Nieuw leven Kleurrijk Terneuzen fè Vee en kraampjes trekken veel volk da< Hulster popbands moeten zelf harder zoeken naar oefenruimte' Terneuzense PvdA wil hogere uitkeringen DE STEM Steense jaarmarkt onder een voorjaarszonnetje Openingsdans rond totempalen DAG KLAPPER POLITIE RAPPORT ZEELAND A6 i<P' jarig oon 50 jaar iet Dankaart ïeente denburg tKING tostunt Sport- en speldag gaat ook door Ontwerp-motie naar minister Melkert editie zeeland 1 Zuidlandstraat 32,4532 CG Itel Dl 15-645769, fax 0115-645742. I Matfeuren: i Rank van Cooten, Frank Deij (plv. ed.chef), I Jem van der Helm, Peter Oggel (editiechef), I nerold de Puysseleijr, Sanne Schelfaut. i Goes: I ^ees Maas (provincieverslaggever). l?eStemenZVK Schoonmaakdag met de Wild Beheer Eenheid Nader beraad Hulst over zandwinning Kledingbeurs Geuzenfeesten het veiligste adres X 54 DE STEM i i i i i MAANDAG 3 MAART 1997 Ml' a f a met jullie Ihuwelijk hoeder, Rien Irans, Annie Jo, Ria, Erica (artin, Marian 1 John, Elly (Frie, Frank. i hij er toen uitzag hij nu geworden. gefeliciteerd met je te VERJAARDAG, ic en Bep, Benji gemeente Sluis- len: Igemene Zaken van 4 ng, Ruimtelijke Orde- lieu van 6 maart en 3 tschappelijke Dienst- il a.s.; !7 maart en 24 april en ingevoegd: Algemene Zaken op 19.30 uur in de com- antoor, Groote Markt ng, Ruimtelijke Orde- Milieu op dinsdag 18 commissiekamer var rkt 20 te Sluis; atschappelijke Dienst- laart a.s. om 19.30 uur Groote Markt 1 te Jerdag 10 april a.s. om het Belfort te Sluis. ethouders van .J. van Liere V.H.Janssen Van onze verslaggever Hulst - De Hulster popgroe pen die op zoek zijn naar een nieuwe oefenruimte hebben nog niet genoeg hun best ge daan om inderdaad een ge schikte plek te vinden. Wethouder P. Weemaes zei dat tijdens de raadsvergadering naar aanleiding van vragen door D66- raadslid Th. Blommaert. De muziekbands hebben nu on derdak in de voormalige Milock- gebouwen, maar die worden str aks plat gegooid. De muzikanten hebben de gemeente gevraagd de helpende hand te bieden bij hun zoektocht naar een nieuwe ruim te. Weemaes deelde eerder al mee dat popgroepen hun licht eerst maar eens moeten gaan opsteken bij de verschillende gemeen schapscentra. Dat ligt volgens Blommaert niet echt voor de hand. „De gemeen schapshuizen zitten daar vast niet op te wachten," voorspelde hij. „Ik zie het nog niet gebeuren dat de Charmin Children in het ene zaaltje house-muziek spelen, terwijl daarnaast de bejaarden- boond een kaartje legt." Blom maert wees er op dat de bands een accommodatie nodig hebben waarbij ze niet voortdurend met hun spullen moeten zeulen. „Dat gaat tegenwoordig niet meer om een paar versterkertjes, maar om grote geluidsinstallaties," aldus het raadslid. „En die verplaats je zomaar niet even." Volgens Weemaes zijn er echter best wel ruimtes te vinden die ge schikt zijn. „Het staat wel inte ressant om te zeggen, dat nemen we op onze schouders, maar der gelijke oplossingen kosten wel geld. Ik heb de indruk dat de bands nog niet genoeg hun best hebben gedaan. Er zijn niet alleen de ge meenschapscentra, maar ze kun nen bijvoorbeeld wellicht ook in scholen terecht. Daar is in de avonduren niemand en dan kun nen ze hun gang gaan. Er zijn ook fanfares die in scholen oefenen, dus waarom zou dat niet kun nen?" Van onze verslaggeefster Terneuzen - 'Kleurrijk Terneuzen' wordt nieuw leven ingebla zen. De stuurgroep die vier jaar geleden door de gemeente Ter neuzen in het leven werd geroepen als tegenwicht voor de toe nemende intolerantie ten opzichte van allochtonen, was de laatste tijd ingedoezeld maar de nieuwe leden hebben besloten er weer een actieve groep van te maken. Volgens J. Snelders, woordvoer dervan de stuurgroep, hadden de leden het veel te druk met andere activiteiten en te weinig tijd voor Kleurrijk Terneuzen. „Daar komt nu verandering in, het aantal leden wordt uitgebreid van vijf tot tien personen en op deze manier hebben we meer draagvlak om activiteiten te or ganiseren. We hopen dat naast le den uit allerlei organisaties ook mensen op persoonlijke titel zich met onze stuurgroep willen inla ten. We denken hierbij met name aan allochtone vrouwen en jon geren." „Zo willen we een netwerk op bouwen," zegt Snelders. „Waar bij zoveel mogelijk mensen uit al- lerlei achtergronden terecht kun nen voor vragen en ideeën. Ook zijn we van plan veel scholen en buurthuizen aan te spreken over onze activiteiten. We willen weer duidelijk laten zien dat we be staan, Kleurrijk Terneuzen moet echt een punt worden waar men sen kunnen aankloppen voor ad vies." Het afgelopen jaar werd de sport en speldag van Kleurrijk Terneu zen tot twee keer toe uitgesteld wegens allerlei problemen maar volgens Snelders wordt deze dag alsnog gehouden. „Ja, 23 mei is het zover. Vorig jaar hadden we veel respons maar is het nooit van de grond gekomen. Daar moet men nu niet bang voor zijn. We zijn volop bezig met de organisa tie en sturen allerlei organisaties en scholen mailings over dit fes tijn. Binnenkort hebben we ook overleg met de gemeente Terneu zen over de toekomst van onze stuurgroep. Ik denk dat dit een vruchtbaar gesprek zal worden, want we hebben er allemaal weer zin in en dat is een goed teken, ook in het kader van 1997, het jaar tegen racisme." Geïnteresseerden die meer willen weten over Kleurrijk Terneuzen kunnen terecht bij Stichting Wel zijn in Terneuzen. Van onze verslaggever Terneuzen - De Terneuzense afdeling van de PvdA vindt het noodzakelijk de minimum-uitkeringen structureel te .verhogen. Op deze manier wordt de koopkracht van de uitkeringsgerech tigden weer op een aanvaardbaar niveau gebracht. De afdeling brengt dit naar voren in een ontwerp-motie aan minis ter Melkert van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en aan de frac tie van de PvdA in de Tweede Ka mer. De motie werd deze week tijdens een vergadering van de afdeling in Terneuzen vastge- steld. Groen Links in Terneuzen wilde een motie van gelijke strekking in i raadsvergadering van afgelo- I pen donderdag aan de orde stel len maar moest deze terug trek- Bezorgklachten: Bel lezerscontact, 076-5312312 mat/m vrij. 8.00- 17.00 uur |at 8,00- 12.00 uur I Redactie i 'emeuzen: Plokstraat 1,4461 JK I 'et 0113-273700, fax 0113-273701 t en... in I UUR k'aa 5 cm Kodak Royal glans rionele afbeeldingen. -Pv TVCKW facteur: I Buist: Baudeloo 16,4561 ES ■tel 0114-372770, fax 0114-372771. Redacteuren: JOerlarh Hochstenbach, Eugene Verstraeten. ■Sportredactie Zeeland: 'on Koomen Tel mat/m vrij. 0115-645751 I'ei-zondag 0115-645753 Advertentie-exploitatie Terneuzen: fElandstraat 32,4532 CG I el 0115-645740, fax 0115-645741 Ito' i9enwoordigers: jmartin Boeije, privé 0115-563976, ons Dimmers, privé 0115-562354 [Hulst: |Baudeloo 16,4561 ES P1- 0114-372770. Vertegenwoordigers: ïa" e'en Brande, privé 0114-314570, |an verstraeten privé 0114-316755. Openingstijden: r-Vrnvr. 8.30- 17.00 uur ken. In de raad is immers afge sproken dat moties die te maken hebben met landelijke politieke ontwikkelingen niet in de Ter neuzense gemeenteraad thuisho ren. Vandaar dat de Terneuzense afdeling van de PvdA de ideeën in de vorm van een ontwerp-mo tie voor de Tweede Kamer recht streeks naar Den Haag stuurt. De PvdA vindt het huidige ni veau van de minimumuitkerin gen in relatie tot een verant woord minimum bestaan te laag. Dat is reden voor de afdeling om de verantwoordelijk minister daarop aan te spreken. Van onze correspondent Aardenburg - De Wild Beheer Eenheid Rodanborg doet 25 maart weer mee met de zeven de nationale schoonmaakdag. Het werkgebied bestaat uit de gemeente Oostburg en Sluis/Aardenburg en verschil lende andere groepen en scho len doen mee. Behalve de Wild Beheer Eenheid zijn de groepen zeven en acht van de basisscholen, de visclub en scouting Aardenburg present. Zaterdag wordt gestart om 10.00 uur. In Aardenburg is dat op de markt. De leerlingen worden bij school opgepikt. Het werkgebied is in zeven stukken verdeeld. Het gaat vooral om het schoonmaken van de bermen van de binnenwe gen. Vorig jaar werd er dertig kubieke meter vuil verzameld. De firma Bron uit Waterlandkerkje en de gemeente zorgen voor de afvoer zorgen. Het schoonmaken duurt tot 13.00 uur. Dan is het verza melen bij de heer Lako in Aar denburg. Onder het genot van een koek en limonade wordt de schoonmaakdag daar geëvalu eerd. foto camile schelstraete Vee dat gelaten wacht tot keurmeesters, kopers en kijkers hun oordeel hebben geveld. Van onze correspondent Sint-Jansteen - Het stralen de voorjaarsweer, een grote aanvoer van vee en talloze activiteiten zorgden ervoor dat de Steense jaarmarkt veel bezoekers trok. Was het niet om naar het vee te kij ken dan was het wel om de talloze kraampjes te bezoe ken, een praatje te maken, handel te drijven of gewoon voor de gezelligheid.1 Nadat voorzitter Dobbelaer de jaarmarkt had geopend konden de keurmeesters aan hun werk beginnen. Dit jaar er waren 23 paarden en 52 pony's aange voerd. Op het Martje van Ward- je werden 44 stuks aangevoerde handels-, mest- en fokvee ge keurd en ook nog eens 94 scha pen en 42 geiten. In de Hoofdstraat en in de Wil- helminastraat waren vele on dernemers present met een kraampje om hun waren aan de man te brengen. De Stichting Steens carnaval was traditiege trouw aanwezig met warme wa fels. Er waren daarnaast ook en kele verenigingen met een stand of spel. Na de keuringen werden de prijzen uitgereikt door wet houder B. Picavet. Het gewicht van Bertha, 760 kg, werd door drie personen juist geraden en na loting werden de exploitan ten van café Lazarus winnaar van de ham. In de loop van de middag kon jeugd in gemeen schapscentrum De, Warande te recht om hamsters, poezen, kat ten, honden en andere huisdie ren te laten keuren. Veeartsen A. de Bruijn en I. den Hartog be oordeelden de dieren waarna de deelenemers een attentie en een oorkonde ontvingen. Door de Stichting Jaarmarkt St.-Jansteen was een tekenwed strijd uitgeschreven met als the ma de jaarmarkt. De uitslag werd in De Warande bekend ge maakt. Een bijzondere vermel ding ging naar Mare Smet. In groep 1 en 2 ging de eerste prijs naar Kim Saman, in groep 3 en 4 naar Femke Inghels, in groep 5 en 6 naar Jeroen Saman en in groep 7 en 8 naar Ingmar van Hooye. WINNAARS HANDELSVEE Zwart bont pinken: C. Ruymbeek, Kapellebrug. Blonde aquetene graskalveren: C. Ruymbeek. Kam pioen handelsvee zwart bont: C. Ruymbeek. Rood bont MRY pinken: C. Ruym beek. Graskalveren: C. Ruymbeek. Kampioen handelsvee rood bont MRY: C. Ruymbeek. Algemeen Kampioen handelsvee: C. Ruym beek. MESTVEE Mannelijk 1 jaar en ouder: Egger- mont, Axel. Vrouwelijk 1 tot 2 jaar: P. Mangnus/Biddelo, Nieuw-Na- men/Graauw. Kampioen Mestvee mannelijk: Eggermont. Vrouwelijk: P. Mangnus/Biddelo. FOKVEE Belgisch wit blauw stierkalveren: E. Bogaert, Clinge. Stieren tot 1 jaar: M. Suy, Absdale. Oude stieren: D. van Dorsselaer, Kapellebrug. Stieren tussen 1 en VA jaar: E. Bo gaert. Vrouwelijk 0-6 maanden: Th. Verstraeten, Absdale. Vrouwelijk 6-12 maanden: R. van de Pol, Wa terlandkerkje. Vrouwelijk 1-2 jaar: Th. Verstraeten. Vrouwelijk 2 jaar en ouder: E. van de Pol. Kampioen fokvee vrouwelijk: E. van de Pol. Kampioen fokvee mannelijk: M, Suy. GEITEN Algemeen kampioen geiten: R. Ver- vaet, Stekene. Bokken: D. Janssen, Stekene. Witte bokken: M. Schelf hout, Sint-Jansteen. Witte geiten: De Pint, Sint-Jansteen. SCHAPEN Algemeen kampioen Texelse ooien: R. Inghels, Heikant. Texelse ram men: R. Inghels. Suffolk ooien: K. Vergauwen, Kapellebrug. Zwarte bles: K. Vergauwen. Bleu du main: W. Vergauwen, Kapellebrug. Noord-Hollanders: O. Cerpentier, Kapellebrug. PAARDEN Kampioen rijpaarden: E. D'Eer, Tielrode. Appolosa: M. Penneman, Koewacht. Pinto: M. Schilperoord, Sint-Jansteen. Bollenais: F. van de Waart, Hulst. Halflingers: S. Thijs- sen, Heikant. Estlander pony's: E. D'Eer. Shetlanders: J. Jacobse, Hengstdijk. Friese merries: K. van Balen, Hulst. Arabieren: S. Zware- kant, Kuitaart. Shires: W. Roe- lands, Sint-Jansteen. Forest: G. Kuse-Hooft, Sint-Niklaas. Welsch pony's: L. van Crimpen, Nieuw-Na- men. Scholieren van basisscholen uit Oostburg en Schoondijke en verschillende jeugdgroepen uit Groe- de en Schoondijke bouwden voor de heropening van de Wereldwinkel van Oostburg totempalen. Za terdagochtend was het Raadshuisplein van Oostburg tijdelijk afgesloten zodat er rond deze palen een echte 'openingsdans' kon worden uitgevoerd. Tijdens deze dans zong Adrie Oosterling een speciaal voor de opening gecomponeerd lied. De heer Cysouw, de eigenaar van het pand, verrichte de officiële opening. De werkgroep achter de winkel had onvoldoende geld om een verbouwing te realiseren. De aankoop van het pand door Cysouw maakte de flinke uitbreiding wel mogelijk. Sponsoracties, giften en de verkoop van honingkoeken door de Ro wans van scouting Oostburg en de leden van de jeugdgroep uit Groede, maakten het budget rond. Vanaf begin januari is er hard gewerkt aan de verbouwing van het pand. De twee magazijnen en de huiskamer zijn aan de al bestaande winkelruimte toegevoegd. Deze ruimte die eerst twaalf vierkante meter bedroeg, is nu vergroot tot zestig vierkante meter, bijna vijf keer zo groot. In de vernieuwde Wereld Winkel worden allerlei gebruiksvoorwerpen, kaarten, kleding en voeding uit ontwikkelingslanden verkocht. Maar ook krijgen Amnesty International en Unicef ruimte om hun producten te koop aan te bieden. De openingstijden van de Wereldwinkel zijn net als het pand verruimd. Voortaan is de winkel open van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.30 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. foto camile schelstraete Van onze verslaggever Clinge - De gemeente Hulst beraadt zich over eventuele stappen om de mogelijke zandwinning aan de Frans Halsstraat in Clinge in goede banen te kunnen leiden. Wethouder G. van de Voorde zei dat tijdens de raadsver gadering naar aanleiding van vragen door PvdA- raadslid mevrouw A. Hegger. Tegen de zandwinning, waarvoor de provincie ver gunning moet geven, hebben omwonenden bezwaar inge diend. Ze vrezen overlast, gevaar voor spelende kinderen en onveilige verkeerssituaties door het aan- en afrijden van vrachtwagens. Bovendien voorspellen ze dat het zware verkeer de wegen kapot zal rijden, „Wij kunnen ons wel vinden in al die argumenten," be toogde mevrouw Hegger. „Gaat het college nog actie ondernemen?" „We beraden ons nog wat ons te doen staat als het gaat om de verkeersbewegingen," reageerde wethouder Van de Voorde. „De vergunning zelf is een zaak van de provincie, maar we zien het natuurlijk niet zitten als straks de wegen kapot worden gereden. Daar willen we ons toch wel 1 indekken." MARKTEN GOES Zeeuwse Horeca Beurs - Zeeland hallen - Nobelweg 6 - ma t/m wo DIVERSEN AXEL Themavond PCOB 'Incontinen tie'-geref. kerk -14.30 uur Kartonnagecursus - De Boeme rang-19.30 uur CLINGE Vrij dansen - Malpertuus KBO - 13.30 uur KOEWACHT Koersbal - De Vlaschaard - 13.30 uur OSSENISSE Kaarting - De Jachthoorn - 14.00 uur SAS VAN GENT Kaarting - Sint-Albert -14.00 uur TERNEUZEN Slank Club - Rivierenhuis - SINTJANSTEEN Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur MIDDELBURG Telefonisch spreekuur - FNV Zee land - ABV-uitkering - tel. 0118- 625655 FILMS GOES Grand Theater-14.00 uur 101 Dal- matiers (ned) 20.00 uur 101 Dalmatians (orig) HULST Koning van Engeland - 20.00 uur 101 Dalmatians 20.00 uur Space Jam 20.00 uur The English Patient 20.00 uur Romeo and Juliet BRUGGE Kennedy Komplex 20.00 uur The ghost and the dar kness 20.00 uur Portrait of a lady 20.00 uur Mars Attacks 20.00 uur Shine GENT Decascoop 14.30, 20.00 en 23.00 uur The Eng lish Patient 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Fierce Creatures 14.30, 17.00, 20,00 en 22.30 uur Mars Attacks 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur One Fine Day 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Pe ople vs Farry Flint 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Gost and the Darkness 20.00 en 22.30 uur Extreme measu res 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Star Trek 14,30 en 17.00 uur Space Jam 14.30 en 17.00 uur Maximum Risk 14.30 en 17.00 uur Pinokkio 20.00 uur Portrait of a Lady 20.00 en 22.30 uur Lost Highway 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Ransom 20.00 en 22.30 uur First Wives Club 22.30 uur Sleepers 14.30 en 17.00 uur De klokkenlui der van Notre Dame KNOKKE Beverly Sereens - 20.00 uur The Ghost and the Darkness 20.00 uur One Fine Day 20.00 uur People vs Larry Flynt 20.00 uur Shine Activiteiten en evenementen bestemd voor de dagklapper bij voorkeur per brief(kaart) zen den aan redactie De Stem, Post bus 145, 4530 AC Terneuzen. Faxen kan ook: 0115 - 645742. Telefonisch op dinsdag en don derdag tussen 13.00 en 15.00 uur via nummer 0115 - 645752. Brand Axel - De brandweer van Axel moest afgelopen vrijdagmid dag uitrukken voor een brand aan het Pitplein. Daar bleek dat enkele kinderen met vuur hadden gespeeld. Dit was uit de hand gelopen. Struiken en enkele vierkante meters gras stonden in brand, de brand weer bluste het vuurtje. Inbraak Hoek - In een caravan op cam ping De Braakman is afgelopen zaterdag ingebroken. Er was veel braakschade. Er wordt een snelkoker vermist. Diefstal Terneuzen - Zaterdagmiddag is bij sporthal 't Zwaantje aan de Alvarezlaan een zwarte jon gens crossfiets gestolen. De fiets had een nieuwwaarde van 1100 gulden. Drugs Terneuzen - Zaterdag om streeks 20.10 uur werd op de Westkolkstraat in het kader van het drugsbestrijdingspro- ject Houdgreep een 22-jarige Fransman aangehouden die in het bezit was van een kleine hoeveelheid softdrugs. De ver dachte is na verhoor en inbe slagname van de drugs in vrij heid gesteld. Onder invloed Oostburg - Een 26-jarige Axel aar werd zondag omstreeks 1.40 uur op de Turkeyeweg in IJzendijke aangehouden omdat hij te veel had gedronken. Hij bleek boven de toegestane li miet te blazen. Omdat het niet de eerste keer was, is hem een dagvaarding aangeboden. Wapenbezit Terneuzen - In de binnenstad van Terneuzen werd zondag om 1.40 uur een 22-jarige in woner uit Den Haag aangehou den die in het bezit was van een stiletto. De man betaalde een transactie van negentig gulden direct en mocht daarom het po litiebureau weer kon verlaten. Baldadigheid Terneuzen - Vandalen hebben gisteren op de Rijksweg N61, nabij de bocht van de Kraag, enkele verkeersborden uit de grond gehaald en op de weg ge gooid. Dit werd gemeld door een automobilist uit de ge meente Hulst die met zijn auto over deze verkeersborden was gereden. De politie wist nog niet te melden of het voertuig is beschadigd. Snelheidsovertreding Terneuzen - Op de Willem de Zwijgerlaan in Terneuzen werd gisteren een Fransman gecontroleerd die met zijn auto de toegestane snelheid met 30 kilometer overtrad. Hem werd direct een transactie aangebo den van 220 gulden. De man betaalde direct. Vernieling Terneuzen - Een 39-jarige in woner uit Terneuzen gaf zon dag omstreeks 00.10 uur door dat de achterruit van zijn op de Nieuwediepstraat geparkeerde auto was ingeslagen. Kenteken Hulst - Een 29-jarige inwoon ster van Vogelwaarde kreeg gisteren een boede van 280 gul den omdat zij omstreeks 6.25 uur in een auto reed die van een handelaarskenteken was voorzien. Op dat moment was zij niet bevoegd om daar mee rijden. De vrouw werd betrapt toen ze over de Dubbele Poort reed. Van onze verslaggeefster Biervliet - In Annelotte Ter Walle in Biervliet werd afgelopen zater dag een drukbezochte kleding- en informatiebeurs gehouden in ver band met de 25e Geuzenfeesten, die in mei plaatsvinden. Belangstellenden die nog geen Geuzenkostuum hadden of hun kos tuum wilden ruilen of verkopen konden hier hun slag slaan. Er waren ook modellen en patronen van zestiende-eeuwse kleding te zien. Tij dens de Geuzenfeesten is de aankleding van de plaatselijke bevolking slechts een klein detail in het geheel. Zo worden tijdens de feesten zes stadspoorten herrezen, worden alle straten versierd met feestverlichting en slingers en komt er een histo rische optocht waarin alle hoogte-en dieptepunten uit de rijke ge schiedenis van Biervliet, uit de periode 1100-1600, worden uitgebeeld in 26 grote en kleine taferelen. Die worden door de spelers uitgebeeld op en rond twaalf praalwagens. De historische optocht trekt op don derdag 8 en zaterdag 10 mei door Biervliet. (ADVERTENTIE) Oranjestraat 5 - Telefoon 0115 - 562710

de Stem | 1997 | | pagina 9