Wielercomité klaar voor de strijd Neerwaartse spiraal hockey Carla Beurskens aan start in Sluis KNHB luidt noodklok en pakt problematiek in Zeeland energiek aan B1 JEUWS ORT hen baas iberg Tsjizjov STANDEN DESTEM SPORT ZEELAND B2 Cyclosportieven en trimmers openen seizoen in Graauw Rob Claerhoudt is sterkste in snookertoernooi Marijnissen is grote favoriet in Middelburg Achttienvoudig nationaal kampioene trekpleister in Zwinstedenloop SPORTNIEUWS KORT Sörensen wint proloog Tirreno Bretonse wielrenner stapt naar rechter Götschl wint wereldbeker afdaling Spelbos waarschijnlijk morgen naar huis Terpstra achter financiële steun sport 11 i MAART 1997 de tweede opeenvolgende Duitsland ging woensdag tant won met 2-0. ideruit bij Leverkusen (5- ijn niet vast te houden en 1160 (3-0). Borussia Dort- tand van Bayern door te ij Bielefeld tegen Bayern. rs voor de debutant. De inbreng. Silooy en Maas, enoorder, speelden de he- ssia Dortmund een neder- ïbracht. Dat gebeurde on- 1996. De cijfers waren nu Hoen, zij het dat het niet ge- Hl, pas na een uur spel sloeg Hit maakten de doelpunten. ^Bor de fans uitgefloten. Ex- H Dortmund wel. Sammer, Hier ontbraken wegens bles- lund-Rostock 3-0, Düsseldorf- p-0. VI. 22-43, Stuttgart 22-41, Le- ond de halve finales van het replay versloeg de club uit FC Denderleeuw met 1-0. it. Inderl.-Aalst 0-1. r bij Nottingham lijkt aan- met de baas van de club, er wangedrag. Jntoelaatbare gebaren in de i deze hem maandag wissel- i-1). Bij dat duel debuteerde - speler/coach Stuart Pearce leid heeft. te kennen gaf weg te willen, 1 van Ian Moore. Nottingham liver van Tranmare. (geval een boete. Basset: „Dit nkt kennelijk belangrijker te lijn niveau zou beter moeten at Roy voor een vriendenprijs Sinus Israël als bondscoach, Jerg gelijkgespeeld (1-1). Het (voorbereiding op de kwalifi- Tjd tegen Siera Leone. j geleden speletid fn de Bun- ian Israel Saba, een talent dat pna kon niet beschikken over (eds), Kuffour (Bayern Mün- 5 interlands. 22. Kuka 1-0, 62. Rada 2-0, 90. 68. Andreas Andersson 0-1. >0-0. Izijn achtste wereldtitel dam- 1 met de meeste mondiale titels pannende barrage won hij de eek Rob Clerc revanche te ne- lich nog juist staande houden. Jjepartij handig gebruik van de vam te verkeren. Een verkeer- I Clerc tenslotte fataal, perste partij: Clerc (Ned) - Tsjizjov Jerc 1-1. Eindstand: Tsjizjov wint Ireldkampioen. SPORTPRIJSVRAGEN Belgische lotto: 10 - 18 - 22 - 27 - 130 - 32. Reservegetal: 20. [Joker: 0115714. Duitse midlotto. U Trekking A: 3 - 16 - 28 - 40 - 46 - 47. Reservegetal: 5. Trekking B: 5 - 13 - 34 - 36 - 39 - I 46. Reservegetal: 47. 1 Supergetallen: 2 en 3. Spiel 77: 8490577. Super 6: 064192. VOETBAL I I I I DONDERDAG 13 MAART 1997 Schotland: Rangers-Dundee U. 0- 2_ Engeland: Leeds-Southampt- 0-0, Sheff. Wed.-Sunderland 2-1, Wesi Ham-Chelsea 3-2. Engeland, League Cup, halve n- nale, tweede wedstrijd: Middle - br.-Stockport 0-1, Middles brough naar finale. Spanje beker, kwartfinales, twee de wedstrijd: Espanyol - Las ra - mas 1-1, Barcelona - Atletico Ma drid 5-4. Las Palmas en Barcelo na naar halve finales. Ostrau. Vriendschappelijk. Engeland, League Cup: halve nale, tweede wedstrijd: Wimo don-Leicester 1-1 n.v., Leicester naar finale. VOLLEYBAL Mannen, nationaal kekertoer nooi, halve finale, eerste strijd: AMVJ- Zwolle 0-3. WATERPOLO Zaandam. Vrouwen, EC lands kampioenen, eerste speeldag. Groep D: Szentesi SC 2 ZWV Nereus (Ned) 8^2 (1-3 3-5 2-2), SV Gronau 1- zonte Catania (Ita) 5-8 (2-*> Groep C: Skif Moskou (R"s^.ó ASPTT Nancy (Fra) 9-4 (1-0 3-1 2-3), Glyfada (Gri) - rani (Spa) 8-17 (2-5 0-5 3-3 3 V Door Eddy de Schrijver Graauw - Het wielerseizoen in Zeeuws-Vlaanderen start zondag met een wedstrijd voor cyclosportieven in Graauw. Om 14.30 uur gaan de cyclosportieven op pad vooreen wedstrijd over 65 ki lometer. WIELRENNEN In het voorprogramma, aanvang 13 00 uur, opent de stichting Wieler Trim Bond het nieuwe jaar met een koers voor alle trim mers. Dat betekent dus voor zo wel de A-, B- als C-trimmers. Zo wel de A- als de B/C-trimmers krijgen aparte punten voor hun jaarklassement van De Stem/Giant. Paul van Poorten en de zijnen van het wielercomité Graauw bleven vorig jaar verstoken van de amateurkoers die traditiege trouw op de kalender stond. De werkzaamheden in de Dorps straat noopten de organisatoren echter om de amateurs niet te la ten starten. De trimmers van de stichting Wieler Trim Bond zorg den toen alsnog voor een koers in Graauw. Inmiddels is de categorie cy closportieven van de grond geko men en dat betekent dat Graauw de primeur voor Zeeland krijgt. Bij die cyclosportieven hebben een kleine vijftig renners inge schreven. „En daarmee zijn we natuurlijk erg blij. Het is altijd afwachten, maar we zitten op een goede datum en dat betekent dat je renners aan de start krijgt," al dus voorzitter Paul van Poorten. Hij krijgt in het bestuur de nodi ge assistentie van secretaris Jan van Acker, penningmeester Lu- ciën Broekaart en de leden Erwin d'Hont, David en Daniël van Im- merseel, Jac de Koster en Luc Mattheijssen. In dorp Graauw werd een huis- aan-huiscollecte gehouden en de opbrengst was boven verwach ting. „Dat betekent dat de men sen achter het wielercomité staan en daar kunnen we best trots op zijn." Welke gezichten er precies aan de start zullen staan bij de cy closportieven is nog niet bekend, maar mannen als Peter Hofland, Jackie Fortrei, Jean Marc Dage vos, Theo van der Velde, Kees de Wijze en Robbie Meijer zullen er ongetwijfeld staan. Het parcours waarop de strijd wordt geleverd is 7200 meter lang en de renners rijden via de Dorpsstraat naar de Zandberg om zo over de Steenen Beer, Wil lem Hendrikstraat, Middenweg- Oude Kaai en Dorpsplein naar de Dorpsstraat waar de streep wordt getrokken. De trimmers bijten om 13.00 uur het spits af. Dat betekent dat zo wel de A- als de B/C-trimmers present zullen zijn hun wedstrijd over 50 kilometer. Natuurlijk wordt uitgekeken naar de ver richtingen van Eric Vereecken. Hij won in Waarschoot en is al vrij vroeg in vorm. Naast Ver eecken kunnen mannen als Fon- nie Martens, Karei Warnier, Ro nald Smits en Ko Harms hoge ogen gooien. Ook van onze zui derburen mag het een en ander verwacht worden. Van onze biljartmedewerker Hulst - Rob Claerhoudt was de sterkste in het snookertoer nooi dat onder leiding van Ad van Mossevelde en Danny van Gassen in biljart- en snooker centrum De Smickel te Hulst gehouden werd. EINDSTAND l.Rob Claerhoudt, 2. Johnny Saman, 3, Perry van Kerkhoven, 4. Danny van Gassen, 5. Toon Blommaert, 6. Ad van Mossevelde, 7. Patrick Kos ter, 8. Alain van Gassen, 9. Ronny vanDeursen, 10. Edwin Hofman. Van onze sportmedewerker Middelburg - Het Zeebra- zwemloopcircuit is zaterdag 115 maart aan zijn zesde en voorlaatste wedstrijddag toe. Plaats van de handelingen is dan Middelburg, waar ge zwommen wordt in het Poe- lendaelebad en gelopen lange het Jaagpad. ZWEMLOOP de mannekKèeft Niek Marij nissen aafigjdkfihdigcf naar Mid delburg te komen. Marijnissen, al aantal jaren beroepstriatleet woonachtig in het Franse Saint-Etiërme, won ook al in Ber gen op Zoom. Voor het eindklas sement telt hij niet meeHier gaat het tussen Rens Lobbezoo, Remy Vasseur en Darwin Kint, terwijl ook Niels Koole nog meetelt. De winnaar van Oostburg en Roos endaal had echter een aantal mindere wedstrijddagen en de waag is of hij nog orde op zaken kan stellen. Hij komt overigens zaterdag ook in zijn woonplaats aan de start. Verdere mannen die verwacht mogen worden zijn Johan van de Branden en de Zeeuws-Vlamin gen Ronny de Martelaere en Bram van de Wege. Bij de vrou wen is Chantal Maat vrijwel ze- her van de winst. Haar grootste toncurrente, Marianne Provoost, komt zaterdag niet in actie omdat ze deelneemt aan een duatlon in Steenwijk. Febba te Kiefte wordt ju de grootste opponente voor Maat. Op de korte afstand gaat het wellicht weer tussen Darwin Bint en Arjan van Oord. De eer- Se start is een serie lange af stand, die gaat over 1000 meter zwemmen en 10 kilometer lopen. Ott om 14.00 uur. Om 14.30 en "O uur worden de volgende se- "es op pad gestuurd. Door Peter Snelders Hulst/Terneuzen - 'Het gaat niet goed met het hockey in Zeeland. De pro vincie is één van de grote hockey-probleemgebieden. Men vecht voor erkenning, maar vooral om te overle ven.' Dat is de allerminst rooskleurig ogende opening van een persbericht uitge geven door de Koninklijke Nederlandse Hockeybond. Inmiddels zijn er tal van initiatieven ontplooid om de neerwaartse spiraal waarover de hockeybond spreekt een halt toe te roe pen. Maar is het echt zo slecht gesteld met het ni veau en de aanwas in deze provincie? HOCKEY Als die vraag voorgelegd wordt aan Ab Klaeijsen, de trainer van het mannenteam van Rapide dat op het hoogste niveau speelt in Zeeland, lijkt de aanhef van de KNHB-brief wat overtrokken. „Het is wel minder geworden door de jaren heen. Ik spreek dpp in het algemeen. Als-je ziet dat Goes het mannenteam halverwe- gf flfri'iómpetitie t'érug moést trekken en Middelburg, om maar enkele voorbeelden te noemen, geen vrouwenteam heeft, dan spreekt dat zeker niet ten voorde le van onze sport. Wij bij Rapide hebben er nog niet onder te lijden moet ik zeggen. We zijn in alle jeugdcategorieën vertegenwoor digd en zelfs op een vrij behoor lijk niveau, maar misschien vormt onze vereniging wel een uitzondering binnen Zeeland. Al moet ik er direct aan toevoegen, dat de directe aanvulling naar ons seniorenteam ook een vraag teken is. Dan praat ik over het ni veau. Wij spelen nu tweede klasse en dat is voor een toch relatief kleine vereniging de onze, met zo'n 250 leden, vrij hoog. Vrijwel alle verenigingen waar wij tegen uitkomen hebben beduidend meer leden. Neem simpelweg Et- ten-Leur waar we afgelopen weekeinde tegen speelde. Die club heeft zo'n achthonderd le den. Dat scheelt nogal wat. De kans dat er door die kwantiteit ook wat meer kwaliteit naar vo ren komt is groter. Goede lichting Wij bogen nu al enkele jaren op een goede lichting wat ons man nenteam betreft. We zijn er ons echter ook terdege van bewust dat als de kern van dit team weg- At> Klaeijsen, trainer van het mannenteam van het Hulster Rapide: „Wij hebben er nog niet zo on der te lijden, maar ik weet dat het bij enkele andere verenigingen ondermaats is.foto wim koovman valt, we een stapje terug moeten doen. Ik zie temninste niet direct kwalitatieve aanvulling, die ons team op het peil van de tweede klasse kan houden. Het zal in de toekomst wel derde klasse worden. Wanneer die vaste kern wegvalt kun je moeilijk in schatten. Door studie of werk buiten de provincie ben je aan het begin van een nieuw seizoen zo verschillende spelers kwijt. Die gaan dan meestal spelen in de buurt waar ze werken of stude ren, maar dat laatste is geen nieuw gegeven. Dat leeft natuur lijk al heel lang. Boven de Wes- terschelde is het in feite niet zo veel beter gesteld. Spelers die daar niveau hebben maken door de meer gunstige ligging natuur lijk veel gemakkelijker de over stap naar een Brabantse vereni ging-" Olympia-trainer Eric Dieleman onderkent het probleem. Het leeft ook, in mindere mate dan bij Goes en Middelburg, bij zijn club. „Het is minder geworden, zonder meer. Vraag me niet dat in cijfers uit te drukken, want dat -weet ik niet. Bij ons kampen we met twee problemen. We missen spelers tussen zeg maar achttien en dertig jaar. Veteranen hebben we genoeg, maar juist de groep die nu in het eerste moet spelen en de directe aanvulling is een probleem. Ook bij de jeugd loopt het niet storm. We hebben zelfs een groep bij de jongens waar we alle zeilen bij moeten zetten om daar vol gend seizoen mee uit te kunnen komen. Op zich is het natuurlijk een mooi initiatief van de hock eybond. Er moest iets gebeuren, maar het was misschien verstan diger geweest als er eerder inge grepen was. Dat is echter nakaar ten. Wij hebben reeds op eigen houtje in september een clinic ge houden met enkele internatio nals. Dat sloeg goed aan en daar door is er ook toeloop ontstaan. We zullen attent moeten zijn en in het kader daarvan juich ik het initiatief van de bond toe." De brief van de KNHB geeft eveneens gewag van het onder maatse niveau van de trainers. Dat wordt in grote lijnen onder schreven door Ab Klaeijsen en Eric Dieleman: „Er zijn te weinig trainers met een opleiding binnen Zeeland." Activiteiten De KNHB probeert door een aan tal activiteiten het hockey in Zee land, dat 2000 leden telt, terug in het goede spoor te brengen. Voor al de jeugd geniet de hoogste prioriteit. Men zal scholen in de provincie benaderen om hockey ais schoolsport te introduceren. Bij drie verenigingen (HSD, Olympia en Rapide), zal men KNHB-jeugdclinics houden en men geeft onder leiding van Mau- rits Hendriks, assistent-trai ner/coach van het Nederlands mannenteam, in april een drietal trainingen aan spelers van de vo rig jaar opgerichte hockeyschool. Die Zeeuwse hockeyschool is duidelijk een voorloper van de initiatieven van de KNHB en kwam tot stand onder impuls van enkele senioren van de hockey- vereniging Middelburg. Weke lijks komt onder deskundige lei ding een aantal beloftevolle jeugdspelers bijeen om te trainen of wedstrijden te spelen. De KNHB verzorgt ook in de komen de maanden, vanaf maandag 24 maart, een cursus trainers-coör dinator in Goes en men houdt de ze maand bijscholingsavonden voor trainers en coaches van de verenigingen bij Rapide, Vlissin- gen en Middelburg. Tenslotte wordt op 15 juni in Zierikzee bij het daar gevestigde HSD een in terland gespeeld tussen Jong Oranje en Australië onder 21 jaar. 'Het zijn allemaal mooie plannen, maar de nabije toekomst zal moe ten uitwijzen of de Zeeuwen daadwerkelijk warm zullen lopen voor de hockeysport,' besluit het persbericht dat door de KNHB is verspreid. Door Fred Rabout Sluis - De mannen van de stichting Zwinstedenloop zondag 16 maart in Uls weer een knap deelne mersveld aan de start van hun erde editie. Bij de vrouwen «onder anderen Carla jeurskens 0p de affiche, ««tienvoudig nationaal 210ene °P de 3000 en meter op de baan via de ®s naar de beste van het op de halve en gehele taL Een riik gevulde Lr reS dUS TOn de PaS 45 «•geworden atlete, die sinds P,aar iaar Belfeld inruilde v°°r Venlo. ATLETIEK jj® atlete die van een behaaglij- Vati !f Uur hoi|dt en sclmikt WeenLeerSV00rSpedin®en die fomLTT11 van De Büt voor iuslincoJ!. end de huiskamers Pas terug van °»ihier dapTesttage in Portugal. hel dat r\ eU ontviuehten, al r e afgelopen weken wel mee. In december liep ik nog de marathon van Honolulu - waar ik overigens al acht keer won - en als je dan hier terugkeert, ont breekt het toch een beetje aan motivatie om de trainingen weer op te pakken bij deze temperatu ren, Ik heb afgelopen winter dan ook weinig kilometers gemaakt. Het trok me niet. Eind februari ben ik dan met mijn man en trai ner Sjaak Roemerman naar Por tugal vertrokken om de draad weer echt op te pakken. Heerlijk gewerkt. Daar was het 24 graden en dat ligt me. Ik ben een zomer mens. Daarna heb ik Oostende-Brugge gelopen een veertiental dagen ge leden en afgelopen week de twin tig van Aplhen aan de Rijn. Er komt weer wat schot in, al had ik in Alphen aan de Rijn nog moeite om het tempo echt strak te hou den. Vorig jaar had ik al graag in Sluis gelopen. Het is voor de eer ste keer dat ik in Zeeuws-Vlaan deren loop en het lijkt me toch iets aparts om grensoverschij- dend te lopen. Verwacht nog geen toptijd van me, maar het par- coursrecord, dat naar ik heb be grepen op 1.19.51 staat, moet er toch wel in zitten. Deze Zwinstedenloop had ik trouwens ook vorig jaar al op mijn programma staan. Toen blesseerde ik me in de sneeuw. Gleed uit tijdens een bostraining en liep een spierscheurtje in de linkerheup op. Tien weken was ik daarmee uit de running, want je merkt toch naarmate de leeftijd vordert dat het steeds moeilijker wordt om op niveau terug te ke ren." Die Carla Beurskens heeft op de halve marathon een beste tijd van 1.08.56 staan, daterend uit 1986 in Luxemburg. „Die tijd zal ik wel nooit meer halen. Die episode is afgesloten." Op de ma rathon liep ze ooit een tijd van 2.26.34. Ook dat in haar absolute topperiode, halverwege de jaren tachtig, namelijk in 1987 in To kio. In juni hoopt ze als alles 'heel' blijft in Enschede haar 36e marathon af te werken. Geen Rotterdam dus dit jaar, waar ze in 1990 nog de beste was en in 1994 tweede. Beurskens is een van de grote namen die naar Sluis komen. Bij de vrouwen krijgt ze af te rekenen met haar leeftijdsgenote, de Brugse Ciska Maton, die vorig jaar zegevierde in de nieuwe parcoursrecordtijd van 1.19.51. Ook plaatselijk atle te Terése van Lare (winnares in 1995), die een ijzersterk winter seizoen duatlon afwerkte waarin ze van september tot maart onge slagen bleef, is van de partij. Bij de mannen een nog sterker veld met ex-winnaars Geert de Ruddere (1994) en Marnix Goe- gebuer (1995 en 1996), welke laatste houder van het parcours- record is met 1.04.59, gelopen in 1995 Verder komt John Vermeu- le voor de eerste keer aan de start terwijl ook Gino Braeckevelt, Gi- no Deleu, Joos Casteele en niet te vergeten Koewachtenaar Sepp Vermeulen, die als geen ander naar deze wedstrijd heeft toege- leefd, en Hans van de Griendt voor de Zeeuws Vlaamse inbreng zorgen. „Het wordt een echte interland langs de Damse Vaart," geeft Frank Gijsel, secretaris van de Stichting dan ook te kennen. Heel dat gezelschap wordt in het centrum van Sluis nabij het stati ge Belfort door burgemeester Van Liere op pad gestuurd richting de Zwinsteden Hoeke, Oostkerke en St.-Anna ter Muiden. Dit laatste stadje wordt aangedaan via een lus om aan de exacte afstand van 21 kilometer en 48 meter te ko men. Als afwachting staat er een jeugdloop op het programma over 1600 meter en een loop over tien kilometer. Voor het eerst mo gen de organisatorep voor de in schrijving gebruik maken van de fraaie raadszaal in het Belfort, terwijl de prijsuitreiking van 't Zoute Vestje is verhuisd naar sporthal 'De Vliete'. „Over mede werking hebben we niet te kla gen," aldus voorzitter Willy Schram. „Het op zondag altijd drukke Sluis wordt voor deze wedstrijd verkeersvrij gemaakt, terwijl we voor het inschrijven in de Raadszaal terecht kunnen. Toch niet niks." Voor de atleten liggen er naast geldprijzen in de diverse categorieën ook een uit gebreid assortiment prijzen in natura te wachten, die via verlo ting op startnummer aan de man of vrouw zullen worden gebracht. Daarnaast hebben de organisato ren het inschrijfgeld omlaag ge bracht naar vijf gulden. Schram: „Dat kunnen we uiter aard alleen maar doen dankzij de sponsors." Schram voert de orga niserende ploeg aan, die verder bestaat uit Frank Gijsel, Sjaak Oosterling, Frank Verschorre, Theo Schram, Mario Polderman, Marchal van Lare en Walter Boender. PROGRAMMA VIERDE ZWINSTE DENLOOP 11.30-13.30 uur: inschrijven open in Beifort. 14.00 uur: start halve marathon. 14.05 uur: start 10 kilometer. 14.10 uur: start jeugdmijl. 17.00 uur: prijsuitreiking halve ma- rahton en 10 kilometer in sporthal 'De Vliete' Sorrento - De Deense wielrenner in Nederlandse dienst Rolf Sö rensen heeft gisteren de proloog van de Tirreno - Adriatico ge wonnen. Het Rabo-succes in Sorrento, waar een rondje van vier kilometer werd afgelegd, was compleet. De tweede plaats, op één seconde van zijn ploegmaat, was voor Erik Dekker. De Italiaan Fondriest werd derde, Leon van Bon van de Rabo-ploeg vijfde. Voor Sörensen betekende de winst in de proloog zijn vijfde etap pezege in de Tirreno. De 31-jarige Deen trok twee keerde eindze ge naar zich toe. Dat was in 1987 en 1992. Sörensen, winnaar van olympisch zilver, kwam verkouden uit Spanje. „Maar als ik altijd zo goed met een hoestje zou rijden, te ken ik ervoor. Argentin leek ook altijd verkouden, maar die won ook behoorlijk wat," aldus de tweedejaars Rabo-renner. Sörensen heeft er weinig vertrouwen in de leiderstrui lang te be houden. „Het wordt nu bergachtig. De aanvallen zullen van alle kanten komen. Het wordt een secondenspel." Erik Dekker testte tijdens de tijdrit een nieuwe fiets. „Maar die komt meer tot zijn recht op lange rechte stukken. Dit parcours telde zeven verschrikkelijk lastige bochten. Ik ben blij dat het droog was, anders was het levensgevaarlijk geworden," aldus de tevreden nummer drie. „Deze wedstrijd zie ik toch als voorberei ding op de klassiekers. De vorm is er." Pascal Chanteur van de Casino-formatie heeft de vierde etap pe van Parijs - Nice gewonnen. De Fransman was, na de 165 ki lometer tussen Montlucon en Clermont-Ferrand, de snelste van een kopgroep van zeven renners. De tweede plaats was voor de Zwitser Dufaux. Klassementsleider Jalabert (Fra) werd derde. Jalabert werd gisteren flink aangevallen. Vooral de Festina-ploeg was zeer actief. De drager van de witte trui nam 22 kilometer voor de finish zelf het initiatief voor de definitieve ontsnapping. De 29-jarige Chanteur ging er met de dagprijs vandoor. Het was pas zijn derde overwinning in zijn loopbaan. Het peloton kwam, aangevoerd door de Italiaan Baldato, op 14 seconden binnen. Sorrento. Tirreno - Adriatico Proloog: 1. Sörensen (Den) 4 kilometer in 4.38 (51,799 km per uur), 2. Dekker (Ned) op 0.01, 3. Fondriest (Ita) 0.02, 4. G. Colombo (Ita) 0.03, 5. Van Bon (Ned), 6. Pianegonda (Ita), 7. Corvers (Bel) 0.04, 8. Petito (Ita), 9. Salvoldelli (Ita), 10. Bartoli (Ita) 0.05, 23. Breukink 0.11, 68. Koerts 0.16,117. Hoffiman 0.25, 121. Den Bakker. Clermont-Ferrand. Parijs - Nice. Vierde etappe, Montlucon - Clermont: 1. Chanteur (Fra) 165 km in 3.59.43, 2. Dufaux (Zwi), 3. Jalabert (Fra), 4. Rous (Fra), 5. Salmon (Fra), 6. Blanco (Spa), 7. Bouvard (Fra), 8. Baldato 0.14, 9. Pontier (Fra), 10. Steels (Bel). Klassement: 1. Jalabert 12.46.36, 2. Chanteur 0.16, 3. Steels 0.26, 4. Du faux 0.28, 5. Rous 0.30, 6. Moreau (Fra) 0.39, 7. Bouvard, 8. Heulot (Fra) 0.40, 9. Ekimov (Rus) 0.42, 10. Blanco 0.44. Montlucon - Erwan Menthéour stapt naar de rechter. De Frans man is een van de drie renners die maandag een startverbod kreeg voor de tweede etappe van Parijs-Nice. Zijn bloed en dat van de Italianen Mauro Antonio Santaromita en Luca Colombo bleek bij controle te dik te zijn. Het gevolg is dat het drietal twee weken aan geen enkele andere wielerwedstrijd mag deelnemen. Het mag pas weer in actie ko men als een nieuwe controle aantoont dat het aantal rode bloed lichaampjes onder de grens van de toegestane vijftig procent is Menthéour uit de ploeg van Mare Madiot wil naar de rechter, om dat hij op maandag, een dag na de eerste test, in het bijzijn van een deurwaarder zich opnieuw liet controleren door een neutrale arts. Die constateerde een gehalte van onder de 47. „Ik ben geen bedrieger," liet de Breton weten. Ik word nu publiekelijk te kijk gezet als iemand die EPO (dat de aanmaak van rode bloedli chaampjes stimuleert) heeft gepakt. Dat is niet eerlijk. Ik ben aangetast in mijn goede naam en eer. Ik kan het er niet bij laten zitten." Vail - De Oostenrijkse skister Renate Gö1,qchl heeft de wereldbe ker afdaling gewonnen. In 'de laatste wedstrijden'\Taïl had ze voor de eindzege voldoende,aan de tweede plaats, nqast titelverdedig ster Katja Seizinger'uit Duitsland. De zege in'cólorado ging naar de Zweedse Pernilla Wiberg. Götschl eindigde met een puntentotaal van 483 voor de Zwitserse Heidi Zubriggen. Ze finishte in de laatste wedstrijd als vijfde. Vail. Finale WB, afdaling. Vrouwen; 1. Wiberg (Zwe) 1.43,28, 2. Goetschl (Oos) en Seizinger (Dui) 1.43,31, 4. Kostner (Ita) 1.43,61, 5. Zurbriggen (Zwi) 1.43,78, 6. Gerg (Dui) 1.43,98. Eindstand: 1. Goetschl 483, 2. Zurbriggen 466, 3. Zelenskaja (Rus) 423, 4. Wiberg 412, 5. Seizinger 405, 6. Kostner 365. Utrecht - Ronald Spelbos mag waarschijnlijk vrijdag het Dia- konessen-ziekenhuis in Utrecht verlaten. De trainer van FC Utrecht werd vorige week getroffen door een hartinfarct. Uit on derzoeken is gebleken dat de problemen met zijn hart door een samenloop van omstandigheden zijn ontstaan. Voordat Spelbos zijn werkzaamheden bij de club uit de eredivisie mag hervatten, moet hij eerst nog enige tijd revalideren. Assis tent-trainer Jan Wouters neemt zijn taken tot die tijd waar. Mare Wilmots (gescheurde pees in schoudergewricht) en Ra- doslav Latal (blessure gewrichtsbanden rechterenkel) hebben dinsdag in de wedstrijd van Schalke 04 tegen MSV Duisburg (4- 0) een blessure opgelopen. De club van trainer Huub Stevens vreest beide spelers lange tijd niet te kunnen inzetten. Zaterdag staat voor Schalke 04 de topper tegen Bayern München gepland. Les Ferdinand mist volgende week de tweede wedstrijd in de kwartfinale van de UEFA-beker tegen Monaco. De speler van Newcastle United heeft een spier in het dijbeen verrekt. Ferdi nand was wegens een blessure ook al niet aanwezig bij de eerste wedstrijd. Maandag in het duel met Liverpool maakte hij zijn rentree, maar kreeg opnieuw last van een kwetsuur. Het bestuur van Standard Luik heeft Aad de Mos benoemd tot trainer. De 50-jarige Hagenaar tekende een contract voor twee jaar. Hij volgt bij de middenmoter uit de Belgische eerste klasse Jos Daerden op, die naar Lierse SK vertrekt. Na een afwezigheid van ruim een jaar keert De Mos terug als coach. „Het is een uitdaging om bij Standard aan de slag te kun nen," vertelde De Mos tijdens zijn presentatie. „Het is een club met ambitie. De situatie is nu niet bepaald rooskleurig, maar het is aan mij om daar verandering in te brengen." De Mos kreeg wegens zijn ervaring bij de topclubs van het be stuur van de Luikse volksclub de voorkeur boven Michel Ren- quin, de voormalige verdediger van het Belgische nationale elftal. „Ik ben blij dat ik terug ben in België. Ik wil proberen het imago van Standard omhoog te krikken. Ik hoop hier in een collegiale sfeer aan te kunnen werken. Al zal het niet makkelijk zijn, door het Bosman-arrest is er veel veranderd." Werder Bremen was de laatste club van De Mos. Na een dienst verband van 193 dagen werd hij in januari vorig jaar bij de Duit se formatie ontslagen. Na een juridische strijd bereikte hij in fe bruari overeenstemming over een afkoopsom. Hij moest in Bre men vertrekken wegens de slechte prestaties en enkele vermeen de uitspraken die hij deed in een bar na de uitschakeling in de UEFA-beker door PSV. De Mos hoopt dat Standard zich dit sei zoen nog weet te plaatsen voor Europees voetbal. „Als het niet rechtstreeks lukt, dan via de Intertoto-Cup. Daarna moet de club om de landstitel kunnen meestrijden." De Engelse club Bournemouth staat voor een bankroet. De 99- jarige club heeft een schuldenlast van dertien miljoen gulden. De derde divisionist heeft inmiddels faillissement aangevraagd. De bank van Bournemouth heeft gisteren een bod van drie mil joen gulden van een consortium van sponsors en fans afgewezen. De komende week moet de club zich voor de rechtbank verant woorden voor een belastingschuld van één miljoen gulden. Den Haag - De sportsector mag hopen dat het eenmalige extraa tje van vijf miljoen gulden voor 1997 structureel gehandhaafd blijft. Staatssecretaris Terpstra van Sport toonde zich woensdag in het algemeen overleg van de Tweede Kamer over de eerste sportnota van de overheid sinds 1974 bereid daarvoor bij het ka binet een lans te breken. Als het doorgaat komt de totale steun van het rijk met een bedrag van 50,5 miljoen gulden ongeveer op het niveau van voor de huidige regering.

de Stem | 1997 | | pagina 9