BRAX Vliegtuigongeluk aaneenschakeling van missers •oep Axel over ;rk Deij LcCTAflp UITSLAGEN Boer wil water uit Stierskreek gebruiken waterschap lis kiest ^verkiezing I zaterdagmiddag 14 ok- I tober 1995, kwart voor I twee. Een stralend zon- I jetje. Plotseling wordt I alles en iedereen opge- I schrikt door loeiende ZEELAND uit C3 IDËSTEM REGIO ZEELAND C4 EUWS Cabaret Antwaarps i Sown Keppe: St. Hilarius Kakkerlakken Hedendaagse dans Walt Disney Koffieconcert La Bohème Matthaus Passion Jazz-violist Golden Earring Blof in Hulst MAART 1997 i i VRIJDAG 14 MAART 1997 bnd een poging gedaan J'and te stichten in een Daartoe werd een stapel I en pakpapier, die voor Irenmodezaak in de Lan- rststraat stond opgesteld, find gestoken. Het vuur Ikkelde zo'n hitte dat de limit sprong. De brand- |had de brand snel onder ple. rtje dansmiddag voor echt en alleenstaanden. Aan- 114.00 uur. van Gent [alogische werkgroep - De plogische werkgroep vs-Vlaanderen houdt op Idag 22 maart een open 1 In cultureel centrum De Ie kunnen onder meer mi- liches van parochieregisters Tie grensstreek worden ge- Ipleegd. De zaal is van 09.00 12.00 uur en van 13.00 tot uur geopend. ^stdorpe - In zaal Concordia dt zaterdag 22 maart een lie gehouden van mensen in de Lindenlaan wonen of lewoond hebben. Er hebben 1 al zestig personen ogege- I De organisatie is in handen I de jongere generatie van de idenlaan. Iedereen wordt om PO uur in zaal Concordia ver- Icht. lantal leden van de Axelse let idee om een geschiedenis- Ij te maken. het boekje is onder meer be- ngrijk om de jeugd over kunst j informeren. De heer M. Loof taamde dat het belangrijk is dat Inderen 'te weten komen waar 1 hun fiets tegen aanzetten'. Ja wat discussies over de bijbe- prende tekst, werd besloten dat e werkzaamheden doorgaan en et eindoordeel later zal Worden feveld. Wethouder J. van Schaik jespreekt het plan binnenkort iet B en W. be wergroep ging wel akkoord het het idee om als relatiege- Ichenk tweehonderd kunstzinni ge sleutelhangers te bestellen bij Jen Zeeuwse sieradenontwerp- Iter. Daarnaast werd onder meer net het plan om ieder jaar een lantal twee-dimensionale kunst verken aan te kopen ingestemd. Us de besluiten ook de goedkeu ring van burgemeester en wet houders kunnen wegdragen, zul len de plannen worden uitge roerd. ter het standpunt van Scheppers. ,Er was nog verwarring over het financiële plaatje van de verkie zingen. Volgens de notitie 'Ver kiezing waterschapsbesturen stembus- of postbusverkiezing, van de provincie is stembusver kiezingen duurder dan postbus verkiezingen maar dijkgraaf Al- mekinders stelde dat dit niet het geval is. „Nee, postbusverkiezin gen zijn duurder. Denk maar aan de publiciteitscampagne en al de biljetten die we moeten opsturen, daar steken we meer geld in dan een stembusverkiezing." Ook het dagelijks bestuur van waterschap Hulster Ambacht is voorstander van stembusverkie zingen. Het derde Zeeuws- Vlaamse waterschap, De Drie Ambachten twijfelt nog over ae keus tussen stembus- en postbus verkiezingen. (ADVERTENTIE) AP FINEST QUALITY bij maison Noordstraat 65 Terneuzen, tel. 0115-621017 ambulances, die in volle I vaart richting vliegveld I (vmemuiden rijden. Een I iportvliegtuig is in een Lngar gevlogen. Eén I ,|0de, een zwaargewonde L drie lichtgewonden. Een vliegongeval dat voorkomen had kunnen I «orden. Een reconstruc- I tie aan de hand van het reChtbankdossier. jon Ad Roos i van het fatale on- I «al.Bert H., een destijds 35-ja- I iije ingenieur uit Delft, is gek I iai vliegen. In Amerika neemt I sj de nodige lessen en verder lest I lij zeer onregelmatig. In de loop I verjaren bouwt hij ongeveer vijf- 16g vlieguren op. Te controleren is I het niet en er is ook niemand die 1 vmaar vraagt. Echt vliegen kan I aj nog niet goed. I Frankie K., beroep: vlieginstruc- W, 32 jaar uit Den Haag. Sinds Lijn scheiding, enkele jaren gele- Len vertoont hij macho-gedrag I en als hij met een leerling op het (vliegveld Midden-Zeeland komt oi er te oefenen, gebeuren er re- I getaatig bijna-ongelukken. Bert H. besluit een vliegtuig te en en neemt Franki K. mee r Lelystad waar de aankoop lal plaatsvinden. Een Rusch- ,eyer-R90-23O RG. Niet het eer- e de beste vliegtuig, maar een iitig ding. 234 PK onder de mo- irkap, geen toestel om mee te le- I ren vliegen. Bij aankoop wordt I een demonstratievlucht gemaakt. IS. zit volgens H. achterin en vol- s K. is het net andersom. Na I afloop besluit H. de kist te kopen I n vraagt hij aan Frankie of hij I hem ermee wil leren vliegen. Op I dal moment is K. niet bevoegd I om in het vliegtuig les te geven. I Immers: hij is niet 'uitgechecked' I op de kist -met andere woorden: lor niet mee vertrouwd- en heeft [ornauwelijks vlieguren mee ge- maakt. ïiettemin vindt K. dat hij ermee I mag vliegen en ook mee mag les geven. De verzekering denkt daar beduidend anders over en stelt in haar polisvoorwaarden dat het vliegtuig alleen mag worden be stuurd door H. voor privé- en za- kenvluchten en niet voor les vluchten of het moeten instru- mentvluchten zijn. De fabrieks- vlieger heeft hem immers uitge checked? Nee dus. Het was niet de fabrieksvlieger, maar de ver koper van het toestel. Een en ander houdt dus in, dat K. niet bevoegd was om met het toe stel instructie te geven en de ver zekering het verbood. Omdat het toch gebeurde was het vliegtuig dus onverzekerd. Getalenteerd Er zijn dan al meer dingen mis bij zowel H. als K. Vlieguren werden en worden nauwelijks bijgehou den, van een opleidingsschema is amper sprake en K. schrijft regel matig 'instrument-vluchten' bij, die nooit zijn gemaakt. Zo laat K. ook na om te verifiëren of H. vol doende vlieguren heeft gemaakt. Niettemin houdt K. diverse keren vol dat H. een 'getalenteerd vlie ger is'. H. zelf denkt daar bedui dend anders over. Zo zegt hij niet eens te weten wat een instrumen- tenvlucht inhoudt en moeite te hebben met wanneer hij links- en rechts voetenstuur moet geven. Een manual van het vliegtuig, een soort instructieboek dat iede re vlieger moet kunnen dromen, wordt nauwelijks ingekeken. Een artikeltje over de Ruschmeyer uit een luchtvaarttijdschrift is vol gens K. meer dan voldoende. „De eigenschappen zijn niet wezen lijk anders dan bijvoorbeeld van een Piper Arrow. Alleen een beet je overpowered," zegt K. in een van zijn verklaringen. Een be roepsvlieger, die zelf vond dat-ie nog niet genoeg ervaring op de Ruschmeyer had om solo te vlie gen, werd na een korte vlucht zonder veel poespas door K. vol ledig bekwaam geacht om alleen met het vliegtuig te vliegen. Doorstarten Op de fatale dag besluiten K. en H. naar Midden-Zeeland te gaan om daar te oefenen met doorstar ten. Landen, een stukje doorrij den en dan weer de lucht in. Een controle aan het vliegtuig voor dat het de lucht in gaat wordt niet gedaan. Tenminste: niemand weet of het gebeurd is. Volgens Karin, de vrouw van Bert, is er Het gecrashte vliegtuig. helemaal niets gebeurd. De vlucht naar Midden-Zeeland gaat voorspoedig en zonder veel problemen, zij het dat Bert niet weet wanneer hij de pedalen voor het richtingsroer moet intrappen. Naar links of naar rechts? Daar voor moet hij op een balletje kij ken. Bij de Ruschmeyer is dat van vitaal belang. Zoals er meer be langrijke dingen zijn om te weten hoe je met het vliegtuig omgaat. Dat staat allemaal in het hand boek, dat K. en H. nauwelijks hebben ingekeken. Door het sterke motorkoppel wijkt het vliegtuig zeker na het doorstarten naar links af en moet flink op het rechterpedaal wor den getrapt. Bert weet het ver schil nauwelijks. Zelfmoordactie De eerste doorstart gaat redelijk. Dan al kijken de op het vliegveld aanwezige vliegers en andere deskundigen hoe dit allemaal gaat. Ze vragen zich af of de vlie gers bezig zijn met een zelf moordactie. De doorstarts die K. laat maken, zijn absoluut niet be doeld voor leerlingen. Wat K. laat doen is een zoge noemde FAA-touch en go: landen en direct de lucht weer in. Uit sluitend voorbehouden aan zeer ervaren vliegers. De zin ontgaat de toeschouwers en enkelen voor spellen alvast de afloop. De twee de en derde doorstart, op de 'fou te manier dus', doen de toeschou wers het ergste vrezen. „Waar hij mee bezig was, was over zijn grenzen heenstappen," zou een ervaren vlieger verkla ren. „Slecht vliegerschap." Een kwalificatie die geen enkele vlie ger graag zou willen hebben. Bij de vierde keer gaat het echt fout. H. komt met full flaps in een overtrokken situatie 'binnen', raakt amper de grond en geeft, nog steeds met full flaps, vol gas. Karin, die achterin zit, gilt. Fran ki hangt oyer H./ wat-ie doet is niet duidelijk. Het gaat fout. Goed fout. Het vliegtuig blijft overtrokken, hangt op vol vermo gen aan de propeller en raast de hangar in. Daar zit de 36-jarige Rinus Hoogerland uit Goes een para chute te vouwen. Hij wordt door de vleugel geraakt en dwars door de wand van de hangar geduwd. Hij overlijdt ter plaatse. Een tweede parachutist raakt even eens gewond. De drie inzittenden van de 'doodskist' komen er met wat schrammen vanaf. Werkbelasting Op het vliegveld is de ontzetting groot. „Je kon er op wachten dat het fout zou gaan," zegt een van de vliegers op het veld. Wat H. en/of K. hadden moeten laten, is een dergelijke doorstart te oefe nen. H. was amper bekwaam om met zijn eigen vliegtuig te vlie gen. „Een leerling met beperkte ervaring krijgt les op een zeer ge avanceerd vliegtuig met een uit gebreid instrumentarium. Verder is er door het intrekbare lan dingsgestel, verstelbare propel ler, de krachtige motor en daar- FOTOJAAPWOLTERBEEK door sterke koppel naar links een extra grote werkbelasting voor de leerling. Ook voor de instruc teur is een zeer alerte en directe handelwijze noodzakelijk," is een eerste conclusie. En: „In ieder ge val is duidelijk dat het vliegtuig eigenschappen heeft waar noch de leerling noch de instructeur raad mee wisten of adequaat op reageerden. Beiden waren niet in staat de situatie waar ze in kwa men op te lossen'. Wat K. had moeten doen is vol voetenstuur op rechts geven, vermogen terug halen en de neus bijdrukken." Het is allemaal niet gebeurd. H. zegt van het hele gebeuren, vanaf Rotterdam tot en met de crash, niets meer te weten. Verder vindt hij het beter er het zwijgen toe te doen. K. erkent dat hij mogelijk zijn leerling te hoog heeft inge schat en dat hij er ook achter is gekomen dat het vliegtuig niet was verzekerd. Ook hij weet niet meer wat er is gebeurd. Inmid dels mag K. na een herexamen weer optreden als instructeur. 01 je het nu warm of koud ge hikt, Crème Fraiche schift nooit. Aldus beveelt het cabaret- I kwartet Wim Hoen, Patrick Hes- lil, Jacques Lucassen en John I Schleipen zich bij het publiek tan. Een rode draad hebben zij niet nodig. 'A la Minute' verzor gen zij een voorstelling waarin zij niet ware zijn van een lekkere deun muziek in uiteenlopende genres; niet bepaald de humor schuwen en het niet kunnen laten hetpubliek op dit laatste vlak rij kelijk te bedelen. fe Tom, net als Crème Fraiche aanwezig op de cabaretpresenta- jie volgende week in het Zuid- 'Midtheater in Terneuzen, werd na zijn eerste optreden als volgt gerecenseerd: 'Hij is muzikaal en taalvaardig als drs. P. en treedt, nat stuntelen betreft, in de voet sporen van Tommy Cooper. Een gouden debuut.' In zijn program ma verwondert hij zich, tijdens de dwaaltochten door zijn ge dachten, over het vanzelfspre kende. donderdag 20 maart, aanvang 20.00 uur. Het Echt Antwaarps Theater is een vaste waarde in het jaarpro gramma van gemeenschapscen tra! Den Dullaert in Hulst. Het gezelschap van Ruud de Ridder wit voor de zesde keer op rij. eze keer met de comedie Ma, Pa en de Bruid. Een spel waarin alle Perikelen rond een bruiloft op umoristische wijze worden be- andeld. In de hoofdrollen: au- «ur/acteur Ruud de Ridder, zijn uuw Jane Peters, zoon Sven de «idder en Veerle de Jonghe. Het gaat over Jean-Claude Lem- ,enf voor wie het leven plots stil Hij heeft namelijk net van 1)11 Hrter Marie-Christine ver- J®en, dat zij de man van haar omen gevonden heeft: Werner, /nier is alles, Werner is het ein- l'.f1 huwelijk behoort abso- «uttot de mogelijkheden. ..ri' .ode die beseft dat hij stilt rf za^ moeten afstaan, s in het werk om Werner J"1 Z1]n voetstuk te halen, uito jrs van Werner worden En hl omkennistemaken. I kliktwonder geschiedt: het onder>USSen dean-Claude en de u. van Wemer, maar Marie- I «u e reageert totaal anders. 13914 maat. aanvang 20.15 uur. een vaste gast in Den Dullae- '«OkC I rtls Clown Ki epper. Hij maakt er dit jaar een dolle boel van met volop spannende, gevaarlijke en grappige kunstjes. Hij neemt zijn eenwielfiets mee en een hele trommel vol moppen. Goochel trucs en acrobatie zijn de visite kaartjes van Clown Kepper die steeds het publiek laat meedoen tijdens zijn optreden. Zaterdag 15 maart, aanvang 14.00 uur, In de familievoorstelling Het jaarfeest van St. Hilarius laten twee acteurs samen met een hele verzameling schuimrubberen dieren een middeleeuwse wereld van ridders en riddertoernooien herleven. Jonkvrouwen, schild knapen en valkeniers passeren de revue in dit spektakel van de twee Haagse heren, een voorma lig wiskunde- en een voormalig muziekdocent, die samen thea tergroep De Gebakken Eieren vormen. De voorstelling, geschikt voorkinderen tussen 6 en 14 jaar, is te zien in cultureel centrum De Herbakker in Eeklo. Zondag 16 maart, aanvang 15.00 uur. In een louche naaiatelier viert een groep illegalen een verjaardag. Het feestje loopt zwaar uit de hand en van de ene illegaliteit, zwart werk, belanden ze in een andere: doodslag. De Turkse schrijver Saban 01 woont al sinds zijn 17e in Nederland. Hij verza melde verhalen van illegale ar beiders. Kakkerlakken gaat over ieders legitiem verlangen naar een menswaardig bestaan en hoe dat kan leiden tot gruwelijke si tuaties. De groep Ceremonia speelt dit stuk in de regie van Eric De Volder in de Stads schouwburg van Sint Niklaas. Vrijdag 14 maart, aanvang 20,00 uur. Martha Graham wordt vergele ken met Picasso en Stravinsky vanwege de oorspronkelikheid van haar oeuvre en ook door haar vernieuwende bewegingstechnie ken. De techniek die zij ontwik kelde -steunend op het bewust zijn van samentrekking en ont spanning vanuit de buik- beant woordde aan de noden van het psychologische dansdrama. Zij was er van overtuigd dat innerlij ke emotie door middel van fysie ke beweging kon worden uitge drukt. Toen zij in 1991 overleed, had zij 181 balletten gemaakt. Een van de mijlpalen Sketches fr om Chonicle, een meesterwerk uit de jaren dertig met de Spaanse Nederlands populairste rockformatie Golden Earring speelt in de Zeelandhal. foto martin oudshoorn burgeroorlog als achtergrond, wordt gedanst door de Martha Graham Dance Company. Als tweede choreografie wordt Snow on the Mesa, een hommage aan Graham van Robert Wilson ge bracht. Op 20,21 en 22 maart inde Rode zaal Sin gel in Antwerpen, aanvang 20,00 uur. Voor de tiende achtereenvolgen de keer komt Walt Disney's World on Ice dit jaar naar België. In Flanders Expo in Gent zijn vanaf volgende week woensdag twaalf voorstellingen te zien van het ijsspektakel Hollywood Mic key. Kinderen kunnen genieten van Mickey Mouse, Donald Duck, Goofy, Knabbel en Babbel, Roger Rabbit en de capriolen die zij ma ken. Voor volwassenen biedt de show een internationale bezet ting die de sterren van de hemel schaatst, in oogverblindende kos tuums en tegen prachtige decors. Informatie over aanvangstijden en reservering: Tele Ticket Servi ce, tel. 070-344233. De entree prijzen lopen van 550 tot 800 Bfr. Van 19 tot en met 24 maart. Ilja Laporev (cello) en Blanca Stella Parra Abbelaez (viool) zijn verbonden aan de Vlaamse Ope ra, maar vormen bovendien het duo Divertimento. Zij verzorgen dit weekeinde een concert in de NH kerk in Kloosterzande, op uitnodiging van de culturele commissie Hontenisse. Op het programma staan werken van Haydn, Boccherini, Van Beetho ven, Breval en Gliere. Voor de ge legenheid wordt het duo ver sterkt met cellist Claudio Marini. De entree bedraagt 10,00. Zondag 16 maart, aanvang 15.00 uur. Het lyrische drama in vier bedrij ven La Boheme van Puccini schildert het artistieke milieu van Parijs; een gemeenschap in de marge van de maatschappij die een voortdurende strijd om het bestaan levert. Regisseur Robert Carsen verplaatst de handeling van het Quartier Latin anno 1830 naar een tijdloze kunstwereld. De rol van Mimi wordt vertolkt door Theresa Cincione, een jonge Amerikaanse sopraan. César Hernandez, de Portoricaanse te nor, speelt Rodolfo, Jean Glennon zingt Musetta en Ned Barth de rol van Marcello. Silvio Varviso, een specialist in het leiden van 19de eeuwse opera's, dirigeert het koor en symfonisch orkest van de Vlaamse Opera. Zondag 16 maart in de Vlaamse Opera Gent, aanvang 20.00 uur. De Christelijke Oratorium Vere niging Goes, Jongens van de Zeeuwse Koorschool en het Randstedelijk Begeleidingsorkest verzorgen o.l.v. Izaak Ruissen een uitvoering van de Matthaus Pas sion van J.S. Bach in de rk kerk in Goes. Dit werk is geschreven voor twee vierstemmige koren, twee orkes ten, een jongenskoor (voor het openings- en slotkoor van het eerste deel), minstens zes vocale solisten en enkele instrumentale solisten. Door de doorgedreven dubbelko- righeid (in koor én orkest) wordt de Matthaus Passion gezien als groots en majestueus. Solistische medewerking aan de uitvoering van de Matthaus Passion door de Christelijke Oratorium Vereni ging Goes verlenen Alex Vermeu len (tenor/evangelist), Math Dirks (Christus/bas), Elma van den Dool (sopraan), Myra Kroes (alt), Otto Bouwknegt (tenor) Kees-Jan de Koning (bas), Arthur de Groodt (cello), Jolanda van 't Veer, Anne-Marie de Beer (blok fluiten), Freek Borstlap (gamba) en Janny Dieleman (orgel). Vrijdag 14 maart, aanvang 19.30 uur. In de reeks jazz-concerten Jazz Behind the Dikes treedt dit week einde Josche Monitsz op in Her De Molenhoek in Hoek. Monitsz is een landelijk bekend jazz-vio- list. Hij brengt het programma Back in the village, daarbij ge- ruggesteund door het Delta Quartet. Belangstellenden wordt aangeraden tijdig aanwezig te zijn om een plaatsje te bemachti gen. Zondag 16 maart, van 15.00 tot 18.00 uur. Toen de buurjongens George Kooymans en Rinus Gerritsen in 1961 besloten samen muziek te gaan maken, konden zij niet ver moeden dat zij 35 jaar later nog steeds tot dé toonaangevende rockband van Nederland zouden behoren. Begonnen als The Gol den Earrings, vielen het lidwoord en het 's'-je er in de loop van de tijd af. Bandleden van het eerste uur, onder wie drummer Jaap Eggermont, vertrokken na de eerste hits (Please Go, That Day, Daddy buy me a girl) en de con touren van een vaste bezetting doemden op met de komst van zanger Barry Hay in 1966. Enkele jaren later voegde drummer Ce- sar Zuiderwijk zich bij de groep. Alle hits en hitalbums die de Ear ring maakten, vullen vandaag de dag een aardig A4-tje. Om er slechts enkele te noemen: Anot her 45 miles, Back Home, Radar Love, Twilight Zone, When the Lady smiles. Optredens in voor programma's van grote groepen als The Who, tournees door Ame rika en de laatste jaren de succes volle unplugged cd's en optredens completeren het succes. Morgen avond is het allemaal nog eens te horen in de Zeelandhal in Goes. In het voorprogramma treedt de Haagse zangeres Anouk op, een ontdekking van Barry Hay. Kaarten kosten 30,In de voorverkoop kosten ze ƒ25, (o.a. bij de Free Record Shops in Goes en Middelburg.) Zaterdag 15 maart, aanvang 20.30 uur. DE Zeeuwse rockband Blof treedt op in Hulst. Naast nieuwe nummers van de onlangs uitge komen cd Helder brengt de groep werk ten gehore van de eerste cd Naakt onder de Hemel. Bief bestaat al sinds eind 1992 en de band viel meteen op door de sterke nummers en de gedreven optredens. De hartstocht in tekst en muziek sloeg gemakkelijk over naar het publiek en dat is dan ook het visi tekaartje geworden van de groep, die in 1995 twee Zeeuwse pop prijzen kreeg: Beste Band van 1995 en beste CD van 1995. Hun lied Aan de kust wordt wel om schreven als het nieuwe Zeeuwse volkslied. Er wordt dus gebluft op verschillende fronten maar de groep kreeg vorig jaar niet voor niets de Zeeuwse aanmoedigings prijs voor jong talent. Aan de nieuwe cd werkten zes gastmuzi kanten mee (bandeonist, percus sionist en blazers). In Den Dul laert in Hulst neemt Fiction De- fenc/se het voorprogramma voor zijn rekening. Zaterdag 15 maart, aanvang 21.00 uur. WEEKENDDIENSTEN HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter W. Jongsma, Oudekerkstraat 2, Aardenburg, tel. 0117-491466. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter E. Klop, Bastionstraat 36, Axel, tel. 0115- 561777. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij- ke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter J. Slingerland, Noord straat 27, Biervliet, tel. 0115- 481345. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter A. Hermanides, Dorpsstraat 17, Breskens, tel. 0117-381566. Spreekuur zat. en zond. om 11- 11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter J. de Meijer, Lange Dolstraat 12, Sluis, tel. 0117-461366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter W. Kronenberg, Molen straat 15, Hoedekenskerke, tel. 311747. Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Slager/Van de Werff wordt van vrijd. 18 u. tot zond. 19 u. waarge nomen door dokter Van der Werff, Van Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-227451. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Goes - De praktijk van dokter Keizer, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijs- sen wordt van vrijd. 17 u. tot zat. 19 u. waargenomen door dokter J. Sehmeitz, De Tol 8, tel. 0113- 216405. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. door dokter D. Thijssen, Heer- nisseweg 87, tel. 0113-215003. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter W. ter Burg, Cloosterstraat 29, Kloosterzande, tel. 0114- 681377. Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot zond. 8 u. waargenomen door dok ter Harten, Clara's pad 12, Hein kenszand, tel. 0113-561234 en van zond 8.00 u. tot maand. 8.00 u. door dokter Aarnoutse, Havenweg 16, Nieuwdorp, tel. 0113-612327. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.- Jansteen - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter Voorbrood en dokter Roks, Grote Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 0114-313131. Spreek uur spoedgevallen za en zo 11 en 17 u. op vermeld praktijkadres. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter J. Gadellaa, Europalaan 49, Sas van Gent, tel. 0115-452525. Visites aanvragen 9-10 u. Spreekuur uit sluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter H. Nijsten, Gladiolenlaan 22, Hoek, tel. 0115-441255. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter H. Meijerink, Beethovenhof 3b, tel. 0115- 613768. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter J. Warringa, Beethovenhof 3b, tel. 0115- 613768. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Koersbal St.-Jansteen - De Warande, KBO: 1. A. van Remoortere/Th, Kints, 2. J. Schout, 3. P. Rombout. Axel - De Halle, acht personen: 1. J. Vercauteren, 2. L. Meeusen, 3. G. Navest. Hulst - De Lieve, KBO. Jokeren: 1. mevrouw Blommaert, 2. mevrouw Jongenzoon, 3. mevrouw Verschu- ren-Reijns. Zuiddorpe - 't Kaaike, twintig personen: 1. A. de Mey/M. van der Sijpt, 2. M. They/mevrouw De Groene, 3. H. van Waes/W. Kem- pe. Sas van Gent - De Speye: 1. J. van Overloop/R. Willems, 2. M. de Boeij/A. Strijdonck, 3. S. van Bunder/L. van Overloop. Axel - Gregoriuscentrum, tien personen: 1. A. Willemsen, 2. G. Antheunis, 3. G. Hylkema. Kaartingen Hulst - De BTaauwe Hoeve, zestig personen. Bieden: 1. mevrouw d'Hollander, 2. J. Seghers, 3. me vrouw Buijsrogge. Axel - De Halle, 22 personen. Bie den: 1. R. Lindhout, 2. N. van de Plas, 3. C. Verschelling. Heikant - KBO, 't Heike, 28 perso nen. Mat 1: l.M. Smet-Ruijloft/J. Bouvré, 2. L. Ingels-Ceelaert/E. Jonkers. Mat 2: 1. E. de Betue-de Block/M. Sturms-van Güijse, 2. P. Janssens-Bouvré/P. Ringoot-Au- denaerde. Terneuzen - Bridgeclub Luctror, negende wedstrijd van tweede clubcompetitie. Groep A: 1. echt paar Speelman, 2. Lichteveld-Pie- ters, 3. Touw-Van de Zande. Groep B: 1. De Meyer-Van de He mel, 2. Van Opdorp-Fermont, 3. echtpaar Vogels. Groep C: 1. Ree dijk-Verlinde, 2. Moons-Smet, 3. echtpaar Bayle. Eindstand tweede clubcompetitie, groep A: 1. Ra- mondt-Lichteveld, 2. De Ridder- Van Loon, 3. Koopman-De Jonge. Groep B: 1. Van Opdorp-Fermont, 2. echtpaar Vogels, 3. Kint-Ver- munt. Groep C: 1. Van de Bulck- Van Leeuwen, 2. Kavelaers-Van Alphen, 3. Suylen-De Zeeuw. Zuiddorpe - 't Kaaike, veertien persoen. Bieden: 1. B. Feelaert, 2. R. Casteels, 3. M. Wille. Stoppeldijk - KBO, 't Gelaag, 38 personen. Bieden: 1. J. Bogaert, 2. J. de Rijk, 3. A. Everaert. Jokeren: 1. mevrouw De Cock, 2. mevrouw De Rijk, 3. mevrouw Van Goet- hem. ÏJzendijke - Bridgeclub IJzendij- ke, zaal Les Amies, vrije wed strijd: 1. Viveen/Dusarduijn, 2. Willemse-Van der Vlies, 3. Van Waterschoot-Zwartelé. Nieuw-uamen - Zaal St.-Cecilia, 39 personen. Bieden: 1.1. de Win kel, 2. J. van de Ende, 3. E. de Kindt. Jokeren: 1. mevrouw Aarts, 2. J. van Kerkhoven, 3. G. Rottier. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 34 personen. Bieden: 1. Th. Bols- sens, 2. R. van Eerdenburg, 3. E. de Kindt. Jokeren: R. Sponselee, 2. R. Roctus, 3. mevrouw Vonhout. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 27 personen. Bieden: 1. J. de Loos, 2. W. Apers, 3. C. Stoutjesdijk. Jo keren: 1. M. Goedemont, 2. R. Drubbel, 3. W. de Nijs. Hulst - Bridgeclub Hulst, wed strijd competitie. A-lijn: 1. Her man-Van den Dries, 2. Van Die- rendonck-Simpelaar, 3. echtpaar Biesbroeck. B-lijn: 1. echtpaar Veldhoen, 2. Baggen-Van der Wie len, 3. De Waele-Stam. C-lijn: 1. Soonieus-Boddaert, 2. Hofman- Van Kalmthout, 3. Van der Lin den-Ter Burg. D-lijn: 1. Dierick- Zwarekant, 2. Hageman-De Rid der, 3. Biesbroeck-Van de Wiele. E-lijn: 1. Burm-Bral, 2. Kint- Huyskes, 3. echtpaar Kegelaar. Schietingen Kwadendamme - Zaal 's-Lands Welvaren, liggende wippen, 33 schutters van acht verenigingen. Wip 1: eerste hoge vogel: S. Raas, Victoria; tweede hoge en eerste zij vogel: B. Vermeule, Zorgvlied; tweede en vierde zijvogel: R. Bou- wens, Ravenstein; derde zijvogel: J. Harinck, Diana; grootste aantal (4): M. Steenbakker, Victoria; vlie gende vogels: M. de Jonge, Sora- nus 2 en B. Bos, Ravenstein; extra hoge vogel: C. Jeremiasse, Zorgv lied. Wip 2, pyramideschieting op vijftien blokvogels: 1. L. van Dij- ke, St.-Sebastiaan; 2. C. Jeremias se, 3. J. Harinck, 4. C. Jeremiasse, 5. R. Bouwens. A. Dekker winnaar cup 's-Lands Welvaren met acht punten. Oudelande - Edele handboog, lig gende wippen. Wip 1: eerste hoge vogel: H. Franse, tweede hoge en tweede zijvogel: F. Rentmeester, beiden Willem Teil; eerste zijvo gel: F. Koens, Spes Nostra; derde zij vogel: J. Braam, Ons Genoegen; vierde zijvogel: J. Rentmeester, Willem Teil. Wip 2: eerste hoge vo gel: B. Vermeide, tweede hoge en tweede zijvogel: L. van Dijke, St.- Sebastiaan; eerste zij vogel J. Ver meide, Edele Handboog; derde zij vogel: J. Hoogstrate, St.-Sebasti aan; vierde zijvogel: J. Braam; vliegende vogls: J. Braam en R. Repkes, Victoria. Kwadendamme - Zaal 's-Lands Welvaren, Vooruitgang, liggende wippen, 23 schutters van tien ver enigingen. Wip 1: eerste en extra hoge vogel: J. Govers, Victoria; tweede hoge en eerste zij vogel: B. Rooze, Concordia; tweede zijvo gel: M. de Jonge, Soranus 2; derde zijvogel: J. Repkes, vierde zijvogel: N. Schouwenaar, Juliana; grootste aantal (6): M. Repkes, Victoria; vliegende vogels: N. Schouwenaar en B. Rooze. Wip 2: beide hoge, eerste en vierde zijvogel: F. Koens, tweede zijvogel: J. Vermue, Jacoba van Beieren; derde zijvogel: O. Steenaert, Vooruitgang; grootste aantal (5): J. de Baar, Willem Teil. EXAMENS Terneuzen - Infra Scaldem, opleidingen in de gezondheidszorg voor Zeeuws-Vlaanderen. Verpleegkundige: Jean-Paul de Bur ger. Den Haag/Sluis - Het waterpeil van de Stierskreek is meestal dramatisch laag. Daarover is men het bij dagelijks bestuur van het Waterschap Het Vrije van Sluis eens. Het waterschap blijft er daarom bij dat boeren niet de mogelijkheid geboden moet worden om sproeiwater uit de kreek te halen. Melkveehouder A.F. Oostveen uit Sluis pikte dat niet en stapte eni ge tijd terug naar de rechtbank in Middelburg. Omdat hij daar geen gelijk kreeg, klopte hij in hoger beroep aan bij de Raad van State in Den Haag. Daar werd gisteren een hoorzitting gehouden. Op 1 juli 1990 trad de Wet op de waterhuishouding in werking. Wie meer dan een bepaalde hoe veelheid oppervlaktewater wil oppompen, moet nu een vergun ning aanvragen. Oostveen heeft aan de Hogeweg in Sluis een melkveehouderij waarbij 22 hectare weiland hoort. De weilanden liggen tus sen de Hogeweg en de Stiers kreek. Om de 3 a 4 jaar moet de boer zijn weilanden opnieuw in zaaien. Dat doet hij in september. Om het gras te laten aanslaan, moet het regenen. Maar als het nier regent, wil Oostveen de zaadjes besproeien met water uit de Stierskreek. Hij kreeg daarvoor geen vergun ning. Volgens het waterschap staat het water in de beek meest al al lager dan wenselijk is. Oost veen brengt daar tegenin dat hij maar zeer zelden water uit de beek wil halen. Het zou boven dien om relatief kleine hoeveel heden gaan. De rechtbank in Middelburg vond deze argumenten enige tijd terug niet zwaarwegend genoeg Oostveen hoopt dat dat in hoger beroep bij de Raad van State wel gebeurt. Over een week of zes is een uit spraak te verwachten.

de Stem | 1997 | | pagina 17