dit incident niet aan wezig was. De la Ruelle vertelde al een poos geleden zijn licentie- geld te hebben overgemaakt. „Dit is weer een typisch staaltje van de KNWU. Ik zie dat niet meer zitten. Ik vraag onmiddellijk een licentie bij de trimmers aan," al dus De la Ruelle. Van onze sportmedewerker Axel - In het regionale zaal voetbal voor vrouwen leidt Biezentrappers 2 de dans om de regiobeker. Voorbije week speelde deze ploeg met 4-4 ge lijk tegen het eigen tweede, dat daardoor op de tweede plaats terecht kwam. De Bruintjes-Eggermont werd 1- 3 en De Vliegher-Vlaamse Ladies een reglementaire 5-0-zege voor eerstgenoemde formatie, omdat de 'Ladies' zich niet als ladies ge droegen. STAND Biezentrappers 2 8-22, Biezentrap pers 3 8-17, De Vliegher 8-17, Egger- mont 8-16, Vlaamse Ladies Bruintjes 8-6, Peters 8-0. 8-9, Voorzitter Tim Robijn wilde Ds la Ruelle nog wel overreden maar voor De la Ruelle was dé maat vol. „Als ze zo met hun den omgaan, dan weet ik wei genoeg," aldus De la Ruelle, Eric Vereecken en Wim de Waal wilden zich ook graag in late: schrijven bij de cyclosportieven maar ook zij mochten niet ven trekken. De wedstrijd in Graaui stond als een aparte cyclosporin ve wedstrijd vermeld en dus mi. gen daaraan geen trimmers deel- nemen. „Maar ik heb wel papieren dal wij in Zeeland gewoon alle wed- strijden hebben opengesteld voor wie dan ook. Wij stellen de wed strijden open voor cyclosportie ven en andersom zou dat ook ge beuren, maar bij de eerste de bes te wedstrijd loopt het mis. Ik het Henk Remijnsen nog benaderd maar die was onbereikbaar. 1 vind dit een trieste zaak. Wij zit ten met elkaar rond de tafel van. wege de wielerbreedtesport en, hebben elkaar beloofd samen te werken en nu dus dit. Wat mij be treft zijn de zaken overduidelijk Wij zullen ons hierover berade en de KNWU kan van ons een be, richtje ontvangen. Ik persoonlijk weet wel wat ik wil, maar het be stuur moet maar beslissen. Jam- mer," aldus Honk Pieters, secre taris van de stichting Wieier Trin Bond. SVD bedwong het hooggeklJ eerde Nieuwland: 1-1. Koplopj GpC had het erg moeilijk tegj Nieuwdorp en pakte een kwartJ voor tijd onder zware druk via ej counter de winst met 2-3. Kra] Boor Ton Koomen Zaamslag - „We hebben ir derdaad vrij veel kanse nodig gehad. Het gi: moeizamer dan verwacht merkte Jaap Goossen, tra: uer van Terneuzense Boyi op na afloop van de derb] tegen Zaamslag. Zondi meer juist, want ka: pioenskandidaat Terne zense Boys had degradatl kandidaat Zaamslag dui delijk af moeten slachter Dat slachten viel echte mee, want meer dan 0- werd het uiteindelijk nie in Zaamslag. Van onze sportmedewerker Terneuzen - In de derde klasse A van het KNVB-zondagvoetbai speelde Patrijzen gelijk tegen het laag geklasseerde Beek VoorJ uit. De ploeg zag Rob Koole een nuttig doelpunt scoren, waaij mee opnieuw een belangrijk puntje vergaard werd. Bij koploper Moerse Boys stottert de motor de laatste weken. Na de nederlaag vorige week tegen Zie- rikzee werd er nu gelijk gespeeld tegen RCS. BSC is de enige ploeg, die daarvan ten volle profiteert. Het vorige week nog stuntende Zierikzee werd met 5-0 afge droogd. Axel wist niet naderbij te komen. Tegen VC Vlissingen kwam geen van beide teams tot doelpunten. Middelburg en Sprundel scoorden wel volop, maar verdeelden de totale pro ductie netjes. Virtus was veel sterker dan Unitas'30, maar sprong slordig met de vele kansen om in de tweede helft, zodat het bij 3-1 bleef. RCS-MOERSE BOYS 1-1 - In de Door Eddy de Schrijver St.-Jansteen - „We hebben verdiend gewonnen en dit is een overwinning die telt," aldus Freddy de Rooy, trai ner van STEEN. Hij zag zijn ploeg met 4-3 winnen van Breskens en maakt daardoor nog kans op een periodetitel. Breskens beëindigde de wedstrijd met slechts negen Paul Walreven kreeg een rode kaart vanwege een overtreding op Marco Otjens en Eddy Buys- se moest volledig groggy per brancard het veld verlaten van wege een hoofdwond. De wis selspelers waren op bij Bres kens. En juist die man meer-si- tuatie leverde niets op voor STEEN. Integendeel, de ploeg zag een 4-1-voorsprong, ver kregen na een echt ouderwets STEENS kwartiertje, terug vloeien naar 4-3. STEEN liet gisteren twee ge zichten zien. In het eerste be drijf was STEEN niet zo over tuigend bezig en was het in het rood gestoken Breskens de smaakmaker van de wedstrijd. Robin Buitendijk was dicht bij een treffer, maar hij zag zijn kopbal in de handen van doel man Oppeneer verdwijnen. Breskens zette STEEN onder druk. Had ook de wind in de rug en dat maakte veel uit. De bezoekers kwamen op voor sprong en daar was niets tegen in te brengen. Mark Boeckhout kopte de bal richting doelmond en daar kon Oppeneer nog net een vuist tussen krijgen, maar de terugspringende bal kwam voor de voeten van de jonge Es- ad Osmanovski en die aarzelde geen moment. De bal werd tegen de touwen getrapt: 0-1. Vanaf dat moment kwam STEEN wat beter in de wedstrijd en kreeg ook enkele kansen. Zo kon Wouter de Nijs gevaar lijk worden, maar nu zat Nico Knol in de baan van het schot. Diezelfde De Nijs zag even la ter Eddy van den Bosch vrij staan en die dook alleen voor doelman Knol op. STEEN kreeg dè kans op de gelijkma ker, maar verzilverde die niet. Het bleef 0-1 en daarmee mochten de beide ploegen ge noegen nemen. Anders De tweede helft was helemaal anders. STEEN dicteerde vanaf de aftrap het spel en speelde vloeiend. Knappe staaltjes wer den er nu ineens op de grasmat getoverd. Een herboren STEEN. Nauwelijks was de tweede helft vijf minuten oud of de score stond al gelijk. Ot jens tikte de bal naar Jeroen Navarro en die kegelde de bal tegen de touwen: 1-1. Een pri ma doelpunt en een uit het boekje. De koek was nog niet op, want Breskens kwam er ineens niet meer aan te pas. STEEN vond elkaar zoals nooit tevoren. Uit een hoekschop van Peter van Dorsselaer zag Werner Bis schop de bal voor zijn voeten springen. Bisschop aarzelde geen seconde en via de punt van zijn schoen verdween de bal achter de verbouwereerde Nico Knol: 2-1. Breskens kwam er niet meer uit en moest toezien hoe de wit- hemden de tegenstander over klasten. Wouter de Nijs rukte langs links op en passeerde ie dereen en tikte de bal beheerst in het Breskens-doel: 3-1. STEEN zat op rozen. Tenmin ste, zo leek het. En de score werd nog ondraag lijker voor Breskens, want nau welijks twee minuten later lag nummer vier in het doel. Na varro werd eerst neergelegd vlak bij het zestienmeterge bied. Het muurtje van Breskens stond er wat onbeholpen bij en Mare Otjens zag zijn schot net gekeerd worden door Knol, maar de bal sprong terug in het veld en daar stond Navarro klaar om te scoren. Een pracht van een doelpunt en STEEN leidde met 4-1. Vlam Zoals de ploeg bij vlagen voet balde, moet er meer te behalen zijn in de competitie. Bij vlagen sloeg echt de vlam in de pan en speelde de ploeg van De Rooy formidabel voetbal. Maar daar na was het ineens weer gebeurd met de suprematie. „Nee, dat was geen angst. We zijn met de ploeg in de opbouw fase en dan mag je nog niet te veel verwachten, maar Bres kens kwam wel akelig terug," aldus De Rooy. Inderdaad, Breskens zag de 4- 1-achterstand verkleind wor den in een mum van tijd. Nadat Kantens tegen een gele prent was opgelopen, werd' het 4-2. Oppeneer bleef stil op de grond liggen, maar het spel mocht verder gaan en Mark Boeck hout maakte daar handig ge bruik van. Tegenvaller Breskens kreeg een tegenvaller te incasseren toen Eddy Buysse per brancard het veld af moest. Zijn verwondingen aan het hoofd leken mee te vallen. Breskens had zijn spelers ver bruikt en dus zou STEEN daar van kunnen profiteren. Het werd allemaal anders. Breskens kwam zelfs terug in de wed strijd toen twee STEEN-verde- digers elkaar in de weg liepen. Serge de Ruysscher maakte er dankbaar gebruik van: 4-3. Breskens zag even later scheidsrechter Luycks een on nodige rode kaart tevoorschijn toveren na een overtreding vam Walraven op Otjens. Er was wel wat aan de hand, maar om daar een rode kaart voor te geven was te zwaar gstraft. Luycks leek trouwens een kwartiertje helemaal de kluts kwijt en het was goed dat de overgebleven spelers hun gezond verstand gebruikten. STEEN won en heeft nog kan sen op de periodetitel. Tijdens de winterstop zag het daar he lemaal niet naar uit. En dat is dus voetbal... eerste helft waren beide ploege gelijkwaardig aan elkaar. R( scoorde tien minuten voor door Sander Schutte. In de twe de helft werden de Oost-Souburj gers echter onder druk zagen ze aanval op aanval op zie afkomen. Uiteindelijk wist alle Barry Gommers één keer raak schieten, maar met het gelijksj kwam RCS uiteindelijk weg. beek vooruit-patrijz! 1-1 - In de eerste helft had Be Vooruit de wind in de rug daarmee ook de betere kanse Het kwam na een kwartier voorsprong door Paul ke. In de tweede helft had PatrijJ zen datzelfde windvoordeelem ploeg profiteerde hiervan. Nai kwartier spelen in die twe helft kwam er een bal uit de at terhoede, die gedragen wind voor de voeten van Hu Koole zeilde. De doelman va Beek Vooruit aarzelde om uitzijl doel te komen. Rob Koole aarztlf de niet en schoot de binnen. In het verdere verloop wedstrijd werd er niet meer 8j scoord, al raakte Patrijzen if wel een keer de bovenkant van «f lat. virtus-unitas'30 3-1 -1 2-0, Rob Jansen 1-0 (strafschop! Frank Groenewegen 2-0, DfflT de Vriend 2-1, Frank GroeneweJ gen 3-1. bsc-zeerikzee 5-0 - ruj John Lambregts 1-0, KhalidO 2-0, Rinaldo Matthijssen 3-1 4-0, Mark Barendse 5-0. SPRUNDEL-MIDDELBUBG 3 - Rust 0-2, Turgut Kirzilar 0-1, Khalid Bouffai 0-2, Stel Seedo 0-3, Gerrie Thijs 'j Sjaak Verlaar 2-3, Pierre voets 3-3. Van onze sportmedewerker Terneuzen - In de vijfde k® van het vrouwenvoetbal Terneuzense Boys zag duidelij. op tegen deze derby. De formati van succesvolle oefenmeeste Jaap Goossen had liever in eej ander stadium van de competitie tegen Zaamslag gespeeld. D< ;en kennen elkaar van have! tot gort, hebben 'economisch zien' zeker geen hekel aan elkaai De kantine-inkomsten zijn altij [redelijker dan wanneer er club: op bezoek komen uit bijvoor! leeld Burgh-Haamstede om aar eens een dwarsstraat tq en. ■Nu lag het anders. Zaamslag ver- [keert in degradatiegevaar en Ter- jneuzense Boys is 'in' voor hei [kampioenschap, of het wil via di bacompetitie promotie afdwin gen. Een geladen Terneuzens: Boys was daarom allerminst naa: [Zaamslag afgedwaald om pre ientjes uit te delen. Het moes jdaar eenvoudig winnen om in di titelrace te blijven met SKNW: bit Nieuwerkerk. |»We moesten winnen. Mochte: niet in de fout gaan. Dat is altijd) ïastig spelen, zeker in een derby bis tegen Zaamslag," merkt: pap Goossen na afloop op. Dii Tvas een duel van de waarheid.] 'an onze sportmedewerker [«neuzen - In de tweede klasse A van het vrouwen- foetbal stuntte Hoek door jW 1-0 te winnen van kam- P'oenskandidaat Capelle. rj dat zelf de punten P,oe kan gebruiken in de fnJd tegen de degradatie, pdedigde zich knap en had |an een uitval jn twee(je 1/ genoeg om drie punten FJte schrijven. zondag won Terneuzen 1 Kloosterzande van Hontenö met 0-2. Ook de reserves Terneuzen hadden succes- zegevierden thuis met 4-W' Hulsterloo. IJzendijke reisde af naarljj Plantage en speelde daar i* gelijk tegen Rimboe. Het bantse onderonsje tussen Moerstraten en ODIO wert] wonnen door ploeg met 2-5. STAND ODIO 14-40, Terneuzen zendijke 14-25, FC Moers' 21, Rimboe 14-19, Terne"®",.! 16, STEEN 12-12, Hontenisse' Hoek 2 11-10, Hulsterloo Hakkol .nSe yS WOn Vrii 8e" erki Van RVVH uit Rid" e Be ploeg hoefde niet on - i. bet uiterste te gaan en oor a* Z6^S een heetje sparen e toPper van komende tFP^gen Vlissingen. rneuzense boys-rvvh L; en helft was voldoende im oim, Terneuzense vrouwen ben! de g^adeklap toe te li rif611' Alle doelpunten vielen (ui, e^r,ste 45 minuten. De foor een k op voorsProng famar- - U-e strafschop van nas van R°ven. Inge Suy LuJ.igelegd binnen de be- oiy SPn lLnen- Diezelfde Inge "t tw u een minuut later al ,0rdeeRvVHd1PfUnt' het 1 V. defensie en trap- hlf ,,„!er hinnen. Na een klein slist JVerd de strijd feitelijk 'ebiinL een schitterend a Z Van ^amara van Bo- :arieki ^7m een voorzet van !slof enh!ïbJUggen meens op iee Unll j de keepster daar- volledig kansloos. Even fitenspeClvaïehtratT W6g' val bi] Terneuzense

de Stem | 1997 | | pagina 20