Meer peuters naar de speelzaal 5.100.- Mensen gezocht voor historisch onderzoek •O uur in Gent J HUIS jinde B.v. VerTïnde b.v Witje Jans krijgt een nieuwe attractie Technische doe-dag moet meisjes werven Filiaal Kredietbank in De Dikke van Dale SPORT IN HET KORT UITSLAGEN SAMURAI (HEEL DRIVE PRIMERA LUXE 100.. 50.. >ES) Kies voor spanning met irode warmte. DËSTEM REGIO ZEELAND C4 950.- imazing - Opvallende verschillen tussen de Zeeuws-Vlaamse plaatsen Arnemuiden vervroegt de dodenherdenking Onderzoek naar uitbreiding van bezoekers c entrum in Retranchement Studie naar periode 1840-1850 in West-Zeeuws-Vlaanderen 324 1.950.- s amazing ^5SetetnSePUtPem00S I komen miging aan de orde Vestiging in Sluis in september open Rollenwedstrijden Clubkampioenen BC Terneuzen Volleybal Cadzand Squash Kampioenschappen Schepnet Kaartingen Koersbal Schietingen X 64 [eat Surround System is Dendaagse variant op de pentieke Finse sauna, aordat de infrarood lenten over het gehele fpervlak van wanden, ji-en vloer van de cabine deeld zijn, wordt het laam op alle plaatsen jimaal en gelijkmatig verwarma. leem na afloop een jende douche en u voelt minder dan 30 minuten leen nieuw mens Ids verkrijgbaar vanaf: I I DONDERDAG 6 MAART 1997 nei '95, 8.000 km ld. garantie telefoon 0115-618500 3 ^neuzen - Het aantal peuters dat ïorig jaar in Zeeland een peuter speelzaal bezocht, steeg met 46 naar een totaal van 5017. In Terneuzen kwam er in 1996 een zaal bij, waar door er in heel Zeeland nu 118 speelplaatsen zijn. pit blijkt uit een rapportage van de Stichting Ondersteuning Kinderopvang Zeeland (SOKZ). Er zijn opvallende verschillen tussen de Zeeuws-Vlaamse plaatsen. Zo bezoekt slechts twintig procent van de Axelse peuters een speelzaal en gaat in Hontenisse maar liefst 88 procent van de kleintjes een paar dagdelen met leeftijdgenootjes spelen. Mevrouw I. Bertossi, bestuurslid van de Ukkepuk uit Axel, denkt dat het te ma ken zou kunnen hebben met de concur rentie van Belgische peuterspeelzalen. Daar kunnen peuters voor weinig of geen geld terecht. Ook wijken sommige ouders uit naar Spui, omdat de Ukke puk toch met een wachtlijst werkt. Maar echt duidelijk is het niet waarom zo weinig Axelse peuters naar een speelzaal gaan. Bertossi: „Misschien wonen er in Axel meer werkende ou ders. Voor hen zijn onze breng- en haal- tijden heel ongunstig. Die mensen bren gen hun kroost meestal naar een kin deropvang waar kinderen een hele dag kunnen blijven." Daarnaast schijnen oppasmoeders aan populariteit te win nen. Rosita van Bellen van het 't Hobbel paardje in Hengstdijk denkt dat zo goed als iedere peuter de speelzaal bezoekt. „In deze omgeving heb je alleen maar kleine dorpen waar weinig kleintjes le ven. Als je wilt dat je kind met leeftijds genootjes speelt, moet je als ouder iets ondernemen." Op de wachtlijst staat slechts één peuter. „Er wonen hier in de omgeving minder dan twintig kinderen die jonger zijn dan vier, dus niemand hoeft langer dan een paar weken te wachten." (au onze correspondent Imeimuden/Middelburg - „Prin cipieel onjuist, maar we moeten ook pragmatisch zijn," vindt bur gemeester Burgers van Middel burg. En dus is in Arnemuiden - dat sinds kort door Middelburg is ingelijfd - niet op zondag 4, maar zaterdag 3 mei de doden herdenking. Eerder had het be houdende Arnemuiden duidelijk gemaakt dat de zondagsrust ge heiligd diende te worden. Op 4 nei zou de plaatselijke harmonie geen medewerking verlenen en de schooljeugd geen kransen leggen. Ruim negentig procent van de be- zou het vanwege de zon- afweten. Betranchement - De provin cie, de gemeente Sluis-Aar- denburg en Stichting Zeeuws Landschap gaan onderzoeken of bezoekerscentrum 't Zwin in Retranchement kan worden uitgebreid. Uit de Europese subsidiepot voor Zeeuws-Vlaanderen wordt 40.000 gulden beschikbaar gesteld voor een haalbaarheidsonderzoek. De restpost bedraagt 10.000 gulden. Dat bedrag moet worden opge bracht door de gemeente Sluis- Aardenburg en de provincie. Sluis-Aardenburg heeft inmid dels toegezegd de vijf mille te wil- betalen. GS moeten hierover Stichting Zeeuws Land schap heeft het bezoekerscentrum veel mogelijkheden voor de na- tuurgerichte recreatie in Zeeuws- Vlaanderen. In de visie van Zeeuws Landschap heeft het cen trum nu nog onvoldoende regio- en gerichtheid op een publiek. De provincie, de en Zeeuws Landschap delen de mening dat de accommo datie en de functies van het cen trum moeten worden uitgebreid om tot een goed uitgerust cen tum te komen met ruime ope- ningstijden en voldoende perso- nele bezetting. De stichting stelt verder dat er voldoende basis is om op korte termijn in samenspraak met de provincie en Sluis-Aardenburg te onderzoeken hoe Zeeuws Land schap betrokken kan worden bij het beheer van het bezoekerscen- tom. De provincie Zeeland vindt dat de verruiming en verbetering ®i het bezoekerscentrum be langrijk is voor het thema mari- fem-cultuurhistorisch toerisme, het zogenaamde Zwinstedenver- Een arbeiderswoning op het terrein van een boerderij aan de St. Jansdijk in Nieuwvliet. asjfietnoH nf pni ieDE!Tis\ irnnf.-. FOTO CANULE SCHELSTRAETE JSSIPbrsb DE STICHTING Regionale Ge schiedbeoefening Zeeland zoekt mensen die willen meedoen met het onderzoek naar de geschie denis van West-Zeeuws-Vlaan deren in de periode 1840-1850. De studie telt momenteel veer tien deelnemers, maar de stich ting wil er graag tien bij hebben om het onderzoek goed uit te kunnen voeren. „Ik kan wel op de weekmarkt van Oostburg gaan roepen dat dit onderzoek zo leuk is, maar daar komt nie mand op af. Vandaar dat we het op deze manier proberen," aldus consulent A. de Klerk. Door Frank van Cooten Het onderzoek wordt begeleid door De Klerk en archivaris W, de Vries van de gemeente Oostburg. Het historische on derzoek van de periode 1840-1850 vloeit voort uit het burgemeestersonderzoek van een aantal jaren geleden. Tussen de tachtig en negentig Zeeuwse amateur historici deden aan dit onderzoek mee. De Klerk: „Ik heb deze amateurs in 1995 benaderd of ze iets voelden voor een soortgelijk project. In West-Zeeuws- Vlaanderen bleek veel belangstelling te bestaan naar een studie over de periode 1840-1850. We zijn vorig jaar met een groepje mensen begonnen om deze pe riode in beeld te brengen." Zwarte periode Omdat West-Zeeuws-Vlaanderen in die tijd uit achttien gemeenten bestond pro beren De Klerk en De Vries de onder zoeksgroep uit te breiden. De periode tussen 1840 en 1850 staat in West- Zeeuws-Vlaanderen te boek als een zwarte periode. Het ging slecht in de landbouw en de aardappelziekte brak uit. Armoede en werkloosheid onder de arbeiders nam verder toe en dat werkte bedelen, sociale onrusten en criminali teit in de hand. Het gebied telde toen ruim 34.000 inwoners, waarvan er bijna 12.000 armoede leden. Met uitzondering van de inmiddels ge detailleerd in beeld gebrachte emigratie zijn over deze ontwikkelingen wel gege vens beschikbaar, maar die laten zich moeilijk vergelijken. De eerste fase van het onderzoek heeft de bedoeling voor alle achttien voormalige gemeenten cij fermatig een aantal aspecten in beeld te brengen. Uitgangspunt zijn de gemeen telijke archieven. De vrijwilligers gaan aan de slag in de archieven, waaronder dat van Oostburg. De studie bestaat on der meer uit de loop van de bevolking, de omvang van de armenzorg en belasting schuldigen. „De deelnemers hebben de tijd om het onderzoek te verrichten. Er is geen druk op te ketel zoals toen met het burge meestersonderzoek. Er zal wel een tus senrapportage komen," aldus archivaris De Vries. Volgens consulent De Klerk heeft de stu die ook wetenschappelijke belangstel ling. „Drs. P. van Kruiningen is bezig met een landbouw-historisch onderzoek. Hij wil de gegevens uit West-Zeeuws- Vlaanderen ook gebruiken. Dit onder zoek kan bijdragen aan zijn project." Spannend De Klerk en De Vries hopen dat zich ook mensen voor het onderzoek zullen aan melden die als het ware 'nieuw' zijn, die nog niet veel historisch onderzoek heb ben verricht. „We willen de mensen la ten zien hoe spannend en leuk onderzoek in gemeentelijke archieven en musea kan zijn. Veel mensen zijn passief geïn teresseerd in geschiedenis. Door dit soort projecten kunnen ze actief met ge schiedenis bezig zijn." Om de liefde voor geschiedenis ook bij jongeren onder de aandacht te brengen, is volgens De Klerk een belangrijke rol weggelegd voor het onderwijs. „Mijn kind heeft meer belangstelling voor het wel en wee van Marco Borsato dan hoe opa vroeger leefde. Het is een van de uitdagingen om de jeugd bij geschiedenis te betrekken. Het is een goede zaak dat in het kader van de basisvorming de geschiedenis van de ei gen streek een verplicht vak gaat wor den. Ook in West-Zeeuws-Vlaanderen is er een trend om regionale geschiedenis in het lessenpakket op te nemen. Verantwoordelijker Een goede zaak, want de jeugd voelt zich hierdoor een stuk verantwoordelijker voor veranderingen in de streek. Zoals de afbraak van monumenten, ruilverka velingen en aanleg van wegen." De Klerk en De Vries hameren erop dat de resultaten van dit onderzoek naar de periode 1840-1850 niet in een of andere bureaula verdwijnen. „De resultaten zijn bedoeld voor wetenschappelijk on derzoek." Mensen die bélangstelling hebben om aan dit onderzoek deel te nemen, kunnen contact opnemen met W. de Vries via het gemeentehuis van Oostburg. t je niet los. Alles wat je uoei, ïoeite. Toch red ik me qeli'kkfc 1 met 400.000 andere reuma' rraac ik u ons te helpen me' ad, 98.000 km, juni '91 mnd. garantie 'uzen teinioon 0115 - 618500 feitje Jans (anp) - WaterLand Neeltje Jans, het voormalige j ®a Expo, is binnenkort weer een attractie rijker. Momenteel I ff de hand gelegd aan het waterpaviljoen, waarvan I uiterlijk doet denken aan een kolossale aangespoelde wal- I is met een natte zwarte kop en een blinkend zilveren romp. imea §aan de deuren van het ■Paviljoen voor het publiek open. 1',an gaat het beest leven," ver aart projectleider ir. Frans aven- Een circa vierhonderd I taj- 'ang traiect door het in- l;n? van de v*s brengt de be- I nil dan 'anSs ade verschij- I "gsvormen van water. IkÜl de gletsjers bij binnen- I st stroomt een beekje, waar- 1 iinrP Van tdd tot hjd geisers om- L Opuiten, flarden mist ont- |rp®' bronnen gaan bubbelen, ?en met flink gedonder en ge- I een 00 naar heneden komt en lifcrfreUSiac'1^Se 'levende' zeewier Itornn3 gert zich door de hele lenwen cotnPoshie van klank I ken h If108t levensecht ma- I keldov6t beekie eindigt in een I satim,' Z0I?1Pi8 en klam, waar ne- I krvernrvf3 als bodem" en wa" |deeien,de ke'der begint het zoute |r 'an het waterpaviljoen, waar met name lichtprojectie de bezoeker moet informeren. Het is aan het begin van dit traject wel even opletten, want zo nu en dan overspoelt een gigantische golf zout water het looppad. Dat ogenblik valt volgens Walraven overigens te voorzien, evenals het regelmatige tijdstip waarop de regenschaal eerder in het traject omkiepert. „Bezoekers kunnen hun voeten droog houden. Maar wie een nat pak wil - en kinde ren vinden dat vaak juist prach tig - kan dat krijgen." De at tractie moet vooral boeien en daarnaast op 'een lichtvoetige manier' educatief zijn. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat en WaterLand Neel tje Jans betalen elk de helft van de veertien miljoen gulden die het waterpaviljoen kost. Voor WaterLand Neeltje Jans moet de nieuwe attractie het dalend be zoekersaantal opkrikken. De vo rig jaar in gebruik genomen wa terspeelplaats heeft daartoe al een eerste aanzet gegeven. Van onze verslaggever Terneuzen - De Provinciale Doe-dag voor meisjes wordt dit jaar op 13 maart gehou den op verschillende locaties Het evenement, dat voor de achtste keer georganiseerd wordt, is bedoeld om meisjes op jonge leeftijd kennis te la ten maken met technische be roepsopleidingen. Uit onderzoek is gebleken dat ongeveer een vijfde deel van de deelnemers aan de dag uiteinde lijk voor zo'n studie kiest. Slechts vijf procent van alle meisjes kiest voor een techni sche opleiding. Onder jongens ligt dat percentage rond de veer tig. In andere beroepsgroepen is juist een oververtegenwoordi ging van meisjes en vrouwen. Dit leidt tot een moeilijke aan sluiting op de arbeidsmarkt. Volgens Sylvia Verwijs-van Kampen van de organisatie is de doe-dag vooral een aanvulling op de verschillende open dagen op scholen. „De open dagen worden bezocht door scholieren die in hun eindexamenjaar zit ten, Zij hebben hun vakkenpak ket dan al gekozen. Wij willen juist meisjes aantrekken die hun pakket nog moeten samenstel len." Ook de invulling wijkt af van een open dag. „De scholie ren maken in twee ronden van anderhalf uur kennis met de be roepspraktijk. Dit doen ze onder leiding van meisjes die al voor een technische beroepsopleiding gekozen hebben. Op het pro gramma staan verschillende ac tiviteiten. Zo kan een deur ge schilderd, een wand behangen of de motor van een auto ver vangen worden." Alle Zeeuwse meisjes uit de tweede klas van het vbo en de derde klas mavo/havo zijn uit genodigd. Tot nu toe hebben zich zeventig scholieren aange meld. Dat is een lichte daling ten opzichte van het vorig jaar. Verwijs-Van Kampen schrijft dit toe aan het dalende aantal kinderen in de betreffende leef tijdsgroep. De dag begint om 9.00 uur en is rond 15.30 uur af gelopen. De activiteiten vinden plaats op verschillende locaties in Terneuzen, Goes, Middelburg en Vlissingen. Van onze verslaggeefster Sluis - De Belgische Krediet bank opent in september van dit jaar een filiaal in De Dikke van Dale te Sluis. Het pand van De Dikke van Dale aan de St.-Annastraat wordt op gesplitst in het huidige hotel-res taurant en de bank. De Krediet bank zal aan ongeveer vijftien mensen werk bieden. Volgens N. Boussen van beheer der Witte-Boussen-De Bruin uit Terneuzen krijgt de bank de be schikking over drie verdiepingen. „De bouwtekeningen zijn min of meer klaar. Het is een heel kar wei geweest om de architectuur van deze opsplitsing te regelen, een bank in een horeca-gelegen- heid bouwen is niet niks. Er moet heel veel worden verbouwd en dat kost tijd. We hebben deze week de laatste gegevens van Delta Nuts ontvangen en zijn nu volop bezig met de architectoni sche afwerking van de bank. Op zeer korte termijn beginnen we met de verbouwing en die zie ker zes maanden in beslag ne men. Hopelijk kan de bank in september open. Het pand van De Dikke van Dale bestaat honderd jaar en moest dringend worden gerenoveerd. De eigenaar van het hotel kreeg van de Kredietbank het aanbod een filiaal in het pand te vestigen. Op deze manier zijn eventuele fi nanciële problemen van het ver maarde hotel opgelost. „Boven dien," stelt beheerder Boussen, „is de komst van de bank goed voor de werkgelegenheid in Sluis. En De Dikke van Dale behoudt zijn hotel- en restaurantfunctie. Het wordt alleen iets kleiner." Na de Generale Bank is de Kre dietbank de tweede Belgische bank die een filiaal opent in Sluis. De Kredietbank heeft naast Sluis ook een vestiging in Oostburg. Deze komt volgens F. Janssens, directeur van het Oost- burgse filiaal, niet in gevaar. „Nee, wij blijven zeker bestaan en breiden met de komst van on ze bank in Sluis ons netwerk uit in Zeeuws-Vlaanderen." IJzendijke - Ronald Dellaert en Eric Fijnaut pakten de winst in de rollenwedstrijden die geor ganiseerd waren door de Wie- Ierstichting IJzendijke in café Hofzicht in IJzendijke. Ze waren eerder dit jaar ook de besten in café Les Amies. De wedstrijden gingen over 500 meter sprint, 1000 meter afval ling en 1500 meter koppel- koers. Martin Groosman en Fa bian Lookman legden beslag op de tweede plaats, terwijl Ronny de Martelaere en Paul de Putter als derde op het po dium klommen. Terneuzen - Badmintonvereni ging BC Terneuzen hield de clubkampioenschappen in sporthal Oude Vaart. WINNAARS Hoofdtoernooi: ME: M. van Hoije. VE: C. van Hoije. MD: H. vam Hoije/R. Houterman. VD: M. van Es/B. Maas. GD: M. van Hoije/M. Masclee. Neventoernooi: ME: F. van Wam- beke. VE: A; van Dixhoorn. MD: R. Boer/M.Nijssen. VD: I. de Vries/M. van Es. GD: R. Boer/S. van Straten. Recreanten: ME: A. Janssen. MD: F. van de Bergh/W. Mintjes. VD: N. Harthoorn/M. van de Bergh. GD: F. van de Bergh/M. van de Bergh. Jeugd 1: VE: S. IJsebaart. MD: P. Koekkoek/N. Marsé. VD: I. Cap- pendijk/N. Vermeulen. Jeugd 2: ME: H. Dees. VE: L. Schelbergen. MD: H. Dees/D. Dees. VD: L. Schelbergen/V. Tha- len. GD: H. Dees/V. Thalen. Cadzand - In de sporthal van Cadzand werd de derde speel dag afgewerkt van de recrea tieve bedrijfsvolleybalcompe- titie. UITSLAGEN Poule A: Sente Recrea-Zwin 2-1, Truus-GSC 0-3, C1000-DSV 114- 1 Va, Tack-Zwin 3-0. Poule B: VCG-YVC 1-2, Krikje- DSV 2 1-2, Krikje-Hoge Springer 1-2, P&H-SCC 3-0. STANDEN Poule A: Sente Recrea 4-10, Tack 3-7, Zwin 4-614, GSV 2-4, C1000 4-3, Truus 3-2, DSV 1 2-114. Poule B: YVC 3-8, Hoge Springer 3-7, DSV 2 4-7, P&H 3-6, SCC 3-3, VCG 3-3, Krikje 4-3. Terneuzen - In sportcentrum Foaks werd de negende speel dag afgewerkt van de tweede klasse van de bedrijfscompeti- tie squash. Tweede man Ronny Wisse van Elocoat behaalde de winst op Carlo Hamelink in een spannende vijfsetter. De eerste twee sets won hij een voudig, de volgende twee sets verloor hij kansloos. In de laat ste set kwam hij zelfs met 5-0 achter, toen werd het 8-6 voor Carlo Hamelink, waarna de bal uit de squashbaan werd gesla gen. Het duurde enige tijd voor de bal werd gevonden door de teamgenoten. Carlo Hamelink was uit zijn concentratie en verloor de set alsnog met 10-8. Danny Hamelink van Foaks'99 speelde eveneens een spannen de vijfsetter tegen Peter Lief- tink van Van Boom. In de vijf de set werd het 10-9 voor Dan ny Hamelink. Vrijdag 14 maart speelt de eerste klasse weer. Zaterdag 8 maart staat het open Foaks-squashtoernooi op het programma. Sluis - De Sluise badminton club Schepnet hield in sporthal De Vliete de jaarlijkse club kampioenschappen voor senio ren. In de eerste klasse was Marcel Ide de grote grossier in clubtitels. Hij pakte er maar liefst drie. Dit in het enkelspel eerste klasse, het mannendub- bei en het gemengddubbel. WINNAARS HE eerste klasse: Marcel Ide. Tweede klasse: Marco Corthals. VE: Fien Hoste. MD: Marcel Ide/Jos de Rijk. GD: Marcel Ide/Chantal de Baets. Hulst - De Lieve, KBO. Bieden: 1. mevrouw Van Hooije, 2. J. van Laare, 3. A. Picavet. Biervliet - Zaal Lippens, 72 perso nen. Bieden: 1. F. Temmerman, 2. H. Prins, 3. H. de Riiiter. Jokeren: I. A. Patijn, 2. S. Eversdijk, 3. R. vam Tiggelen. Axel - De Halle, twintig personen. Bieden: 1. P. Scheele, 2. R. Lint hout, 3. J. Elenbaas. Jokeren: 1. G. Manhaven, 2. M. Hamelink-Bak ker, 3. R. Sponselee. Hulst - De Blaauwe Hoeve, 68 per sonen. Bieden: 1. A. deBruyn, 2. W. Sorber, 3. H. Koole. Clinge - Zaal De Landbouw, 26 personen. Bieden: 1. C. Weemaes, 2. R. Verschuren, 3. M. Blommaert. Jokeren: 1. R. Roctus, 2. A. Michielsen, 3. R. Warrens. Clinge - Zaal De Gouden kroon, 28 personen. Jokeren: 1. M. van de Velde, 2. mevrouw De Bruyn, 3. Th. de Leyzer. Bieden: 1. P. Jansen, 2. Th. Rottier, 3. G. de Nijs. St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak, veertien personen. Jokeren: 1. F. Buys, 2. mevrowu Taalman, 3. mevrowu De Cock. Bieden: 1. H. Coalone, 2. J. Dieleman, 3. me vrouw Van Dorselaer. Graauw - Gemeenschapshuis, ze ventien personen. Jokeren: 1. me vrouw Cornelissen, 2. A. der Boer, 3. mevrouw Delforge. Axel - Gregoriuscentrum. Jokeren: 1. J. Riemens, 2. G. Braun, 3. A. Verschuren. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia. Bieden: 1. Th. Praet, 2. Th. de Vet, 3. M. de Bever. Jokeren: 1. R. War rens, 2. mevrouw De Vet, 3. M. Goedemont. Hulst - Zaal De Kroon, 54 perso nen. Bieden: 1. F. de Block, 2. G. Boerjan, 3. G. deBruyn. Jokeren: 1. G. Domines, 2. J. van Kerkhoven, 3. R. Rodrigo. Koewacht - De Lange Akkers, 34 personen. Bieden: 1. Ch. Ongenae, 2. G. Schalkens, 3. R. Verhoeven. Zuiddorpe - 't Kaaike, negentien personen. Bieden: 1. L. Lecluyze, 2. M. Coene, 3. R. Bogaert. Axel - Gregoriuscentrum. Bridgen: 1. J. Dooms-J. Herrebout, 2. echt paar Lammens, 3. M. Kok-F. de Waele. Westdorpe - Concordia, dertig per sonen. Bieden: 1. R. de Wit, 2. P. Oudwater, 3. L. Knuyt. Graauw - Gemeenschapshuis, achttien personen. Bieden: 1. me vrouw Van Hooye, 2. mevrouw Buysrogge, 3. A. Vereecken. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 47 personen. Bieden: 1. E. Picavet, 2. J. Martinet, 3. J. Tieleman. Joke ren: 1. E. Gelderland, 2. M. Boer jan, 3. G. Roctus, Axel - Gregoriuscentrum, 28 per sonen. Bieden: 1. mevrouw De Groote, 2. A. van Hoeke, 3. A. van Gink. Kloosterzande - Zaal Rozenhof, 45 personen. Bieden: 1. J. Tieleman, 2. R. de Kort, 3. D. van Dam. Jokeren: 1. mevrouw De Kort, 2. mevrouw Driesen, 3. A. de Waal. Heikant - Zaal Du Commerce, 32 personen. Bieden: 1. G. de Bruyn, 2. E. Strobbe, 3. A. Lauwereijs. Axel - De Boemerang, 53 personen. Bieden: 1. J. Verbrugge, 2. R. de Waal, 3. P. de Rijk. Jokeren: 1. me vrouw Henkel-Berkels, 2. I. Ing- hels, 3. A. Tomson. Eede - Hof van Eede, 24 peronen. Bieden: 1. A. de Rijke, 2. G. Stan daard, 3. D. Blondeel. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 65 personen. Bieden: 1. G. Boerjan, 2. P. Pauwels, 3. T. Kegels. Joke ren: 1. mevrouw Hulshout, 2. me vrouw Verschuren, 3. mevrouw De Pan. Sas van Gent - Zaal De Regenboog, 32 personen. Bieden: 1. C. de Smit, 2. J. Picavet, 3. mevrouw De Geus. Jokeren: 1. mevrouw Bode, 2. me vrouw Timmerman, 3. mevrouw De Pan. Axel - Zaal Sonnehoeck, 44 perso nen. Jokeren: 1. T. van Eyk, 2. me vrouw De Leyzer, 3. A. Verhelst. Bieden: 1. J. Jansen, 2. R. van Over- meeren, 3. J. de Waal. Hengstdijk - Camping de Vogel, 37 personen. Bieden: 1. J. Hermes, 2. F. Hacke, 3. R. de Kort. Jokeren: 1. mevrouw Bosman, 2. mevrouw Sanders, 3. mevrouw De Cock. Hulst - Zaal De Kroon, zestig per sonen. Bieden: 1. J. Hoogstad, 2. Th. Bolssens, 3. G. Boerjan. Jóke- t ren: 1. L^.d&Bruyn, 2. R. Rodrigo, 3. D. Domines. Kloosterzande - Zaal Molenhof, dertig personen. Bieden: 1. W. Ne ve, 2. L. van Goethem, 3. mevrouw De Waal-Burm. Jokeren: 1. me vrouw Verschuren, 2. mevrouw Van Dorselaer, 3. mevrouw Jonk- heym. Nieuw-Namen - De Nachtegaal: 1. I. de Winkel, 2. L. Timmermans, 3. E._ Weyenberg. Nieuw-Namen - De Grensvlucht: 1. W. de Maayer-G. van Roeyen, 2. C. Suurd-A. van den Bergen, 3. R. Sturm-E. Penneman. Nieuw-Namen - Moed en Geduld: 1. E. Weyenberg-K. van Water schoot, 2. R. Sturm-A. Thieleman, 3. R. Boeckling-A. Verhulst. Heikant - 't Heike, KBO, dertig personen. Mat 1: 1. M. Ferket-de Beule/C. van Houten, 2. P. Rin- goot-Audenaerde/L. Ferket. Mat 2: 1. M. Smet-Ruijloft/P. Janssens- Bouvré, 2. E. de Betue-de Block/A. Ferket. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, tien personen: 1. M. Rademakers-War rens/A. Rottier, 2. E. de Maat-de Waal/R. de Maat-Cambeen, 3. J. de Waal-Hamelink/M. de Maat-de Waal. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, tien personen: 1. mevrouw Van Laar/P. Roelands, 2. mevrouw Dankaert/P. Vinkenstein, 3. mevrouw Cappae- rt/J. Lauwers. Sas van Gent - Zaal De Speye, veertien personen: 1. J. van Over- loop/R. Willems, 2. J. van Bun- der/R. van Overloop, 3. M. de Boeye/R. Strijdonk. Axel - Gregoriuscentrum, dertien personen: 1. A. Willems/mevrouw Hylkema, 2. H. vam Waes/P. Mari- man, 3. M. Durinck/A. Laheyne. Clinge - Malpertuus, zestien perso nen. Mat 1: 1. L. Buyse, 2. M. van Dorselaer/A. Emeleer. Mat 2: 1. L. de Bot/P. van Broek, 2. J. de Poor ter. Westdorpe - Concordia, twintig personen. Mat 1: 1. O. de Kever/A. Jansen, 2. I. Goethals/M. de Bock. Mat 2: 1. E. de Smet/C. de Smet, 2. G. Spuessens/A. Dobbelaar. Nieuw-Namen - KBO, De Kauter: 1. B. de Vrieze/M. Weyn, 2. M. van Damme/I. van der Heyden, 3.1. Ro giers/A. van der Heyden. St.-Jansteen - St.-Jan, 78 schut ters. Wip 1: eerste hoge vogel: W. Verhelst, tweede hoge vogel: R. Persijn, eerste zijvogel: G. d'Haens, tweede zij vogel: E. Savooy, derde zijvogel: R. Elve, vierde zijvogel: R. Gijsel. Wip 2: eerste hoge vogel: J. de Koeyer, tweede hoge vogel: D. Picavet, eerste zijvogel: R. de Back» tweede zijvogel: G, Verkruyssen, derde zijvogel: O. van Laere, vierde zijvogel: T. Inghels. Hulst - De Blaauwe Hoeve, 24 schutters. Hoge vogel: J. van Kerk hoven, eerste zijvogel: A. van de Velde, tweede zijvogel: W. Assel- man, grootste aantal (7): J. Suy. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, negentien schutters. Hoge vogel: J. Krabbe, eerste zijvogel: P. Pauw els, tweede zijvogel: H. de Gucht, grootste aantal (4): C. Pieters. Hulst - Zaal De Kroon, 27 schut- terrs. Hoge vogel: L. Heyne, eerste zijvogel: mevrouw De Gucht, twee de zijvogel: H. de Gucht, grootste aantal (3): L. van Kerkhoven. Zuiddorpe - Schutterslokaal, vijf tien schutters. Hoge en tweede zij vogel: R. D'Hondt, eerste zij vogel: M. van Hoeke, grootste aantal (12): M. Suy. Lamswaarde - Zaal De Vier Jaar getijden, 27 schutters. Hoge vogel en grootste aantal (15): M. Suy, eerste zijvogel: A. D'Hondt, tweede zijvogel: A. van Hoeke.

de Stem | 1997 | | pagina 31