In de zomer meer agenten langs de kust 4Ouderen zien uit naar Zeeuwse Vakantieweken ENBERGEN irry Verbeke Klachten over stank nieuw varkensbedrijf 4Aandacht voor architectuur bedrijven' 'Boulevard nodig in Nieuwvliet-Bad' Winter-sporttoernooi scholieren slaat aan Fietsveer in zomer ook van Tholen naar S chouwen-Duiveland Hoe dos ik mezelf uit als een echte Geus? Terneuzen t verhogen aan minima politiechef Goudswaard antwoordt op vragen Oostburgse politici ar harmonie ;de Vrienden DRT Dronken Vreemde mannen Mishandeling Winterconcert van Veronica PESTEM ZEELAND C4 Passie-concert Prof. De Kam ii ondernemers op Tholen Rollenwedstrijden in IJzendijke Mevrouw Hack uit Terneuzen werkt al dertig jaar voor Stiva: Thuiszorg Breskens verhuist Oostburg doet beroep op nieuwkomers industrieterrein Stampershoek !^G 27 FEBRUARI 1997 C3 I Breskens - Een 27-jarige auto bestuurder uit Breskens is in de nacht van dinsdag op woens dag aangehouden op het Mo lenwater met een alcoholpro millage van 1. Hij kreeg een dagvaarding mee. Middelburg - Een bewoner van de Houtkaai trof dinsdagavond twee vreemde mannen aan in zijn tuin. Hoewel de Middel burger erin slaagde een van de twee in de kraag te grijpen, slaagden ze er uiteindelijk toch in te ontkomen. Koudekerke - Twee 26-jarige Middelburgers zijn dinsdag avond aangehouden in Koude kerke in verband met mishan deling en dronken autorijden. Ze mishandelden een 58-jarige man en een 55-jarige vrouw en gingen er in de auto vandoor. De man is met verwondingen aan het hoofd opgenomen in het ziekenhuis. De mishandeling had te maken met problemen in de relatie sfeer. Een van de Middelbur gers had bovendien gereden met een alcoholgehalte van 615 microgram. ook Terneuzen de minimumuitke ringen te laag vindt..." Uit een landelijk rapport over armoede blijkt onder meer dat één op de 25 huishoudens onder de armoede grens leeft. Verder hebben 20.000 huishoudens om financiële rede nen niet altijd voldoende eten in huis en kunnen 43.000 gezinnen niet elke dag warm eten. Van onze correspondent Zuidzande - De Koninklijke Mu ziekvereniging Veronica uit Zuidzande geeft op zaterdag 1 maart om 19.30 haar jaarlijkse winterconcert in de gymnastiek zaal aan de Zegveldstraat. Naast Veronica dat onder leiding staat van Ronny d'Herck verleent de Oostburgse drumband onder lei ding van Jan Boone medewer king. Het concert wordt geopend door Veronica met 'Olympic Fanfare and Theme'. Daarna volgen drie klassieke nummers van Gossec, Boccherini en Schubert en de we reldhit van Andrea Bochelli 'Con te Partiro'. Na de pauze volgt on der meer een selectie uit muziek van series en films van Star Trek. Tevens treden enige jeugdleden van Veronica op. DONDERDAG 27 FEBRUARI 1997 Van onze verslaggeefster Oostburg - De gemeenteraadsfrac ties van Dorpsbelangen en Toerisme iD&T) en PvdA in Oostburg dringen aan op de inzet van extra politie agenten in het toeristisch hoogsei zoen langs de kust van West-Zeeuws- ïlaanderen. Ot raadsleden Baarends (D&T) en Wille (PvdA) wijzen in dat verband op het ge- (aarvan inbraken in vakantiehuisjes en vandalisme. Commissaris F. Goudswaard, de chef van de Zeeuws-Vlaamse politie, belooft er alles aan te doen de politiecapaciteit aan de kust in het zomerseizoen uit te breiden. Hij zei dit gisteren tijdens de commissie algemene bestuurlijke zaken van de ge meente Oostburg. Goudswaard en het hoofd diensteenheid politie Oostburg, A. Muller gaven tijdens deze vergadering uitleg over het Regionaal beleidsplan en het Districtsbeleidsplan 1997 van de po litie Zeeland, regio Zeeuws-Vlaanderen. Wille vroeg zich verder af wanneer het wijkvoorzieningsplan van de politie, waarbij het aantal wijkagenten in Zeeuws-Vlaanderen wordt uitgebreid, van start gaat. Goudswaard: „Op dit mo ment zitten we in het stadium van het noodhulpplan dat langzamerhand zal overgaan in het wijkvoorzieningsplan, waarbij Zeeuws-Vlaanderen wordt op gedeeld in een lappendeken. Elk 'lapje' beslaat ongeveer 1500 inwoners en bin nen dit gebied is in ieder geval een wijk agent actief. Deze ontwikkeling van noodhulp naar wijkvoorziening gaat ge leidelijk en dus zeer zorgvuldig. Ik ken regio's waarbij deze overgang binnen een half jaar was afgerond en daar liep het spaak. Om problemen te voorkomen gaat het bij ons geleidelijker maar beter. We hopen voor 2000 het wijkvoorzie ningsplan te hebben afgerond. Op dit moment is de politiezorg in West- Zeeuws-Vlaanderen niet optimaal, maar in het komende zomerseizoen zetten wij vanuit de Kanaalzone en Oost-Zeeuws- Vlaanderen extra politiemankracht in voor het kustgebied." Volgens de dis trictschef verloopt dit samenwerkings verband van de drie regio's binnen Zeeu,ws-Vlaanderen uitstekend. „Als er in de Kanaalzone extra mankracht moet worden ingezet wegens drugsproblemen doen wij ook een beroep op het westen en in de zomer draaien we het om. Dan komt de politie uit de andere twee stre ken naar West-Zeeuws-Vlaanderen. Op deze manier kunnen we de ondercapaci teit enigszins oplossen. Verder hebben we contacten met de Belgische politie voor samenwerking en uitwisselingspro jecten, ook in het kader van het Euregio- project. Maar zodra het wijkvoorzie ningsplan in werking is getreden, zal de politiezorg een stuk beter zijn." Vereenigde Vrienden uit Sas van irt precies honderd jaar. Redenen mdig te vieren. een officiële bijeenkomst in het Ge- n 14.00 uur. encentrum De Vlaanderen een feest en welkom is en waar dansorkest Car- e toegang voor deze feestavond is gra in 20.00 uur een receptie, eveneens in dereen welkom. /an de harmonie en het 450-jarig be- p vrijdag 4 april de Marinierskapel der laanderen. Kaarten voor dit optreden gbaar bij alle Rabobanken in Zeeuws- VERTENTIE) 17 aanvang 22.00 uur van der Hooft r Hoott en Primera Nagtzaam Zevenbergen Van onze correspondent Groede - Christelijk-gemengd ®or God is mijn Lied uit Bres- jiens verzorgt zaterdag 15 maart een passieconcert in de Neder lands-Hervormde kerk in Groe- le. Cappella I Fiaminghi uit Oost- burg verleent medewerking aan het concert dat om 20.00 uur be gint. Uitgevoerd worden de Jo hannes Passion van Thomas Stel le en Stabat Mater van Antonio Caldara. Dirigent is Arie Lensen. De toegangsprijs bedraagt ƒ12,50, voor kinderen jonger dan 10 jaar 7,50. Van onze verslaggeefster fholen - Prof. dr. C. de Kam houdt een spreekbeurt op de ondernemersavond op don derdag 13 maart in gemeen schapscentrum Meulvliet te Tholen. avond is bedoeld voor on dernemers uit West-Brabant en Zeeland. De Kam is werkzaam als hoogle raar Economie van de Publieke Sector aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij richt zich met na me op de economie van belastin gen, sociale zekerheid en pen- Hij werkte mee aan di verse boeken over deze onder werpen. De Kam bekleedt verschillende functies in de financiële sector en is columnist van de NRC. Op Tholen spreekt hij over het thema 'De macht van het getal. Vooruit zichten op Tholen in een snel ver anderende sociaal-economische omgeving'. De géheente Tholen houdt in sa menwerking met het Overleg Or gaan Industrieen de Rabobank elke twee jaar een grote onderne mersavond. Daarop gingen gast sprekers zoals prof. dr. Rinnooy Kan, toen nog van het VNO, en J. Kamminga, destijds voorzitter van MKB-Nederland, De Kam voor. De avond begint om 19.30 uur. Na de inleiding van De Kam volgt een zaaldiscussie onder lei ding van burgemeester H. van der Munnik van de gemeente Tholen. IJzendijke - Het wielercomité IJ zendijke houdt zaterdag 1 maart rollenwedstrijden in café Hof- zicht aan de Koninginnestraat in IJzendijke. be zestien koppels zullen elkaar bekampen op de 500 meter sprint, 1000 meter afvlaling en 1500 meter ploegkoers. De wed strijden beginnen om 19.00 uur. Van onze verslaggever Terneuzen - De laatste week van mei is het weer zover. Dan vinden van 23 tot 30 mei voor de dertigste keer de Zeeuwse Vakantieweken plaats in het Bos en Duin Va kantiepark in Oostkapelle. Een activiteit voor uitslui tend oudere en licht-gehan- dicapte Zeeuwen om er eens een weekje tussenuit te gaan. En al dertig keer is bij de voor bereidingen mevrouw E. Hack- de Feijter uit Terneuzen betrok ken, nu als voorzitster van de stichting Stiva, sinds 1991 ver antwoordelijk voor de organisa tie van dit project. Een dankbaar project waarvoor, constateert zij met enige spijt, de animo ten opzichte van een aan tal jaar geleden wel wat is terug gelopen. „We hebben weieens drie weken nodig gehad om aan de belangstelling te kunnen vol doen. Tien jaar geleden bezorg den wij over twee weken ver spreid zo'n honderd mensen een leuke vakantie, momenteel ko men wij met één week toe. Wat niet wegneemt dat toch rond vijftig Zeeuwse (licht-gehandi- capte) ouderen, waarvan de meesten de tachtig al zijn gepas seerd, straks weer veel plezier hebben," zegt mevrouw Hack. Vrijwilligers Voor hen huurt de stichting aan gepaste hotelkamers en bunga lows in het vakantiepark. Min stens tien vrijwilligers zorgen ervoor dat het de deelnemers aah'fiiëts ontbreekt eri'steken,1 wanneer nodig, een helpende hand toe. „De vakantieweek is niet gratis. Dank zij een verhoogde provin ciale subsidie - van 10.000 naar 16.000 gulden - hebben wij de prijs weten terug te brengen tot 450 gulden per persoon. Daar zit dan ook alles in. De maaltijden, de uitstapjes (twee bustochtjes) en de gezellige avonden. De ene keer is er bingo, dan een sjoel wedstrijd, een dia-avond en meestal ook een toneelstuk. De week wordt afgesloten met een koud buffet dat, hebben wij ge merkt, zeer op prijs wordt ge steld," zegt de enthousiaste voorzitster. Zeeuwse Collecte Tot 1985 werden voor de Zeeuw se vakantieweken gelden inge zameld via de bekende Zeeuwse Collecte. Het project vloeide voort uit een initiatief van de toen bestaande Stichting Zee land, provinciaal opbouwor- Mevrouw Hack: 'Wij houden wel vast aan het uitgangspunt dat de vakantieweken voor Zeeuwen zijn bedoeld.foto wim kooyman gaan. Dat initiatief behelsde vormingsweken in het Van Eeg- henhuis in Aardenburg. Daar voor liep de animo terug, waar op Stichting Zeeland besloot de vormingsweken om te bouwen tot echte vakantieweken in Bos en Duin. Toen in 1972 de Zeeuwse Vrou wenraad werd opgericht, werd dat de organisatie die de Vakan tieweken onder haar hoede nam. De werkcommissie uit de Vrou wenraad die die taak op zich nam werd onmiddellijk met een probleem geconfronteerd. Tot dan kon voor de nodige hulp een beroep gedaan worden op een Vlissings echtpaar. Dat stopte er echter mee en de va kantieweken kwamen in gevaar. „Ik zei toen toen echter: de we ken komen er, al moet ik hetzelf doen," zegt mevrouw Hack. En samen met een aantal vrijwilli gers, waarvan sommigen jaren achtereen hun hulp aanboden, ging zij tijdens de vakantiewe ken aan de slag om het de va kantiegangers naar de zin te maken. In 1985 besloot de Vrouwenraad te stoppen met het uitvoerend werk en nam het Poso (Provin ciaal Overleg- en Samenwer kingsverband Ouderenbonden in Zeeland) de organisatie over. „Na wat vrijwingen, Poso vrees de altijd dat we met een tekort zouden komen te zitten, werd de Stiva (Stichting Vakanties voor licht-gehandicapte en ouderen woonachtig in Zeeland) opge richt," zegt mevrouw Hack. „De doelstelling staat nog steeds overeind. Mensen die geen mo gelijkheid hebben om zelfstan dig op vakantie te gaan toch een kans bieden dit via ons te doen voor een betaalbare prijs. Wij houden wel vast aan het uit gangspunt dat het voor Zeeuwse mensen is bedoeld. Wij krijgen weieens aanmeldingen uit Ber gen op Zoom, maar dan zeggen we nee. Wij krijgen tenslotte een subsidie van de provincie Zee land." Tot nu toe hebben 28 gegadigden zich gemeld voor de vakantie week eind mei. „Best al veel, maar er kunnen er nog meer bij. De ervaring leert echter dat op het laatste nippertje zich nog mensen aanmelden. Mensen voor wie de gevraagde financiële bijdrage te hoog is, maar waar van familieleden zeggen: je moet er naar toe, je vond het altijd leuk en hier heb je geld. Dat ge beurt ook regelmatig." Verpleegkundigen Een klein probleempje vormt nog het aantal beschikbare vrij willigers. Een aantal oude ge trouwen heeft wegens de leeftijd (70 jaar) moeten afhaken. Er worden nu enkele nieuwe ge zocht, waarbij nadrukkelijk een beroep op verpleegkundigen wordt gedaan. „Dat is tegenwoordig moeilijker dan vroeger. De jongeren willen daar wel een week van hun eigen vakantie voor opnemen, vinden het leuk, maar dikwijls vragen ze ook: wat betaalt het? Nou, niet veel," zegt mevrouw Hack. „Wij zorgen voor 'kost en inwo ning', een cadeaubon, en dat is het. En zeggen kandidaten ook gelijk dat het voor hen geen va kantie is. Het is echt de hele dag werken. De gasten soms helpen bij opstaan en aankleden en er verder de hele dag mee optrek ken. En dat houdt dikwijls het rijden van rolstoelen in. Daar staat echter tegenover dat het heel, heel dankbaar werk is, dat veel voldoening geeft. Ik kijk er in ieder geval elk jaar weer naar uit en ben er dan ook elke dag bij. Heerlijk." I Stiva, Stichting Vakanties voor licht-gehandicapten en ouderen, woonachtig in Zeeland. Informa tie geeft mevrouw A. Kik uit Goes, tel. 0113-214454. Van onze verslaggeefster Oostburg - Het varkensbedrijf van René en Michel Raaijmakers aan de Groeneweg in Sehoondijke is nog maar een paar maan den in bedrijf en er zijn nu al verschillende klachten over stank. h'dA-raadslid W. Verplancke kaartte dit gisteren aan tijdens de tommissie Openbare Werken van gemeente Oostburg. „Ik heb al ®eerdere mensen gesproken uit Sehoondijke die echt last hebben 'an stank, dat lijkt me niet zo'n We zaak." Ook H. Lippens 'CDA) beaamde dat er sprake is Vajj stankoverlast. „Ik heb zelfs wllega raadslid A. Verhage mee gnomen naar de plek om te be- J'ijzen dat er daar niet zo'n lek- »®egeur hangt." jethouder C. Bolijn gaf toe dat 11 niet honderd procent is uitge goten dat het bedrijf stankover- veroorzaakt. „Dat heb je nu Mnmaal met negenduizend var ens maar ik moet ook zeggen dat e' bedrijf nog niet is gecontro leerd door de Inspectie Milieuhy- S'ene. Er zouden wat aanloop problemen zijn met onder meer ®e spoelinstallatie. De milieu-in fectie zou vorige week bij het langsgaan, maar dat is l doorgegaan wegens de var- nspestepidemie. Zodra dit risi- l ,V0?rWj is, zal de inspectie het j 1' een bezoekje brengen en zaak controleren. Dit is geen a"tie dat de stank overgaat." WD'er J. Provoost benadrukte dat de gemeente moet oppassen met het geven van vergunningen aan varkensboeren. „Als het aan tal varkensbedrijven hier in de streek verder wordt uitgebreid, zal het aantal klachten over stank zeker toenemen en dan ver wacht ik grote problemen." Van onze verslaggeefster Breskens - Het wijkgebouw van Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen aan de Van Zuylenstraat 102 in Breskens gaat woensdag 19 maart dicht. Het consultatiebureau voor zui gelingen en peuters, het spreek uur van de wijkverpleging en de uitleen van verpleegartikelen en hulpmiddelen vinden vanaf die datum plaats in het dienstencen trum Goedertijt aan de Van Zuy lenstraat 80 te Breskens. Spreek uur van de wijkverpleging is van maandag tot en met vrijdag, van 13.30 tot 14.00 uur. Van onze verslaggeefster Oostburg - Bedrijven die een nieuwe vestiging willen bou wen op het Oostburgse in dustrieterrein Stampershoek zullen hoge eisen moeten stellen aan de architectuur van hun gebouw. Volgens de Oostburgse wethou der C. Bolijn kunnen bedrijven het zich niet permitteren 'zo maar een loods neer te zetten'. „Dat is geen gezicht, de archi tectuur moet er verantwoord en netjes uitzien. Het gebied waar Stampershoek wordt uitgebreid, ligt voor het grootste deel aan de Rondweg en dus goed in het zicht. Dit terrein mag er daarom niet rommelig uitzien want dan zal het eerder bedrijven afstoten dan aantrekken. Kijk maar naar het industrieterrein in Breskens. Dit terrein is zeer rommelig in gericht en we hebben dan ook de grootste moeite bedrijven hier naar toe te krijgen. We zijn van plan het terrein een 'face-lift' te geven zodat het weer represen- tief wordt. Dat kost geld en dat willen we bij de uitbreiding van Stampershoek dan ook voorko men. Door strakke regels te han teren willen we er een architec tonisch prima op elkaar afge stemd gebied van maken." Het industrieterrein Stampershoek. foto camile schelstraete Van onze verslaggever Nieuwvliet - Nieuwvliet-Bad moet een boulevard krijgen om dit dorp toeristisch en recreatief aantrekkelijker te ma ken. Deze boulevard moet worden opgenomen in de herin richting van de kust van West-Zeeuws-Vlaanderen. Deze wens komt van de Dorps vereniging Nieuwvliet. Voor zitter De Keuninck deed het verzoek uit de doeken tijdens de voorlichtingsavond over het voorontwerpplan en milieu-ef fectrapport over de herinrich ting. De voorzitter greep de gelegen heid aan om wat specifieke wensen voor Nieuwvliet-Bad naar voren te brengen. Zoals de aanleg van een boulevard. C. Bolijn, lid van de herinrich tingscommissie en wethouder van de gemeente Oostburg, schoot de wens voor de boule vard direct af. „Ik wil geen boulevard van Breskens tot aan Cadzand. We moeten het be lang van de streek goed in de gaten houden. Hierin past geen boulevard langs de hele kust. Daarnaast hebben we afspra ken gemaakt over de functies van de plaatsen langs de kust. Met name Groede en Nieuw vliet hebben we aangewezen als gebieden van rust en ruim te." Voorzitter De Keuninck van de Dorpsraad plaatste de opmer king in het kader van de in spraak. De voorlichtingsavond dinsdagavond in Nieuwvliet was de officiële start van deze inspraak. Ruim tweehonderd mensen bezochten deze avond. „De grote opkomst bewijst dat het plan leeft in de streek," al dus voorzitter C. Almekinders van de commissie. „We staan nu voor een cruciaal moment. In samenspraak met de bewo ners van de streek moeten we tot een goed plan komen dat voldoende draagvlak heeft. We verwachten veel van de in spraak." Tijdens de voorlichtingsavond werd nog eens duidelijk ge maakt dat het voorontwerp plan een plan op hoofdlijnen is. „Er is nog niets besloten en er zijn nog geen compromissen gesloten. In dit stadium geven we iedereen de ruimte om mee te denken," aldus een mede werker van de Landinrich- tingsdienst. Het plan bestaat in grote lijnen uit verkaveling van landbouw gronden, versterken van de landbouwsector, de aanleg van multi-functionele groengebie den, het verbeteren van de ver keersveiligheid en het verster ken van de recreatie. „De streek heeft nu nog te maken met het ZZZ-complex. Zon, Zee en Zaligheid. Daar moeten we van af door met name het achterland verder te ontwikke len." Van onze correspondent Oostburg - In de Oostburgse sporthal 'De Eenhoorn' is gisteren het zevende en voorlaatste wintertoernooi voor de leerlingen van het plaatselijke Zwincollege afgewerkt. Dit keer stond voor de eersteklas sers mini-volleybal op het pro gramma. Dergelijke toernooien worden al een aantal jaren georganiseerd. En er is jaarlijks een stijgende lijn te zien, zegt Adrie Leerïhouts, docent lichamelijke opvoeding. „Dit seizoen merken we zelfs dat meer van de helft van de klassen present is en dat geeft aan dat ook de hedendaagse jeugd toch nog altijd graag sport. Onze in tentie is die jeugd kennis te laten maken met diverse sporten. Zo hebben we basket-, zaalvoet- en mini volleybal naast badminton op ons programma staan. Basket bal slaat duidelijk het beste aan. We hebben op organisatorisch vlak ook steun van de betrokken vereniging naast die van het zwembadpersoneel en de ge meente Oostburg," aldus Leen- houts. De docent benadrukt dat de opzet is de jeugd aan het spor ten te krijgen. „Want de laatste jaren is er een duidelijke terug loop merkbaar bij de diverse sportclubs. De jeugd laat het af weten. De veteranencategorieën groeien. Geen gezonde situatie. De leerlingen kunnen bij ons dan ook terecht wat betreft de nodige informatie over de diverse clubs in de regio," aldus Leenhouts, die samen met zijn collega's Peter Don, Eric Schijve, Arjen Leyte en Hilde Don voor de organisatie te kent. Op vrijdag 14 maart wordt het wintercircuit afgesloten met een volleybal toernooi voor de derde en hogere klassen. De afsluiting vormt een veldvoet- baltoernooi op het complex van de SV Oostburg aan de Baljuw Veltersweg in mei. Van onze correspondente Sint Maartensdijk - In de maanden juli en augustus kunnen voetgangers en fietsers met een veer oversteken van Tholen naar Schouwen-Duiveland. Komende zomer immers wordt een nieuw veer van Sint Annaland naar Bruinisse in gebruik geno men. Vanuit de provinciale VW is het initiatief genomen om het veer op te zetten. Onder het motto 'Fiets een rondje met een pontje' zijn in Zeeland de afgelopen jaren al verschillende veren gerealiseerd. Onder meer van Yerseke naar Gorishoek en van Wemeldinge naar Zierikzee. De voet/fietsveren zijn opgeno men in particuliere exploitatie. Gemeenten verlenen eenmalig een garantiesubsidie, wat onge veer neerkomt op een kwart van de exploitatiebegroting. De gemeenteraad van Tholen heeft inmiddels 6625 voor dit doel beschikbaar gesteld uit de pot voor recreatieve voorzienin gen. De voormalige gemeente Bruinisse, nu gemeente Schou wen-Duiveland, ging al eerder akkoord met hetzelfde bedrag. Het voet/fietsveer vertrekt in de drukste zomermaanden twee keer per dag vanuit de haven van Sint Annaland naar de haven van Bruinisse en omgekeerd. Gebrui kers kunnen dus dagelijks een keer heen en terug van de 'eilan den' Schouwen-Duiveland en Tholen of omgekeerd. Van onze verslaggever Biervliet - De stichting Geuzenfeesten houdt op zaterdag 1 maart een kleding- en informatiebeurs. Op deze dag kunnen geïnteresseerden onder meer informatie krijgen over de kleding die door Biervlietenaren wordt gedragen tijdens de 25e Geu zenfeesten in mei. Van 8 tot en met 10 mei staan de Geuzenfeesten in Biervliet weer op het programma. Traditioneel hullen de Biervlietenaren zich tijdens deze feesten massaal in zestiende-eeuwse kledij. Behalve de kleding krijgt Bier vliet in het geheel een andere aanblik. De straten worden ver sierd met feestverlichting en feestelijke details, een historische optocht met alle hoogte- en diepl tepunten uit de rijke geschiedenis van Biervliet uit de periode van 1100 tot ongeveer 1600. Een op tocht met twaalf praalwagens die de geschiedenis uitbeelden, trekt op donderdag 8 en zaterdag 10 mei door de Biervlietse straten: De bijeenkomst van 1 maart is bedoeld om iedereen uitleg te ge^ ven hoe met simpele middelen echte Geuzen kunnen ontstaan. Er zijn mogelijkheden om kle ding te ruilen of te verkopen én kansen om diverse modellen en patronen te bezichtigen. De beurs wordt gehouden van 10.00 tot 13.00 uur in Annelotte Ter Walle.

de Stem | 1997 | | pagina 17