Een goede spits aarzelt niet DE STEM Drie wielrenners met te dik bloed krijgen startverbod Pierre van Hooijdonk vertrekt weer eens op het juiste moment Pfrommer geniet even na van succes pupil Roddels en een bloopertje op WCS-Gala UITSLAGEN standen sportnieuws kort pestem Rapide-m Brons voor Carla Rammelac Hoge klasserin voor Kaj Scho Het nieuwste model uit de HP NetServer Serie: de HP NetServer LD Pro Bel voor meer informatie: (0161)43 28 55 Uw partner in automatisering Lange Bunder 5 - 4854 MB BAVEL Sport Vendome (afp) - Drie wiel renners hebben maandag een startverbod gekregen voor de tweede etappe van Parijs-Ni- ce. Na de zogeheten bloed- controle bleek de hemato- criete waarde, de dikte van het bloed, boven de grens van 50 procent te zijn. Erwin Menthéour (Frankrijk) en de Italianen Mauro Santaromita en Luca Colombo moesten hun licentie inleveren. Ze krijgen hun startticket terug als een nieuwe controle heeft aange toond dat de dikte van het bloed onder de vastgestelde grens is. De gezondsheidstest, zoals UCI- voorzitter Hein Verbruggen de controles benaamd wil zien, is op verzoek van de renners en ploegen ingevoerd. Dat gebeurde nadat begin dit jaar de geruch ten over het gebruik van EPO in de wielersport weer waren opdo ken. EPO staat voor erythro- poïetine dat de aanmaak van ro de bloedlichaampjes stimuleert. Het middel is niet op te sporen via de urinestalen. De bloedcon- troles zijn in wezen bedoeld als afschrikmiddel. In een officiële verklaring liet de jury van wedstrijdcommissaris sen gisteren weten dat de drie coureurs tijdelijk ongeschikt zijn hun sport uit te oefenen. Over de hoogte van de hemato- criete waarde werden geen me dedelingen gedaan. Menthéour en Colombo ondergingen zondag al een controle, die negatief uit viel. Desondanks mochten ze starten in de proloog. Persoon lijke interventie van Verbruggen was de oorzaak dat het tweetal maandag naar huis kon. San taromita was maandag het 'slachtoffer'. De Italiaan werd meteen uit koers gehaald. „De controles zijn een goede maatregel," erkende Mare Ma- diot, ploegleider van Menthéour. „Wel moeten we oppassen dat we deze test niet gaan verwarren met de anti-dopingcontroles. Dat gevaar schuilt er wel in." Positief reageren op de bloed- controles houdt volgens de UCI (Internationale Wielren Unie) niet automatisch in dat de be treffende renner EPO heeft ge bruikt. De UCI beschouwt de test preventief. Ter bescherming van de gezondheid van de wiel renners. Stroperig bloed verhoogt de kansen op infarcten in hart of hersenen. Zeker bij zware inspanningen als bij duursporten. Door Ad Pertijs Nottingham/Breda - Een goede spits aarzelt niet. En dus werd Pierre van Hooij donk gistermorgen wakker in Nottingham. De telefoon in zijn Schotse woning die hij zaterdag nog als Celtic man verliet, is al afgesloten en de inboedel verhuist binnenkort naar Engeland. Nadat Van Hooijdonk gisteren na de verplichte medische keuring zijn handtekening had gezet on der een fonkelnieuw lucratief contract, werd hij voorgesteld aan medespelers en pers. Tijd om te trainen was er niet meer en dus heeft de international vanavond in de uitwedstrijd tegen Black burn Rovers pas het eerste bal contact met zijn nieuwe maatjes van Nottingham Forest. „Ik weet alleen dat Bryan Roy ook speelt. De rest hoor ik daar wel," meldde 'de Lange uit Welberg' gisteren vanuit zijn hotel. Niet voor de eerste keer in zijn 27-jarige leven lijkt het geluk Van Hooijdonk op het juiste mo ment toe te lachen. De 1.95 meter lange spits weet ook buiten het veld op het moment suprème toe te slaan. Het afgelopen weekein de sleurde Nottingham Forest hem uit het Schotse moeras, waarin zijn internationale carriè re leek weg te zakken. Van Hooijdonk kan de komende vijfeneenhalf jaar in de Engelse Premier League verder bouwen aan een loopbaan die sinds zijn ontdekking door de scouts van RBC de wind in de zeilen heeft gehad. Hij scoorde in Roosend aal, hij scoorde bij NAC, hij scoorde bij Celtic en hij scoorde in Oranje. Toch liet bondscoach Guus Hid- dink hem onlangs weten dat hij niet veel langer bij Celtic op de bank moest zitten, wilde hij nog in aanmerking komen voor een plaats in Oranje. Vijf maanden daarvoor had diezelfde Hiddink Van Hooijdonk heeft gescoord voor Oranje. Vandaag speelt de boomlange spits voor het eerst in het tenue van Nottingham Forest. foto anp net op tijd de reddingsboei uitge gooid. Hij selecteerde hem voor het duel met Wales, waarin Van Hooijdonk Oranje als invaller prompt uit de nood hielp. Na een conflict over een (volgens Van Hooijdonk) toegezegde sala risverhoging, dreigde Van Hooij donk bij Celtic ondanks zijn vele goals op een zijspoor te raken. Het optreden in Oranje hield hem ondanks het verlies van een ba sisplaats bij Celtic in de schijn werpers. De vraagprijs van onge veer tien miljoen gulden schrikte Feyenoord in ieder geval af. In Engeland liet West Ham zijn beurt voorbijgaan. Het in degradatienood verkeren de Nottingham Forest kwam er binnen twee dagen wel uit met de Schotten. „Het feit dat ik inter national ben, heeft me zeker ge holpen. Niet zozeer vanwege de naamsbekendheid, maar ik weet dat bij een club als Nottingham een transfer er intern wat gemak kelijker door te drukken is wan neer het om een speler gaat die een aantal interlands achter zijn naam heeft staan." De opluchting bij Van Hooijdonk is groot. Hij wist niet hoe snel hij Schotland moest verlaten. Vrij dagavond vertelde zaakwaarne mer Rob Jansen hem van de be langstelling vanuit Nottingham en zondagavond in Londen al was de deal beklonken. Een uit gebreid afscheid in Glasgow blijft achterwege. „Het is daar geen NAC," merkte Van Hooij donk gistermiddag vanuit zijn hotel in Nottingham fijntjes op. De warmte en heldenverering van het eerste jaar zijn volgens de West-Brabander snel verdwenen sinds clubeigenaar McCann hem in de ban heeft gedaan. „De fans zitten niet te wachten op een feestelijk afscheid. Ik ga alleen nog een keer terug om de jongens van het team gedag te zeggen." In Nottingham wacht hem voor lopig degradatievoetbal. Het heeft hem niet afgeschrokken. „Het is een mooie uitdaging om de club in de hoogste divisie te houden," vindt de voormalige Welbergenaar. De club uit de streek van Robin Hood is er veel, zo niet alles, aan gelegen om in de Premier League te blijven. De hoogste klasse in Engeland is een voor alle deelne mers lucratieve vennootschap. Degradatie betekent ook auto matisch een gigantisch verlies in inkomsten. De 50 miljoen gulden die een aantal nieuwe geldschie ters momenteel uitgetrokken hebben voor het aantrekken van nieuwe spelers, wordt bij hand having al weer terugverdiend. Forest betaalt voor Van Hooij donk in eerste instantie 3 miljoen pond sterling aan Celtic, onge veer negen miljoen gulden. Dat bedrag kan oplopen tot maxi maal 4,5 miljoen pond, afhanke lijk van het aantal doelpunten van hem en van het uitblijven van degradatie van Nottingham dit seizoen. De afkoopsom voor Van Hooij donk is hoe dan ook een record voor Nottingham. Dat stond op naam van Bryan Roy met 2,9 mil joen pond. De oud-Ajacied wil vertrekken bij Forest. Real Val- ladolid heeft interesse in de lin kerspits. 'Forest', evenals Celtic een oud winnaar van de Europa Cup 1, heeft inmiddels Stuart Pierce naar voren geschoven als spe ler/coach. De international gaat samen met de nieuwe man Dave Bassett de kar trekken. Van Hooijdonk is hun eerste grote aankoop. Hij moet hen de treffers leveren, waar Forest om verlegen zit. Van Hooijdonk wordt daar ook vorstelijk voor betaald. Volgens insiders belandt de Nederlander bij Nottingham Forest in de cate gorie spelers die tussen de 45.000 en 60.000 gulden per week ver dienen. Alleen voetballers van het kaliber-Bergkamp vangen meer. De club uit de Midlands heeft nu nog Tommy Johnson (Derby), Darren Eadie (Norwich) en ex-international Carlton Pal mer (Leeds) op het verlanglijstje staan. Door John Graat Schiphol - Leen Pfrommer zag om in stil geluk, gisteren op Schiphol. Zijn succesvolste pupil, Marianne Timmer, werd met veel kabaal ontvangen door een kolonie dorpsgenoten. Haar leermeester keek om, en genoot. Timmer had met haar plakken op het WK afstanden in Warschau niet alleen heel Sappemeer in jubelstemming gebracht, maar vooral ook Leen Pfrommer. De kater zal spoedig volgen voor de afgezwaaide beroepsmilitair uit Ermelo. Dit weekeinde wilde hij nog amper geloven dat Timmer over zou willen stappen naar de sprint-kernploeg van zijn rivaal Peter Mueller. Maar op 22 maart zal de Groningse kampioene die wens waarschijnlijk kenbaar ma ken tijdens de evaluatie met de commissie kernploegen. „Ik speel met de gedachte om over te stap pen naar Mueller. Maar ik heb nog niets beslist. Eerst eens alles op een rijtje zetten," zei Timmer bij terugkomst in Nederland. Ze wilde het diplomatiek zeggen. Uit respect voor Pfrommer. Tim mer weet ook wel hoe gevoelig haar overgang ligt bij de man die haar van tobber tot topper trans formeerde. Pfrommer voerde het hele seizoen een competentiestrijd met Mueller. Feitelijk vond hij de aanstelling van de Amerikaanse bondscoach overbodig. Zelf had Pfrommer meer dan genoeg erva ring als schaatscoach (31 jaar!) en door veel zelfstudie heeft hij zijn allround-kennis vertaald naar de sprint. Maar sinds het vorig jaar flink hommeles was in de door hem ge leide vrouwen-sprintploeg von den diverse bondslieden dat Pfrommer het veld moest ruimen. Die had echter nog een contract tot en met de Winterspelen. Hij kreeg daarom een sprintploeg met ongepolijste talenten en geman keerde allrounders onder zijn hoe de. Tot zijn ergernis werd de ploeg 'opleiding sprint' genoemd. „Met de benadering van de ploeg had ik grote moeite. Alsof het om een stel beginnelingen ging. Zeker dit sei zoen is gebleken dat de term op leiding niet van toepassing is op deze mensen." Inderdaad, Pfrommer had de wind mee. De man die Ard Schenk en vele anderen naar olympische en wereldtitels coachte, beleefde nieuwe hoogtijdagen. Timmer en Bos zorgden ervoor dat Pfrommer het schijngevecht met Mueller glansrijk won. Terwijl Muellers pupillen, Van Velde, Nuyt en Zwolle, er dit seizoen niets van bakten, werden Pfrommers' jon kies Nederlands kampioen, ze pakten medailles op het WK af standen (Timmer en Bos) of maak ten veel progressie (Straathof en Wennemars). Een lange neus? „Ach nee," lachte Pfrommer. „Ik vind het veel be langrijker dat Nederlanders ein delijk meedoen op de korte af standen." Door Henri van der Steen Amsterdam - Iedereen in de RAI weet nog hoe het twee jaar gele den ging: Frank Rijkaard had het - voor zijn gehele oeuvre - moe ten worden, Ronald de Boer werd het. En ja hoor, reprise! Voetbal ler van het Jaar 1996: Ronald de Boer. Niet dus: Ronald Koeman, voor diens gehele oeuvre... In de kleurrijke brochure die mooie meisjes bij de entree ver strekken, heet het trouwens dat Frank de Boer is genomineerd. Diens beeltenis staat tenminste tussen de portretten van Koeman en de derde in de bond, Luc Nilis. Bloopertje van de VVCSDat mag je wel zeggen, vindt de aan voerder van Ajax en Oranje, die overigens van mening is dat zijn broer terecht winnaar is gewor den van de uitverkiezing. „Het is wel leuk dat jongens als Rijkaard en Koeman op die leeftijd nog genomineerd worden, maar het gaat natuurlijk om de prestatie, wie echt de beste is." En dat is Ronald de Boer, daarover zijn de kenners het wel eens. Ook over de andere keuzes is weinig dis cussie: Van Oostrum wordt de beste van de eerste divisie, Van der Sar de beste keeper, FC Twente de beste club, Tomasson het grootste talent, Louis van Gaal de beste coach. Het WCS-Gala is overigens niet echt een Gala. Smoking en avondkleding zijn eigenlijk wel verplicht, maar alleen het be stuur van de vakbond houdt zich aan die eis. Sjiek is het feest niet echt omdat het altijd zo heerlijk roddelen is tussen en met voet- De vier prijswinnaars. Van rechts naar links: Ronald de Boer (beste voetballer van 1996), Edwin van der Sar (beste keeper), Michel van Oostrum (beste speler van de eerste divisie) en Jon Dahl To masson (grootste talent). FC Twente werd club van het jaar en Ajax-trainer Louis van Gaal beste trainer. fotoanp ballers. Laatste roddels: Cristol van Campenhout (ex-NAC, ex- RBC) zoekt een club om te gaan voetballen. Pas op: voetballen, niet keepen! Jimmy Calderwood (Willem II) is spelers aan het ron selen voor Queens Park Rangers. Arnold Scholten sluit niet uit dat hij bij FC Den Bosch komt voetballen (als hij niet bij Ajax verlengt). Peter Hoekstra mag over een paar weken weer alles doen van de dokter. De leukste gossip waart natuurlijk rond Harrie van Raaij, de voorzitter van PSV. Doet-ie het of doet-ie het niet. Alle kranten schreven gisteren van yes: Van Raaij treedt toe tot het nieuwe, sectie- bestuur betaald voetbal. Fout, roept Harrie. „Ik heb toegestemd op bepaalde voorwaarden. Enke le weken is in de eredivisie afge sproken dat geen leden van dit sectiebestuur mogen terugkeren, dus..." En daar is de voorzitter zelf, Theo van Seggelen, ook wel 'de enige man in de voetballerij die nog deugt' genoemd. Klopt het, Theo, dat er veel spelers wei gerden te komen, vanwege de prijs ook en heeft al het gedoe de WCS zo'n slecht imago opgele verd? Theo van Seggelen: „Nee, nee en nee. Om dat te verhelde ren: er zijn niet veel spelers weg gebleven, de prijs was niet te hoog, de spelers hebben trou wens altijd betaald voor het Gala en nee, het imago van de WCS is niet ten gronde gericht. Wel heb ben er mensen kennelijk baat bij ons een slechte naam te bezor gen. Die mensen verspreiden al lerlei roddels." Hl DINSDAG 11 MAART 1997 |)j Steels wint tweede rit Parijs-Nice Bourges - De Belgische wielrenner Tom Steels heeft tweede etappe van Parijs - Nice gewonnen. In de rit over 162,5 ijj van Vendóme naar Bourges werd de Fransman Frédéric Moncat sin tweede. De Fransman Laurent Jalabert bleef leider in het al. gemeen klassement Parijs-Nice. Tweede etappe, Vendome - Bourges: 1. Steels (Bel) 162,5 km in 4.244P (36,820 km/u), 2. Moncassin (Fra), 3. Baffi (Ita), 4. Kirsipuu (Est), 5.ri. pollini (Ita), 6. Fraser (Can), 7. Jalabert (Fra), 8. O'Grady (Oos), 9. Qua. ranta (Ita), 10. Chanteur (Fra), 11. Capelle (Fra), 12. Sciandri (GBr) n Auger (Fra), 14. Aus (Est), 15. Moreau (Fra). Algemeen klassement: 1. Jalabert 4.33.05, 2. Tschmil (Mol) 0.08,3. ri (Spa) 0.09, 4. Steels 0.11, 5. Baffi 0.13, 6. Moreau 0.14, 7. Heulot (M 0.15, 8. Ekimov (Rus) 0.17, 9. Museeuw (Bel) 0.19, 10. Moncassin, Internationale rentree Van Soerland Nieuwegein - Joris van Soerland maakt zijn come-back op het in. ternationale platform. Dat doet de badmintonspeler tijdens open Franse badmintonkampioenschappen, van 20 tot en met23 maart in Parijs. De Amsterdammer is, sinds hij eind vorig jaar een operatie on derging (geperforeerde blindedarm) weer drie weken actief. Af. gelopen weekeinde won hij het LCAT-toernooi in Zwolle. Staking kost organisatie 20 miljoen Melbourne - De staking van het openbaar vervoer in Melbourne heeft de organisatie van de GP van Australië een verlies van 2) miljoen gulden gekost. De werkonderbreking op zaterdag en zon. dag van het tram-, bus- en metropersoneel scheelde 100.000 be. zoekers bij de openingsrace van het Formule I-seizoen. De premier van de staat Victoria, Jeff Kenneth, die de Formule] naar Melbourne haalde, liet gisteren weten dat hij de vakbonden aansprakelijk gaat stellen voor het miljoenenverlies. Wennemars mist record Ritsma net Calgary - Erben Wennemars heeft tijdens internationale schaats wedstrijden in Calgary het Nederlands record op de 1500 van Rintje Ritsma tot op tweehonderdste van een seconde bena derd. De pupil uit de kernploeg opleiding sprint van Leen Pfrom mer knalde naar 1.51,62. Ritsma kwam bij het EK in Hamarit 1994 tot 1.51,60. Wennemars (21), afkomstig uit Dalfsen, dook op de 500 meter als derde Nederlander dit seizoen onder de 37 den: 36,82. Wereldrecord kogelslingeren vrouwen Boekarest - De Roemeense Mihaela Melinte heeft in een wereldrecord kogelslingeren voor vrouwen gevestigd. Ze overbrugde met de vier kilogram wegende kogel een afstand 69 meter en 58 centimeter. Nieuwe sponsor Ankie van Grunsven Eemnes - Anky van Grunsven kan zich verheugen op financiële ondersteuning van een sponsor tot en met de Olympische Spelen van 2000 in Sydney. De wereldkampioene dressuur uit Gemert tekende maandag in Eemnes met haar coach en partner Sjef Jans sen een verbintenis voor ruim drie jaar met de Gestion. Strafzaak judocoach Ooms vertraagd Breda - Het horen van getuigen in de strafzaak tegen de Tilburg- se judocoach Peter Ooms gaat maanden duren. Gisteren politierechter in Breda akkoord met het verzoek van de verdedi ging van Ooms om vijf nieuwe getuigen door de rechter-commis- saris te laten horen. Het gaat daarbij om (oud)topmensen uit de Nederlandse Judobond en een sportjournalist. De Tilburgst sportschoolhouder Ooms wordt verdacht van drie gevallen van 'aanranding van de eerbaarheid'. Ooms zou zijn judopupillen Ire ne de Kok en Monique van der Lee onzedelijk hebben betast. FC Köln wil Decheiver Keulen - Harry Decheiver blijft wellicht actief in de Bundesliga FC Köln toont serieuze belangstelling in de 27-jarige spits. „Hijis een interessante speler voor ons," bekende trainer Peter Neuni- rer. Decheiver en het bestuur van SC Freiburg besloten zondag uit el kaar te gaan. Beide partijen waren volledig op elkaar uitgekeken. Decheiver is nog niet transfervrij. SC Freiburg houdt zijn pende contract tot aan het einde van dit seizoen aan. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de volgende spelers in het betaald voetbal voor een wedstrijd geschorst: Heesen (ADO Den Haag), Durmusoglu (AZ), Abdellah (FC Den Bosch), Rijaard, Simons (Excelsior), Michels (Go Ahead Eagles), Schulz (De Graafschap), Pronk (Haarlem), Sier (Heerenveen), Boessen mond Sport), Janssen (MW), Verhoeven (NEC), Numan, Petro- vic, Stam (PSV), Wijnhard (RKC), Krijgsman (Sparta), Binken, Marbus, Valk (Volendam), Feskens (Willem II). Clubs die zakendoen met illegale spelersmakelaars moetei zware sancties krijgen. Een geldboete of een veto op 'verdachte personen is niet voldoende. Een aftrek van competitiepuntenol een schorsing voor internationaal voetbal moet ook tot lijkheden behoren. Dat stelde de nieuwe belangenvereniging voor officiële FIFA-bemiddelaars (IAFA) gisteren vast tijdens een pre sentatie in Frankfurt, De legitieme zaakwaarnemers vinden dat de FIFA nog veel te laks is in de bestrijding van de vrijbuiters op de internationale spelersmarkt. Volgens woordvoerder Dirk Degraen heeft de IAFA al dertig gevallen van onreglementaire transfers bij de FIFA aan gemeld. Duidelijke maatregelen heeft de wereldvoetbalbond ech ter nog niet genomen, concludeert de nieuwe vakbond. Bij de gedragscodecommissie van de KNVB is gisteren klacht gedeponeerd over uitlatingen van Feyenoord-trainer Arie Haan aan het adres van arbiter Dick Jol. Voorzitter Wim Grods wil niet zeggen wie de aangifte heeft gedaan. „Dat is gebruikelijk in onze procedure," zei Schiedam - Tijdens het inte onale toernooi van de judov Schiedam, waaraan judoka's deelnamen, 1 Carla Rammelaere van de ji vereniging Breskens-Eede taaie derde plaats behaald.] ïgiue neen geaaan. „ueu is geuiu^-r tot kilogram won z hij. Haan twijfelde eind vorige week HQ om de bronzen med Jan Daphne ter Veldt van d< üovereniging Rijen. openlijk aan de objectiviteit van Jol. Alle leden van decommissie moeten zich op korte termijn uitspreken over kwestie. Als een meerderheid vindt dat Haan een overtreW heeft begaan, maakt het college er een officiële zaak van. De com missie kan in principe binnen een week uitspraak doen. Veel sanctiemogelijkheden heeft de gedragscodecommissie niet. Het college kan hooguit overgaan tot het uitdelen van een waar schuwing. In de aanloop naar de topper tegen PSV (0-0) ti» Haan de integriteit van Jol in twijfel. Hij vermoedde een iets b vriendschappelijke band tussen PSV-coach Dick Advocaat en® scheidsrechter, mede op grond van het feit dat beiden zijn uit Den Haag. DAMMEN Groningen. WK mannen. Vijfde en voorlaatste partij: Clerc (Ned) - Tsjizjov (Rus) 1-1. Stand: 5-5. Zesde partij vandaag. SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 10: eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 27 winnaars f1000,-; vierde prijs: 93 winnaars f 250,-; vijfde prijs: 1751 winnaars f 25,-; zesde prijs: 3111 winnaars f 10,-; zevende prijs: 33.473 winnaars f 5,-. Cijferspel: 6 cijfers goed: êe winnaar; 5 cijfers: 1 winnaar, cijfers: 29 winnaars; 3 cijfers: winnaars; 2 cijfers: 2641 naars. VOETBAL Engeland: Liverpool 4-3. Newcas' ZAALHANDBAL, Vrouwen eredivisie P'a-V Swift - SEW 27-18. off5' Van onze hockeymedewerker Terneuzen - Het vrou\ team van Olympia heef eerste puntverlies en de ste nederlaag moeten ir seren in de derde klas van de hockeycompe Een chaotische voorb (jing was debet aan de nederlaag tegen Zeven gen. Gelukkige bijkom, lie; d was het feit dat ne achtervolger Vlissii eveneens in de fout ginj HOCKEY Het was toch geen beste dag de Terneuzense vereniging, het mannenteam verloor derde klasse E met 2-3 van B< zag daardoor het verschil m koploper oplopen tot vijf pu Van onze zwemmedewerker Kapelle - Tijdens de zes Speedojaargangwedstri; van het seizoen in Kape hebben Christel van Guchte en Kaj Scholt zi geplaatst voor de landel ke finale. ZWEMMEN Van de Guchte plaatste z: op de 100 meter rugslag achtste van Nederland Scholt als zevende op de 4 meter vrije slag. Verc zwommen Marinka Bil (vi tiende op de 100 meter n slag) en Michiel Soolsi (achttiende op de 400 me vrije slag) zich bij de top- van Nederland. Er werden Kapelle weer heel wat pi soonlijke records gezwo: men. UITSLAGEN MEISJES 100 meter vrije slag 1987 el: Christel van de Guchte (Sr. 1.21,7, 2. Marinka Bil (STV) 1.2' 3. Glenn Letterie (OND) 1.32,2. 100 meter schoolslag 1985: 1. K in Reekers (LUC) 1.32,8, 2. In borg de Ruijter (STV) 1.34,8, 3. ge Schaafsma (ZEEL) 1.38,8. 400 meter vrije slag 1986:1. Sop Versluijs (STV) 5.52,2, 2. Anneli Schrijvershof (STV) 5.52,3, 3. K in van der Draai (STV) 6.54,6. 100 meter rugslag 1987 el: 1. Chi tel van de Guchte 1.28,8, 2. Mar ka Bil 1.30,1, 3. Julia van Rijsw (STV) 1.38,2. 100 meter vlinderslag 1985: 1. geborg de Ruijter 1.30,8, 2. Deb van de Guchte (STV) 1.31,2, 3. Ii Schaafsma 1.43,8. JONGENS 100 meter vrije slag 1987 el: 1. di Boelee (LUC) 1.25,0, 2. Wes Provoost (BEV) 1.27,5, 3. And Vlaming (STV) 1.29,7. 100 meter schoolslag 1985: 1 J Portegies (LUC) 1.35,1, 2. Kc Lindenberg (ZEEL) 1.35,1, 3. van Kann (STV) 1.35,8. 400 meter vrije slag 1986: 1. I Scholt (STV) 5.26,3, 2. Mich Soolsma (STV) 5.36,3, 3. Trist 1 immermans (STV) 6.51,3. 100 meter rugslag 1987 el: 1. V sley Provoost 1.38,1, 2. Ferdi B< 143 Anc*res Vlami 100 meter vlinderslag 1985:1. P« van de Berg (STV) 1.25,9, 2. Kc Lindenberg 1.32,9, 3. Rolf Kann 1.37,4 Van °nze waterpolomedewerker «neuzen - De mannenp Stormvogel won in üerde klasse van de bor jJompetitie waterpolo in ei ®uis de topper tegen Wal ai mee komt Stormvoge een punt van datzelfde Wa -n drie punten van Hierc us> dat over veertien da ttaar Vlissingen komt. WATERPOLO de eerste klasse van het -hepende mannen van Sc ^ef n een grote nederiaag ie wV/mburgse Kerkrade z Knu n V00r een H-3-afst 'en p!?0 mannen van Ganze hasl T UoP- In de tw, Pan Trlff1 district werd t ran^Treffers verloren. 'an LTTen in de eerste H 'oor St trict opnieuw ve PST Ditbii®i eek Vennen. Vol» wordt het vonnis wei

de Stem | 1997 | | pagina 8