Politie-top kritiseert kabinet Nederland een schopbreedte te groot Neonazi's in bezit van adressen tegenstanders Een bank overvallen met een vorkheftruck Kerken onderzoeken leeftijd betalend lid 'Mestboycot moet voorlopig doorgaan' I )e*re|Fd Leraar Guido de Bres krijgt 20 maanden cel Turkse autoriteiten willen infiltrant horen Claustrofobische arrestant krijgt marihuana op recept A21 DE STEM BINNENLAND A3 Opsporingsmethoden 4te strikt' I In het wetsvoorstel, dat voort- I komt uit de parlementaire enquê- naar de opsporingsmethoden van politie en justitie, wordt ge- d hoe en onder welke om- I standigheden de politie teehnie- als observatie, infiltratie en I inkijken mag inzetten. I Volgens de korpschefs en korps beheerders zijn de voorwaarden I van het kabinet te streng en laat [het voorstel 'te weinig ruimte voor de in de toekomst te ontwik- kelen opsporingsmethoden'. I In de reactie schrijft de politie- j top dat het kabinet het wetsvoor- stel te veel toespitst op de bestrij- van de georganiseerde mis- daad. Volgens het voorstel mogen bijzondere opsporingmethoden :n worden ingezet als 'een I ernstige inbreuk op de rechtsorde j dreigt'. I Jeruzalem-nota getuigt van arrogantie' Kladjes Peter van Straaten uit vuil gejat MS 15 Eis: drie jaar cel tegen handlanger Geldnet-bende RT 1997 i i i i WOENSDAG 5 MAART 1997 nnië en Ierland: an het westen uit Schotse Hooglan- eeuw. Donderdag 'oden maar eerst en in het noord- uw regen. Woens- rond 11 graden, ts lager. xemburg: Wolken- f en toe regen of Donderdag in de dag van het noord- it opklaringen, iddag temperatuur den; donderdag net Midden-Frankrijk: bewolkt en nu en of motregen. Don- r op de dag van het uit flinke opklarin- a op woensdag iden, donderdag iets ijk: Woensdag rioden, donderdag lking. Waarschijn- Minder hoge maxi- dag meest tussen 12 n. rij zonnig. Maxima d 20 graden, oog en op de meeste link wat zon. Mid- atuur op de meeste 0 graden of meer, in lokaal 25. Eilanden: Flinke erioden en droog, ssen 23 en 28 gra- n Ibiza: Flinke pe- zon en droog. Maxi- ensdag rond 20 gra- a iets lager, ige perioden maar in het noordoosten lkenvelden. Droog. peratuur meest tus- 18 graden. nd en Kreta: Perio- on en droog. Rond de Zee soms veel wind. ussen 12 en 17 gra- Woensdag geregeld later toenemende be- n donderdag kans op ral in het noorden en Middagtemperatuur uiteenlopend van het noorden tot 15 of et zuiden. Donderdag xima. nd: Wolkenvelden en het noordwesten kans gen. Middagtempera- nsdag rond 13 graden; g in het noorden en isser. Temperatuur op er dalend tot ongeveer op donderda'gu jk: Woensdag geregeld derdag meer bewol- vooral in Tirol en het erland kans op wat f sneeuw. Maxima g rond 13 graden; don- n het noorden wat la- peratuur op 2000 me- e rond het vriespunt. 11 12 13 14 15 chter-kamer". jfs Botterdam (anp) - In extreem rechtse kringen in Nederland en Duitsland circuleren nieu we lijsten met adressen en te lefoonnummers van politici, rechters, politiemensen en le den van inlichtingendiensten. Dat zegt de Nederlandse neo nazi-leider E. Homan. j, 1993 publiceerden neonazi's onder de naam 'Einblick' al een lijst met namen en adressen van 50 tegenstanders. Dit betrof voornamelijk personen uit de an tifascistische en links-autonome beweging. De Duitse inlichtin gendienst, de Verfassungssehutz, ontdekte vorig jaar dat de neona zi's opnieuw een lijst wilden uit geven maar nu met namen van politici en medewerkers van jus titie, politie en inlichtingendien sten. De Duitse autoriteiten probeer den te voorkomen dat de lijsten zouden worden gepubliceerd. Verschillende neonazi's in Duits land werden door de inlichtin gendienst thuis benaderd en ge waarschuwd dat publicatie van de privé-gegevens zou leiden tot zware maatregelen. Ook enkele Nederlandse neonazi's werden onder druk gezet niet aan het project mee te werken. De Verfassungssehutz ziet Ho- man, leider van het Aktiefront Nationale Socialisten (ANS), als het brein achter de brochure. Vo rig jaar al waarschuwde de Duit se inlichtingendienst van de deel staat Nordrhein-Westfalen voor de nauwe contacten tussen de Nederlander en leidinggevende neonazi's in Duitsland. Homan wil niets zeggen over zijn betrokkenheid bij het project maar zegt wel dat de lijsten in middels toch in het extreem rechtse milieu circuleren. De lijs ten zijn volgens hem voor 'intern gebruik'. „Ze worden niet gepu bliceerd. Het is meer de bedoe ling dat mensen als Diesner er mee aan de slag gaan," zegt Ho man. Hij doelt daarbij op de aanslag door de 24-jarige Duitse neonazi K. Diesner op een pand van de linkse partij PDS, de opvolger van de Oost-Duitse communisti sche SED, in Berlijn. Daarbij werd vorige maand een boeken- handelaar ernstig gewond. Dies ner werd twee weken geleden aangehouden nadat hij een Duit se politieman had doodgeschoten en een ander verwond. De Duitse inlichtingendienst denkt niet dat de lijsten op grote schaal in de neonazi-scene zijn verspreid. „Dan hadden we het zeker al geweten. Maar dat er in kleine kring lijsten circuleren is best mogelijk. We weten dat Ho man dergelijke informatie heeft verzameld," aldus een woord voerder van de Duitse inlichtin gendienst. Van onze Haagse redactie Den Haag - De top van de politie heeft bezwaar tegen de nieu we aangescherpte regels voor bijzondere opsporingsmethoden. De hoofdcommissarissen en de korpsbeheerders vinden de voorstellen van het kabinet te knellend. blijkt uit een brief die de hoofdcommissarissen en de 25 burgemeesters die een korps be heren naar minister Dijkstal I (Binnenlandse Zaken) hebben ge- I stuurd. Door die beperking blijven 'de lo- kaal ernstige en middelzware cri- Den Haag (anp) - De vorige I week gepubliceerde discussie- liiota van de Raad van Kerken lover de toekomstige status l'an Jeruzalem getuigt van 'arrogantie'. Dat zei de liberaal-joodse rabbijn |A. Soetendorp gisteren in een [reactie. „Deze nota is in het isole ment van de christelijke huiska mer bijeengeschreven," aldus Soetendorp. Hij neemt het de [Raad van Kerken kwalijk dat die [niet vooraf heeft overlegd met [vertegenwoordigers van de jood je gemeenschap en de moslims in [Nederland. Volgens hem wekt de [Raad opnieuw irritatie met zijn [standpunten over de situatie in |W Midden-Oosten. De Raad stelt dat religieuze argu menten geen rol mogen spelen in I® discussie over de toekomstige is van Jeruzalem, omdat dat [wellicht tot een conflict tussen [Israël en de Palestijnen leidt. De [discussienota bevat nog geen of- [ncieel standpunt. De afgevaar- l'igden van de Nederlandse Her- [vormde Kerk wilden geen verant woordelijkheid voor de nota ne- jmen en de Rooms-Katholieke I rk onthield zich van stem- Inung. minaliteit' buiten beeld, aldus de hoofdcommissarissen en korps beheerders. Ze wijzen er verder op dat het volgens de nieuwe regels niet meer mogelijk is om via infor manten de ontwikkeling van cri minele carrières en criminele groepen in de gaten te houden. Ook vinden ze het niet terecht dat de wet niets regelt over de inzet van bijzondere opsporingsmetho den bij de bestrijding van voet balvandalisme en rechts-extre- misme. De politie wil ook bij bestrijding van voetbalvandalisme gebruik kunnen blijven maken van het middel infiltratie. Verder heeft de politie-top kri tiek op de regels dat de meeste bijzondere opsporingtechnieken niet mogen worden toegepast in een woning. De politie vreest dat criminelen als gevolg hiervan in 'pseudo-woningen een vrijplaats' zullen creëren. De korpsbeheer ders ëtf chefs willen daarom dë mogelijkheid behouden om direct af te luisteren in een huis. Het wetsvoorstel van het kabinet gaat binnenkort naar de Raad van State voor advies. De Tweede Kamer zal waarschijnlijk in het najaar over de nieuwe regels de batteren. Amsterdam (anp) - Dlustra- tor Peter van Straaten heeft een advocaat ingeschakeld om te voorkomen dat zijn ei gen kladjes door anderen worden verkocht en tentoon gesteld. Recent werden voor lopige schetsjes en andere probeersels uit de vuilnis zakken van Van Straaten ge haald en meegenomen. Van Straaten kreeg via-via een tip dat de kladjes bij ie mand aan de muur hingen. „Die had ze gekocht bij een handelaar op de Nieuwezijds Voorburgwal in Amsterdam. Hij zei dat dat voor veel geld was gebeurd. Ik ben bang dat er nog meer in omloop is en ik wil absoluut niet dat het wordt verkocht en geëxpo seerd. Het is allemaal half af, het ziet er niet uit." Van Straaten zal zijn afge keurde werk nooit meer in een vuilniszak langs de straat zetten. „Ik koop denk ik een papierversnipperaar." ligolf; 6. wat; 7. via; 9. trim- 3. rage; 5. luiken; 6. wit; 8. Lunteren (anp) - De Gereformeerde Kerken in Nederland (GKN) gaan de leeftijdsopbouw van hun betalende leden on derzoeken. De gereformeerden maken zich zorgen over hun in komsten en vrezen dat het vooral de ouderen zijn die geld aan de kerk overmaken. Dat bleek gisteren tijdens de ge reformeerde synode in Lunteren. Het onderzoek is volgens synode voorzitter ds. R. Vissinga nodig om toekomstig beleid van de kerk af te stemmen op de te verwach ten inkomsten. Voor Vissinga is het 'meer dan een vermoeden' dat vooral ouderen bereid zijn veel aan de kerk bij te dragen. Het gat dat door een toenemende vergrijzing van de GKN zal val len, wordt 'niet opgevuld door de offervaardigheid van jongeren', zo verwacht hij. Eerder op de dag uitte synodelid G. Veltman een zelfde vermoeden. „Als er een oudere sterft, moeten drie jonge ren in zijn plaats komen om zijn bijdrage op te brengen. Ook is een daling van de inkom sten te verwachten door het voortdurende verlies van leden. Het ledental van de GKN daalde vorig jaar zeker 12.000 leden tot ongeveer 715.000, zo blijkt uit een deze maand gepubliceerde prognose in Kerkinformatie, het officiële orgaan van de Hervorm de, Gereformeerde en Lutherse Kerken. In 1995 kenden de GKN een ver lies van 13.000 leden. Ook de Ne derlandse Hervormde Kerk en de Evangelisch-Lutherse Kerk heb ben vorig jaar opnieuw een fors aantal leden verloren. Maar voor alle kerken geldt nog steeds: minder leden, maar gelij ke of iets hogere opbrengsten. Op lange termijn kan de toenemende vergrijzing deze ontwikkeling stoppen. Vissinga zei dat hij zich nog 'niet echt zorgen maakt' over de financiën van de GKN. Wel betreurt hij het feit dat de in komsten achterblijven door on der meer de secularisatie. „We zullen dus de tering naar de ne ring moeten zetten." Een onbekende man heeft gistermiddag met een vorkheftruck de pui van een bankfiliaal van de ABN Amro aan de Coolsingel in het centrum van Rotterdam geramd en geldcassettes weggenomen. Het is nog onduidelijk hoe groot de buit is. De dader is voortvluch tig. Dat heeft de politie bekendgemaakt. De man heeft de vorkhef truck maandag gehuurd van een bouwbedrijf in Rotterdam-Zuid. Hij is daarna volgens een politiewoordvoerder met het voertuig door de stad gereden, vermoedelijk over de Erasmusbrug. „Een rij dende vorkheftruck over de zwiepende Erasmusbrug valt tegen woordig niemand op," aldus de woordvoerder. Vervolgens par keerde hij het voertuig aan de achterzijde van het bankgebouw aan het Weena. Per fiets ging hij weg en kwam hij ook weer terug voor de uiteindelijke overval. De man droeg daarbij een veiligheids helm en koppelde ook nog een bouwkeet aan de truck. Hij reed wat heen en weer en ramde plotseling het voertuig dwars door de gla zen achtergevel van de bank. Binnen een mum van tijd griste hij een aantal geldcassettes weg uit een ruimte waar geen publiek komt. Op de fiets ging hij er weer vandoor. De overvaller had het geluk dat er ook een toeristenbus bij de gevel stond geparkeerd. Daardoor kon hij uit het zicht van publiek werken. fotowfa Amsterdam (anp) - Een 25-jarige arrestant die vastzit in Amsterdam, krijgt op doktersrecept marihuana omdat hij aan claustrofobie lijdt. De politie zal voor hem bij een apotheek de hasj ophalen. De man zit vast wegens een steekpartij. Volgens een politiewoord voerder zei hij dat hij leed aan claustrofobie en daarom op advies van zijn huisarts marihuana rookte. Na een gesprek met de arts bleek dat te kloppen. Het is een bekend gegeven dat huisartsen soms hasj voorschrijven aan patiënten die bij voorbeeld pijn lijden. Wegens zijn claustrofobie zit de man in Amsterdam niet opgesloten in een politiecel, maar in het dagverblijf op een politiebureau, waar veel glas is. lew do 'dsa6 'uaioi 'puei ^anP' bestuur van de Nederlandse Melkveehou- I rs Vakbond vindt dat zijn leden moeten doorgaan met de boycot. De vakbond maakte dat advies gisteren bekend. lï!Lbest,uur van de Nederlandse lal o^d Varkenshouders stelde ■on^i er niestboycot een pp!'®"dde' blijft in de strijd te- net mestbeleid van het kabi- ,kne besturen van de landelijke Lnri rganisatie LTO-Neder- fchrirt i". de Noordbrabantse iren >e Boerenb°nd advise- Lstk n daarentegen de Prestboycot te staken. I>t Protest tegen het in hun ogen tea s, ®n8e mestbeleid weige- «nestb iv°8ren h™ verplichte Lr W l°Uding °P te sturen let mil ?ureau Heffingen van F miMsterie van Landbouw. Evenmin betalen ze de bijbeho rende heffing. De Tweede Kamer schaarde zich eind vorige maand achter de enigszins versoepelde mestplannen van de ministers Van Aartsen (Landbouw) en De Boer (Milieu). Van Aartsen verklaarde maandag dat een 'generaal pardon' voor de deelnemers aan de mestboycot nog niet aan de orde is. De minis ter wil niet vooruitlopen op de besluiten die de dwarsliggende boeren nu gaan nemen. De Twee de Kamer ziet een generaal par don op zich wel zitten, maar ze wil eerst weten of de boeren doorgaan met hun actie. De Belgisch/Nederland se grensgemeenten Plombières en Vaals hebben een einde ge maakt aan hun conflict over de precieze plaats van de landsgrenzen bij het Drielandenpunt. Een internationale grens- commissie heeft bepaald dat Vaals bij de recon structie van het gebied rond de drie grenspalen 34 vierkante meter grond teveel heeft be straat. Door Piet Tans Vaals - Nederland heeft er een stukje grond bij. Een piepklein stukje, ter breedte van een schop. Meer niet. Het is Vaals gelukt om op het hoogste punt van Neder land, de Vaalserberg, precies 34 vierkante meter land van de Bel gen 'af te snoepen'. Een Nederlands-Belgische grens- commissie heeft zeven maanden nodig gehad om aan te tonen dat Vaals bij de reconstructie van het gebied rond het Drielandenpunt haar boekje een beetje te buiten is gegaan. Stratenmakers heb ben, zo luidt het oordeel van de commissie, 34 vierkante meter Belgisch grondgebied ingepikt. Onbewust, maar toch. Bij de her inrichting van het Drielanden punt heeft Vaals zich altijd ge houden aan de Nederlandse ka- dastergrenzen. Fout, zeiden de Belgen. Want de enige juiste landsgrens is getekend door het kadaster in Brussel. Vaals was Om deze smalle goot draaide zeven maanden lang de grenstwist tussen Vaals en Plombières. Op de achtergrond grenspaal '193'. foto peter schols dus in de ogen van Plombières verkeerd bezig. Het Franstalige gemeentebestuur trok direct nadat het karwei op 322,5 meter hoogte was geklaard aan de bel. Een officieel protest ging naar de andere kant van de berg. Een heus grensconflict dreigde te ontstaan. Er moest een officiële internationale grens- commissie aan te pas komen om het conflict te beslechten. Vertegenwoordigers van het ka daster en de gemeenten Vaals en Plombières kwamen na twee ver gaderingen tot de conclusie dat de grenslijn inderdaad niet hele maal correct was getrokken. Vaals reageerde vanaf het begin nogal laconiek op de houding van de Belgen en beschouwde de zaak min of meer als een klucht. De gemeente heeft telkens gezegd dat Plombières van een mug een olifant maakt. „En dat blijkt nu wel. Wij hebben 34 vierkante meter grond teveel bestraat. Eigenlijk te belachelijk om over te praten. Een schop breedte, meer is het niet. We heb ben daarboven, vlak vóór een Belgisch eethuisje, een molgoot gemaakt met in het midden een streep bruine stenen om grens paal '193' beter te accentueren. We hebben inmiddels aan Plom bières een brief gestuurd waarin we formeel vragen of de stenen die teveel gelegd zijn, mogen blij ven liggen," zegt T. Franssen, hoofd afdeling openbare werken in de grensplaats. Plombières zelf wil een streep zetten onder de twist met Vaals. „Het is allemaal verleden tijd. We gaan op 11 maart de definitieve landsgrens vaststellen. En daarmee is voor ons de kous af," legt gemeente secretaris R. Schonmacker uit. Hoeveel het zeven maanden du rende onderzoek van de interna tionale grenscommissie heeft ge kost kon gisteren nog niet wor den gezegd. -A J Weet u waar u eens op moet letten? Op die weerkaart die ze tegenwoordig bij het journaal gebruiken. De di verse streken van Nederland en omgeving zijn daarop voorzien van kleuren die variëren in geel, bruin en groen. West-Brabant en grote stukken van Zeeland zijn op die kaart in gelige tinten weer-gegeven. Met de grondsoort kan dat niet te maken hebben, want soortgelijke kleige bieden in Noord-Holland en Friesland zijn wel groen in gekleurd. Met de hoogte ten opzichte van het NAP heeft het ook niet van doen, want Hollandse poldergebieden, die veel dieper liggen, zijn niet geel maar groen, net als stukken hoger gelegen oostelijk Brabant en Limburg. Bebossing kan het ook niet zijn, want waarom is het bij de Elfstedentocht zo kaal gebleken Friesland dan wel groen en waarom zijn bekende streken net over de Duit se grens dan weer ineens geel? Ik weet het antwoord niet. Navraag in Hilversum zou misschien een oplossing kunnen geven, maar zo'n op lossing ontneemt je wellicht een stukje ergernis om zo veel randstedelijke arrogantie en dat is weer minder goed voor de provinciale ziel. Ik hou het erop dat ze in Hilversum gewoon een ondoor dachte fantasiekaart hebben gemaakt die heel modern oogt, maar die in feite nergens op slaat. Om die flater te camoufleren gaat Erwin Kroll er altijd zo hinderlijk voor staan. MERIJN Utrecht (anp) - De rechtbank in Utrecht heeft de 46-jarige aardrijkskundeleraar B.K. uit Amersfoort gisteren veroordeeld tot twintig maanden celstraf. De rechter achtte bewezen dat de man jarenlang ontucht heeft ge pleegd met minstens negen leer lingen van de gereformeerd-vrij gemaakte scholengemeenschap Guido de Brés in Amersfoort. Officier van justitie mr. J. van Spanje had twee weken geleden drie jaar cel geëist. Advocaat mr. E. Bouwman had betoogd dat het merendeel van de jongens vrij willig contact had met de leraar en vroeg om vrijspraak. Verder had hij te berde gebracht dat de leerlingen (op een. na) _ten.tijde van de seksuele contacten geen lessen van K. volgden, zodat er geen sprake was van een leradr- leerlingrelatie. De rechtbank verwierp dat be toog. Door klasseavonden te or ganiseren en repetities na te kij ken, profileerde hij zich wel de gelijk als leraar en niet als ken nis. Zij vond dat de docent mis bruik had gemaakt van het leef tijdsverschil. De jongens, allen tussen de 15 en 18 jaar, kwamen bij K. thuis waar zij pornofilms keken en zich aftrokken. Met enkele leerlingen had K. ook geslachtgemeenschap. Uit psychologische rapporten bleek dat K. verminderd toereke ningsvatbaar is. De kans op her haling is volgens de rechter mini maal, omdat de man volledig ar beidsongeschikt is verklaard. K. zei in een reactie dat zijn straf wellicht therapeutisch kan wer ken. Een psychiatrische behan deling is, mede op zijn verzoek, niet in de strafmaat opgenomen. „Misschien kan ik de zaak zo af sluiten." De raadsman overweegt, afhan kelijk van het overleg met zijn cliënt, in hoger beroep te gaan. Met name het aspect dat de (bijna volwassen) leerlingen recht heb ben op eigen seksualiteit vond hij in het vonnis nauwelijks terug. „Een van de negen gevallen be trof een jongen die tussen zijn 17e en 21e jaar seksueel contact on derhield met K. Het is wonderlijk dat zoiets tot het 18e jaar straf baar is, en daarna niet meer." Een oud-leerling bracht de affai re vorig jaar naar buiten. Met na me het feit dat de schoolleiding de ontuchtzaak lange tijd stil had gehouden, leverde veel veront waardiging op. Ook werd de rector uit zijn func tie gezet. K. is volgens zijn advo caat geheel uitgestoten uit de ge- reformeerde gemeenschap in Amersfoort. lom (in Ipw A Arnhem (anp) - Officier van jus titie mr M. Pomper heeft gisteren bij de rechtbank in Arnhem drie jaar celstraf geëist tegen de 45- jarige W.L. uit Schijndel wegens medeplichtigheid aan de Geld- net-overval in september 1995 in Duiven. Ook kondigde de officier aan dat hij een ontnemingsvordering te gen de man, die voor zijn rol drie of vier ton zou hebben ontvan gen, zal instellen. Justitie beschuldigt L. ervan zijn huis en garage beschikbaar te hebben gesteld aan de overval lers, zodat die na de overval de miljoenenbuit konden overladen. Verder zou hij de koffers en an der verpakkingsmateriaal van het geld hebben laten verdwij nen. Bovendien beschikte L. over een videoband van de overval, waar op te zien is hoe een corrupte werknemer van Geldnet een col lega doodschiet. Van onze rechtbankverslaggever Arnhem - Turkse justitiële autoriteiten willen hier een Neder landse politie-infiltrant gaan horen over de infiltratie van Ne derlandse politiemensen op Turkse bodem. De anonieme politieman - in Ne derlandse dossiers aangeduid met A 851 - is dan volgens Turks recht verplicht te antwoorden. Dat beweert advocaat mr. J. Boone, die deze week in hoger be roep voor het Arnhemse ge rechtshof een van de verdachten in de zogeheten 4M-zaak verde digt. In deze zaak gaat het om honder den kilo's heroïne, die door de vier Koerdische broers M. van Turkije naar Nederland zouden zijn gebracht. Twee broers wonen in Arnhem, een derde in Diemen, terwijl de vierde broer in Istanbul woont. De broer in Turkije zou daar het transport van de heroïne hebben geregeld, terwijl de drie broers in Nederland de ontvangst en afzet regelden. Politiemensen infiltreerden in de organisatie. Met name één poli tieman wist het vertrouwen van een van de Arnhemse broers te winnen door in de Arnhemse Asia-bar heroïne te kopen. Met geld van Justitie is voor zes ton aan heroïne gekocht. Ook zijn Nederlandse politiemensen geïn filtreerd in de organisatie, die in Turkije werkte. Advocaat Boone beweerde giste ren voor het gerechtshof ook dat Nederlandse politiemensen geld aan Turkse autoriteiten hebben betaald om daar te kunnen infil treren. Procureur-generaal mr. J. Denie zei niets af te weten van betalingen aan Turkse autoritei ten. In Turkije loopt het proces tegen de vierde broer M.. Zijn advo caat, mr. Apaydin, was gisteren tijdens het proces in Arnhem aanwezig. Advocaat Boone vroeg het hof om de man als getuige te mogen horen. Daarover zal het hof vandaag een beslissing ne men. De drie in Nederland wonende broers M. zijn eerder door de Arnhemse rechtbank veroordeeld tot straffen van veertien, twaalf en acht jaar. Zij zijn daartegen in hoger beroep gegaan.

de Stem | 1997 | | pagina 3