E L De terriër Grote schoonmaak U bent gecontroleerd Hoffelijkheid Licht HE JA, DAT KEN I bestem bht ileid(st)er *?tee van de ZEELAND C5 NOU KOMME ZE NE MENS 'S WA TEGEMOET SI PASTORIEDIENSTEN R.K.-KERKDIENSTEN P.C-KERKDIENSTEN 1997 X 85' I I I ZATERDAG 15 MAART 1997 8526168cs van cosmetica, Irengen. Deze zomer gelijkse leiding van potheken en geeft r kandidaten met een ■en en handelen en |e ervaring. Uitstekende Ie werken zijn Ter bepaald worden, port zeker tot de tf. a./2467, 'jede kennis van de aden binnen een ïgen en opleidingen [aantrekkelijke nnelijke en vrouwelijke Ij behorende referentie- >14 JP 's-Gravenhage. |cht kunt u uw reactie i aan: PA Consulting .4 85. iministrateur' voor ons 'jaring in de autobran- jij ondersteund door brijke eigenschappen [iebben van overzicht en aar veel veranderd en kan worden. .,aan: Audi In verhoging van de kwaliteit van i het zorgaanbod. Veel aandacht pen als verbetering van het zorg- riodische werkvormen, opleiden valiteitszorg. De organisatie van bwd uit drie clusters van voorzie- dagbesteding. ich Dagcentrum de Paddestoel te van 2 a 3 jaar tot hun 16e jaar bege- g. Het gaat om kinderen van wie :n dat zij een ontwikkelingsachter- ijke handicap hebben. Sommige een lichamelijke en/of zintuiglijke Irags- of contactproblemen. Rond :en aantal van deze kinderen door wijs. Degenen die daar niet ten op de Paddestoel blijven totdat plaats is gevonden. Binnen het ontstaan voor de functie van 45%) en wij een enthousiaste man/ haar deskundigheid op het gebie :n belangrijke bijdrage kan leveren in de kinderen op het O.D.C. itvoeren van individuele en tiviteiten; dviezen in het kader van spel- verlegvormen; lerhouden van externe contacten. •lbegeleid(st)er; en met verstandelijk gehandicap e ervaring in het werken als spel- n de verschillende theorieën over de huidige ontwikkelingen; ;n multidisciplinair team; kunnen geven aan de functie. ■n zijn vastgesteld volgens de CAO liedt volgens schaal 7 (min. 2. :n fulltime dienstverband). ™or :ht bij dhr. W. Rijnen, locatiehooru 076-5147408. tot 30 maart a.s. richten aan Weilustlaan 439, 4817 TL, Bre a> personeelsfunctionaris, onder irenummer: 20.97.11. pe ambtenaren ten provincie- huize hoefden niet lang na te denken toen ze vanwege de Ar- uWet aan mochten geven wat 0 (je werkplek moest verande- [fI) Een nieuwe verstelbare bu- reaustoel stond met afstand summer één op het verlanglijst- jg. lldiis geschiedde. De nieuwe stoelen kwamen er en iedereen 1(as tevreden. Temeer daar die oude bureaustoelen voor een Pfilcje konden worden gekocht, jfenig ambtenaar maakte ge- j,ruik van dit genereuze aanbod. Immers: makkelijk voor achter de computer thuis, want met het elektronisch tijdperk slijt me nigeen na de werkdag nog vele uurtjes achter de pc. Beetje sur fen, beetje e-mailen. Haar niet lang na de nieuwe stoelen constateerde men een toename van het aantal rug klachten. Was dat meubilair dan toch niet zo goed? Dat voldeed prima. Alleen: de werknemers brachten thuis zoveel tijd door op hun 'oude' stoel dat de rug klachten toenemen. Ideetje voor de Arbodienst: oude stoelen terug naar de werkplek, de nieuwe mee naar huis. (JJ) Zeeland Rond verschijnt elke zater dag in de Zeeuwse editie van dag blad De Stem. Bijdragen deze week van Frank Deij, Jan Jonkman, Sanne Schelfaut, Jeanette Vergouwen en Wim Kooijman. De redactie stelt reacties op prijs. Geen anonieme in zendingen, en niet op rijm. Voor tips op- en of aanmerkingen belt u: 0115-645769. U kunt ook schrij ven naar: Postbus 145, 4530 AC Temeuzen. Het echte begin van de lente, 21 maart, laat nog even op zich wachten, maar Zeeuws-Vlaanderen koesterde zich begin deze week al in het voorjaarszonnetje. In koopplaatsen als Hulst en Sluis en ook aan de kust zette de horeca inderhaast de terrassen buiten. Soms nog achter glas, want een koutje is gauw gevat. Maar één zwaluw maakt nog geen zomer, en eind deze week sloeg het weer om. Desondanks zijn de betere tijden aangebroken, want in mening huishouden is deze week voor jaarsschoonmaak begonnen. 'De winter er uit slaan', heet dat. Fris en welgemoed op naar een nieuwe lente. foto wim kooyman De Zeeuws-Vlaamse politie werkt hard en dat willen ze we ten ook! Niet alleen rollen ze de ene na de andere drugsbende op, ook houden ze voortdurend intensieve verkeerscontroles in onze streek. Meer dan 200.000 raertuigen hebben ze vorig jaar gecontroleerd. Het zit hen be hoorlijk dwars dat slechts tien procent van de bestuurders dat merkte. De rest kreeg namelijk geen bon thuis en wist van de prins geen kwaad. Daar brengt de politie nu veran- ïg in; een halve kilometer achter de heimelijk metende ra darpost ziet u binnenkort een bord met de tekst: U bent gecon troleerd. Hoogstwaarschijnlijk goed bedoeld, in het kader van de verkeersveiligheid maar ze weten niet wat ze aanrichten. Controle is de vloek van de ja ren negentig! Wij worden altijd en overal gecontroleerd! Als u ïkt dat uw geheime zonden geheim blijven, bent u niet van tijd. Vergeet het maar, ge heime zonden zijn een zoete herinnering aan vroeger toen we nog zonder plastic geld en zon der computers probeerden te overleven. Control es zijn overal en nog het vaakst waar wij ze het minst vermoeden. Sommigen, zoals de ffleteropnemer en de honden- controleur, doen alsof ze open lijk controleren. Zij bellen net- aan en zeggen waar ze voor komen. De vraag is wat ze onge- gd en ongemerkt registre- v ren terwijl wij nietsvermoedend onze voordeur wijd openzetten. gebruiken methodes waar foor wij onwetend in allerlei anden belanden. Alle gege- vens uit ons dagelijkse doen en laten worden geregistreerd. Pri- vacy wordt een ingrediënt van conscience fiction roman. Sinds kort is het bij mij van ad naar erger gegaan: ik vertrouw niemand meer. De bi bliotheek probeert mij gerust te stellen door te zeggen dat mijn onde boeken niet geregis treerd worden. Maar ik weet ze- ®r dat dat doorgestoken kaart 4 2e spelen allemaal onder één hoedje. Ook in de boekwinkel ben ik niet veilig. Terwijl ik daar een boek inkijk, word ik uit drie verschillende hoeken gefilmd. Onder het mom van 'wij waken over uw eigendom men', hangen overal en nergens onopvallende camera's. Regel matig controleer ik de verbor gen hoekjes in mijn huis; van daag of morgen hangen daar ook van die dingen met hetzelf de bordje erbij. Het ergste is dat ik niet weet wie 'wij' zijn. 'Het wakend oog' is een con stante factor in mijn leven ge worden. Mijn familie vindt dat ik minder mededeelzaam ge worden ben. Vindt u het gek? Ik weet immers niet meer wie er te vertrouwen is. Ik wil iedereen te slim af zijn en daarom zet ik geen afzender meer op mijn post. Ook geen postcode. Zeker geen postcode. Desondanks we ten ze mij te vinden; een brief die ik niet goed geadresseerd had, kwam terug in mijn brie venbus. Geopend! Met een briefje erbij dat ze in mijn brief gezocht hebben naar de afzen der. Nu zet ik dus ook in mijn brieven geen afzender meer. Ik zal gek zijn, mij zullen ze niet te pakken krijgen. Sinds kort ben ik in therapie. Daar leren ze mij, samen met een groep lotgenoten, om de controles te vergeten. Om weer te leven alsof er niets aan de hand is. Ik probeer de therapeut te vertrouwen en ik voelde mij al een beetje beter. En daar komt nu die politie, dwars door mijn therapie heen. 17 bent gecontroleerd. Dat pro beer ik nou juist te vergeten! De man in houthakkershemd toont trots zijn brede gespierde borst en kijkt overmoedig en uitdagend in de lens van de ca mera 'Ik rij hoffelijk, iets op te gen?' staat te lezen op het affi che. Persoonlijk heb ik er niets op tegen, stoere jongen of softie, ferme meid of keurige da me....hoffelijkheid mag van mij hoog in het vaandel geschreven worden. Maar de meeste weggebruikers gedragen zich anders. Kijken naar de affiches dan doen ze, maar de goede raad wordt wel met meer dan 120 kilometer per uur aan flarden gereden. Binnen de vijf minuten maakte ik in de Wase hoofdstad de vol gende overtredingen mee: de achter mij rijdende auto pas seerde me rechts toen ik remde omdat het stoplicht op oranje stond en reed scheurend door rood licht. De vrachtwagen die voor mij stond, bleek op de verkeerde voorsorteerstrook te staan en blokkeerde daarom het hele kruispunt omdat hij niet van plan was een omweg te maken. Op het volgende kruispunt stopten twee vrachtwagens en de chauffeurs converseerden twee minuten zodat ook dat kruispunt vol liep met toeteren de wagens. De voetgangers die zich uiteindelijk op de over- steekstrook waagden, zagen au to's stoppen, maar werden bijna ondersteboven gereden door fietsers. Zelf werd ik, tijdens mijn kronkelende rit langs ver keerd geparkeerde auto's in een eenrichtingsstraat, geconfron teerd met meerdere tweewielers die al wijzend naar de bekende plek op het voorhoofd mij pro beerden duidelijk te maken dat niet zij maar ik echt iets deed wat hen niet zinde. Na die vijf minuten hoffelijk heid was ik toe aan een drankje. De cappuccino smaakte bitter, maar werd verzoet door het echtpaar dat binnen kwam met een hondje waarvan de snuit op ondeugd stond. De heer vroeg beleefd aan de kelner of de hond ook binnen mocht. „Maar na tuurlijk meneer, ik mag hier zelfs binnen," was het hoofse antwoord. (JV) De terriër. Zo luidde een van zijn bijnamen toen hij, lichtjaren ge leden, furore maakte op de Zeeuwse voetbalvelden. Hij had nooit veel hoeven te doen om dat predikaat opgeplakt te krijgen. De trainer had al op de eerste trainingsdag gezien wat voor vlees hij met de nieuwe aanwinst in de kuip had gekregen. Fana tiek als de nieuwkomer was, liet hij bij het sprinten bijna ieder een achter zich. En bij het partij tje had de spits, een vent met naam, hem drie keer moeten passeren voordat die verder kon. En dan nog moest hij snel zijn want Kees, zo heette de terriër in het echt, zat hem alweer voor de vierde keer op de hielen. Het zat in zijn natuur. Alles wat- ie deed, deed-ie met een gedre venheid van een commando in opleiding die zijn groene baret wilde halen. Kees kon niet be grijpen dat een ander niet het zelfde fanatisme aan de dag kon Dat bracht hem wel eens in con flict met zijn omgeving. Want hij nam geen blad voor de mond als zijn medespelers geen inzet ver toonden. 'Als het niet lukt met voetballen kun je er altijd nog voor vech ten', was zijn motto. Hij schreef dat in het veld niet op een brief je. Kees dacht altijd hardop. Zo kon hij zich ook vreselijk lopen Het moest een geslaagd feestje worden. Er waren voldoende drank en hapjes aangesleept om de bende feestgangers tevreden te stellen. En ook aan de versiering was gedacht. De feestneus had slingers gekocht en zelfs paars crèpe-papier om de lampen te bekleden om zo een sfeerrijk licht te creëren. Hij sleepte een stoel erbij en begon driftig aan de klus. Het crèpepapier, plakband en schaar lagen al netjes klaar maar eerst, stelde hij, moest het licht uit want anders zou hij zijn handen nog verbranden. Met vereende krachten trok hij aan de lampenkap en na een paar minuten stevig trekken schoot de kap van zijn plaats. „He, He, da's gelukt," mompelde hij. „Nu nog die lamp eruit draaien en dan kan die kap er weer op. Kan ik 'em eindelijk versieren." Zijn vriend zag het allemaal gebeuren en liep naar het lichtknopje. „Je kan ook gewoon dit ding hier indrukken hoor, hoef je al die moeite niet te doen om het licht uit te krijgen..." Het feest was geslaagd. (SS) ergeren aan een in zijn ogen be lachelijke beslissing van de scheidsrechter. Dat gebeurde de laatste tijd steeds vaker. Want de afdeling waarin hij voetbalde, kreeg elke zondag scheidsrech ters die het vak nog moesten le ren of nooit verder waren geko men. Die laatsten waren het ergst. Die wisten niet beter en durfden een discussie op argumenten niet aan. Ze hielde zich bij de eerste oprisping van Kees liever vast aan hun machtspositie. 'Als je je mond niet houdt, kun je vertrek ken'. Waarop Kees steevast mompelde en soms ook schreeuwde: 'Die heeft thuis zeker niets te vertel len'. De terrier liep inmiddels al meerdere decennia op de velden. De tijd had nauwelijks vat op hem gekregen. Want hoezeer zijn lichaam toch ook alle ongemak ken van een veertiger moest heb ben - zonder zwachtels viel het uit elkaar - op het veld was dat nauwelijks te merken. Nog steeds moest een tegenstander hem drie keer voorbij. Hij duld de gewoonweg niet dat er met zijn voeten gespeeld werd. En zo had-ie door de jaren heen de reputatie gevestigd van een volhouder, een bijter, een overle ver. Kees was een monument van onverzettelijkheid geworden. Daarbij kon hij ook nog goed voetballen. Maar hoezeer de natuur tot dan mild voor hem was geweest, de tijd ontlopen lukte ook hem niet. Op een dag moest Kees een nieuw gebit. Zijn tanden waren altijd een zwakke kant geweest al had-ie er in zijn jonge jaren bij gepaste gelegenheden menig bierflesje mee geopend. En zo gebeurde het dat-ie zich kortgeleden met goed gemoed, doch tandenloos, voor weer een wedstrijd meldde. Doch hij werd niet opgesteld. De coach liet hem keihard vallen. De motivering: Kees kon zich niet meer in zijn tegenstander vastbijten. (FD) i s nouw's 'n schoon werk si, g'èt zeker ook ®e' o.l gelezen in de krant? ttepelisie ergest gekonterleerd èt, zette z'int "ZTvolgt in de goskant, o n Poor ondert meter wijjer, 'n bord: Ge zij wconterleerd! Ouwt'r rekenuk mee. °Mi da n'n elen groten vooruitgank. Ik wed °99e gij d'r ook zo over deenkt eeh? moen segewoordug geregeld 's naor Terneu- en wijjer naor gunste kant. ovoor? Daor ijj geen uitstaans mee; ne mens Da ri,a"eS Zed'and- o is nou emaol zo, maor daor gaot nie over, yoo d over d.p r,pi; font 1 over de pelisie, O» jovve kik nou over Desdijk rai of last 'olen, eel lekker rai'k daor nooit nie. Ge oo rl>eet noo'tn*ewaor ze staon. Op Kuitaort of t °°?te Van n os tees keer? oe n'n mensIJ speel op zeker en ij raotij orter as tachtug niemeer. Of vijftug vaneigen waorta moet. Overlest aoie ze mij ost te stekken op d'Oukappel. Gelulckug knipperden d'r enen mee zijn lichten en ik verminderden mijn vaort pijlsnel. Da's bots ammel niemer nodug gelukkug agge da bord maor emaol gepasseerd zijt. Eer nie vaneigen, want dan keun z'r toch staon en zijj ouw centen evegoed kwijt. Maor pak nou dan z'op Kuitaort staon en ge zie tan da bord last de wegt, dan keuj daornaor lekker deurtrappen; geen mens die a d'ou nog iets in de weg legt! Gij è't g'ad! Gij weet nouw aor ze stingen. Wa zedde...op twee plekken tegelijk? Da geloo'k nie oor. Daor enk nog nooit nie van g'oren. Ank in de krant kijk lees'k alt: Van zo tot zo laot stinge ze daor, toen bij...en gao zo maor deur. Agg'emaol da bord gepasseerd zijt, kijkt'r geen mens niemer naor, oe ard ofge scheur! Voor geestelijke bijstand in het weekeinde is onderstaande pasto rie te bereiken. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Huist, Hontenisse en Koewacht - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. L. Mathijssen, Hulst, tel. 0114-314440. WEST-ZEEUWS- VLAANDEREN Van zond. 12 u. tot maand. 20 u. Past. H. de Vrieze, tel. 0117- 491472 (bgg. Ziekenhuis Oostburg: tel. 0117-459000). KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Axel, Westdorpe, Sas van Gent, Zuid- dorpe - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. W. Vervaet, tel. 0115- 561532. WEST-ZEEUWS- VLAANDEREN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zond. 9.15 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zond. 10 u. Eede - H. Maria ten Hemelopne ming zat. 19 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper, zond. 10.30 u. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Clinge - H. Henricus. zat. 19 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelopne ming. zond. 9.30 u. St. Jansteen - H. Johannes de Do per. zat. 19 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau- lus. zond. 9.30 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zond. 11.00 u. Heikant - H. Teresia. zond. 9 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 11.00 u. Koewacht - H. H. Philippus en Ja cobus. zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornells, zat. 19.00 u. Nieuw-Namen - H. Joseph, zond. 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 9.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19.00 u. Sluiskil - St. Antonius. zond. 11.00 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 9.30 u. Axel - H. Gregorius de Grote, zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 9.30 u. Terneuzen - H. Willibrordus (Tri- niteitskerk). zat. 19.00 u. Verrezen Christus: zon. 9.30 u. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 11 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zond. 9.30 u. zaterdag ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderskerk): 10 u. Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 u. Vlissingen ('t Anker): 9.15 u. zondag HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg (Ontmoetingskerk): 10.30 u. ds H. Valk. Axel: 10 u. ds. de Boer. Biervliet: dienst te IJzendijke. Breskens: 9.30 u. ds. Leentfaar. Cadzand: geen dienst. Groede: 9.30 u. ds. A. van Andel. Hoek: 10 u. ds A. van der Maat. Hontenisse: 11 u. ds A. de Meij Me- cima. Hoofdplaat: dienst te IJzendijke. Hulst: 9.30 u. ds. A. de Meij Meci- ma. Nieuwvliet: 10 u. ds. C. Hoogen- doorn. Oostburg: 10 u. ds. van Duinen. Retranchement: 11 u. ds. Hou- waart. Sas van Gent: 10 u. ds. R. Waster- val. Schoondijke: 9.30 u. ds. R. Blok land. Sint Anna ter Muiden: geen dienst. Sint Kruis: geen dienst. Sluis: 9.30 u. ds. Houwaart. Terneuzen: (Grote Kerk): 10 u. ds. D. Koelman. (Goede Herderskerk): 10 en 19 u. ds. C. van Alderwegen. (Opstandingskerk): 10 u. ds. M. Rouw. (De Honte): ds. D. Stap; (Huize Ter Schorre): 10.30 u. ds. M. Taalman-de Ruiter. Waterlandkerkje: 11 u. dhr. I. En- de. IJzendijke: 9.30 u. dhr. Van Bauw- hede. Zaamslag: 10 u. ds. H. Reinders, 19 u. ds. A. de Haan. GEREFORMEERDE KERK DIENSTEN Axel: 10 en 17 u. ds. W.J. van de Griend. Terneuzen: (Opstandingskerk) 10.45 u. ds. A. Klap. Zaamslag: 10 u. ds H. Reinders, 19 u. ds. A. de Haan GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 u. leesdienst, 15 u. ds. J. Burger. Hoek: 9.30 u. ds. A. Souman, 15 u. ds. L. Leeftink. Terneuzen: 9.30 u. ds. P. Storm, 15 u. ds. A. Souman. Zaamslag: 9.30 u. ds. L. Leeftink, 15 u. ds. P. Storm. CHRISTELIJK GEREFORMEER DE KERKDIENSTEN Zaamslag: 9.45 en 15.15 u. lees- diensten. EVANGELISCHE GEMEENTE Hulst: (Mavo school 'Het Rave lijn'): 10 u. C. Goudswaard. Terneuzen: (De Kandelaar) 10 u. dhr. W. Koster. VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Breskens: 9.30 u. ds. E. Spee. Retranchement: 10 u. dhr. J. Ver- duijn. Nieuwvliet: 10 u. ds. E. Spee. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10.30 u. ds. Tj. Post- ma. Goes: 10 u. M.C. Postema. Middelburg: 11 u. dhr. Chr. Kley. Vlissingen: 9.30 u. dhr. Chr. Kley. NIEUW-APOSTOLISCHE KERK Terneuzen (Schuberthof 31): 10 u. dhr. R. Brink. S.O.W. DIENSTEN Aardenburg: (Ontmoetingskerk), 10.30 u. ds. H. Valk. Oostburg: (gereformeerde kerk), 10 u. ds. J. Riesebos. Oostburg: (hervormde kerk), 10 u. ds. C. van Duinen CHRISTENGEMEENTE DE HOEKSTEEN Oostburg: (De Hoekzak) 10 u. dhr. J. Kamp. 35 Aflevering 502 Het liedje dat we vonden in de bundel die T. Dhaens-Hoefeijzers ons ter beschikking stelde, komt van een oud Vlaams liedblad. We herin neren ons familiefeesten waar dit - of een soortgelijk - lied ingezet werd door de mannen tegen de tijd dat ze al opmerkelijk vrijmoediger geworden waren dan toen ze binnenkwamen. De vrouwen begonnen dan direct zeer misprijzend te kijken en deden verder of ze er niet meer bijhoorden. Was dat dit of toch een ander lied? Hoe dan ook, op de wijze van 'Elle a perdu son pantalon' zongen ze: ER HING 'NE PEKELHARING AAN Een lief meisje wil verstaan, wou ook eens uit visschen gaan Naar buiten, naar buiten, met net en lijn belaan Om eens te doen haar gril, wilde die lieve vriendin Gaan visschen, gaan visschen, zeer blij verheugd van zin. Zij ging visschen zonder kaart, naar de Herenthalsche vaart En wierp haar lijntje in 't water heel bedaard. En buiten hare weet zoo had ze seffens beet. Ze zuchtte wijl z' het aas rap in de hoogte smeet. Refrein: Er hing 'ne pekelharing aan Zij kon haar daar niet aan verstaan, En ze dacht van snoek of brasem te gaan vangen In de plaats zag ze 'n pekelharing hangen. Ze dacht van paling of van louw, Mede naar huis te brengen gauw, Heeft ze daar lang om getreurd 't Geen met visschen was gebeurd Ze kwam met een mandje pekelharing afgesleurd. Komaan sprak ze gegeneerd, alles nog eens geprobeerd Dat ik niets kan vangen, wat is de moeite weerd. Maar een jongeling galant, kwam ook aan den waterkant Met schepzak, met korf en lijntje in de hand, En hij sprak haar zeer beleefd, is het mij gepermitteerd Dat ik mij naast u zet, dan zal ik zijn vereerd. En wijl ze zit neer, kreeg ze beet keer op keer, ze sprak het is 'ne snoek, geloofde dat meneer. Refrein: Na dit kleine avontwuur aan den waterkant heel guur Zingt kennis en vrienden tot zelfs haar gebuur Als z' haar op straat zien gaan is z' heelal aangedaan. Dan ziet men haar loopen met d'oogjes neergeslaan Steeds klinkt het 't is ongehoord altijd maar 't zelfde woord! Waar ze gaat, waar ze staat dit liedje altijd voort, Zij weet niet hoe 't kan zijn, want allen groot en klein Roepen haar achterna het zelfde refrein: Refrein: Pegam.

de Stem | 1997 | | pagina 29