Sport Axel pakt ruime overwinning Terneuzen opnieuw de klos HVV'24 dendert voort naar titel Behoud van tweedeklasser schap hangt aan zijden draadje TOEGIFT OP MAANDAG Uitgesproken. Philippine haalt fors uit tegen Luctor'88 ■■■I Bolkestein wil snel besluit over Schiphol-2 DE STEM DERDE KLASSE A ZEELAND Patrijzen krijgt in Zevenbergen geen kans tegen Virtus TWEEDE KLASSE E Trainer Ko Stoutjesdijk: 'Spelers zijn zo scherp als een scheermes' VIERDE KLASSE A Winst Groede ZESDE KLASSE A Friese vlag Plasje Hekkensluiter Luctor'88 aan de kant VIERDE KLASSE A Ook met strenge vo Carwash Centra Jac Snel ontslag Café Maradona 61 Voor even 'n 4ster' in het universum EU overweegt wapenembargo tegen landen Meren-gebied Van onze sportmedewerker Terneuzen - In de derde klasse A van het KNVB-zondagvoet- bal was Axel heer en meester in het duel tegen het laagge klasseerde Beek Vooruit. Met 0-3 werden drie belangrijke punten geïncasseerd en hier door blijft de ploeg van Rinus Zegers meedraaien in de sub top. Koploper Moerse Boys maakte geen fout tegen Vlissingen en bleek dus niet aangeslagen door het staken van de wedstrijd vori ge week tegen Patrijzen. Middel burg duwde Zierikzee nog dieper in het degradatiemoeras door met 2-0 te winnèn. BEEK VOORUIT-AXEL 0-3 - Axel domineerde de gehele wed strijd. Het kwam op slag van rust op voorsprong door een fraaie treffer van Enzo di Martino, die in de diepte was gestuurd en deze kans bekwaam afrondde. Daar voor had Axel verzuimd de lei ding te nemen door Gino van de Broecke, die al na vijf minuten een toegekende strafschop we gens hands miste. In de tweede helft brachten de Axelaars een tam Beek Vooruit al snel op de knieën door een tweede treffer van Enzo di Martino. Tien minu ten voor tijd was het tenslotte Gi no van de Broecke, die de eind stand vastlegde. Een volledig verdiende winst tegen een Beek Vooruit, dat geen moment in een beter resultaat leek te geloven. MIDDELBURG-ZIERIKZEE 2-0 - In een rommelige wedstrijd met een veel fluitende scheidsrechter was Middelburg de betere ploeg. Door René Florissen kwamen de hoofdstedelingen op voorsprong en in de tweede helft bouwde Jan de Rijke deze voorsprong uit door een penalty te benutten. Zierik zee kreeg wel kansen, maar be nutte ze niet. Zo schoot John van de Have op de lat. VIRTUS-PATRIJZEN 3-1 - Pa trijzen startte goed en beheerste het eerste half uur het spelbeeld. Tegen de verhouding in scoorde Door Guus Heutinck Terneuzen - Gelaten keken de toeschouwers toe hoe Terneuzen zondagmiddag met 0-2 verslagen werd door SC Gastel. Geen aan moedigingen, geen ge schreeuw, alleen maar be rusting langs de lijn op het Zuidersportpark. Slechts weinigen lijken nog in het behoud van de tweedeklas ser te geloven na deze ne derlaag met nog negen wedstrijden te gaan. Drie ploegen degraderen aan het eind van het seizoen uit de twee de klasse en de kloof naar de vierde ploeg van onderen is in middels al fors gegroeid. Maar wie Terneuzen tegen SC Gastel aan het werk zag, zal nauwelijks kunnen geloven, dat deze ploeg die reddende boei nog kan grij pen. Tegen SC Gastel, dat ook gekleed gaat in het rood-zwart, waardoor Terneuzen zich voor deze keer in de Vitesse-outfit had gehuld, kon de ploeg van Eddy van der Hooft geen moment overtuigen. De mannen uit Oud-Gastel, die ook nog niet veilig zijn, pakten ge ruisloos de volle winst zonder tot groots voetbal te komen. Geen moment kwam deze zege in ge vaar en de machteloosheid, die de aanval van Terneuzen uitstraalde leek wel over te slaan op het pu bliek. Frappant was een voorval tien minuten voor tijd. Doelman Frans van der Veen schoot de bal uit om zijn voorwaartsen nog eens vooruit te jagen met een gi gantische schreeuw, waarin alle frustratie van de gekwelde Ter- neuzenaren opgesloten leek. Het mocht niet baten. De spelers wis ten elkaar niet te vinden en vele passes kwamen niet aan. Slechts een tweetal doelgevaarlijke kan sen konden genoteerd worden in de tweede helft. SC Gastel was de betere ploeg in de eerste helft, maar ook de Bra- Keeper Frans van Veen van Terneuzen stopt een doorgebroken speler van SC Gastel. Terneuzen-speler Gerard Maas kijkt toe. banders konden niet voor erg veel doelgevaar zorgen. Zo ont stond er een duel, waarbij het spel zich vooral op het midden veld afspeelde en waarbij de ver keerde passes en de slechte bal controle bij beide ploegen nog het meest opvielen. SC Gastel be schikt met Ronald Akkermans en Michel Smits wel over twee ge vaarlijke spitsen, die aan een en kele kans genoeg hebben. Dat bleek na tien minuten. Een ingooi nabij het doel werd goed opge pakt door Johan van Batenburg. Hij wurmde zich door het drukke centrum van de Terneuzen-de- fensie, waar Gerard Maas giste ren geen beste indruk achterliet als laatste man en stiftte de bal over Frans van der Veen. Michel Smits liep de bal vervolgens 'het doel binnen. Opnieuw een achterstand voor Terneuzen, die de ploeg in de rest van de wedstrijd niet meer te bo ven kwam. In de eerste helft ble ven de spelers elkaar zoeken en slaagde men er niet om gevaarlijk voor het doel van de Brabantse sluitpost John Palings te komen. In de tweede helft leek daar ver andering in te komen. Met goede voornemens werd de wedstrijd weer opgenomen, maar opnieuw na een tiental minuten konden deze voornemens begraven wor den na een goede counter van SC Gastel. Michel Smits werd goed aangespeeld en verscheen vrij voor Frans van der Veen. Koel bloedig schoot hij de bal onder de kansloze doelman in het doel. Eddy van der Hooft reageerde en bracht met Eric Tissink, Tom Nieuwelink en Barry van der Hooft nieuwe aanvallers in het veld en vanaf dat moment ver scheen Terneuzen ook meer voor het SC Gastel-doel. Maar ook de Gastel-uitvallen bleven gevaar lijk met de snelle Mohamed Azoum als animator. Een goede actie van Michel de Vries, die zijn tegenstander bij de hoekvlag uitspeelde en vervol gens een fraaie voorzet gaf op Barry van der Hooft leek de aan sluitingstreffer op te leveren. De bal belandde echter op de paal en diezelfde Van der Hooft kopte even later ook een hoekschop veel te zwak in, waarmee een tweede doelrijpe kans verloren ging. Daarmee was het meeste kruit van Terneuzen-zijde wel verschoten. Een hoekschop ver dween nog bijna rechtstreeks in het doel, maar Palings toonde zich een sta-in-de-weg en uitein delijk was ook Dominique Ver linde geen doelpunt vergund in de allerlaatste minuut. Hij miste de kracht om de bal het beslis sende tikje te geven om zo de stand een draaglijker aanzien te geven. Met gebogen hoofd verlieten de spelers het veld. Trainer Eddy van der Hooft lijkt een bijna on- Door Sjaak Begijn Hulst - De lol is er bij HW'24 niet af, maar de spanning wel. Ploegen die te gen de Hulstenaren moeten voetballen gaan maar met één doel het veld in en dat is de score zo beperkt mogelijk te houden. Zo ook Domburg, dat gisteren voor het eerst in deze competitie tegen de Hulstenaren uitkwam: 5-0. Voor HW'24 betekende het de tweede royale overwinning op rij na de winterstop. Een week geleden werd Luctor'88 met een half dozijn doelpunten de plas terug over gestuurd. Het siert de geelhemden van suc- cescoach Ko Stoutjesdijk dat ze ondanks het grote gemak waarmee tegenstanders opzij worden gezet zo scherp blijven. Het lijkt wel alsof de honger van de Reynaert- stad-bewoners niet te stillen is. Stoutjesdijk kon het zich gisteren veroorlo ven om vaste waarden als Dennis Rietjens en Angelo Verbraeken na de rust in de kleedkamer achter te laten en halverwege het tweede bedrijf 'speedy' Pierre Withagen te wisselen. Stoutjesdijk: „Alle jongens wil ik aan spelen toe laten komen, zonder te vervallen in een soort van café-voetbal. Ie dereen staat zo scherp en is zo goed met de sport bezig, dat ik dit gemakkelijk kan doen. Vanaf het begin van het eerste fluitsignaal van een meer dan uitstekend leidende arbi ter Danny Luyckx uit Clinge domineerden de thuisjongens. Pascal de Block zorgde na een lange rush voor het eerste gevaar, maar zag zijn spetter uiteenspatten op de paal. »Een voorzet van Domburg wordt door HVV'24-doelman Jean Pierre de Keyser weggestompt. foto wim kooyman HW'24 vervolgde daarna met een spervuur aan aanvallen en legio kansen, maar moest wachten tot de twintigste minuut voordat Harm Rietjens de score opende. Zijn broer Dennis zorgde met twee treffers voor de 3- 0-ruststand. Zijn eerste treffer was vanuit een vrije trap vanaf ruim vijfendertig me ter, de tweede vanaf de elfmeterstip nadat Carlo Blommaert onrelementair was neer gehaald. Uitblinker bij HW'24 was met straatlengte Jan Leendertse. Deze verdedigende mid denvelder fungeerde als een soort stofzui ger. Hij vulde alle opengevallen gaten op, assisteerde zijn verdedigers en onderschep te alles wat er te onderscheppen viel. Als kroon op zijn werk liet Carlo Blommaert hem via een uitgekeken breedtepass diep in de tweede helft de vijfde treffer aanteke nen. Domburg, dat in de middenmoot staat, had weinig in te brengen. Vooral in de eerste helft speelde het massaal vanuit een 4-4-2- systeem achter de bal. Er waren zelfs mo menten dat het hele elftal zich terugtrok in het eigen strafschopgebied. Carlo Blom maert zag kort voor de rust een kromme bal op de kruising belanden. Na de thee creëerde HW'24 zich nog legio kansen, maar wist er slechts twee te verzil veren. Harm Rietjens tekende zijn tweede van de wedstrijd aan, maar was gisteren te veel uit op persoonlijk succes. De lange spitsspeler aast misschien teveel op de zil veren schoen, behorend bij de topscorer in het district. Tot voor de wedstrijd tegen Domburg stond hij op een tweede plaats met drie doelpunten achterstand op Paul Bom van SSV'65. De kleine kilometervreter Carlo Blommaert is blijven steken op zeven doelpunten, ne gen minder dan Harm Rietjens, maar dit heeft alles te maken met zijn manier van spelen. Blommaert heeft een aangeboren 'tor-instinct', maar heeft tegelijkertijd oog voor de posities van zijn medespelers. En wanneer die er beter voorstaan, dan is het geven van een 'assist' voor hem een bevredi ging gelijk aan het maken van een doel punt. Trainer Ko Stoutjesdijk van HW'24 na af loop: „Het gaat allemaal zo gemakkelijk. Ik beschik over een groep die 'zo scherp is als een bezemsteel'. De kracht van dit HW'24 is dat we andere ploegen niet aan voetbal toe laten komen. Daarmee wil ik aangeven dat we het resultaat puur aan onszelf te danken hebben. Het enige 'minpunt' is dat we teveel kansen onbenut laten, maar is het realistisch om dit de spelers te verwijten? De realiteit moet je onder ogen zien en dan zeg ik dat we meer dan uitstekend bezig zijn." MAANDAG 24 FEBRUARI 1997 BIO' echter Rob Jansen vlak voor rust. Na de pauze leek Patrijzen terug te komen in de wedstrijd toen Rob Koole kon scoren uit een klutsbal. Deze hoop bleek echter ijdel, want Vincent Boot en Frank Groenewegen voerden Vir tus naar de overwinning. VLISSIN GEN-MOERSE BOYS 0-3 - Rust 0-2, Reg Tichelt 0-1, Richard Driessens 0-2 (straf schop), Mark Vermeiren 0-3. BSC-UNITAS'30 2-1 - Rust 2-0, Rinaldo Matthijssen 1-0, Mark Barendtse 2-0, Joris Gijssen 2-1. SPRUNDEL-RCS 0-4 - Rust 0-2, Onno Doeland 0-1, Martin Jan sen 0-2, Onno Doeland 0-3 en 0- 4. foto wim kooyman mogelijke taak te hebben om dit uitgebluste gezelschap weer te motiveren voor een daverende eindsprint. Het publiek lijkt zich er in ieder geval al bij neergelegd te hebben, dat de rood-zwarten volgend seizoen weer aantreden in de derde klasse getuige de lau we reacties. De toekomst ziet er overigens rooskleurig uit, want in het duel, dat vooraf ging aan de wedstrijd versloegen de F-jes van Terneuzen hun collegaatjes uit Oud-Gastel met 12-1. Van onze sportmedewerker Axel - In de zesde klasse A van het KNVB-zondagvoetbal boekte Groede gisteren een 2-1-zege op Zeeland Sport geboekt. Winst was er eveneens voor Schoondijke, dat koploper Jong Ambon met 2-0 klopte. Tegenstander Corgene van Bier vliet belde wegens een tekort aan spelers af. GROEDE-ZEELAND SPORT 2-1 - Zeeland Sport ging met voor sprong rusten. René van Hespen was de maker van de 0-1. Na de thee zette scoorden Vercruijsse en Van Beloys voor Groede. SCHOONDIJKE-JONG AMBON 2-0 - Claude Cornells zette de thuisclub op 1-0, een speler van Jong Ambon had rood gekregen. In de tweede helft zette Willy de Jaeger zijn club op 2-0 uit een strafschop. OUWERKERK-KWADENDAM- ME 2-4 - Alwin Boudens scoorde 1-0, waarna Juri Pankow de rust stand op 1-1 bepaalde. Bas de Koeyer meldde zich na de thee voor 1-2, waarna Jacco Brouwer 2-2 scoorde. Alwin Boudens maakte er kort daarop 2-3 van en Patrick de Punder 2-4. VOLHARDING-DREISCHOR 2- 3 - Willem van de Linde en Serge van de Bos zorgden voor 0-2 hal verwege, Peter Ars scoorde in de tweede helft 1-2, John Mooy 1-3 en Lucien Vroeg bepaalde de eindstand op 2-3. ZONNEMAIRE-NOORMANNEN 1-9 - Noormannen liep simpel uit naar een 1-9-monsterscore. De winnende goals kwamen op naam van Kees van Sighem (4x), Robby Boogaart (2x), Henk Wielmaker, René Bostelaar en een eigen goal van Zonnemaire. Peter Simons scoorde tegen. GEK OP hun provincie en op folklore zijn ze, die Friezen. Kijk maar naar het schaatsen. En neem nou die thuiswedstrij den van voetbalclub Heeren veen, die altijd aanvangen met het prachtige Friese volkslied. Machtig mooi, man. Skitterendl Net als die originele shirtjes van de club van us Abe. De blauw witte strepen, de pompeblêd- den, precies: de Friese vlag. Maar is Heerenveen nog wel zo Fries? Er wordt zo veel gezeurd over die vijftien buitenlanders bij Feyenoord, maar een kijkje naar de selectie van Heeren veen, afgelopen zaterdag bij de uitwedstrijd tegen NAC, leerde dat trainer Foppe de Haan (een Fries) zelfs niet één 'landgenoot' in zijn basis had staan! Wel een stel Hollanders, een Rus, een Noor en twee Denen. De enige echte Friese voetballers zaten zaterdag op de bank, twee stuks, naast ondermeer nog een Deen: reserve-doelman Sierk Kooistra en natuurlijk de on volprezen Tieme Klompe, die naar verluidt verkeerd schoeisel had meegenomen en daardoor niet eens kón invallen... Geen wonder dat de supporters van Heerenveen hun attributen ook al aangepast hebben. Want wat hing in de hekken van hun vak in het NAC-stadion naast het spandoek 'Super-Friezen'? Nee, geen pompeblêdden, geen Friese vlag, maar de Deense vlag!! Benieuwd hoe lang het Friese volkslied nog stand houdt in het Abe Lenstra sta dion...(J.H.) TOEN DE Russische tennisser Andrei Olhovskiy, deelnemer aan het dubbeltoernooi in Ant werpen, vrijdag hoorde dat zijn partner Martin Damm met een enkelblessure had opgegeven in het enkelspel, pakte hij zijn bie zen om nog op tijd in Milaan te zijn voor de kwalificaties van het ATP-toernooi aldaar. De Rus had echter zijn reglemen tair verplichte doping-plasje nog niet afgeleverd en dat kan Wielrenner Patrick Jonker in Sport International: „Indurain is weg. Eseartin en Roming'er zijn oud geworden, Riis volgens mij ook. Bugno en Chiapucci zijn weg. Nu komt de volgende genera tie. Het is heel interessant om te kijken hoe het zich ontwikkelt en hoe je daar zelf in mee kunt." Brevok-voorzitter Frans Derks in Panorama over zijn eigen sportverleden: „Waar ik een hekel aan heb, is iets als de Vierdaag se. En volleybal. Hoewel ik dus voorzitter ben van een volleybal club vind ik het een rotsport. Tegenstrijdig, niet? Dat komt omdat ik vroeger op het internaat tot vervelens toe volleybal heb móeten spelen. Gadverdamme! Georges Baudeweijns, toernooi-directenr van het door afzeggin gen en blessures geteisterde ECC in Antwerpen, in het program maboekje: „Het ECC is een toernooi dat doet dromen, het is een magisch evenement! Het publiek, steeds massaal aanwezig op het ECC, zal niet teleurgesteld worden. Bij deze vijftiende edi tie bevestigt een dynamisch ECC eens te meer een hoofdetappe van het professioneel circuit te zijn. Het is één van de grote ren- dez-vous van het wereldtennis, Van onze sportmedewerker Terneuzen - In de vierde klasse A van het KNVB-zondagvoet-| bal ging Philippine op bezoek bij hekkensluiter Luctor'88 eil zag daar een ontketende Paul Floors, die met drie doelpuntffi| een belangrijk aandeel in de winst had. Koewacht pakte een belangrijk punt tegen het hooggeklasseerde Hansweertse Boys en Vogelwaar de en Walcheren speelden even eens gelijk in een duel in de kelder van de vierde klasse. LUCTOR'88-PHILIPPINE 1-4 - Tot de rust waren beide partijen aan elkaar gewaagd. Na de her vatting bracht Paul Floors de mannen uit het mosseldorp op voorsprong. Luctor'88 herstelde zich echter goed en via Serge Beu lens kwam de ploeg op gelijke hoogte. Op dat moment hing een voorsprong voor de thuisploeg in de lucht, maar het was weer Paul Floors, die met een schitterende vrije trap in de kruising scoorde. Luctor'88 moest nu meer risico nemen. In plaats van de gelijkma ker kwam er 1-3 op het scorebord door Harry Vermeire en 1-4 door opnieuw Paul Floors. KOEWACHT-HANSWEERTSE BOYS 2-2 - Koewacht startte slecht. Al na enkele minuten stond de ploeg van Rudie Rietjens op achterstand door Gerrit Peterse. Na een kwartier werd het leed nog groter, toen doelman Pol van de Vijver blunderde bij een terug speelbal en Jules Back kon scoren. In het verdere verloop van de wedstrijd zou de onfortuinlijk' doelman zich herstellen en nog menige goede redding verrich» Op slag van rust kwamen de vlas sers zelfs weer terug in de strijo door een kopbal van Johnny Lens- sen. De gelijkmaker kwam t® slotte van de voet van verdedig'' Peter van Gremberghe, die vog deze gelegenheid in de aan«| stond opgesteld. Geen van bei«| partijen kon vervolgens nog pj ren uit de kansen, die beide pW gen zich nog wisten te schepp® I VOGELWAARDE-WALCHE- REN 2-2 - Vogelwaarde \OÊ slecht uit de startblokken. Va»' de aftrap profiteerde Waleden, van geklungel in de Vogelwaard defensie en van een foutje van keeper. Björn de Ronde scoorde" diezelfde De Ronde zorgde een tweede treffer in de e< helft. Daarmee bekroonde WJ cheren een sterker gespeelde C ste helft. In de tweede helft p3^ de mannen van trainer Jan Kw de zaken energieker aa! Pinchhitter Patrick de Bru'1 werd ingebracht en dit bleek3® teraf een gouden wissel te Tweemaal scoorde de invul* waarmee Vogelwaarde een langrijk punt wist te redden in" duel, waarin beide partijen vf hadden met de puntendeling. Dirksland-Midd Korteweegje 41-45, tel. (0187)601122 137e JAARGANG niet volgens de ATP-regels. De Belgische fysiotherapeut Axel Boen werd daarom zaterdag morgen om zeven uur 's och tends op het vliegtuig richting Milaan gezet. Daar haalde hij een verbaasde Olhovskiy uit zijn hotelbed om even een plas- je te laten plegen. Om één uur 's middags stond Boen alweer in het Antwerpse Sportpaleis, met een onvervalste, Russische uri- 3 nestaal. (J.H.) HET BESTUUR van de Brazil- aanse club Cruzeiro heeft coach Oscar na slechts één wedstrijd ontslagen. De 2-1-nederlaag, woensdag tegen Gremio, werd de oud-international fataal. Paulo Autuori, voormalig trai- j] ner van Benfica, volgt hem op. Het verloop van de coaches in Brazilië is extreem hoog. Top clubs als Botafogo, Vasco da Gama en Fluminense versleten het afgelopen jaar elk vier coaches. DIEGO MARADONA (36) gaat de horeca in. De gevallen Ar gentijnse voetbalster wil een keten onder de naam 'Marado na Sports Cafés' opzetten. Pluisje treedt daarmee in de voetsporen van onder anderen de Hollywoodsterren Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, Sylvester Stallone en Demi Moore. Ze exploiteren met 'Hol lywood Planet' wereldwijd ho-1 recazaken. De keten vertoont gelijkenis met de 'Hard Rock Cafés'. Er komt een restaurant, bar, video schermen en het logo wordt een gigantische voetbal. In de zaken wordt ruimschoots geëxposeerd met souvenirs, foto's en bewe gende beelden van Pluisje, die in 1986 in Mexico zijn land naar de wereldtitel loodste. Het ligt in de bedoeling in Ar gentinië te beginnen. Maar als de zaken naar wens verlopen, wil hij ook in Japan, China en Italië 'Maradona Sports Café' openen. Eindredactie: Jacques Hendriks. 2 KATERNEN pe Binnenkrant A2 Binnenland Buitenland Beurs Economie Sport Zeeland Gids A3/A4 A5 A6 A7 B1/B2 Cl t/m C4 Dl RTV-programma's D2 Vei over soci zeg mj Den Haag (anp) - Het kabinet dient zo snel mogelijk een be sluit te nemen over een moge lijke uitbreiding van Schiphol en de locatie daarvan. Dat heeft WD-leider Bolkestein gisteravond in Amstelveen ge zegd op een bijeenkomst van zijn partij. WD-minister Jor- ritsma (Verkeer) vindt dat echter een stap te ver. Volgens Jorritsma kan een be-| sluit over de groei van het lucht verkeer nog deze kabinetsperiode worden genomen. Maar het be sluit over de plaats van de uit-l breiding is volgens haar aan het volgende kabinet. Bolkestein voelt eigenlijk niets voor de maatschappelijke discus sie over de uitbreiding waartoe het kabinet heeft besloten. Maar nu die wel plaatsheeft, dient het kabinet zijn standpunt zo spoe dig na die discussie, die vier maanden moet duren, duidelijk te maken, meent Bolkestein. Hij vindt dat de luchtvaart moet kunnen blijven groeien. „Er is geen sprake van dat er een slot komt op Schiphol. Dat kunnen wij ons niet permitteren." Oppositiepartij CDA is het vol mondig met Bolkestein eens. D66 en PvdA noemen het echter 'een illusie' dat dit kabinet ook een lo catie voor uitbreiding van de luchtvaart kan aanwijzen. Hannover - Wie ervan droomt na zijn overlijden deel te worden van het uni versum, kan zijn wens nu in vervulling laten gaan. Daar voor moet hij bij Manfred Lessing in het Noord-Duitse Garbsen zijn. Wie even een ster in het heelal wil zijn, kan voor zijn as een enkele reis per raket, a raison van ruim dertien duizend gulden, boeken bij hem. De as wordt dan in een buisje ter grootte van een lippenstift gedaan en samen met weer- en communicatie satellieten de ruimte inge schoten. Er is wel een wachttijd, want maar eens in de paar maanden is er ruimte beschikbaar in een commerciële raket. Brussel (anp) - De Europese Unie overweegt een wapenembargo in le stellen tegen alle vijf landen in het Grote-Merengebied: Rwanda, Burundi, Zaïre, Tanzania en Oe ganda. Het voorstel van de Bel gische minister DeRycke stuit i echter op verzet bij de EU-part- ners Frankrijk en Groot-Brittan- j>ië, aldus diplomatieke bronnen ln Brussel. ^e ministers van Buitenlandse 'aken van de EU-lidstaten zeg gen in een verklaring zich grote z°rgen te maken over de situatie in de regio en met name in het oosten van Zaïre. Ze willen men- senrechtenwaarnemers sturen en yagen de strijdende partijen hen toe te laten. Een speciale missie van ministers ^an Ontwikkelingssamenwer- Klng> zoals minister Pronk had Joorgesteld, komt er echter niet. e lidstaten vinden die niet no dig. LU 5 Fondsen 5 uitgemolken

de Stem | 1997 | | pagina 22