Blijlevens rijdt eerste koers uit Marieke Zelsmann wint Sherry Cup Leiderstrui Petito in Tirreno-Adriatico niet in gevaar Zweedse golfsurprise in Lissabon Erik Meijei DE STEM SPORT 'Het was afzien, maar dat had ik verwacht' Pascal Richard drie weken uitgeschakeld Zanini mist Primavera Tomba denkt aan afscheid en WK 1999... pE STEM i i i i i MAANDAG 17 MAART 1997 [$4 Van onze verslaggever Kemzeke - Jeroen Blij levens heeft gisteren in het Belgische Kemzeke (Omloop van het Waasland) zijn eerste volledi ge wielerwedstrijd van dit sei zoen gereden. De Brabander finishte na 186 kilometer in het peloton. Wim Omloop was even daarvoor de snelste geweest in de kopgroep van acht, waarvan ook John Ta len (2e) en Servais Knaven (8e) deel uit maakten. „Het was afzien, maar dat had ik verwacht," vertelde Blijlevens na afloop. De sprinter uit de TVM-ploeg van Cees Priem werd begin februari tijdens de eerste week van het sei zoen getroffen door een bacteriële infectie. De eerste twee koersda- gen op het eiland Mallorca draai den daardoor op een fiasco uit. Vervolgens duurde het herstel langer dan verwacht. „Ik zat aan vankelijk meer op de wc dan op de fiets," aldus Blijlevens. De in de wintermaanden opgebouwde conditie werd letterlijk wegge spoeld. „Ik wilde goed zijn in het voorjaar, maar dat kan ik nu wel vergeten. In Gent-Wevelgem had ik vorig jaar al moeite met het tempo. Nu kan ik die wedstrijd dus helemaal vergeten." In principe is het mogelijk om in korte tijd alsnog de gewenste conditie voor de vlakke klassie ker te kweken. „De kans op een terugslag is groot en dat risico neem ik niet. Ik werk vanaf dit moment naar de Tour de France toe. Die opbouw moet rustig ver lopen." Na de Tour richt Blijlevens zijn pijlen op de Ronde van Spanje, Parijs-Tours en het WK. „Het parcours in San Sebastian is er vlak genoeg voor. Wanneer ik in goede conditie uit de Ronde van Spanje kom, moet ik het WK aan kunnen." De conditie-slopende bacterieën zijn inmiddels uit het lichaam van de sprinter verdwenen. Hij kampt alleen nog met de naweeën van de 'aanslag'. „Mijn darmen zijn dusdanig aangetast, dat ik af en toe nog last heb van krampen. Vandaag speelden mijn darmen ook weer even op. Verontrustend is het echter niet." Woensdag rijdt Blijlevens een kermiskoers in Nokere en daarna vertrekt hij naar Spanje, waar van 24 tot en met 28 maart de Ca talaanse Week wordt gereden. Jalabert voltooit trilogie Nice (anp) - Laurent Jala bert heeft zondag Parijs- Nice op zijn naam ge bracht. De Fransman won de 'Rit naar de Zon' voor de derde keer op rij. Vjatsjes- lav Ekimov, verleden jaar nog in dienst van Jan Raas, won de afsluitende tijdrit in Nice. De Rus legde de 19,9 kilometer af in 22 mi nuten en 27 seconden. Een dag eerder had Ekimovs Ita liaanse ploegmakker (US Postal) Adriano Baffi de zevende rit ge wonnen. De Belg Tom Steels boekte zijn vierde dagsucces door zondagmorgen het eerste deel van de achtste etappe te winnen. Ekimov was zondag dertig secon den sneller dan landgenoot Evge- ni Berzin en 37 tellen rapper dan Steels. „De overstap naar US Postal lijkt goed te zijn geweest. Na zeven jaar Nederland (Post en Raas) was ik toe aan een nieuwe uitdaging," zei Ekimov. „Nu ben ik de enige kopman." Verleden jaar bracht Parijs-Nice Jalabert niet alleen de eindzege maar ook blessureleed. Bij een val verwondde hij zijn knie. Dat kostte hem een deel van het klas sieke voorseizoen. 'JaJa' kon on dermeer de overwinning in Mil- aan-San Remo van 1995 niet ver dedigen. De man uit Mazamet verlegde zijn doelen, mikte op de Ronde van Frankrijk. Voor zijn landgenoten was hij meteen to- Nice (afp) - Pascal Richard is twee a drie weken uitgeschakeld. De olympisch wielerkampioen raakte zondag in de buurt van Lausanne betrokken bij een ver keersongeluk. De Zwitser liep daarbij twee gebroken vingers en diverse kneuzingen op. De 33-jarige Helveet moest vori ge week de deelneming aan Pa- rijs-Nice wegens een knieblessu re afzeggen. Zondag was hij aan het trainen. Daarbij kwam hij in botsing met een auto. Het incident is een lelijke streep door het klassieke voorjaar. Mo gelijk mist hij het gros van de WB-klassiekers in maart en april. In ieder geval Milaan-SanRemo en de Ronde van Vlaanderen. Verleden jaar won de Zwitser nog Luik-Bastenaken-Luik en etap pes in de Giro en Tour, voordat hij in Atlanta de eerste professio nele olympische kampioen op de weg werd. renhoog favoriet. Het werd een ontgoocheling. Voor de rustdag in Gap stapte hij af. Een illusie armer. Met zijn derde eindzege op rij voegde Jalabert zich bij de Belg Eddy Merckx en de Nederlander Joop Zoetemelk. Alleen de Frans man Jacques Anquetil (vijf keer) en de Ier Sean Kelly (zeven keer) scoorden beter. Jalabert droeg de leiderstrui van de eerste dag. Vo rige week zondag won hij de pro loog en vrijdag de zesde rit. „Ik heb de bevestiging dat mijn conditie in orde is," verklaarde Jalabert. „Vooraf wist ik niet waar ik stond. Nu weet ik dat mijn voorbereiding goed was. Ook al omdat ik twee etappes heb gewonnen, is voor mij het bewijs geleverd dat ik meer ga winnen." Tijdens de Tirreno-Adriatico haalden de Italianen Michele Bartoli en Giovanni Lombardi in het weekeinde de dagprijzen op. Bartoli, verleden jaar winnaar van de Ronde van Vlaanderen, zegevierde zaterdag na een rit over 213 kilometer. In Narni ver sloeg hij zijn landgenoten Fran cesco Casagrande en Gabriele Colombo. Zondag was Giovanni Lombardi de snelste in de sprint. De renner uit de Telekom-ploeg versloeg na een criterium over 123 kilometer in de omgeving van Terni de Slo- waak Jan Svorada en de Zweed Glenn Magnusson. De Italiaan Roberto Petito behield de leiders trui, die in twee dagen nauwe lijks in gevaar kwam. De Nederlandse inbreng beperk te zich tot deelneming aan een paar onbeduidende vluchtpogin gen op zondag. Jans Koerts (Ra bobank) stapte af. Erik Dekker raakte zondag in het relatief ge makkelijke circuit van drie omlo pen van 41 kilometer op een ach terstand van tien minuten. De Drent had voor de start al gemeld koorts te hebben. In de slotfase van de rit van zon dag probeerde onder anderen Le on van Bon uit de greep van het peloton te geraken. Het lukte niet. „Ik blijk nog niet in goede vorm, zei de Rabo-renner, die verleden jaar een ritje won in de Tirreno-Adriatico. „Ik ben nog te wisselvallig." In tegenstelling tot Parijs-Nice hebben de bloedcontroleurs van de UCI (Internationale Wielren- unie) de Italiaanse rittenkoers nog niet bezocht. De controle naar de hematocriete waarde, de dikte van het bloed, houdt de ge moederen echter wel bezig. Za terdag sloten de ploegleiders zich via een verklaring aan bij de ren ners. Betrokkenen menen dat alle ploegen bij belangrijke wedstrij den gecontroleerd dienen te wor den. „Dat is beter dan lukraak prikken," verklaarden ze. „We Sotogrande (anp) - Twee we ken na de overwinning van Maarten Lafeber in het open Spaans amateurkampioen schap was er dankzij Marieke Zelsmann een nieuw succes voor de Nederlandse golf- equipe in Spanje. De 21-jarige golfster uit Arnhem won op de baan van Real Sotogrande de 28e editie van de Sherry Cup, een van de sterkst bezette Eu ropese amateurtoernooien. Zij had een voorsprong van drie slagen op de Italiaanse Silvia Ca- valleri. Het was de eerste over winning buiten Nederland voor Zelsmann. Marcella Neggers maakte het Nederlandse succes compleet met de vijfde plaats. Bij de mannen eindigde Lafeber op de gedeelde tweede plaats, acht slagen achter de Spanjaard Sergio Garcia. Niels Kraay eindigde als tiende. Zelsmann liet na een uitstekende 70 een totaal van 289 slagen note ren. Zij was daarmee op de lastige par-72-course een boven het r hebben er geen bezwaar tegen. Maar het moet systematischer en frequenter. En vooral onver wacht." Parijs - Nice. Zevende etappe Saint-André-les-Al- pes - Antibge-Juan-les-Pins: 1. Baffi (Ita) 160,5 km in 3.35.49, 2. Museeuw (Bel), 3. Fagnini (Ita), 4. Tchmil (Mol), 5. Moreau (Fra), 5. Chanteur (Fra), 7. Mengin (Fra), 8. Sunderland (Aus), 9. Gougot (Fra), 10. Benitez (Spa). Achtste etappe, eerste deel rond Nice: 1. Steels (Bel) 70 km in 1.39.10, 2. Bal- dato, 3. Moncassin, 4. Fagnini, 5. Aus (Est), 6. Jarmann (Zwi), 7. Henry (Fra), 8. Rubiera (Spa), 9. Loda (Ita), 10. Tch mil (Mol). Tweede deel, Antibes-Nice (tijdrit): 1. Ekimov (Rus) 19,9 km in 22.27 (53,181 km/u) 2. Berzin (Rus) 0.30, 3. Steels (Bel) 0.37, 4. Casero (Spa), 5. Aus (Est) 0.39, 6. Brasi (Ita) 0.41, 7. Jalabert (Fra) 0.44, 8. Mattan (Bel), 9. Leanizbarrut- tia (Spa) 0.45,10. Finco (Ita). Eindklassement: 1. Jalabert 28.56.06,2. Dufaux (Zwi) 1.00, 3. Blanco (Spa) 1.25, 4. Ekimov 1.45, 5. Chanteur 2.06, 6. Rous (Fra) 2.32, 7. Zarrabeitia (Spa) 2.39, 8. Museeuw 2.43, 9. Christophe Moreau (Fra) 2.51,10. Lino (Fra) 2.55. Tirreno - Adriatico. Derde etappe Pescasseroli - Narni: 1. Bartoli (Ita) 213 km in 4.48.52,2. Fran cesco Casagrande (Ita), 3. Colombo (Ita), 4. Roberto Petito (Ita), 5. Piane- gonda (Ita), 6. Fondriest (Ita), 7. Brevi- tali (Ita), 8. Ferrigato (Ita), 9. Beat Zberg (Zwi) 0.04, 10. Delia Santa (Ita) 0.06, 26. Sörensen 0.09, 28. Breukink, 30. Den Bakker, 83. Van Bon 1.27,129. Hoffman 6.36, 138. Koerts 11.05, 145. Dekker. Vierde etappe, circuit van Terni: 1. Lombardi (Ita) 123 km in 2.35.48 (45,058 km/u), 2. Svorada (Slw), 3. Magnusson (Zwe), 4. McEwen (Aus), 5. Wust (Dui), 6. Traversoni (Ita), 7. Hvas- tija (Slw), 8. Aggiano (Ita), 9. Fabrizio Guidi (Ita), 10. Oetsjakov (Oek), Neder landers: 35. Hoffman, 65. Den Bakker, 89. Van Bon, 101. Breukink, 150. Dek ker 10.44. Opgave: Koerts. Algemeen klassement: 1. Petito 15.50.19, 2. Pianegonda, 3. Zberg 0.12, 4. Gentili (Ita) 0.23, 5. Casarotto (Ita) 0.24, 6. Frattini (Ita) 0.26, 7. Davidenko (Rus) 0.35, 8. Leblanc (Fra) 0.41, 9. Do- nati (Ita) 0.55, 10. Bartoli 2.47, 13. Sö rensen 2.55, 33. Den Bakker 3.21, 55. Breukink 10.37, 89. Van Bon 16.47, 110. Hoffman 22.18,123. Dekker 24.37. Lille. GP Lillers: 1. Eeckhout (Bel) 185 km in 4.14.45 (43,572 km/u), 2. Vasseur (Fra), 3. Cuess (Fra) 0.06, 4. Desmet (Bel) 0.24, 5. Pretot (Fra). Kemzeke. Omloop van het Waasland: 1. Omloop (Bel) 170 km in 4.11, 2. Talen (Ned) 0.03, 3. Spaenhoven (Bel) 0.08, 4. Dier- ckxsens (Bel), 5. Redant (Bel), 6. Vier houten (Ned), 8. Knaven (Ned). 10. Van Heeswijk 1.26,11. Cornelisse (Ned), 21. De Koning (Ned). Kculen-Schuld-Frechcn, open wed strijd elite met en zonder contract: 1. Grabsch (Dui) 183 km in 4.36.15, 2. McRae (Dui), 3. Kyneb (Dui), 4. Schwe- da (Dui) 0.25, 5. Kappes (Dui), 10. Post (Ned) 1.20. Nice (afp) - De Italiaan Stefano Zanini ontbreekt zaterdag in Mi laan-SanRemo. De winnaar van de Amstel Gold Race verleden jaar is tien dagen uitgeschakeld geweest wegens de waterpokken. De renner uit de Mapei-ploeg maakt nu zondag in Cholet-Pays de Loire zijn comeback. Vorig jaar eindigde Zanini als vijfde in de Primavera. In 1995 als derde en in '94 als vierde. Jalabert in actie in de tijdrit, die gewonnen werd door Ekimov. FOTO REUTER baangemiddelde. Marieke Zels mann stond bij het begin van de vierde ronde op gelijke hoogte met de Spaanse Ana Beien Sanchez. „Vorig jaar werd ik hier gedeeld tweede," zei Zelsmann na afloop, „dus de baan ligt me wel. Het ver schil met twaalf maanden geleden is dat ik veel meer tegen de druk ben opgewassen." Maarten Lafeber kon geen ver volg geven aan zijn uitstekende 68 van de derde ronde. De Eind- hovenaar maakte een 7 6 en kwam uit op een score van 289, een bo ven par. Lafeber deelde het zilver met de Spanjaard José Manuel Lara. Beiden hadden acht slagen achterstand op het grote talent Sergio Garcia. Sotogrande (Spa). Sherry Cup Soto grande Vrouwen: 1. Zelsmann (Ned) 289 (73 71 75 70), 2. Cavalier! (Ita) 292, 3. Laing (GB) 294, 4. Sanchez (Spa) 295, 5. Neggers (Ned) 296 (76 76 73 71), 18. Lempers (Ned) 314 (76 78 84 76), 21. Nijenhuis (Ned) 319 (76 77 82 84). Mannen: 1. Garcia (Spa) 281 (69 71 69 72); 2. Lafeber (Ned) (69 76 68 76) en Lara (Spa) (71 72 73 73) 289, 4. Preysler (Spa), Olsson (Zwe) 291, 10. Kraay (Ned) 299 (73 77 73 76). Lissabon (anp) - Niet publiekslieveling José Maria Olazabal maar de relatief onbekende Zweed Michael Jonzon won zondag op de baan van de Aroeira Golf Club het Portu gees Open. Jonzon eindigde in het met een miljoen gulden gedoteerde toernooi van de Europese Tour, na een laatste ronde in 69 slagen, op een totaal van 269, drie beter dan de Spanjaard Ignacio Garrido. Olazabal eindigde na een ronde in 74 slagen als gedeeld vierde. Desondanks kon hij tevreden zijn. In zijn tweede optreden na een voetbles sure die hem achttien maanden aan de kant hield, eindigde hij wederom in de top-10. Twee weken geleden klasseerde Olazabal zich als ne gende in de Dubai Desert Classic. Jonzon begon de laatste ronde op de 6122 me ter par-72 baan met een voorsprong van twee slagen op Olazabal en de Engelsman Broad- hurst. Halverwege was Jonzons voorsprong naar vijf slagen uitgegroeid. Rolf Muntz werd in Portugal na twee ronden uitgeschakeld. De nu 24-jarige Michael Jonzon baarde als professional voor het eerst opzien door in de laatste ronde van het Dutch Open '95 even aan de leiding te gaan. Uiteindelijk eindigde de Zweed toen op de ge deelde tweede plaats, twee slagen achter de Amerikaan Scott Hoch. Jonzon was in 1995 36e op de Europese ran king. Vorig jaar ging het een stuk minder met de in Lerdala woonachtige speler. In de helft van zijn dertig toernooien miste Jonzon de cut. Zijn beste prestatie was een tiende plaats in het Europees Open. Op de Europese ranking zakte hij naar de 107e positie. Ook dit seizoen had Jonzon nog weinig opzienbarends gepres teerd. Na vier gespeelde toernooien stond hij 113e. Robert Jan Derksen maakte in de laatste ronde van het met zes ton gedoteerde Bangkok Open, onderdeel van de Aziatische Tour, voor de vierde achtereenvolgende dag een 71. Met een totaal van 284 eindigde de Nijmegenaar als 63e. Het toernooi leverde een zege op voor de Ame rikaan Chernock, die na een 64 op een score van 268 uitkwam, een slag beter dan zijn land genoot Walsworth. Aroeira. Portugees Open, Europese Tour, 1 miljoen gulden: Eindstand: 1. Jonzon (Zwe) 269 slagen (67 65 68 69), 2. Garrido (Spa) 272, 3. Broadhurst (Eng) 275, 4. Olazabal (Spa), Allan (Aus), Riley (Aus), Allen (NIe) 276. Bangkok. Bangkok Open, Aziatische Tour: Eindstand: 1. Crenock (VSt) 268, 2. Walsworth (VSt) 269, 3. Barber (VSt) 270 63. Derksen (Ned) 284 (71 71 71 71). Vail (anp) - Het ene moment koket teert Alberto Tomba opzichtig met zijn afscheid als topskiër, het vol gende heeft de Italiaanse ster het alweer luidruchtig over de voorzet ting van zijn rijke carrière. „Het kan zijn dat ik doorga tot en met de WK van 1999 in Vail," zei de 30-ja- rige Tomba zondag in die Ameri kaanse wintersportplaats. „Maar ik weet nog niet precies wat ik ga doen. Over vier weken maak ik mijn besluit bekend." Toch wijst veel erop dat de drie voudig olympisch kampioen er niet echt over piekert te stoppen. Hij heeft immers een tweejarig con tract met Vail ter waarde van ruim een miljoen gulden. Bovendien heeft hij zijn verbintenis met zijn ski- en schoenenleverancier on langs verlengd, met drie jaar zelfs. Tomba's vader Franco is ervan overtuigd dat zoonlief er nog enige tijd aan vastknoopt. „Ik geloof hei lig dat hij in Nagano van de partij zal zijn. Maar dan in één discipline, de slalom." Tomba gaf zijn oude heer daarin gelijk. „De reuzensla lom gaat weliswaar goed, maar al leen in de training. Bovendien heb ik altijd al gezegd dat ik mijn loop baan beëindig op één onderdeel." SPORTNIEUWS kort Oxford wint roeivierkamp Amsterdam - De acht van Oxford ligt op schema voor de Boatra ce tegen Cambridge. Zaterdag en zondag wonnen de Britse roei ers drie van de vier onderdelen van de Heineken Roeivierkamp in Amsterdam. Alleen op de verlengde sprint over 750 meter moest de acht van de Nederlandse ex-bondscoach René Mijnders het afleggen tegen de Franse nationale acht, die op deze afstand een baanrecord voer Nereus sloot de thuiswedstrijd af met een derde plaats en was daarmee de snelste Nederlandse formatie. De vijfentwintigste editie van de vierkamp, gebaseerd op de hal ve afstanden van een allround schaatskampioenschap, kende een bijzonder sterk veld. Naast de Franse acht, die was gevuld met onder andere zes olympische medaillewinnaars, verscheen ook een deel van de Holland Acht aan de start. De Nederlandse top pers kwamen echter na een aanvaring met het startvlot niet ver der dan de laatste plaats in het klassement. De studenten van Oxford legden de basis voor hun succes op de eerste twee afstanden. Winst op de 2500 meter en de 250 meter zorgde voor een ontspannen uitgangspositie voor de tweede dag Zondagmiddag kwam de climax van het weekeinde toen de top pers zich opmaakten voor de laatste afstand, de vijf kilometer over de bochtige Amstel. Doordat de best geklasseerde ploeg als laatste startte, kon het soepel draaiende Oxford langzaam maar zeker inlopen op de krachtpatsers uit Frankrijk. Met nog twee weken te gaan heeft het donkerblauwe octet van Mijnders zich verzekerd van een uitstekende uitgangspositie voor het klassieke duel met Cambridge. De Nederlandse coach streek met zijn ploeg in Amsterdam neer om de drukte in Engeland te ontlopen. In slechts vijf maanden wist de coach uit niets een topploeg te vormen. „Vorig jaar oktober was het een regelrechte ramp. Er is bijna geen continuïteit binnen de Oxford Boat Club. We moesten dus beginnen met roeiers die nog geen internationale ervaring hadden. Daarnaast hadden we een of twee toppers die de ploeg op sleeptouw konden nemen", aldus Mijnders. De helft van zijn ploeg bestaat uit achttien en negentienjarigen die op de traditie van de wedstrijd afgekomen zijn. De slag van de ploeg, Tim Foster, is de enige met een olympische medaille (brons in de vier-zonder-stuurman in Atlanta). Ook hij heeft zich in het begin moeten verbijten, toen hij ineens weer met beginnende roeiers in de boot zat. „De eerste training maakte de boot een ont zettende klap op het water en haalde ik mijn handen open aan het binnenwerk. Gelukkig is het niveau de laatste maanden in re cordtempo verbeterd zodat we nu een topteam hebben." Het toernooi bij de vrouwenachten werd gewonnen door Nereus. De organiserende vereniging was op alle vier de afstanden sneller dan Skoll/Viking. Alphand in het spoor van Killy Vail - Frankrijk heeft er lang op moeten wachten, maar het nieu we ski-idool staat er dan eindelijk. Luc Alphand, met een voor liefde voor de afdaling en Super-G, pakte zondag de allroundwe reldbeker en gleed daarmee in het spoor van Jean-Claude Killy. Diens succes in het circuit dateert van 29 jaar geleden. De 29-jarige Alphand moest er lang op wachten. Kjetil André Aamodt, met een achterstand van zeventig punten aan het laatste karwei begonnen, had hem bij de afsluitende slalom nog van de eindzege kunnen afhouden. Hij had de 37e wedstrijd dan wel moeten winnen of ten minste als tweede moeten eindigen. De Noor slaagde niet en volgde dus niet zijn landgenoot Lasse Kjus op. De kristallen bol was voor Alphand. Nooit eerder kreeg een afdaler dat begeerde kleinood. De laatste slalom besliste ook over het klassement in die discipli ne. De Oostenrijker Thomas Sykora had aan de negende plaatst al dik voldoende om zijn landgenoot Thomas Stangassinger voor te blijven. Zaterdag had Alphand, die altijd heeft gezegd op zijn hoogtepunt - nu dus - te willen stoppen, opzien gebaard door Aamodt de kou de oorlog te verklaren. De hotelier uit Serre-Chevallier liet zich, geheel tegen zijn gewoonte in, op de deelnemerslijst voor de reu zenslalom zetten. Hoewel hij bij nader inzien van een start afzag, schrok zijn enige concurrent toch van de truc. Aamodt verspeelde kostbare punten door slechts als zevende te finishen Zondag op de slalom was het voor de Noor al na de eerste manche voorbij. Hij kwam als zestiende door en maakte veel te weinig goed in de tweede run. Jagge won voor Stangassinger en de Itali aan Alberto Tomba. Vail. Finale wereldbeker. MANNEN Reuzenslalom: 1. Von Grünigen (Zwi) 2.18.58, 2. Salzgeber (Oos) 2.19,57, 3. Schifferer (Oos) 2.19,97, 4. Holzer (Ita) 2.20,28, 5. Maier (Oos) 2.20,78, 6. Josef Strobl (Oos) 2.20,90, 7. Aamodt (Noo). Slalom: 1. Jagge (Noo) 1.37,94 (50,35-47,59), 2. Stangassinger (Oos) 1.38,06 (51,08-46,98), 3. Tomba (Ita) 1.38,19 (51,24-46,95), 4. Reiter (Oos) 1.38,49, 5. Von Grünigen (Zwi) 1.38,90, 6. Furuseth (Noo) 1.38,98, 7. Aamodt (Noo) 1.39,01. Eindstand wereldbeker algemeen (na 37 wedstrijden): 1. Alphand (Fra) 1130, 2. Aamodt 1096, 3. Josef Strobl 1021, 4. Ghedina (Ita) 990, 5. Von Grünigen 867, 6. Schifferer 781. Eindstand WB slalom: 1. Sykora 695, 2. Stangassinger 670, 3. Jagge 374. Eindstand WB reuzenslalom: 1. Van Grünigen 660, 2. Aamodt 387, 3. Knauss 349. Eindstand WB afdaling: 1. Alphand 779, 2. Ghedina (Ita) 700, 3. Fritz Strobl (Oos) 571. Eindstand WB Super G: 1. Alphand 351, 2. Josef Strobl 333, 3. Schiffe rer (Oos) 256. VROUWEN Reuzenslalom: 1. Compagnoni (Ita) 2.11,45 (1.05,98-1.05,47), 2. Seizinger (Dui) 2.11,83 (1.05,81-1.06,02), 3. Roten (Zwi) 2.12,07 (1.06,74-1.05,33), 4. Kostner (Ita) 2.12,51, 5. Wiberg (Zwe) 2.12,55. Slalom: 1. Magoni (Ita) 1.35,77 (46,71-49,06) en Wiberg 1.35,77 (47,47- 48,30), 3. Seizinger 1.36,31 (46,89-49,42), 4. Salvenmoser (Oos) 1.36,97,5. Bakke (Noo) 1.37,31, 6. Compagnoni 1.37,35. Stand WB algemeen, na 32 wedstrijden: 1. Wiberg 1960 punten, 2. Sei zinger 1424, 3. Gerg (Dui) 1150, 4. Compagnoni 967, 5. Kostner 833, 6. Zurbriggen 785. Eindstand WB slalom: 1. Wiberg 770, 2. Riegler 418, 3. Compagnoni 407, 4. Magoni 391. Eindstand WB reuzenslalom: 1. Compagnoni 560, 2. Seizinger 420, 3. Wachter (Oos) 378. Eindstand WB afdaling: 1. Götschl (Oos) 483, 2. Zurbriggen (Zwi) 466,3. Zelenskaja (Rus) 423. Eindstand WB Super G: 1. Gerg 490, 2. Seizinger 474, 3. Wiberg 449. Oslo/Holmenkollen (Noo). Finale wereldbeker skilopen. Vrouwen, 30 km vrije stijl: 1. Belmondo (Ita) 1.20.03,5, 2. Valbe (Rus) 1.21.56,0, 3. Nilsen (Noo) 1.22.23,7. Eindstand wereldbeker: 1. Valbe 940 punten, 2. Belmondo 909, 3. Neu- mannova (Tsj) 525. 4x5 km estafette vrije stijl: 1. Rusland 45.22,7, 2. Noorwegen 45.41,1, 3. Italië 45.49,8. Mannen, 50 km vrije stijl: 1. Piller Cottrer (Ita) 2.03.34,5, 2. Hetland (Noo) 2.04.37,8, 3. Dahlie (Noo) 2.04.42,2. Eindstand wereldbeker: 1. Dahlie 845 punten, 2. Myllylö (Fin) 580, 3. Valbusa (Ita) 523. Noordse combinatie (schansspringen/15 km skilopen): 1. Vik (Noo), 2. Lajunen (Fin), 3. Hartmann (Zwi). Stand WB: 1. Lajunen 1128 punten, 2. Stecher (Oos) 863, 3. Mantila (Fin) 830. Wereldbeker springen: 1. Funaki (Jap) 258,5 punten (116+125,5), 2. Sal to (Jap) 253,9 (116+1.18,5), 3. Reuteler (Zwi) 247,1 (113,5+120), 4. Thoraa (Dui) 244,1 (115,5+120,5). Stand na 24 van 26 wedstrijden: 1. Peterka (Slv) 1272 punten, 2. Thoma 1150, 3. Funaki 877. Morzine Avoriaz. Wereldbeker snowboard, parallel-slalom. Mannen: 1. Walder (Oos), 2. Richardsson (Zwe), 3. Frenademez (Ita), 1<>' Remmelink (Ned). Stand WB slalom/parallel-slalom: 1. Frenademez 5450 punten, 2. Wal der 5190, 3. Pogue (VSt) 4060, 17. Remmelink 1838. n WB algemeen: 1. Walder 1090,75, 2. Pechhacker (Oos) 897,00, 3. Pogue 819,50, 23. Remmelink 426,15, 40. Janbroers 341,25. Vrouwen: 1. Ruby (Fra), 2. Riegler (Oos), 3. Herbert (Oos), 7. Boerma (Ned). Stand WB slalom/parallel-slalom: 1. Ruby 6700, 2. Renoth (Dui) 5360,3. Posch (Ita) 4650, 16. Boerma 1830. WB algemeen: 1. Ruby 1636,50, 2. Van Ertz (VSt) 1060, 3. Riegler 1005,75, 36. Boerma 252,55. Halfpipe, vrouwen: 1. Vidal (Fra) 46,3, 2. Renander (Noo) 43,2, 3. ia- keyama (Jap) 40,6, 7. Mentel (Ned) 34,1. Bosman maakt de honderd vol Enschede - John Bosman heeft zondag zijn honderdste doelpunt in de eredivisie gemaakt. Hij deed dat in de wedstrijd van FC Twen te tegen Volendam (4-0). Bosman scoorde twee keer in dat duel. De oud-international is bezig aan zijn zevende seizoen in de Ne derlandse competitie. Zijn eerste treffer maakte hij op 20 novem ber 1983, voor Ajax, tegen Roda (5-2). Tussen 1983 en 1988 scoor de Bosman 77 keer voor de Amsterdammers. In '90-'91 deed hij dat elf keer voor PSV, dit seizoen bij FC Twen te staat hij op twaalf. Tussen de bedrijven door speelde Bosman in België voor Anderlecht en Mechelen. Kopenhagen (rtr) - Thom Johansson heeft het tenni toernooi van Kopenhagen g wonnen. In de finale klopte Zweed met 6-4 3-6 6-2 Tsjech Martin Damm. Voi Johansson was het het eers ^TP-toernooi dat hij won. De zege had Johansson vooral janken aan zijn dubbelhandi: backhand en zijn opslag. I Zweed kwam alleen in de eers set even in de problemen. Bij 4 sloeg hij vier dubbele fouten. F revancheerde zich gelijk door servicegame van Damm te pal ben. In de derde set kwam Jc Clul Brussel - De top drie in d Belgische competitie kend weinig problemen. Lijst aanvoerder Club Brugg versloeg gisteravond K' Mechelen. Lierse SK wo een dag eerder van Cercl Brugge, Moeskroen van Ra cing Genk. Alle drie de top teams deden dat met dezelf de cijfers, 2-0. BELGIE Spehar zette Club in stadion Ach ter de Kazerne te Mechelen op 0-1 een eigen doelpunt van Gys brechts besliste de wedstrijd i Brugs voordeel, 0-2. Lierse had het gemakkelijk tege: Cercle, de laatste in de stand. Bo Peeters was de grote man me twee doelpunten, één voor de rusl één er na. Moeskroen had he moeilijker bij Genk. De 2-0, to stand gekomen door doelpuntei van Verspaille en Mbo Mpenza was geflatteerd. Genk kreeg d betere kansen, maar kwam nie tot scoren. Barry Hulshoff kende geen plezie rig debuut als trainer van Sint Truiden. De oud-speler van Aja: zag zijn team verliezen bij Ander lecht, 3-1. De Brusselse club blijf door de winst vierde. Anderlech deelt die positie met Lommei, da vrijdag al Standard Luik klopte. In het gevecht tegen degradatk was het een mooi weekeinde vooi Lokeren en, Charleroi. Lpkerei won fhuis van AA Gent (1-0). He doelpunt kwam van Vonasek. Da' was een opsteker na vier opeen volgende nederlagen. Gent haaldt uit de laatste vijf duels maar éér punt. Charleroi klopte in een aar dig duel Ekeren met maar liefst 4- 1 en klom naar de tiende plaats. Uitslagen: Anderlecht - St-Truiden 3-1 Antwerp - Harelbeke 0-0, Cercle - Lier se 0-2, Charleroi - Ekeren 4-1, Moes kroen - RC Genk 2-0, Lokeren - Gent 1- 0, Aalst - RWDM 1-1, Mechelen - Brug ge 0-2. 6 Stand: Brugge 27-56, Lierse 27-55, Moeskroen 27-54, Anderlecht 26-45 Lommei 27-45, Antwerp 27-44, Harel beke 27-43, Standard 27-41, RC Genk 27-32, RWDM 27-31, Charleroi 27-30, Ekeren 27-30, St-Truiden 27-30, Lok eren 27-30, Gent 27-29, Mechelen 27-29. Aalst 26-22, Cercle 27-19. ENGELAND L de lange race naar het kam pioenschap van Engeland is Man chester United weer eens een paar punten weggelopen van Liver pool. Manchester won thuis met 1-0 van Sheffield Wednesday, dat door een sterke serie van twintig competitieduels zonder nederlaag was geklommen naar de vijfde plaats. Liverpool zag de achterstand op- open tot drie punten, na het gelij ke spel (l-i) bij Van Hooijdonks nieuwe club Nottingham Forest. Arsenal, dat een duel meer af werkte, kwam in punten gelijk met Liverpool door met 2-0 te winnen bij Southampton dat voorlaatste staat. Voor Arsenal scoorden Hughes en Shaw. Le opvallendste winst kwam te recht bij Chelsea, dat met maar netst 6-2 Sunderland versloeg, oor de mannen van Gullit scoor den Hughes (2), Zola, Sinclair, Pe- «•escu en Di Matteo. Stewart en ae maakten de doelpunten voor bunderland. Pierre van Hooijdonk heeft nog let verloren bij Nottingham, aar ook nog niet gescoord. De ub staat derde van onderen. Dat e ekent een degradatieplaats. De j s van Liverpool namen vroeg ae eichng door Fowler. Woan aakte gelijk na een half uur, na meg5 'tulpen van doelman Ja mmes was maandag al slecht op da te§e.n Newcastle en wees daehfF1 zÜn buitensporige aan- om- y°or comPuterspelletjes als m f aan' ^el redde de doel- Hn Gaai na een inzet van Van sti-ra z'jn eerste wed- wjd speeide op de City Ground, anchester trok weer 55.267 toe- aiuwers naar Old Trafford en vnn„ na neSentien minuten een ze ri-Prong door Cole. Na de pau sed trf Was °Pgeluisterd door twee laire cföe'! van de razend popu- Pohm-11 Ce Girls' was de Tsjech sky de laatste schakel in een

de Stem | 1997 | | pagina 16