'Moei kunnen is hier een gevleugeld 9 40» w i Poolvereniging slaat haar vleugels uit uws te? ZEELAND urr! SPORT IN HET KORT enschap jding ïol VISTEN oeverij in vismijn pESTEM ZEELAND C4 i Oostburgs burgemeester Kruize neemt eind maart afscheid 6 E klere cultuur - t p.,.--,' I Kindermusical Danstheater Wildekind Singel A capella zang Feestfolk Coverband Kriebelrock Jan Bruenz Verschuiving Vrouwentennis Cadzand Bedrijfstennis Ador Bedrijfstennis Terneuzen Bedrijfstennis Hulst Clubkampioenschap badminton RUARI 1997 C3 i en twee douchegor- meegenomen. De reeg een schikking en, maar kon die niet talen. Haar werd een ing overhandigd. - Een 36-jarige Dendermonde is gis- id rond 04.20 uur sla- igetroffen in de Kan- t in Terneuzen. De in kennelijke staat kenschap en had geen tskaart bij zich. Voor vergrijp kreeg hij kking van 40 voor- voor het tweede een g van 110. Na ver- e man vrijgelaten. - Op de Oostkade roensdag omstreeks ïur een aanrijding issen een op rails rij- verslagkraan en een erd voertuig. Een per- ,to van een 52-jarige Papendrecht stond op tkade geparkeerd op ats waar aangegeven at parkeren daar ver was. Hij stond in de an de overslagkraan, noment dat de 43-jari- se machinist de kraan ,tste, raakte hij de auto. htervoorzijde van het l was zwaar bescha- ;en - Gisternacht om- 01.55 uur werd een au- list uit Sas van Gent ouden in de Buitenha- dat hij ervan werd ver- e veel alcohol te hebben gd. De ademanalyse uitslag van 475 micro per liter uitgeblazen De man kreeg een dag- g- itaanden en echtparen, uziek wordt verzorgd iet Jumbo Trio. Er zijn loterij en bingo. t. 19 u. tot zond. 19,u. door D. Thijssen, lïeérhiï&eweg Jl. 0113-215003. Spreekuur gevallen zat. en zond. 10- oi 17-17.30 u. sse en Kloosterzande - Van 7 u. tot maand. 8 u. dokter F. i, Cloosterstraat 72, Kloos- |de, tel. 0114-681277. mszand, 's Heer Arendsker- luwdorp en Wolphaartsdijk - tktijk van de artsen Harten, )riel, Aarnoutse en v.d. Vlugt van vrijd. 17.30 u. tot maand, /aargenomen door dokter G. utse, Havenweg 16, Nieuw- tel. 0113-612327. (bood- |pen tussen 9 en 10 u.) Clinge, Koewacht en St.- n - Van vrijd. 17 u. tot 1. 8 u. dokter Lips en dokter ierkei, Grote Bagijnestraat 16, tel. 0114-313131. Spreekuur gevallen za en zo 11 en 17 u. -meld praktijkadres, an Gent en Westdorpe - Van 18 u. tot maand. 8 u. dokter ierick, Gr. Jansdijk A 185, lorpe, tel. 0115-452525. Visi- mvragen 9-10 u. Spreekuur itend voor spoedgevallen: zat. y.00 uur op Bolwerk Oranje 2. ril, Philippine en Hoek - Dok- 1. Jongsma, Julianastraat 2, tel. 0115-441356. Spreekuur gevallen zat. en zond. om 12 ïuzen - Van zat. 8 uur tot zond. dokter N. Waalewijn, Ooste- Jolwerk 12c, tel. 0115-694000. zond. 8 uur tot maand. 8 uur ;r H. Hammer, Oostelijk Bol- 12c, tel. 0115-694000. Spreek- spoedgevallen zat. en zond. en 17 uur. rtoe worden geleid, ver st Fieret bloemen en plan- jkens - In de vismijn in skens is zondag 23 maart grote zeebanket-proeverij. samenwerkende restau- ts uit Breskens laten vis- hebbers deze dag kennis ren met het culinaire zee- ket. vismijn wordt feestelijk in- Lcht met kraampjes, viswa- s en in het midden komt groot terras. Andere acti- 'iten zijn demonstraties van bachten als garnalenpellen vis fileren en bezichtiging vissersschepen. Ook is er promotieteam aanwezig het Produktschap voor serij. De promotie van vis dt plaats met medewerking vissers, vishandelaren en vismijn van Breskens. De irengsten van dit evene nt komen ten goede aan de JRM, de Koninklijke Neder- idse Reddings Maatschap- proeverij is van 12.00 tot .00 uur. I I I I VRIJDAG 28 FEBRUARI 1997 I j,iet lede ogen zag burgemeester Jan Kruize van Oostburg tijdens zijn negenjarige ambtsperiode in Oostburg diverse activiteiten uit zijn gemeente I vertrekken. Met de Pzem-vestiging, de belasting dienst en het kantongerecht verdwenen hoog waardige arbeidsplaatsen. Het ziekenhuis staat op de tocht, de gevolgen van een waterschapsfu sie zijn nog niet in te schatten. nWat in die negen jaar is weggeroofd, is eigenlijk onvoorstelbaar. Je gaat dan aan jezelf twijfelen: zit er een persoonlijke factor in dat het je ont glipt. Die ontwikkelingen zijn frustrerend voor I een gemeentebestuur, omdat de oorzaken van bui- tenaf komen. Het glijdt uit je handen zonder dat je er iets aan kunt doen. Gelukkig hebben we de toeristische sector als een versterkte economische poot. En zijn we erin geslaagd enkele leuke in dustrieën aan te trekken: Prolion in Cadzand en Unitron in IJzendijke. En konden we de diep vries-activiteiten in Breskens behouden. Al bij al heb ik hier toch een heerlijke periode gehad," zegt Kruize, die op 27 maart afscheid neemt. i'is. m fe 1^1 M f View I -V ooor Rein van der Helm t was negen jaar geleden even jennen. Landschap en wolken in I fet-Zeeuws-Vlaanderen) mogen m ogenschijnlijk lijken op die in het uiterste noorden, waar IKruize bijna twaalf jaar twee Heine plattelandsgemeenten bes- 1 tierde. De mentaliteit van de Lord-Groninger en de West- Izeeuws-Vlaming loopt echter ■wel uiteen. I in het hoge noorden is men on voorstelbaar straight. Een af- Ispraak is een afspraak die alleen |\erandert als de situatie zich wij- Een politicus die dacht daarin iets te kunnen bijsturen, ook binnen de raad onder luit de zak. Hier in deze regio be lleden de Westerschelde, zo dicht 1 België aan, gaat het wat inders. Er zijn weliswaar be- lidsafspraken, een kader waar- I binnen je opereert. Toch gebeurt |het dat ervan wordt afgeweken: |noet kunnen is een gevleugeld ■woord hier. En het leuke is dan Jlat je als voorzitter van de raad |ais het ware gedwongen wordt legen de rand te lopen. De inter preteer-ruimte hier is groter dan lii Groningen, en dat komt door |le andere cultuur die hier heerst," zegt Kruize in zijn ruime [ïerkkamer op het Oostburgse |stadhuis. j heeft bij zichzelf vastgesteld t hij hierin toch wel is meege- an. Dat zich bij hem een veran deringsproces heeft voltrokken. Zijn persoonlijke soepelheid gro- r is geworden. „Dat komt toch ■door die andere cultuur. Het bur gemeesterschap is een prachtige uitdaging als je maar in de gaten houdt dat je een toevallige pas sant bent die bij een nieuwe ge meenschap aansluiting moet vin den. En niet andersom. Ik denk dat dit de afgelopen negen jaar gelukt is." Die nieuwe gemeenschap omvat te voor hem negen jaar geleden nogal wat. Niet alleen is Oost burg een plattelandsgemeente, maar drukken naast landbouw ook Westerschelde, landsgrens, visserij en recreatie er een stem pel op. „En vergeet de bewoners aan de andere kant van de grens niet," zegt Kruize. „De charme van België en de Belgen, niet dat ik er een wil zijn. De manier waarop zij in het leven en de po litiek staan is toch wat anders dan wij noorderlingen doen. Dat doet me weieens afvragen of wij bij al onze betrokkenheid niet eens wat lichtvoetiger moeten zijn." Kreten n Lichtvoetiger wil voor Kruize niet zeggen, minder degelijk. Als gepokt en gemazeld bestuurder gelooft hij heilig in zaken goed bestuderen, bespreken, overleg gen, argumenten verzamelen en pas als hierdoor goede funda menten zijn gelegd op pad gaan. „Ballonnetjes oplaten, kreten 'ÉaiEëri 3aTis'niets voor mij. Ik ga liever de diepte in en zet mij in voor "haalbare dingen. Daarbij moet je wel een open oog en oor hebben voor initiatieven uit de gemeenschap en wensen uit het bedrijfsleven. Ik probeer altijd een gesprekspartner te zijn, me in te leven waarom men iets wel of niet wil." Dat neemt niet weg dat hij des- Kruize: 'Hier heerst een duidelijk andere cultuur dan in het noorden van het land.foto wim kooyman ondanks flinke tegenvallers moest incasseren. „Wij zijn ach- teruitgeboerd. Er is werkgele genheid weg en alleen maar inle veren is de grootste ramp voor een streek. Wat dat betreft had ik al ervaring in het noorden. Ik kwam uit een streek waar inle veren al eén zekefe gewenning was. En voor een bestuurder of politicus is dat onvoorstelbaar negatief. Werk weg, mensen weg. Dat geconstateerd hebbend moet je toch aan de slag, bekij ken waar je morgen positief iets aan kan doen," zegt Kruize. Dat heeft volgens hem in Oostburg tot resultaat geleid. Hij wijst op high-tech-bedrijven ais Prolion in Cadzand, waar moderne melkmachines worden gemaakt, en computerbedrijf Unitron in IJzendijke. Vestigingen die de gemeente (en provincie) welis waar geld kostten, maar volgens hem uitstekende investeringen waren. „En het behoud van Noordzee, de diepvriesactivitei ten en alles wat daar omheen hoort in Breskens, was ook een goede zaak. Dan moet je als ge meente niet al te moeilijk doen. Geen: nee, tenzij; wel: ja, mits. Een open oor hebben voor de on dernemers, want we hebben ten slotte een aantal mooie bedrij ven in onze gemeente, zoals wij de commissaris bij zijn laatste werkbezoek hebben kunnen la ten zien." Rauw viel het hem dan ook op zijn dak dat Oostburg geen nieuwbouw meer zou mogen ple gen. „Hebben we, mede op ver zoek van de provincie, een gede gen huisvestingsplan gemaakt en dan loH'jg je Van dezelfde provin cie te horen dat er niet meer ge bouwd mag worden. Dat kan na tuurlijk niet. Enerzijds werk je hard samen om bedrijven naar hier te krijgen, maar als diezelfde bedrijven te horen krijgen dat er geen woningen gebouwd mogen worden, kun je het wel vergeten. Als je mensen weg wil jagen moet je met dit soort onzin komen." Volgens Kruize moet Zeeuws- Vlaanderen als één geheel op trekken tegen het beperkte aan tal huizen dat in de hele regio ge bouwd mag worden. „Dit is een zaak die ons allen aangaat." Belangrijk voor de gemeente is ook het midden- en kleinbedrijf. Er is, ook door de winkeliers, be hoorlijk geïnvesteerd om de cen trumfunctie van de kern Oost burg handen en voeten te geven. „Met respect voor ieders mening is het jammer dat bijvoorbeeld op zondag geen open front wordt ge geven om daarmee de aantrekke lijkheid op volledige wijze te la ten blijken. Er zijn zondags te weinig winkels open. Weliswaar bepalen ondernemers zelf wel wat ze moeten doen, maar wij als college en gemeenteraad hadden er ons meer van voorgesteld. Dat is jammer," zegt Kruize en kijkt richting Raadhuisplein waar het resultaat van de eerste fase van de herinrichting goed is te zien. Niuewe keuze Of hij de tweede fase nog als Oostburger zal meemaken is de vraag. Sinds zijn ontslagaan vraag bij de koningin is inge diend, is de 'periode na de vut' hét gespreksonderwerp in huize- Kruize. „Eigenlijk een verrassing omdat wij het nog niet weten. Wij hebben hier een prachtige tijd ge had, heerlijk geleefd, gewoond en gewerkt. Ik zal echter niet zeg gen: daarom vertrek ik met enorm veel pijn. Een nieuwe si tuatie, een nieuwe keuze." Dat het echtpaar Kruize vertrekt staat wel vast. Waar naar toe is nog onduidelijk. „De Hondsrug is mooi, evenals de omgeving van Emmen of de buurt van Assen. Wij hebben het altijd overdreven gevonden als mensen zeiden zich tot hun roots, de plaats waar ze oorspronkelijk vandaan komen, aangetrokken te voelen. Wij heb ben altijd met plezier overal ge woond, in wel zeven verschillen de gemeenten. Maar nu betrap pen wij onszelf erop dat er toch wel een bepaalde hang naar de plaats van oorsprong bestaat. Be ginnen nu de term 'roots' wat te begrijpen. Hebben echter nog geen haast, willen de dingen nog even op een rijtje zetten." Dankbaar Zijn afsöhéiÜsspeech voor de raadsvergadering van 27 maart heeft hij nog niet aan papier toe vertrouwd. „Ik zal daarin echter geen krokodillentranen plengen, dat past niet bij mij. Wel dank baarheid uiten jegens al de men sen waarmee ik heb mogen sa menwerken in wat ik een stabiele periode in een turbulente tijd zou willen noemen." NA de produkties Smogsmullers en Toffe Tommie Zorgenloos komt het Nederlands Kinderthea ter nu met de musical De wereld van Mathijs, een musical voor ie dereen die nog een beetje kind durft te zijn, vanaf 7 jaar. Deze fa milievoorstelling is te zien in het Zuidlandtheater in Terneuzen. Mathijs is een dromer. Zijn we- reld bestaat uit de natuur en de dieren, waarmee hij kan praten. Daardoor vindt iedereen hem een keetje een zonderling, behalve Deer, notabene de sterkste jongen uit de buurt. Samen hebben ze een bijzondere vriendschap die voor de buitenwereld verborgen moet blijven omdat ze allebei bij een andere groep horen. Als Peer opeen dag verdwijnt, wordt Mat hijs gedwongen om uit zijn droomwereld te stappen. Hij gaat zijn vriend zoeken en daar is veel moed voor nodig. I Zondag 2 maart, aanvang 15.00 uur. MERYL Tankard is een van de origineelste danspersoonlijkhe- uen van Australië. Zij begon kaar carrière bij het Australian Ballet en schitterde er in 1977 in I Birds behind Bars. Deze choreo- j §rafie betekende haar door- I kraak. Ze kwam naar Europa I "aar het Wuppertaler Tanzthea- ;or van Pina Bausch. In 1993 1 aanvaardde ze de leiding van het Australian Dance Theatre en gaf I fr haar naam aan. Door haar I Jieuwe, meer theatrale aanpak, I "Umeg Ret gezelschap snel inter- I "a'ionale erkenning. De groep is I o°?r de eerste maal te gast in elgië met de choreografie Fu- I jbso uit 1993. Het is een intens, I krachtig en hartstochtelijk stuk, I 'O' meedogenloze spanning en I jrgie' maar °°k vol poëzie en orheid. Op de muziek van Ar- o Part, Elliott Sharp en Henryk orecki zweven dansers, zowel mannen als vrouwen, onophou- ik over de scène, om zich °®s af te zonderen in een verte- I erend duet of een ingetogen so- De familievoorstelling De Wereld van Mathijs is te zien in Terneuzen. lo. Danstheater vol ingehouden passie. Zaterdag 1 maart in de Vlaamse Opera in Antwerpen, aanvang 20.00 uur DE theatergroep Stichting tot be houd van Roodkapje en de Boze Wolf uit Oosterland, produceert al twaalf jaar voorstellingen die ge baseerd zijn op oude sprookjes en verhalen. Achter de stichting gaan de namen van Cécilia M. Meinders en Reint Laan schuil. Als duo Rijn Trijn hebben ze in Nederland en vooral ook in Vlaanderen een flin ke reputatie opgebouwd, onder an dere met de voorstellingen Sneeuwwitje en de Zeven Dwer gen, Repelsteeltje en 'Circus Rijn Trijn'. Van Meinders was enkele jaren geleden de solovoorstelling Achttien zangen van een nomaden- fluit te zien. In oktober van vorig jaar stelden Meinders en Laan de vrije voorstelling Wildekind voor. Zowel de try-out als de première vonden plaats in Podium 't Beest in Goes. Dat is büjkbaar goed beval len want een reprise van deze pro ductie vindt volgende week op nieuw plaats in 't Beest. De voor stelling is enerzijds gebaseerd op oude en nieuwe verhalen over kin deren die in het wild opgroeien en door de beschaafde wereld worden gevonden. Anderzijds spelen de persoonlijke geschiedenissen van beide acteurs een rol. Scenario en regie zijn van Franki An derson, de eindregie van Hilde Crom- becke. De familievoorstelling is ge schikt voor kinderen vanaf 4 jaar. Woensdag 5 maart, aanvang 15.00 uur. IN de Singel zijn er deze week drie concerten. De Zweedse bariton Ha- kan Hagegard vertolkt de liedercy clus Schwanengesang van Schu bert die werkelijk als een soort zwanenzang kan worden gezien omdat Schubert ze net voor zijn dood schreef. In het tweede deel van het recital hoort men een selec tie uit het rijke iiedpalet van meer noordelijke componisten zoals de Aifven, Sibelius, Grieg (Scandina vië) en verder van Richard Strauss en Hugo Wolf. Hagegard wordt zondag 2 maart aan de piano bege leid door Elisabeth Bostrom. In de reeks rond kerkelijke hoogda gen verzorgt het koor en orkest van het Collegium Vocale o.l.v. Philippe Herreweghe dinsdag 4 maart iets minder bekende muziek rond het paasgebeuren. Van Carl Philippe Emanuel Bach, de tweede zoon van Bach, wordt Die letzten leiden des Erlasers, uitgevoerd. Het is een werk dat het midden houdt tussen een passieverhaal en een orato rium, waarbij de klemtoon niet op de handelingen van de bijbelse per sonages maar op de religieuze emo ties ligt. De Beethoven Academie speelt onder leiding van Peter Run del donderdag 6 maart een pro gramma dat in het teken staat van Anton Webern. Naast drie werken van Webern worden vijf liederen van Schubert in een bewerking van Webern gezongen door Carmen Fuggiss en speelt het orkest nog een symfonie-fragment van Schubert, de Symphonische Elegie van Ernst Krenek en Voice and Instruments voor sopraan en orkest van Morton Feldman. De concerten in de Blauwe zaal van de Sin gel beginnen om 20.00 uur. DE vijf mannen van Intermezzo werden in 1995 onderscheiden met de Zilveren Harp van Cona- mus voor hun cd Still Crazy. Het juryrapport roemt de groep om haar poëtische Nederlandstalige teksten en om haar grensverleg gende aanpak van het a-capella genre. Het publiek dat vorig sei zoen hun optreden in het Zuid- landtheater in Terneuzen heeft bijgewoond, zal deze uitspaken kunnen onderschrijven. Dit seizoen komen zij terug met de expressieve en krachtige voor stelling 'Poetry'. De ingrediënten zijn: prachtige vocalen, vakkun dige arrangementen en zieleroe- rende teksten. Intermezzo bestaat uit Stijn van der Loo, Ronald Becker, Matthijs Overmars, lek de Vos en Evert Bandringa. Voor afgaand aan de voorstelling vindt er vanaf 19.00 uur een gratis in leiding plaats in de grote zaal. Dinsdag 4 maart, aanvang 20.00 uur. IN HET zesjarig bestaan van de Utrechtse groep The Mighty Jack als heeft er een opeenhoping van stijlen plaatsgevonden. De band heeft in haar speurtocht naar niet- pretentieuze pop achtereenvol gens country-, folk-, reggae- en ska-invloeden aan haar muziek toegevoegd. Toen in 1988 de ep Heartbreak Rodeo verscheen, werd duidelijk dat de groep met hun ongecompliceerde bedjes een breed pubhek aantrok. Inmiddels is de eerste cd, getiteld Oompah! uit. Een optreden van The Mighty Jackals, die onder andere in het voorprogramma van Normaal en de Whisky Priest te zien waren, loopt meestal uit op een hilarisch feestje. Dit weekeinde spelen ze in De Piek in Vlissingen. De entree bedraagt een tientje. Zaterdag 1 maart, aanvang 22.00 uur. CAFÉ 't Lastig Portret heeft van avond de coverband Jay Walk in huis. De band speelt recente co vers waaronder Brit Pop, Alanis Morisette, Stunk Anansie en Pulp. Vrijdag 28 februari, aanvang 22.30 uur. KLEINSCHALIG maar met klas se, kriebelt het dit weekeinde weer in het nét over de Belgische grens gelegen Bentüle. Het Kriebelrock Festival 1997 wordt er voor de der de achtereenvolgende keer gehou den in een verwarmde feesttent op het terrein van de plaatselijke voetbalclub. 'Vlaanderen Boven' is dit jaar het thema, want na tweemaal Rowwen Hèze en Tröckener Kecks is er nu geen enkele Nederlandse band, maar worden de Vlaamse talenten in ere hersteld. De enige vreemde eend in de bijt is de in Afrika gebo ren Vlaming Jean Bosco Safari (voorheen Kid Safari) die zijn ei gen nummers in het Engels zingt. Het festival wordt geopend door een band uit eigen streek: De Woe- lies. 'Drie jonge bejaarden op hun best' kondigt de festivalorganisatie aan, waarbij dame Teddy en heren Eddy en Freddy Woelie bruisend en veerkrachtig covers van Abba tot Stevie Wonder brengen. Safari tekent voor ontroerende ballads en ritmische swingers, onder meer van zijn nieuwste album. Top of the bill is Betty Goes Green. Begonnen in 1990 en inmiddels toe aan de vijfde cd. Bekend van hits als 'Cold by the sea' en 'Life Long Devotion' en van de samenwerking met Lou Reed bij de produktie van hun tweede album. Op hun vierde, 'Hand Some' speelde de oude meester zelfs een nummertje mee. Het optreden op Kriebelrock is de première van de nieuwe tournee van Betty. Toegangskaarten kosten 400 Bfr. aan de kassa en 300 Bfr. in de voor verkoop. Voorverkoopadressen in Zeeuws-Vlaanderen zijn café-res taurant 's Lands Welvaren in Aar denburg en café-bar Markt 15 in Oostburg. Daar is ook informatie te krijgen over de speciale festivalbus die van en naar Kriebelrock rijdt. Zaterdag 1 maart, aanvang 20.00 uur. DE IN Rotterdam geboren kun stenaar/activist Jan Bruenz expo seert in de maand maart in de Culture Shop in de Weststraat in Axel. Het werk van Aardenburger Bruenz kenmerkt zich door verzet tegen de gevestigde orde. In het verleden zorgde hij voor de anar chistische noot in het Zeeuws- Vlaamse, met zijn legendarische blad/label Gramschap. Zijn sym pathie voor terroristische groepen heeft hij nooit verbloemd, al heeft hij ze evenmin verheerlijkt. Werk van Bruenz bevindt zich in privé- collecties en in rijksarchieven. 's Zaterdags van 12.00 tot 18.00 uur en op afspraak. Tot 30 maart. GEORGE Schade woont in Goes en houdt zijn eerste soloexpositie in Zeeland. Hij is al twintig jaar actief als kunstenaar en expo seerde in vele plaatsen. Creaties en kunstobjecten van hem waren te zien in de VS, Japan en Duits land. Zijn sculpturen sloegen aan in de VS, Japan zag meer in zijn objecten met golfkarton. In de Gemeente Goes hangen zeefdruk ken van hem. In Sluis zijn er naast sculpturale werken, zeefdrukken en een aantal golfkartonnen crea ties en schilderijen te zien. Het hoofdthema van de expositie is Verschuiving in Tijd/Beeld. tot 16 maart in de Raadskelder Sluis. De Blander/De Lodder-Aal- bregtse/Henry 10-0, Heij- déns/Heijens-V ergouwe/V an Kerkvoort 9-9, De Millia- no/Verhagen-De Rijk/Blaak man 15-5, Grosveld/Minnae- rt-Dekker/Timmerman 10-5, Dhont/Schijve-Van Eenen- naam/Glimmerveen 7-7, Ne- lisse/Van Hootegem-Gij- sen/Uyttenhove 6-11, Van 't Westeinde/Janse-Vermeu- len/Cuelenaere 8-11, Mabe- lis/De Maillie-IJzerman/Pro- vo 8-9, Willemsen/Heyens- Kools/Dees 5-8. VROUWEN Poule A: Noordzuidkwartet- SJEF 4-0, TS Ador-De Keyzer 4-0, Match Point-Boskreek 1 4-0, De Kreek-Nouveau 2-2. Poule B: Vijverboom-Ver- planke 4-0, Drive-Zeeland Supply 1-3, Ziekenzorg-Ador Sport 1 0-4, Aardenburg-Bos- kreek 2 3-1, Vijverboom-Zee land Supply 2-2, Drive-Bos- kreek 2 4-0, Ziekenzorg-Ver- planke 0-4, Aardenburg-Ador Sport 1 4-0. Poule C: De Parel-Petit Paris 2-2, Volhouders-TVS 0-4, Doesburg-Smash 4-0, De Jo- jo's-Boskreek 3 4-0. Poule D: Meppers-Denoek 4- 0, Friends-Berendsen 2-2, Amigo's-Dropshotje 4-0, Boon-Boskreek 4 4-0. MANNEN Poule A: Right Line-Cruson 5-7. Poule B: Ron's Hair Fashion- SGZ 112-0, SGZ 2-IJzendijke 0-12. MIXED Poule A: GVD's-Ador Sport 2 10-2, Ador Sport 1-Boskreek 1 8-4, Groosman-De Paepe 3- 9. Poule B: Verschelling-Ceres- tar 12-0, Gravel Mixers-Wij- land 7-5, BVC Siuis-Brako Krono 8-4, Top Spin-Steen- bakker 3-9. Poule C: Meppers-Aqua Clai re 11-1, De Kraker-Team'91 8-4, Erpelkappers-Gravel Steps 2-10, Boskreek 2-Van Looy 10-2. Poule D: Vooruit 2-Baronie Chocola 4-8, Boetiek Star- Tropical 6-6, Boskreek 2- Aqua Claire 2-10, Sjans-De Hullu Cornells 10-2. DUO tgsa'i /traa Nieuwelink-Van Steenberge- Schelstraete/Verva'et 0-6, Rongen/De Keyzer-Wit- te/Gruben 0-6, Sarneel/Hen- drikse-Gijsen/De Kraker 6-0. VROUWEN Poule 1: Baronie-Racket Jack 0-4, Blokkade-Tolhoek 4-0; poule 2: Van Driel-De Kort 0- 4, Timmerman-Everling 0-4; poule 3: Van de Starre-Van Steenberge 2-2, Zelzate-For- za 4-0; poule 4: Dees-Schaart 0-4, Jojo-De Vin 2-2; poule 5: Schepnet-Bommelijn 2-2, Vinke-'t Lage Netje 2-2. MANNEN Poule 1: Veraart/Kommers- Kouwijzer/De Jonge 2-4, Schurink/Hiensch-Blok- land/Mol 4-2; poule 2: Oppe neer/Van Damme-Van Tiel/Van den Akker 4-2, Hamelink/Neve-Kint/Van Doeselaar 4-2; poule 3: Huis/Kool-Deij/Edwards van Muyen 2-4, Kriekaard/Visser- De Waal/De Rechter 2-4; pou le 4: Houg/Houg-Geuze/Van den Akker 6-0; poule 5: Wij- land/Oostvogels-Michiel- sen/Bommelijn 2-4; poule 6: Ysebaert/Peters-Veraart/Ce- vaal 2-4; poule 7: Aarts/Ven- nix-Agterhuis/Van Kerkhove 4-2; poule 8: d'Hauw/Ver- schelling-Steenbakker/V an Doeselaar 6-0; poule 9: Sim pelaar/Van de Peyl-BC'95 6- 0. BEDRIJFSCOMPETITIE Poule 1: Houg-Smit 6-2; poule 2: Botega-Sport Tacq 3-5; poule 3: Jan Kolijn-Delphy 8- 0; poule 4: Van Wijk-Van Kouteren 4-4. Poule B: Kredietbank-ING Bank Hulst 5-3, V&K-Luctor 2-6, CIS-Messagie Goudgeel 1-7, Hans Anders-De Letter 6-2, Reinaert-Fermont Ter neuzen. Poule J>: HAS 1-Fassaert 4-4, Van Seumeren-Media Video 2-6, Roctus-Bleyko 1-7, Trab- lo-Rabo Hulst 1 6-2. Poule E: Medico Fit-Gemeen- te Axel 2-6, Bun-Cerestar 6-2, Dico-HAS 2 2-6. STAND Poule B: Luctor 9-45, Fer- mont Terneuzen 8-43, Hans Anders 8-41, Messagie Goud geel 9-36, Kredietbank 8-35, V&K 8-33, De Letter 8-27, Reinaert 8-26, STI 8-23, CIS 8—20. Poule D: Bleyko 8-44, Rabo Hulst 1 9-43, Fassaert 8-42, HAS 1 8-41, Media Video 8- 37, Bellamy 9-37, Roctus 8-33, Rabo Hulst 2 7-26, Stunt- markt 3 8-26, Trablo 9-19, Van Seumeren 8-12. Poule E: Bun 9-55 (promo veert), HAS 2 9-49, Cerestar 9-41, Randstad Polydesign 8- 39, Van Wesemael 8-36, Dico 9-32, Medico Fit 9-30, Wabe- ko 9-29, Rabo Kloosterzande 9-28, Eurogroen 8-23, Ge meente Axel 9-29. Terneuzen - De Badminton club Terneuzen houdt zater dag 1 en zondag 2 maart het jaarlijkse clubkampioenschap voor de leden in sporthal Ou de Vaart te Terneuzen. Zater dag begint men om 08.00 uur. De inspanningen van het be stuur om het badminton in al zijn facetten zo aantrekkelijk mogelijk te maken heeft er toe geleid dat de intresse voor het clubkampioenschap is toege nomen. Er zijn 83 inschrijvingen en dat aantal staat garant voor 250 partijen verdeeld over het hoofd- en -neventoernooi. In het hoofdtoernooi komen spe lers uit die actief zijn in de eerste klasse en hoger. In het neventoernooi is er plaats voor alle andere districtsspe lers, recreanten (leden ouder dan 16 jaar) en junioren 1 en 2. Zondag 2 maart wordt om streeks 18.00 uur de prijsuit reiking gehouden. Van onze correspondent Westdorpe - Het gaat goed met de Poolvereniging Kanaalzone. Er is sprake van een levendige competitie met dertien clubs em de vereniging is sinds twee jaar ondergebracht bij de Neder landse Pool Bond om aan officiële wedstrijden op nationaal en internationaal niveau deel te kunnen nemen. Onlangs waren bestuursleden van de Nederlandse Pool Bond te gast in Westdorpe voor het uit wisselen van van ideeën op be stuurlijk vlak en het behandelen van veranderde spelregels. De belangrijkste reden van deze samenkomst was echter het plan tot uitbreiding van beide organi saties te bespreken. Het is de be doeling dat de Nederlandse Pool Bond vanuit Limburg richting west uitbreidt en dat de Poolver eniging Kanaalzone vanuit Zee land haar activiteiten richting oost ontplooit. Ondanks dat de Poolvereniging Kanaalzone deel uitmaakt van de Nederlandse Pool Bond, heeft die vereniging een grote mate van zelfstandigheid. Ze heeft ei gen statuten, huishoudelijk re glement, een eigen contributie en een zelfstandige competitie. Die competitie is goed in trek, want wekelijks komt het gros van de 125 leden in actie op tien plekken in het Zeeuwse-Vlaam- se en net over de grens in Zelza- te. De vereniging is echter nog op zoek naar minimaal zes teams, om volgend seizoen met twee di visies te kunnen draaien. „De Poolvereniging Kanaalzone kan bestuur- en speltechnisch altijd terugvallen op de kennis van de Nederlandse Pool Bond. Dat maakt het voor onze regionale vereniging een stuk gemakkelij ker werken," zeggen voorzitter Jan Hilbrink en secretaris Juliën Helsen. De strijd in deze regionale com petitie is ongemeen spannend en het krachtsverschil aan de kop van de klassering is dan ook ge ring. Momenteel voert het West- dorpse De Tukker 1 de ranglijst aan, maar weet zich op de voet gevolgd door de teams van Eme rald 1 en 2 uit Zelzate en Zon- dagsvermaak uit St.-Jansteen. UITSLAGEN Speelweek acht: Emerald 3-De Pauw 4-2 (9-6), Dream Team-De Tukker 2 1-5 (3-11), Emerald 2-Zondagsver- maak 1-5 (5-10), Roskam 2-La Chouette 4-2 (8-5). De Gravin-de Tukker 2 (uitgesteld). STAND 1. De Tukker 1 17 wedstrijden, 75 matchpunten en 166 frames, 2. Eme rald 1 16-74-157, 3. Emerald 2 18- 73-160,-4. Zondagsvermaak 16-67- 150, 5. De Pauw 16-59-138, 6. Ros kam 1 17-52-118, 7. Dream Team 18- 48-123, 8. Emerald 3 17-44-112, 9. La Chouette 16-38-102, 10. De Gra vin 16-35-89,11. De Tukker 2 16-32- 84,12. De Kikkers 16-21-57,13. Ros kam 2 16-17-51.

de Stem | 1997 | | pagina 17