1 lot Legs LE Sas moet inspelen op Axelse Vlakte' M Rechter mild voor slapende schipper Zoldersoos laat naam Ut Vrieje vallen :te mode it/m 60 Terneuzenaren: 6 Drugsruiiners duiken weer vaker op in binnenstad' Kantongerecht wordt appartementsgebouw Fietsers vinden fietspad bij Waterlandkerkje slecht POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS 'Ik dacht dat bende Boetes en rijverbod voor twee hardrijders >p 8 en 9 maart i" ;ntatie [gsuren: 18.30 uur ir 18.30 uur ?n ra raat 10, Sluis -462586 ZEELAND C3 jGGS wil busverbinding met Gent Duizend gulden boete na aanvaring Jeugdsoos van Biervliet hoopt na nieuwe start tientallen jongeren te trekken dingen onaan- Verkeerscontrole Inbraak in boot Aanrijding Diefstal bromfiets Dronken rijder Motor gestolen Sas van Gent Terneuzen Hardrijder uit Sluis fors beboet Woningen in Julianapark Sas van Gent x 62 1 M HHh». is, 1^-^'- HlHSfc WÈk. JbBL a A-l leuzen Vlissingen De nieuwe voorjaars collectie is binnen. Stijlvol en aktueel als altijd. En met het oog op het voorjaar is het nu dé tijd om op uw gemak te komen kijken (en voelen). N G N M 0 D t N 0115-614845 pESTEM I I I DONDERDAG 6 MAART 1997 Van onze verslaggever ^tneuzen - Drugsrunners duiken de laatste wee maanden weer vaker op in het centrum ?an Terneuzen. Naarmate de klachten over drugsoverlast verminderen, komt de surveil lance door politie en marechaussee op een la ger pitje te staan. En dat heeft genoemd feno meen tot gevolg. Dat stelt het Bewonersplatform Binnenstad Ter- neuzen over het drugsbeleid dat de laatste jaren in Terneuzen wordt gevoerd. Vorig jaar hebben die in spanningen daadwerkelijk resultaat opgeleverd, er kent het platform in een brief aan de gemeente. „Al met al zijn we toch redelijk tevreden over de in spanningen en hopen dat dit beleid zolang als het nodig is wordt voorgezet," aldus B. Kaiser namens het platform. Wel vindt de organisatie dat het gedoogbeleid in de Scheldestad maar slecht van de grond is gekomen. „Na al die tijd is er nog maar één gedoogshop en het voorbestaan hiervan hangt ook alweer aan een zij den draadje." Ook de aanpak van illegale drugspanden gaat niet snel genoeg naar de zin van het platform. „Onge twijfeld is de rechtspraak hier ook debet aan. Pas nadat de bewoners zelf aan de bel trokken en de landelijke pers op de hoogte brachten van de mis standen en ellende, is er meer begrip gekomen bij onze bestuurders en zijn ze begonnen met adequaat optreden." Kaiser besluit de reactie op de aahpak van de drugsproblematiek in de afgelopen twee jaar met de hoopvolle uitspraak dat de toename van drugsrun ners maar van korte duur, en de reactie erop even alert ais vorig jaar, zullen zijn. [fanonze verslaggever l Sas van Gent - De gemeente Sas van Gent - met name de ker- I nen Westdorpe en Sas van Gent zelf - moet zich met het oog op I de ontwikkeling van het industrieterrein Axelse Vlakte meer I pan profileren als aantrekkelijke woonplaats. Dat schrijft de I politieke partij Gemeentebelangen Groot Sas (GGS) in een 'vi- lae op de toekomst'. Sas van Gent, van oudsher een industrieplaats, heeft de afgelo pen jaren harde klappen te ver- Krken gekregen met de sluiting van twee suikerfabrieken, meel- [abriek De Walzenmolen en de veevoederfabriek Cehave. 'Niet treuren, maar vooruitkijken en van de nood een deugd maken', is de boodschap van GGS. Want: ,De sluiting van deze bedrijven heeft de mogelijkheid geopend het woonklimaat aanzienlijk te verbeteren." De partij wijst in dit verband na drukkelijk op het industrieter rein Axelse Vlakte tussen Sluis kil-Oost en Westdorpe. Conclu sie, aldus GGS: „Dit opent inte ressante perspectieven voor de toekomst als aantrekkelijke woongemeente perspectieven voor degenen die straks in de nieuwe bedrijven hun brood gaan verdienen." Busdiensten Maar er zijn voorwaarden aan verbonden, zegt Gemeentebelan gen Groot Sas. Eén van de nade len in Sas van Gent is de kwali teit van het openbaar vervoer, niet alleen over de weg maar ook per spoor. GGS kijkt in dit ver band over de grens naar de stad Gent, middelpunt van vele spoor verbindingen. Dus, pleit de par tij, moet er een directe busver binding tussen Sas en Gent ko men. Zoniet, dan verliest Sas van Gent aan aantrekkingskracht. „Het doortrekken van de Bel- gische busverbinding naar Sas van Gent is voor het woonkli maat in onze gemeente van fun damentele betekenis." Daarbij dringt GGS er ook op aan om de busverbinding tussen Sas en Ant werpen in ere te herstellen. „Dat zou het isolement volledig ophef fen." Winkelsluiting Maar er is meer. Want ook in Sas van Gent zelf moeten de handen uit de mouwen. Met name de middenstand moet mogelijkhe den 'energiek' aangrijpen, te be ginnen met overeenstemming over de openingstijden. „Het is onbegrijpelijk dat de meeste win kels op dinsdag tijdens het mid daguur sluiten. Ook betreuren wij dat er geen eensgezindheid bestaat om op zondagmiddag alle winkels te openen en niet zoals nu de één wel en de ander niet. Het gevolg is dat het centrum op zondagmiddag is uitgestorven. De middenstand moet op lange termijn gaan denken. De achter stand is groot." In de toekomstvisie gaat GGS tenslotte in op de eventuele ge meentelijke herindeling. Hoewel inmiddels op de lange baanm ge schoven, ziet de partij herinde ling als een zwaard van Damo cles. „Sas van Gent moet blijven be wijzen dat in de toekomst de voordelen van niet-herindelen ook werkelijk aanwezig zijn." GGS kijkt in dit verband onder meer ook over de grens, met een suggestie voor meer samenwer king met de Belgische buurge meenten Assenede en Zelzate. Van onze verslaggever Terneuzen - Voor dag en dauw vanuit de Vlissingse Sloehaven Wrokken, om enkele schepen nabij Terneuzen van olie te 'oorzien, zette schipper C. de V. op 17 februari van vorig jaar ajn bunkerschip José tijdens de terugreis op de automatische Een paar organisatoren van de nieuwe jeugdsoos, voorzitter Adri de Meijer van het dorpshuis (links) en John Provoost (rechts), in de soosruimte. foto camile schelstraete Van onze verslaggever Biervliet - De jeugdsoos in Biervliet maakt een nieuwe start. Vanaf vrijdag 7 maart worden op de zolder van het ge meenschapshuis aan de Hoogstraat weer diverse activiteiten georganiseerd. De soos, die sinds 1 december van het vorig jaar gesloten is, hoopt veertig tot vijftig jongelui per avond te trekken. Een indringende verfgeur bewijst dat er de laatste weken hard gewerkt is op de zolder. Het interieur van de ruimte is vrijwel volle dig vernieuwd. Bij binnenkomst staat een lekker lui bankstel klaar. Achterin de hoek staat de nieuwe bar, compleet met krukken. En hangtafels geven het geheel, mede door de prachtige houten spanten, een warm ui terlijk. Een heel verschil met de situatie van drie maanden geleden. Adri de Meijer is als voor zitter van het bestuur van het dorpshuis een van de drijvende krachten achter de op knapbeurt. Volgens hem was de ruimte be gin december „niet meer geschikt om activi teiten in te organiseren. Alles was versleten of, zoals de bar, kapot." In januari al werd besloten tot een nieuwe start. Een team van vrijwilligers begon aan het opknappen van de zolder. Vrijdag wordt in de jeugdsoos weer de eerste activiteit ge houden. Een tweewekelijkse 'limonadebal' moet de jeugd van Biervliet meer vertier gaan bieden. De kinderen kunnen aanstaan de vrijdag ook een nieuwe naam kiezen. „We wilden echt een nieuwe start maken, en daarom hebben we de oude naam Ut Vrieje laten vallen," aldus De Meijer. Naast het limonadebal, dat zich richt op de jeugd van negen tot veertien jaar, wordt er elke zaterdag een soosavond gehouden. De ze richt zich vooral op de leeftijdsgroep van twaalf tot zeventien jaar. Tijdens die avon den wordt er ook bier uit flesjes geschonken, tegen gereduceerde prijzen. „We hebben de prijzen met drie kwartjes verlaagd tot 1 gul den 75. We hopen de jeugd zo de hele avond aan onze soos te binden. Het zou mooi zijn als we veertig tot vijftig bezoekers per avond kunnen trekken. De soos werd vorig jaar gerund door een groepje jongeren. Volgens De Meijer konden zij die taak niet helemaal aan. „De buurt ging klagen over geluidsoverlast en over jongeren die op hun brommertjes rondjak- kerden." Ook in het gebouw zelf waren problemen. „Er zijn diverse vernielingen aangericht. De thermostaat van de verwarming is onklaar gemaakt, er zijn platen uit het plafond ge trapt en er is geprobeerd om de koelkast te forceren. Daarnaast liep het bezoekersaan tal terug." Van de oude beheerders keert er slechts één terug., Vijf volwassen vrijwilligers Igaan tot eind jüni de bar bemannen. „Hetris Ue be doeling dat we daarna de zaak langzamer hand weer terug kunnen geven aan de jon geren. We gaan zelf geen jaren achter de bar staan." De Meijer hoopt dat de problemen definitief opgelost zijn als op de bovenverdieping een toiletgroep gebouwd kan worden. De bezoe kers van de jeugdsoos hoeven dan niet meer naar beneden en kunnen daar dan niet meer door de overige zalen zwerven. Voor het nieuwe sanitair is een subsidieaanvraag van 22.421 gulden ingediend bij het Juliana- fonds. Deze aanvraag is ingediend in samen werking met de Stichting Welzijn Terneu zen, die verschillende jeugdcentra in Zeeuws-Vlaanderen begeleid. Directeur J. Snelders van de stichting: „We zijn nu aan het uitwerken hoe gemeen schapshuizen en dergelijke de leeftijdsgroep tot zestien jaar kunnen bereiken. We hopen in elk geval dat in Biervliet met nieuw sani tair de doelgroep op een goede manier bij de jeugdsoos betrokken kan worden." iad hij niet moeten doen. vermoeidheid overmand j teel hij in slaap en voer de José i rechtstreeks het ankergebied I jpringergeul in. Daar lagen op i «t moment verscheidene sche- j P® voor anker. Hij stevende I Wit op een ander bunkerschip, "e Aratank 14, af en ramde dat i s®ip ondanks een op het laatste "toment uitgevoerde ontwij- - •gsmanoeuvre. I ssehade aan beide schepen was aanzienlijk. Ij bracht schipper De V. voor I rechtbank in Terneuzen, waar Ij"man opmerkte dat hij niet al- l0en verantwoordelijk was. De erkdruk bij het bedrijf was al Ij®1®16 tijd veel te hoog. „Vie- I wintig uur per dag met twee I °P en af, dat is niet veilig I eer' merkte hij op. Zo dacht I f aas er blijkbaar ook over, i onmiddellijk na het inci- werd een twee-ploegensys- i^Mgevoerd. I Meier van justitie De Jong vond B... X' els schipper zelf ver- I dat j00rXe^k was. Hij wees erop K talrijke aanvaringen op zee Ivnnr ,®evo'§en kunnen hebben begrip tonend IrtfhtK i dat de man voor de Ik a zijn verhaal had wil" 8 eis tnfu1ePerXte hij zich in zijn lactioK j 00rspronkelijke trans- lï' ebedragvan looo gilden. rj°n!echter Klarenbeek advi- I 'nee' to 6 man om in het vervolg I 'er ai» ZXggen te§en zijn werkge- r ek®ing mee houdend dat De V. in loondienst is en dat er op het bedrijf inmiddels maatregelen zijn genomen, maakte hij de helft van de geëiste boete voorwaarde lijk. Van onze verslaggeefster Oostburg - Beheerder Witte- Boussen uit Tefneuzen heeft ambitieuze plannen met het voormalige kantongerecht op de Markt in Oostburg. Naast de vestiging van de Hema worden achter het pand twin tig appartementen gebouwd. Onder de grond verrijst een parkeergarage. Directeur N. Boussen: „De teke- ningen over de invulling van het kantongerecht en wat er rondom wordt gebouwd, zijn nu in han den van de gemeente Oostburg. De plannen zijn ook ter goedkeu ring opgestuurd naar het hoofd kantoor van de Hema in Amster dam. We zijn afhankelijk van de ambtelijke molen. Die beslist wanneer we kunnen beginnen met de gedeeltelijke sloop van het pand en de nieuwbouw van de appartementen en de parkeerga rage. De gemeente moet een wij ziging van het bestemmingsplan doorvoeren en zodra deze is goedgekeurd door de raad kun nen wij aan de slag." Boussen vindt dat er in elk geval veel variatie mogelijk is in de bouw van de appartementen. „Op zeer korte termijn zullen we be kend maken hoe de bouw er exact uit komt te zien." Boussen is van plan het kantongerecht voor het grootste deel te slopen, maar de voorgevel zoveel mogelijk intact te laten. De fietsersbond ENFB vindt dit fietspad bij buurtschap Turkeije onoverzichtelijk. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE 8 V 51 Terneuzen - 'Wat hindert u Deze vraag stelde de Zeeuws- Vlaamse afdeling van de fiet sersbond ENFB vorig jaar ok tober aan de fietsers in deze regio. Via deze vraag wilde de bond knelpunten en tekortko mingen in het Zeeuws-Vlaam- se fietspaden- en wegennet in kaart brengen. In het jongste van De Deurtrap per, het verenigingsblad van de ENFB, staan de eerste resultaten van deze klachten-inventarisatie. Daaruit blijkt het in Zeeuws- Vlaanderen voor de fietser nog wel mee te vallen, ofschoon her en der problemen en gevaarlijke verkeerssituaties zijn gesigna leerd. Eén daarvan ligt bij het buurt schap Turkeije tussen IJzendijke en Waterlandkerkje. Bij dit ge hucht kronkelt het fietspad ach ter enkele woningen, terwijl in de berm naast of zelfs gedeeltelijk op het fietspad regelmatig auto's staan geparkeerd. „De toch al nauwe doorgang over het tegel pad wordt daardoor uiterst krap en de bocht dikwijls onoverzich telijk," meldt De Deurtrapper. Het fietspad tussen IJzendijke en Oostburg via Waterlandkerkje levert overigens meer klachten op. Op meerdere plaatsen te smal, zeker als in de zomermaanden onkruid en gras voor begroeiing zorgt. Ook kwamen er klachten over het ontbreken van een fiets pad tussen IJzendijke en het kruispunt Parkzicht. „De situatie voor fietsers is nog gevaarlijker geworden doordat de ontsluitingsweg van het nieu we industrieterrein ook op deze weg uitkomt," aldus de ENFB. „Schoolgaande kinderen rijden er vaak in redelijk grote groepen over." Op één punt zijn de wegbeheer- ders de fietsersbond voor ge weest. In het verenigingsblad wordt ook gewezen op de Buth- straat in Axel, een verbinding die op korte termijn wordt ver- breed.„Gevolgen zijn hogere snelheden en een kwestbaardere fietser," waarschuwt de ENFB. Maar gelijk met de verbreding komt er ook een fietspad, zodat deze klacht al de wereld uit is. V Sas van Gent - Bij een ver keerscontrole, afgelopen dins dag op de Westkade en het Bol werk, zijn zestien bekeuringen uitgeschreven. Vijftien overtre ders moeten betalen voor het niet dragen van de autogordel. Een 65-jarige autobestuurder uit Evergem betaalde 350 gul den voor rijden onder invloed. Terneuzen - Een 57-jarige Ter- neuzenaar ontdekte dinsdag middag dat er was ingebroken op zijn boot. Het vaartuig lag op de Beneluxkade op het dro ge. Uit de boot verdwenen een houten stuurrad, een sirene en twee gereedschapskisten. Terneuzen - Een 53-jarige au tobestuurder uit Biervliet is gisterochtend op de Guido Ge- zellestraat vanachter aangere den door een 50-jarige automo bilist uit Waregem. Bij het on geval liepen beide voertuigen fikse schade op. Een 43-jarige passagiere van de man uit Bier vliet liep een bloedneus en een pijnlijke nek op. Ze is voor on derzoek overgebracht naar het ziekenhuis. Breskens - De brommer van een 18-jarige bromfietser uit IJzendijke is dinsdagavond ge stolen vanaf het Veerplein. De waarde van het voertuig wordt geschat op 400 gulden. Sint Kruis - Een 48-jarige in woner van de gemeente Sluis- Aardenburg is in de nacht van dinsdag op woensdag met te veel drank op achter het stuur van zijn auto aangehouden. Hij reed met ruim 1,2 promille al cohol in zijn bloed over de Ap pelstraat en de Sint Pietersdijk. Terneuzen - Vanaf het Stad huisplein is gisterochtend een motorfiets met een waarde van 22.000 gulden gestolen. De mo tor is van een 36-jarige vrouw uit Oud-Beijerland. WIJZIGING - Harmonie De Vereenigde Vrienden gaat het ophalen van het oud papier in Sas van Gent wijzigen. Tot op heden werd het papier in twee keren opgehaald, nu doet de vereniging dat op een dag. Het ophalen op de tweede zaterdag van de maand komt daarbij te vervallen. Dat betekent dus dat met ingang van de maand maart in geheel Sas van Gent het oud papier opgehaald wordt op de vierde zaterdag van de maand. THEE-DANSANT - Zuidlandtheater is In het zondag weer een thee-dansant gehou den. De zaal gaat om 13.30 uur open. Het dansen begint om 14.00 uur. De organisatie is in handen van dansinstituut Adrie Hamelink. DIAPRESENTATIE - Woens dag 26 maart om 19.30 uur houdt de natuurbeschermings vereniging De Steltkluut, in sa- menwekering met Groei en Bloei afdeling Zeeuws-Vlaan deren en Noord-België, een grote diapresentatie in het Zuidlandtheater. Deze gaat over het insectenleven in tui nen. Als spreker reist P. van Breugel uit Veghel, een van Ne derlands grootste specialisten op dit terrein, af naar Zeeuws- Vlaanderen. nlemhilu -j Van onze verslaggever Terneuzen - Een vergeeld stapeltje krantenknipsels vormde op de rechtbank in Terneuzen de verdediging voor twee snelheids overtredingen die G.van K. uit Sluis in april van vorig jaar heeft begaan. De politie kreeg Van K. in de ga ten, toen hij over de Philips- weg/Turkeyeweg bij Oostburg nogal ruim uit een bocht kwam. In de achtervolging werd een snelheid van 126 kilometer ge constateerd, vér boven de toege stane tachtig kilometer per uur. Een tijdje later kregen de agenten Van K. opnieuw in het vizier. Toen reed hij nabij IJzendijke met 143 kilometer over de rijks weg N 61. Ook daar mocht hij maximaal tachtig rijden. „Ik vind het veel, maar ik kan het niet bestrijden," zei de man tegen kantonrechter Klarenbeek. Maar hij had wel een excuus. De kran tenknipsels overleggend, vertelde hij dat hij enige tijd geleden be trokken was geweest bij een vechtpartij in Knokke. 'Zware jongens' uit het drugsmilieu be laagden er een 'koppel met twee kindjes' en Van K. had hen ont zet. „Ik wist dat ze mij zochten. Het is een bende van acht, waarvan er nu vijf zijn berecht. Maar twee zijn er nog altijd voortvluchtig. Toen ik dus vorig jaar een rode Fiësta achter mij aan zag komen en ik geen politieagenten herken de, dacht ik dat ik werd achter volgd." „Wat mij opvalt, is dat u kenne lijk al te hard reed, vóórdat de politie u begon te volgen," legde Klarenbeek de vinger op de ge voelige plek. Officier De Jong had dat ook geregistreerd en merkte op: „Het is een helder ver haal, maar het deugt niet. Voor de eerste overtreding heb ik geen compassie. Alleen bij het tweede feit zou je kunnen denken dat u de indruk had dat u werd achter volgd." Hij eiste 1000 gulden boete en vier maanden rijontzegging. Kla renbeek nam de ontzegging niet over, maar bepaalde de boete op 1350 gulden. Van onze verslaggeefster Sas van Gent - Naast De Vlaanderen in Sas van Gent, in het Julianapark, verrijzen binnenkort nieuwe wonin gen. Na veel plannenmakerij te kenden de gemeente Sas van Gent en de Hulsterse project ontwikkelaar Kindt en Bies- broeck gisteren een exploita tie-overeenkomst. Op het tot nu toe braaklig gende terrein zullen vrij staande woningen en twee onder-een-kap woningen worden gebouwd. Er is ruim te voor zo'n dertig panden. De eerste huizen zijn al ver kocht. Van onze verslaggever Terneuzen - Om de nieuwe versnellingsbak in zijn auto uit te proberen, reed C. de K. vorig jaar op 3 juli met hoge snelheid langs IJzendijke. Uit de radarcontrole die op dat moment op de rijksweg N61 werd gehouden bleek dat hij 151 kilo meter per uur reed in plaats van de maximaal toegestane snelheid van 80. „Het was stil op de weg. Ik heb niemand in gevaar ge bracht," verdedigde hij zich bij de rechtbank in Terneuzen. „Behalve uzelf dan," repliceerde kantonrechter Klarenbeek. Con form de eis van de officier van justitie legde hij een boete van 995 gulden en een rijverbod van vier maanden op. F. W. uit Kapellebrug ontsnapte nog nét aan een rijverbod, of schoon de officier meldde dat W. zich 'langs de rand van de af grond' had bewogen. Komend vanuit Schoondijke had de man op 23 maart van vorig jaar met een snelheid van 119 kilometer over de N61 gereden. Met het oog op een eerdere ver oordeling in 1995, kwam de over treding hem te staan op een boete van 545 gulden en een voorwaar delijk rijverbod van vier maan den.

de Stem | 1997 | | pagina 29