De toekomst in haar kraag gegrepen eurskens en De Ruddere in vierde Zwinstedenloop Verruiming deelname Ivoor Belgische ruiters voor Lenhuis Overwinning voor GSC B2 deSTEM SPORT ZEELAND B3 fielerunie UCI wil paal en perk stellen aan futuristische fietsen euws KORT nch herkiesbaar [paardensport PAARDENSPORT Titelstrijd springen in Heikant ZAALHANDBAL sportnieuws KORT Matisse nipt langs De Cocq Kringdressuurconcours in Axel Zeeuws-Vlaamse jeugd naar D-spelen Opening RES-seizoen motorcross Arnold Polderman elfde EK langlaufen ZVH Morres klopt Nomi Inleiding Kees Zwamborn in Goes Pannenkoekloop in Westenschouwen Krokuslopen RKHAV in Hulst Vijfde wedstrijd zwemloopcircuit Trimlopen in Terneuzen Biljartwedstrijden jeugd in Zierikzee >1 AART 1997 I I DONDERDAG 6 MAART 1997 Blijlevens al weken aanvankelijk veron- ren zijn rentree maken arvan verbleef hij voor „Hij is zondag terug- fs Priem. „Het gaat he se Wielerweek (24-28 jen daarvoor nog in een |ia zer heeft gisteren de eer- nen. Na een rit over 204 Jersloeg hij in de sprint de [e Belg Johan Capiot uit i derde zege van het sei- de Middellandse Zee en lopen zondag). De renner leizoen als beroepsrenner plaats de beste Nederlan- i Aart Vierhouten waren [een ontsnapping, die die ie kilometer werden de uw kwam in beeld bij een Ie hem een bonus van drie lenklassement. Ie dag al een van zijn top- Irdman stapte na 13 kilo- zzer (Ita) 204 km in 5.08.18 Sot (Bel), 4. Travesoni (Ita), 5. i (Ita), 8. Dominguez (Spa), 9. 16. Voskamp, 24. De Jongh, n, 61. Cerneus, 65) De Louw, I. Moerenhout, 90. Van Hees- I (Spa), 129. De Koning, 130. (tbdoesjaparov 0.04, 3. Capiot buw 0.09, 7. Etxebarria (Spa) |erini, 15. Cornelisse, 18. Vos- s, 44. Knaven, 59. Boven, 63. 3. Moerenhout, 90. Van h29. De Koning, 130. Van den 1. Vanhaecke (Bel) 157 km in I Van der Meer (Ned), 18. Hop- remise (age van het wereldkampi- |e Rus Alexander Tsjizjov is ,41 zetten was het geüjkspel lijen, Het extra toernooi was prig jaar november in Ivoor- in, ar toptijden jjde weekeinde tijdens de WK Thaatst. Daarvoor is de kwa- loluut onvoldoende. Gisteren (Poolse collega nog uitleggen k het best functioneren, (topsportcoördinator van de (den, „Het kan er net mee jfter Wulp bij het aanzien van lauwe bochten op. „Een halve (schatte Krook. „Een nadeel 1 hoge snelheden onherroe- ie omstandigheden maar voor lorg. Maar juist daarvoor ben |kent op een loterij. „De wind i de Poolse hoofdstad ligt op I betonblokken en tuinhuisjes, I supporters zijn noodtribunes Schorst lijnaam 'bad boy' eer aandoen, licago Bulls liep voor de derde (aan. Hij moet één duel over riden, omdat hij maandag Joe ri de liesstreek sloeg, een schorsing van elf wedstrij- legens het trappen van een ca- lien na een tirade aan het adres lersraad i in de rennersraad van de in- De coureur van de Rabobank- tk ploeggenoot Johan Bruyneel e naam is die van de Deen Bjar- france. ipucci (Asics/Ita), Olaf Ludwig a), Herminio Diaz-Zabala (On- Bto/Por). „Het is de eerste keer sfunctie willen fungeren," zel le AICpro. „In het verleden was liasmeren. Blijkbaar hebben ze lang dat ze hebben bij een ren- tijk gaat uitvoeren, weet de er- eizoen bezig is, niet precies. „Ik nheid bij de sport ben ik bereid d me dat gaat kosten, maar he ran mijn wedstrijden of traimn- ïde van Valencia met de AICpro an de Nederlandse wielrenners. raad. Anderzijds kan ik op de- -m de AICpro. De vakbond staal geen actieve renners erin zitten- c bestaan van de bond." rders hoopt de bond sterker Wielren Unie (UCI). BreukinK- als wij iets zeggen." nch wil nog vier jaar aanblijv® aal Olympisch Comité (IOC), jausanne zich in september he dt, is sinds 1980 voorzitter van' I «Dit magr niet: Chris Boardman in een zogenaamde superman-houding. Daarnaast heeft de fiets niet liet vereiste driehoekige frame. Dit mag wel: de fiets oogt weliswaar futuristisch, maar heeft wel een driehoekig frame met wielen van gelijke grootte. Daarnaast zit Chris Boardman in de goede houding. foto's reuter I De internationale wielrenunie |(UCI) gaat paal en perk stel- aan de eeuwige vernieu- [wingsdrang in de wielersport. |Het moet afgelopen zijn met e Vliegmachines' die vooral [tijdens tijdritten en wereld- [uurrecordpogingen worden I gebruikt. De UCI wil terug [naar de basis in een streven de [competitie weer zo eerlijk mo- Igelijk te maken. „We moeten [terug naar de traditionele [fiets en spelregels maken [waarin staat tot hier en niet [verder," zegt UCI-president |HeinVerbruggen. is en John Graat it is niet de eerste keer dat de interna- Itionale wielrenunie de oorlog verklaart laan extreme noviteiten in het cyclisme. ■Deligfiets, waarvan het concept al bijna ■honderd jaar oud is, werd door de UCI in Ide jaren dertig ook al eens in de ban ge- i. Met de mobielen van toen sneuvel de immers het ene snelheidsrecord na het [andere. Te gevaarlijk. (Ook drie jaar geleden kondigde de wiel- ■renunie stevige maatregelen aan naar [aanleiding van de futuristische karretjes ■waarmee onder andere Greame Obree en [Chris Boardman recordpogingen deden. [l'CI-president Hein Verbruggen opperde ■destijds al dat fietsen als die van Obree (ten bedreiging vormden voor de heroïek (wi de wielersport. „Het liefst zie ik de (wielrenners op een ouderwetse Gazelle Be Tour rijden," zei hij toen. Bcht beleid heeft de UCI op dat terrein (echter nooit gevoerd. Dat gaat nu veran deren. Voor 2000 moeten er regels van kracht worden die helder maken wat wel en wat niet is toegestaan. Voorlopig heeft de UCI het vooral ge munt op de moderne frames. De wieleru- nie streeft weer naar het conventionele, driehoekige model. Ook richt de UCI zijn pijlen op de lengte van het stuur en aëro dynamische hulpmiddelen. Ook de wie len moeten voor en achter weer dezelfde diameter krijgen. Over het materiaal en het gewicht doet de UCI geen uitspra ken. „Carbon, kevlar, 20 kilo, 4 kilo, al les mag," zegt Verbruggen die wel denkt aan een mogelijk verbod van dichte wie len. „Omdat die dingen van zichzelf geen vering hebben, schijnen ze slecht te zijn voor de ruggen van de renners. Dat moe ten we onderzoeken." De oud-Helmonder vindt dat fietsen er weer als fietsen uit moeten gaan zien. „Als we nu niet bij de les blijven, raakt de mens ondergeschikt aan de machine. Het streven naar technologische perfec tie vind ik acceptabel in de autosport, maar niet in het cyclisme. We moeten nu een rem zetten op het feit dat basisprin cipes van onze sport verkracht worden. In het wielrennen moet het zo zijn dat de beste renner wint, niet degene met de beste fiets," licht Verbruggen zijn visie toe. Supermanhouding Vooral de aërodynamische 'Superman houding' is hem een doorn in het oog. Hij doelt bijvoorbeeld op de rare zit van Greame Obree op de wonderfiets die de Schot onder meer gebruikte op het WK op de baan in '94. Obree zat met het li chaam plat naar voren, zijn armen tegen de borst geplet en de handen om de kin gevouwen. Alles volgens aërodynami sche wetten en om de zuurstofcirculatie zo optimaal mogelijk te houden, „Die houding willen we snel verbieden. Op zo'n manier kun je niet meer opti maal sturen. We weten dat wegrenners niet op zo'n soort fiets de massaspurt in duiken, maar we moeten nu paal en perk stellen," aldus Verbruggen die Obree's houding al eens vergeleek met die van een baby met zijn ellebogen op tafel en een glas melk in zijn handen. 'Negen van de tien keer gaat het glas om', meent Verbruggen. Geldverslindend De aangekondigde maatregelen klinken Jean Wauthier als muziek in de oren. De Waalse ergonoom, lid van de materiaal commissie van de UCI, strijdt al jaren te gen de in zijn ogen zinloze, geldverslin dende ratrace in het wielrennen. Wau thier beweert dat het werelduurrecord dat zijn landgenoot Eddy Merckx op 25 oktober 1972 liet vastleggen (ruim 49,4 km) nog steeds het enige echte is. Alle verbeteringen daarna - van Moser, Boardman, Obree en Indurain - be schouwt hij als illegaal. Wauthier zegt beslist geen tegenstander van vernieu wing te zijn. „Ik beweer alleen maar dat die technische snufjes in de wielersport vaak alleen maar pseudo-vernieuwing betekenen. Ze worden puur uit marke- ting-oogpunt ontwikkeld. Het lijkt voor uitgang. Maar het is de techniek die zich ontwikkelt, niet de mens." Hennie Stamsnijder, de oud-coureur die bij onderdelen-fabrikant Shimano als marketing-manager in dienst is, erkent dat de professionele wielersport een heel belangrijk marketing-instrument vormt. Daarom neemt Shimano als het een nieuw snufje wil ontwikkelen altijd eerst contact op met de UCI. Dat gebeurde met het geïntegreerde rem- en schakel systeem - door de UCI vanwege de vei ligheid warm ontvangen dat gebeurde met de tandwielpion met negen kransjes en dat is nu ook gebeurd met het elektro nisch schakelsysteem dat nu bij Shimano in ontwikkeling is. „Het is waar dat het commercieel van groot belang is of de nieuwigheidjes door de profwielrenners worden gebruikt. Pas dan krijgen ze echt aandacht," zegt Stamsnijder. Lotus, bekend van de Formule I-stal, stortte zich begin jaren negentig puur uit marketing-overwegingen op het wiel rennen. Mike Burrows ontwierp voor Lotus de carbon-fiets waarmee Chris Boardman in Barcelona naar olympisch goud op de achtervolging reed. Toen bleek dat de inspanning voor de verkoop niet interessant was, keerde Lotus de wielersport weer snel de rug toe. Dat gold uiteraard niet voor het Italiaanse Pinarello dat de zogenaamde 'Zwaard'- fiets (La Espada) voor Miguel Indurains uurrecordpoging in Bordeaux in 1994 ontwikkelde. Die fiets is nog steeds hèt lokkertje van Pinarello op alle mogelijke fietsbeurzen in de wereld. De UCI erkende destijds knarsetandend het record van Indurain. De fiets, zeker niet driehoekig yan model, was volgens de huidige reglementen niet te verbie den. Daarom is Erik Breukink nu ook de mening toegedaan dat de club van Ver bruggen te laat heeft gereageerd op de ontwikkelingen. „De UCI zou met terug werkende kracht die records uit de boe ken moeten schrappen. Dat zou toch heel vreemd zijn," zegt Breukink. „Toen Greg LeMond in '89 de Tour won dankzij zijn moderne materiaal, reed het jaar daarna iedereen de tijdritten met zo'n triathlon- stuur. En daarna kwamen de kleinere voorwielen, etcetera. Dat proces is niet meer terug te draaien." Hein Verbruggen erkent dat de UCI niet alert is geweest. „Sinds Moser in 1984 met zijn nieuwe fiets kwam, heeft de UCI veel te sloom gereageerd op die ontwik kelingen," zegt Verbruggen „Tot nu toe kon de techniek ongebreideld vooruit gangen maken." Verbruggen zelf werd pas echt wakker toen hij op de Spelen in Atlanta het baanwielrennen had aanschouwd. „De vrouwenachtervolging daar was de grootste schok. Een Italiaans meisje ver sloeg daar de Franse topfavoriete Ma rion Clignet op zo'n fiets met een lang stuur. Een maand later reed Clignet op zo'n zelfde fiets maar liefst zeven secon den sneller en werd wereldkampioen." Hennie Stamsnijder is net als Breukink bang dat Verbruggen cum suis een nobe le maar verloren strijd voeren. „De UCI heeft het schrikbeeld dat de dollars str aks de doorslag gaan geven in het wiel rennen. Op zich begrijpelijk," zegt Stamsnijder. „Maar vernieuwing is nooit tegen te houden. Als Fred Rompelberg op de zoutvlakte van Utah een wereld snelheidsrecord rijdt, maakt niemand zich er zorgen om of de UCI dat erkent. Rompelberg zal het worst wezen. Publi citeit krijgt hij toch wel. En als Board man het uurrecord scherper stelt, maakt het niet uit met wat voor fiets dat ge beurt. Het publiek vindt het toch prach tig, hoe sneller hoe beter." Voorschriften Volgens Stamsnijder is er veel onduide lijkheid bij de fabrikanten over wat str aks nog wel en wat niet mag. Hij wil snel heldere voorschriften. Ook Verbruggen snakt naar reglementen die discussies zoals bij de proloog van de laatste Tour in Den Bosch overbodig moeten maken. Toen verscheen Alex Zülle met een 'fou te fiets' op het startplateau. „Zo'n renner meldt zich een kleine mi nuut voor het vertrek bij de starter. De official constateert dat de fiets niet con form de reglementen is. Die man wordt ter plekke overdonderd door mensen van het ONCE-team die roepen dat Zülle in Spanje al vijf officiële wedstrijden met die fiets heeft gereden. 'En toen mocht het ook gewoon'. Het is een kwestie van mentaliteit. r" 0fEe paardensportmedewerker praielo - Het springconcours T'Ppique voor paarden en pony's, Jpzaterdag 8 februari door de (Melijke rijvereniging en pony- f™ Hulst in manege Heikant [®a worden gehouden, moest zo- I® bekend onlang worden afge- 4 Dit omdat de meeste deelne- Ris Belgische ruiters waren. Re- |«w voor de KNF (Koninklijke K™®land8e Federatie van lan- T® rtjverenigingen en pony- ;jbs) dit concours te annuleren. r!'annuleren gebeurde door het feit dat het hoofdbestuur KNF nog geen besluit over r- "eikel punt had genomen. De I Wing hierover is inmiddels „bonden. i, 'on Hanse, voorzitter van de ïan?tej^e k°nc* voor Zeeland L ,?eliike rijverenigingen en LI bs, aangesloten bij de »We hebben als hoofdbe stuur vergaderd. Wat ons betreft, en dat zijn we ook overeenkomen, komt er een algehele verruiming van deelname van Belgische rui ters aan Zeeuws-Vlaamse con coursen. Alleen dienen van Brus sel, de KBRSF (Koninklijke Bel gische Ruiter Sport Federatie), opgaven te komen van de wed- strijdpaarden en hun klassemen ten. Dus in welke klasse de Bel gische ruiters en amazones uitko men en de hoogte bij het springen, zoals dat ook het geval is bij de Duitsers en de Fransen. Het kan natuurlijk niet zo zijn dat een Nederlandse ruiter in de B- klasse met een hier normale hoog te van de hindernissen van 100 centimeter, tegen een Belgische ruiter rijdt die in de Z-klasse thuishoort en hindernissen van 1,30 meter behoort te springen. Zeker op dit punt dienen we onze ruiters te beschermen. Dus een to tale verruiming, openstelling in samenwerking met de KBRSF, of anders in aparte rubrieken." Van onze paardensportmedewerker Heikant - Precies een week na de provinciale dressuurkampioen- schappen worden zaterdag 8 maart in het Hippisch Sportcen trum Heikant de provinciale springkampioenschappen ge houden voor paarden en pony's. Opnieuw tekent de ruiterlcub Hulst voor de organisatie. In het Zeeuwse hebben de dres suurruiters een betere top dan de springcombinaties. Toch komen zaterdag zeventig deelnemers met paarden en pony's aan de start voor twee parcoursen, plus barrageritten. Het parcours is van de hand van ontwerper Bram Wattel uit Vrouwenpolder. Dat wordt voor het publiek smullen. Aan het vertrek in de Z-klasse paarden staan zes com binaties. Daarbij niet de heer sende kampioene Sandy den Ex- ter met Gentleman uit Kortgene. Daardoor is het een open wed strijd. Wel van de partij is de heersende kampioen van het groene seizoen Ilyo de Loos met Nadir van de ruiterclub Hulst. Hij behaalde tijdens de Levade het brons. Verder in die Z-klasse paarden sterke combinaties zo als Piet Huige met üiadiene van De Weelruiters, Christiaan van de Plasse met Evident van Zuid- Beveland, Rob ter Borg met Ek- ros Daddy Last Penny van De Sasruiters, Han Wattel met Cy- riel van De Vroonruiters en Bri gitte Bonnet met Bodygard van de Oranjeruiters uit Willemstad. Twaalf deelnemers zijn er in de M-klasse paarden. Hier even eens een open wedstrijd, want heersend kampioene Sanja Din- gemanse met Gultana van De Paardebloem is niet aanwezig. Gultana is verkocht. Daar rijdt Josée de Vettet uit Heikant suc cesvol mee. Reservekampioen Christiaan van de Plasse met Evident komt eveneens niet aan de start. Door promotie moet hij starten in de Z-klasse. Wel van de partij is Martijn Cerpentier met Iduna van De Oranjeruiters uit Axel, die in een uitstekende vorm verkeert de laatste tijd. Verder concurrent Luc Cornelis- sens met Imposant Star van de ruiterclub Hulst, de gevreesde sterke amazone Margreet Wal raven uit Veere met twee paar den, Harley en Holidy Surprice, Piet Huige met Juzelma en de sterke Rob ter Borg met Ekros Oki Doki. In de Z-klasse bij de pony's komt titelverdediger Stieven van Bunder met Dia- mantha van de ponyclub Hulst in het parcours. Verder Cindy Perdaen met Scooby Doo, Caro- lein van de Plasse met Deltamos sel Ambassador van Zuid-Beve land, Thomas Castelijn met Suen van De Zwinruiters en Angeli- que de Beule met Bon Ami. Deze laatste amazone staat voor een extra krachttoer door met drie pony's aan dit kampioenschap mee te doen. De enige ZZ-klas- se-eombinatie is Christiaan van de Plasse met Quary Hill. Zaterdag wordt begonnen om 08.30 uur met de B-pony's en om 15.30 uur hoopt men de tweede manche van de Z-paarden met barrage af te werken. Van onze handbalmedewerker Terneuzen - De vrouwen van GSC behaalden in de Rotter damse zaalhandbalcompetitie een knappe en verdiende zege. Zij versloegen met ruime cij fers HVC 2. De overige teams waren vrij van competitiever plichtingen. VROUWEN GSC-HVC 2 17-9 - GSC startte goed en nam vlot een 5-1-voor- sprong. Daarna volgde een lichte terugval waarvan HVC 2 profi teerde door terug te komen tot 5- 4. Vanaf dat moment zette een gemotiveerd spelend GSC de toon. Bij de rust leidden de Goese vrouwen met 8-5. In de tweede helft bleef GSC goed spelen en werd HVC bij vlagen overklast. Een collectief sterk GSC zette de stijgende lijn van de laatste we ken goed door en won dan ook verdiend. de bij zijn herverkiezing nauwelijks in 2001 afsluit, is hij 81 Ehangen van zijn gezondheid, wezen dat daar niets mis mee >ische Spelen uitgegroeid to het IOC. Vanaf 1970 is hij lid lorzitter. Het voorzitterschap ve sesd is dat de eenheid in de U y het olympisme naar het vo ëe elijk geen opvolger klaar. AJS r een gigantische machtstrijd fJ'onze atletiekmedewerker (ijlsSluis is gereed voor I,! Vlefde Zwinstedenloop |L^g 16 maart. Dat lenti ns persconfe- lri,7' waar voorzitter Willy Ion nm al een aantal namen lon Prijsgeven. de sterke Belgen K Kyddere (winnaar eer- Pinnaa 6n ^arn'x Goegebuer r 1995 en 1996 en houder parcoursrecord met 1.04.59) zich al aangemeld. Ook Sepp Vermeulen is van de partij. Dat geldt ook voor Carla Beurs- kens, veelvuldig nationaal kam pioene op diverse afstanden. De Belgische veterane Ciska Maton, houdster van het parcoursrecord met 1.19.51 (vorig jaar) is even eens present. Schram: „We ver wachten weer zo'n zeshonderd lopers en loopsters in ons evene ment, dat naast het hoofdmenu, de halve marathon, bestaat uit een tien kilometer en een jeugd- loop." Start en finish zijn weer nabij het Belfort. In de raadzaal is de inschrijving. De prijsuitreiking vindt plaats in sporthal De Vlie- te. De organisatoren hebben de op zet van hun evenement gewij zigd. Trok men in het verleden een aantal toppers naar Sluis door met de geldbuidel te-ram melen, nu heeft men het budget aangewend om de prijzentafel op te waarderen. In diverse cate gorieën zijn er voor de beste lo pers geldprijzen. Dppr middel van verloting op startnummer wordt een groot aantal waarde volle prijzen in natura aan de man gebracht. Voor iedereen is er een herinnering. Schram: „We hebben de in schrijfgelden drastisch naar be neden gebracht. Dat maakt het aantrekkelijk voor iedere loper om naar Sluis te komen. Het fraaie parcours langs de Damse Vaart hebben we al. Het centrum wordt verkeersvrij gemaakt. Dus het moet weer een geweldig sportevenement worden. Om op de halve marathon exact aan de voorgeschreven afstand te ko men, is er een extra lus richting St. Anna ter Muiden ingelast. Dat is ook een Zwinstadje, naast Sluis, Hoeke, Oostkerke en Damme, en hoort er dus bij. De halve marathon start om 14.00 uur. Vijf minuten later worden de tien kilometer-lopers weggestuurd terwijl de jeugd- mijl om 14.10 uur van start gaat. Naast Willy Schram bestaat de Stichting voorts uit: Frank Gij- sel (secretaris), Sjaak Oosterling (penningmeester), Frank Ver- schorre, Theo Schram, Mario Polderman, Marchal van Lare en Walter Boender. Goes - Matisse heeft in eigen Goese sporthal een nipte 7-6-zege be haald op De Cocq. De mannen uit Aardenburg hadden het moeilijk, omdat het met veel afzeggingen te maken had. „Na veel over en weer bellen kreeg ik toch nog een team op de been en konden we van huis," aldus coach Frank de Cocq, die voor zijn team De Cocq John Alleman (5x) en Donald Storm zag scoren. Axel - In manege Magrette nabij Axel wordt zondag 9 maart een kringdressuurconcours gehouden voor paarden en pony's. Zo'n zestig deelnemers staan op de startlijsten. Die komen vanaf 10.00 uur in de dressuurring om hun proef te rijden. Om 10.00 uur wordt begonnen met de manegepony's en om 17.00 uur is de laatste rubriek, de B-paarden, aan de beurt. De juryleden zijn Vivian Thijs uit Wachtebeke, Marc van 't Westeinde uit IJzen- dijke en Lieveke Goossens uit Koewacht. Terneuzen - Acht Zeeuws Vlaamse D junioren nemen komende zondag 9 maart deel aan de D-spelen, de officieuze nationale in doorkampioenschappen voor D- junioren, in de Haagse Houtrust- hal. Van RKHAV reizen naar de residentie: Wouter Saman (hoog/60 en ver), Daniel Ward (60 en ver), Tosca Hellebrekers (60 en ver) en Sabine van Veldhuyzen (ver en kogel). AV Scheldesport wordt vertegenwoordigd door Wendy Docters, die uitkomt op de 60 meter, kogel en hoog. Van AV De Wielingen zijn Erik de Waard (60/kogel), Marin de Feyter (60/60horden en kogel) en Gert-Jan Lauret (60/1000 en ver) vertegenwoordigd. Axel - Zaterdag 8 maart wordt de eerste RES-clubcross verreden op het Smitsschorreterrein in Axel. Op zaterdag 4 oktober wordt de laatste wedstrijd van het seizoen 1997 gereden, waarna de kam pioenen in de vijf klassen bekend zullen zijn. Er zal weer gestreden worden in vijf categorieën: 80 cc, 125 cc, 250 cc, 500 cc en een aparte klasse voor de licentiehouders. Deze licen tiehouders zullen het programma elke keer afsluiten. Vorig jaar re den zij eerder in de middag, maar op verzoek van de rijders is de volgorde van het programma weer gewijzigd. Vanaf 12.00 uur is op een wedstrijddag de inschrijving geopend in de kantine. De trainingen beginnen om 13.00 uur en eindigen met een training voor de laatkomers van 13.40 tot 13.45 uur. Voor het jaarklassement tellen alle resultaten mee, waarbij de twee slechtste uitslagen geschrapt mogen worden. Het gaat dus uitein delijk om de beste 18 manches. De tien clubwedstrijden worden verreden op 8 maart, 22 maart, 19 april, 10 mei, 7 juni, 14 juni, 12 juli, 9 augustus, 20 september en 4 oktober. Daarnaast worden er nog een aantal andere wedstrijden georgani seerd: 31 maart BVM-cross, 26 april KNMV-jeugd/juniordag, 1 mei MCB/BLB-cross, 19 mei BVM-cross, 1 juni Enduro, 18 juni Super cross, 21 juli BMB-cross, 6 september Zeeuwse trofee en 12 oktober Enduro. Tobolsk - Arnold Polderman uit Axel is als elfde geëindigd op het Europees kampioenschap langlaufen voor gehandicapte sporters, dat in het Siberische Tobolsk werd gehouden. Polderman had als begeleider de Hagenees Allard Kappetein. Het goud was voor de Duitser Thomas Oelsner. Goes - ZVH Morres heeft in de uitwedstrijd tegen Nomi een uitste kende zaak gedaan door met 2-4 te winnen. „Het was onze beste wedstrijd van het seizoen," oordeelde coach Henk Maas. Door deze zege in de Rucphense sporthal, door vier treffers elk van Arno Zwe- gers, Danny van de Velde en Mike van Rossen, steeg ZVH Morres naar de tweede plaats in de rangschikking van deze Zeeuws-Bra bantse zaalvoetbalcompetitie. Goes - De Goese voetbalvereniging SSV'65 houdt in samenwerking met de sponsorstichting een interessante bijeenkomst in de kantine van het clubhuis op donderdag 6 maart, aanvang 20.00 uur. Kees Zwamborn, trainer van FC Den Bosch, houdt een inleiding met als onderwerp 'Een goede verenigingsorganisatie is nodig om goed te presteren'. Na de pauze houdt de heer Lakwijk, voorzitter van de beheerscommissie van FC Den Bosch, een causerie over 'Sponsoring kan een basis zijn om goede prestaties te leveren'. Daarna kunnen er vragen worden gesteld aan de sprekers. De avond is toegankelijk voor de selectiespelers van SSV'65 en andere genodigden. Westenschouwen - In de boswachterij Westenschouwen staat za terdag 8 maart de 25e editie van de vijftien kilometer lange Pan nenkoekloop op het programma. Met het gevreesde twee kilometer lange Dodemanspad, waar het ploeteren is door rul zand, is dit de zwaarste loop van Nederland. Start en finish zijn bij de ingang van de boswachterij nabij restau rant Zeelust, waar het secretariaat gevestigd is. De start is om 14.30 uur. Naast de 15 kilometer kunnen de trimlopers ook een 7,5 kilometer lopen. Zij gaan eveneens om 14.30 uur van start. De or ganisatie is in handen van de atletiekvereniging Delta Sport uit Zierikzee. Hulst - In Hulst houdt RKHAV zaterdag 8 maart de Krokuslopen. Voor de jeugd is er een 600 en 1200 meter. Start respectievelijk om 13.00 en 13.15 uur. Om 13.45 uur gaan de vier, zes, acht en tien ki lometer van start. Deze lopen staan open voor iedereen, terwijl het voor de RKHAV-atleten tevens de afsluiting van het seizoen is voor de crossers met de clubcrosskampioenschappen. Start en finish zijn nabij de tv-mast aan de Koolstraat. Het parcours loopt over de Liniedijk. Er kan worden ingeschreven in de schoolgebouwen van De Brug vanaf 12.00 uur. Roosendaal - In en om het zwembad 't Zand aan de Zundertseweg in Roosendaal wordt zondag 9 maart de vijfde van het zeven wed strijden tellende Zeebra-zwemloopcircuit afgewerkt. Om 14.00 uur gaat de eerste serie van de langste afstand (1000 meter zwemmen en 10 kilometer lopen) van start. Op die lange afstand hebben zich onder anderen aangemeld Kees de Waal, Piet Verhage, Sjaak de Kok, Niels Koole, Chantal Maat, Johan van den Branden en Rens Lobbezoo. Op de korte afstand (500 meter zwemmen en 5 kilometer lopen) behoren Marianne Pro voost en het Breskense broederpaar Mare en Ivo van Rosevelt tot de deelnemers. De belangstelling is groot, want bij competitieleider Sjaak Sinke vielen al over de honderd voorinschrijvingen in de bus. De resterende twee wedstrijden zijn in Middelburg (15 maart) en Hoogerheide (23 maart). Van de zeven wedstrijden tellen de vijf beste resultaten mee voor het eindklassement. Terneuzen - De Hydro Agri Runners houden zaterdag 8 maart, in samenwerking met SV Aloy, hun jaarlijkse Hydro Agri-trimlopen in Terneuzen. De jeugd krijgt een loop over één kilometer voorge schoteld, start om 14.45 uur. De overige afstanden worden om 15.00 uur weggeschoten. Er wordt ook een wandelroute van vijf tien kilometer uitgezet. Die start om 13.30 uur. Er kan worden in geschreven in de sportzaal van het Westerscheldecollege aan de Zeldenrustlaan. Zierkzee - Voor het jeugdteam van de biljartvereniging Hof van Eede uit Eede breken zaterdag 8 en zondag 9 maart spannende tij den aan. Dan staan namelijk de slotdagen op het programma van het Zeeuws kampioenschap biljarten voor jeugdteams. Koploper Hof van Eede is die dagen te gast bij enige concurrent Zierikzee. Zaterdag speel het Zeeuws-Vlaamse team om 11.00 uur in het Biljartcentrum Zierikzee tegen BVW uit Wemeldinge en om 14.00 uur tegen concurrent Zierikzee. Zondag 9 maart treedt men om 14.00 uur aan tegen Onder Vrienden uit Burgh-Haamstede.

de Stem | 1997 | | pagina 11