Voorkeur in bestuur al bekend John Talen leeft op onder Verbeek Huis MVV-voorzitter Wesly beklad Hockeyers starten met winst op Australië IMF L-jJ Tortelli nu al concurrent gevestigde orde Clubs op een lijn JIE VRAGEN pESTEM SPORT B3 SPORTNIEUWS KORT Van Bommel: rode kaart zonder spelen Bart Veldkamp Belgisch kampioen Zilver en brons voor Rykkje Kortebaantitel voor Thomas SPORTNIEUWS KORT ■NDAG 17 MAART 1997 B2 9. Bosman 1-0, 79. Bosman 2-0 86 Bosvelt 3-0, 90. Bosvelt 4-0. Scheids rechter: De Graaf. Toeschouwers 7000. Gele kaart: Admiraal (Volen- dam). FC TWENTE: Boschker; Oude Kamp huis, Hoogma, Karnebeek en McKin non; Bosvelt, Van Halst, Petrov {74 Ten Caat) en Ter Avest; Bosman en Bruggink. VOLENDAM: Admiraal; Persijn, Leef- lang, Nijholten Klein; Aandewiel (84 De Vries), Steur, Matthaei en Govedarica (88. Hoogland); De Bruijn (62. Bond) en Samardzic VITESSE - DE GRAAFSCHAP 3-2 (2- 2). 5. Van der Haar 0-1. 6. Jochemsen 1-1, 25. Van der Haar 1-2, 39 j0_ chemsen 2-2, 60. Mahlas 3-2 Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers- 8042. Gele kaart: Jochemsen, Goos- sen, Mahlas (Vitesse), Oosterhuis (De Graafschap). VITESSE: Westerveld; Sturing, Van der Looi, Kuiper en Goossen'; Jo chemsen, Van den Brom en Van der Hoeven; Sjoekov (53. Mahlas), Ma- kaay (81. Van Wanrooy) en Korsten (74. Laros). DE GRAAFSCHAP: Olyslager; Wilnis, Hendriks, Redekker en Lindenbergh; Lukassen, Oosterhuis (71. Fuchs) en Godee; Viscaal (81. Taiwo), Ibrahim (61. Victoria) en Van der Haar NEC - FC GRONINGEN 0-0. Scheids rechter: Van der Ende. Toeschou wers: 3600. Gele kaart: Rosén (FC Groningen). NEC: Roorda; Crüden, Pothuizen, Maes en Sobiech; Koning, Langerak en Janssen; Van Eijkeren (69. Poeti- lo), Sumiala en Ellerman. FC GRONINGEN: Lodewijks; Liefden, Schoenmakers, Koeman en Elshot (90. Esajas); Beerens, Gorré (60. Bombarda) en Atteveld; Magno (71. Huistra), Huizingh en Rosén. 7 !4 19 0 :0 33 1 36 38 39 33 40 32 38 46 32 46 47 TOPSCORERS ito, vic; >ng ste- dri- (78. Do- sru. -0). 1. Tomasson (Heerenveen) 16, 2. Nilis (PSV) 15, 3. Makaay (Vitesse) 13, 4. Bosman (FC Twente) 12, 5. Marcelo (PSV) 11, 6. Mols (FC Utrecht) 10, 7.Taument (Feyenoord), Sanchez (Feyenoord), Arnold (NAC), Gorré (FC Groningen) 9. Den ind- 4-1; era- 26 27 24 31 29 28 25 22 21 33 34 31 35 34 46 45 45 38 5 -7 -4 -10 9 7 8 -5 11 13 12 -7 12 10 16 iode- imen, elsior Hel- P Oss VVV KARAKTERISTIEKEN FC DEN BOSCH - EXCELSIOR 2-1 (1- 0). 14. Van Nistelrooy 1-0, 80. Lurling 2-0, 89. De Haan 2-1. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 2236. Gele kaart: Van Helmond (FC Den Bosch), Schuurhuizen, Spork, De Waard (Ex celsior). EMMEN - EINDHOVEN 1-1 (1-0). 45. Kooijman 1-0, 68. Schuman 1-1. Scheidsrechter: Braamhaar. Toe schouwers: 5519. Rode kaart: 63. Greven (Eindhoven/2x geel). Gele kaart: Uneken, Wiggers (Emmen), Manders, Van der Borght (Eindho ven). Bijzonderheid: Van Oostrum (Emmen) mist strafschop in 34e mi nuut. GO AHEAD EAGLES - ADO DEN HAAG 4-1 (3-0). 14. Hofstede 1-0, 35. Rorije 2-0, 45. Tammer 3-0, 59. Krü- zen 4-0, 60. Langeveld 4-1. Scheids rechter: Wegereef. Toeschouwers: 3700. Gele kaart: Waslander JGA Eagles), Tettero (ADO Den Haag). Bijzonderheid: 78e minuut trainer Wotte (ADO Den Haag) achter het hek gestuurd. CAMBUUR - HELMOND SPORT 1-2 (0-0). 69. Gerritsen 0-1, 86. Arts 1-1 (strafschop), 89. Vincent 1-2 (straf schop). Scheidsrechter: Buiting.Toe- schouwers: 6250. Gele kaart: Gou- looze, Hendriksen (Cambuur), Vin cent, Boer, Gerritsen (Helm. Sport). MVV - HERACLES 1-1 (1-0). 43. Bou- ma 1-0, 47. Velten 1-1. Scheidsrech ter: Oskam. Toeschouwers: 4500. Gele kaart: Joordens, (MVV), Nijhuis, Hilgerink (Heracles). TELSTAR - RBC 1-0 (0-0). 50. Kruyer 1-0. Scheidsrechter: Van Meer- kerk.Toeschouwers: 1012. Gele kaart: Amhaouch (Telstar). HAARLEM - VEENDAM 0-1 (0-1). 25. Meijer 0-1. Scheidsrechter: Van der Pas. Toeschouwers: 1.546. Gele kaart: Daniels, Donleben (Haarlem). TOPSCORERS 1. Van Oostrum (Emmen) 21, 2. Tammer (Go Ahead Eagles) 17, 3. Dijkhuizen (Cambuur), Taihuttu (TOP) 12, 5. Bruin (Zwolle) 11, 6. Van Roon (Telstar), Platvoet (MVV), Arts (Cambuur) 10, 9. Vroomans (Eindhoven), Leferink (Heracles) 9. Supergetal: 0. te- Spiel '77: 340 3080. Super 6: 110 865. Belgische lotto: 10-14-27-30-35-3/ serve- Reservegetal: 39. Joker: 248 9000. I I I I I MAANDAG 17 MAART 1997 Go Ahead Eagles >eek gaat van AZ naar Go Ahead Eag- inds de komst van Oscar Moens, na vo le Eagles. In Deventer tekende Kuiten- komende drie jaar. >v ingenomen rov is door de rechter veroordeeld tot t. Bovendien nam justitie zijn rijbewijs rechter bestrafte de Russische spits van len onder invloed. na de Europese bekerwedstrijd tegen iet bierglas. Hij slingerde met zijn au rkeersbord en reed door naar huis. e bij Inter sen Aron Winter van Inter en zijn coac disciplinaire redenen liet de coach 1 voor de wedstrijd tegen Parma thui lit op het beleid van de trainer. ..Bij van r voor de zoveelste keer dit seizoen edeling werd de voormalig speler al langer problemen," zei Hodgson-" family' te houden. Deze keer ging M t leuk, dan maar de tribune." verzekerde Hodgson. „Voor mij js Dinsdag bij de Europese wedstrijd lij weer tot de selectie. Misschien spee pokkum (anp) - Gefrustreerd sed John Talen vorig jaar met foreldorado Golff in het pelo- De oudere, ervaren ren- ,ers wilden iets van het eerste seizoen maken. Het klikte {Cl,ter niet met ploegleider ftits Schür. Met de komst van peter Verbeek lijken de for matie én Talen op te leven, pelen behaalde zaterdag in de pokkum Woudenomloop de tweede opeenvolgende zege voor je profploeg in de topcompetitie. jij finishte voor de Duitser Ha- ,en Bernatz en Peter Rinkel uit je AGU-ploeg. Vorige week toonde Michael van der Wolf zich je snelste in de sprint van de Ronde van Zuid-Holland. Talen, eerder in dienst bij Post, PDM, TVM en het Italiaanse Mercatone, heeft zijn draai ge vonden bij Foreldorado Golff. Hij is tevreden met de komst van ploegleider Verbeek. „Peter weet wanneer hij moet ingrijpen en wanneer hij op de achtergrond moet blijven," lichtte Talen toe. „Vorig seizoen hebben we er als oudere renners iets van proberen te maken. Als je daarbij geen me dewerking krijgt, is dat fruste- rend." De coureur uit Spijkenisse leek het winnen te zijn verleerd. De afgelopen wielerjaargang won hij slechts twee criteriums. De Zuid- Hollander, die aan zijn elfde profseizoen bezig is, was blij dat hij eindelijk weer eens de hoogste trede van het podium mocht be klimmen. „Deze overwinning doet me goed. Ik heb eindelijk een wedstrijd kunnen afmaken. Daar heb ik lang op gewacht. Maar deze winst is vooral belang rijk voor de ploeg. We moeten winnen als we ook volgend jaar willen bestaan." De debuterende ploegleider Peter Verbeek realiseert zich dat zijn team zich nog niet heeft laten zien in grote wedstrijden. „Ik weet dat we tegen amateurs rij den, maar die kunnen we niet zo maar naar huis rijden. Natuurlijk verwacht iedereen dat we alle wedstrijden makkelijk gaan win nen. Voorlopig voldoen we aan de voorwaarde om in de Nederland se koersen ons gezicht te laten zien." In een wedstrijd met 55 brood renners en zo'n 100 amateurs bleef het peloton lange tijd bij el kaar. Pas na 110 kilometer ont stond de eerste serieuze kop groep. Zes man, onder wie oud prof Erwin Nijboer, kregen een maximale voorsprong van 40 se conden. Nadat het Tegeltoko- team van Van Poppel de boel weer bijeen had gebracht, volg den de ontsnappingen elkaar op. Twintig kilometer voor de finish deden twaalf coureurs een ge slaagde poging. Met een marge van een halve minuut konden ze uit de greep van de achtervolgen de groep blijven. Foreldorado was met twee man present en buitte deze meerderheid een kilo meter voor de finish met succes uit. Talen ontsnapte uit de groep en Van der Akker hoefde alleen maar zijn medevluchters af te stoppen. Dokkum. Dokkum Woudenomloop, topcompetitie: 1. Talen (Spijkenisse) 179 km in 4.08.07, 2. Bernatz (Dui) 0.07, 3. Rinkel (Aalsmeer), 4. Bijnen (Budel), 5. Jan de Leeuw (Ermelo), 6. Hiemstra (Marum), 7. Dat (Lierop), 8. Van Slycke (Bel), 9. Van Steen (Dongen), 10. Van Melis (Oss), 24. Pe ter van der Velden (Heerle), 27. Er- win Kistemaker (Diemen/WWV), 30. Matthé Pronk (DJR), 34. Erwin Nij boer (Denekamp/DJR), 40. Huib de Vries (Oosterhout/DJR). Stand topcompetitie na twee wed strijden: 1. Europolis 136 punten, 2. AGU 135, 3. Tegeltoko 110, 4. De Jonge Renner 109, 5. Rabobank 97. [oor Henri van der Steen Zeist - Het nieuwe sectiebestuur is praktisch geïnstal- rd, zelfs wordt er al over de portefeuille-verdeling ge kt. PSV-voorzitter Ajax-voorzitter Harrie van Raaij it waarschijnlijk de herstructurering leiden, Ajax- voorzitter Michael van Praag wil het vandalisme aanpak- Tijdens een speciale vergadering m de eredivisie werd het nieu we sectiebestuur minus voorzit ter zaterdag geheel geaccepteerd door de clubs. Het was deze for- mele goedkeuring die de vorming van een nieuw bestuur nog in de weg stond. Eet wellicht laatste zevental dat leiding gaat geven aan het prof voetbal, bestaat uit een nog te vinden voorzitter, Michael van Praag (Ajax) en Harry van Raaij (PSV) namens de eredivisie, John van Ringelenstein (ADO Den Haag) als vertegenwoordiger van de eerste divisie, oud-trainer Leo Steegman namens de trainers- en spelersvakbonden en Gerard Bouwer (penningmeester) en Henk Kesler (juridische zaken) lit het oude bestuur. Een tijdje zag het er naar uit dat en Kesler gewraakt zou- worden door de eredivisie, ging de vergadering toch vlot akkoord. Misschien om dat Jorien van den Herik afwezig I. De Feyenoord-voorzitter la- Eindhoven (anp) - Met af stand was Mark van Bommel zaterdagavond bij PSV - Fortuna de opvallendste man. De Limburger werd door scheidsrechter Van Eg- mond naar de tribune ge stuurd, terwijl hij nog aan het warmlopen was. Van Bommel had de grensrechter afgeblaft. Van Egmond had even daar- v°or, mede op advies van de betreffende vlaggenist, de penalty toegekend. „Van Bommel maakte daarna in onwelvoeglijk taalgebruik duidelijk het niet met de grensrechter eens te zijn," verklaarde de arbiter. „Aan gezien het onmogelijk is de rode kaart te trekken voor een wisselspeler, heb ik hem weggestuurd." Oe consequenties zijn voor jan Bommel als bij een rode haart het geval zou zijn ge weest. Van Egmond: „Ik maak er gewag van. Voor de rest is dan het woord aan de wchtcommissie." De speler zelf vond het allemaal wat overdreven. Met dat taalge bruik van hem viel het wel ®eei zei hij nog. Haag (anp) - Bart Veldkamp w Den Haag Belgisch kam men allround geworden. De Ha- liwT' rï^nd op een Belgische ntie, was over drie afstanden Veldkamp won de 500, ,en 1500 meter in respectie- 2t '03' 1-27,68 en 2.11,84 se- hatl eindklassement "ij bijna een voj pUnt voor_ Nng op Werner van Engeland. Meewf vrouwen won Kristien v„„,Ms kampioenschappen 5 Hen Den Haag plaats om- Pistp6 §en n°g niet over een ken R°0r langebaan beschik- de.j '1 de mannen waren vijf einrit?mers' van wie er vier het klassement haalden. ter: „Ik blijf tegen, maar leg me er bij neer om praktische redenen. Nog slechter is het als het demis sionaire bestuur nog langer aan blijft." Van den Herik en anderen (inclu sief Van Praag en Van Raaij) wa ren tegen een terugkeer van Bou wer en Kesler, omdat beiden een zware rol hadden in het sectiebe- stuur-Staatsen, dat hoe dan ook met de staart tussen de benen af druipt. „Zeker Kesler was als man van juridische zaken in hoge mate verantwoordelijk voor het echec met Sport7," meende Van den Herik zaterdagavond nog al tijd, gesteund voor collega Van Praag, die ook nog maar eens be nadrukte het onverstandig te vin den dat Bouwer en Kesler terug keren. De voorzitter van Ajax heeft het meeste zin in de porte feuille veiligheidszaken. „Ik vind dat er twee belangrij ke kwesties zijn: het veiligheids beleid en de herstructurering. Al langer verkondig ik dat we met zijn allen beleid moeten ontwik kelen om het vandalisme te be strijden. Als ik mag kiezen, zou ik dus het liefst het vandalisme gaan aanpakken." Harrie van Raaij heeft andere in teresses. „We moeten eerst eens zien welke portefeuilles nodig zijn, wat mij betreft, hoeven dat niet per se dezelfde portefeuilles te zijn als vorige keer. Maar vraag je me naar een voorkeur, dan zou ik het liefst de herstruc turering gaan doen. Deze behoeft een goeie begeleiding naar de eerste divisie en de amateursec tie." Vrijdag 4 april wordt het bestuur gepresenteerd, waarschijnlijk in clusief voorzitter. Maandag 24 maart is de presentatie van de plannen, die tot de bv's Eredivi sie en Eerste divisie moeten lei den. Savalen (anp) - Brigt Rykkje heeft bij de Noorse afstandskam pioenschappen in Savalen een zilveren en bronzen medaille ver overd. De Haarlemmer met een Noors paspoort eindigde als tweede op de 10 kilometer (14.43,75) en werd derde op de 1500 meter (1.59,23). Op de 5000 meter legde Rykkje, die er vanuit gaat dat hij voor volgend seizoen een uitnodiging krijgt voor de Noorse kernploeg, beslag op de vijfde plaats. Daarbij moet wor den aangetekend dat de nummers twee tot en met vijf binnen 55- honderdste van elkaar eindigden. De afstandstitels gingen naar Ström (500), Johansen (1000 en 1500 meter) en Hereide (5 en 10 kilometer). Adne Sondral, we reldkampioen op de 1000 meter, bleef aan de kant. Heerenveen (anp) - De laatste schaatstitel van het seizoen was voor Annamarie Thomas. De all roundster veroverde zaterdaga vond in Heeren veen het nationale kampioenschap kortebaan. De Friezin won alle drie finaleritten, elk over 140 meter. Diana Koots- tra eindigde als tweede en Paula Buijtenhuijs legde beslag op de derde plaats. De Nederlandse aanvaller Dirk Loots rechtswordt op de rand van de cirkel gestuit door de Australiër Daniel Sproule. Karachi (anp) - Het Neder lands mannenhockeyteam is het vijflandentoernooi in Ka rachi zondag begonnen met een overwinning op Australië: 3-2. Bij rust was de stand 1-2. Pakistan speelde op de eerste dag gelijk tegen Engeland: 1- 1. Oranje moest tegen Australië twee keer een achterstand weg werken. Bram Lomans deed dat beide keren via een strafcorner. Aanvoerder Stephan Veen maak te in de 55e minuut het winnende doelpunt. Australië speelde op volle sterk te, Nederland miste een aantal prominenten, onder wie Brink man, Van Pelt, De Nooijer en Van Wijk. Vooral in de tweede helft speelde het Nederlands team een goede wedstrijd. Het tempo lag erg hoog. Het lukte Oranje om Jay Stacey aan banden de leggen. De centrale middenvelder kon daardoor zijn aanvallers niet goed meer bereiken. Het Neder lands team kwam toen zelf aan gevarieerd aanvalsspel toe. Coach Roelant Oltmans was blij met het spel van zijn team. „Het heeft me positief verrast hoe we speelden. We hebben veel kansen gehad; dat geeft vertrouwen voor de andere wedstrijden. Het was overtuigend." Hij noemde Step han Veen en Danny Bree de beste twee Nederlanders. Karachi. Vijflandentoernooi, eerste da§> NEDERLAND - AUSTRALIË 3-2 (1-2). 4. Choppy 0-1, 10. Lomans 1-1 (strafcorner), 28. Stacey 1-2 (straf corner), 50. Lomans 2-2 (strafcor ner), 55. Veen 3-2. Strafcorners: Ne derland 6, Australië 3. NEDERLAND: Jansen; Jazet; Van de Weide, Loots, Van Heeswijk; Veen, Delmee, Bree; Buma, Eikelboom en Van Meer. Wissels: Windt, Nieuwe Weeme, Westbroek en Lomans. Door Peter van de Berg en John Hoofs Maastricht - MW-voorzitter B. Wesly was 'even verdoofd', toen hij zaterdag ochtend vroeg bij de ruwbouw van zijn toekomstige villa aan de rand van Maastricht arriveerde. Op de versge- stucte gevel aan de straatzijde stond in slordige spuitbusletters: 'Never FC Lim burg', 'Wesley kankerlijer', 'Rot op ei kel', 'Feyenoord' en 'M.V.V.' Hij had net zijn zoontje naar het voetballen gebracht en was nietsvermoedend naar de bouwplaats gereden om te kijken hoe de werkzaamheden waren gevorderd. „Ik schrok me te pletter, geloofde mijn ogen niet. Ik was zo beduusd dat ik niet exact mee kreeg wat op de muur stond." Wesly reed linea recta naar het politiebu reau waar hij meldde dat zijn woning in de nacht van vrijdag op zaterdag was volge- kalkt met leuzen. Zijn vrouw was intussen telefonisch op de hoogte gebracht van de be kladding, Na de aangifte belde Wesly MW-directeur J. Hoen en verzocht hem te regelen dat de spreuken zo snel mogelijk werden verwij derd. De ex-wethouder van Maastricht liet de opschriften meteen met een oranje zeil af dekken, schakelde zijn relaties bij de ge meente Maastricht in en kreeg gedaan dat de anti-graffittibus op zaterdagmiddag uitruk te. Hoen zag er vervolgens persoonlijk op toe dat de bezoedelde gevel grondig werd gerei nigd. In een sjiek donkerblauw kostuum, met een MW-speldje op de revers, hield Hoen het zeil als een buitenmodelse schaam lap voor de leuzen, terwijl twee gemeente ambtenaren achter het doek probeerden de pikzwarte letters met een ruwe borstel van de witte muur te vegen. Dat lukte slechts moeizaam, omdat een verf op teerbasis was gebruikt en het stucwerk net was aangebracht. Na overleg met de ge schokte echtgenote van Wesly die persoon lijk poolshoogte kwam nemen ('Ik moet dit echt even verwerken') werd besloten de leu zen met een witroller onzichtbaar te maken. Een paar uur voor MW-Heracles (1-1) wa ren de teksten verdwenen en restte alleen een diepe kras in de ziel van de MW-voor zitter. De gealarmeerde KNVB-preses J. Sprengers was toen al onderweg van zijn woonplaats Venlo naar Maastricht om Wesly te steunen. Het bekladden van het huis is de tweede ui ting van supporterswoede over de aanvanke lijke bereidheid van de MW-voorzitter om zijn club te laten opgaan in een FC Limburg. Vorige week maandag liet Wesly de harde kern MW-fans tijdens een emotionele bij eenkomst weten te zijn teruggekeerd op zijn schreden en beloofde hij er alles aan te doen MW zelfstandig te laten voortbestaan. Hij vertelde toen brieven te hebben gekregen, waarin zijn gezin werd bedreigd. Met het bekladden van zijn nieuwe huis, op 1500 meter van De Geusselt, komen de drei gementen steeds dichterbij. Waar ligt voor Wesly de grens? Wat accepteert hij nog? Hij zwijgt. Kijkt een beetje radeloos om zich heen, verkeert in dubio, worstelt met opko mende tranen, zoekt naar woorden. Wil aan vankelijk 'niks zeggen om mensen niet op ra re gedachten te brengen.' Vermant zich dan: „Waar zou voor u de grens liggen? Bij mijn familie. Die moeten ze met rust laten. Het huilen staat me nader dan het lachen. Kunt u dat begrijpen?" De MW-voorzitter is geë motioneerd. Met verstikte stem: „Denk niet dat het leuk is anno 1997 een voetbalclub te leiden. Ik sta op zaterdag liever op de golf baan. Luister: als ze denken dat ze Wesly over de rode loper hebben kunnen binnenha len en via het riool weer kunnen lozen, heb ben ze pech. Dat bepaal ik zelf. Als ik ver trek, doe ik dat via dezelfde rode loper. Wesly noemt het aanbrengen van de leuzen op zijn huis „een teken van de verloedering van de maatschappij. Ik weiger te geloven dat voetballiefhebbers dit hebben gedaan. Nee, MW-fans doen dit niet, ook de harde kern niet. Ze benadelen hun club en dat is het laatste wat ze willen." Talavara de la Reina (anp) - Sébastien Tortelli heeft zich nu al kandidaat gesteld voor de wereldtitel motorcross 250cc. In Talavara de la Rei ne eindigde de Fransman in de eerste manche van de Spaanse Grand Prix op de eerste plaats. In de tweede manche finishte hij als derde. Zijn prestatie is des te opmerke lijker omdat de wereldkampioen 125 cc voor het eerst in de kwartliterklasse uitkwam. De Nederlanders Pedro Tragter en Leon Giesbers eindigden in de achterhoede. In de eerste manche van veertig minuten plus twee ronden leidde Tortelli van start tot finish. In de tweede manche leek hij dat te herhalen. Een valpartij verijdel de de reprise. Tortelli zakte naar de zesde plaats, maar finishte toch nog als derde. Door de val partij ging de dagzege naar de Amerikaan Tallon Vohland. Leon Giesbers finishte in beide manches als dertiende. Pedro Tragter eindigde in de eerste manche als zestiende en in de tweede als achtste. Oscar Vro- mans, die in januari een zware handblessure opliep, moest in de tweede manche opgeven. In de eerste omgang finishte hij als 24e. In Reek won de Duits/Neder landse combinatie Alois Wen ninger/Henry van de Wiel zon dag de eerste wedstrijd voor het open Nederlands kampioen schap zijspancross. De dagzege kwam tot stand door een vierde en eerste plaats. De kampioenen Jacky en Wiljam Janssen wonnen de eerste man che na een slopende inhaalrace. In de tweede reeks maakte de tweeling een snelle opmars naar de eerste plaats. Een stuurfout wierp het duo terug naar de vijf de plaats. Het leverde de titelverdedigers de tweede plaats in het totaal klassement op, vóór de Bel gische/Nederlandse combinatie Steegmans/Van de Wiel. Talavera (Spa). Cross, GP Spanje, 250 cc. Eerste manche: 1. Tortelli (Spa/Kawasaki), 2. Bervoets (Bel/Suzuki), 3. Vohland (VSt/Ya- maha), 4. Everts (Bel/Honda), 5. Beirer (Dui/Honda), 6. Demaria (Fra/Honda), 7. Dewit (Bel/Su zuki), 8. Bethys (Fra/Honda), 9. Iven (Bel/Kawasaki), 10. Cooper (GBr/Kawasaki), 13. Giesbers (Ned/KTM), 16. Tragter (Ned/Honda), 24. Vroman (Ned/Kawasaki). Tweede manche: 1. Vohland, 2. Bervoets, 3. Tortelli (Fra/Ka- wasaki), 4. Everts, 5. Beirer, 6. Demaria, 7. Bethys, 8. Tragter (Ned/Honda), 9. Iven, 10. Dewit, 13 Giesbers. Stand WK: 1. Tortelli, Vohland 35 punten, 3. Bervoets 34, 4. Everts 26, 5. Beirer 22. Keek. Open NK-zijspan: Eerste manche: 1. Jacky Jans- sen/Wiljam Janssen (Wijchen) EML-KTM, 2. Daniel Willem- sen/Marcel Willemsen (Lochem) BSU-Zabel, 3. Steegmans/Verha- gen (Bel) BSU-KTM, 4. Wennin- ger/Van de Wiel (Dui) BSU-MTH, 5. Sergis/Rasmanis (Let) BSU- KTM, 6. Schrijver/Van Mil (Berg- haren) EML-MTH. Tweede manche: 1. Wenninger, 2. Sergis, 3. Steegmans, 4. Schrijver, 5. Janssen, 6. Eddy Somers/Ludo Somers (Bel) EML-Zabel. NK-stand: 1. Wenninger 53 pun ten, 2. Janssen 51, 3. Steegmans 50. Lansink vijfde in Dortmund Dortmund - Jos Lansink is zaterdag bij de wereldbekerwedstrijd voor springruiters in Dortmund als vijfde geëindigd. De Zwitser Beat Mandli zegevierde. Hij bleef in de barrage met City Banking foutloos in de beste tijd. De Brit John Whitaker eindigde met Wei- ham op de tweede plaats, zijn broer Michael werd derde met Umour Bai. Lansink had met het paard Calvaro Z ruim zeven seconden meer nodig voor het barrageparcours dan Mandli. De Zwitser kwam in 35,72 seconden rond, Lansink deed er 43,19 seconden over. De werknemer van Stal Zangersheide steeg naar de tiende plaats in het tussenklassement van de Europese liga voor de wereldbeker. Met alleen nog de wedstrijd in Den Bosch te rijden, is Lansink ze ker van kwalificatie voor de finale, begin mei in Gothenburg. Piet Raymakers had zich al eerder geplaatst. Hij is derde in de tussen stand achter de broers Whitaker. Een handvol Nederlandse ruiters heeft tijdens Indoor Brabant nog mogelijkheden eveneens de eindstrijd te halen. Dat zijn Van der Schans, Van de Pol, Geerink, Van der Vleuten, Tops en Bril. Any van Grunsven was zeer succesvol in de dressuuronderdelen. De amazone uit Gemert zegevierde met Gestion Bonfire, helemaal hersteld na een operatie, in de Grand Prix (zaterdag) en de Grand Prix Special (zondag). In de Grand Prix bleef ze ruim voor op de Duitse olympische kampioene Isabell Werth met Amaretto, een dag later werd een andere Duitse, Nadine Capellmann-Bifar, tweede met Gracioso. De Nederlander van Duitse afkomst Sven Rothen- berger werd met Dondolo vierde en vijfde. Dortmund. CSI. Kwalificatie wereldbeker, na barrage: 1. Mandli (Zwi) City Banking 0 straf- punten, 35,72 seconden, 2. John Whitaker (GBr) Weiham 0-36,79, 3. Michael Whitaker (GBr) Umour Bai 0-37,86,4. Wulschner (Dui) Capriol 0-39,71, 5. Lan sink (Ned) Calvaro Z 0-43,19, 6. Schneider (Dui) Classic Touch 0-44,03, 7. Si mon (Oos) E. T. 4-38,80, 8. Sloothaak (Dui) Weihaiwej 4-39,65, zonder barrage: 12. o.a. Romp, Tops, 22. Van der Vleuten, 34. Van der Schans. Stand wereldbeker, Europese zone: 1. Michael Whitaker 80, 2. John Whitaker 79, 3. Raymakers (Ned) 72, 4. Sloothaak 66, 5. Ludger Beerbaum (Dui) 62, 6. Mandli 61, 10. Lansink 53, 16. Van der Schans 43, 18. Van de Pol 39, 22. Gee rink 34, 23. Van der Vleuten 33, 25. Tops 31, 28. Bril 29, 31. Romp 27. Grote Prijs Bundesrepubliek: 1. Simon (Oos) ET 0-30,67, 2. Nieberg (Dui) For Pleasure 0-31,80,3. Nagel (Dui) Windy 0-32,35,4. Lansink/Carthago 0-33,84, 5. Rodrigo Pessoa (Bra) Rose Garden 0-34,42. Championat, 1,60 m, na barrage: 1. Ludger Beerbaum/P. S. Priamos 0 strafpun- ten, 30,00 seconden, 2. John Whitaker/Virtual Village Grannusch 0-30,03,3. Si- mon/Apricot D 0-30,21, 4. Van der Vleuten/Vink Diejasper T 0-30,92, 5. Nie- berg/For Pleasure 0-31,74. Zonder barrage: 12. Tops/Operetta la Silla, 14. Gee- rink/LBH Granata, 16. Romp/Burg's Samantha. Internationaal springconcours, na barrage: 1. Lansink/Bachus Z 0 strafpunten, 36,67 seconden, 2. Geerink/LBH Granata 0-40,44, 3. Reinacher (Dui) Leo 0- 43,46, 4. Simon/Apricot D 4-38,98, 5. Skelton (GBr) Zalza 4-39,22, 16. Van der Vleuten/Vink Flower EU 4,25. Puissance, na drie barrages (muur op 2,20 m): 1. Benner (Dui) Lombardo, Jo- hannsmann (Dui) Garlic 0, 3. Brenner (Dui) Lago 4. Dressuur, Grand Prix: 1. Van Grunsven (Ned) Gestion Bonfire 1838 punten, 2. Werth (Dui) Amaretto 1780, 3. Schaudt (Dui) Durgo 1777, 4. Sven Rothenber- ger (Ned) Dondolo 1775, 5. Capellmann-Bifar (Dui) Gracioso 1756. Grand Prix Special: 1. Van Grunsven/Gestion Bonfire 1627 punten, 2. Capell- mann-Biffar/Grandioso 1615, 3. Werth/Amaretto 1602, 4. Schaudt/Durgo 1586, 5. Sven Rothenberger/Dondolo 1569. Kür: 1. Reiner Klimke (Dui) Biotop 76,91 procent, 2. Salzgeber (Dui) Rusty 75,36, 3. Werth/Welcome 74,18, 4. Van Grunsven/Partout 73,33, 5. Seidel (VSt) Graf George 72,44. Vierspannen: 1. Freund (Dui) 110,92 strafpunten, 2. Chardon (Ned) 116,42, 3. Sandmann (Dui) 117,75. Hasselt (Bel). CSI. Internationaal springconcours, op tijd: 1. Bulthuis (Ned) Vilja Wasa 0-48,52, 2. Cleeren (Bel) Gadermie 0-48,97, 3. Kingsrod (Noo) Lotus UI 0-51,55, 6. Huis in 't Veld (Ned) Tio Pepe Hay 0-56,14. Bunga Melati uitgeschakeld Porto Alegre - Bunga Melati heeft zich niet weten te kwalificeren voor de finale van het toernooi om de wereldbeker zaalvoetbal voor clubs. In de Braziliaanse stad Porto Alegre verloren de Tilburgers vrijdag in de halve finales met 7-5 van FC Barcelona. De Spaanse club speelt in de eindstrijd tegen de thuisclub Itemacional/Ulbra, dat geen genade kende met San Francisco: 11-0. Zuid-Amerikanen voor Benfica Lissabon - Benfica heeft twee voetballers uit Brazilië aangetrok ken. Het gaat om de Braziliaan Ronaldo Guiaro van Atletico Mineiro en de Paraguayaan Carlos Gamarra, uitkomend voor In ternational Porto Alegre. Beide verdedigers tekenden een contract voor vier jaar bij Benfica, dat volgend seizoen ook de Nederlanders Helder en Taument in de selectie heeft. Volgens clubpreses Manuel Damasio is het ook de bedoeling de Braziliaanse aanvaller Valdir van Sao Paulo in te lij ven. Boris Becker met familie naar Florida München - Boris Becker is met vrouw en zoon vertrokken naar Flo rida. Officieel om deel te nemen aan het toernooi van Key Biscay- ne, dat vrijdag begint. Maar Becker lijkt Duitsland nu definitief te hebben verlaten. De drievoudig Wimbledon-kampioen bezit een villa in Florida en heeft de inboedel van de kinderkamer van zijn driejarige zoon No- ah-Gabriel meegenomen. Bovendien gaf hij aan vooravond van zijn vertrek een party voor ouders en vrienden, die veel weg had van een afscheidsfeest. In de Süddeutsche Zeitung verscheen zaterdag een advertentie waarin Becker zijn Mercedes te koop aanbod. Mercedes S-600, 18.000 km., april'94, blauw-zwart metallic, bekleding grijs-zwart, nieuwwaarde 240.000 mark, te koop voor 95.000 mark. De 29-jarige Becker liet in februari al doorschemeren genoeg te hebben van Duitsland. De irritatie nam toe, nadat de fiscale opspo ringsdienst een inval in zijn villa in München had gedaan en zijn boekhouding in beslag had genomen. „Ik heb er genoeg van de melkkoe voor de Duitse fiscus te zijn," zei hij. Becker was drie jaar geleden teruggekeerd naar München. Daar voor woonde hij in Monte Carlo. Volgens vrienden overweegt Bec ker zich in de toekomst met zijn gezin te vestigen in Londen. Rust voor Godert de Leeuw Dokkum - Godert de Leeuw moet voorlopig rust houden. De ren ner uit de Foreldorado Golff-ploeg klaagt ai langere tijd over ver moeidheid. Daarnaast herstelt de sprinter, die enkele bloedonder zoeken heeft ondergaan, moeizaam van zware inspanningen. „Over twee weken hoop ik hem weer te kunnen inzetten," vertelde ploeg leider Peter Verbeek zaterdag in Dokkum. In de voorbereiding op het huidige seizoen brak De Leeuw zijn sleutelbeen. Verbeek: „Misschien dat hij na de blessure te veel heeft gegeven". Opwarmertje handbalsters tegen Georgië Raalte - De Nederlandse vrouwenhandbalploeg heeft dit weekein de in Raalte in de kwalificatiestrijd voor het WK geen moeite gehad met Georgië. Na de zege (33-17) van vrijdag de tweede overwinning met minder overtuigende cijfers (29-20). De twee wedstrijden wa ren een opwarmertje voor de confronaties met grootmacht Rus land. De thuiswedstrijd tegen de Oost-Europese gigant staat op 24 april in Nieuwegein op de rol. Daarin moet Oranje de basis probe ren te leggen voor poulewinst. Een vrijwel onmogelijke opgave, vooral omdat de Russinnen drie dagen later in Moskou een even tueel nadelig saldo kunnen uitpoetsen. Raalte. WK kwalificatie vrouwen: Nederland - Georgië 29-20 (16-9). Toe schouwers: 1200. Scores Nederland: Vaassen 9, Erkelens 4, Ordelmans 3, Veltmaat 3, Assink 2, Burgers 2, Van Linden 2, Van Goor 2, Feyen, Hek man. Neiwand betrapt op dope Launceston - Wielrenner Gary Neiwand, de voormalige wereld kampioen sprint, is betrapt op het gebruik van dope. De Australi sche wielerbond legde hem een boete op van bijna vijftienhonderd gulden. In de urinestalen van de Australische pistier werden na een wed strijd in Nieuw-Zeeland op 25 januari sporen van het verboden middel pseudo-ephedrine ontdekt. Neiwand zei zich nergens van bewust te zijn. Het verboden product zat volgens hem in een medi cijn dat hij had genomen. Sydney 2000 haalt de FBI erbij Sydney - De Olympische Spelen in Sydney in 2000 zullen niet al leen door de Australische veiligheidsdienst maar ook door de Ame rikaanse FBI worden beveiligd. De beide veiligheidsdiensten beo gen een wereldwijd informatiesysteem op te zetten met gegevens over alle bekende terroristische groeperingen, uit met name Vere nigde Staten, Europa en het Midden-Oosten. Door het systeem is het mogelijk iedere 'verdachte' onmiddellijk Australië uit te zetten. Dit jaar zijn de eerste proefnemingen met het systeem.

de Stem | 1997 | | pagina 15