4Taxicom moet flexibeler werken' Zes toS tuinen] St. Veel bijval voor orgelstichting 'Het plez| 'Sasse Arena' voor voetbalclub Corn Boys Voorzitter Marquinie opgelucht bij verlaten De Valcke POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws KORT zeeuws I 8/ pm" bneven °P rijm. O uWicatie betekent niet automat/schdatde redactie het met uw standpunt eens is. Kampioenskansen voor De Tukker 1 stijgen DE STEM ZEELAND C3 pESTEM Werkgroep gehandicaptenbeleid over collectief vervoer: Terneuzense kapster in de prijzen Raadslid Atma§ vreest voor gezondheid kind Kijkdag op politiebureau in Terneuzen Anderhalve ton voor meer verdraagzaamheid Opbrengst paashobbymarkt Terneuzen voor Cliniclowns Terneuzens bestuur wil Torenmortier aankopen Aanrijding Wisseltruc Fiets vernield Inbraak Aanhanger gestolen Ruit stuk Slip Voorrangsfout Marihuana Terneuzen Revalidatiearts Dijkema vertrekt Kleuren natuur in biologisch museum Zeelandkaart Voorstel Sluis-Aa I giuis - Het college van B en WI burg wil de komende drie jaar a jen voor de realisering van hef] „astraat in Sluis. Daarmee is da a als rond. Nabeschouwing van De Betekoppen Jan van Hanegei DONDERDAG 13 MAART 1997 Van onze correspondent Terneuzen - Het collectief vervoer voor gehandicapten in Zeeuws- Vlaanderen moet de tijden verrui men en klantvriendelijker gaan werken. Dit is de mening van de werkgroep gehandicaptenbeleid. De klant moet duidelijk weten waar hij met zijn klacht naar toe moet. Sinds de invoering van het collectief vervoer is er in een half jaar tijd een toename van zestig procent. Het succes draagt toe aan een grote mobiliteit. „Juist jongeren klagen over te weinig zones en mensen weten niet waar ze met klachten aan moet kloppen," aldus raadslid Atmag (PvdA). C. de Groot van de werkgroep gehandicaptenbeleid zei dat de klantvriendelijkheid van Taxi- com nog beter kan. De gelden die de gemeente Terneuzen ontvangt voor de uitvoering van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) en deel uitmaken van de algemene uit kering uit het gemeentefonds moeten voor de voorzieningen van gehandicap ten besteed worden en in de begroting terug te leiden zijn. Deze opdracht gaf de raadscommissie Welzijn gisteravond aan wethouder P. C. Hamelinck mee tijdens de bespreking van de evaluatie van het gehandicaptenbeleid. J. Schrier (CDA) wilde dat hierover geen misver stand bestond. Onze fractie houdt er aan vast de gelden te bestemmen voor wie ze zijn: namelijk de gehandicap ten." N. Florussen van GroenLinks vroeg de wethouder of de gemeente nog een stap je verder kan gaan in het verstrekken van voorzieningen. „Kunnen we als ge meente niet meer doen? GroenLinks is tegen het aanwenden van WG-gelden voor collectieve voorzieningen." Wethouder Hamelinck las een brief voor van de Zeeuwse Stichting Gehan dicaptenbeleid waarin deze in grote lij nen akkoord ging met het collegevoor stel. Mevrouw C. de Groot van de werkgroep gehandicapten was het hiermee niet eens „Moeten de aanpassingen van ge bouwen zoals de Elisabethof en recon structie van de Axelsedam en Schelde- boulevard nu zonodig uit de WVG-pot komen Het is niet meer dan logisch dat bij de bouw rekening wordt gehou den met de gehandicapte medemens." Ook C. Leunis (GPV/RPF) stelde voor hier grote terughoudendheid in te be trachten. Volgens wethouder Hamelin ck kunnen, indien de werkgroep gehan dicaptenbeleid dit aangeeft, er in open bare voorzieningen en ruimten aanpas singen gedaan worden uit de WVG-gel- den. „Wij stellen de raad voor het colle ge een mandaat te geven voor 25 mille per collectieve voorziening. Momenteel liggen er vier concrete aanvragen." Terneuzen - De Terneuzense leerling-kapster Monique Op penneer (18) won tijdens de Nederlandse Kampioenschap pen Kappen in Utrecht de eer ste prijs voor föhnen. Ze moest het opnemen tegen honderd andere leerüng-kapsters. Bij kapperswedstrijden zijn er ve le verschillende categorieën. Voor knippen, krullen en föhnen be staan aparte prijzen. Daarnaast wordt er nog een verdeling ge maakt tussen junioren en senio ren. Junior Monique werd tijdens de voorrondes al eerste. Naar eigen zeggen heeft ze haar prijzen te danken aan veel oefening en aan haar 'gewillige' model. Die vond namelijk alle ingrepen zoals knip pen en kleuren geen probleem. Als model mag je ook niet in een spij kerbroek aan komen zetten. „Een jury kijkt niet alleen naar het kap sel, maar naar het gehele plaatje," aldus Monique. Door haar model met parels, boa en lange hand schoenen op te laten draven, speelde de kapster op safe. Van onze correspondent Terneuzen - Het voorstel van de gemeente Terneuzen om 25 procent bij te dragen in de her bezetting bij de GGD Zeeland in verband met de invoering van de 36-urige werkweek draagt volgens raadslid N. At- may niet bij om de opgelopen achterstand van de GGD in te halen. „Het is belangrijk dat de jeugdge- zondheidsdienst op de basisscho len al vroegtijdig eventuele afwij kingen constateert. Vooral rug- ldachten moeten voortijdig wor den ontdekt. Daarom vraag ik mij ook af of de bijdrage die de ge meente Terneuzen voorstelt de opgelopen achterstand doet ver dwijnen." Ook andere fracties vroegen welke garanties het voor stel geeft. Volgens wethouder P. C. Hamelinck wordt door het col legevoorstel juist de jeugdgezond- heidsdienst ontzien. „De raad is niet akkoord gegaan met volledige herbezetting. Ook in de eigen or ganisatie zijn we slechts tot ge deeltelijk herbezetting ovegegaan. Het voorstel tot 25 procent herbe zetting past beter in het door ons gevoerde beleid. De GGD moet dan wel herbezetten op de meest cruciale functies zoals de jeugdge- zondheidsdienst. Van onze verslaggever Terneuzen - De politie houdt donderdag 20 maart een kijkdag van (brom)fietsen in Terneuzen. Mensen die fiets of brommer kwijt zijn, kunnen tussen 15.00 uur en 17.00 uur en van 18.00 uur tot 20.00 uur terecht op het poli tiebureau. Degenen die aangifte hebben ge daan, moeten een kopie van het proces-verbaal meenemen. De gedupeerden die geen aangifte hebben gedaan, kunnen dat als nog doen op de kijkdag. Ruim honderd fietsen en achttien brommers mogen terug naar de rechtmatige eigenaren. Van onze verslaggever Middelburg - Het provinciebe stuur trekt anderhalve ton uit om dit jaar de verdraagzaamheid in de provincie te bevorderen. Het geld gaat naar het Festival Cultureel GeMeurd, het bevrij dingsfestival, Anti-Discriminatie Bureau Zeeland en naar de af ronding van het scholenproject Vrijheid, Verdragzaamheid en Anti-Racisme. Het in aanbouw zijnde sportpark van voetbalvereniging Corn Boys in Sas van Gent. FOTO'S WIMKOOYMAN Door Michel Reijns Sas van Gent - Gekscherend wordt er in Sas van Gent al gesproken van de 'Sasse Are na'. De bouw van de nieuwe accommodatie van voetbal vereniging Corn Boys is na melijk gestart. In augustus dit jaar moet het complex klaar zijn op het terrein van de voormalige Suiker Unie in Sas van Gent. Corn Boys ver laat dan na 27 jaar het sport park De Valcke aan de Scha- persweg. Tot grote opluchting van voorzitter L. Marquinie. „We zitten hier midden in de rimboe," zegt Marquinie, wij zend op de locatie van De Valcke. „Totaal afgezonderd van Sas van Gent." Sportpark De Valcke werd in 1970 aan de Schapers- weg, zo'n drie kilometer buiten de bebouwde kom, geopend. Die plaats werd door het toenmalige gemeentebestuur gekozen met in het achterhoofd de plannen om het tussenliggende terrein volle dig vol te bouwen met woningen. „Dat was natuurlijk een utopie. Dat zou nooit mogelijk zijn," ver zucht Marquinie. En dus bleef tussen de stadskern en De Valcke een enorme open ruimte. „Leden moeten nu via de Vrijstraat naar het terrein komen. Dat is een le vensgevaarlijke weg, vooral 's avonds. Ouders laten hun kinde ren na de training echt niet alleen in het donker naar huis rijden, hoor." Bovendien bleven de bezoekers aantallen tijdens de wedstrijden laag, vaak niet meer dan een handjevol niet-leden. „Maar ook tijdens bingo-avonden of kaar tingen bleven de mensen weg. We hebben hier van alles geprobeerd en georganiseerd, maar De Val cke is gewoon niet rendabel te krijgen," zegt hij. Zegen Met weemoed denkt de voorzit ter, die bijna 38 jaar bij Corn Boys betrokken is, terug aan de jaren zestig. Toen er elke wed strijd gemiddeld duizend mensen waren. Marquinie beseft dat die tijd definitief voorbij is. „Maar het verlaten van De Valcke is een zegen, een hele grote opsteker voor de voetbalsport in Sas van Gent," benadrukt hij. 'Een traan tje' zal hij wel laten, maar de na delen van het huidige sportpark zijn voor Corn Boys te groot. „Deze winter zijn wij alleen al ruim tienduizend gulden kwijt aan stookkosten. Het nieuwe complex wordt veel efficiënter ingericht. Niet zoals hier, waar de toiletten midden in de kantine zijn." Bovendien is het aantal inbraken in De Valcke schrikbarend hoog. Zeker 55 in de laatste achttien jaar. „Dat heeft ons bijna twee ton aan schade gekost," zegt Marquinie. Eigenlijk direct na de opening in 1970 was het voor Corn Boys duidelijk dat er geen Voorzitter L. Marquinie is opgelucht. toekomst was op die plaats. Meerdere malen kaartte de vere niging de problemen aan bij het gemeentebestuur. Plannen voor een andere locatie, bijvoorbeeld op het eiland bij de brug in Sas van Gent, bleken stuk voor stuk onhaalbaar. Pas nadat het tien hectare grote terrein van de voor malige Suiker Unie vrij kwam, werd een verhuizing bespreek baar. De milieudienst en het Mi nisterie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport zagen een sportpark bovendien als een ide ale buffer tussen de bedrijven van het bedrijfsterrein Ghellin- ckpolder en de woonkern. Iets groter Een sportpark zonder luxe, maakt Marquinie meteen duide lijk. Gewoon drie velden, een kantine, bestuurskamer, berg ruimte en zes Meedlokalen. De totale omvang van het nieuwe complex is iets groter dan De Valcke. „De luxe heeft bij ons geen prioriteit. We verhuizen ook niet omdat het sportpark De Val cke in slechte staat zou verkeren. Nee, het gaat puur om de af stand." Ruim drie ton trok het gemeente bestuur eind 1995 uit voor de nieuwbouw. De fundering en de drainage zijn klaar. Het metsel werk kan op korte termijn begin nen. Een speciale soort groen- zaad ter bevordering van de bo demstructuur zorgt volgens Mar quinie nu al voor 'een prachtig groen tapijt'. Problemen met het gras worden niet verwacht. „Het is geen Arena-zaad, hoor," zegt Marquinie lachend. „Nee, nor maal zaad dat drie maanden no dig heeft." In augustus moeten de velden er dan volgens de planning piekfijn bij liggen. Het zal de komende tijd daarom vooral op de zelf werkzaamheid van de 364 leden aankomen om de nieuwbouw verder te voltooien. Marquinie heeft er vertrouwen in dat er vol doende vakkennis aanwezig is binnen de vereniging om onder meer het schilderwerk en de aan leg van de elektriciteit zelf uit te voeren. „Alles wat we zelf kun nen doen, dat doen we ook." Zware lasten Want Marquinie is zich ervan be wust dat Corn Boys met de nieuwbouw de komende jaren voor zware financiële lasten staat. „Niemand hoeft jaloers te zijn. De lasten zijn echt niet mis selijk," benadrukt hij. Met een persoonlijk bezoek van leden aan verschillende bedrijven, zijn sponsors warm gemaakt voor een bijdrage via het plaatsen van een reclamebord. En met succes. „Het veld hangt helemaal vol," zegt hij trots. De voorzitter ziet de nieuwbouw helemaal zitten. Alleen het be kendmaken van het verlaten van De Valcke zorgde al voor de komst van zo'n twintig nieuwe jeugdleden. „En ook oudere sup porters kunnen dan weer naar de wedstrijden komen Mjken," zegt Marquinie. En dat doet hem goed. „Kijk, we hebben hier op sportpark De Valcke veel meege maakt, dat mogen we niet verge ten. Maar de plaats betekende wel een grote belemmering voor de ontwikkeling van onze vereni ging." Van onze correspondent Terneuzen - Drie hobbyisten zijn woensdag 19 maart van 18.00 tot 23.00 uur aanwezig bij Bodyline in Terneuzen met een stand. Zij zullen daar hun huisvlijt tentoonstellen en uiteraard kunnen er ook spulletjes gekocht worden. De net to-opbrengst van de verkoop komt ten goede aan de Clini clowns. De stichting Cliniclowns is destijds opgericht om ernstig zieke kinderen in diverse ziekenhuizen te bezoeken. Zo proberen zij het ziekenhuisleven voor de patiëntjes wat draag lijker te maken. Een team van artsen en verplegers geven aan wel ke kinderen zich slecht voelen en wat afleiding nodig hebben. De Cliniclowns gaan met z'n tweeën erop uit, gewapend met een gro te pleister en een infuus van chocolademelk. Voorzien van rode neus, het handelsmerk van de Cliniclouwns, proberen de 'augus- ten' de kinderen wat op te vrolijken. Tijdens de paashobbymarkt is het ook mogelijk zich aan te mel den als donateur van de stichting Cliniclowns. Voor slechts 35 gulden per jaar is dit mogelijk. Inschrijfformulieren en folders zijn aanwezig. Voor nadere informatie kan iedereen contact opne men met C. Schrijvers te Westdorpe, tel: 453673. Van onze verslaggever Terneuzen - Het bestuur van Société Mortier, de Terneu zense stichting tot behoud van het Mortier-orgel, gaat dit weekeinde in Tilburg kij ken naar een nog authentiek dansorgel, dat in 1935 in Ant werpen is gebouwd. Het gaat om het Torenmortier met een acht meter breed Art De- co-front, dat waarschijnlijk voor een bedrag van een ton te koop is. „Een buitenkansje," zegt se cretaris Harry van Hugten. „In de koop zijn ook driehonderd ou de orgelboeken begrepen. Boe ken met populaire muziek uit de jaren dertig-veertig. Dit soort boeken brengen gemakkelijk 100 tot 150 gulden op." Afgelopen weken heeft de stich ting (tel. 0115-631057) veel reac ties gekregen op haar plannen geld bijeen te brengen voor aan schaf van een origineel Mortier orgel en dit instrument in te zet ten bij allerlei evenementen en festiviteiten. Het waren vooral de wat ouderen die reageerden. Zo meldde zich de vroegere uit bater van café Oostende uit de Terneuzense Dijkstraat, die nog foto's bezit van het orgel Mon Rêve, dat jarenlang in zijn zaak heeft gestaan. „Het is ons geble ken dat dit orgel ook te koop is. Er wordt echter méér voor ge vraagd dan voor het Torenmor tier en het is kleiner," aldus Van Hugten. Voorts nam een orgelliefhebber uit Hoedekenskerke contact op die over uitgebreide informatie beschikte over orgels die ooit in Terneuzen - Een 43-jarige au tomobilist uit Terneuzen heeft afgelopen dinsdagmiddag geen voorrang verleend aan een 27- jarige autobestuurder uit Hulst. Een aanrijding volgde nadat de Terneuzenaar een uit rit aan de Polenweg uitreed. Axel - Een tachtigjarige vrouw uit Axel is afgelopen dinsdag middag op de Oranjestraat in haar woonplaats het slachtof fer geworden van een wissel truc. Een onbekende vrouw wilde muntgeld wisselen. Toen het gewisseld was, bemerkte de bejaarde vrouw dat er zo'n 150 gulden uit haar portemonnee was verdwenen. De onbekende had zich toen al uit de voeten gemaakt. Terneuzen - Een elfjarige meisje uit Terneuzen is afgelo pen dinsdagmiddag op het crossterrein aan de Frederik van Eedenstraat lastig gevallen door 'acht grote jongens'. Die vernielden haar fiets. Hulst - Bij een inbraak in een woning van een 37-jarige Hul stenaar aan de Beestemarkt is zeshonderd gulden buitge maakt. Zaamslag - In de nacht van dinsdag op woensdag is de aanhanger van een 41-jarige man uit Zaamslag gestolen vanaf de Axelsestraat. De wa gen heeft een waarde van zo'n 3200 gulden. Breskens - Van de auto van een 56-jarige Bressiaander is in de nacht van dinsdag op woens dag een ruit ingeslagen. Het voertuig stond geparkeerd aan I de Van Zuyenstraat. Het scha debedrag is nog onbekend. Oostburg - Bij een passeerma- noevre gisterochtend in Oostburgsestraat is een 26-ja- I rige automobilist met zijn voertuig in de slip geraakt. I Daarbij sloeg de auto om. Ce bestuurder kwam met de schrik vrij, maar zijn auto liep flink wat schade op. Breskens - Een 74-jarige auto mobilist uit Breskens gaf terochtend geen voorrang een 32-jarige autobestuurster uit het Duitse Maagdenburg. Het ongeval gebeurde op de j kruising Het Heem. Na de aan rijding botste de vrouw op de auto van een 35-jarige vrouw uit Breskens. De schade aan de auto's was aanzienlijk. Alle be- trokkenen bleven ongedeerd. Terneuzen - Een achttienjarige man uit het Belgische Kortrijk I is afgelopen dinsdag beboet met 277 gulden voor drugsbe zit. De Koninklijke Mare chaussee hield hem op het Hui- zingaplein aan met 55 gram I marihuana. De drugs zijn in beslag genomen. De man kreeg een binnenstadverbod. BANENPOOL-BIJEEN KOMST - De Zeeuws-Vlaam- se afdeling van de AbvoKabo houdt vandaag om 19.30 uur in Terneuzen een bijeenkomst voor banenpoolers. Zowel le den als niet-leden zijn welkom in de vergaderzaal aan de Wil lem Alexanderlaan. De bijeen komst wordt gehouden in het kader van de nationale belda- gen die de bond vandaag en morgen voor banenpoolers or ganiseert. Twee dagen lang kunnen banenpoolers met I klachten en verhalen opbellen naar de bond. THEE DANSANT - Dansin stituut Adrie Hamelink houdt I zondag 16 maart van 14.00 tot 16.45 uur thee dansant in het Zuidlandtheater. Goes - Na een dienstverband van ruim veertien jaar neemt revalidatie-arts J. Dijkema op 14 maart afscheid van de Stichting Revalidatiegenees- kunde Zeeland. Dijkema kwam in 1983 als eerste revalidatie arts voor volwassenen naar Zeeland. Hij stond aan de wieg van de oprichting van de afde ling volwassenenrevalidatie in het toenmalige St. Joannazie- kenhuis in Goes. Domburg - Tot en met 13 april j is er in het Zeeuws Biologisch Museum in Donburg een spe-1 ciale kindertentoonstelling te zien. Het heet 'Wauw, het gras I is blauw' en gaat over kleuren in de natuur en de rollen die ze vervullen. Spelenderwijs komen kinderen tot twaalf jaar van alles aan d weet over klueren die lokken, dreigen, waarschuwen en ca- j moufleren. zijn omgeving gespeeld hebben. „Anderen hebben nog een uitge breide platenverzameling en ie mand uit Eede blijkt nog veel fo to's van spiegeltenten te hebben. Danstenten die vroeger op de kermis stonden. Positief reageerde ook de ge meente Terneuzen op de plannen van de stichting. „De gemeente wil graag op de hoogte gehouden worden van onze vorderingen," zegt Van Hugten. Volgende maand heeft de stichting een on derhoud met de Commissaris van de Koningin in Zeeland, W. van Gelder. „Die wil bij bijzondere gelegenheden best de Zeeuwse klederdracht weer terug. Wij hebben hem gezegd dat zoiets niet beter tot zijn recht kan ko men dan onder de klanken van een Mortier-orgel." Hiermee wil ik reageren op een stukje van de heer Goossens in De Stem van woensdag 5 maart. Het is fijn voor de heer Goossens, dat de Zeelandkaart zo goed loopt. Maar met de aansluiting op openbaar ver voer ben ik het zeer oneens met hem. Op lijn 10 naar Zierikzee had je vroeger vanuit Terneuzen maar één bus nodig en had je aansluiting op de ZWN-bus naar het station. Nu heb je drie bussen naar Zierikzee nodig en mag je ook nog een half uur wachten in Kruiningen. Dus als je een dagje naar Rotter dam heb je nu vijf bussen no dig. Ik zou heer Goossens graag uitnodigen om het ook eens te lezers reageren °P De Stem Br|fven voor deze rubriek volledig ondertekenen. ten brief mag niet (anger 5 *'Jndan200woorden. h e/edactie beh°i«1t zich "et recht voor een brief in korten en te bewerken. OU Van onze verslaggeefster Van onze correspondent Westdorpe - Ondanks dat De Tukker 1 zelf niet in actie kwam in de competitie van de Poolvereniging Kanaalzone, blijft die I ploeg op een perspectief ogende tweede plaats staan. Dat kwam omdat Emerald 2 de koploper, het eigen eerste team, met 4-2 versloeg. Door die nederlaag van Emerald 1 blijven de kampioenskansen var. De Tukker 1 overeind. Het verschil met Emerald 1 bedraagt slechts drie punten. In de wetenschap dat de Westdorpse formatie in de ft competitieronde nog tegen de koploper uit Zelzate aan moet treden lijkt de strijd om de titel pas in die voorlaatste ronde beslist teworder De Gravin toont een stijgende lijn. Vorige week steeg die ploeg een plaats en dat gebeurde ook in de laats gehouden competitieronde. Met 4-2 bleef dat de team baas over Dt Pauw. UITSLAGEN De Gravin-De Pauw 4-2 (8-6), Emerald 2-Emerald 1 4-2 (9-5), De Zondagsvermaak 1-5 (2-10), De Roskam 1-La Chouette 3-3 (6-7), Emera»"' De Kikkers (uitgesteld). STAND 1. Emerald 1 18 wedstrijden, 82 punten en 174 frames, 2. De Tukker 18- 1 175, 3. Emerald 2 19-77-169, 4. Zondagsvermaak 18-76-169, 5. De PauwU' 61-144, 6. De Roskam 1 19-57-128, 7. Dream Team 19-53-134, 8. De Gijl»; 19-48-115, 9. Emerald 3 18-46-118,10. La Chouette 18-42-115,11. De Tul® 2 18-37-96,12. De Kikkers 17-23-63,13. De Roskam 2 19-20-60. De raad kan deze week een voor stel tegemoet zien om voor dit I ;aaI- 200.000 gulden vrij te ma- I ken. Zodra de Stichting Euregio- tuinen groen licht krijgt van de I raad kan ze beginnen met de aan- I [eg van de tuinen. De provincie Zeeland heeft al I toegezegd het project financieel I te steunen en de stichting ont- vangt verder vier ton uit de Euro- I pese subsidiepot, de zogenaamde 15B-gelden. Ook voor 1998 en 1999 zal de stichting een beroep I doen op de gemeente om twee ton [per jaar opzij te leggen. Sas van Gent - Na afloop van het [carnaval van vorig jaar besloot [de Sasse carnavalsstichting De [Betekoppen een nabeschouwing te houden van het leutfeest. Dit [leverde goede reacties op, zodat J een dergelijke nabeschouwing [ooknu weer gehouden wordt. Ie- J dereen met goede ideeën of op- merkingen is welkom. |üe nabeschouwing vindt vrijdag ■plaats, om 20.00 uur in De Rese- Door Fred Rabout Aardenburg - 'Is het glasl half vol of half leeg?' Hetl was ooit een opdracht in eenl van de puzzel/oriëntatierit-i ten van de West Zeeuws! Vlaamse Automobielclub.j Aardenburger Jan van Ha-| negem, 63-jaar- is al vijf jaar 'postmeester in de VUT' en| een van de drijvende krach ten van die WZA. Dertig jaar beheert hij het se cretariaat en het boeit hem nog steeds: het uitzetten, bedenkenl van opdrachten of zelf meerij den. Het halfvolle of halflege glasl werd geboren in het Belgischel Oostkerke. „We waren bezigl met het uitzetten van een ritl toen we een half glas bier op del toog zagen staan. Zoiets moet jel dan gelijk meenemen, want het| bedenken van nieuwe opdrach-P ten is het moeilijkste dat er is. L Vaak vragen deelnemers danl ook wie een rit heeft uitgezet.) Want iedereen heeft zo zijn ei-| genaardigheden en als je vele jaren met elkaar optrekt ken ie die." De WZA zag in 1967 het levens-L licht. De Motor-en Autoclub! Oostburg (MACO) en de Sluise Auto- en Motorclub (SAM) wa-L ren de verwekkers van de WZA.I Jan van Hanegem was betrok-f ken bij de MAC0 en maakte in| I 7 ziin entree in de fusieclub WZA. Hij zag de belangstelling voor de ritten teruglopen. Wa-L ren er jn He beginjaren steedsl ruim honderd deelnemers, de iaatste jaren is dit teruggelopen doen dan weet hij waar hiji h, over heeft als hij zegt dat aanslutingen zo goed zijn. Terneuzen N. Kooiman Poor Freek Boon pssingen - Vijftig jaar na de fcVT7rmg van het Humanis- li Veibond is de humanis- r c geestelijke verzorging |msschien meer bekend bij de nnen dan bij de vrouwen. |jpi Werkveld van humanisti- fcar,6 raadslieden is immers fcp,,,, sher het leger en het Ln!ng®lswezen. een man- L ,vereld- Inmiddels zijn er Ln.e.meeste provincies zie- tiim Ulzen vinden waar een ta^T1Stisch raadsman of lert r°üW een bidrage le- Eino 8 Seestelijke verzor- lieL^n-patiënten. Aan het fchU[S Walcheren is hu- pytsm raadsvrouw G.M. ÏDrek13 verbonden. Een ge- distisch16 aar.over de huma- in dit Aeestelijke verzorging P„°ekenh» «ver 1^ oiiiil 'evensbeschouwelii- fwbondrfni16 Humanistisch Pe als lp, t- Het humanis- foor dp n®beschouwing wordt Wet gelijkgesteld met

de Stem | 1997 | | pagina 16