Openingskoers Zeeland in Graauw 'Aandacht voor jeugd blijft' \Ab Verplanke is zeer optimistisch 6 Hopelijk hebben we dit jaar meer geluk' 4 Ik wil graag smaak proeven van een mooie overwinning' ariseert Luiszorg ENEVELD Voorzitter Tim Robijn van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen Ie flessen efstal pE STEM REGIO SPORT C5 Uitgebreid programma voor wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen wielrennen Tweedejaars nieuweling De Ritter op 12 maart lock Around The ►ridge overdekt wielrennen Philippinenaar rekent op klassieke overwinning in clubcompetitie te Ray-Ban )pticiens "wielrennen Klimaat wielrennen Martin de Jaeger vroeg in vorm wielrennen MAART 1997 C4 I Bridgeclub Hulst, derde Ijd voor competitie. A- TL. De Maat-Van Laere, 2. n-Hillege, 3. Van Belle- a echtpaar Van Wijns- B-groep: 1. Verbist-Del- I. echtpaar Veldhoen, 3, Tt-Verhelst. C-groep: 1. hout-de Cock, 2. Sooni- Iddaert, 3. Van de Linden- Ig. D-groep: 1. Stolte- prs, 2. Simpelaer- vaert, 3. Hageman-De E-groep: 1. Heijens- 2. Mannaert-Deiman, 3 St-Neve. Kaartclub Ons Genoegen, |de wedstrijddag. Bieden: (loogstad, 2. Th. Theunis- 1 I. van Eenennaam. Joke- G. Martinu, 2. M. de Iper, 3. N. den Beer. Stand fment bieden: J. Hoogstad nten, M. Kaijser 484, P. nan 482. Jokeren: M. Ilink 277, J. Riemens 268, brhelst 259 punten. leemd. De kaart, ter waar- pn 1100 gulden, werd ge- op een school aan de venlaan in Terneuzen. leuzen - Aan de achterkant pen winkel aan de Alvare- in Terneuzen is gister- It voor ongeveer 450 gulden |lege flessen meegenomen. i-jarige dader werd 's och- Is aangehouden toen hij de len probeerde in te ruilen. Terneuzenaar werd door de Itie meegenomen voor ver- ^kens - In een garagebox de Port Scaldis in Breskens gistermorgen een gestolen o, een autoradio en zendap- atuur van in de haven lig- |de jachten aangetroffen. 21-jarige man uit Vlissin- die in de garage aanwezig fe, sloeg op de vlucht. Hij kon de Golepoldersedijk worden Igehouden door een oplet- |de burger. De man werd Irgedragen aan de politie en roorlopig ingesloten. Van onze wielermedewerker PhiIipP»ne - De wielervereni ging Zeeuws-Vlaanderen sloot de voorbereidingsperio de van het wielerseizoen in Limburg af. Daar werden nog de nodige trainingskilometers gereden. I I I I I WOENSDAG 5 MAART 1997 We hebben hoge verwachtingen Jan onze renners," liet begeleider Ab Verplanke tijdens de ploegen- presentatie in Sluiskil weten. Het wedstrijdseizoen in Zeeuws- Vlaanderen start op zondag 16 maart in Graauw. Daar rijden in het voorprogramma de trimmers en om 14.30 uur de cyclosportie- ven. De amateurs van de wielerver eniging Zeeuws-Vlaanderen heb ben een vol programma. Op 8 maart neemt een selectie deel aan de Vlaamse Pijl met start en fi nish in Harelbeke. De permanen ce is gevestigd in de sporthal en de halve stad wordt voor de wed strijd afgezet. PROGRAMMA AMATEURS 8 maart: Vlaamse Pijl (België); 30 maart: Paasprijs in Hekelgem; 5 april: Omloop van de Braakman; 19 april: Arjaan de Schipper Trofee; 27 april: Wim Hendriks Trofee; 10 mei: Heuvelland Omloop; 25 mei: Hart van Brabant Trofee; 7 en 8 juni: Zeeuws-Vlaams Wielerweekend; 15 juni: Omloop van Cadier en Keer; 21 juni: Omloop van Noord-Limburg; 25 juni: GP Jerry Blondeel; 11, 12 en 13 juni: finale van de clubeompetitie; 23 juli: GP Roger de Vlaminck; 17 augustus: Hollain; 19 augustus: Gent-Wervik; 5, 6 en 7 september: Delta Toer; 15 september: Nieuwker- ken-Waas; 27 september: Nederland se clubkampioenschappen. PROGRAMMA JUNIOREN 8 maart: Modecq; 23 maart: Ronde van het Lage Land; 19 april: Omloop van de Veluwe; 26 april: Koga Myata Race; 30 april: Omloop van de Hei den; 3 mei: Omloop van Borssele; 6 mei: districtskampioenschappen tijdrijden; 17 mei: Omloop van het Land van Bartje; 19 mei: districts kampioenschap in Wernhout; 23, 24 en 25 mei: Internationale Junioren- driedaagse Groot-Axel. PROGRAMMA NIEUWELINGEN 15 maart: Omloop van Borssele; 6 mei: districtskampioenschappen tijdrijden; 10 en 11 mei: tweedaagse van het Heuvelland; 23 maart: Om loop van het Meetjesland met een cy clus van wedstrijden in Zomergem (23 maart); St.-Margriete (31 maart); Maldegem (12 april); Kaprijke (27 april) en St.-Laureins (1 mei). PROGRAMMA CYCLOSPORTIE- VEN De cyclosportieven rijden ook een aantal grote wedstrijden, waaronder waarschijnlijk de klassiekers van de Belgische Vrije Bond. In Zeeuws- Vlaanderen staan de volgende grote wedstrijden (Rabo Cup) op het pro gramma: 18 april: eerste Omloop van Denoek in Hoek; 25, 26 en 27 april: zesde Omloop van Zeeuws-Vlaande ren; 12 mei: Hulst; 20 mei: IJzendij- ke; 20 of 21 juni: Schoondijke; 4 juni: tijdrit in Graauw; 9 augustus: Schel- deleutklassieker in Clinge; 17 augus tus: 't Zand; 7 september: Omloop van Lamswaarde; 7 oktober: Grote Sluitingskoers in Hulst. r stelt op donderdag 13 en |open voor klachten over de |n de Vrouwenbond inventa- Nederland. De Zeeuwse afde- ng van de bond heeft voor het I |iderwerp thuiszorg gekozen mdat deze de laatste jaren leeds dieper in de problemen is praakt. Bezuinigingen hebben lezorgd voor een enorme werk- [ruk op het personeel. En het lantal aanvragen voor thuiszorg jeemt gestaag toe. Die stijging Irordt veroorzaakt door vergrij- ling van de bevolking. Een ande- j Te oorzaak is,dat ouderen steeds gnger zelfstandig blijven wonen. Aas van Gent - De afgelopen vijf I edities van het openluchtrockfes-1 fival Rock Around The Bridge verden vrijwel allemaal geteis terd door slecht weer. lit jaar zal het echter een stuk iroger worden. Niet omdat de or- j Iganisatoren Alexander ten Berge, jRonald Möring en Jan Vinke een ■deal hebben gesloten met de, (weergoden, maar omdat het tei- Irein voor een gedeelte overdekt I 1 zal worden. Het festival vindt I plaats op zaterdag 28 juni. Daar-1 I naast heeft het organiserende trio I er voor gekozen om regional bands de kans te geven. ENTIE) Door Eddy de Schrijver Biervliet - „Zeeland kan wel degelijk een voorbeeld functie krijgen op wieier- gebied. Daarom vind ik het zo belangrijk dat de com missie 'Wielerbreedtesport' met degelijke plannen kan komen. En ook in Woerden waait al een andere wind dan voorheen. Een Joop Astma bijvoorbeeld is niet iet stereotype bobo. De wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen draait goed, maar ik wil me niet vast binden op de korte termijn. Us ik mannen als Mol, Muller en iVan Passel toch hoor zeggen dat |ze aan de laatste loodjes bezig [kunnen zijn, dan houdt dat ook gevaren in. Dan moeten we zor- Igen dat er van onderaf aanwas Somt. Daarom hoor je mij niet (juichen over de toekomst. De toe- |comst zai uitwijzen of de wieler- iport in de regio levensvatbaar is. Daarom moet er een accommoda tie komen bij de trainingen van [de jeugd. Ik hoop dat de gemeen- |te Terneuzen daar van doordron gen is. Aandacht schenken aan de Jeugd is en blijft een hoofdzaak," aldus voorzitter Tim Robijn. De Biervlietenaar zwaait een Baartje met de voorzittershamer [binnen de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen en heeft in 'dat jaar ai heel wat meegemaakt. t)e truienkwestie is uiteindelijk feoed afgelopen. „Dat heeft veel Vergaderingen gekost. We hebben fcelfs met Jan Raas in de Wouwse tol vergaderd over deze kwestie. Er waren toezeggingen van de en Rabo Nederland om jonze club in de outfit te laten rij pen zoals die door de profploeg ^erd gedragen. Daar ontstonden later problemen over. Gelukkig is Blies op z'n pootjes terecht geko men en moest Rabo Sas van Gent jen omstreken geen tweede keer pen totaal nieuw kledingpakket pphoesten. Met gebruik van ge- pond verstand zijn we er uit ge komen. En achteraf een goede aak, want op een bepaald mo ment reed iedereen in een trui Dnd van de Rabobank. Nu heb- Tim Robijn, voorzitter van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen, zal aandacht blijven schenken aan het jeugdwielrennen. fotocamileschelstraete ben we een eigen trui, een eigen ontwerp waarop patent is aange vraagd. Hiermee hebben we een eigen gezicht en dat is ook be langrijk." Vereiste Renners aan het vertrek is een eerste vereiste om de wielersport weer voor het publiek aantrekke lijk te maken. Dat beseft ook Ro bijn. „Het gaat inderdaad om de ren ners. Die moeten aan de start staan, maar dan moeten ze er wel zijn. Daarom is afstemming van de kalenders van andere distric ten en de trimmers uitzonderlijk belangrijk. Daarmee zijn we er echter nog niet. We hebben in middels al een gesprek gehad met de Belgen over een veel nauwere samenwerking en over de promo tie van eikaars wedstrijden. We hebben elkaar nodig. Dat mag duidelijk zijn." Volgens Tim Robijn zal de KN- WU water bij de wijn moeten doen. „De keuze is zeer simpel. De KNWTJ heeft geen andere keuze. Ze zien de wielersport wat afglijden en daarom moet er wat gebeuren. Zoals wij in Zeeland bezig zijn, moet dat kunnen lei den tot kostenverlagingen, maar er zal nog veel moeten verande ren. Er kan nog veel veranderen. Als je een fotofinishapparaat hebt, dan kun je het volgens mij wel met een paar man minder op de jurywagen af. Voor mij is dat een simpel rekensommetje. Ik hoop voor de KNWU ook. De li centies moeten goedkoper kun nen. Als ze dat landelijk niet zien zitten, dan doen we het wel regio naal. Dan trekken wij die kar maar eens. Je moet je aanpassen aan de behoefte en niet anders om. Ik ga voor de renners en de jeugd. Ads reglementen ten goede komen van de renners en organi satie heb ik geen probleem, maar er zijn reglementen die geen be lang dienen. Dan moet je die overboord kunnen zetten." SideStreet Mondo Metal van teel gray. Met bruine of grijze Is beste glazen onder de zon. Nu r 199,- met gratis Ray-Ban etui- lee/ oaKvcJacfvL raat 19. BREDA, Lange Brugstraat 41 MIDDELBURG, Lange Delft 24. RHOUT, Arendshof 73. ROOSENDAAL sJoordstraat 37. VLISSINGEN, Walstra*^. Door Eddy de Schrijver Philippine - Ab Verplanke krijgt dit jaar assistentie van Jean Paul van de Ameele in de ploegleiderswagen van de 1 amateurformatie van de wie lervereniging Zeeuws-Vlaan deren. Verplanke denkt dat zijn jongens het dit seizoen goed zullen doen. I „Het is natuurlijk altijd afwach- I ten, want vorm is iets ondefi- i nieerbaars. Maar met mannen in je ploeg als Van Passel, Mol, Van I Schaick, De Jager, Van de Klun- I dert en Fahrenhout moet het ook dit jaar lukken. Fahrenhout zal i tegen de Omloop van de Braak- I man terug zijn uit Australië. Ik I denk overigens dat het dit jaar i wel een andere koers wordt daar, nu er veel meer ploegen in I die clubcompetitie van start zul- I len gaan. In De Braakman staan I bijvoorbeeld 21 ploegen aan het I vertrek. Het zal zeker geen show I worden van alleen Zeeuwse ren- I ners zoals vorig jaar. We willen er echter wel vlammen en sco- I ren, want onze sponsor zetelt I hier." I Verplanke verwacht naast pres- Itaties in Belgische grote wed- I strijden ook wat bloemtuilen in I de eigen regio als het om criteria I pat. „Nu Erotic van het strijd- Itoneel verdwenen is, denk ik dat I we in de criteria ook meer moge- Ab Verplanke, ploegleider van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen, heeft alle vertrouwen in de kwaliteiten van zijn formatie. foto camile schelstraete lijkheden als club hebben. En ook daar zijn overwinningen al tijd mooi meegenomen." De wielerclub deed duidelijk aan teambuilding in Limburg. Daar werden de tenten drie da gen opgeslagen. „Het was de moeite waard. Amateurs rijden dan ook eens met de andere le den rond en dat is goed voor de teamgeest. We hebben in Lim burg prima kunnen trainen en de meeste renners maakten op mij een goede indruk. Er zijn weer flink wat kilometers weg gemaaid als voorbereiding op de klassiekers. Limburg was ge woon goed. Niet alleen op de fiets, maar 's avonds ook hoor. Dat moet een keer kunnen. In het seizoen doen de renners meestal nooit gekke dingen. Nu eens even de teugels laten vieren vind ik geen probleem. Dat moet kunnen." Danny Schaut ver toeft momenteel in Mallorca om er kilometers te maken. De rest van de club is in eigen omgeving bezig. In de Vlaamse Pijl (op za terdag 8 maart) is de wielerver eniging ook van de partij met onder anderen Patrick van Pas sel, Martin de Jaeger en Johan van Schaick. Peter Mol twijfelt nog. „Hoofddoel blijft de clubcompe titie. De wedstrijden vallen nooit samen met een wedstrijd in Zeeland. Een complimentje waard voor de KNWU deze keer. In Limburg rijden we twee wed strijden. Dat betekent twee keer in de heuvels. Een Van Passel in vorm moet daar zijn slag kunnen slaan. Ik reken eigenlijk toch op een overwinning in een klassie ker in deze competitie. De finale hopen we te mogen rijden. Die is in de tweede week van juli in Emmen. We zullen er deze keer zijn met een goede ploeg. De renners hebben beloofd te zullen rijden." Zeeuws-Vlaanderen be schikt dit seizoen over 11 elite amateurs zonder contract. „Minder dan vorig jaar, maar nu zijn de renners wel gemotiveer der. Dat is ruim zo gemakkelijk. En wie weet wat we nog uit het buitenland krijgen. Vorig jaar hadden we in Glenn Mclaey een uitstekende renner. Die won de tijdrit in het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend en won het Hart van Brabant. Hij is echter ge stopt met wielrennen. Deed mee aan de Olympische Spelen, maar er was niks door de bond gere geld voor hem. Kon alles zelf be talen en daar baalde hij zo van, dat hij nu al ruim tien kilo zwaarder is geworden. Hij is af geschreven voor de wielersport, maar in juni komt hoogstwaar schijnlijk zijn neef van 22 lentes naar hier om wedstrijden voor ons te rijden. Die heeft dit jaar al de Ronde van Taiwan achter de rug. Er willen nog meer renners overkomen als ze maar een dak boven hun hoofd kunnen vinden. Dat is de moeilijkheid natuur lijk." Financieëel gaat het de vereni ging ook beter voor de wind dan twee jaar geleden. Toen zagen de cijfers van de penningmeester er niet bepaald rooskleurig uit. Het tij lijkt gekeerd te zijn. „We kunnen wat beter ademha len door onze hoofdsponsor. De renners betalen wel een borgsom voor het kledingpakket, maar de kleding blijft eigendom van de vereniging. In principe kunnen we die kleding afnemen als er te weinig gebruik van gemaakt wordt. Met de komst van de hoofdspon sor is er ook voor andere sponsors een beter klimaat geschapen. Het betekent dat we ons ook wat meer kunnen toeleggen op de toe komst. De jeugd heeft die toe komst. Jammer dat de familie Ramst uit Oostburg is verhuisd, want dat betekent toch drie jeugdleden minder. Je moet zui nig zijn op de jeugd. Ik geniet overigens van de inzet van de jongeren. Als je jongens als De Ritter en Doedee aan het werk ziet, dan zie je die strijden. Dat is pure sport. We zijn weer een ge zonde vereniging, maar als het goed gaat krijg je ook meer leden. En dat betekent dat je een duur dere huishouding krijgt. Zo'n veertig licentiehouders heb ben we. Je hebt ook meer be stuursleden nodig. Er moet een soort evenementencommissie ko men. Daar hebben we nog leden voor nodig. Ronald Bleijenberg wil zich eigenlijk meer met die evenementencommissie bezig gaan houden, maar dat betekent dat je andere mensen bij het be stuur moet betrekken. En dat is heel lastig. Ik heb wel een be paald iemand op het oog die uit stekend binnen de vereniging kan functioneren, maar hij wil er nog niet aan. Kader vinden is moei lijk. Dat is overal zo, maar aan de vooravond van een nieuw wieler seizoen ben ik wat prestaties aangaat van onze eigen renners optimistisch. Bij de elites moeten we in de clubcompetitie een aar dig woordje mee kunnen doen en ook bij de cyclosportieven zie ik het wel zitten. Bij de nieuwelin gen hebben we met Mario de Rit ter een renner met klasse in huis, maar ik denk dat we over de ge hele linie voldoende kwaliteit hebben om te scoren." Mario de Ritter wil graag vlammen in het nieuwe wielerseizoen. foto camile schelstraete Door Eddy de Schrijver Hoek - Mario de Ritter wil dit seizoen een paar keer de smaak van de overwinning proeven. Insiders dichten de Hoekenees een redelijke wielercarrière toe. Dat is gebaseerd op de verrich tingen van vorig seizoen. Toen reed hij dikwijls als eerstejaars nieuweling in de prijzen. Een paar keer werd De Ritter tweede en evenzoveel keer bolde hij als derde over de streep. „Ik reken erop dat ik opnieuw progressie zal maken. Vorig sei zoen ging me redelijk goed af met een 34e plaats in mijn eerste Ne derlands kampioenschap. Ik kon niet anders dan tevreden zijn, maar dit jaar wil ik beslist eens winnen. Ik was er vorig seizoen al dichtbij. Heb meer kracht ge kregen. Dat merk ik en dat ene tikkeltje geluk komt misschien nu wel om de hoek kijken. Ik heb hoge verwachtingen en reken op een mooi seizoen," aldus Mario de Ritter, die uit een knotsgekke wielerfamilie stamt. De Ronde van het Meetjesland, de Omloop van de Denderstreek en het nationaal kampioenschap staan opnieuw hoog op het ver langlijstje van Mario de Ritter. „Daar wil ik toch presteren. Ik kan zeggen dat ik best een all- rounder ben. Tijdrijden, in de heuvels en op de vlakke weg moet ik mijn mannetje kunnen staan. Ik hoop voor de club wat te kunnen betekenen. In Zeeland rijd ik de criteria en de Omloop van Borssele, maar het liefst zit ik in België. De entourage spreekt me aan. De mensen leven er echt mee met de renners." Vorig jaar stond De Ritter er in z'n eentje voor. Dit seizoen kan hij rekenen op de steun van nog drie nieuwelingen. Dat zijn Joris den Dekker uit Oostburg, Simon Jansen uit Kloosterzande en nog een coming man, Bob van Hoove. Laastgenoemde won vorig jaar de aanmoedigingsprijs voor de jeugd en won diverse wedstrijd jes. „Ik heb ook eerst de sfeer van die wedstrijdjes geproefd en dat beviel me goed. Wedstrijden voor de jeugd moeten gestimuleerd worden. Daar ligt de basis van de wielersport. Ik ben blij dat ik nu een paar ploeggenoten heb, want in je eentje trainen is ook niet al les. Je trekt je aan elkaar op. Maar voor mij mag het serieuze werk beginnen. De eerste koer sen zijn in België. Daar kan ik zowat elk weekend aan de bak komen en het is dicht bij huis. Nu er meer nieuwelingen bij de ver eniging zijn, kan ik ook eens met anderen meerijden naar de koers,", ê^dus c|g,16 jarige De Rit ter, die ooit als voetballer te boek stond bij ,Hoek. Daar speelde hij als laatste man. „Opruimen de boel, maar op een bepaald moment beleefde ik er geen plezier meer in. Later kreeg ik de kans me op de fiets te be wijzen en dat gaat me goed af. De wielersport is voor mij een uit laatklep en die zal nog meer glans krijgen als ik eens kan win nen. Dat moet dit seizoen eens een keertje lukken. Daar werk ik keihard aan. Daarnaast wil ik ook mijn school niet verwaarlo zen. Alles op het wielrennen gooien lijkt me niet zo slim. Ik probeer het te combineren. Nee, ik train nog niet op schema's. Laat me eerst maar eens alles zelf ondervinden. Als het seizoen aan de gang is, rijd ik twee keer met de Sluiskilse ploeg naar Breskens en terug. Die afstand is net voldoende voor mij om ook in de wedstrijden aan de bak te kunnen." Door Eddy de Schrijver Westdorpe - Martin de Jaeger rijdt op de trainingen momen teel als een speer. De amateur van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen wil dit seizoen in het voorjaar resul taten boeken. „Ik heb veel minder gereden dan vorig seizoen rond deze tijd, maar toch gaat het allemaal naar wens. Ik heb duidelijk aan kracht ge wonnen. Hopelijk heb ik dit sei zoen wat meer geluk dat vorig jaar. Toen lag ik een paar keer op mijn kokosnoot," aldus De Jae ger. Die ene keer leek De Jaeger zijn beste prestatie te kunnen beha len. Het was in een koers nabij Aalst. „We lagen vier minuten voorop. Er kon niets meer mis mee gaan, maar op een bepaald moment gingen we door een bocht. Ik zeilde er als eerste door. De groep volgde. Tot mijn schrik zag ik een oud manneke de straat oversteken. Pats boem, daar la gen we. Die mooie uitslag was dus naar de vaantjes." Op het eind van het seizoen wil De Jaeger nogal eens rondbazui nen dat hij het beu is en dat de fiets opgeborgen wordt. Voor goed dan wel te verstaan. „Ja, in oktober ben ik het soms kotsbeu. Dan wil ik wel eens wat anders. Daarom zul je mij niet op de mountainbike zien rijden. Twee maanden iets anders doen is best leuk. Ik schaats graag en heb een aantal weken op de schaats ge staan en wedstrijden gereden. Schaatsen gaat me goed af. Ik heb ook enkele uitslagen gereden, maar die wedstrijdjes stelden niets voor. Ik had ook schaatser kunnen worden. Ze hebben me dat wel eens gevraagd toen ik op een Belgische kunstijsbaan ieder een naar huis schaatste. Maar als ik zou willen schaatsen, dan zou ik een paar keer per week naar Eindhoven moeten en dat vind ik juist net wat teveel van het goede. Dan maar liever wielrennen. Dat doe ik ook graag. Dit jaar zal er grote concurrentie zijn om een plaatsje te veroveren in de ploeg. We hebben zes man in de club die allemaal een klassieker kunnen winnen. En daar zit ik niet bij. Ik zal me dus waar moeten maken, maar vechten voor een plaatsje wil ik best doen. Ik knok graag en ga tot het bittere eind door." Moeilijkheden De Jaeger werkt in een drieploe gendienst. „Die is mooi te combi neren met het wielrennen. Soms heb ik wel eens moeilijkheden in het omschakelen als ik in de nacht zit. Trainen doe ik trou wens het liefst in mijn eentje. Dan kan ik net zo hard gaan als ik zelf wil. Voor regen en wind ga ik niet naar de kant. Ik trainde onlangs nog met windkracht 9 of 10. Dat maakt allemaal niets uit. Sommigen draaien terug als het even gaat regenen. Nee, als ik ge pland heb om te trainen dan ga ik ook. Daar kan geen storm of re gen me van weerhouden." De Jaeger staat aan de 'overkant' meestal aan de start bij de crite ria. „Ik vind dat je de belangen van de wielersport moet dienen. Ik kan elke dag naar België gaan als ik wil, maar als er straks geen koersen meer zijn voor amateurs komt dat door de renners zelf. Als de Middelkampers er hetzelfde over zouden denken als de Zeeuws-Vlamingen, dan konden we het in Zeeuws-Vlaanderen wel vergeten. De mentaliteit van de renners moet een beetje om. Als er een koers aan de andere kant van het water is ga ik er naar toe als het kan. Vind ik als een soort plicht. Trouwens, ook voor de sponsor kun je niet weg blijven. Zo denk ik er over, al weet ik dat velen mijn mening niet delen. Daar zit ik overigens niet mee."

de Stem | 1997 | | pagina 23