Bram de Kraker bij favorieten 'Snelle tijden niet verwacht' Bert Timmer pakt titel in Clinge Vooruit slaat aanval op leiding af HYSV voor niets naar Oosterhout Aswin Vandamme sterk in Machelen De Jonge verovert titel bandstoten De Ganze klopt De Bevelanders in streekduel ;uws KORT Bogarde Scheldestroom-talent Ryan Verplanke is verbaasd over progressie Inter balans dB STEM SPORT B2 B1 >aast PSV NDEN I strijd. Gewestelijke titelstrijd hoofdklasse libre in Terneuzen IZeeuwse records |üi Hulster bad Tegen Première/Zaman in eerste klasse regionale zaalvoetbalcompetitie i i i i i WOENSDAG 5 MAART 1997 11 AART 1997 vedstrijd 1 - 1 2-0 0-1 0-1 ■zitter Harry van Raaij :woon beschikken over Ider ging vrijdag in be ien. Omdat de beroeps- oij elkaar komt, is San- vind dat een vreemde kaart aanvechten en op vedstrijd heentillen. De oetbalwereld. club probeert te profi- rigeving. „Ik neem dat lf ook niet roomser dan 1 hier eens goed over na Eagles b Go Ahead Eagles met Van Veen heeft de vak- keld. Volgens voorzitter enkel vertrouwen meer letrokkenheid verweten heeft gistermiddag de ïandaal van het Engels een uitspraak te komen, d rechter Simon Tuckey niet unaniem hoefde te geweest. Bruce Grobbelaar, oud- nbare nieui ït zeker Bruce Grobbelaar, uuu- ikenman Lim hebben al- i i_iTT o tri n aanklager, David rechtszaak met IJSHOCKEY ale play-offs (best-of-seven). edstrijd. in - Tilburg 5-1 (2-0 3-1 O-»)- rloop: 1-0 Kroger, Jc uiie, 2-1 Van Gerwen, 3-1 -1 Herkenrath, 5-1 Visser, wedstrijd vrijdag in Tilburg ORTPRIJSVRAGÉfT 09._ weede ito f. inaars Eerste prijs: geen win- acht winnaars, J,40; derde pn)s- 202,40. prijs 1052 Van onze biljartmedewerker ftrneuzen - De biljartvereni ging Dow uit Terneuzen staat van vrijdag 7 tot en met zon dag 9 maart garant voor de or- I ganisatie van het gewestelijk kampioenschap hoofdklasse libre van Zuid-Nederland. Die dagen vormt het PV Ontmoe tingscentrum van Dow het strijdtoneel van deze titel- BILJARTEN Voor de actieve Terneuzense vere- ing is de organisatie van een gewestelijke eindstrijd niet nieuw. Vorig jaar hebben we het gewes- telijk kampioenschap eerste klas se libre gehouden, dus we weten wat ons te wachten staat," zegt se cretaris Piet Kentin van de orga niserende vereniging. „Dat is ons goed bevallen. Het was een zeer geslaagd kampioenschap. Vooral ook omdat we op een goede be langstelling van biljartliefhebbers konden rekenen. Ook nu hoopt onze vereniging dat die de weg naar ons lokaal vinden, want een flinke belangstelling draagt bij tot een prima sfeer waarin het voor de deelnemers ook leuker acteren is." Zeeuws-Vlaanderen is als organi serend district verzekerd van de deelname van twee spelers. Dat zijn districtskampioen Eddy Aerts en nummer twee uit die titelstrijd, Bram de Kraker. Eddy Aerts hoopt op een aardige klassering, maar dicht zichzelf geen echte ti- telkansen toe. Voor Bram de Kra ker is het niet onmogelijk een vooraanstaande rol te vervullen. Van hem is bekend dat hij de laat ste tijd weer regelmatig traint en sterk is in het kleine seriespel langs de banden. Enkele jaren te rug gold hij nog als een degelijke extra klasse libre-speler, zakte daarna af naar de hoofdklasse door te weinig training, maar heeft nu weer wat meer ambitie. Dat laatste resulteerde in vrij veel trainingsuren en mits hij ook de grotere stootbeelden vaster onder de knie heeft, moet hij tot een sterke prestatie in staat zijn. Ook Sjaak Walhout van VEG/ABV uit Oost-Souburg en woonachtig in Heinkenszand kan hoge ogen gooien als afgevaardigde van het district Walcheren en De Bevelan- den. De wedstrijden beginnen vrijdag 7 maart om 13.00 uur. Za terdag 8 maart start men om 12.00 uur en zondag 9 maart begint de laatste ronde om 13.00 uur. De slotpartijen worden omstreeks 15.00 uur afgewerkt. De partij lengte van de hoofdklasse be draagt 180 caramboles en de moyennegrenzen schommelen tussen 7,00 en 11,00. De wed strijdleiding is in handen van Louis de Vos, die daarbij geassis teerd wordt door gewestelijke ar biters en tal van eigen leden. De nationale eindstrijd, die op dit ge westelijk kampioenschap volgt, wordt van vrijdag 11 tot en met zondag 13 aprü in Akersloot afge werkt. Deelnemers: 1. N. Jansen (Tilburg) al gemeen gemiddelde 12,52, 2. J. Wal hout (Heinkenszand) 12,47, 3. W. Re- meeus (Ouwerkerk) 10,99, 4. T. Schrauwen (St.-Willebrord) 10,55, 5. W. Bezuijen (Klundert) 9,81, 6. A. de Kraker (Hoek) 9,41, 7. E. Aerts (Clin- ge) 8,80, 8. T. van Eekelen (Lepel straat) 8,47. jna een ander woord Keihard vloog de bal truis. Nooit had Versa- j zo kunnen nemen als evallig van rechts was pen, maar een schitte- was het wel: 1-0 na 25 ragisch saai voetbal, grote moment van In- na een kwartiertje in de :lft. Djorkaeff hakte op j, de Chileen schoot )e Vlieger redde. Voor Zamorano overigens al oren na een gruwelijke out van Johnson, maar :ene was verder geen ïoonheid bij te ontdek- bezienswaardig was de :er van Inter, precies rtier voor tijd, in een ilft die trouwens volle- Inter werd beheerst, deed het nu nog acro- per omhaal, echter niet lig goed dat De Vlieger achtig van had moeten De keeper loste de bal el, invaller Ganz mikte nd via de verste paal te- iuwen: 1-1. ECHT (Bel) - INTERNA- (Ita) 1-1 (1-0). 27. Versa- 5. Ganz 1-1. Scheidsrech- (Hon). Toeschouwers: E'04 (Dui) - VALENCIA (1-0). 44. Linke 1-0, 82. -0. Scheidsrechter: Wojcik ischouwers: 56.824 (uitver- ele kaart: Wilmots, Linke Engonga (Valencia). ,TLE UNITED (GBr) - AS (Fra) 0-1 (0-0). 59. Ander- Scheidsrechter: Ceccarini ichouwers: 30.000. ag van Winston Bogarde gering van de verdediger e club weten dat ook bij ik moet zitten, zal hij dat Us een voetballer met een iet hem praten. De coach Door Fred Rabout Breskens - Twee keer klasseerde Schelde- stroom-zwemster Ryan Verplanke zich tijdens de nationale sprintkam pioenschappen bij de bes te acht van Nederland. Op de 50 meter schoolslag en de 50 meter vlinderslag. ZWEMMEN Op de schoolslag tikte ze in het Amersfoortse Sportfondsenbad als zesde aan in een tijd van 1 33,69 seconde, nadat ze 's mor- is in de series haar persoon- t beste tijd op 33,49 had ge- I bracht. Op de 50 vlinderslag klom ze als achtste uit het water meteen tijd van 29,87, nadat ze in de series haar persoonlijk re cord had aangescherpt tot 29,39. Ryan Verplanke zette in Amers foort de kroon op haar winter seizoen, dat toch al goed was. Een paar weken eerder grossier de ze in Oostburg, waar haar club Scheldestroom tekende voor de Zeeuwse kampioen schappen, in eremetaal (zeven keer goud.en. één. keer zilver op I acht nummers). „Ik heb een onverwachte pro gressie geboekt," geeft de 19-ja- I rige studente milieukunde aan de HBO-scholengemeenschap in Vlissingen te kennen. „Ik had nooit meer gedacht dat ik mijn tijden van een paar jaar terug zou kunnen verbeteren. Bij een zwemster ligt de top toch zo rond de zestien, zeventien jaar. Ik heb voor deze sprintkam pioenschappen wel wat meer trainingsarbeid verricht, al valt t nog in het niet van datgene I wat vele concurrenten op dit ge bied verzetten. Als ik hoor dat een Marlon Baans zo'n twintig uur per week in het water ligt en I daarna nog de nodige uurtjes I met krachttraining vult, dan Ryan Verplanke, de talentvolle zwemster van Scheldestroom. FOTO CAMILE SCHEISTRAETE kom ik met mijn vier keer drie kwartier in de week niet echt dicht in haar buurt. Krachttraining is overigens niet aan mij besteed. Ik vraag me trouwens toch af of meer trainingsarbeid mijn prestaties wel veel zouden verbeteren. Je weet het natuurlijk nooit, maar ieder lichaam is anders. De een kan meer aan dan de ander. Daarbij is het ook zaak dat je plezier in het zwemmen blijft houden. Voorts moet de tijd na tuurlijk voorradig zijn. Naast mijn studie zit ik ook nog op een cursus voor zwemtrainster. Dus ben ik verplicht mijn beschikba re tijd zo goed mogelijk in te vul len. Ik heb daar overigens geen I Ven onze handbalmedewerker I Rrneuzen - De mannen van de Terneuzense handbalvereniging IHVSV reisden voor niets naar Oosterhout. Vlak voor hun duel I tegen HVO 2, het voorlaatste competitieduel, werd gemeld dat I geen officiële scheidsrechter aanwezig was. Ze gingen ak- word met een vervanger. - scheidsrechter controleerde I spelerspasjes en toen bleek dat I aVSV zes verlopen pasjes had. Er 1 atet gespeeld worden volgens scheidsrechter. Van HVSV-zij- Idrong men nog wel aan om te I spelen, maar er werd aan dit ver- Iz niet voldaan en de Terneu- I zenaren konden zonder te spelen Iwjgkeren. Aanvoerder Patrick I erburg over dit vervelende voor- II "'n Terneuzen hebben we di- Itr ,navraaS gedaan. Onze wed- j- njdsecretaris heeft met de afde- Brabant de afspraak ge- I 'aakt, dat onze pasjes niet ver- - Jwefden te worden, omdat IJ j maar voor 'sPek en bonen' ItiH pnin Brabantse compe- I le- Er is in alle voorgaande du- moeilijk gedaan. Wezul- [u>. r Protest aantekenen bij I "ederlands Handbal Verbond ran onze zwemmedewerker ««•st - Bij de in het Hulster De Driehoek gehouden ^wedstrijden heeft Joris *an Luiick van Koewacht het euwse juniorenrecord op de 'PSchoolslaëgebracht Buijsse van Scheldestroom i meter wisselslag rbpto Van Dat was een [cord v-nng Van Zeeuwse re en de afdeling Brabant en dan zal blijken wat er moet gebeuren. We hebben reiskosten gemaakt en een gemaakte afspraak wordt niet na gekomen. We baalden wel, maar er restte ons niets anders dan zon der te spelen terug te reizen." Van onze biljartmedewerker Clinge - Bert Timmer van de biljartvereniging BW uit Ter neuzen toonde zich de sterk ste in het kampioenschap der de klasse bandstoten van het district BILJARTEN Zeeuws-Vlaanderen. De forse Terneuzenaar stelde de titel vei lig in café De Troubadour te Clinge door Pierre Levrier in de slotpartij te verslaan. Toen die fi nalepartij begon bij de organise rende vereniging HBC/De Trou badour zag het er al goed uit voor Timmer. Hij stond twee match- punten los op Levrier en kon bo gen op een aanzienlijk beter alge meen gemiddelde. Door die fraaie uitgangspositie mocht hij zelfs de slotpartij met redelijk verschil verliezen, dan nog zou hij op ba sis van een beter moyenne kam pioen worden. Zover liet hij het niet komen, al moest hij overi gens wel diep gaan om de winst veilig te stellen. In 20 beurten won hij met de cijfers 55-47. Timmer kan toch terugblikken op een uitstekend kampioenschap. Hij eindigde met veruit het hoog ste algemeen gemiddelde en dwong daarmee promotie af. Net zoals Pierre Levrier, Bollie Linck en Alloïs Bisschop moet hij vol gend seizoen in de tweede klasse uitkomen. Timmer zette ook de kortste partij neer. In de vijfde ronde had hij slechts 12 beurten nodig om de 55 caramboles vol te maken. De hoogste serie kwam op naam van Alloïs Bisschop. In de openingsronde maakte hij een reeks van 27 caramboles. Bert Timmer vertegenwoordigt het district Zeeuws-Vlaanderen in het gewestelijk kampioenschap van Zuid-Nederland, dat van voor junioren (19 jaar). Van onze sportmedewerker Axel - In de hoogste klasse van het regionale zaalvoetbal heeft Vooruit de aanslag, die Première/Zaman zijn koppo sitie deed, afgeslagen. Deze topper in de Oostburgse sporthal eindigde in 6-6. Ver- vaet en Philippine kwamen in Hulst eveneens een puntende- ling overeen met 3-3 als eind stand. ZAALVOETBAL Arrow, dat de slag om de titel verloor, ging tegen Terneuzen met 5-11 de boot in. Verrassend mag de 3-8-zege die ZVC/Max Korting op gastheer Corn Boys/Benny Sport genoemd wor den. Hetzelfde geldt voor de zege die rode lantaarndrager De Rid- i; der/Vlaanderen op TES'92/Quti- lity boekte: 5-4. Kees Mechiel- sen-ABAB eindigde met 4-5 op de borden. VOORUIT- PREMIÈKE/ZAMAN 6-6 - „We hadden moeten winnen om nog kampioen te kunnen wor den. Nu zit dat er, gezien de rest van het programma, niet meer in," oordeelde Patrick Mac Tag- gert na de puntendeling met kop loper Vooruit. De titel dicht hij toe aan de mannen uit Breskens, die in dit spannende en sportieve duel waarin arbiter William de Pundert niet tot tijdstraffen over moest gaan, steeds op voorsprong kwamen. Het halve dozijn tref fers van de thuisclub kwam op naam van Frank Neve (2x), Mi chel de Ruysscher (2x) en Serge de Ruyscher (2x). Voor de Hul stenaren scoorden Angelo Ver- braeken (3x) en Maarten Thomas (3x). ARROW-TERNEUZEN 5-11 - Arrow was niet in zijn beste vorm en verloor ook nog eens aanvoer der Marcel Verdurmen, die een zweepslag opliep. De rood-zwar- ten van coach Piet Dieleman, die halverwege met 1-4 leidden, maakten het karwei vakkundig af en zegevierden door treffers van Peter Vermast (4x), Barry van der Hooft (3x), Michel de Ridder (3x) en Pascal de Ridder. Jan de Visser, Piet de Visser, Ronny Goossens, Marcel Verdur men en Ingmar Hoefnagels scoor den voor de gastheren. VERVAET-PHILIPPINE 3-3 - De equipe uit het mosseldorp had bij de doelwisseling een 1-3- voorsprong opgebouwd. Na de hervatting deed Vervaet die te niet. Voor deze ploeg schoten Martijn Bisschop, Ben Kint en Wilco de Zwart raak. Edwald Marteyn (2x) en Harry Vermeire scoorden voor Philippine. CORN BOYS/BENNY SPORT- ZVC/MAX KORTING 3-8 - De thuisclub begon met te weinig spelers en had naarmate het duel vorderde de bank vol wisselspe lers. Toen bleek de slag al gesla gen. Ed van Bellen (4x), Dave de Booy (3x) en Peter Cambeen knalden de winnende serie bin nen. Thierry de Koeyer, Luc van Hecke en Edwin de Roover scho ten voor de formatie uit Assenede raak. KEES MECHIELSEN-ABAB 4-5 - Bij het wisselen van speelhelft leek de strijd met 1-4 op de bor den beslist. Het liep anders en ABAB moest alle zeilen bijzetten om alsnog de winst te pakken. Het slaagde hierin via doelpun ten van Henk Ottens (2x), Jacky Carnière, Steven Ockeloen en Sjaak Tellier. Jaap Romeynsen (2x), Dicky Bujze en Simon van Van onze motorsportmedewerker Terneuzen - Aswin Vandamme won de MCB/BLB-motorcross in Machelen bij de junioren 125 cc. Alwin van Asten van Jum- py's Racing Team was de sterkste bij de internationalen 125 cc. MOTORCROSS problemen mee. Voor een vijftig meter kan er denk ik trouwens minder getraind worden. Het is starten, blik op oneindig en gaan. Een krachtsexplosie. Voor het langere werk heb je wellicht meer inhoud nodig. Vergt ook meer training. Dat ik sneller ging, heeft me zeker ver baasd. Het punt was echter dat ook de concurrentie sneller ging. Qua plaats schiet je er dus wei nig mee op. Misschien zit het wel in de krachttraining." Acht jaar was Ryan Verplanke, toen ze de competitiesport bin nenstapte. In de bekende speedowedstrij den. Zes was ze, toen het eerste zwemdiploma mee naar de Prin ses Julianastraat genomen en in gelijst kon worden. Het was ook in de tijd dat vader Frans zijn opwachting maakte als trainer van Scheldestroom. Scheldestroom, dat als clubje uit het Zeeuws-Vlaamse toch met zes leden in Amersfoort present was, want naast Ryan Verplanke hadden ook Sandra Temmer man, Carolien de Milliano, Es ther van de Velde, Michiel Won- dergem en Martijn Buijsse zich geplaatst. Ondanks het feit dat vader Frans trainer is en zus Evelyn ook wedstrijdzwemster is bij Schel destroom, wordt er volgens Ryan Verplanke thuis maar zelden over het zwemmen gesproken. „Mijn vader heeft minstens zo veel aandacht voor onze colle ga's bij Scheldestroom als voor ons. Zo hoort het ook, denk ik. Hij is trainer van Scheldestroom en niet van zijn beide dochters. Ik ontken niet dat het een gewel dige steun is dat mijn directe omgeving zo nauw en enthou siast bij de zwemsport is betrok ken. Het stimuleert zeker." Voorlopig denkt Ryan Verplanke nog niet aan stoppen. „Zo lang ik er plezier in heb en het met mijn studie kan combineren, ga ik door. En wie weet, zet de pro gressie zich nog voort en blijven de anderen eens een keer stil staan." Voor de Zuiddorpenaar Aswin Vandamme was het al de tweede overwinning in dit seizoen, dat nog maar pas begonnen is. Even als in Stekene vorige week trof fen de rijders in Machelen een zanderig circuit aan en daarop kunnen rijders als Vandamme en ook Terneuzenaar Erwin van Ta- tenhove goed uit de voeten. Van Tatenhove eiste eveneens een po diumplaats voor zich op. Hij werd derde. Tijdens de tweede reeks veran derde de baan geleidelijk in een modderpoel door de voortduren de regenval, maar Vandamme wist daarin toch de eindzege vei lig te stellen met een derde plaats. De eerste reeks had hij ge wonnen. De jeugdige Dion Verhulst uit Sluiskil start dit seizoen voor het eerst in België bij de MCB/BLB. In de scholingsklasse B doet hij goed mee en in Machelen eindig de hij voor de tweede keer als tweede. Bas Gijsel uit Heikant finishte als tweede bij de beloften 125 cc. In de eerste reeks trof hij het niet met zijn startnummer. Door een ongelukkige loting moest hij van af de tweede rij starten en achter in het veld beginnen. Hij eindigde alsnog als vierde. In de tweede reeks toonde hij zijn kunnen en won. Brabander Alwin van Asten, in dienst van het Zeeuws-Vlaamse Jumpy's Racing Team, verkeert nu al in goede vorm. Hij onder vond nauwelijks tegenstand en reed superieur naar de overwin ning. Axelaar Peter Rottier zette eveneens een knappe prestatie neer door als zesde te eindigen. Volgende week wordt er gereden in Westrozebeke. UITSLAGEN Scholingsklasse, B-serie: 2. Dion Verhulst (Sluiskil). Beloften 125 cc: 2. Bas Gijsel (Hei kant), 18. Edwin Menue (Sluis). Nieuwelingen 125 cc: 5. Yvonne Pinxteren (Wernhout). Junioren 125 cc: 1. Aswin Van damme (Zuiddorpe), 3. Erwin van Tatenhove (Terneuzen). Senioren 125 cc: 2. Ken Vermeer (Eindhoven), 3. Casper Ovaa (Oost-Souburg). Nieuwelingen 250/500 cc: 4. Alex Freijser (Hulst). Junioren 250/500 cc: 6. Richard Kerkhove (Vlissingen), 7. Erik van Tatenhove (Terneuzen). Internationalen 125 cc: 1. Alwin van Asten (Valkenswaard), 6. Pe ter Rottier (Axel). Internationalen 250/500 cc: 1. Rik Claus, 2. Jurgen Paepe, 3. Steven Destrijcker (allen België). Van onze biljartmedewerker Goes - In een zinderende finale verzekerde Loet de Jonge van de biljartvereniging De Toekomst uit 's-Heerenhoek zich met minimaal verschil van de titel derde klasse bandstoten in café Flora te Goes. Met slechts één carambole verschil wees hij con current Piet Schrier van ALM Goes terug in dit kampioenschap van het district Walcheren en De Bevelanden. BIUARTEN Toen de slotpartij begon onder leiding van wedstrijdleider El- bert Bakker van de organise rende vereniging Avontuur wa ren de beste kansen voor Piet Schrier. Hij had een matchpunt voorsprong op Loet de Jonge en kon daarnaast bogen op een beter algemeen gemiddelde. De finale werd een echte thriller waarin de hoofdrolspelers elkaar geen duimbreed toegaven. Pas in de slotfase werd de strijd op één ca rambole beslist. De Jonge won met 55-54 in 37 beurten. Hij gaat ook naar het gewestelijk kam pioenschap dat van vrijdag 4 tot en met zondag 6 april in het Bra bantse St.-Willebrord wordt ge houden. De kortste partij in het kampioenschap te Goes kwam op naam van Lau Rijk. Tegen Ko Onderdijk maakte hij de 55 ca ramboles in slechts 18 beurten vol. EINDSTAND 1. L. de Jonge (De Toekomst 's-Hee renhoek) 11 matchpunten, algemeen gemiddelde 1,78 en een hoogste serie van 14 caramboles, 2. P. Schrier (ALM Goes) 10-1,93-10, 3. L. Rijk (LBV Lewedorp) 8-1,92-13, 4. P. Tis- sink (Scheldezicht Wemeldinge) 6- 1,79-18, 5. J. de Koek (Avontuur Goes) 6-1,64-9, 6. J. Onderdijk (ALM) 6-1,47-12, 7. W. de Jonge (OKK Kwadendamme) 5-1,64-14, 8. A. Sandee (BVM Middelburg) 4-1,53- 10. vrijdag 4 tot en met zondag 6 april afgewerkt wordt in Mark's Dancing te St.-Willebrord. EINDSTAND 1. Bert Timmer (BW Terneuzen) 12 matchpunten, algemeen gemid delde 2,93 en een hoogste serie van 22 caramboles, 2. Pierre Levrier (De Smickel Hulst) 8-2,37-14, 3. Gerard Praet (De Kastelein Eede) 8-1,93-21, 4. Bollie Linck (Ed Ho remans Axel) 7-2,32-15, 5. Koos Kunst (ABC Breskens) 6-1,96-12, 6. Fred van Esbroek (Ed Hore mans) 6-1,92-15, 7. Alloïs Bis schop (GBC Groenendijk) 5-2,38- 27, 8. Harold Pluijm (CBC Clinge) 4-2,19-21. ZWEMMEN Hoeve meldden zich voor het viertal doelpunten van de ont vangende club. DE RIDDER/VLAANDEREN - TES'92/QUTILITY 5-4 - De rode lantaarndrager opende dit tref fen goed en leidde bij de pauze met 3-0. Na de hervatting werd het nog 3-3 en 4-4, waarna de thuisclub alsnog de winst pakte. Het winnende vijfje kwam op naam van Paul Tjen-A-Sem (3x), Mohamed Anbar en Hensley Vic toria. Menno den Dekker (2x), Frans Riekwel en Dominique Verlinde scoorden voor de gasten. STAND Vooruit 17-37 (Vooruit heeft drie punten in mindering), Première/Za man 18-36, ABAB 19-36, Terneuzen 19-35, Arrow 18-17, Corn Boys/Ben ny Sport 19-24, ZVC/Max Korting 19-24, Vervaet 16-21, TES'92/Quti- lity 18-21, Philippine 19-20, Kees Mechielsen 19-16, De Ridder/Vlaan deren 19-13. D Van onze zwemmedewerker Goes - In Goes heeft de zwemploeg van De Ganze opnieuw het streekduel tegen De Bevelanders gewonnen. De Goesenaren hebben daarmee de achterstand in de totaalstand van de twee de afdeling van het district teruggebracht tot slechts 19 secon den. 100 meter rugslag 1981 el: 1. Ester Wisse (BEV) 1.15,7, 2. Ariska Tax 1.18,8, 3. Tamara Flore (GAN) 1.26,0. 200 meter vrije slag all in: 1. Gonne- ke Schamhart (BEV) 2.34,4, 2. Joyce Pieters (GAN) 2.37,0, 3. Natasja Swennen (STV) 2.37,7. 50 meter vlinderlsag 1979 el: 1. Ma rieke Smeding 36,8, 2. Linda Ver- sluijs 38,5, 3. Sinead Arloff 40,9. 50 meter vlinderslag 1983-1984: 1. Irene van de Ven 39,4, 2. Daniëlle Hendrikse (STV) 41,2, 3. Elze Eer- tink (BEV) 41,9. 100 meter vrije slag 1981 el: 1. Gon- neke Schamhart 1.08,9, 2. Ester Wis se 1.09,0, 3. Ariska Tax 1.12,2. 4 x 100 meter vrije slag estafette all in: 1. Stormvogel B 4.50,9, 2. Bevel anders 4.53,4, 3. De Ganze 5.07,2. MANNEN 4 x 50 meter vrije slag estafette 1981 el: 1. De Ganze 2.00,1, 2. Bevelanders 2.03,8, 3. Stormvogel 2.10,3. 100 meter vlinderslag all in: 1. Rob Kluwen (GAN) 1.02,6, 2. Lieven de Witte (GAN) 1.14,9, 3. Diria de Boe (BEV) 1.15,2. 100 meter rugslag 1979 el: 1. Jeroen Vermeulen (GAN) 1.10,7, 2. Jeroen Castel (STV) 1.13,4, 3. Leon Eertink (BEV) 1.17,7. 50 meter rugslag 1983-1984: 1. Mark Lockefeir (GAN) 36,3, 2. Jos Verhage (GAN) 37,1, 3. Jeroen van de Meer (STV) 38,2. 100 meter vlinderslag 1981 el: 1. Maarten Buijs (GAN) 1.17,1, 2. Je roen Vermeulen 1.19.0, 3. Emil Way- ers (BEV) 1.28,4. 100 meter schoolslag all in: 1. Rob Kluwen 1.13,0, 2. Cheyenne van Ber- kel (GAN) 1.16,0, 3. Diria de Boe 1.20,0. 200 meter wisselslag 1979 el: 1. Leon Eertink 2.45,3, 2. Jeroen Castel 2.47,6, 3. Jeroen Dellebeke (STV) 2,52,5. 100 meter vrije slag 1983-1984: 1. Mark Lockefeir 1.09,8, 2. Jordy Pro voost (BEV) 1.11,6, 3. Edwin Corne- lisse (GAN) 1.13,8. 100 meter vrije slag 1981 el: 1. Jeroen Vermeulen 1.00,6, 2. Maarten Buijs 1.06,3, 3. Emil Wayers 1.07,9. 4 x 100 meter vrije slag estafette all in: 1. De Ganze 4.10,7, 2. Bevelan ders 4.28,6, 3. Stormvogel B 4.49,0. Het zal er in de laatste wedstrijd om gaan spannen. Deze wedstijd wordt begin april in Vlissingen gehouden en de verwachting is dat beide ploegen alles in het werk zullen stellen om volledig aan de start te komen. Voor pro motie komen beide clubs niet meer in aanmerking, maar het gaat om de hoogste Zeeuwse klassering in deze afdeling. De B-ploeg van De Stormvogel komt hiervoor niet meer in aan merking, maar de Vlissingers staan voorlopig nog wel als derde Zeeuwse club gerangschikt. De Ganze had in Rob Kluwen, Je roen Vermeulen, Maarten Buijs en Mark Lockefeir weer uitste kende krachten. Bij De Bevelan ders viel het goede zwemmen van Gonneke Schamhart op. Ze won de 100 en 200 meter vrije slag in goede tijden. De officieuze einduitslag luidt: 1. De Ganze (Goes) 3689,8, 2. Bevelanders (Kapelle 3702,7, 3. Stormvogel B (Vlissingen) 3797,8. UITSLAGEN VROUWEN 4 x 50 meter wisselslag estafette 1979 el: 1. Bevelanders 2.30,7, 2. De Ganze 2.38,7. 200 meter wisselslag all in: 1. Ariska Tax (STV) 2.45,0, 2. Agnes Passieux (BEV) 2.58,6, 3. Selma de Bruijne (STV) 3.00,0. 100 meter vrije slag 1979 el: 1. Ma rieke Smeding (STV) 1.10,2, 2. Linda Versluijs (STV) 1.13,6, 3. Saskia Ver meulen (GAN) 1.17,8. 100 meter wisselslag 1983-1984: 1. Sinead Arloff (STV) 1.24,4, 2. Irene van de Ven (GAN) 1.26,9, 3. Stefanie Mesu (GAN) 1.29,4.

de Stem | 1997 | | pagina 9