Knap herstel van Bert Timmer Wielerclub krijgt zijn 4opvanghuis' 'Onze jeugdafdeling is springlevend' Ernest Faber begint vandaag opnieuw NAC' er Oostrom op proef in Zuid-Korea HW'24 viert feest bij behalen titel lerneuzenaar legt na deceptie in librestrijd beslag op titel bands toten ESTEM SPORT ZEELAND B3 Comités dikke bandenwedstrijden trekken aan de bel DESTEM ZILVEREN SCHOEN TOPSCORERS-KLASSEMENT Fred Andriessen van toernooicommissie voetbalvereniging Hontenisse: SPORTNIEUWS KORT Veere - Kloetinge krijgt staartje Jeugdig Zeemeeuw wint topper Finale indoorseizoen in Heikant Philippine verslaat Arrow Grand Prix-toernooi badminton BKC speelt promotiewedstrijden I I ZATERDAG 15 MAART 1997 Lswielermedewerker Wiet - Tim Robijn, voor- Lvan de wielervereniging W'S-Vlaanderen, is ver- 'A met de toezegging van .gemeente Terneuzen om 'opvanghuis' te plaatsen "ijet trainingsparcours voor Mgdwielrenners van zijn Omging- ijjjs de presentatie van de hereniging Zeeuws-Vlaan- deed de preses een drin- •j beroep op de gemeente Ter- jea om voor deze accommo- :i te zorgen. Door de toezeg- te hebben ouders en begelei- ders van wielrenners een onder komen. „Dat is ook nodig. Je kunt die ouders toch niet zomaar steeds laten wachten totdat hun zoonlief klaar is met trainen. We zijn er blij mee in elk geval," al dus Robijn. Hij gaat zich dit seizoen trou wens speciaal toeleggen op de jeugd. „Daar moet de toekomst van de vereniging vandaan ko men. Ik vind dat belangrijk. Daarom vind ik het jammer dat ik nu geluiden heb vernomen dat bepaalde comités dikke banden wedstrijden zouden afblazen." Robijn kreeg die waarschuwende woorden te horen deze week tij dens een bijeenkomst van de commissie wielerbreedtesport. Volgens Jan van Hanegem was er alarmerende brief gekomen van de jeugdcommissie. „Dikke ban den wedstrijden houden, vinden ook wij belangrijk. Maar ik denk dat de organisaties straks voor alle kosten zullen moeten op draaien. Rabo promoot dit pro ject wel, maar als je al wat geld ontvangt voor een wielerevene- ment en je wil daarnaast ook nog eens een dikke bandenwedstrijd, dan is de kans heel groot dat je geen extra financiële steunt meer krijgt. En daar rekenen de co mités in feite wel op. Het bete kent dus een verzwaring van de organisatiekosten en dat is jam mer. Is ook niet bevorderlijk voor de ontwikkeling van het jeugd- wielrennen in Zeeland." De commissie jeugdwielrennen met daarin onder meer Frans Bouchaut, Ben Zaan, Agneta van den Dries en Frank de Bruycker stak tot nu toe altijd erg veel tijd in de organisatie van dikke ban denwedstrijden. Zij hielden zich ondermeer bezig met inschrijving en jurering. Die taak wil men blijkbaar wat verzachten. Hier lijkt daarom een taak weggelegd voor de beide wielerverenigingen. Immers, de jeugd wordt opgeleid om straks in het shirt rond te rijden van een van de beide Zeeuwse wieler clubs. Inmiddels zouden enkele comités in Midden-Zeeland overwegen om de dikke bandenwedstrijd van de kalender te schrappen. iiionze biljartmedewerker Itmeuzen - Negen jaar Beid Bert Timmer het tondsbiljarten op indivi- liieel niveau voor wat jet was. Wel bleef hij ac- lief in het team van BW si binnen de Biljart Fe- ieratie Terneuzen Stad BFTS). Aanvankelijk ;ep de terugkeer naar jet KNBB-biljarten op een deceptie uit, want hij werd laatste in het kam pioenschap eerste klasse iibre van het district Zeeuws-Vlaanderen. Een antal weken later leek jet wel of hij een meta morfose had ondergaan, lande onzekere en uitge blust ogende biljarter die ia de eerste klasse libre stond te schutteren, was Éts meer te zien. Vol lelfvertrouwen werkte tij de regionale titelstrijd derde klasse bandstoten li in café De Troubadour te Clinge en werd kam- BILJARTEN 'Het kan verkeren, zei Bredero'. Deze veel gebezigde uitspraak is niet in de laatste plaats van toepassing op de 44-jarige Bert limmer uit Terneuzen, als men de twee genoemde kampioen- schappen tussen 10 januari en 2 maart in ogenschouw neemt. De rondborstige Bert Timmer heeft er wel een verklaring voor. Hij stelt: „Voor het kampioenschap eerste klasse libre had ik me werkelijk te pietter getraind. Ik wilde sterk terugkomen na zo veel jaar niet aan individuele kampioenschappen voor de KNBB deelgenomen te hebben, maar ik wilde net iets te graag. Ik forceerde de zaak. Voordat dit kampioenschap be gon, was ik in feite leegge- speeld, om het zo maar eens te zeggen. Niets lukte meer en met een moyenne net boven de de- gradatiegrens van 4,00 en een laatste plaats moest ik genoegen nemen. Als je weet dat ik in de voorwedstrijden bijna een ge middelde van zes had gespeeld, dan spreekt die terugval voor zich. Na dat kampioenschap nam ik me voor om de keu eens een tijdje in de hoek te laten staan. Dat werkte heilzaam, want toen de voorwedstrijden derde klasse bandstoten begon nen, was ik weer fris en speelde goed. Ik plaatste me met 2,19 voor de eindstrijd in Clinge." Als een trein „Ook voor dat kampioenschap heb ik niet te gek veel getraind, omdat ik bang was hetzelfde mee te maken als in Eede. In Clinge liep het vanaf de eerste caramboles als een trein. Vooral in de vijfde ronde ging het voorteffelijk. Toen zette ik de kortste partij neer: 55 carambo les in 12 beurten. Alleen in de zesde ronde verloor ik van titel verdediger Bollie Linek. Door dat verlies was er sprake van een echte finale tegen Pierre Levrier. Ik moest behoorlijk diep gaan om de winst veilig te stellen." Voor zijn non-actieve periode van negen jaar in KNBB-ver- band was Timmer een gevreesde finalist binnen het Zeeuws- Vlaamse, maar ook daarbuiten. Hij veroverde enkele districtsti- tels, zowel individueel als met het team van BW, en was in ge westelijke en zelfs nationale kampioenschappen present. „Met het team zijn we eens doorgedrongen tot het Neder lands kampioenschap. Dat was een bijzonder leuke ervaring. Individueel is me dat eveneens gelukt. In de tweede klasse libre werd ik districts- en gewestelijk kampioen. In de nationale eind strijd werd ik tweede. Ik was er dicht bij. Jammer dat het net niet lukte, maar een tweede plaats is op zich ook mooi." Bert Timmer begon op 17-jarige leeftijd te biljarten bij de vere niging De Poedelaars in café De Schelde te Terneuzen. Door de jaren heen vertoonde hij een geleidelijke progressie. Die stond er borg voor dat hij nu uitkomt in de eerste klasse libre en sinds kort promoveerde hij naar de tweede klasse band stoten. „Dat is een zware klasse. Wel iets te sterk voor mij, denk ik, maar dat is voorlopig mijn grootste belang niet. Dat staat van vrijdag 4 tot en met zondag 6 april te wachten. Dan moet ik uitkomen in het kampioenschap derde klasse bandstoten van het gewest Zuid-Nederland, dat in St.-Willebrord gehouden wordt. Als ik het niveau haal van Clin ge, dan zie ik mogelijkheden op een ereplaats wel zitten. Ik zal me wel voorbereiden, maar me finaal leeg spelen zoals ik des tijds voor de eerste klasse libre deed, dat zal me niet meer ge beuren." Bert Timmer, de Terneu- zenaar die op knappe wijze de titel veroverde in de derde klasse bandstoten van het district Zeeuws-Vlaanderen. FOTO WIM KOOYMAN W. H, Rietjens (HW'24), P. BOM (SSV'65) 17 doelpunten, IA. van Hanegem (Yzendijke) H doelpunten, A. Human (Dauwendaele), P- Kamstra ('s Heer Arends- kerke), N. de Wolff (Sluiskil), AWauters (Vogelwaarde) 12 doelpunten, W- R. Mohr (Heinkenszand), f. Landa (Terneuzense Boys) 11 doelpunten, 11/13. C. Blommaert (HW'24), van de Dries (Kapelle), J. ™isen (Koewacht), R. Bayra (wuiningen) 10 doelpunten JVW. T. Hanny (AZW), R. (Hansweertse Boys), P. agen (HW'24), E. de Groene (Luetor'88), O. Doe- land (RCS), F. Goedegebuure ('s Heer Arendskerke) 9 doel punten, 20/24. E. di Martino (Axel), M. Jonckman (Goes), A. van Noor den (Kruiningen), M. de Groote (SSV'65) 8 doelpunten, 25/31. S. de Ruysscher (Bres- kens), C. Osmamovski (Bres- kens), E. Leonhart (Dauwen daele), J. Kivits (Kapelle), P. Schipper (Kloetinge), A. Nieu- wenhuyse (Kruiningen), M. de Ruysscher (Yzendijke) 7 doel punten. CLUBSCORE: Kapelle 43 doelpunten, Kruiningen 42 doelpunten, Dauwendaele 38 doelpunten. '"'lohn Nijssen a De voorhoede van NAC was door de hardnekkige bles- s|jVan Twan Scheepers en Zeeuws-Vlaming Mare Minnaert bet verblijf van Earnest Stewart in de States al sterk uit- Daar bovenop komt de overgang van reserve-spits 'ostrom naar Poohang Steelers in Zuid-Korea. Door Eddy de Schrijver Kloosterzande - „Onze jeugdafdeling bloeit. Met 110 jeugdleden kunnen we best trots zijn, maar is het vaak moeilijk om die gastjes allemaal aan het voetballen te houden. Dat lukt ons vrij aardig met 26 jeugdleiders. Hontenisse is op de goede weg. Ook in het eerste voetballen voorna melijk jonge spelers onder leiding van Ad Roovers. De toekomst ziet er rooskleurig uit. Daarom is het van belang om zo nu en dan uit te pakken." VOETBAL Dat zegt Fred Andriessen, die bij voetbalvere niging Hontenisse de public relations behar tigt van de toernooicommissie. „We hebben een speciale toernooicommissie die bepaalde activiteiten op zich neemt zoals op tweede paasdag, op koninginnedag en op 16 en 17 mei als een tenten- en feestkamp wordt opgesla gen. Op 24 mei is er een voetbalmiddag waar - als het aan de toernooicommissie ligt - een paar bekende voetballers present zullen zijn. We zijn bezig met de gebroeders Mühren. Op die voetbalmiddag doen 25 pupillen mee en er kunnen er nog 25 bijkomen door middel van een prijsvraag. Op ons Golff-Neve-Schake- laartoernooi op tweede paasdag zal Erik de Koeijer, doelman van het zo succesvolle Moes- kroen, de prijzen uitreiken in Kloosterzande. Die dag wordt een hele happening met allerlei leuke dingen voor de jeugd en de begeleiders," aldus Andriessen. De commissie bestaat verder uit Mark Baart, Honnie Claessens, Paul de Kort, Danny Pauwels en Ad van Rijssen. „We zitten allemaal op dezelfde golflengte en dan is het altijd prettig samenwerken. Trou wens, de hele gemeenschap in Kloosterzand is bij het voetballen betrokken en die contacten proberen we warm te houden. Voetbal neemt hier toch een belangrijke plaats in. Daarom bewonder ik het ook dat bijvoorbeeld Vogel waarde en SDO'63 uit Lamswaarde samen werken. Die hebben te weinig A-junioren om een elftal op de been te brengen en dan moet het mogelijk zijn om dat samen te doen. Zo help je elkaar en dat werkt. Met dat probleem kampen wij nog niet, maar je weet nooit wat er nog gaat gebeuren. Het is een moeilijke leef tijd, want de jongens krijgen andere interesses of ze gaan elders studeren. Dan ben je die meestal kwijt voor de vereniging en dat is jam mer, maar mochten we in de toekomst in de problemen komen te zitten, dan hopen we ook met andere verenigingen te kunnen samenwer ken." Jeugd Kloosterzande, en dan met de name de voet balvelden van Hontenisse, staat op tweede paasdag en op koninginnedag dus in het teken van de jeugd. Dan komen er heel wat vereni gingen in de wei. „Zoveel zelfs dat we op het gemeentelijk zwembadterrein nog een voet balveld zullen realiseren. Dat zegt voldoende. Het krioelt hier van de voetballers op die dag." Op 31 maart komen de E- en F-pupillen van onder meer Wemeldinge, Vogelwaarde, Axel, Terneuzen, Walcheren, STEEN, Jong Ambon, HW'24, Dauwendaele, Excelsior en natuur lijk Hontenisse in de wei. Rond de terreinen is er volop vertier met een springkussen, een bal lentent, gratis broodjes frikandel en frisdrank en onder de leiders wordt een gratis verloting gehouden. „We moeten tevens gebruik maken van de kleedruimten van de handbalvereni ging en de plaatselijke gymnastiekzaal, terwijl Tieleman een aantal containers beschikbaar stelt. De toernooicommissie zit op die dag op een centraal punt. Daar is tevens het secreta riaat gevestigd," aldus Fred Andriessen, die de voetbalbacil te danken heeft aan vader Johan, die jarenlang het doel van het eerste team van Hontenisse met verve verdedigde. Op koninginnedag is het eveneens raak in Kloosterzande. Dan is het de beurt aan de A-, B- en C-junioren. Op die dag komen de teams van Halsteren, Vogelwaarde, Kapelle, Terneu zense Boys, BSC, Spui, Axel, STEEN. GPC, Graauw, Vlissingen, Walcheren, Excelsior, HW'24, RCS, Dauwendaele en Hontenisse binnen de lijnen. Andriessen: „We zijn er weer klaar voor. Het is als jeugdleider leuk werken. Je krijgt van iedereen medewerking. Als de spelers wat ouder worden, dan wordt het ove rigens wat moeilijker om nog diezelfde steun te krijgen, maar we blijven optimistisch ge stemd." -iaricte ex-Telstar-speler is weggegaan. Een vijf- test moet uitwijzen of hij iet P - 'S Vüor eer" IC uricf van C'er Luer van Roda fcSd6u%en. voormalig trainer van ?eer Emmen zit bij Poo- uithnt rs en kende Oostrom verleden. „In Zuid-Korea mJv nde week de nieuwe Doet 6 van start- Deze club e,n za' een Nederlandse directp binnenhalen," weet "AC rr ^artin Vreijsen van i1 noch trainer Wim Rijs- „i. s,erS gelukkig met het re- ®kere vertrek. „De spoe- kerL ®ns'°tte dun," stelt Rijs- -86,1 v°or de naar Japan ver huisde goalgetter Graham Ar nold kwam natuurlijk Richard Roelofsen en NAC trok ook spits Zlatko Arambasic aan. De Au straliër is echter amper een griep te boven. Sander Oostrom was in de ruim anderhalf jaar dat hij nu in Breda zit veelvuldig geblesseerd en dus zelden een vaste keus. „Ik denk dat hij hooguit tien maal be schikbaar is geweest," oppert Vreijsen. „Eind dit seizoen loopt zijn con tract af en een verlenging is niet aan de orde. Daarvan is Oostrom op de hoogte." Derhalve vond de directeur het moeilijk om de voetballer de kans op een interes sante transfer te onthouden. Van onze verslaggever Eindhoven - Een jaar geleden werd hij nog beschreven als een rots in de branding, maar vanavond, tegen Fortuna Sit- tard, begint Ernest Faber ge woon van onder af aan. In het hart van de defensie van PSV dankt de 25-jarige Veldho- venaar zijn plaats aan een schor sing van Jaap Stam. Het wordt zijn eerste basisbeurt in het keur korps van Dick Advocaat sinds woensdag 28 augustus. Op die avond in Volendam verdween Fa ber voor lange tijd in de lappen mand. De periode vol tegenslag begon al eerder, maar vorig sei zoen speelde Faber eerst nog acht maanden stoïcijns en solide in de Eindhovense afweer. „Dat seizoen was voor mij het seizoen van de waarheid. Ik wilde voor mezelf weten of ik het niveau van PSV aankon," zegt Faber. Hij kreeg eind februari van het vorig jaar de bevestiging van zijn goede prestaties in de vorm van een nieuw en langdurig contract. Een basisplaats had hij inmiddels lang en breed veroverd. Op zaterdagavond 16 maart, mor gen een jaar geleden, belandde Faber echter plotsklaps aan de keerzijde van het succes. In een wedstrijd tegen FC Utrecht wilde hij zijn kracht in een luchtduel meten met John van Loen. Terug op aarde scheurde hij de binnen- en buitenband van de rechteren- kel. Hij keerde even terug in de voorbereiding op deze competitie, vernederde met PSV landskam pioen Ajax in de strijd om de Su per Cup en leek klaar voor de weg omhoog. Dat veranderde even la ter in Volendam. Faber viel uit met een hamstringblessure en de pijn aan de enkel werd heviger. Een operatie maakte in september een einde aan de lijdensweg, een nieuwe revalidatieperiode kon be ginnen. „Nu ben ik weer fit," zegt Faber opgelucht, maar tegelijk waakt hij wel voor al te veel opti misme. „Want het kan natuurlijk nog even duren voordat ik hele maal de oude ben. Ik moest weer op nul beginnen. Maar ik voel me goed, heb inmiddels een wedstrijd of vijf met het tweede gespeeld, en ben klaar om weer met het eerste mee te doen." Hulst - HW'24 kan zondag het kampioenschap behalen in de vierde klasse A van het KNVB-zondagvoetbal. Als het er in slaagt zelf IJzendijke te verslaan en de 'concurrentie' gaat in de fout, dan is de titel binnen voor de Hulster club. In dat geval wordt de selectie- groep van HW'24 om 18.00 uur terug verwacht in de kantine op het sportpark in Hulst waar dan het kampioensfeest begint. Rond 20.00 uur wordt het HW24-gezelschap in het stad huis ontvangen, waar de huldi ging op het bordes door het Hulster gemeentebestuur op het programma staat. Tot slot houden de voetballers nog een kroegentocht door Hulst. Mocht het kampioens feest nog een weekje op zich la ten wachten, dan volgt volgen de week zondag hetzelfde ritu eel. Kloetinge - Het duel tussen de Zeeuwse hoofdklassers in het zater dagvoetbal Veere en Kloetinge (gespeeld op 8 maart met als uitslag 4-1) krijgt vrijwel zeker nog een staartje. Gebleken is dat Veere in deze ontmoeting twee ongerechtigde spelers liet opdraven. Het gaat om Mike But en Evert Eikenhout, die allebei waren ge schorst. Bij Kloetinge ontbrak de eveneens geschorste Alex Lou- rens. Adrie de Bruine, secretaris van de W Kloetinge, kreeg deze week van de KNVB te horen dat al deze drie spelers met ingang van 7 maart (een dag dus voor de wedstrijd) waren geschorst en dat de brieven dienaangaande gelijktijdig de deur waren uitgegaan. De Bruine: „Daarom hebben wij geprotesteerd tegen het feit dat Veere wellicht buiten zijn boekje is gegaan, terwijl wij ons wel aan de voorschriften hebben gehouden en Alex Lourens aan de kant hielden. We wachten dus maar af, maar het zit er wel in dat ge noemde wedstrijd ongeldig wordt verklaard." Volgens een woordvoerder van Veere vond de secretaris van de club pas 's avonds na de wedstrijd de bewuste brief van de KNVB in de bus. Oostburg - Zeemeeuw won de zinderende, doelpuntrijke topper te gen Dikke van Dale in het ZAVIO. De jeugd haalde het van de rou tine met 5-3. Halverwege stond het 2-3 voor Dikke van Dale dat bij gelijkspel of winst zeker was van het voorjaarskampioensehap. Zeemeeuw knokte zich in de beginfase van de tweede helft knap langszij en had in deze door arbiter Theo de Smet voortreffelijk ge leide pot nog voldoende over om de genadetik uit te delen. Voor Zeemeeuw scoorden: Jurgen de Jonge (2x), Ger van de Voorde, Niek Maenhaut en Rini Datthijn. De productie bij Dikke van Dale werd geregeld door: Boudewijn Corijn, Jurgen de Bakker en Hans Ritico. In het voorjaarskampioenschap moet nog een competitie avond afgewerkt worden. Zeemeeuw neemt het op tegen Bron, Groosman/Casuals tegen Bon Ami en Dikke van Dale tegen Rabo Aardenburg/Eede. Daarna volgen de play offs om de definitieve kampioen aan te wijzen. Stand: 1. Zeemeeuw 11-27, 2. Dikke van Dale 11-27, 3. Groosman/Ca suals 11-15, 4. Rabo Aardenburg/Eede 11-14, 5. Leenhouts 12-13, 6. Bron 11-10, 7. Bon Ami 11-7. Heikant - De Stichting Hippisch Sportcentrum Heikant houdt vandaag en morgen de finale van de springwedstrijden voor paar den en pony's van dit indoorseizoen. Naast de finalisten, die aan alle wedstrijden hebben deelgenomen, kunnen ook andere combi naties in dit open concours starten. De finalisten nemen de resul taten van de drie beste wedstrijden mee naar deze finale. In deze eindstrijd krijgt men een dubbel aantal punten. De wedstrijden beginnen op beide dagen om 09.00 uur. Axel - Wie in de race blijft voor de.titel in de eerste klasse van het regionale zaalvoetbal is nog de vraag. Koploper Vooruit lijkt zich er niet echt voor in te spannen. Temeer daar er geen promotie aan vast zit omdat het regionale voetbal volgend seizoen een recreatie ve sport zal zijn. Deze week was ZVC/Max Korting te zwak voor het team uit Breskens en ging met 3-10 de boot in. Premiere/Za- man bleef in het spoor door met 10-5 van Kees Mechielsen te win nen. ABAB klopte Vervaet met 4-2 en Terneuzen liet met 8-5 De Ridder/Vlaanderen de hielen zien. Philippine verraste enigszins door Arrow met 8-5 het nakijken te geven. ZVC/MAX KORTING - VOORUIT 3-10 - Tot de doelwisseling hield de thuisclub de kloploper nog bij (2-3). Na rust werd het ver schil groter en bewees Vooruit sterker te zijn voor de gastheren. Voor de thuisclub scoorden Sjef Pouwels (2x) en Marco Otjens. De tegendoelpunten kwamen van Adrie van Haneghem (5x), Frank Neve (2x), Conno Manneke en Serge de Ruysscher(2x). ABAB - VERVAET 4-2 - In deze aantrekkelijke ontmoeting liep ABAB uit naar 4-0 waarna Vervaet tegen scoorde. Jacky Carniere, Steven Ockeloen, Mare Corijn en Henk Ottens waren de doelpun tenmakers voor ABAB. Ben Kint en Gaston Vervaet scoorden voor de ploeg van coach Ludo van de Lavoir. PHILIPPINE - ARROW 8-4 - De Hulstenaren hebben wat interne problemen en dat was in het voordeel van Philippine, die duidelijk de meerdere was. Tonny Goossens (2x), Harry Vermeire (4x) en Huib Dhuyvetter (2x) knalden de winnende treffers. Ingmar Hoef nagels (2x), Johnny de Bakker en Piet de Visser maakten de punten voor de ploeg van Marcel Verdurmen. TERNEUZEN - DE REDDER/VLAANDEREN 8-5 - Terneuzen was beter en won verdiend van de hekkensluiters. De acht winnen de treffers kwamen op naam van Barry van der Hooft (2x), Mare de Kunder (3x), Patrick Baumgarte en Gerard Maas. Voor de vijf te gentreffers meldden zich Paul Tjen-A-Sem (3x), Mohamed Ambar en Ayhan Admaca. TES'92/QUTILITY - CONR BOYS/BENNY SPORT 5-3 - De Ter- neuzenaren waren hard aan een zege toe en namen hun kans waar. Hiervoor tekenden Menno den Dekker (2x), Hubert van de Hemel (2x) en Patrick de Meyer. Voor de formatie uit Assenede scoorden John Boelens (2x) en Peter van Remortel. PREMIERE/ZAMAN - KEES MECHIELSEN 10-5 - Tot halver wege beende Kees Mechielsen de gastheren bij. Met 2-2 op de bor den werd van speelhelft gewisseld waarna de klappen vielen en Premiere/Zaman uitliep naar een riante 10-5-zege. De winnende goals kwamen op naam van Maarten Thomas (2x), Angelo Ver- braeken (3x) en Mark Triest (5x). Tegen scoorden John de Ritter, Jaap Romeynsen, Jacco Stoffels, Simon van Hoeve en Dennis Ha- meiink. Uitslagen: Vooruit 18-40 {drie punten in mindering), Premiere/Zaman 19- 39, ABAB 20-39, Terneuzen 20-38, Arrow 19-27, TES'92/Qutility 19-24, Corn Boys/Benny Sport 20-24, ZVC/Max Korting 20-24, Philippine 20- 23, Vervaet 17-21, Kees Mechielsen 20-16, De Ridder/Vlaanderen 20-13. Terneuzen - Het derde van de vier te verspelen badmintontoer- nooien Grand Prix wordt vandaag zowei in Terneuzen als Sas van Gent gehouden. Toernooileider Edy van Hoije, die 118 inschrijvin gen kreeg van jeugdspelers, kon de 256 partijen niet afwerken in sporthal 't Zwaantje in Terneuzen alleen. Hij moest ook de de Vlaanderenhal in Sas van Gent afhuren. Het toernooi duurt in Ter neuzen van 09.30 tot 18.00 uur en in Sas van Gent van 10.30 tot 16.30 uur. Oostburg - Korfbalvereniging BKC uit Breskens speelt vandaag om 16.00 uur de eerste promotiewedstrijd om een plaats in de lan delijke korfbalcompetitie. Tegenstander is het onbekende Valto uit De Lier (Westland). Gespeeld wordt in Sporthal De Eenhoorn in Oostburg. Het team van trainer-coach Ronald Kraaijeveld gaat voor de winst. Van de nummers drie uit de drie gezamenlijke pro motieklassen van de afdelingen Rijndelfland, Rotterdam en Zuid- West (waaronder Zeeland valt) gaan er twee over naar de landelij ke derde klasse. Er is een beslissingscompetitie noodzakelijk om te bepalen welke twee van de drie teams overgaan.

de Stem | 1997 | | pagina 17