^Hebben de dealers soms vergunning?' GOED KOOP Jonge Democraten: Wijers moet lijsttrekker worden PvdA'er De Cloe: 'Nog veel te Mgr. Henri Lemaïtre: de nuntius van de depolarisatie Schietpartij in disco: 2 doden, 7 gewonden DE STEM BINNENLAND A3 Demonstratie tegen overlast in drugswijken: BINNENLAND KORT Voetbalwedstrijd gestaakt na schietpartij Schoonmoeder Van Mierlo vermoord Kritiek op wet sluiting drugspanden Griekse prijs voor journalist Ab Courant Acties tegen drugstoerisme: 36 arrestaties De Hoop Scheffer wil CDA-lijst trekken CDA bevreesd voor situatie Voorhoeve Sorgdrager: 'TV- en videogeweld' aan banden leggen CALIFORNIA ERWTENSOEP 98 199 EBRUARI 1997 A2 b MAANDAG 24 FEBRUARI 1997 Brittannië en Ierland- wisselvallig weer met ink wat wind en een gro- enkans. Plaatselijk valt gen. Maxima van 7 gra- Schotland tot 12 in de ing van Londen, en Luxemburg: Winden- natte dagen. Maandag- Ij ook wat zon. Middag- •atuur vaak iets boven de ien. - en Midden-Frankrijk: tendig met flink wat ïn plaatselijk veel regen, hoogste toppen van de sneeuw. Sporadisch ook :on. Middagtemperatuur ;er 13 graden. Frankrijk: In het uiterste i en zuidoosten nu en dan li waarschijnlijk droog. El- hu en dan regen, in het Jelijke deel van de Franse vanaf 2000 meter |w. Langs de westkust sflink wat wind. Erg zacht dinsdag maxima rond 19 gal: In het zuiden nu en on. Naar het noorden toe bewolking en ter hoogte 'orto kans op regen. In de maxima rond 15 graden, Algarve bijna 20. (ie: Aan de costa's in het n en zuidoosten aanhou- kans op zon. Elders flink krolkenvelden en met name t noordwesten kans op re en op een straffe wind. ma vaak tussen 16 en 19 m, aan de zuidelijke cos- laatselijk iets boven de 20. rische Eilanden: Zon, soms wolkenvelden en droog, na variërend van 24 tot 28 r. pica en Ibiza: Perioden met Droog. Middagtempera- Iongeveer 18 graden. In het noorden en aan de kant van de Apennijnen Idelijk meer bewolking en op een bui. In het zuiden en perioden met zon. na van 12 graden in het Iden tot 17 op Sicilië. Kenland en Kreta: Perioden kon, maar rond het Griekse eland soms ook hardnekki- polkenvelden en misschien bui. Afnemende wind. Lich- tjging van temperatuur met "nsdag maxima rond 15 sland: Op beide dagen van- et westen regen. Plaatselijk veel neerslag. Het waait Middagtemperatuur op de !ste plaatsen tussen de 11 en jraden. (tserland: Geleidelijk meer olking en vooral in het wes- en noorden regen, hogerop e bergen sneeuw. Met name ;dag kan er veel neerslag [en. Veel wind. Temperatuur Kooo meter stijgend tot iets en nul. Maxima in veel da- ■tussen 10 en 15 graden, itenrijk: In Tirol een geleide- toenemende kans op regen, jerop in de bergen op :uw. Naar het oosten toe rwegend droog. Tempera- r op 2000 meter rond het spunt. Maxima in de lager igen gebieden rond 10 gra- lossing cryptogram izaterdag izontaal: 4. Wildeman; 6. ont- igers; 8. scheur; 10. bijgeluid; 11- istje; 15. vrijhaven; 16. teckel; 17. elkwartier; 18. bestormen; 20. trektijd. rtikaal: 1. Zwangerschap; 2. kla- tjevier; 3. inbreker; 5. magazijn; 7. uur; 9. uitgerekend; 12. snikheet; straatkei; 14. achterste; 19. zet. JFS jswijH (anp) - Minister Wijers van Économische Zaken moet bij de vol gende Tweede-Kamerverkiezingen lijsttrekker van D66 worden. Hij werkt met elan, heeft charisma en ffin jonge uitstraling. Deze eigenschappen had Van Mierlo destijds ook, maar nu niet meer. Dit stelt de politieke jongerenorganisatie van D66, de Jonge Democraten. De jongerenafdeling gaat hiermee lijn recht in tegen de voorkeur van partij voorzitter Kok voor Van Mierlo. Van Mierlo heeft het als minister van Bui tenlandse Zaken en vice-premier te druk om ook nog eens het lijsttrekker schap op zich te nemen, vinden de jon geren. Het zou voor hem en voor de partij een goede keus zijn als Van Mierlo op het hoogtepunt van zijn politieke carrière het vaandel zou overdragen, zo stellen de Jonge Democraten. De jongeren stellen verder dat het geen kwaad kan als D66 zich losmaakt van het imago dat de partij alleen bestaat bij de gratie van Van Mierlo. De partij moet laten zien dat ze meer in huis heeft. De Jonge Democraten noemen partij voorzitter Kok inconsequent. „Ener zijds wil hij Van Mierlo laten aanblijven tot zijn tachtigste en anderzijds wil hij de partij verjongen." ZIE DE STEM COMMENTAAR - A4 -uJinp 'aLpn°P .8m u| suods 'ueej>i uaAoq 'alp00!' DE BEWONERS van drugswijken uit het hele land zijn de overlast meer dan zat. Afgelopen zaterdag gingen enkele honderden van hen naar Den Haag om een eisen pakket af te leveren aan 'de politiek'. Door Debbie Larigelaari Den Haag - Heel even dreigt de stemming om te slaan. Voor de in gang van het Tweede-Kamerge bouw op het Plein blijkt dat niet een minister de moeite heeft geno men het eisenpakket van enkele honderden bewoners uit drugs wijken in ontvangst te nemen. Bo- lendien meldt de politie dat er geen vergunning is voor de de monstratie. Annie Verdoold uit Rotterdam, een van de actieleiders, wordt woedend. Met angstaanjagend lelie blik vanonder een massa ge blondeerd haar schreeuwt zij de menigte toe vanaf het podium: „Wij hebben geen vergunning. Hebben de drugsdealers soms een vergunning om bij ons op de hoek van de straat te staan? We weten nu dat er niet alleen criminelen zijn bij ons in de wijk, maar ook boeven op het Binnenhof." Luidkeelse instemming valt haar ten deel, vooral als zij ook nog op roept tot 'hardere actie als politici blijven weigeren te luisteren'. De demonstratie van drie- tot vierhonderd bewoners uit zeven tien drugswijken verspreid over bet hele land is tot nu toe zonder weerklank verlopen. De betogers die met bussen naar Den Haag ge komen zijn, hebben in het Con gresgebouw geluisterd naar diver se sprekers die zeggen begrip te hebben voor hun problemen. Bijvoorbeeld naar Europarlemen tariër Hedy d'Ancona: „Natuur lijk is het verschrikkelijk dat uw kinderen voortdurend aan dit soort gevaren worden blootge steld. Maar u weet ook: alleen maar keihard optreden tegen junks is geen oplossing. Het klinkt ferm om te zeggen: 'We vegen de straten schoon'. Maar daarmee wordt het probleem alleen maar verplaatst. Alsof je in een ballon knijpt." De betogers knikken en applau- 'Hoe moet je je kinderen opvoeden te midden van de slechte voorbeelden?', was een van de vragen op de manifestatie van het Nationaal Actiecomité Drugsoverlast. FOTO WIEBE KIESTRA disseren beleefd, maar ze maken niet de indruk erg enthousiast te zijn over d'Ancona's genuanceer de betoog. Ze kennen inmiddels de verhalen van de politici en we ten dat daar weinig daadkracht vanuit gaat. „Anders stonden We hier niet vandaag. Het probleem is nu juist dat de politiek niet naar ons luistert," zegt een demonstre rende moeder uit Heerlen. Daarom komt het Nationaal Ac tiecomité Drugsoverlast (NAD) zelf met een lijst eisen. De voor naamste: er moet een eind komen aan het gedogen van drugsover last. Drugspanden moeten veel sneller kunnen worden ontruimd en eventueel onteigend. Veel meer politie op straat. Opvang voor drugsverslaafden buiten de woon wijken. Voor de meeste betogers is de drugsoverlast inmiddels uitge groeid tot een ware terreur. „Mijn zoontje van dri,e kijkt gek op als hij eens in een lift komt die niet is volgepoept door junks," vertelt een bewoonster van de Bijlmer. „Hoe moet ik mijn kinderen op een normale manier grootbrengen tussen zoveel slechte voorbeel den?" De verleiding is groot, zo blijkt uit de verhalen, om gemakkelijke op lossingen te eisen. Vastzetten en verplicht laten afkicken die junks, en de dealers erbij. Ook de actie leiding beseft dat de demonstratie een vat vol frustraties is, waarvan het deksel goed in de gaten moet worden gehouden. Daarom wordt in iedere toespraak het belang van 'projecten voor verslaafden' bena drukt. En daarom ook herstelt Annie Verdoold zich snel op het Plein, nadat ze even voor volksmenner heeft gespeeld: „Laten we de poli tici die wel gekomen zijn om ons aan te horen, bedanken. En ook de politie, die in elk geval extreem rechts bij ons heeft weggehou den." Harde acties uit onvrede over de aanpak van de drugsproblematiek door de autoriteiten zijn in Ter- neuzen niet te verwachten. Dat zegt vertegenwoordiger H. Vlottes van het Bewonersplatform Bin nenstad Terneuzen, die zaterdag met dertig medestanders heeft ge demonstreerd in Den Haag. Volgens Terneuzenaar Vlottes denkt het NAD absoluut niet over harde acties. „Praten met de poli tici. Daarbij zullen wellicht wel harde noten worden gekraakt met de regering. Met de bijeenkomst van zaterdag is in elk geval een goede aanzet gegeven." Vlottes prijst verder de inspanningen die de autoriteiten in Terneuzen on dernemen om de drugsoverlast te beteugelen. Heerhugowaard (anp) - Bij een schietpartij in en bij discotheek The Drome in Heerhugowaard zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee doden gevallen en zeven mensen gewond geraakt. De dodelijke slachtoffers zijn een 40-jarige Alkmaarder die portier was van de uitgaansgelegenheid, en een 20-jarige be zoeker uit Amsterdam. De politie heeft twee mannen ge arresteerd. Zij bevonden zich onder de circa vijftig mensen die na de schietpartij naar het Me disch Centrum Alkmaar gingen. Hun betrokkenheid bij de schietpartij is nog onduidelijk. De politie wil hun identiteit niet bekendmaken. Burgemeester Vermeer van Heerhugowaard, die zijn afschuw over de schiet partij uitsprak, heeft bepaald dat de disco in elk geval tot 10 maart gesloten blijft. De schietpartij vond rond tien over drie zondagochtend plaats. Den aantal mensen kreeg rond sluitingstijd ruzie in de disco. De Portier bemoeide zich daarmee. Hij werd doodgeschoten in de bal van de disco. De dader rende naar buiten met m zijn kielzog andere ruziema kers. Voor de deur van de disco hep de onenigheid hoog op en vielen tientallen schoten. Daar bij vielen nog eens een dode en zeven gewonden, zes mannen en een vrouw. Honderden disco theekbezoekers renden tijdens en na de schietpartij in paniek over straat, aldus een politie woordvoerder. Drie van de gewonden liggen op de afdeling intensive care van het Medisch Centrum Alkmaar maar zijn niet in levensgevaar. Onder de gewonden zijn bezoe kers van de discotheek die niets met de ruzie te maken hadden, aldus de politie. De politie heeft een recherche bijstandsteam geformeerd van 23 mensen dat zich met het on derzoek bezighoudt. Volgens de politie werd het ambulanceper soneel in de chaos na de schiet partij ernstig gehinderd. Om standers dwongen een camera man van het televisieprogramma 06-11 Weekend zijn band af te staan. Door Debbie Langelaan Waalwijk - Elf jaar is Dick de Cloe nu Kamerlid voor de PvdA. En hij is niet van plan te wijken voor welke vernieu wer dan ook: na de verkiezingen van volgend jaar wil hij opnieuw een perio de bijtekenen. „Ik zit lekker in mijn vel, ik denk dat ik het politieke handwerk onder de knie heb en er is nog veel te doen." Met de regelmaat van de klok klinkt de roep om vernieuwing van fracties in de Tweede Kamer. Bij het CDA is ooit de grens getrokken bij drie termijnen: na twaalf jaar werden Kamerleden geacht niet meer bij te tekenen. Er moet fris bloed van buitenaf komen, liefst mensen die midden in de maatschappij staan en niet vervormd zijn door de Haagse mores. Voormalig PvdA-voorzitter Rottenberg is het bij de vorige verkiezingen gelukt om de helft uit nieuwkomers te laten bestaan. De huidige vice-voorzitter van de partij, die zelf vertrekkende is uit de fractie, probeert het dunnetjes over te doen. Hij riep vorige week op tot 'een flinke vernieuwing' van de eerste zestig namen op de kandidatenlijst. Hij wil zich niet neerleggen bij de opvat ting van professor Dunning, voorzitter van de commissie die de lijst opstelt en kandi daten zoekt voor de nieuwe fractie. Deze vindt dat de partij niet opnieuw met een Dick de Cloe, 'een Kamerlid uit Brabant, daar hebben we er niet veel van'. FOTO ANP vernieuwingsoperatie voor de dag moet ko men. Beroering in de PvdA-gelederen na de uit spraken van Vreeman. In het Vlugschrift van afgelopen weekeinde zeggen De Cloe en Martin Zijlstra graag nog een termijn voor de PvdA in de Kamer te willen zitten. Twee andere oud-gedienden, John Lilipaly en Mieke van der Burg, zijn wat onduidelij ker over hun toekomst. Van der Burg vindt twee termijnen 'eigenlijk heel mooi, dan moet je wel heel goede redenen hebben om nog te blijven zitten'. De Cloe, die zich in de fractie bezighoudt met onderwijs en binnenlands bestuur, vindt dat de limiet van drie termijnen best een uitgangspunt mag zijn. „Maar het is verkeerd om die strikt te hanteren." Hij vermoedt dat degenen die de kandidaten lijsten samenstellen, nogal eens naar het middel van de tijdslimiet grijpen om een Kamerlid niet te hoeven vertellen dat hij of zij eigenlijk niet meer functioneert. „Zo moet het niet zijn. Soms blijkt al in ie mands eerste jaren dat het gewoon niet werkt. Dat moet gezegd kunnen worden." Wat zou er aan Dick de Cloe verloren gaan als hij het slachtoffer werd van de vernieu wingsdrift in de PvdA? Hij hoeft niet lang te denken. „Een gemotiveerd Kamerlid, thuis in het politieke handwerk en breed inzetbaar in de fractie. En bovendien een Kamerlid uit Brabant, daar hebben we er niet veel van. Maar ik ben natuurlijk ook weer niet onvervangbaar." Door Dirk Visser (anp) Dm Haag - De aftredend nuntius, mgr. H. Lemaïtre, heeft volgens bisschop Mus- kens 'onschatbare verdien sten' gehad voor de vermin dering van de polarisatie in Katholiek Nederland. Zelf is de in België geboren Priester-diplomaat bescheiden °ver zijn aandeel. Over het po sitieve effect van de benoemin gen van de bisschoppen Wiertz, van Luyn en Muskens, waarbij "h een belangrijke rol speelde, zeg' Lemaïtre niet meer dan: »Dat wordt gezegd." Sinds een jaar of twee, drie is de Nederlandse RK Kerk volgens hem 'in rustiger vaarwater' te recht gekomen. Hier en daar duikt in de media nog 'een scherpschutter' op, maar de meeste gelovigen 'zijn het ge zeur van de polarisatie beu'. Het zijn ook niet de essentiële godsdienstige vragen die voor jongeren aantrekkelijk zijn, zegt Lemaïtre in zijn afseheids- interview. In de jaren '60 was er in de RK Kerk een crisis losgebarsten die in Nederland op een geweldige verwarring is uitgedraaid. Daarin was de traditionele nuchterheid van de Nederlan der volkomen zoek, constateert onze Zuiderbuur, die van 1962 tot 1969 en opnieuw vanaf 1992 in ons land heeft gewerkt. Er waren ook veel overdrijvin gen, alsof de situatie in de kerk leek op die van de renaissance- of de reformatietij d. Toen wa ren er misbruiken en schanda len die protesten en opstand rechtvaardigden. Maar zo was de situatie dertig jaar geleden niet. Ondanks alle goede bedoe lingen ontbrak het aan liefde voor de kerk. Uiteindelijk wo gen de baten van de polarisatie niet tegen de kosten op. Sommigen wilden van de Ne derlandse RK Kerk een gids- kerk maken. „Maar zij hadden geen kennis van de wereld kerk." Ook dat is in tegen spraak met het algemene beeld van de Nederlander, die over de hele wereld rondreist. „Een groep katholieken was hier met zichzelf bezig zonder te kijken naar wat er elders gebeurde." De polarisatie was hier veel harder, er werd veel meer geru zied dan elders. Dat hangt ook samen met de Nederlandse volksaard, zegt Lemaïtre, die Muskens aanhaalt: „Als Neder landers het niet met elkaar eens zijn, kunnen zij na afloop niet eens samen een kop koffie drin ken." Maar de polarisatie was geen exportprodukt. Buiten Ne derland was de polarisatie geen levenskwestie. Daar waren er te veel andere problemen, daar was geen tijd voor redekavelen. Misschien had die drang naar meer individualisme ook te ma ken met de oorlog. De ontberin gen tijdens WO II hebben een reactie uitgelokt: de mensen wilden het onmiddellijke genot. De opkomst van de consumptie maatschappij werd gevoed door de televisie met alle commer cials. De mens werd een beetje speelbal van de tv. De mensen wilden zelf genieten en het zelf goed hebben. Dat ging ten koste van de solidariteit en de ge meenschapszin. Door de econo mische bloei dook het gouden kalf op. In religieuze zin ging de mens zichzelf beschouwen als een kleine god, die zelf besliste over zijn gevoelens en belangen. Normen en waarden werden makkelijk opzij geschoven als dat van pas kwam. De laatste jaren is er sprake van religieuze heropleving. Die hangt volgens Lemaïtre samen met een zekere drang van de mensen naar God en naar spiri tualiteit. De mensen ontdekken dat ze ook geweldig beperkt zijn. Dat roept vragen op, voor al als de mensen in eigen leven tegenslag ondervinden. Deventer - Een 28-jarige inwoner uit Deventer is gistermiddag door een schietpartij gewond geraakt. Hij is met twee schotwon den opgenomen in een ziekenhuis. De schietpartij deed zich voor bij de sportkantine van de voetbalvereniging Turkse Kracht. Het slachtoffer bevond zich in de kantine tijdens de voetbalwedstrijd Turkse Kracht-WWV uit Deventer. De politie tast nog in het duis ter over de oorzaak van de schietpartij. De voetbalwedstrijd is vroegtijdig gestaakt. Hilversum - De politie Gooi en Vechtstreek tast in het duister wat betreft het motief van de moord op de 73-jarige Hilversumse C. van der Made-Six. De vrouw, de moeder van de levensgezellin van minister van Buitenlandse Zaken Van Mierlo, werd vrijdag morgen dood in haar woning aan de Utrechtseweg aangetroffen door een bezoeker. Zaterdag is sectie verricht op het lichaam. De resultaten daarvan .houdt de politie geheim. De identiteit van de vrouw is zaterdagmiddag officieel vrijgegeven. In belang van het onderzoek geeft de politie geen verdere details. Twintig recher cheurs werken mee aan het onderzoek. Den Haag - Het wetsvoorstel om burgemeesters de bevoegdheid te geven drugspanden te sluiten die overlast veroorzaken, stuit op grote bezwaren van de Eerste Kamer. De kritiek geldt met name de verruiming van de wet tot panden waar prostitutie, wapenhan del en heling plaatsvindt. De senatoren van PvdA, D66 en CDA plaatsen vooral juridische kanttekeningen bij het feit dat de bur gemeester een algemene bevoegdheid krijgt om overlastgevende panden te sluiten. „Dit komt in strijd met de Grondwet en met het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens," zei PvdA-sena- tor mr. E. Jurgens zaterdag. De drugspandenwet botst met name met het grondrecht van wonen. „Wij zijn niet tegen een dergelijke wet, maar in deze vorm kan het niet." Athene - De Nederlandse journalist Ab Courant is de Griekse Ku- riazis-prijs toegekend voor zijn journalistieke werk tijdens het kolonels-regime in de jaren zestig. Hij krijgt de prijs, een erepen ning met oorkonde, vandaag in Athene uitgereikt. De prijs is ge noemd naar de Griekse verzetsstrijder, journalist en schrijver Ku- riazis. De inmiddels overleden Griek bracht zijn nalatenschap on der in de Kuriazis-stichting. Die stelt jaarlijks prijzen beschik baar aan mensen die zich op bijzondere wijze inzetten voor de persvrijheid of voor de bescherming van journalisten in gevaarlij ke gebieden. Ab Courant (67) ging in 1963 naar Griekenland. Hij werkte er dertig jaar voor onder andere de VARA, KRO, GPD, BRT en Het Parool. Tijdens het kolonels-regime werd hij tot twee keer toe het land uitgezet. Maar hij keerde er steeds terug. Cou rant woont thans nog steeds in de Griekse hoofdstad. Rotterdam - De Rotterdamse politie heeft tijdens twee grote ac ties tegen drugstoeristen dit weekeinde veertig aanhoudingen verricht. Vijf vuurwapens en ongeveer drie kilo drugs zijn in be slag genomen. Eén van de acties liep van vrijdagavond tot zater dagmorgen. Honderd agenten van verschillende diensten werden ingezet. Op diverse plaatsen werden auto's gecontroleerd.Naar aanleiding van observaties van buitenlandse auto's deed de poli tie invallen in drie dealpanden die frequent door drugstoeristen werden bezocht. Veertien mensen werden hier aangehouden. Be halve vuurwapens troffen agenten ook hoeveelheden heroïne van 50 gram tot één kilo aan. Elders in de Maasstad zijn nog eens ze ven mensen aangehouden, onder wie enige drugstoeristen. Zater dagmiddag- en avond concentreerde de politie zich op de interna tionale treinen tussen Rotterdam en Antwerpen. In samenwer king met korpsen uit Brabant, de spoorwegpolitie, de marechaus see en de Belgische Rijkswacht werden negentien mensen aange houden die drugs vervoerden. Den Haag - CDA-Kamerlid De Hoop Scheffer, vice-voorzitter van de huidige fractie, is bereid het lijsttrekkerschap voor zijn partij op zich te nemen als de partij hem daarom vraagt. „Mijn beschikbaarheid hangt samen met de vraag of ik het brede ver trouwen en de voorkeur van de partij geniet," zei hij gisteren voor de NPS-televisie. Op dit moment buigt zich een commissie over de vraag wie bij de komende verkiezingen de CDA-lijst moet aan voeren. Zowel De Hoop Scheffer als fractievoorzitter Heerma en vice-partijvoorzitter Lodders worden al langer genoemd als mo gelijke kandidaten. Hilversum - Het CDA waarschuwt dat er na het NAVO-debat in de Tweede Kamer woensdag een bizarre situatie kan ontstaan als de WD-fractie zich blijft keren tegen uitbreiding van de NAVO. De fractie komt dan lijnrecht tegenover WD-minister van Defen sie Voorhoeve te staan die, met het kabinet en een meerderheid in de Kamer, voor de toetreding van nieuwe landen is. Dat kan tot de situatie leiden dat de minister blijft uitdragen wat zijn fractie niet steunt, aldus CDA-buitenlandwoordvoerder De Hoop Scheffer gisteren in het programma Buitenhof. Het debat van woensdag is dan ook van groot belang voor de positie van Voorhoeve, die toch al niet zo sterk is na de crisis rond Srebrenica. De discussie in de Tweede Kamer is aangezwengeld door WD-leider Bolkestein die zich eind januari in een krantenartikel tegen de uitbreiding van de NAVO keerde. De toetreding van Midden- en Oost-Europese landen komt de stabiliteit in Europa niet ten goede en veroor zaakt in Moskou veel onrust, aldus Bolkestein. Als de WD-frac tie achter Bolkestein blijft staan, dreigt een situatie als in 1951, schetste De Hoop Scheffer. Toen trad VVD-minister Stikker (van Buitenlandse Zaken) af omdat de liberale fractie hem niet steun de. Het hele kabinet, onder leiding van PvdA-voorman Drees, volgde hem. Overigens denkt de CDA-er niet dat premier Kok het zover zal laten komen. Als Voorhoeve op een zo fundamenteel be leidsterrein geen steun van zijn fractie krijgt, kan hij maar beter opstappen, stelden Rosenmöller (Groenlinks) en Marijnissen (SP). Den Haag (anp) - Minister Sorg drager (Justitie) wil strenger op treden tegen videotheken en bio scopen die kinderen films met geweld en seks verhuren of laten zien. De bewindsvrouw wil tevens on derzoek naar de vraag of er een strafrechtelijke vervolging moet komen als omroepen zich niet houden aan de afspraak om voor negen uur 's avonds geen pro gramma's met seks of geweld te vertonen. Dat blijkt uit een vertrouwelijke brief van Sorgdrager aan staats secretaris Terpstra (Welzijn). De minister is bereid het Wetboek van Strafrecht te wijzigen. Een woordvoerder van Justitie heeft dat zaterdag gezégd. Terpstra is verheugd over de toe zegging van Sorgdrager, aldus haar woordvoerder. Ze is al lan ger in de slag met de video branche om ervoor te zorgen dat kinderen geen geweldsvideo's kunnen lenen. Ze heeft daarover afspraken gemaakt in een conve nant. Staatssecretaris Nuis (Media) overlegt met de omroepen over beperking van geweld op televi- (ADVERTENTIE) blik 0,8 liter van T-55T GEHAKT HALF OM HALF 500 gramJU vanger kilo BLOEMKOOL per stuk Aanbiedingen gddig van ma. 24 t/m wo. 26 feb. 1997 A&P Services B.V. tfel. 035-5483333. ELKE DAG GOED NIEUWS

de Stem | 1997 | | pagina 3