jeugd knokt zich de nacht door DE STEM Raadsmeubilair uit Dinteloord blijft van Sas van Gent Wedstrijd-jury kapittelt Oost-Zeeuw-Vlaamse EHBO'ers Snoepen van internet trekt een dikke duizend bezoekers 995.- Sandra. (RIEK Politie kiest na massale vechtpartij Hulst voor verscherpt toezicht in weekeind Kijkdozen bieden blik op gevangenisleven rubriek icort el Dames thuis 106-98.50 >-571 77 61 6-5421370. Clubs ï)e Massagesalons ïekka van Breda. van de fabriek oankstellen A5 Belg rijdt 70 kilometer te hard in Schoondijke Miljoenenorder voor de Schelde in Vlissingen Bondskruis voor dokter Ter Burg Inte betaling aan frden opgegeven th eaterdag 16,67 faterdag 3,88. Vescort zijn geen |an toepassing. bven sexdating: en willen sex! 60.443.15 (75cpm) ■nt sexdating: Ivrouwen willen sex! 50.443.16 (75cpm) in heel Nederland 1 GEHEEL PRIVÉ 1(24 u/p.d. 1gpm) lekker komen maar 06 op je tel.rek? Bel 3056.915190 (4gpm) I tarief! Sexthuiskontakt wen 35+ willen sex. b00.700 (60cpm) |SEX: 'n vrouw of mari in bed. 600.800 (60cpm) bpm! Studentes geven telnr. voor sex! 160.100 i dame met style, op jAME GEVR.cr.card.acc. riptease. Dames gevr. Ivoor Thaise body- en erotische massages in zeer luxe salons Breda 076-5222333 lindhoven 040-2127799 ien Bosch 073-6211070 I verandering, hiermee ree en Service naar Vorden gebracht. IHUISLAAN 60. Jlkamer, lesb.trio., SM. fgweg 456. 076-5309309. .VENBERGEN Cindy iap halfbloedje ik vrij echt i 68-330253 meisje gevr. WILLEBRORD Angeliek Ij ik vrij echt 0165-383850 jiendin gevr. parttime. HARY önb privé i t/m vr. 10.00-16.00 uur bi. 0183-402311 ÉlSPEN Silvia privé 0165- I 35803 ma. t/m vrij. v.a. Su. Gevr. leuke spontane feisjes, ontsoanninqsmas. IOOSENDAAL strikt privé la. t/m vrij. van 12.00 tot -.00 u. Tel. 0165-555968. M is zeer BOEIEND en □oral verslavend. Voor info 165-344334. Cred. acc. Putven in Chaam omodatie met 130 bed- bij Chaam, zoekt voor enthousiaste medewer- nsten voor o.a. het ver as en schoonmaakwerk- p.w.) ensten voor o.a. voorbe- van diner, afwas en reden (min. 20 u.p.w.) intbijt, afwas en schoon- n de weekenden en min. vragen wij een flexibele, Ervaring in vergelijkbare inzet en collegialiteit is lie I er kussens ofvanaf kussens leder vanaf ag komen .gs met Zeeland MAANDAG 3 MAART 1997 kunt u telefonisch con- er M. Broos op dinsdag 4 ji ssen 10.00 u. en 17.00 u. fl I Putvenweg 14861 RB s Van onze verslaggeefster Hulst - De politie Zeeland houdt de komende tijd in de weekeinden verscherpt toezicht in de binnenstad van Hulst. Aanleiding is een massale vechtpartij in de nacht van vrijdag op za terdag waarbij enkele ge wonden vielen en de politie acht arrestaties verrichtte. Bij de knokpartij op de Markt en de Steenstraat waren meer dan veertig jongeren betrokken. Jon geren uit België en uit Hulst en Terneuzen zochten ruzie met el kaar. Volgens politiewoordvoer der P. de Groene, was overmatig drankgebruik de oorzaak van de vechtpartij. „Iedereen die hierbij betrokken was, had duidelijk te diep in het glaasje gekeken en zo ontstond er een agressieve sfeer in de binnenstad, de uitgaande jeugd zocht duidelijk ruzie met elkaar en er vielen over en weer klappen." Ook jongeren die gezellig uit wil den gaan, kregen volgens de poli- I tie klappen van onbekenden. De politie die vooraf reeds aanwezig was, zag dat de groepen met el kaar op de vuist gingen. Om 1.00 uur ging de politie voor de eerste keer over tot arrestaties. Er wer den twee twee 19-jarigen uit Ant werpen uit Antwerpen. Politiehond bijt Na deze arrestatie richtte de woede van de vechtjassen zich te gen de politie die inmiddels assis tentie had gekregen van de mare chaussee en de douane (in totaal veertien man sterk). Ook werd de politiehond ingezet die drie per sonen heeft gebeten. Een jongen was zodanig door de hond ver wond dat hij moest worden be handeld door een arts. Zo rond 3.00 uur werd het weer rustig in het centrum maar om streeks 3,40 uur werd er weer massaal gevochten waarbij ver schillende gewonden vielen. Een man raakte zelfs zwaargewond aan het hoofd. Een dienstdoend arts heeft eerste hulp verleend en inmiddels is de conditie van de man stabiel. Bij deze tweede vechtpartij werden zes aanhou dingen verricht. De verdachten waren in de leeftijdscategorie van 18 tot 26 jaar en afkomstig uit Hulst, Terneuzen en de ge meente Hontenisse. Een van de arrestanten was na zijn aanhou ding duidelijk nog steeds agres- sief want hij vernielde het interi- I eur van een politiecel. Tegen al- I len wordt proces-verbaal opge- I maakt. Na verhoor zijn alle ar- I restanten in vrijheid gesteld. Vernielingen Ook in de nacht van zaterdag op zondag was het onrustig in de binnenstad. Zo'n twintig j Zeeuws-Vlaamse jongeren ver- melden vuilnisbakken, een brie- I venbus en een ruit van een café in de Steenstraat. Toen de politie de groep in het oog kreeg, vluchtten ze dat café binnen. De jongeren I werden door de politie omsin geld. Zeventien personen werden j aangehouden. Dit aantal was zo i groot omdat ze elkaar niet wilden I verraden en geen enkele jongere j wilde zeggen wie de vernielingen j daadwerkelijk hadden gepleegd. Waarschijnlijk zullen alle aange- I houden jongeren opdraaien voor I de schade van circa tweeduizend gulden. Een paar daders worden j doorverwezen naar buro Halt. De 1 overigen krijgen een proces-ver- I baal. I Burgemeester Kessen was niet te spreken over de perikelen van af- Van onze verslaggever Sas van Gent - 'Verkocht is verkocht'. Of woorden van die zelfde strekking krijgt Steenbergens burgemeester G. van Wijk te horen wanneer hij binnenkort in Sas van Gent in formeert of ze daar de aankoop van drie eiken tafels en vijf tien raadszetels, afkomstig uit het oude raadhuis van Din teloord, ongedaan willen maken. Niet dat Van Wijk zelf zo ge charmeerd is van die meubel stukken, maar de raadsleden, vooral die uit Dinteloord, hechten er veel, vooral emotio nele waarde aan. Dus moest Van Wijk vorige week tijdens de raadsvergadering plechtig beloven dat hij zijn best zou doen om de, nota bene door hemzelf geregelde, verkoop van het 'antiek' terug te schroeven. Maar dat dreigt een mission impossible te worden, afgaande op de eerste reactie van de Sas- se burgemeester J. van Rest. Ze snapt niet precies wat ze in Steenbergen willen. „We heb ben zaken met elkaar gedaan, de koop is gesloten, daarmee lijkt me de zaak beklonken," laat ze weten. Al wacht Van Rest natuurlijk formeel de brief of het tele foontje van haar Steenbergse collega wel af. „Ik heb tenmin ste gelezen dat ik van die kant bericht mag verwachten." Het door Steenbergen beoogde meubilair staat al in Sas van Gent. „Het moet nog wel opge knapt worden voordat we het officieel in gebruik nemen," schetst de burgemeester de stand van zaken. De tafels en stoelen waarop zij, de gemeen tesecretaris en de gekozen be stuurders van Sas van Gent in de raadszaal hun werk doen, hebben hun beste tijd wel ge had. „Daarom hebben we links en rechts eens rondgekeken naar passend meubilair. En de tafels en stoelen uit Dinteloord sluiten qua stijl heel goed aan bij wat wij op het oog hadden." Overigens wijst burgemeester Van Rest erop dat er vanwege de gemeentelijke herindelingen in den lande wel meer meubel stukken van de ene naar de an dere gemeente verkassen. „Dat wij nu meubels uit het raads huis van Dinteloord hebben ge kocht is echt zo vreemd niet. Daarom ontgaat mij de com motie in Steenbergen een beet je"- Voor de Steenbergse burge meester Van Wijk zal een nul op het rekest trouwens geen nadelige gevolgen hebben. Zijn gemeenteraad had hem slechts een inspanningsverplichting opgelegd en dat is wat anders dan de opdracht om het ver patste meubilair koste wat kost naar Dinteloord terug te krij gen. Al zouden met name de uit Dinteloord afkomstige leden van de Steenbergse raad het wel op prijs stellen als Van Wijk daar toch in slaagt, liet DPD-raadslid Zijlmans vorige week al weten. Jongeren die in elk geval worden verdacht van de vernieling van vuilnisbakken in het centrum van Hulst worden afgevoerd door de politie. Van onze verslaggever Middelburg - Voor wie wel eens wil weten hoe een gevangeniscel in Nederland er anno 1997 uitziet, zijn even simpele als verstrekkende ad viezen te bedenken. Minder ingrijpend, maar zeker zo informatief, is het om die behoefte te bevredigen in de Zeeuwse Bibli otheek in Middelburg. Daar is momenteel de ten toonstelling 'Cel op kijk, Kijk op cel' te zien. In vogelvlucht geeft de expositie een beeld van hoe een cel er uitziet, hoe gedetineerden leven, wat er zoal op een dag gebeurt, wie er werkt en hoe goed een strafinrichting is beveiligd. Bezoekers aan de tentoonstelling kunnen dit 'bijdetijds beeld van de gecompliceerde wereld van de bajes' aanschouwen via geraffineerd ingerichte kijkdoosjes. De dozen zijn voorzien van luikjes met een klep, zoals in een echte celdeur. Elke kijkdoos snijdt een ander thema aan. Zo is de geschiedenis van de bouw van gevan genissen in beeld gebracht, net als thema's als jeugdinrichtingen, arbeid en beveiliging. De inrich ting van de standaardcel van 11,5 vierkante meter laat niet alleen stoelen, toilet en wastafel zien, maar ook de plaatjes van blote vrouwen en snelle auto's boven het bed. Verder zijn er een kledingkast, een wandmeubel en een - gehuurd - televisitoestel. Be halve een identieke inventaris hebben alle cellen hetzelfde raam en dezelfde tralies. TBS, oftewel 'Ter Beschikking stellen van de Staat' komt aan bod en ook wordt nader ingegaan op het verschijnsel 'boef'. Op aparte panelen wordt de bezoeker geïn formeerd over de aanpak van het cellentekort. De tentoonstelling is te zien tot 8 maart. Schoondijke - Een 22-jarige man uit het Belgische Nevele is gisteren betrapt toe hij bij na zeventig kilometer te hard reed over de Sasputsestraat bij Schoondijke. Daar werd hij uiteindelijk aangehou den.. De man reed 146 kilo meter per uur waar 80 kilo meter is toegestaan. De boete loog er niet om: 790 gulden. De Belg betaalde de boete en mocht zijn weg vervolgen. Van onze correspondent Vlissingen - De Schelde Energie- en Milieusystemen in Vlissingen heeft een opdracht van circa ze ventig miljoen gulden in de wacht gesleept. Het bedrijf gaat voor ARBRE Energy Ltd in Engeland een 8 megawatt biomassa-vergas singsinstallatie maken. Het gaat om de eerste Europese centrale die wordt gestookt op klein ge hakt wilgenhout. Dat wordt ver bouwd op speciale wilgenplanta ges in Yorkshire. Het totale pro ject moet in de tweede helft van 1999 worden opgeleverd. Puinruimen door de politie. Gesneuvelde vuilnisbakken worden bij elkaar gescharreld. foto's camile schelstraete gelopen weekend. „Morgenoch tend heb ik overleg met de politie en dan bespreken we de situatie. Al een paar weken achter elkaar is het onrustig in het centrum, kijk maar naar vorige week toen de politie ook vier jongeren moest arresteren na een vechtpartij. De komende tijd zal de politie dan ook zeer attent en aanwezig zijn om verdere escalatie te voorko men. Om de zoveel jaar steekt dit de kop weer op, deze keer was drank de grote boosdoener. Het kost ons veel tijd, moeite en niet te vergeten geld en dat is erg jam mer. Deze vechtpartijen bezorgen Hulst ook nog eens een slechte naam en dat is allemaal erg ver velend." Van onze correspondent Tferneuzen- Burgemeester R. Barbé opende zaterdag bij Dow een computerbeurs geor- jganiseerd door de Hobby ;Computer Club, HCC. De hobby computerclub had spe- paal voor deze dag een eigen [homepage gemaakt met we tenswaardigheden over Ter- peuzen. is Barbé geen computerf- feak. Hij moest dan ook nog even geholpen worden met het hante ren van de muis. Nadat hij aange sloten was op internet klikte hij op de homepage van de HCC(ht- tp//peopleZeelandnet .nl/j apo) Daarna was eenmaal klikken op zijn eigen foto genoeg om het he le menu op zijn beeldscherm te krijgen. Vanaf de wereldbol kwam hij uiteindelijk terecht bij Terneuzen en kon hij allerlei in formatie oproepen. De ruim duizend bezoekers kon den hun hart ophalen bij de di verse stands over bijvoorbeeld vi deo, digitale camera, midi- mu ziek, kinderspelen en program meren. Verder waren de nieuwste IBM computer te zien en een stand in gericht met computers die aange sloten waren op ISDN, een geïn tegreerd netwerk voor geavan ceerde telefonie. „De irritatie- grens voor het wachten op een plaatje dat op de computer ver schijnt ligt op 20 seconden," zegt de verkoper. Intussen tovert hij in luttele seconden een beeld op zijn beeldscherm. Ook de organisatoren toonden zich tevreden over de beurs en de opkomst. Volgend jaar denkt de HCC aan een meerdaagse beurs. Van onze correspondent Kloosterzande - De jury van een districtswedstrijd voor vijftien Oost-Zeeuws-Vlaam- se EHBO-teams was dit week end niet tevreden over het ni veau van de deelnemers. Veel fouten en een term als 'bene den peil' voorkwamen niet dat het EHBO-team uit Nieuw- Namen de westrijd in Kloos terzande won. Nieuw-Namen behaalde in Kloosterzande het hoogste aantal punten tijdens de districtwed strijd, die gehouden werd in een loods van transportbedrijf Tiele- man. Maar het niveau van de wedstrijddeelnemers was be droevend, zo meldde de juryvoor zitter na afloop. Door een combinatie van vracht wagen, vorkheftruck, pallets en een menselijk onhandigheidje werden onder het thema 'vervoer en opslag' ongeluksituaties gesi muleerd met medewerking van Lotusslachtoffers. De vijftien deelnemende teams kregen de opdracht om de slachtoffers te helpen, onder het toeziend oog van een oplettende jury. De ver wondingen varieerden van ge broken en verstuikte ledematen tot snijwonden, shock en zelfs een ademstilstand. De EHBO'ers moesten levensred dend beslissen en handelen. Ver der kregen alle deelnemers nog een aantal theoretische opdrach ten. Er werd deze middag spor tief gestreden tussen de vijftien Oost-Zeeuws-Vlaamse teams. Als voorzitter van de jury evalueerde dr. H. Zwartelé na afloop de wed strijd, waarbij hij zijn waarde ring uitsprak voor de organise rende EHBO-vereniging St.- Het team van Koewacht in actie tijdens de districtswedstrijden EHBO in Kloosterzande. foto camile schelstraete Martinus en voor de Lotusmede werkers. De jury was van me ning, dat er nog veel fouten ge maakt waren deze middag. Zwartelé noemde dit een sein voor alle verenigingen om nog meer aandacht aan de opleidin gen te geven. Zo werd structureel door op één na alle groepen het polsverband verkeerd aangelegd en bezorgde het transport van een slachtoffer via de Rautek- greep bij vele teams voor straf- punten. De juryvoorzitter noem de het algemene niveau van de wedstrijd beneden peil: levens reddende handelingen moeten automatismen zijn en een hulp verlener moet voldoende kennis van verbanden hebben. Zwartelé besloot zijn evaluatie met te her halen dat zijn kritiek opbouwend was bedoeld. Een dergelijke wed strijd is bedoeld om van te leren: het winnen is maar een leuke bij komstigheid. Samen met Burge meester Th. Steenkamp van Hon tenisse reikte EHBO-districts- voorzitter Th. de Winne na afloop de prijzen uit. Volgend jaar wordt de districtwedstrijd in Koewacht gehouden. UITSLAG 1. Nieuw-Namen, 2. Zuiddorpe (deze tweee teams mogen naar de landelij ke EHBO-wedstrijden op 22 maart in Alphen aan de Rijn), 3. St.-Jansteen, 4. Koewacht 2, 5. Koewacht 1, 6. Graauw, 7. Kloosterzande 2, 8. Sas van Gent, 9. IJzendijke 1, 10. Vogel waarde, 11. Kloosterzande 1, 12. IJ zendijke 2,13. Lamswaarde, 14. Ter hole, 15. IJzendijke 3. Commandanten: 1. Nieuw-Namen, 2. Zuiddorpe, 3. St.-Jansteen. Dokter Ter Burg. foto camile schelstraete Van onze correspondent Kloosterzande - Dokter J.W. ter Burg is dit weekeind tijdens de grote EHBO-wedstrijd in Kloos terzande gehuldigd door het EH- BO-districtsbestuur. Districts voorzitter Th. de Winne speldde bij de jubilaris het 'EHBO- bondskruis derde klas' op, nadat hij lovende woorden had gespro ken tot de arts-docent van de plaatselijke EHBO-afdeling St.- Martinus. Al 25 jaar is dokter Ter Burg pro deo op bijna elke cursusavond of bijeenkomst aanwezig. Hij laat bijna nooit verstek gaan en is een ware steun voor kader en leden van St.-Martinus. Problemen en vragen buiten het cursusboekje om worden door hem duidelijk en uitgebreid opgelost. Ook burge meester T. Steenkamp sprak zijn waarderig uit voor Ter Burg. in 9.00-17.00 uur.

de Stem | 1997 | | pagina 7