Knappe revanche Ritsma Gerald Vanenburg naar FC Utrecht Petrovic en Sanchez spelen Feyenoord - PSV definitief om half drie Timmer bij wereldtop Oremans start tegen Fernandez UITSLAGEN standen DE STEM SPORT B5 F J* ADO Den Haag twijfelt nog over aanbieding sportnieuws KORT i i i i ZATERDAG 1 MAART 1997 Van onze verslaggever Botterdam - De wedstrijd tussen Feyenoord en PSV in de Rotterdamse Kuip begint zondag 9 maart uit veilig heidsoverwegingen definitief O0 half drie. In eerste instan tie stond het duel geprogram meerd voor zes uur. Gevolg van de verplaatsing is dat de toppen niet rechtstreeks op televisie mag verschijnen. Supporters van PSV die geen kaartje hebben bemachtigd, zul- len de wedstrijd waarschijnlijk toch live kunnen volgen. De Eindhovense club wil het duel rechtstreeks uitzenden in het Philips Stadion. Dat zal dan ge beuren op televisietoestellen op de tweede verdieping van het stadion. De NOS is bereid voor de technische faciliteiten te zor gen, Feyenoord juicht het plan toe. De KNVB moet het licht nog op groen zetten en geeft maan dag uitsluitsel. Burgemeester Peper van Rotter dam liet Feyenoord en de KNVB gisteren per brief weten niet ak koord te gaan met het tijdstip van zes uur. Donderdag advi seerde korpschef Brinkman al om de wedstrijd te vervroegen. Peper vreest dat eventuele rellen moeilijk zijn te bestrijden wan neer de wedstrijd in het donker zal eindigen. Ter wille van de rechtstreeks tv-uitzending voel de de KNVB weinig voor ver plaatsing. Gisteren ging de bond echter overstag. In zijn brief somde Peper vijf voorbeelden op van wangedrag van de PSV-aanhang tijdens het afgelopen jaar. De harde kern van de club gaat steeds vaker al lang voor de uitwedstrijden op stap. Door het duel te vervroe gen, hebben de fans minder tijd om eerst rellen te trappen, zo re deneert Peper. Het bestuur van PSV zelf pro beert het vandalisme te beteuge len door het opleggen van sta dionverboden. „Daarvan zijn er dit seizoen alle enkele tientallen uitgedeeld," aldus algemeen ma nager Peter Westelaken. Tijdens de laatste uitwedstrijd van PSV, op zondag 16 februari bij Vites se, verrichtte de Arnhemse poli tie zeven arrestaties onder de Eindhovense aanhang. Alle ze ven personen kregen een sta dionverbod opgelegd. Vitesse en PSV hebben overigens besloten te proberen de schade die de Eindhovense supporters in Arn hem aanrichtten op de vandalen te verhalen. Peper tenslotte vreesde door het oorspronkelijke aanvangstijd- stip ook problemen met een deel van de aanhang van Ajax. De Amsterdamse club speelt tegen FC Utrecht om 14.30 uur en Ajax-hooligans zouden na af loop alle tijd hebben om in Rot terdam de confrontatie te zoeken met PSV- en Feyenoord-aan- hangers. Inzeil (anp) - Rintje Ritsma werd na het verspelen van zijn Europese- en wereldtitel allround door menigeen af geschreven. Het irriteerde de Friese schaatser, meer dan hij erkennen wilde. Gisteren nam Ritsma zijn revanche. Met een prachtige rit over 5000 meter in Inzeil, de 6.45,70 betekende een officieus wereldrecord voor buitenbanen. Het was genoeg voor zijn winst in het wereldbekerklassement, ge noeg voor 15.000 dollar, genoeg voor plaatsing voor de WK afstan den, maar vooral genoeg voor een vette glimlach naar zijn criticas ters. „Ik heb de mensen, die niet meer in mij geloofden, laten zien dat ik nog steeds een goede schaatser ben," zei Ritsma. „Rin tje reed fantastisch," zei Ids Post- ma, eerder dit voorjaar zijn opvol ger bij het EK in Heerenveen en het WK in Nagano. „Je bent Rin tje nooit kwijt," zei Gianni Rom- me, die in de stand om de wereld beker 5000/10.000 meter van de eerste naar de tweede plaats zak te. Ritsma en Romme reden voor het eerst een echte wedstrijd op de klapschaats. Hun onderlinge race was een genot voor het oog van het vooral Nederlandse publiek, maar een martelgang voor de betrokken rijders. Want de mogelijkheden en onmogelijkheden van het nieuwe materiaal zijn nog geen van beide partijen geheel duidelijk. „Zo raar," zei Romme na zijn race, die hij als een waanzinnige begon, maar waarin het hem de laatste rondjes zwart voor ogen zag. „Je zit dan in een bepaald ritme en komt daar niet meer uit." Ritsma begon voorzichtiger, testte zijn klapschaatsen uit, vond de gewenste cadans en reed naar meervoudige glorie. „Het is heel moeilijk de snelheid van de klap schaats in te schatten," aldus de wereldbeker- winnaar. „Ik begon met rondjes 32,8, dat was schrik ken. Dus ging ik wat experimen teren, een beetje pielen." De ron detijden zakten naar31,7. „Mag ik nu blijven als coach?," zei Wopke de Vegt, die na de mislukte al lround-toernooien ook zijn positie onder vuur wist liggen. Voor Ritsma was de laatste dag van februari 1997 een hele belang rijke. Bij een mislukking was zijn seizoen over geweest. Nu zal hij samen met Gianni Romme als top- twee van het eindklassement ze ker de 5000 meter bij de WK af standen in Warschau rijden. Over de derde plaats bestaat nog onze kerheid. Ids Postma, die juist op deze afstand het vorige seizoen in Hamar de eerste wereldkampioen afstand in de geschiedenis van de internationale schaatsunie (ISU) werd, is één van twee kandidaten. De ander is Bob de Jong, derde in bet eindklassement. Hij was giste ren bijna 2 'A seconde minder snel dan Postma, die door ziektes een aantal wedstrijd miste en tiende werd in het klassement. «We moeten er maar om gaan kaarten", zei De Jong, die weet dat de keuze bij de commissie kernploegen ligt. Die instantie van de KNSB wil dit weekeinde de 1500 meter afwachten, de lie velingsafstand van Postma, die met zo nodig vijf kilometer in warschau hoeft te schaatsen. „Ik wil er wel naar toe, maar mis schien ook wel niet," zo sprak de mdes in raadsels. „Ik wil graag," aldus De Jong. Timmer Marianne Timmer heeft zich bij de wereldtop geschaard. De sprint ster uit Sappemeer eindigde giste ren als tweede op de 500 meter. Een week eerder, in Innsbruck, bad ze tweemaal gezegevierd op de 1000 meter. Dat belooft wat voor volgende week, in Warschau d de wereldkampioenschappen afstanden. Timmer kwam gisteren slechts ne genhonderdste seconde te kort op de Japanse Shimazaki, die de eer ste afstand won. Ze was de enige van het Nederlandse sprintkorps, die goed presteerde. Sandra Zwol le werd tiende, bij de mannen hield medekernploeglid Gerard van Velde alleen de gevallen Ja panner Miyabe achter zich. Zijn keuze voor de klapschaats was nog geen succes. „Maar er is nog tijd genoeg," zei Van Velde. Timmer bewees op het Zuid-Duit se buitenijs, dat ze vooral bij mooi weer goed pleegt te presteren. In Innsbruck kregen de schaatsers in de terminologie van coach Leen Pfrommer "bruine harses', in In zeil werd de zon evenzeer gekoes terd. „Dit is toch lekker, iedereen loopt met een lachend gezicht rond," aldus Timmer, die een dag eerder bij wind en natte sneeuw in de hotelkamer was gebleven. Hoe meer ontspannen, hoe beter en vooral hoe harder Timmer rijdt. „Ik denk dat ik nog lang niet aan de grenzen van mijn kunnen zit," aldus de Groningse, die op een buitenbaan leerde schaatsen. De ijsbanen in Innsbruck, Inzeil en ook Warschau hebben evenmin een dak. „Ik bekijk het per week einde," meende Timmer, die zich zelf geen druk wil opleggen. Net wat Pfrommer wil. „Ze lijkt mis schien heel flegmatiek, maakt soms de indruk dat het haar alle maal niks interesseert. Maar een maal aan de start is het een felle duivel." UITSLAGEN INZELL MANNEN 500 meter: 1. Shimizu (Jap) 36,57, 2. Horii (Jap) 36,76, 3. Klevsjenja (Rus) 37,11, 4. Inoue (Jap) 37,28, 5. Fitzrandolph (VSt) 37,35, 6. Mike Ireland (Can) 37,38, 7. Jaegal (ZKo) 37,47, 8. Ström (Noo) 37,50, 9. Ya- makage 37,56, 10. Patrick Bouchard (Can) 37,60,11. Wothers- poon (Can) 37,80, 12. Yoon-Man Kim (ZKo) 38,11, 13. Sylvain Bouchard (Can) 38,15, 14. Künzel (Dui) 38,38, 15. Van Velde (Ned) 38,40, 16. Yasunori Miyabe (Jap) 1.09,43 (val). Groep B: 1. Sjaksjakbajev (Kaz) 37,36, 2. Wennemars (Ned) 37,58, 3. Bos (Ned) 37,67, 13. Leeuwangh 38,21. Stand WB 500 meter mannen: 1. Horii 375, 2. Shimizu 365, 3. Klevs- jenja 330, 4. Jaegal 285, 5. Inoue 275, 6. Fitzrandolph 230, 15. Van Velde 93, 20. Bos 45, 23. Wenne mars 31. 5000 meter: 1. Ritsma (Ned) 6.45,70 (baanrecord), 2. Romme (Ned) 6,49,44, 3. Postma (Ned) 6.54,80, 4. Dittrich (Dui) 6.55,24, 5. De Jong (Ned) 6.57,21, 6. Storelid (Noo) 6.57,87, 7. Shirahata (Jap) 6.59,51, 8. Sajoetin (Rus) 7.00,58, 9. Tam- burrino (VSt) 7.03,05, 10. Saetre (Noo) 7.03,21, 11. Feigenwinter (Zwi) 7.05,40, 12. Boutiette (VSt) 7.11,17, 13. Taubenrauch (Dui) 7.11,49, 14. Nozaki (Jap) 7.13,76, 15. Krivosjeiev (Rus) 7.19,47. 16. Krasjeninin (Rus) 7.19,60. Groep B: 1. Rykkje (Noo) 6.53,99,2. Tonat (Dui) 6.54,36, 3. Ten Korte- naar (Oos) 6.55,59. Eindstand WB 5000/10.000 meter: 1. Ritsma 195 punten, 2. Romme 185, 3. De Jong 170, 4. Storelid 155, 5. Dittrich en Veldkamp (Bel) 150, 10. Postma 87,16. Rykkje (Noo) 43, 25. Hersman 25, 29. Verheijen 13, 31. Ten Kortenaar (Oos) 8. VROUWEN 500 meter: 1. Shimazaki (Jap) 40,30, 2. Timmer (Ned) 40,39, 3. Okazaki (Jap) 40,43,4. Völker (Dui) 40,61, 5. Auch (Can) 40,69, 6. Xue Ruihong (Chn) 40,70, 7. LeMay- Doan (Can) 40,88, 8. Zjoerova (Rus) 40,90, 9. Schenk (Dui) 41,05, 10. Zwolle (Ned) 41,23, 11. Garbrecht (Dui) 41,27, 12. Jin Hua (Chn) 41,35, 13. Ravilova (Rus) 41,66, 14. Witty (VSt) 41,67, 15. Baier (Dui) 42,17,16. Kusunose (Jap) 42,28. Groep B: 1. Lili Huang (Chn) 41,02, 2. Korolijova (Rus) 41,12, 3. Kotoe- ga (WRu) 41,16, 7. Nuyt 41,60, 8. Oonk 41,62. Stand WB 500 meter vrouwen: 1. Xue Ruihong 375, 2. Schenk 345, 3. Okazaki 330, 4. Zjoerova 264, 5. Shimazaki 247, 6. LeMay-Doan 230, 9. Timmer 192, 23. Zwolle 29, 36. Nuyt 2. Or Gerald Vanenburg (rechts) trainde gisteren voor het eerst mee met de selectie van FC Utrecht en wisselde met John van Loen Ja panse ervaringen uit. fotowfa Utrecht (anp) - Gerald Vanenburg speelt de rest van het seizoen voor FC Utrècht. De 32-jarige oud-internation al, die eind vorig jaar terugkeerde uit Japan, kwam gisteren tot overeenstem ming met het bestuur van de eredivisie club. Vanenburg speelde in zijn loop baan voor Ajax, PSV en de Japanse clubs Yamaha Football en Jubilo Iwata. Voorts heeft de Servische aanwinst Obrado- vic een werkvergunning gekregen. Hij te kende eerder al een contract bij FC Utrecht voor twee en een half jaar. Vanenburg kwam in zijn loopbaan 42 keer uit voor het Nederlands elftal. Daarin maak te hij slechts één doelpunt (tegen Malta). Hij speelde twaalf seizoenen in de eredivisie, eerst voor Ajax en sinds 1986 voor PSV. Met de Eindhovenaren veroverde Vanenburg vijf landstitels en drie KNVB-bekers. Hoogte punt was de winst in het toernooi om de Eu ropacup voor landskampioenen in 1988. In 1989 tekende Vanenburg bij PSV een con tract 'voor het leven'. Daarmee werd toen voorkomen dat AS Roma de middenvelder kocht. Na een paar matige seizoenen besloot Vanenburg in de zomer van 1993 naar de J- League in Japan te verkassen. Hij zei toen al die stap niet als het einde van zijn loopbaan te beschouwen. „Ik ben lichtvoetig en ver wacht dat ik tot mijn 36e, 37e op topniveau kan voetballen," stelde hij. Eind vorig jaar keerde Vanenburg na ruim drie jaar Japan terug in zijn vaderland. Zijn naam werd enkele malen in verband ge bracht met clubs in de eredivisie. „Wij hebben in januari al contact met hem opgenomen," aldus Nol de Ruiter, technisch directeur van FC Utrecht. „Toen was hij er nog niet aan toe. Hij wilde wat rust." „Ik was geblesseerd, wilde eerst fit worden," aldus Vanenburg gisteravond in het Sport journaal. „Ik heb een lange vakantie geno men, ben nu lekker uitgerust." Vorige week waagde Utrecht een nieuwe po ging bij de speler die bij Elinkwijk begon en ooit van het jeugdplan van de FC naar Ajax 'getransfereerd' werd. De Ruiter: „Gerald gaf aan dat hij weer aan de slag wilde." FC Utrecht, dat de laatste vier competititeduels verloor en in degradatiegevaar verkeert, kan hem goed gebruiken. „Maar het is geen noodgreep," vindt De Ruiter. „De club zit behoorlijk in de problemen. We moeten er met z'n allen uit zien te komen," sprak Vanenburg. „Voor mij persoonlijk is het belangrijkste met plezier terug te kijken. Ik hoop in de strijd tegen degradatie iets voor Utrecht te kunnen betekenen," aldus de technicus die gisteren voor het eerst met groep meetrainde. Technisch directeur De Ruiter was wel 'in' voor een langdurig contract. Vanenburg niet. „Gerald wil het tot het einde van het seizoen aankijken. Dan gaan we verder pra ten," aldus De Ruiter. Vanenburg: „Over vier maanden weet ik waar ik sta. Ik heb toch een tijdje niet gevoetbald. Nee, er is geen financiële reden. Wat dat betreft, heb ik geen zorgen. Ik heb het de afgelopen jaren goed gedaan." Haarlem - Miriam Oremans komt voor de Nederlandse vrouwen- tennisploeg in de wedstrijd voor de Federation Cup tegen de Vere nigde Staten het eerst in actie. Zij speelt vanmiddag in Haarlem te gen Mary Joe Fernandez. Aan sluitend treft Brenda Schultz- McCarthy de Amerikaanse Chan- da Rubin. Resultaat loting: vandaag (vanaf 14.00 u): Oremans - Mary Joe Fer nandez, Sehultz-McCarthy - Rubin; zondag (vanaf 12.00 u): Schultz-Mc- Carthy - Fernandez, Oremans - Ru bin, Schultz-McCarthy/Bollegraf - Gigi en Mary Joe Fernandez. Jan Siemerink, klaar voor 'Rotterdam'. foto anp Jan Siemerink is voldoende her steld van een spierblessure om vanaf maandag mee te kunnen doen aan het 24e ABN/Amro toernooi in Rotterdam. De Rijns burger moest vorige week het toernooi in Milaan laten lopen wegens een spierscheurtje in de hamstring van het rechterbeen. Siemerink heeft zich enkele ma len per dag laten behandelen door een fysiotherapeut in Rot terdam. Na onderzoek in het Ziekenhuis Dijkzigt bleek dat medisch ge zien niets het spelen van Sieme rink in het sportpaleis Ahoy' in de weg staat. Hij heeft inmiddels de training hervat. Van onze verslaggevers Eindhoven/Rotterdam - De tuchtcommissie van de KNVB heeft de rode kaarten die Zelj- ko Petrovie en Krzysztof Bo- ciek afgelopen zaterdag kre gen in het duel tussen PSV en AZ omgezet in geel. Beide spe lers blijven daardoor gevrij waard van een schorsing. Petrovic (PSV) en Bociek (AZ) werden door arbiter Hans Reyg- wart tien minuten voor tijd uit het veld gestuurd na een verhit gevecht zonder bal. Op grond van televisiebeelden en persoonlijke verklaringen (van de spelers) be sloot de voetbalbond de straf minder zwaar te maken. „Het was niet echt gewelddadig handelen en in zulke uitzonderlijke geval len kan de rode kaart worden om gezet in een gele," aldus een woordvoerder. Sanchez Feyenoorder Pablo Sanchez heeft beroep aangetekend tegen zijn schorsing voor vier duels. De Ar gentijn vindt de straf, die de tuchtcommissie van de KNVB gi steren uitsprak, te hoog. Hij is het niet eens met de schriftelijke ver klaring van de grensrechter. Daarin maakt de vlaggenist mel ding van een bewuste kopstoot te gen Ajacied Musampa. Volgens Sanchez was er van enige opzet geen sprake. Dat onderschrijft Musampa in zijn rapportage van het voorval. De schorsing van Sanchez is door de beroepszaak voorlopig opgeschort. Hij kreeg afgelopen zondag in de klassieker tegen Ajax de rode kaart van ar biter Luinge, die zelf het incident niet had gezien. De tuchtcommissie van de KNVB legde Feyenoord vrijdag ook drie geldstraffen op wegens wange drag van de aanhang. De Rotter damse club moet in totaal een be drag van 30.000 gulden betalen: 15.000 voor de thuiswedstrijd te gen Roda JC, 10.000 voor de thuiswedstrijd tegen NAC en 5000 voor de uitwedstrijd tegen Heerenveen. Het is nog niet be kend of Feyenoord deze geldboe tes accepteert. Transfers De KNVB heeft geen onregelma tigheden kunnen ontdekken bij de voetbaltransfers van onder an deren Iwan Gabrich (naar Ajax) en Ulrich van Gobbel (van Feye noord naar Galatasaray Istan- boel). Ook in vier andere gevallen werden geen illegale praktijken van makelaars gesignaleerd. Het onderzoek werd door de KNVB ingesteld op verzoek van de wereldvoetbalunie FIFA. De zaken waren aangekaart door de sinds kort erkende internationale bond van voetbalmakelaars (IA- FA). De klacht omvatte naast de overgang van Gabrich en Van Gobbel ook de mislukte transfers van Kanu (van Ajax naar AS Ro ma), ex-Feyenoorder Bobby Petta (van Feyenoord naar Ipswich Town) en een Deens Duo naar Sparta. „Die uitkomst had ik gevreesd. Alleen maar de vraag stellen bij de clubs wat er is gebeurd, leidt tot deze uitkomst," reageerde gi steren de Belg Dirk Degraen na mens de in Luxemburg gevestigde IAFA. Op 25 maart wil Degraen met de FIFA nadere procedure-afspra ken maken. Den Haag (anp) - Het bestuur van eerste divisieclub ADO Den Haag heeft het zakenduo Ed Maas en Paul Schaling ex tra bedenktijd gevraagd. De twee willen tien miljoen gul den in de club investeren als ADO Den Haag een stichting wordt en hadden in eerste in stantie gisteren antwoord willen hebben. Maas is directeur van vast goedfonds VHS, de shirt sponsor van ADO Den Haag. Schaling, tevens voorzitter van onder meer de Stichting Topvolleybal Nederland, is daarvan president-commis saris. Maas en Schaling had den gisteren graag groen licht van ADO-voorzitter John van Ringelenstein gekregen. „We hadden de versterkingen bij wijze van spreken met de tas in de hand al klaar staan. Die hadden zaterdag (vandaag) al kunnen meedoen," aldus Schaling. „Alles was gere geld. Zie dit maar als een ge miste kans." De zakenmannen hadden haast omdat op 7 maart de tranferperiode afloopt. Maas en Schaling denken de tien miljoen gulden op den duur terug te verdienen door de club verder te professiona liseren: verbetering tribunes, aantrekken personeel, ver sterking selectie. Schaling: „Maar in onze berekeningen gaan we wel uit van een ere divisieclub. ADO Den Haag moet dit seizoen gewoon pro moveren. Daarom wilde trai ner Wotte graag versterkin gen hebben. Maar Van Ringe lenstein lijkt alleen eigenaar van de club te willen blijven. Het aanbod blijft nog even staan. Voorlopig voelen we ons echter een afgewezen bruid." Danny Nelissen op sukkeltoer Gent - Het duurt nog drie weken voordat Danny Nelissen terug keert in het wielerpeloton. De 25-jarige Limburger sukkelt sinds de Ronde van Mallorca, begin februari, met een virale infectie. De ex-wereldkampioen der amateurs in 1995 maakt volgens Rabo- ploegleider Theo de Rooy niet eerder dan op 18 maart in de Belgi sche kermiskoers Wanzele zijn comeback. Deze week heeft Nelissen voor het eerst getraind op de rollers. Meer kan hij nog niet opbrengen. De strijdlustige coureur zou normaal gesproken vandaag een van de speerpunten van de Rabo- formatie in de Omloop Het Volk zijn geweest. Vooral als helper van kopman Rolf Sörensen, die in het voorseizoen ook al last van zijn gezondheid heeft gehad. De Deen staat vandaag in Gent ech ter wel aan de start van de 52e editie van de opening van het West- Europees wielerseizoen. Jalabert en Pantani sterk Castellon - In de koninginnenrit van de Ronde van Valencia, met twee beklimmingen van de tweede en één van de eerste categorie, bleek gisteren de kracht van Laurent Jalabert en Marco Pantani en de onmacht van Tour-winnaar Bjarne Riis. De Nederlanders deden met Patrick Jonker, Michael Boogerd, Erik Breukink en Bart Voskamp redelijk mee. Ofschoon ze ontbraken in het kop- groepje van zes renners dat met een voorsprong van zeven secon den op het peloton de finish bereikten. De Italiaan Rodolfo Massi won de sprint, voor ploeggenoot Pascal Chanteur. Maar de Fransman nam wel de leiding over van Erik Zabel. De Duitser eindigde op 5.51 van de dagwinnaar. Riis deed het op zijn dooie akkertje en kwam, in gezelschap van onder meer Moerenhout, op 13.45 binnen. Luppes en Van Hees- wijk van de Rabobankploeg gaven onderweg op. Vierde etappe, Alcasser - Castellon: 1. Massi (Ita) 177 km in 4.22.44, 2. Chanteur (Fra), 3. Petito (Ita), 4. Moreau (Fra), 5. Dominguez (Spa), 6. De Las Cuevas (Fra), 7. Fagnini (Ita) 0.07, 8. M. Zberg (Zwi), 9. Ekimov (Rus), 10. Salmon (Fra), 31. Jonker, 68. Boogerd 1.44, 77. Breukink, 79. Voskamp, 123. Boven 11.50, 147. Riis (Den) 13.45, 151. Moerenhout. Op gave: Luppes, Van Heeswijk. Stand: 1. Chanteur 17.58.58, 2. Moreau, 3. De Las Cuevas, 4. Dominguez, 5. Petito, 6. Massi, 7. M. Zberg 0.07, 8. Ekimov, 9. Jaiabert (Fra), 10. Fon- driest (Ita), 32. Jonker 1.12, 47. Boogerd 1.44, 55. Breukink, 80. Voskamp 19.45, 124. Boven 29.51, 148. Riis 32.51, 149. Moerenhout 32.51. Franse 'matchwinner' voor de rechter Parijs - Patrice Loko moet voor de rechter verschijnen. De aan valler van Paris SG, woensdag maker van het winnende doelpunt in de interland van Frankrijk tegen Oranje (2-1), moet zich ver antwoorden voor zijn gewelddadige gedrag van 21 maanden gele den. De 27-jarige Loko misdroeg zich op 20 juli 1995 bij een Parijse discotheek. Hij vernielde op de parkeerplaats enkele auto's. De aanvaller, die destijds in een voor hem pijnlijke scheiding was verwikkeld, verwondde zich en moest in het ziekenhuis worden geholpen. Daar gedroeg de voetballer zich agressief jegens het personeel. Voor een opgeroepen politieagente voerde hij een strip tease op. Loko is na het incident psychisch behandeld. Het duurde lang voordat hij weer op niveau voetbalde. Remmelink voldoet aan eis voor Nagano Olang - Thedo Remmelink heeft gisteren in de Italiaanse plaats Olang een reuzenslalom voor de wereldbeker snowboarden ge wonnen. De Zelhemmer, die in de winter voornamelijk verblijft in de Oostenrijkse plaats Kaprun, heeft daarmee voldaan aan de eis van NOCNSF voor uitzending naar de Olympische Winterspelen van 1998 in de Japanse stad Nagano. De nationale sportkoepel verlangde voor afvaardiging naar de Winterspelen twee keer een plaats bij de eerste vijftien van een wereldbekerwedstrijd. Remmelink werd eind december 'in Sun Peaks vierde. De Achterhoeker was toen pas hersteld van een rug blessure. Olang. Werelbeker snowboarden, reuzenslalom. Mannen: 1. Remmelink (Ned) 1.47,04, 2. Cosnier (Fra) 1.47,11, 3. Pech- hacker (Oos) 1.47,48, 4. Jacoby (VSt) 1.47,63, 5. Kaltschütz (Oos) 1.48,12, 6. Berney (VSt) 1.48,54, 49. Germann (Ned) 1.00,95 over de eerste run. Vrouwen: 1. Ruby (Fra) 1.55,74, 2. Parini (ita) 1.55,77, 3. Zedlacher (Oos) 1.56,61, 4. Pichler (Oos) 1.56,72, 5. Van Ert (VSt) 1.57,32, 6. Trettel (Ita) 1.58,72, 14. Sauerbrij (Ned) 2.02,23, 19. Boerma (Ned) 1.04,08 over de eerste run. Antwerpen vijfde Belgische EK-stad Eindhoven - Euro 2000, de organisatie van het EK voetbal in Ne derland en België, heeft de UEFA gevraagd Antwerpen als negen de EK-stad te accepteren. De accommodatie van Antwerp FC, de Bosuil, wordt volledig vernieuwd. Euro 2000 had tot dusver voor acht speelsteden gekozen, vier in Nederland (Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven en Arnhem) en vier in België (Brussel, Charleroi, Luik en Brugge). 'Zaak Ooms' naar rechter-commissaris Breda - De behandeling van de ontuchtzaak waarin de voormalig judoleraar Peter Ooms als verdachte wordt aangemerkt, zal wor den terugverwezen naar de rechter-commissaris. Persofficier van justitie in Breda mr. W. Koops zegt dat op verzoek van de verde diging een aantal getuigen zal worden gehoord. „De zaak wordt wel uitgeroepen, maar zal op de geplande datum in maart niet worden behandeld," aldus de officier. In deze ontuchtzaak hebben drie voormalig pupillen van de judo- coach aangifte van seksuele intimiteit gedaan. De ex-wereldkam pioenen Monique van der Lee en Irene de Kok beschuldigden hun leraar/coach als eersten. Na hun aangifte besloot ook judoka Ani ta Staps naar de politie te stappen. De Judobond Nederland heeft Ooms op grond van de beschuldigingen verboden verder les te ge ven. GOLF Dubai. Desert Classic. Europe se Tour. Stand na tweede ronde: 1. Hos pital (Spa) 134 slagen, 2. Lan ger (Dui), Woosnam (GBr) 136, 4. Montgomerie (GBr), Burns (GBr) 137, 6. Harrington (GBr), Green (Aus) 138, 57. o.a. Muntz 145. Pacific Palisades. Nissan Open, 2,5 miljoen gulden. Stand na de eerste ronde: 1. Stewart (VSt), Hoch (VSt) 65 slagen, 3. Goydos (VSt), Faldo (GBr) 66, 5. Pooley (VSt), O'Me- ara (VSt), Funk (VSt), Watson (VStj, Lickliter (VSt), Purtzer (VSt) 67. TENNIS SKIËN Hakuba. Wereldbeker afdaling. Vrouwen: 1. Zelenskaja (Rus) 1.35,59, 2. Lindh (VSt) 1.36,01, 3. Montillet (Fra) 1.36,03, 4. Wi- berg (Zwe) 1.36,09, 5. Seizinger (Dui) 1.36,31, 6. Zurbriggen (Zwi) 1.36,36, 7. Götschl (Oos) 1.36,56, 8. Masnada (Fra) 1.36,69, 9. Kostner (Ita)1.36,80, 10. Meissnitzer (Oos) 1.36,92. Stand: 1. Wiberg 1475 punten, 2. Seizinger 990, 3. Gerg (Dui) 834. Stand WB algemeen: 1. Zur briggen 389, 2. Götschl 343, 3. Zelenskaja 323. Trondheim. WK noordse num mers. Mannen, skilopen, 4x10 km es tafette (klassiek en vrije stijl): 1. Noorwegen (Sivertsen, Jevne, DShlie, Alsgaard) 1.37.06,1, 2. Finland 1.39.17,3, 3. Italië 1.39.56,9, 4. Rusland 1.39.57,1, 5. Zweden 1.40.43,1. Philadelphia, 1,25 miljoen. Tweede ronde: Sampras (VSt/1) - Bjorkman (Zwe) 7-5 7-6, Staf ford (ZAf) - Courier (VSt/2) 6-3 5-7 6-2, Stolle (Aus) - Viloca (Spa) 4-6 6-3 6-4, Byron Black (Zim) - Woodbridge (Aus/6) 6-2 6-0. Kwartfinales: Schalken (Ned) - Stark (VSt) 6-2 6-4. Milaan. Mannen, 1,4 miljoen gulden. Tweede ronde: Boetsch (Fra) - Rosset (Zwi/7) 3-6 7-6 6-4, Kiefer (Dui) - Marteili (Ita) 6-3 6-4. Kwartfinale: Ivanisevic (Kro/1) - Vacek (Tsj) 6-3 6-7 (2-7) 6-4, Prinosil (Dui) - Korda (Tsj) 4-6 7-6 6-3. VOETBAL Eerste divisie: MVV - TOP OSS 3-0 (2-0). 1-0 Mulder, 2-0 Platvoet, 3-0 Bouma. Scheidsrechter: Bui- ting. Toeschouwers: 3500. Gele kaarten: Werner en Dave Smits (beiden TOP Oss). Belgic, competitie: Anderlecht - Harelbeke 3-2. Duitsland, competitie: Bielefeld - Bochum 3-1, Schalke - St. Pauli 0-0. Spanje, kwartfinales beker, eerste wedstrijd: Las Palmas - Espanyol 0-0, Santander - Cel- ta 1-2. VOLLEYBAL Vrouwen, eredivisie: Zaanstad - Sliedrecht 0-3.

de Stem | 1997 | | pagina 19