:or ie HW'24 is heer en meester Peter Post geniet van leven zonder stress Vooruit uit Breskens geeft les aan TES'93 Hoek wacht moeilijk karwei tegen Katwijk y 'Si Maarten Thomas draagt in luwte steentje bij aan successen van Hulstenaren sportnieuws KORT sport AGENDA DE STEM SPORT B2 I Like isine Service isine Service jialist ruimt op Kleine zuinige auto's Ad Frijters Tev.auto's t.k. gevr. ZAALVOETBAL Voormalig wielermanager/ploegleider volgt cyclisme al twee jaar op afstand Cysouw Roeland klopt koploper BASKETBAL HOCKEY KORFBAL TENNIS VOLLEYBAL ZAALHANDBAL ZATERDAGVOETBAL X 65 VRIJDAG 28 FEBRUARI 1997 dan jkleur, tering, haohtiging, Jeling, ïuning... >or f 1.990,- f N LIMOUSINE SERVICE MET CHAUFFEUR i mini-bruidsbeurs |an 12.00 tot 17.00 uur. uidsauto (indien geboekt ^art 1997). i 75,-. per 15 min. Irari Testarossa, zelf rijden, ping. Deze prijs is inklusief rs, brandstof en BTW. op het gebied van trouwen. 1 KC Prinsenbeek. |44. Fax (076)-541 82 11. te auto7.250,- hade4.250,- befect1.500,- ht., koppel.def4.250,- i;u;;..u..v.V' f( 1.000,- f 5.000.- 5.000." BTW25.000,- 2.500." BTW5.500," |t„ excl. BTW12.000.- 2.250.- i Belg5.000,- 500," 1.000,- 6.500," 500,- 1/11.0186-613366. Sierra 18 Turbo D sedan 93 Alf.Romeo 164 Tw.park 91 Ren.21 Symph.lpg 4 d.t. 92 Peugeot 405 GLI a.nw. t 91 Nissan Sunny Coup'e 89 Mitsub.Galant GL Ipg 88 Mero. 350slc vl.extr aut 78 Peug.205 XL Jubilee t91 2xPanda1 OOOCLXie 87-91 2x Fiat Uno 87-89 Golf 1.6 5bak a.nw.3drs 87 O.Kadett 1.2S3drs 86 Nissan Sunny 1.3 HB 87 inr. gar. fin. mogelijk ook 's avonds na afspraak Tulpstr.114 St.Willebrord 0165-383041/0653-885918 m itgerust, velgen, f steunen voor 'GM-FI motor, remlicht... A/ant. - voor f 1-990,- Van onze sportmedewerker Axel - In de eerste klas van liet regionale zaalvoetbal heeft Vooruit het bezoekende TES'92/Qutility voetballes gegeven. Na 9-1 bij de rust ®erd het 'slechts' 12-5 in het voordeel van de koploper uit je hoogste klasse in het regio nale zaalvoetbal. Terneuzen won eveneens. Met 4-8 iverd Corn Boys/Benny Sport verslagen. Kees Mechielsen-Ver- vaet werd 3-3, De Ridder/Vlaan- deren-Philippine 0-3, Pre- miere/Zaman-ZVC Max Korting 6-2 en Arrow-Abab 5-7. VOORUIT - TES'92/QUTILITY 12-5 - Halverwege was de strijd al lang gestreden. De mannen uit Breskens hadden op dat moment reeds een 9-1-voorsprong opge bouwd en geloofden het wel. Uit eindelijk werd de eindstand 12-5. Het winnende dozijn werd bijeen getrapt door Hans Bakker (2x), Wim Dees (2x), Frank van de Vij ver, Adrie van Haneghem (4x) en Serge de Ruysscher (3x). Hubert van de Hemel, Patrick de Meyeer (2x) en Menno den Dekker (2x) scoorden tegen. CORN BOYS/BENNY SPORT - TERNEUZEN 4-8 - Terneuzen benutte de kansen beter dan de formatie uit Assenede en won dus verdiend. Voor het winnende achttal meldden zich Robby Ver mast (2x), Michel de Ridder (3x), Barry van der Hooft (2x) en Peter Vermast. Luc van Hecke, John Boelens, Thierry de Koeyer en Christoff Thijsbaert scoorden voor de gastheren. KEES MECHIELSEN - VER- VAET 3-3 - In dit gelijkopgaande duel werden de punten eerlijk ge deeld. Dicky Buyze, Jaap Rome- ijnsen en Simon van Hoeve scoor den voor de thuisclub, Eric de Koster, Ben Kint en Luc Ver- meirssen deden dat voor de equi pe uit Hulst. DE RIDDER/VLAANDEREN - PHILIPPINE 0-3 - De hekken sluiter uit deze klas bleef ook nu weer met lege handen achter. Philippine had aan doelpunten van Marnix Schieman (2x) en Harry Goossen ruim voldoende om de winst te pakken. PREMIERE/ZAMAN ZVC/MAX KORTING 5-2 - Het verschil was duidelijk. De gast heren mikken nog altijd op de ti tel en maken intussen geen fou ten. Het halve dozijn winnende treffers kwam op naam van Evert Verwer (2x), Angelo Verbraeken (2x), Peter Bouwman en Gino Herrewegh. Peter Cambeen en Dave de Booy scoorden voor de gasten. ARROW - ABAB 5-7 - Het was balen bij Arrow. In de eerste helft liepen de Hulstenaren uit naar 4- 1 om met 4-2 op de borden van doel te wisslen. Met een goed op dreef rakende doelman Patrick Goethals kwam Abab sterk terug en ging uiteindelijk met de winst lopen via rake pegels van Henk Ottens (2x), Jacky Carniere (3x) en Steven Ockeloen (2x). Jan de Visser (2x), Ingmar Hoefnagels (2x) en Marcel Verdurmen scho ten voor de thuisclub raak. Stand: Vooruit 16-36, Premiere/Za- man 17-35, Abab 18-33, Terneuzen 18-32, Arrow 17-27, Corn Boys/Ben ny Sport 18-24, TES'92/Qutüity 17- 21, ZVC/Max Korting 18-21, Vervaet 15-20, Philippine 18-19, Kees Me- chielsen 18-16, De Ridder/Vlaande ren 18-10. Door Sjaak Begijn Hulst - Met een straatleng te voorsprong begint HW'24 zondag aan de laatste negen wedstrijden ïan de competitie in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. De cijfers tot op dit moment liegen er niet om: twaalf duels ge wonnen, slechts een keer gelijk gespeeld en nul wed strijden verloren. Het doel saldo: 53 voor en 14 tegen. Eigenlijk waren de kaarten reeds voor aanvang van de competitie geschud. Dennis Rietjens kwam terug na een uitstapje naar Ter neuzen, zijn broer Harm verruil de Kemzeke voor het vertrouwde tenue van HW'24, Jan Leendert- se liet het Belgische Melsele voor wat het was en Pierre Withagen kwam over van MOC'17. Maar dat het allemaal zo gemakkelijk zou gaan, had niemand verwacht. In de luwte spelend is Maarten Thomas een van de steunpilaren inde groep. De 26-jarige Thomas blaast als rechtsachter elke zon dag zijn partij mee, schakelt zijn man uit en schuwt de hardheid in de duels niet. De voortrekkersrol en de publiciteit gaan veelal aan hem voorbij. Carlo Blommaert, Angelo Verbraeken en de gebroe ders Rietjens zijn spelers die zich al doelpuntend meer in de kijker spelen. Het neemt echter niet weg dat de inbreng van de werkers de basis is voor de successen. Maarten Thomas: „Natuurlijk drukken de broertjes Rietjens, Withagen en Leendertse een be langrijke stempel op het elftal. Wat ons in de voorgaande jaren niet lukte, lukt nu wel. Voorheen zat alles tegen en liepen we voortdurend tegen blessures en schorsingen op." Het goede draaien van zijn ploeg wijt Thomas ook aan het grote klasseverschil. „Het verschil tus sen de derde en vierde klasse is erg groot, In ieder geval veel gro ter dan het verschil tussen de tweede en derde klasse. Toen wij twee jaar geleden degradeerden uit de tweede klasse, merkte ik van krachtverschil op dat lagere niveau niet erg veel," aldus de fi liaalleider van een sportzaak in Terneuzen. Het behoeft geen betoog dat de stemming in het Hulsterse kamp euforistisch te noemen is. Maar- Rechtsachter Maarten Thomas is een van de steunpilaren van HW'24. ten Thomas: „Normaal gesproken mag je er vanuit gaan dat wij kampioen worden. Na twee sei zoenen van degradatievoetballer is het nu erg fijn spelen. Toch kan niemand het zich veroorloven om te verslappen. De concurrentie in de selectiegroep is moordend. Zestien spelers knokken voor een basisplaats." Door het gemak waarmee de punten gepakt worden, kan trai ner Ko Stoutjesdijk iedereen zo veel mogelijk aan voetballen la ten toekomen. Zijn zorg is echter wie hij deze keer in de basis laat beginnen, want het blessureleed van voor de winterstop is onder tussen verholpen en schorsingen zijn er niet. Kortom een weelde die door overdaad dikwijls tot problemen binnen een groep lei den. De concurrentiestrijd laat daar om geen ruimte voor grillen van de zogenaamde 'gearriveerde' spelers. Het is aan Ko Stoutjes dijk de taak om de groep bij el kaar te houden en de scherpte en teamgeest te bewaken. Maarten Thomas: „Onze trainer is puur controlerend bezig. Als iedereen beschikbaar is, is het voor hem moeilijk kiezen wie er start. Spe lers terugzetten naar het tweede elftal gaat niet meer, want ieder een heeft al minimaal elf wed strijden gespeeld." Dat laatste is vooral voor tweede trainer Eric van Britsom een wel kom gegeven. Als coach van het tweede heb je tenslotte dikwijls te maken met het afstaan van je beste spelers aan het eerste team en het inpassen van min of meer gefrustreerde selectiespelers die om welke reden dan ook zijn af gevallen voor een plaats in het keurkorps. Van Britsom staat daarom niet voor niets met zijn ploeg op een fraaie tweede plaats in de resereve tweede klasse met een punt achterstand op concur rent Terneuzen. Van versterkingen van buitenaf is dan ook geen sprake. Thomas: „Ik heb daarover in elk geval nog geen geruchten opgevangen, laat staan mededelingen gehoord." Maarten Thomas, die uit de eigen 'kweekvijver' komt, is inmiddels bezig aan zijn zesde seizoen in het eerste. In zijn debuutjaar speelde hij voorstoppen, maar met de komst van Jurjen Swiers verhuisde hij naar de backplaats. Door zijn onverzettelijkheid en wil om de bal te veroveren, suk kelde hij de laatste twee seizoe nen met langdurige blessures. Een zweepslag in het kuitbeen hield hem acht wedstrijden aan Amstelveen (anp) - Dagelijks bijna zestig kilometer pedaleren, als het even kan. Beleggen in aandelen, ooit Wjzaak, nu hoofdzaak. Gewoon doen waar je zin in hebt. Het relatief rusti ge leventje bevalt Peter Post wel. De lange Amstelvener heeft de andere kant van het aardse verblijf ontdekt. Het leven zonder cyclisme. Geen stress, rompslomp, heibel en gedoe aan zijn markante hoofd. Het is geen gekkenhuis meer in huize Post te Amstelveen. De telefoon rinkelt die middag slechts één keer. De gastheer zit entspannen in zijn hagelwitte, lederen "ank. De wielermanager/ploegleider in Tste spreekt zonder een moment zijn stem te verheffen of driftig met zijn ar- jnen te zwaaien om zijn woorden kracht 1 te zetten. Ooit was het anders, in de roerige laatste periode als hoofdverant woordelijke voor een wielerploeg, «eer dan twee jaar volgt de 63-jarige Amsterdammer het cyclisme op afstand, he drang terug te keren in de jungle Waarvan hij meer dan vier decennia als ac'ief sporter, organisator en directeur sportief nadrukkelijk deel uitmaakte, is "animaal Eind vorig jaar dook zijn naam Weer op. In verband gebracht met enkele multinationals die hem, de Godfather van et Nederlands wielrennen, benaderden e mogelijkheden voor een nieuwe prof- P'oeg te onderzoeken. H gaf gehoor aan het verzoek, heeft nog eeds gesprekken met die mensen. Maar e, a"s Hat Post terugkeert in het metier r 1 zelf niet hoger in dan 10 procent. „Ik verveel me bepaald niet. Het is boven dien moeilijk voor me opnieuw te begin nen. In die twee jaar is een hoop veran derd," zegt hij. „Ik zit er niet meer mid den in. Daardoor staat de motivatie en de geestdrift op een laag pitje. Ik heb geen mensen meer om me heen die me stimule ren. Ik ben er niet of nauwelijks meer di rect bij betrokken. Ik heb nu bovendien een prachtig leven. Ben een bevoorrecht mens. Geen gedoe aan mijn kop, betrek kelijk rustig. Als ik terugkom, wil ik ook het allerhoogste. De top. Ik houd die kan didaat-sponsors ook voor dat het kapita len kost. Mapei, de ploeg van Patrick Lefèvere, heb ik als voorbeeld genoemd. Daar moet je bovenuit stijgen. Maar dan heb je miljoenen nodig. En met alleen Ne derlandse renners kom je niet ver." Kritisch wil hij het niet noemen. Realis tisch. Nederland speelt als wielerland op weg naar de eeuwwisseling nog steeds een bescheiden rol. Hij verwijt het de renners niet. Nederland ontbeert volgens Post simpelweg talent. Kent geen specialisten meer, uitgezonderd Jeroen Blijlevens. De sprinter. Post hekelt wel de huidige trend te pieken. 'Rije, rije', is nog steeds zijn pa rool. Vanaf de eerste dag. Daarom be wondert hij ook Johan Museeuw. Een waardig wereldkampioen. „Wereldkampioen worden is niet zo'n kunst. Maar wereldkampioen zijn wel. Van renners als Museeuw heb ik altijd ge houden. Van het prille begin tot het bitte re einde erin vliegen. Zoals hij in de Ruta del Sol heeft gedaan. Pakken wat je pak ken kunt. Dat is mijn standpunt. Zo ben ik nu eenmaal. Ik kon er niet tegen en zou Peter Post: „Ik leef nu. En word niet meer geleefd. er niet tegen kunnen als ze koersen be schouwen als voorbereiden. Misschien ben ik wel ouderwets. Nederland dacht verleden jaar na de incidentele dagsuc cessen in de Ronde van Frankrijk op de weg terug te zijn. Maar dat bleek, en ik wist het al, een misvatting te zijn. Want daarna bleken we toch weer kwaliteit te kort te komen. Het WK in Zwitserland heeft dat duidelijk aangetoond. We kun nen niet beter. Het duurt zeker vier, tot vijf jaar voordat we weer meetellen. Maar dat heb ik altijd al gezegd." Volgens Post doet de huidige generatie zeker zijn best. Dat is al een pluspunt. Grote wedstrijden winnen, mag niemand verwachten. Wel meedoen. Hij heeft niks tegen positief ingestelde mensen, zoals bondscoach Gerrie Knetemann die zelfs na de opeenvolgende echecs tijdens de WK's alleen de spaarzame goede dingen belichtte. „Je belazert jezelf. We hebben op dit mo ment geen goede renners. Daar kan Kne temann ook niets aan doen. Maar hij hoeft de werkelijkheid ook niet te camoufleren. Maar ik wil en mag niet vergelijken met tien, vijftien jaar geleden. Het metier is veel harder geworden, sneller. De ontwik kelingen zijn nauwelijks bij te benen. Ik denk ook dat de huidige generatie te vroeg een beschermde rol krijgt. Ze slaat het vak van knecht over. Je moet eerst voor een ander hebben gereden. Dat sterkt je. Krijg je veel voor terug." De media houden Post dagelijks op de hoogte van de ontwikkelingen in de wie lersport. Hij volgt het wielrennen op de voet. Leest ook de verhalen over EPO, het product dat de aanmaak van rode bloed lichaampjes stimuleert. Heeft over de he le en halve waarheden, de geruchten en roddels een mening. „Waar rook is, is vuur," zegt hij lachend. „De verhalen over doping zijn al zo oud als de wieler sport zelf. Het is net als 'Peyton Place'. Wat moet ik zeggen over die bloedcontro- les. Het verbaast me niet dat iedereen er achter staat. Je kunt moeilijk als ploeglei der zeggen tegen te zijn. Dan beken je kleur. Kijk, rond de tijd dat EPO opge spoord kan worden, hebben ze waar schijnlijk alweer een nieuw middel. De UCI (internationale wielrenunie) loopt al tijd achter de feiten aan. En dat is over vijf, tien jaar nog zo." Post wil niet als doemdenker overkomen. Zegt wel dat iedereen ervan doordrongen moet zijn dat de Rabobank het Neder lands wielrennen van een wisse' dood heeft gered. Hij heeft ook vertrouwen in het 'Wielerplan', maar waarschuwt tege lijkertijd voor al te groot optimisme. Hij zegt zelf het geduld niet te kunnen op brengen jonge renners op te leiden. „Ze doen het goed," complimenteert hij. „Een vergelijking met twintig jaar geleden toen ik begon, loopt volkomen mank. Alleen al op het gebied van begeleiding en organi satie. Nu, vraag ik me vaak af; waar haal de ik de tijd vandaan. Daarom sta ik ook terughoudend tegenover een terugkeer. Het is een heidense klus. En daar heb ik weinig zin in. Ik leef nu. En word niet meer geleefd." Axel - In het Axelse zaalvoetbal is Cysouw Roeland erin geslaag de koploper Maradonna jr de eerste seizoennederlaag toe te bren gen. Dit in de negentiende competitiewedstrijd met het hond- erentiende doelpunt. Een treffer die op naam kwam van Johnny Lensen, die deze spannende partij in de top van het Axelse rayon voetbal in het voordeel van de Cysouw/Roeland besliste. Uitslagen: De Lindenhof-Gemeente 2-8, Marine Service-ZSC 4-1, Outo- kumpu-Broomchemie 9-1, Gemeentehuis/Van Waes-Ratjetoe 4-3, Pri- mus/Pluym-Engelhard 4-7, Den Doelder-V-Deco/La Chouette 1-12. Stand: Maradonna jr 19-52, V-Deco/La Chouette 19-51, Cysouw/Roe land 19-40, Engelhard 18-34, Marine Service 18-33, Disco Love 17-32, Ratjetoe 19-30, Gemeente 18-28, Primus/Pluym 19-25, Gemeente huis/Van Waes 19-22, ZSC 19-18, Den Doelder 19-16, Outokumpu 16- 12, Broomchemie 8-6, De Lindenhof 17-4. Vrijdag 28 februari: BC Vlissingen 2-Voorwaarts 1 (vrouwen eerste klasse Zeeland), sporthal Van Duy- venvoorde Oost-Souburg, aanvang 19.30 uur. Zaterdag 1 maart: Smokkelhoek 1- BV Oostburg 1 (vrouwen eerste klasse Zeeland), sporthal 't Groe- newoud Kapelle, aanvang 16.30 uur. Scheldesport l-Dynamo'70 1 (mannen rayon eerste klasse A), sporthal Oude Vaart Terneuzen, aanvang 18.15 uur. Mannen tweede klasse C: Rapide- Geleen, sportpark Grote Kreekweg Hulst, aanvang 14.30 uur. Derde klasse E: Prinsenbeek-Olympia. Vrouwen derde klasse E: Made- Olympia. Vierde klasse D: Rapide- DES, sportpark Grote Kreekweg Hulst, aanvang 12.45 uur, HCGO- Goes. Zaterdag 1 maart, afdeling: BKC- DSO (promotieklasse B), sporthal De Eenhoorn Oostburg, aanvang 14.35 uur. Zondag 2 maart, Zeeuwse indoor- competitie: Mixed: Goes-Kapelle (eerste klasse), Racketcentrum Ka- pelle, aanvang 9.00 uur; 't Halve Maantje-MLTC 3 (tweede klasse), Racketcentrum Kapelle, aanvang 12.00 uur; Veere-SJEF (derde klas se), Racketcentrum Kapelle, aan vang 12.00 uur; De Schelde-MLTC (eerste klasse), Racketcentrum Ka pelle, aanvang 15.00 uur; Souburg 2-Ludo et Emergo (derde klasse), Racketcentrum Terneuzen, aan vang 11.00 uur. Mannen: Vrouwen- polaer-Ludo et Emergo (tweede klasse), Racketcentrum Terneuzen, aanvang 11.00 uur; DOS-Souburg 2 (tweede klasse), Racketcentrum Kapelle, aanvang 9.00 uur. Vrijdag 28 februari: Mannen: beker derde ronde: Schel- desport-de Sterre, sporthal Oude Vaart, Terneuzen, aanvang 21.00 uur. Zaterdag 1 maart: Landelijk, tweede divisie: WS'92- Alcom Capelle 2, sporthal Basken- burg, Vlissingen, aanvang 17.00 uur. Derde divisie: YVC-Tivoc, sporthal de Eenhoorn, Oostburg, aanvang 16.30 uur. District, beker vrouwen: De Kik- kers-Morres 2, sportzaal Aarden burg, aanvang 17.00 uur, YVC-de Sterre, sporthal de Eenhoorn, Oostburg, aanvang 16.30 uur, Mor- res 3-WS'92 3, sporthal den Dul- laert, Hulst, aanvang 17.00 uur. Beker mannen: YVC 2-Dynamo'70, sporthal de Eenhoorn, Oostburg, aanvang 16.30 uur. Zondag 2 maart, Rotterdamse competitie: GSC-HVC 2 (vrouwen), Sportpunt Zeeland Goes, aanvang 11.00 uur. Van onze sportmedewerker Axel - In het regionale KNVB-voetbal staan zaterdag interes sante duels op de rol. Met name het treffen Hoek-Katwijk is een topper in de hoofdklasse. In de tweede klasse kan AZVV-Bruse Boys als een 'klassieker' aangemerkt worden. In de derde klas se is verder de 'titelstrijd' SKNWK-Terneuzense Boys een op merkelijk duel en is Zaamslag-Wolfaartsdijk een strijd waarin de groen-witten het bijzondere moeilijk zullen krijgen. FOTO WIM KOOYMAN de kant en een enkelblessure zes duels. „Die blessures waren domme pech. Blessuregevoelig ben ik niet, maar je weet dat je er als verdediger soms hard in moet gaan. Die speelstijl vergroot de kans op kwetsuren." Zondag staat het uitduel tegen de nummer twee van de ranglijst, Sluiskil, op de rol. Een 'walk over' zal dat volgens Maarten Thomas zeker niet worden. Hij besluit: „Thuis hebben we aan die ploeg ook een zware dobber gehad. Samen met Breskens is Sluiskil een ploeg waar rekening mee te houden is." Hoek is in vorm, zou je denken na de 8-0-zege op Dauwendaele vo rige week in een oefenduel. Tegen Katwijk zal dat moeten blijken. Zeker daar Hoek in Katwijk met 0-1 won en daar een bijzonder sterke eerste helft speelde. Dit duel wordt tot nu toe nog altijd als de beste ontmoeting van Hoek in dit seizoen genoemd. „Iedereen was toen gespannen," herinnert coach Nico van de Kerkhove zich nog maar al te goed. Samen met trainer Johan Ballegeer hoefde hij toen nie mand scherp te zetten. Hoek stond er en ging er voor met toen een hoofdrol voor Jos Kayser. Een man die de kans loopt toe te moeten kijken omdat hij bij AS- WH tegen zijn vierde gele kaart aanliep. Een speler die mogelijk eveneens op de tribune plaats mag nemen, is Jacky Lambert. Deze spits kreeg in Hendrik-Ido-Ambacht rood. Het wachten is dus op be richt van de KNVB. „Dat zou jammer zijn," weet doelman André de Letter. De achtergrond bij die gedachte is dat Hoek za terdag alle manschappen fit moet hebben omdat De Letter in Kat wijk een loodzwaar karwei ziet. „We spelen te wisselvallig om vooraf zeker van winst te kunnen zijn. Hopelijk wordt een een goe de partij van onze kant met een zege, want dat kunnen we best hebben," aldus de sluitpost van Hoek, die weet dat zijn team mo menteel een prima middenmoter is. Die score, anderhalf punt per gespeeld duel, wil hij zonder meer handhaven. Verliezen van Katwijk zou betekenen dat Hoek niet meer aan de voorwaarde vol doet. AZW-Bruse Boys is voor de Axelaars een strijd waarin ge wonnen moet worden. De 2-0-ne- derlaag bij Rillandia was een te genvaller voor de ambitieuze trainer Paul van Kouteren en zijn mannen. Het heersende optimis me liep in ieder geval een deuk op. Met beide benen terug op de grond, moet Bruse Boys een springplank naar de middenmoot worden. De mannen uit Bruinisse bezet ten zo'n stek, AZW staat net iets lager geklasseerd en is nog niet veilig. Dit 'veilig' zijn, dus derde klasser blijven, is en was het uit gangspunt van de Axelse zater dagvoetballers. „Toch zal het weer moeilijk worden," zegt Jac- co Koekkoek, middenvelder bij de Axelaars. „We scoren te wei nig," geeft hij als reden van zijn bedenkingen. Desondanks gaat ook hij zaterdag voor winst de wei in. Iets dat hij vorige week eveneens deed en dat liep uit op wat hij noemt: „Een domme on nodige nederlaag." Een les die te gen de 'Van de Berges' goed van pas kan komen. Want iedereen weet dat die familie, en dan met name Jacob, het op de heupen krijgt, Bruse Boys bijna niet te kloppen is. Alles bijeen, leuke in grediënten voor een aardige pot voetbal die AZW zonder perso nele problemen ingaat. Met de gedachte: „Alles te win nen, niets te verliezen," reist Ter- neuzense Boys af naar koploper SKNWK. Dit treffen is de topper in de derde klasse waarin SKNWK met drie punten voor sprong op de oranje-zwarten start. Afgelopen zaterdag zag een delegatie van Terneuzense Boys SKNWK in en tegen Zaamslag bezig en moest constateren dat de mannen uit Nieuwerkerk weinig indruk maakten. „Winnen zou moeten kunnen, maar je weet hoe het soms in het voetbal gaat," zei Jacky Scheele, routinier in het team van coach Jaap Goossen toen. Kansloos acht hij zijn ploeg niet. En dat is minder dan de kij kers in Zaamslag, die zonder dra len zeiden dat de Terneuzenaren sterker zijn en dus geen probleem moeten hebben om bij SKNWK de winst te pakken. Minder vlot gaat dat bij Zaamslag waar de ploeg van trainer Godert Vrijho ven op de drempel van de vierde klas is beland. Een vooruitzicht waar elke bestuurder van 't Durp van gruwt. Het te weinig scoren de Zaamslag, 13 treffers in 14 du els en 31 tegen, rest daarom niets anders dan van Wolfaartsdijk te winnen. Het is zo langzamerhand de laatste strohalm. PROGRAMMA Hoofdklasse A: ARC-Scheveningen, Quick Boys-Kozakken Boys, Kloetin- ge-Lisse, Noordwijk-Veere, Achilles Veen-ASWH, Hoek-Katwijk, Heer- jansdam-Rijnsburgse Boys. Eerste klasse C: Groote Lindt-Yerseke, Good Luck-Roda Boys, Oostkapelle- Dinteloord, Wilhelmina'26-Spijkenis- se, Altena BLC, RWH-WGZ. Tweede klasse E: AZW-Bruse Boys, WC68-WHS, Dauwendaele-Kapelle, Arnemuiden-SS V' 6 5Rillandia-'-s- Heers-Arendskerke, Serooskerke-Mid- delburg. Derde klasse A: SKNWK-Terneuzense Boys, DFS-Wemeldinge, Bevelanders- VCK, Heinkenszand-Colijnsplaatse Boys, Zaamslag-Wolfaartsdijk, De Meeuwen-WIK. Vierde klasse A: Nieuwland-Krabben- diike, Vrederust-Cadzand, Spui-Bors- sele, SVD-GPC, Waarde-ZPR'84, N ieuwdorp-Apollo '69.

de Stem | 1997 | | pagina 11