Technolease fiscaal ontoetsbaar John KlijnC Bijna drieduizend klachten over sollicitaties 3,7 Zaïrese Dage zijn g i«S« 1 Of Enigs zir Kinderopvang via gastouders onder druk Tweedegraads lerarenopleidingen moeten rust en meer geld krijgen Stichting contra 'krankzinnige drugsoorlog' \V\evi^ Reddingsdemonstratie tijdens Hiswa Klussen wordt net zo leuk als de krant lezen DE STEM BINNENLAND Algemene criteria ontbreken Groot verloop verwacht in Melkert-banen COMMENTAAR Borst: 'Klonen' mensen snel per wet verbieden' Ambtenaren-WW jaar uitgesteld RestoClassic DE STEM Ketelmuziek BINNENLAND KORT DE STEM Labours voors i i i ZATERDAG 1 MAART 1997 A4 Amsterdam (anp) - De kinder opvang door gastouders via bemiddelingsbureaus staat onder druk, doordat de ar beidskosten in deze sector fors kunnen stijgen, omdat daar sinds januari het mini mumloon geldt. Dat betekent dat de opvang voor kinderen 15 gulden per uur gaat kosten. Nu kost dat gemiddeld nog 4,50 per uur per kind. Volgens het Instituut Vrouw en Arbeid zijn gastouders thuiswer kers en als die geregeld voor één opdrachtgever werken, hebben ze sinds januari recht op het mini mumloon. Een hogere beloning kan funest zijn voor deze vorm van kinderopvang. De ouders be talen de uurvergoedingen. Werk gevers betalen vaak de bemidde- lingskosten en gemeenten ver strekken subsidie. Het is niet dui delijk wie voor de hogere kosten zou moeten opdraaien. Onderzoekster S. Kraus van het instituut vindt dat gemeenten, die wettelijk de taak hebben kin deropvang te regelen, meer subi- sidie moeten gaan verstrekken. „De boodschap is hard, maar het budget moet echt omhoog. Ik denk niet dat ouders de hogere kosten kunnen opbrengen." Zij verwacht dat vaders en moeders uitwijken naar gastouders, die tegen een lagere vergoeding zwartwerken, of naar reguliere crèches, aangezien de kosten bij na gelijk worden. Hierdoor zal de druk op crèches, waar al lange wachtlijsten bestaan, toenemen. Opmerkelijk is, dat tot nu toe nog geen enkele gastouder de hogere vergoeding heeft opgeëist van de bureaus. „Hoewel de meeste gastouders het niet om "het geld doen, verwacht ik wel dat ze het hogere loon uiteindelijk gaan op eisen. Ze moeten dan een ar beidsovereenkomst krijgen," zegt Kraus. Over de vergoeding van 4,50 gul den worden geen premies be taald. „Er wordt geen loonbelas ting geheven. Er moet wel inkom stenbelasting over worden be taald, behalve als een gastouder daarmee per jaar onder een be paald bedrag blijft. Bij een minimumloon komen gastouders mogelijk wel boven die belastingvrije grens en zullen er wellicht afhaken," aldus Kraus. In Nederland worden via 200 gastouderbureaus ruim 13.000 kinderen opgevangen. Dat is 8 procent van de totale kinderop vang. Den Haag (anp) - Aan de technolease-constructie, de fiscale steunoperatie voor Philips en Fokker, lagen geen algemene cri teria ten grondslag, waaraan de belastingdienst de constructie kon toetsen. Dat blijkt uit interne documenten van de fiscus uit 1994. De gegevens uit die 'aanschrij vingen' zijn in strijd met uitlatin gen van oud-minister Andriessen van Economische Zaken, de grote man achter deze belastingcon structie. Die zei enige tijd gele den in een uitzending van het tv- programma Buitenhof, dat die criteria wel op papier stonden en algemeen bekend waren bij de belastingdienst. De technolease was in zijn ogen een algemene maatregel, waarvan elk industri eel bedrijf gebruik kon maken. Volgens de Algemene Rekenka mer was er wel degelijk sprake van staatssteun. „De Rekenka mer heeft vastgesteld dat van een reguliere toepassing van de be lastingwetgeving geen sprake was," concludeerde de Rekenka mer in oktober vorig jaar in een rapport dat fel werd aangevoch ten door het kabinet. De kwestie is van belang, omdat Brussel momenteel onderzoekt of er destijds sprake was van regu liere belastingtoepassing of van ongeoorloofde staatssteun. Euro pees commissaris Van Miert (me dedinging) heeft al laten weten van het laatste uit te gaan, omdat de technolease in zijn ogen exclu sief werd toegepast voor Philips en Fokker. De Europese regels stellen als voorwaarde, dat fiscale steun toegankelijk moet zijn voor alle bedrijven. Daarvoor is het nood zakelijk dat er criteria op papier staan, waaraan de fiscus toege paste constructies kan toetsen. Uit de stukken van de belasting dienst blijkt, dat die er in in au gustus in ieder geval nog niet wa ren. Op dat moment waren de technoleasecontructies voor Phi lips en Fokker al een feit. Bij technolease gaat het om de verkoop van technische kennis van een bedrijf aan een bank om die vervolgens van dezelfde bank terug te huren. De bank kan de investering in mindering brengen op de winst en behaalt zo een be lastingvoordeel. Over de con structie tussen de Rabobank enerzijds en Philips en Fokker anderzijds ontstond enige tijd ge leden onrust in de Tweede Ka mer. De technolease zou de schatkist veel meer kosten dan het toenmalige kabinet de Kamer voorspiegelde. cvo"T övr\h Den Haag (anp) - Veel sollicitanten hebben het gevoel te zijn afgewezen, omdat zij door de beoogde werkgever te oud werden bevonden. Dit blijkt uit gesprekken van medewerkers van So ciale Zaken en Werkgelegenheid met mensen, die vervelende ervaringen met solliciteren hebben gehad. Van 18 januari tot nu hebben 2966 mensen een speciale klach tenlijn van dit ministerie gebeld. Van hen klaagde 34 procent over leeftijdsdiscriminatie. De woord- Zeist - De verzorgingshuizen verwachten dat het verloop in hun Melkert-banen erg hoog zal zijn. Zelfs voor eenvoudige functies komt het salaris al snel uit boven de maximum grens van 120 procent van het wettelijk minimum loon, aldus de WoonZorg Federatie (WZF). In 1995 zijn 1000 mensen met een Melkert-baan aan het werk ge gaan in een verzorgingshuis. Van de 600 banen die eind 1996 be schikbaar kwamen, hebben de verzorgingshuizen in korte tijd voor meer dan de helft kandidaten gevonden. Zij kunnen aan de slag in de keuken, de groenvoorziening en de technische dienst. Ook is de bewakingsdienst populair. Het schijnbaar gunstige beeld be driegt echter, aldus G. Werdmül- ler von Elgg, hoofd van het Bu reau Arbeidszaken van de WZF. Mensen met een Melkert-baan hebben recht op het salaris in de CAO voor verzorgingshuizen. Dat betekent in veel gevallen, dat zij snel meer gaan verdienen dan de overheid toestaat. En dat leidt er toe, dat de subsidie voor de Mel kert-baan vervalt. Volgens Werdmüller is het gevolg, dat veel aanstellingen maar kort kunnen duren. Hij denkt dat zeker de helft van de mensen die in 1995 een Melkert-baan hebben gekregen, binnenkort te duur wordt. De WZF vindt daarom dat het maxi mum salaris voor zo'n baan om hoog moet. „Op deze manier kun je de mensen geen perspectief bie den," aldus Werdmüller. voerder van het ministerie heeft dit gisteren gezegd. Andere veelgehoorde klachten gaan over werkgevers, die na de sollicitatie niets meer van zich lieten horen (23,4 procent). Ook blijken werkgevers hun beloften niet na te komen, zoals bijvoor beeld de afspraak terug te bellen. Van de klagers ervoer 13,5 pro cent zo'n behandeling. Van de klachten ging 10,8 procent over werkgevers, die onduidelijke informatie over de baan verstrek ten en 7,1 procent over werkge vers, die mensen wegens hun han dicap zouden hebben afgewezen. Het ministerie belegt dit jaar nog een conferentie, waarop met werknemers en werkgevers over dit probleem zal worden gespro ken. Gekeken wordt of werkge vers zich houden aan de afspra ken over sollicitatieprocedures zoals zij eerder in de Stichting van de Arbeid zijn overeengeko men. Het ministerie begon de speciale klachtenlijn, omdat was gebleken dat er veel leed heerst onder solli citanten. Vrouwelijke sollicitan ten krijgen bijvoorbeeld de vraag of ze van plan zijn zwanger te worden. Over anderen worden - achter hun rug om - bij de huidi ge werkgever inlichtingen inge wonnen en veel gehandicapten zeggen door hun gebrek niet meer aan de bak te komen. Het Meldpunt Sollicitatieklach ten opende zijn vier lijnen op 18 januari. Het bleek een succes, want op de eerste dag kwamen er al iets meer dan driehonderd klachten binnen. Hoewel het mi nisterie weinig meer aan hun si tuatie kan veranderen, blijken de meeste bellers toch blij eindelijk een instantie te hebben gevonden waar ze hun verhaal kwijtkun- nen. De actie sluit op 15 maart. Tot die datum kunnen mensen nog ano niem en gratis terecht met hun grieven op nummer 06-0223285. Het ministerie zal aan de hand van de gegevens een analyse ma ken. Vandaag gaat in de Amsterdamse RAI Nederlands grootste watersporttentoonstelling, de His wa, van start. Tijdens deze tentoonstelling vinden er in de RAI-haven de hele week reddingsde monstraties en zeilwedstrijden plaats. Gistern er werd volop geoefend, onder meer door de ko ninklijke marine die met een Lynx-helicopter enkele technieken demonstreerde om waterspor ters te redden. FOTOWFA Den Haag (anp) - De overheid moet meer geld beschikbaar stellen voor de tweedegraads lerarenopleidingen. Ook moet zij de opleidingen niet steeds nieuwe veranderingen opleg gen. Dat zijn de belangrijkste aanbevelingen van de visita tiecommissie die de kwaliteit van de 254 opleidingen op tien hogescholen heeft beoordeeld. Zij leiden docenten op voor de onderbouw van het voortgezet onderwijs. Voorzitter van de commissie was N. Ginjaar-Maas, oud-staatssecretaris van Onder wijs. Zij heeft het rapport giste ren aangeboden aan voorzitter A. van der Hek van de HBO-Raad. De opleidingen kampen met nog al wat problemen. Veel studenten vallen al in het eerste jaar uit, de doorzetters hebben een laag stu dietempo. Het lukt de hogescho len slecht om de onderwijspro gramma's te vernieuwen en er is te weinig aandacht voor het aan leren van didactische vaardighe den. Ook de stages zorgen voor de nodige hoofdbrekens. Anderzijds constateert de com missie dat er een rijk potentieel aan gemotiveerde docenten is, die met grote inzet aan het werk zijn. Een bemoedigende situatie voor verbetering, maar dan moet de overheid wel meewerken. Er is de laatste jaren onder meer veel be zuinigd. Er moet meer geld komen zodat de opleidingen nieuwe, vooral jonge, docenten kunnen aanne men. De werkdruk is nu hoog en de docenten oud. Dat is slecht voor het onderwijs. Verder pleit de commissie er voor, dat de op leidingen genoeg tijd krijgen om vernieuwingen door te voeren, voordat de overheid weer nieuwe veranderingen lanceert. Overi gens blijven vernieuwingen nu vaak steken. Dat komt volgens de commissie onder andere, omdat niet duidelijk is waaraan afge studeerde leraren moeten vol doen. Minister Ritzen (Onder wijs) en de scholen moeten deze eisen opstellen, vindt de commis sie. Een andere aanbeveling is dat de opleidingen meer tijd moeten in ruimen voor stages. Deze moeten beter worden verspreid over het studieprogramma. De HBO-Raad heeft veel waarde ring voor het visitatierapport. De raad vertrouwt er op dat de kwa liteit van de opleidingen snel zal verbeteren. Sinds vorig jaar april is daar een procesmanagement voor ingesteld, een commissie die afspraken uitwerkt om de oplei dingen weer op niveau te bren gen. Rijswijk (anp) - De oorlog tegen drugs is krankzinnig. Het is een zelfvernietigend proces, dat de georganiseerde misdaad in de kaart speelt, de rechtsorde aantast en grote schade oplevert voor de volksge zondheid. Dat tegendraadse geluid in de discussie over het drugsbeleid wil de onlangs opgerichte Stichting Drugsbeleid laten horen. De lande lijke stichting streeft naar legalisering. „Daar verstaan we niet onder, dat drugs in de super markt te koop moeten zijn, maar dat de over heid regulerend optreedt en de drugshandel uit de greep van de misdaad haalt," aldus voorzitter M. Dufour. Hij is directeur van Ecostad BV, projectontwikkelaars voor de woningbouw. In het bestuur van de stichting zitten ook de 'paarse' politici C. Meijer-Lubbers die WD- fractievoorzitter is in Deventer, en E. Gutte ling, PvdA-fractievoorzitter in Apeldoorn. De stichting kent ook een Raad van Advies waar in een aantal prominenten zitten, zoals Eer- ste-Kamerlid J. Glastra van Loon (D66), oud ambassadeur in Duitsland J. van der Tas en oud-advocaat-generaal bij de Hoge Raad J. Leijten. De stichting wil de komende tijd van zich la ten horen via publicaties en conferenties. „We willen vooral een platform zijn voor tegen draadse ideeën," aldus Dufour. Dat is volgens te meer nodig, omdat het drugsbeleid van het kabinet steeds repressiever wordt. „En dat is een heilloze weg." De stichting is volgens de voorzitter in feite de bundeling van twee initiatieven: van een onafhankelijke werkgroep die in 1994 het rapport 'Drugsbeheersing door legalisering' uitbracht en van lokale politici van PvdA, WD, D66 en GroenLinks die vorig jaar in een petitie aan de Tweede Kamer pleitten voor een gereguleerde aanvoer van softdrugs naar de koffieshops. Bij het eerste initiatief was Dufour betrokken. Van onze Haagse redactie Den Haag - Minister Borst (Volksgezondheid) komt nog dit voorjaar met een wet die het klonen van mensen ver biedt. Nu al geldt er een moratorium (stop) op dit soort experimenten. Borst baseert zich daarbij op een eerder advies van de Gezond heidsraad, die het klonen van mensen onethisch acht. De geboorte van het Schotse schaap Dolly, het eerste uit een volwassen beest gekloonde zoog dier ter wereld, heeft een discus sie over het kopiëren van mensen doen oplaaien. Volgens een woordvoerder van Borst wordt het absolute verbod opgenomen in een wet die onder andere ook experimenten met menselijke embryo's aan regels moet binden. Eerder deze week vroeg de Twee de Kamer om een standpunt van het kabinet over de vraag hoe ver experimenten met het klonen van dieren mogen gaan. Den Haag (anp) - De invoe ring van de WW-uitkering voor ambtenaren wordt met één jaar uitgesteld tot 1 ja nuari 1999. Zo krijgt uitke ringsinstantie Uszo de tijd om orde op zaken te stellen. Hiertoe heeft het kabinet gisteren besloten. Minister Dijkstal (Bin nenlandse Zaken) had het uitstel bepleit. Gezien de omvangrijke organisa torische problemen bij Uszo vond Dijkstal het onverantwoord om de nieuwe uitkering inl998 in te voeren. Mogelijk start de ambte- naren-WW nog later dan begin 1999. Uszo is ontstaan uit een fusie van uitkeringsinstanties van onder wijzers, militairen en overige ambtenaren. De fusie ging ge paard met de nodige problemen. Duizenden dossiers blijken niet te kloppen, waardoor mensen te laat of geen uitkering ontvangen. Volgens Uszo duren de proble men nog zeker tot de zomer. Af gelopen jaar bevatten 35.000 dos siers onjuistheden. Nu wordt nog naar 10.000 dossiers gekeken. Uszo kampt onder meer met au tomatiseringsproblemen. In no vember werd bekend dat de uit keringsinstantie er ernstig reke ning mee houdt dat nieuwe ge vallen vanaf 1 januari 1998 hand matig moeten worden verwerkt. De Tweede Kamer dringt reeds geruime tijd aan op maatregelen. Minister Ritzen heeft zich ook meerdere malen kritisch uitgela ten. (ADVERTENTIE) 'VERZIN EEN LIST, Tom Poes' moet heer Bolkestein hebben gedacht op het moment dat de discussie over de uitbreiding van de Navo met de Midden- en Oost-Europese landen te riskante vormen begon aan te ne men. Na afloop van het eerste Kamerdebat is een situatie ontstaan, die WD- minister Voorhoeve van Defensie lijkt te gaan beschadigen. Hij is - met het hele kabinet - voorstander van uitbreiding, terwijl Bolkestein er af wijzend tegenover staat. Dat zint minister-president Kok allerminst. Hij eist absolute duidelijkheid van Bolkestein. Dat nu gaat Bolkestein net iets te ver. In het kader van het door hem gepropageerde dualisme wil hij op vele terreinen discussies losweken. Maar voor een zaak die al beslist is (de Amerikanen zijn vastbesloten de uitbreiding door te drukken), offert hij geen eigen minister op en wil hij evemin de regering naar huis sturen. Hij huldigt immers het princi pe dat dit kabinet tot de laatste dag de rit moet uitzitten. Het is niet toevallig dat Bolkestein in de afgelopen dagen de Navo- kwestie zoveel mogelijk heeft laten rusten, terwijl de VVD op andere thema's de confrontatie met het kabinet wél heeft gezocht. Bolkestein vindt bijvoorbeeld dat deze regering een beslissing moet nemen over de uitbreiding van Schiphol, ondanks dat hij van zijn partijgenote mi nister Jorritsma (Verkeer en Waterstaat) heeft begrepen, dat de tijd daarvoor te kort is. Ook de dreiging met een kabinetscrisis over de EMU moet als een aflei dingsmanoeuvre worden gezien. Over de toelatingscriteria voor de Economische en Monetaire Unie bestaat tussen de WD en het kabinet geen enkel verschil van mening. Minister Zalm van Financiën, minister Wijers van Economische Zaken en premier Kok zijn net als de WD van mening, dat niet van de criteria mag worden afgeweken. Kortom, de WD heeft het over een niet bestaande kwestie. Tussen het produceren van de ketelmuziek door heeft de WD de Na- vo-kwestie intern uitvoerig besproken. Vice-premier en minister van Binnenlandse Zaken Dijkstal heeft laten doorschemeren dat in eigen gelederen de plooien zijn gladgestreken. Het verschil van opvatting tussen Bolkestein en Voorhoeve wordt zo klein mogelijk gemaakt Voorhoeve kan blijkbaar leven met het licht afwijkend standpunt van de WD-fractie die zegt het volste vertrouwen in de minister van De fensie te houden. Een oplossing, bedoeld om Bolkestein zo weinig mogelijk gezichtsver lies te laten lijden. Hem wordt immers steeds vaker nagedragen dat hij zijn stevigste standpunten vooral buiten Den Haag verkondigt. In de Tweede Kamer speelt hij de zelf gecreëerde conflicten zelden hoog op, Ditmaal houdt hij vast aan zijn Navo-visie, maar de gekunstelde wijze waarop hem een uitweg wordt geboden, maakt er zijn geloofwaardig heid in deze zaak er niet groter op. Dubbele moord in Casteren Alkmaar/Casteren - De politie in Alkmaar tast nog in het duister over het motief van een dubbele moord in die plaats, die gepleegd is door een 23-jarige man uit Casteren. De twee slachtoffers van de moord, vrouwen van 75 en 43 jaar oud, zijn een oma en een tante van de dader. De twee vrouwen wonen samen in de flat, waar verder niemand woont. De man uit Casteren belde donder dagmorgen om zes uur vanuit de flat zelf de politie, die er de twee lichamen aantrof en de man die zei beide vrouwen om het leven gebracht te hebben. De verdachte is overigens nooit eerder met de politie in aanraking geweest. Wel zou hij eerder psychische pro blemen hebben gehad. Burger kan meepraten over luchtvaart Den Haag - Elke gewone burger die een opvatting heeft over het al dan niet toelaten van extra luchtvaart in ons land, kan de ko mende vier maanden zijn of haar ei kwijt. Daartoe stelt de over heid-onder meer publigksfolderp, nieuwsbrieven, een Postbus-51- Infolijn (08-008051) en een Internet-site (per 1 maart) ter be schikking. Al naar gelang de belangstelling zullen ook andere in- spreekvormen worden overwogen. Dat bleek gisteren uit overleg dat het kabinet heeft gevoerd over de woensdag verschenen nota over de groei van de luchtvaart. Pronk wil actiever beleid Van Mierlo Den Haag - Minister Pronk (Ontwikkelingssamenwerking) vindt dat minister Van Mierlo (Buitenlandse Zaken) als voorzitter van de Europese Unie zich meer moet inzetten voor de crisis in Cen- traal-Afrika. Pronk is teleurgesteld dat hij van de Europese Raad van ministers maandag geen toestemming kreeg om als hoofd van een zware EU-delegatie het gebied te bezoeken. Aparte wet gebruik lichaamsmateriaal Den Haag - Er komt een aparte wet voor het gebruik van lichaamsmateriaal, zoals bloed of weefsel. Daarin komt te staan dat, als het materiaal herleidbaar is tot een persoon, deze toe stemming dient te geven voor het gebruik. Dat gebruik mag slechts niet-commercieel zijn. Dat heeft het kabinet gisteren be sloten. De wet betreft lichaamsmateriaal dat overblijft bij dia gnostisch en therapeutisch medisch handelen, en bij medisch on derzoek. Akkoord bonden - directie Avebe Veendam - De directie van het aardappelzetmeelbedrijf Avebe en de vakbonden hebben gisteravond een akkoord bereikt over de voorgenomen reorganisatie bij het concern. De directie garan deert de werkgelegenheid van het vaste personeel voor twee jaar.Directie en bonden hebben ook overeenstemming bereikt over een nieuwe CAO met een looptijd van twee jaar. Per 1 maart van dit jaar krijgen de werknemers een loonsverhoging van 2,75 procent. Per 1 maart 1998 stijgt het loon met nog eens 2,75 pro cent. De partijen zaten sinds gistermorgen om acht uur om de ta fel. Het personeel van de Avebe-fabriek in Veendam legde don derdagochtend het werk neer. Eerder deze week ging het perso neel bij de andere fabrieken al in staking. De vakbonden eisten een werkgelegenheidsgarantie, die de directie weigerde te Igeven. Bij Avebe werken 17Ó0 mensen. (ADVERTENTIE) Het beste blad voor doe-het-zelvers (ook voor beginners) is nu overal te koop! Nairobi/Tripoli/Parijs (rtr/a Zaïrese rebellen hebben hun naar het Westen voortgezet verovering van de strategist Kindu aan de Zaïre-rivier. Ze dreigen nu het vluchtelinj Tingi Tingi, waar ongeveer hoi ventigduizend Rwandezen en 1 zen zitten, in te nemen. Over ee belegt de Organisatie voor Ai Eenheid (OAE) een top in Tog crisis in Centraal-Afrika te besj Een medewerker van de Veren ties zei dat tweeduizend Zaïrese Door Bob van Huët Londen - Conservatieve kieze hebben de Britse regering h; dan al was verwacht. Labour won de deelverkiezinge in de gegoede voorstad van Li verpool met 53 procent van d stemmen. Een achterstand va ruim achtduizend stemmen bij d laatste verkiezingen werd daai mee omgezet in een bijna even grote voorsprong. Het zetelver lies betekent dat premier Majo zijn ambtstermijn zal afsluite met een minderheidsregering. De klap in Wirral South was in gecalculeerd door Conservatiev strategen, maar kwam toch ver harder aan dan voorzien. He klassieke argument van de verlie zer, namelijk dat deelverkiezin gen niet echt representatief ziji vanwege de traditioneel lage op komst, ging ditmaal niet op. Wirral-Zuid werd een ongebrui kelijk hoge opkomst geregis treerd (73 procent). De Conservatieve partij-voorzit ter Brian Mawhinney kon noj slechts hoop putten uit het fei dat veel Conservatieve kiezers hem aan hun voordeur haddei gezegd dat ze ditmaal vooral hui protest kenbaar wilden maken Maar als het erop aankwam, 'bi de echte verkiezingen', zouden dt meesten in Wirral wel weer hui Tory-instinct volgen, aldus Maw hinney. „De kiezers in Wirral staan ach ter negen van de tien Conserva tieve beleidspunten. Maar hebben deze deelverkiezing ge bruikt om de regering te straffer voor dat tiende punt," meendf hij. Onderzoek van opinie-peilers en een steekproef van de BBC spraken dat optimisme gisteren tegen. Veel van de gedesillusio neerde Tories benadrukten bi; navraag dat ze niet de regen er storm hadden getrotseerd on over een paar weken anders tt (ADVE Klijn Keukens, Thomos Edisonweg 4, Bedrijvenpark Door Wierd Duk Moskou - De Russische pres dent Boris Jeltsin (66) hee gisteren opnieuw scherp ui gehaald naar zijn regering. I een korte radiotoespraak b( kritiseerde Jeltsin de 'slecht begroting' voor 1997. -Ik heb zojuist de begroting 01 dertekend en ik vertel u eerli; dat het geen gemakkelijke bi slissing was," zei Jeltsin. Vo gens de president, die lijkt te zi; hersteld van een zware longon steking, was de begroting slecl voorbereid en staan er tal vs onrealistische artikelen in. Ma; terugsturen was geen opti -Dan zou de politieke situatie het land naar de grenzen van c bitterheid zijn geduwd," aldi Jeltsin. Be Russische president kondij

de Stem | 1997 | | pagina 4