'Bevolking te onverschillig over kerken' lachebek 'Geen beurs in stadskantoor' Zeeland krijgt festival met films uit Nieuw-Zeeland In april duidelijkheid voor bewoners Betonwijk West Plan Bierkaaistraat in Hulst blijft voorlopig nog geheim DAG KLAPPER PLAATSELIJK NIEUWS UITSLAGEN ZAKEN NIEUWS Puyenbroek krijgt een I golfslag!) ad DE STEM Fax voor raadsleden in Hulst kost minder DE STEM ZEELAND C2 Hoera Ria is 40 I Zuidkrant. Toeristisch Bureau op Fietsrai editie zeeland achttien -Brabant D6SChörminC ^distenbach,EugeneVerstraeten. Schietingen Koersbal Kaartingen Multiflora in teken voorjaar Open huis Van Etten Ster-certificaat voor Iris Nieuwe specialiteiten bii Paradijs EXAMENS i i i i DINSDAG 4 MAART 1997 s im laat Trkt laat :dpolder Tot ziens bij Manneke Maan. De VERstappers^ I van onze verslaggever I Hulst - Niet de katholieke gemeen- I schap moet de schuld krijgen voor het verdwijnen van de kerkgebou- lWen in de streek, maar de hele I Zeeuws-Vlaamse bevolking. I Want die kijkt toe zonder de handen uit I de mouwen te steken, schrijft em. pas- I toor G. Claessens in het parochieblad I Claessens reageert daarmee op een inge- 1 zonden brief van A. de Kort in De Stem. I De Kort zei daarin dat de katholieke ge- I meenschap 'nog te onachtzaam is 'ten Het is hem niet aan deze te zie aanzien van hetgeen men vanuit de jong ste geschiedenis tot zich heeft gekregen'. „Die katholieke gemeenschap valt - je kunt het betreuren, maar het feit ligt er - nog maar ten dele samen met de hele Zeeuws-Vlaamse bevolking," stelt Clae ssens. „Daar ligt mijns inziens de kern van het vraagstuk. Niet direct de katho lieke gemeenschap is onachtzaam, de kerkbesturen en parochies zouden het best anders willen. Maar eerder de hele Zeeuws-Vlaamse bevolking kijkt toe zonder de handen uit de mouwen te ste ken. Hoe kun je die echter activeren, en wel nu, zodat men niet vele jaren later beseft: we hebben iets van waarde verlo ren laten gaan, onze dorpen zijn niet meer herkenbaar, er zijn geen torens meer die naar de hemel wijzen." Eigenlijk, zo vindt Claessens, is de drei gende teloorgang van kerken en toren toch een vreemde zaak. „De kerken in onze streek werden alle - op de basiliek in Hulst na - gebouwd in een tijd dat het mensen niet zo goed ging, maar deson danks kwamen er de kerken met hun to rens. Nu leven we een eeuw verder en kunnen de meesten van ons zich best het een en ander permitteren. En nu is er geen geld meer om die kerken te onder houden. Je kunt ze niet tot een bouwval laten verworden. Dus lijkt er maar één oplossing over: slopen." De redactie van de Zuidkrant gaat elders uitvoerig in op de perikelen rond de kerk in Nieuw-Namen. Het kerkbestuur is be zig het kruisgebouw te verbouwen tot kerkruimte, maar vanuit de dorpsraad is een actie begonnen om de parochiekerk te behouden. Allemaal mooi, maar er lig gen keiharde feiten. Van de ongeveer 400 gezinnen van de parochie geven er amper 140 een parochiebijdrage. Te weinig om het kerkgebouw te kunnen behouden. Het kerkbestuur hoopt dat het kruisge bouw een waardige gebedsruimte wordt die kan inspireren tot een nieuw elan in de parochie. „De dorpsgemeenschap zal mer de dorpsraad naar mogelijkheden moeten zoeken om de kerktoren te be houden en de onderhouden. Dat is niet direct de taak meer voor de parochie en het kerkbestuur." De redactie van de Zuidkrant wijst de le zers er op dat de kwestie Nieuw-Namen een voorbeeld is van wat er straks ook el ders te gebeuren staat. „Want wat daar speelt, zal binnenkort ook in de andere parochies van de Zuidrand gaan spelen. Het is geen zaak ver-van-ons-bed." I van onze verslaggever I ffachtebeke - Er worden op- I nieuw ambitieuze plannen ge- I smeed voor het provinciaal [domein Puyenbroek net over de grens bij Wachtebeke. [Nieuwbouw van een overdekt golfslagbad is een van de ideeën. [Domein Puyenbroek trekt ook veel Zeeuws-Vlamingen. De nieuwe manager, E. De Mar- re, probeert het provinciebe stuur warm te krijgen voor de bouw van een geheel nieuw sub- tropisch zwembad. De Martelaere volgt manager I. Van Damme op, die na een jaar al de laan is uitgestuurd omdat hij te eigengereid zou optreden. Van Damme presenteerde destijds een waslijst aan plannen om de aan- trekkelijkheid van het recreatie- domein te verhogen en zijn op- volger wil daar niet voor onder I doen. Hij werkt aan een strategi- sche plan dat eind dit jaar gereed [moet zijn. Er komt meer aan- dacht voor de promotie van alle [mogelijkheden van Puyenbroek en nog dit jaar wordt het restau- rant grondig verbouwd. Vóór het jaar 2000 moeten bezoekers een duik kunnen nemen in een gloed- nieuw overdekt golfslagbad en [glijbanen en andere recreatieve voorzieningen. Het huidige [zwembad is sterk verouderd en leen opknapbeurt zou in de vele [miljoenen franken lopen. [Van onze verslaggeefster [lbmeuzen - Het Toeristisch Bureau Zeeuws-Vlaanderen [staat van donderdag tot en [met zondag met een stand op le Fietsvakantiedagen, een onderdeel van de Fietsrai in I Amsterdam. Onder het motto 'Zeeuws-Vlaan deren fietst als een trein' en 'Grenzenlos radfahren' heeft het Toeristisch Bureau een consu mentencampagne in Nederland en Duitsland opgestart. Dit om de fietser te wijzen op de vele re creatieve fietsmogelijkheden in deze regio. Volgens het bureau is fietsen in Nederland 'in' en kie zen consumenten steeds vaker voor een korte of langere fietsva kantie in eigen land. Bet Toeristisch Bureau sluit zich ■jdens de Fietsvakantiedagen aan bij het Nederland-paviljoen. In de stand zijn alle 22 bewegwij- zerde fietsroutes te koop. Bezorgklachten: Bel lezerscontact076-5312312 mat/m vrij. 8.00-17.00 uur al 8.00- 12.00 uur 'edactie maar deze wordt vandaag Proficiat taien van inuuiu-lji^- ig is ontvangen ingevolge jjf ling, met het voornemen de tingsbedrijf 11 37 Zoidlandstraat 32,4532 CG «0115-645769, fax 0115-645742. Redacteuren: ™nk »an Cooten, Frank Dei] (plv. ed.chef), >n van der Helm, Peter Oggel (editiecheÓ, d de Puysseleijr, Sanne Schelfaut. Goes: klpkstraat 1,4461 JK Red 7370°'fax 0113-2737°1 facteur: ^aas (provincieverslaggever). Meloo 16,4561 ES &.770'fax0114-372771- t ^üacteuren: J., Bportredactie Zeeland: e Staten van Noord-Brabanton Koomen -™wneartiw lel. ma t/m N-ma t/m vrij. 0115-645751 «zondag 0115-645753 «vertentie-exploitatie oe Stem en ZVK !e'neuzen: tel'niKd?raat32'4532CG Votf645740. fax 0115-645741 Rsenvvoordigers: tans Si e' Privé 0115-563976, ■Hulst Pr'Vé 0115'562354 1, ."""O'6,4561 ES ■H 0114-372770. taegenwoordi9ers: krmwll" Bra"de'privé 01 '1-314570, J13" Verstraeten privé 0114-316755. fPwingstijden; ■ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur - ,-,-rm IIM .1. 1WIW11 »De 230 woningen van de regionale woningbouwvereniging worden waarschijnlijk eind dit jaar gesloopt. Van onze verslaggever Axel - De bewoners van de Betonwijk West in Axel weten begin april wanneer ze een verhuis- of her inrichtingspremie krijgen. Burgemeester W. de Graaf heeft dit gezegd. De 230 woningen van de regionale woningbouwvereni ging in de Betonwijk West worden, zoals gemeld, ge sloopt. Waarschijnlijk gebeurt dat eind dit jaar. Volgens GPV-raadslid J. Dieleman komen er de laatste tijd regelmatig signalen van 'onrustige en verontruste' bewoners van de wijk. Ze willen graag duidelijkheid over de verstrekking van de in het vooruitzicht gestelde vergoeding. „Maar de mensen worden nogal eens aan het lijntje ge houden als ze informeren," wist Dieleman. „Ze worden doorverwezen van de woningbouwvereniging naar de gemeente en omgekeerd. Niemand neemt de verant woording. En de onrust neemt toe. Geef nu voor die mensen eens duidelijk aan waar ze aan toe zijn." FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Volgens de burgemeester wordende mensen niet aan het lijntje gehouden. „De woningcorporatie inventariseert de woonwensen van de bewoners. Aan de hand daarvan wil de woning bouwvereniging bekijken of de sloop van de woningen in een keer plaats vond of in twee fasen. Daarover zou be gin april duidelijkheid zijn. Dan moet de gemeente het sloopbesluit nog nemen en kan er duidelijkheid komen over de uitbetaling van de verhuis- of herinrichtingspre mie," aldus De Graaf. Van onze verslaggever Hulst - Het plan dat projectontwikkelaar BAM uit Bunnik heeft gemaakt om de Hulster Bierkaaistraat aan de vergetel heid te ontrukken blijft, voorlopig geheim. Burgemeester en wethouders van Hulst willen eerst alles eens op het gemak bestuderen, voordat ze Van onze verslaggever Axel - De gemeente Axel is aanzienlijk minder kwijt aan kosten voor het beschikbaar stellen van een fax aan de le den van de gemeenteraad. Zes leden van het gemeentebe stuur hebben namelijk te kennen gegeven dat ze zo'n apparaat niet hoeven omdat ze er zelf een heb ben. De raad was aanvankelijk ver deeld over het voorstel van het dagelijks bestuur om alle raads leden een fax ter beschikking te geven. Daarmee was 22.000 gul den gemoeid. Een overbodige uitgave, vonden vertegenwoordigers van GPV, WD en CDA. J. Dieleman (GPV) en A. van Harn (CDA) zagen het nut van het apparaat niet in. WD'er J. Wijnacker liet namens zijn fractie weten dat wat hen be treft de fax alleen maar moest worden gegeven aan raadsleden die binnen werktijd niet over een dergelijk apparaat konden be schikken. Wethouder A. van Waes slaagde erin de raad ertoe te bewegen toch in te stemmen met de aan schaf voor die raadsleden die wel een fax wilden. Ook Dieleman ging uiteindelijk overstag. •ij- er eventueel mee naar buiten ko men. De Bierkaaistraat was ooit een van de belangrijkste Hulster winkelstraten, maar kampt al ja ren met een teruglopende belang stelling. De straat ligt wat uit de loop van het winkelend publiek en er komen steeds meer winkel panden leeg te staan. Bovendien is een aantal panden dringend aan een opknapbeurt toe. Het Instituut Midden en Kleinbe drijf (IMK) heeft de ondernemers beloofd mee te zullen denken over plannen om verbetering in de situatie te krijgen. Daarnaast heeft projectontwikkelaar BAM de afgelopen tijd eveneens ge werkt aan een plan. Dat ligt nu bij de gemeente. „We moeten ons nu beraden of, we hiermee verder kunnen," zegt wethouder G. van de Voorde, die nog geen tipje van de sluier wil oplichten. „Nee, want dat heeft ook nog weinig zin. We weten niet eens of wij wel diezelfde richting op willen. Bij ons ligt de grootste prioriteit op de kaalslag tussen het Godsplein en de Bier kaaistraat. Wat we nu gaan doen, is bekijken of het plan ons aan spreekt en of het financieel haal baar is. Tot die tijd brengen wij geen commentaar naar buiten." Ook woordvoerder Veldkamp van BAM wil er, na ruggespraak met de gemeente, niets over kwijt. „We hebben een structuur plan gepresenteerd en dat ligt nu bij de gemeente in de week. Pas als daarop een positief besluit komt, kun je gaan denken over een concrete invulling. Er leven wel enkele gedachten, maar die moeten toch ook eerst worden ge toetst bij de belanghebbenden in de straat. Maar eerst is de keus aan de gemeente. Als die positief is, gaan we de plannen uitwer ken." Van onze verslaggever Hulst - Het Hulster onafhan kelijk raadslid F. de Vries vindt dat de gemeente de hal van het stadskantoor niet beschikbaar moet stellen voor een door de Rabobank te organiseren woonbeurs. Dit omdat zich er alleen maar bedrijven mogen presenteren die een zakelijke relatie onder houden met de bank. Dat de Rabobank als organisa tor van een woonbeurs bedrij ven wil weren, is haar goed recht, aldus De Vries. „Ik vind het echter onjuist dat een pu bliek gebouw, wat het stads kantoor nu eenmaal is, beschik baar wordt gesteld voor een woonbeurs, waaraan kennelijk niet alle bedrijven van onze ge meente kunnen deelnemen. Hiervoor zijn andere locaties in onze gemeente beschikbaar." Volgens De Vries is er sprake van 'oneigenlijk gebruik van een publiek gebouw dat voor eenieder open moet staan'. Volgens burgemeester A. Kes- sen is de hal van het stadskan toor ook al onderwerp van ge sprek is geweest binnen het col lege van B en W. Dat heeft niet geleid tot het hanteren van be paalde richtlijnen. „We hebben gezegd dat we ieder verzoek om de hal beschikbaar te stellen van geval tot geval zullen bekij ken. In elk geval moet er hoe dan ook een gemeentelijk be lang in het spel zijn. Wij probe ren ons al jaren te profileren als woongemeente, dus die woon beurs past daar in. De gemeente is verder geen mede-organisator en de Rabobank betaalt alle kosten. Dus die mag gewoon uitnodigen wie men wil." Van onze verslaggever Middelburg - Zeeland krijgt er een filmfestival bij. Het wordt er eentje met films uit Nieuw-Zeeland. Ook komt er een discussie over uitwisse ling van gemeente- en provin cieambtenaren met Nieuw- Zeeland. Het zijn de gevolgen van het re cente werkbezoek van de Zeeuw se Commissaris van de Koningin Van Gelder aan dat land. Films uit Nieuw-Zeeland zijn in relatief korte tijd internationaal befaamd geworden door de hoge kwaliteit. Zo vormden ze een be langrijk onderdeel van het jong ste filmfestival van Rotterdam. Van Gelder: „Veel mensen weten niet dat goede films die ze gezien hebben uit dat land komen. Ik ben diep onder de indruk geraakt daar. De laatste vijftien jaar is er een belangrijke filmindustrie uit de grond gestampt, zo jong is het daar nog. Het zegt mij iets over de dynamiek van dat land." In Nieuw-Zeeland zijn met be hulp van onder meer de minister van buitenlandse zaken contac ten gelegd met de filmindustrie. Terug in Zeeland hebben Van Gelder en zijn echtgenote contact opgenomen met Cinema Middel burg. Maar er volgt overleg met meer groepen. De eigenlijke or ganisatie van het festival is nog niet begonnen. Een tweede gevolg van de reis is dat er waarschijnlijk een uitwis seling gaat komen met gemeente en provincieambtenaren. „Ik zie dat zo, dat er dan Zeeuwse amb tenaren drie maanden daar gaan werken en er ambtenaren uit Nieuw-Zeeland naar hier komen. Er zit een klein prijskaartje aan, maar er was daar duidelijk vraag en we kunnen veel leren van el kaar," aldus Van Gelder. Nieuw-Zeeland loopt op kop in de wereld als het gaat om deregu lering, het opheffen, verminderen of eenvoudiger maken van aller lei wettelijke bepalingen en rege lingen. Economische subsidies worden niet verstrekt, maar de economie is kerngezond. Het werkbezoek heeft nog meer gevolgen. De gouverneur-gene raal komt een bezoek brengen aan Zeeland, maar ook directeur Barry Leay van de nationale elektriciteitsmaatschappij. En die zal dan een of meerdere toe spraken houden over hoe Nieuw- Zeeland de energieopwekking aanpakt. Windenergie is er. in te genstelling tot Zeeland rendabel en Nieuw-Zeeland is verder met het toepassen van waterstof als bron voor de opwekking van energie. Leay komt al in mei. De natuurbescherming in Nieuw- Zeeland moet een kwart van de uitgaven zelf verdienen, daarom zijn bezoeken aan de Nationale Parken erg duur. Van Gelder: „Je betaalt bijvoor beeld duizend gulden voor drie dagen, maar daar zitten dan alle excursies, de maaltijden en het onderdak bij. En de kwaliteit van wat je als bezoeker aan natuur te zien krijgt, is zeer hoog. Daarom hebben veel toeristen het er voor over om de hele wereld over te vliegen voor die natuur. Daar kan het Zeeuwse toerisme wat van Ie ren. Maar het is echt verbazing wekkend hoe mooi dat-land is. Je loopt over een keurig pad en een paar meter van je voeten vandaan schieten de orchideeën de grond uit. Je ziet korstmossen van tien tallen centimeters dik. Ik heb er mijn eerste edelweiss gezien." MARKTEN GOES Zeeuwse Horeca Beurs - Zeeland hallen - Nobelweg 6 - ma t/m wo MUZIEK TERNEUZEN Tour 97 - A capella concert - door Intermezzo Group - Zuidlandthea- ter - 20.00 uur DIVERSEN CLINGE Kaarting - café De Gouden Kroon - 14.00 uur Volksdans en zang - Malpertuus - KBO-13.30 uur ST.-JANSTEEN Bieden en jokeren - café Zondags- vermaak -14.00 uur AXEL Jokeren - Gregoriuscentrum - 13.30 uur Koersbal - De Halle -14.00 uur HULST Bridge - Den Dullaert -13.30 uur Dansen - De Lieve - 20.00 uur NIEUW-NAMEN Vleeskaarting - café Sint-Cecilia - 20.00 uur Oefening EHBO - De Kauter - 19.30-21.30 uur TERNEUZEN Cursus aquarel/tekenen - Rivie renhuis Scheepsmodelbouwclub - Rivie renhuis WESTDORPE Volksdansen - Concordia - 09.30 uur Ouderengym - Concordia - 10.30 uur Koersbal - Concordia -13.00 uur IJZENDIJKE Bridge - café Les Amies -19.30 uur FILMS GOES Grand Theater -14.00 uur 101 Dal- matiers (ned) 20.00 uur 101 Dalmatians (orig) HULST Koning van Engeland - 20.00 uur 101 Dalmatians 20.00 uur Space Jam 20.00 uur The English Patient 20.00 uur Romeo and Juliet 20.00 uur Evita 20.00 uur Ransom BRUGGE Kennedy Komplex 20.00 uur The ghost and the dar kness 20.00 uur Mars Attacks 20.00 uur Shine GENT Decascoop 14.30, 20.00 en 23.00 uur The Eng lish Patient 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Fierce Creatures 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Mars Attacks 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur One Fine Day 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Pe ople vs Farry Flint 14.30, 17.00,20.00 en 22.30 uurThe Gost and the Darkness 20.00 en 22.30 uur Extreme measu res 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Star Trek 14.30 en 17.00 uur Space Jam 14.30 en 17.00 uur Maximum Risk 14.30 en 17.00 uur Pinokkio 20.00 uur Portrait of a Lady 20.00 en 22.30 uur Lost Highway 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Ransom 20.00 en 22.30 uur First Wives Club 22.30 uur Sleepers 14.30 en 17.00 uur De klokkenlui der van Notre Dame KNOKKE Beverly Sereens - 20.00 uur The Ghost and the Darkness 20.00 uur One Fine Day 20.00 uur People vs Larry Flynt 20.00 uur Shine Activiteiten en evenementen bestemd voor de dagklapper bij voorkeur per brief(kaart) zen den aan redactie De Stem, Post bus 145, 4530 AC Terneuzen. Faxen kan ook: 0115 - 645742. Telefonisch op dinsdag en don derdag tussen 13.00 en 15.00 uur via nummer 0115 - 645752. Sluis TV-OPNAMEN - Sluis komt komende zomer weer op de televisie. In juni zullen er opna men worden gemaakt van de populaire serie Te land, ter zee en in de lucht zo deelde burge meester C. van Liere het tijdens de raadsvergadering aan de raadsleden mede. St.-Jansteen - KBO, 41 schutters: 1. B. Verley, 2. E. Fieren, 3. O. de Schrijver, grootste aantal (4): A. van Overloop. St.-Jansteen - Gemeenschapscen trum De Warande: 1. C.Verweij, 2. P. Rombout, 3. Th. Kints. Hulst - Zaal De Lieve. Mat 1: 1. E. Burm/J. de Pooter, 2. A. Emeleer, 3. G. de Bot/J. Boonman. Mat 2: 1. J. de Pooter, 2. L. de Bot, 3. T. Heirman/G. de Bot. Mat 3: 1. J. de Pooter/T. Heirman, 2. M. de Vos, 3. L. de Bot. Lamswaarde - Zaal De Luifel: 1. F. Janssen/E. van Driessche, 2. L. Plat jouw /T. Vereecken, 3. L. Sala/E. van Waterschoot. Terhole - Zaal Dorpshuis: 1. A. Lauwers/E. van Driessche, 2. C. Freijzer-Van Hoeij/G. Freijzer- Hemelaar, 3. A. Hemelaar-Van Himste/A. van Delft-Witteman. Heikant - Zaal 't Heike met 29 personen. Mat 1: 1. A. Schout/Y. van de Ha-Bral, 2. J. Lernout-Me- ijs/G. Smet. Mat 2: 1. L. de Jong- he-Martens/E. Jonkers, 2. A. van Acker-Hulshout/A. de Windt. IJzendijke - Zaal Les Amies, vier de competitiewedstrijd Bridgeclub IJzendijke: 1. Dusarduijn/Viveen, 2. Buijse/Van Damme, 3. Buk- kens/Ornaldi. Hulst - Zaal De Lieve. Jokeren: 1. mevrouw De Bruijn-Seghers, 2. C. de Beule, 3. mevrouw Dumez. Axel - De Halle, 22 personen. Bie den: 1. P. Scheele, 2. R. Lindhout, 3.1. Elenbaas. Jokeren: 1. G. Man- have, 2. M. Hamelink-Bakker, 3. R. Sponselee. Clinge - Malpertuus, 48 personen. Bieden: 1. P. Ras, 2. A. van Hoije, 3. J. de Saeger, extra winnaar: J. Verstraeten. IJzendijke - Kantine voetbalvere niging met 26 personen. Bieden: 1. Freddy Verbeke, 2. Rinus Kop- mels, 3. Ruud de Meijer. Jokeren: 1. Roos Boerman, 2. Liesbeth Gil- jam, 3. Margriet Minnaert. Axel - Bloemsierkunst Multi- Flora aan de Markt in Axel heeft de zaak omgetoverd in frisse vrolijke voorkaarskleu- ren. Ontluikend groen, bolge wassen en lentebloemen voeren de boventoon. De speciale Len tedag die Multi-Flora organi seerde was een succes. Het voorjaar komt eraan en dat is bij Multi-Flora al goed te mer ken. Hulst - Rademakers woningin richting in de Steenstraat in Hulst heet voortaan Van Etten Wonen en Slapen. Ter gelegen heid daarvan houden de nieu we eigenaars zaterdag open huis, onder het genot van een hapje en een drankje. Voor ie dere bezoeker is er een present je. Ter gelegenheid van de ope ning zijn er verschillende aan biedingen bedbodems en wol len tapijt. Tevens presenteert Van Etten het nieuwe huismerk Topdream met ondere andere een serie kwaliteits bedbodems en matrassen. Verder voert Van Ette alle be kende merken vloerbedekking en gordijnen. Hulst - Blomebinderij Iris uit de Bierkaaistraat in Hulst heeft opnieuw het Ster-certificaat behaald en mag zich daarom, samen met 125 andere bloemis ten in Nederland, weer een jaar lang Ster-Bloemist noemen. De Ster-bloemist status wordt jaarlijks toegekend door het Bloemenbureau Holland en wordt enkel gegeven aan bloemzaken met vakkundig personeel en een deskundige behandeling van bloemen en planten. Hulst - Cahng Ping, eigenaar van Chinees restaurant Para dijs aan de Gentsestraat in Hulst, heeft samen met mees- ter-kok Chen Huirong weer een aantal specialiteiten aan het menu toegevoegd. Bijvoorbeeld Xilinchi, een fruitig kipge recht. De traditionele menu's van de chef veranderen ieder maand en zijn gerelateerd aan de seizoenen. Breda - HTS afdeling chemische technologie: Ingeborg van den Brande, Terneuzen. Terneuzen - Infra Scaldem opleidingen gezondheidszorg. Diplo ma ziekenverzorging: Dennis de Wilde, Ingrid Buijs, Patricia Coone en Danielle Nuijten.

de Stem | 1997 | | pagina 13