Landbouw niet blij met kustplan 4Bedrijven zijn duurder uit in Zeeland Telewerkcentrum West-Zeeuws-Vlaanderen kan van start gaan Handelshaven van Sint Philipsland blijft open Bingo voor de basiliek Artotheek in Groede opent haar deuren Beurs bij Bruintje Beer SPORT DE STEM REGIO ZEELAND Oude stortplaats Nieuwvliet flink vervuild Protesten tegen sluiting hebben resultaat IN HET KORT BeVoBo Terneuzen Bedrijfsvolleybal Hulst Schoonmaakdag op 15 maart Recreatief volleybal Sas van Gent Recreatief zaalvoet bal Oostburg Jeugdsoos wil wensen jongeren Oostburg in kaart brengen 111 11 Van onze corespondent Oostburg - Het telewerkcentrum in West- Zeeuws-Vlaanderen kan van start gaan. De Oostburgse commissie Financiën en Economi sche Zaken besloot vlot om 7500 gulden bij te dragen. Het marktonderzoek kan nu beginnen. Het initiatief komt van de IPC-plant uit Schoondijke. De commissie zag de noodzaak van het centrum wel in. Volgens PvdA'er L. Wille is het belangrijk de agrarische sector steun te verlenen. Hij wilde van wethouder A. Rosendaal wèl weten wat het voor de werkgelegenheid betekende. Die antwoordde dat het waarschijnlijk gaat om twee a drie formatie plaatsen. Met de vorige week toegezegde 2500 gulden van de gemeente Sluis/Aardenburg, de steun van Agra risch West-Zeeuws-Vlaanderen en de Rabobank zijn nu de gevraagde gelden binnen. Er was een be drag van 20.000 gulden nodig voor het marktonder zoek, dat zal bestaan uit het opstarten van kleine werkzaamheden. De werkgelegenheid zal in de toe komst verder moeten groeien op basis van commer ciële activiteiten. De commissie Financiën liet ver der nog weten het bezuinigingsbeleid van de GGD Zeeland niet zo te waarderen. Wille vond de bezui nigingen ten aanzien van de kindermishandeling een slechte zaak. A. Verhage (D66) vond de hele be zuinigingsoperatie 'goedkoop'. Wethouder Rosendaal vertelde dat de gemeente Oostburg wel voor een volledige bezetting was. „In de vergadering van december vorig jaar kregen we geen meerderheid. Toen in januari de 36-urige werkweek werd ingevoerd, kwamen de bezuini gingsmaatregelen. Hij vertelde voorts dat de bezuinigingen op de Jeugd Gezondheids Zorg teruggedraaid worden. Dit naar aanleiding van een brief van de GGD. In de krant van zaterdag kon inderdaad gemeld worden dat de gezondheids-onderzoeken op de basisscholen toch uitgevoerd zullen worden. Daarvoor zullen de Zeeuwse gemeenten wel twee ton op tafel moeten leggen. Van onze verslaggeefster Nieuwvliet - De toon is gezet. Tijdens twee informatie-avonden over het voorontwerpplan Herinrichting Kust West-Zeeuws- Vlaanderen is één ding nog duidelijker naar voren gekomen: de landbouwers zijn allerminst tevreden over de plannen van de herinrichtings-commissie. De boeren hebben grote proble men met de toekomstige ruilver kaveling, weten niet wat er met hun grond gaat gebeuren en de al gemene opinie is dat de inspraak weinig voorstelt. Volgens landbouwer De Meijere is het voorontwerpplan alles behal ve aantrekkelijk voor de agrari sche sector. „Wij komen er be kaaid vanaf, die 130 gulden die el ke hectare moet opleveren, wordt naar mijn mening lang niet ge haald, We verliezen zoals het plan er nu ligt zeshonderd hectare grond en we krijgen er bitter wei nig voor terug, dit land is naar de knoppen. Dit plan is aReen voor delig voor de recreatiesector' en de niet voor onze sec- Andere aanwezige landbouwers sloten zich hierbij aan. De heer Provoost noemde de twee opties, het kernenmodel en het streekmo- del, zelfs 'de guillotine en de strop'. „En wat mij nog het meest dwars zit, is dat er zo weinig alter natieven zijn. Wat hebben wij str aks nog te kiezen als er in feite niks meer te kiezen valt? Alles wordt straks van hogerhand opge legd en uiteindelijk ook beslist. We kunnen wel allerlei dingen gaan roepen, zeggen dat het niet kan, maar uiteindelijk gaan jullie het toch uitvoeren. Dus veel te ei sen hebben we niet." De voorzitter van de commissie, C. Almekinders, benadrukte nog maar eens dat hij en de andere le den van de commissie het plan po sitief blijven zien en het als een multifunctioneel plan beschou wen waarbij niet alleen de land bouw aan bod komt. Landbouw- afgezant Van der Slikke meldde dat de landbouworganisaties don derdag 13 maart bij elkaar komen om uitgebreid te praten over het plan. „Dan praten we over wat we in het plan zien en wat niet, voor de rest wil ik hier nog niet verder op vooruit lopen." Naast de bezwaren van de land- houwers, tijdens de hoorzittingen van vorige week in de Pannen- schuur in Nieuwvliet, waren er ook negatieve geluiden over de af sluiting van verschillende polder wegen vlak langs de kust. Ver schillende sprekers denken dat de meeste toeristen deze maatregel met zullen waarderen en dus zul len wegblijven. Een aanwezige opperde zelfs het idee om tijdens Pasen een deel van de wegen als proef af te sluiten. „Dan moet je maar eens kijken hoe de mensen haalbaarheid en het nut van de aanleg van extra groengebieden. Sommigen stelden dat het geld dat wordt geïnvesteerd in het ex tra groen beter aan andere zaken kan worden besteed. C. Bolijn be nadrukte dat de recreatiesector aan de West-Zeeuws-Vlaamse kust zeker verbeterd kan worden en dat het plan hiervoor veel mo gelijkheden biedt. „Als het hier niet zo'n mooi weer is, kunnen de mensen langs het strand gaan lo pen. Maar verder? Voor de rest is er hier bar weinig te doen en daar om is het van belang dat deze groengebieden worden ontwik keld. Zowel voor de natuur als voor de recreatie." Nu deze twee info-avonden zijn afgerond, kunnen belangstellen den zich inschrijven voor de zoge naamde dialoogbijeenkomsten die eind maart zullen plaatsvinden. Op 2 april kan er ook met de com missieleden afzonderlijk worden gesproken over de herinrichting van de kust. Van onze verslaggever Nieuwvliet - De voormalige stortplaats van de vroegere ge meente Nieuwvliet is behoor lijk vervuild. Bij de verbreding van de provinciale weg kan die vervuiling op korte termijn worden aangepakt. Al bij ai moet er 300 kubieke me ter stortmateriaal worden verwij derd. Dat gaat richting stortplaats Koegorspolder. Is deze hoeveel heid afval eenmaal verwijderd, dan kan begonnen worden aan de sanering van het zogenaamde stortlichaam. Deze blijkt veront reinigd met een fiks aantal zware metalen - waaronder lood, nik kel en koper - en zogenaamde pak's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen). De afdeklaag van de stort is ook hiermee vervuild, zij het in minde re mate. Opmerkelijk genoeg is de ondergrond van de startlocatie schoon. Bedoeling is de lichtverontreinig- de grond van de afdeklaag af te graven en opnieuw te gebruiken bij de aanleg van een oprit. De grond komt daarbij te liggen op anti-worteldoek. Dat geldt ook voor een hoeveelheid slib uit een Cees Nuijten: "West-Brabant heeft een natuurlijke voorsprong op Zeeland'. FOTO OSCAR VAN BEEST Door Frank Deij Roosendaal - Hij blijft discreet. In de wetenschap dat zelfs maar een hint zijn positie ondermijnt als vertrouwensman voor bedrijven die zich in West-Bra bant oriënteren. Maar Cees Nuijten, bedrijvenacquisiteur van de Regionale Ontwikkelingsmaatschappij (Rewin) in West-Brabant, durft wel voor eigen re kening te nemen dat Zeeland het risico loopt op korte termijn vijfhonderd ar beidsplaatsen kwijt te raken. In het gunstigste scenario, vanuit Nuijtens positie bekeken, komen al die banen in West-Brabant terecht. Maar hij houdt er rekening mee dat ook Eindhoven of Utrecht werk uit Zeeland weghaalt. Of het een kortstondig verschijnsel is of eem structureel durft hij niet te voorspel len. Punt is dat Nuijten in het laatste half jaar wel zeker zes bedrijven uit Zeeland over de vloer kreeg die heel serieus in over weging nemen uit Zeeland te vertrekken. Nuijten loopt hard om die banen naar West-Brabant te halen. Gisteren zat hij nog in Terneuzen, waar een organisatie van plan is Zeeland voor West-Brabant te ver ruilen. Dan kan om meer dan honderd ar beidsplaatsen gaan. Het zijn geen gerichte acties van Rewin om bedrijven uit Zeeland weg te kapen. Nuijten noemt het reageren op de markt. „Als wij horen dat een bedrijf interesse heeft, springen we daar op in." West-Brabant is in trek bij bedrijven of in stanties die meerdere vestigingen verspreid in de regio hebben en hun administratieve taken willen concentreren. Nuijten vat ze samen onder de noemer van verzekerings- en handelsmaatschappijen en aan overheid gelieerde instanties. De Koninklijke Schelde Groep uit Vlissin- gen - die ruim honderd banen van haar in genieursbureau uit de sector energie- en milieusystemem uit Zeeland verplaatst naar West-Brabant - is zo'n voorbeeld. Deze sector van De Scheldegroep heeft veel klanten buiten Zeeland. „We zitten in een tijd dat bedrijven hun kosten saneren. Dat gebeurt door opscha- len en samenvoegen. Elke kilometer telt. En dan kun je maar beter in een gebied zitten waar je dicht bij de markt bent of snel aan sluiting hebt met je afzetgebied." Dynamisch Goed, het is zijn beroep. Hij moet de streek verkopen, dus schildert hij West-Brabant in mooie kleuren. Maar de keus voor West- Brabant boven Zeeland is volgens Nuijten logisch. „De dynamiek van West-Brabant is veel groter. We zitten in een regio met 660.000 inwoners, Zeeland heeft de helft. We zitten ingeklemd tussen de grote steden Rotterdam en Antwerpen. En we kunnen op tal van punten heel goed concurreren. Neem de grondprijs. In Zeeland is die goed koper, maar in Zeeland moet je bijna altijd heien. Wij kunnen hard maken dat een be drijf duurder uit is in Zeeland. De energie tarieven zijn in Brabant goedkoper dan in Zeeland. We liggen op het kruispunt van twee economisch belangrijke assen. De noord-zuid route Schiphol, Rotterdam, West-Brabant, Antwerpen, Brussel. En de west-oost-as Vlissingen, West-Brabant, Tilburg, Venlo en Ruhrgebied." Voordelen Andere voordelen zijn de consumenten markt en de arbeidsmarkt. De regio ligt centraal in een markt van 300 miljoen con sumenten. „Binnen vier reisuren zijn 100 miljoen consumenten te bereiken. En als een bedrijf werknemers zoekt, is dat in de ze streek beter uit." Hij noemt het voorbeeld van een call-cen trum, een telefoondienst, voor een compu terbedrijf dat vierhonderd telefonistes no dig had die meerdere talen spraken en niet te ver weg woonden. „Dat lukt dus hier." Hij haalt hetzelfde call-centrum aan om de voordelen op het gebied van telecommuni catie te illustreren. De PTT houdt in Zee land rekening met een uitval van 44 uur per jaar, als gevolg van een breukleiding of an dere storingen. In West-Brabant (320 kilo meter glasvezelkabel) en de Randstad zijn de risico's dat bedrijven tijdelijk onbereik baar zijn - en dus klanten missen, omzet verliezen en goodwill verspelen - een stuk minder. „We hebben in West-Brabant een backbo- ne-systeem, dat in geval van een kabel breuk er toch voor zorgt dat bedrijven kun nen blijven communiceren. Zeeland heeft dat nog niet. Ik noem dat een voordeel. Re ken maar uit in het geval van het call-cen trum: dan zitten er vierhonderd mensen duimen te draaien." Optimaal imago Nuijten zit nu drie jaar in Roosendaal. Daarvoor werkte hij in dezelfde functie voor de gemeente Tholen. De vooruitzich ten waren daar begin jaren tachtig somber. Er was een hoge werkloosheid, een kwart van de beroepsbevolking zat zonder baan. Dat is nu een heel eind weggewerkt. Nuijten: „Tholen kende tien jaar geleden helemaal geen traditie om bedrijven te wer ven. Dat is door de politiek, het gemeenbe- stuur en de ambtenaren goed opgepakt. Want het valt echt niet mee. Zeeland heeft geen optimaal imago. Zeeland is strand, water en zon, hoor ik altijd buiten de pro vincie. Bedrijven associëren Zeeland niet met industrie. Het is klein, de arbeidsmarkt toch niet echt geweldig en het ligt wat peri feer, dus is Zeeland niet zo'n makkelijk verhaal. Met investeringspremies, subsi dies, lage grondprijzen en gunstige finan ciering is de gemeente erin geslaagd leuke bedrijven naar Tholen te halen. Maar als ik zie hoe relatief makkelijk het hier gaat, is er toch een groot verschil. West-Brabant heeft een natuurlijke voorsprong." Van onze verslaggever Terneuzen - Peuterspeelzaal Bruintje Beer aan de IJsselstraat in Terneuzen houdt donderdag 13 maart een kinderkleding- en speelgoedbeurs. Speelgoed en schone, gangbare zomerkleding tot en met maat 176 komen voor deze beurs in aanmerking. De stuk ken dienen door de klant zelf geprijsd en genummerd te worden. De verkoop vindt plaats op donderdag 13 maart, tussen 18.30 en 20.30 uur in buurthuis 'het Rivierenhuis', gelegen naast de peu terspeelzaal. Van de opbrengst gaat zestig procent naar de verko per. Veertig procent van de opbrengst is voor de speelzaal. Van onze verslaggever Sint Philipsland - De handelshaven van Sint Philipsland wordt niet gesloten. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen heeft het besluit tot sluiting na een storm van protesten vanuit de scheepvaartwereld en de politiek te ruggedraaid. Van onze correspondente Hulst - Het katholiek Vrouwengilde (KVG) Hulst houdt maan dag 10 maart een grote bingo in de hal van het stadhuis. De op brengst gaat volledig naar de restauratie van de Willibrordus- basiliek in Hulst. DINSDAG 4 MAART 1997 C4 zullen reageren of beter gezegd vloeken. In alle talen, dat kan ik u verzekeren!" Ook is er de nodige twijfel over de sloot langs een traject van bijna vier kilometer van de provinciale weg, dat als afdekgrond wordt verwerkt. De leden van het KVG zijn bezig om er een groots evenement van te maken. De bingo is voor iedereen toegan kelijk. Voorzitster M. van de Berg-Blommaart verwacht een grote opkomst en minstens een opbrengst van 4000 tot 5000 gul den. De prijzen zijn geschonken door bedrijven en winkels in Hulst. Er zijn zowel prijzen in natura als cheques beschikbaar. De hoofd prijs is een kleurentelevisie. Deelname aan de eerste twee ron den kost tien gulden. De deuren van de hal van het stadskantoor in Hulst gaan open om 19.00 uur. Burgemeester A. Kessen opent de bingo om 19.30 uur. Frans de Schepper zorgt voor een ludieke invulling van de avond. „We ver wachten veel van deze avond. We hebben al wat acties gehouden voor de basiliek, maar met de bingo treden we echt naar buiten. Het historische gebouw moet voor Hulst behouden worden in een goede staat, het Vrouwengil de wil een extra steentje bijdra gen," aldus voorzitster Van de Berg-Blommaart. Het college onderzoekt nu of het mogelijk is de haven over te dra gen aan de Koninklijke Schip persvereniging Schuttevaer. Als die organisatie geen belangstel ling heeft worden andere oplos singen gezocht. Mogelijkheden zijn: volledige handhaving als handelshaven, een beperkt ge bruik als handelshaven of een ha ven die vooral zal dienen als toe vlucht- en thuishaven voor een beperkte periode gedurende het jaar. Geen overslag Het college maakte begin dit jaar bekend dat het de haven per 1 april wilde sluiten. Want al vijf jaar lang had er geen overslag plaats gevonden. Om die reden en vanwege de te verwachten hoge investeringen wilde het college de haven opheffen. In het verleden werden in de han delshaven van Sint Philipsland vooral landbouwproducten aan- en afgevoerd. Ook was er een be perkte aanvoer van bouwmate rialen voor plaatselijk gebruik. Toen de oversalg van suikerbie ten wegviel verloor de haven haar functie. Liggelden De haven wordt feitelijk alleen nog gebruikt door schepen die Sint-Philipsland als thuishaven hebben. En dat is alleen maar met de feestdagen en in de va kantie. Recreatievaarders maken er geen gebruik van. Het college constateerde dat de liggelden niet eens meer voldoende waren om het salaris van de havenmeester, die maar vier uur per week werkt, te dekken. Ook zou er veel geld nodig zijn om de haven op te knappen. Al leen al het herstel van de dam- wand werd begroot op een half miljoen gulden. Terneuzen - In de eerste klasse A van de Terneuzense bedrijfs- volleybalcompetitie pakte A&A 1 verrassend een punt mee in de wedstrijd tegen Fo- aks 1. En dat punt kan wel eens belangrijk zijn. A&A 1 staat nu op de voorlaatste plaats en heeft drie punten meer dan Pannenschuur. Pannenschuur liep een straf- punt op, doordat het verstek liet gaan en is weer bij af, na melijk nul punten. De 1-2 van CIS tegen Dees 1 was eveneens verrassend en zo blijven de teams, zowel aan de kop als aan de staart van de ranglijst in de eerste klasse A, bij elkaar en blijft het spannend. UITSLAGEN Eerste klasse A: Foaks l-A&A 1 2-1 (15-8, 15-4, 9-15), CIS-Dees 1 1-2 (15-3, 13-15, 3-15), Dow 1-Pannen- schuur 3-0 (reglementair). Eerste klasse B: V&V-Foaks 2 2-1 (15-10, 13-15, 12-4), De Pooter-Ver- vaet 2-1 (15-12, 4-15, 14-10), De Hoop-PSOVZ 1 2-1 (12-15,15-5,10- 5). Tweede klasse A: Dow 2-Neelemans 0-3 (14-16, 11-15, 0-15), Beldo-Del- tan 1 1-2 (12-15, 6-15, 14-8), Rabo- NfflO-3 (11-15,2-15,8-15). Tweede klasse B: PSOVZ 2-V&SH 1-2 (14-16, 71-5, 12-10), Gemeente 1-Deltan 2 3-0 (15-2, 15-2, 15-7), Dees 2-Tevore 0-3 (3-15, 2-15, 14- 16). Derde klasse A: VC Schelde-W Phi lippine 0-3 (8-15, 4-15,. 0-15), A&A 2-Havenschap 3-0 (15-5,15-9,15-1). Derde klasse B: Gemeente 2-Foaks 3 1-2 (15-8, 7-15, 13-15), JTA-B&S 3- 0 (15-10, 15-4, 15-4). STANDEN Eerste klasse A: Dees 1 6-15, CIS 6- 12, Broomchemie 5-10, Foaks 1 6-9, Dow 1 5-8, A&A 1 5-3, Pannen schuur 5-0. Eerste klasse b: V&V 6-13, Aster 1 5- 12, Foaks 2 5-9, De Pooter 5-8, De Hoop 6-7, PSOVZ 1 6-6, Vervaet 5- 2. Tweede klasse A: Neelemans 5-13, Deltan 1 6-13, NHI 6-12, Beldo 6-8, Echo/Audio 5-7, Dow 2 5-5, Rabo 5- 1. Tweede klasse B: Tevore 6-14, Voor waarts 6-10, V&SH 6-10, PSOVZ 2 5-9, Gemeente 1 5-7, Deltan 2 5-4, Dees 2 5-4. Derde klasse A: A&A 2 5-15, W Philippine 5-14, Foaks 4 5-8, Cij- souw 5-8, VC Schelde 6-5, Schelde- sport 5-3, Havenschap 5-2. Derde klasse B: JTA 5-15, Dow 3 5- 12, Aster 2 5-8, URS 5-7, Foaks 3 5- 6, B&S 5-3, Gemeente 2 6-2. Hulst - SC Morres zorgde in het Hulster bedrijfsvolleybal bij de vrouwen voor een ver rassing door Ferket en De Maat met 2-1 te verslaan. Dit opstekertje had de ploeg van aanvoerster Brigitta Goossen hard nodig. Want draaide haar team in de vele voorgaande ja ren veelal probleemloos in de middenmoot mee, dit jaar wordt het knokken om uit de degradatie/promotie-wedstrij den te blijven. Simpel omdat SC Morres, een sportief/re creatief team, niet draait. Voor de strijd tussen Van Water schoot en Zaman, een gevecht om het kampioenschap, had dit geen gevolgen. Bij de man nen bleef WC Rhodos pro bleemloos de ranglijst aanvoe ren. UITSLAGEN VROUWEN Eerste klasse: Van Damme-Broom- chemie 3-0 (15-11, 15-8, 15-4), Fer ket en De Maat-SC Morres 1-2 (5- 15, 15-1, 11-15), De Fikser-SC Mor res 2 3-0 (15-12, 15-2, 15-1), CVC- Voorwaarts 0-3 (10-15, 1-15, 7-15), Zaman-WC Rhodos 3-0 (15-13, 15- 4, 15-4), Van Waterschoot-WC Rhodos 2 3-0 (15-4, 15-5, 15-8). Tweede klasse: CVC 2-Van Wese- mael 0-3 (4-15, 3-15, 2-15), 'tHoeks- ken-Wentzler/Pauwels 1-2 (15-12, 0-15, 4-15), Jong Morres-Tence 3-0 (15-2, 15-6, 15-0), SC Morres 3-To- tal/De Beule 3-0 (15-4, 15-13, 15- 10), L'Entree-Cerestar 0-3 (4-15,13- 15, 2-15). MANNEN Eerste klasse: De Sterre-WC Rho dos 0-3 (13-15, 6-15,14-15), Luctor- CVC Doolaege 3-0 (15-10, 15-8, 15- 6), Start/Smash 2000-Stuntmarkt 0- 3 (3-15, 12-15, 8-15). Tweede klasse: De Troubadour-Rei- naertcollege 0-3 (4-15, 8-15, 12-15), Van Westen-Luctor 2-1 (10-15,15-6, 15-12), Ambulo-Brandax 0-3 (10-15, 5-15, 5-15), ABN/Amro-Rijk 3-0 (15-12, 15-3,15-9). STANDEN VROUWEN Eerste klasse: Van Waterschoot 19- 50, Zaman 19-49, De Fikser 18-37, WC Rhodos 19-35, WC Rhodos 2 19-32, Ferket en De Maat 18-27, Van Damme 18-25, Voorwaarts 18-22, SC Morres 2 18-16, Broomchemie 18-15, SC Morres 18-14, CVC 18-7. Tweede klasse: Cerestar 18-50, Jong Morres 18-49, Van Wesemael 17-39, Jong Morres 2 18-33, Wentz- ler/Pauwels 18-33, L'Entree 18-25, SC Morres 3 18-21, De Sterre 18-20, Tence 18-20, "t Hoeksken 18-19, To- tal/De Beule 18-7, CVC 2 17-4. MANNEN Van onze verslaggeefster Oostburg - 'Jeugdsoos Soos- burg op zoek naar jouw inte resses'. Onder dit motto en quêteren de bestuursleden van de jeugdsoos deze maand alle twaalf- tot en met acht tien-jarigen in Oostburg. Doel van deze enquête is het in ventariseren van de interesses Aardenburg - De Wild Beheer Eenheid Rodanburg doet niet dinsdag 25 maart mee aan de na tionale schoonmaakdag - zoals gisteren in deze krant stond ver meld - maar zaterdag 15 maart. Eerste klasse: WC Rhodos 20-48, Stuntmarkt 20-42, Start/Smash 2000 20-37, Luctor 20-25, CVC Doolaege 20-12, De Sterre 20-11. Tweede klasse: Brandax 20-55, Am- bulo 20-38, De Troubadour 20-33, Reinaertcollege 20-32, Van Westen 20-29, ABN/Amro 20-25, Luctor 19- 19, Rijk 19-5. Sas van Gent - In de eerste klasse vrouwen van de recrea tieve volleybalcompetitie in Sas van Gent boekte koploper Cerestar Benelux een krappe 2-1 overwinning op Peters. De eerste twee sets werden door Cerestar gewonnen met 15-12 en 15-9, maar in de laatste set won Peters nog net met 6-4. Koploper C-Line verloor in de eerste klasse gemengd de wed strijd tegen C1000 Jansen 1 met 2-1. In de eerste set won C1000 op het nippertje met 15- 13, maar liet de tweede set uit handen glippen: 14-16. C1000 stond op een 5-4 voorsprong toen de tijd was verstreken in de derde set. UITSLAGEN VROUWEN Eerste klasse: Peters-Cerestar Bene lux 1-2 (12-15, 9-15, 6-4), C-Line- Place du Marche 3-0 (15-4,15-9,15- 8), Swagemakers-De Doorzetters 3- 0 De Doorzetters niet opgekomen. Tweede klasse: Savok 3-Savok/Joh. de Block 0-3 (12-15, 6-15, 10-15), Philippine 2-Knape/De Sterre 1-2 (4-15, 17-15, 1-15). Mannen: Savok/L&P-Savok 1 3-0 (15-12, 15-7, 15-2), Wisse-Aster 0-3 (4-15, 12-15, 5-15). GEMENGD Eerste klasse: Bode 1-Acke 1-2 (12- 15, 1-15, 15-9), C1000 Jansen 1-C- Line 2-1 (15-13, 14-16, 5-4). Tweede klasse: Philippine-C1000 Jansen 2 0-3 (8-15, 5-15, 11-15), Sa- vok/'t Stremijn-Fabrieom 1-2 (7-15, 3-15, 15-13), Swagemakers-Gilde- rakkers 2-1 (15-7, 15-7, 8-15). STANDEN VROUWEN Eerste klasse: Cerestar Benelux 13- 32, Swagemakers 15-28, Gilderak- kers 13-26, Peters 13-21, De Door zetters 13-17, C-Line 14-15, Place du Marche 13-2. Tweede klasse: Savok/De Block 14- 38, Savok 2 15-35'/2, Savok 3 15- 25'/2, Philippine 1 15-15, Philippine 2 14-10V2, Knape/De Sterre 15-7. Mannen: Savok/L&P 15-32, Savok 1 15-23, Wisse 15-16V2, HAS 15-16, Aster 16-15V2. GEMENGD Eerste klasse: C-Line 14-31, Acke 15-30, Bode 2 13-29, Savok/Outo- kumpu 13-15, C1000 Jansen 14-15, Knape/De Sterre 13-13, Bode 14-11. Tweede klasse: Philippine 15-38, Fabricom 16-34, Gilderakkers 16- 34, Savok/VSB 14-24, C1000 Jansen 15-23, Swagemakers 16-19, Gilde- rakkers 2 16-7, 't Stremijn 16-7. Oostburg - De degradatie komt voor Stekelinck en Markt 15 in de eerste klasse van het OREVO met de week naderbij. Beide waren afgelo pen week kansloos. Stekelinck verloor van RVS/Engelaar, terwijl Markt 15 werd wegge speeld door OBS/Eramus. La Porte d'Or aast op het vice- kampioenschap achter het nog steeds ongenaakbare Oud Sluis. De IJzendijkenaren wonnen afgelopen week vlot van Chris Francke en komen op een gedeelde tweede plaats. In de tweede klasse blijft een bewonderenswaardig Deltan winnen en de ranglijst aanvoe ren. Du Commmerce, dat aan ABN/AMRO een willig slacht offer had, volgt op een punt, maar staat er met een wed strijd minder relatief het beste voor. UITSLAGEN Eerste klasse: RVS/Engelaar-Steke- linck 6-2, La Porte d'Or-Chris Fran cke 7-1, OBS/Eramus-Markt 15 16- 4. Tweede klasse: Du Commerce- ABN/AMRO 8-0, Wielewaal-Traas 2-3, Gemeente Oostburg-Rode Leeuw 5-4, Meeusen-Deltan 2-3. Derde klasse: Golden River-l'Equipe 5-1, Wolf-Kaasboer 0-3, Telepost- Chez Rene 4-0. STANDEN Eerste klasse: Oud Sluis 15-25, La Porte d'Or 15-20, Groosman/Paco- jeans 16-20, Valentine 14-19, Texa- co/'t Krikje 15-18, Chris Francke 16-18, Boemerang 16-15, OBS/Er- asmus 16-14, RVS/Engelaar 15-11, Markt 15 15-5, Stekelinck 15-3. Tweede klasse: Deltan 16-27, Du Commerce 15-26, 't Hart van Sluis 15-25, Traas 16-17, Woittiez/Omnis- port 15-16, Wielewaal 15-13, Rode Leeuw 143-11, Bon Ami 14-11, Ge meente Oostburg 14-7, ABN/AMRO 15-7, Meeusen 15-4. Derde klasse: Telepost 17-25, Gol den River 17-22, Kaasboer 17-22, Van Looy 16-21, Riemens 16-20, Wolf 17-17, Van de Sande/Les Amies 17-17, Chez Rene 16-14, Op- tics 15-13, De Zwart 16-11, l'Equipe 17-9, Jopie 16-5. RVE ZLD bedrijfsvolleybal Hulst van alle tieners en jongeren in de ze gemeente. Zo wil de soos ook aansluiten bij een breder publiek. Iedereen krijgt de gelegenheid te zeggen welke activiteiten de soos zou moeten organiseren. „We willen toegroeien naar een uit eenlopend activiteitenaanbod, zodat de soos open staat voor alle skaters, gabbers, punkers, super boeren, alto's, jungles, normaio's en metal-lovers van West- Zeeuws-Vlaanderen," aldus een bestuurslid. Het soosbestuur wordt hierbij begeleid door de Stichting Wel zijn West-Zeeuws-Vlaanderen. Niet alleen in Oostburg, maar ook in Sluis, Aardenburg en IJ- zendijke is door verschillende jeugdsozen onderzoek gedaan naar de interesses en wensen van de plaatselijke jeugd. Van onze verslaggeefster Gfoede - In de gelagkamer van herberg 'Den An'ouwer wint' in Groede was zaterdag de officiële opening van de artotheek, het Meuwe artistieke onderdeel binnen Het Vlaemsche Erfgoed. Mensen die lid willen worden va« deze artotheek (kosten: 25 gulden), kunnen voor drie rijks- aalders elke maand van schil- rïj wisselen. Een soort kunst steen dus. De collectie van de artotheek omvat zowel recente s wat oudere kunstwerken van etende schilders als Dolf Jas pers. ^jdens zijn voorwoord stelde drie Oosterling, voorzitter van Vlaemsche Erfgoed, dat roede met het binnenhalen van e art°theek een groeiend kunst en rum is. „Dit is een grote toe ging voor onze stichting en v. °r,onze regionale cultuur in Prt„ jzonder. Het Vlaemsche uitK°ej de komende tijd breiden en daar zijn we heel ze hu'Je kan nu al zien dat de- Lrïerg al te Wein om de bezir u uukunstwerken die we in «zit hebben 1 Tl 1 op te hangen. Ho pelijk wordt de Lutherse Kerk snel gerestaureerd, zodat we daar terecht kunnen. Ook be staan er plannen om de hervorm de kerk hier in Groede voor onze artotheek te gebruiken, maar zo ver is het nog niet." Wethouder L. Cuelenaere van de gemeente Oostburg verrichtte de officiële opening en sprak haar vertrouwen uit in coördinator Karen van de Kerkhove en haar medewerkers, die de artotheek mogelijk hebben gemaakt. „Dat zit wel goed, de stichting groeit en daar is iedereen bij gebaat, zowel Het Vlaemsche Erfgoed als onze gemeente en niet te verge ten de plaatselijke bevolking en de toeristen." Cuelenaere beloofde de stichting ook nog een financiële bijdrage van de gemeente Oostburg. Bin nenkort komt het collegevoorstel in de raad.

de Stem | 1997 | | pagina 17