Gommers pakt titel op valreep loopt op nuten Eerste verlies SAR'72/De Kombuis Cerpentier overtuigend winnaar Middelburg Zuid krijgt klop van titelkandidaat Lisse blijft winnen adering se stdorpe De heldin van Ierland zwemt niet meer veel Zeeuws-Vlamingen Ralf Gommers en Koen Leenhouts kampioen schaken B6 Club Dow" SPORT ZEELAND B7 Kloosterse formatie gaat onderuit tegen koploper Renata Brouwershaven wint topdduel en periodetitel Finale springcompetitie Indoor Vlaanderen in manege Magrette SAR 2 doet zeer goede zaken STEEN haalt uit Eggermont blijft baas over Peters RUARI 1997 n de vijftien kilometer rrenten naar huis. De a vier minuten binnen ldde. Goossen, die tij- crosscompetitie al be- verkeert, liet in en om itschieters waren. staat geklasseerd, hield, atsgenoot Angelo van achter zich op de vijf r. Astrid Fassaert uit en nieuwe naam in het rspeloton, won deze af- ij de vrouwen. In totaal 95 deelnemers in het uw van Dow het start- r afhalen. Een aantal dat erwachtingen van de or- ~nde Jogging Club Dow UITSLAGEN 1200 METER 1. Stefan van de Broecke Dennis van de Broecke (bei- 1) 5.52, 3. Ben van Ballen- België) 6.38. 1. Ingeborg Bijvank (West- 7.25, 2. Myrthe Hamelink en) 8.45. 5 KM 1. Darwin Kint 17.37, 2. van Goethem (beiden Ter- 18.27, 3. Martin Martens 18.29, 4. Tonny Lauret ag) 18.55, 5. Kees Overdulve 1.56. 1. Astrid Fassaert (Hulst) Bea Hinneman 26.01, 3. m (beiden Terneuzen) 26.50. 10 KM 1. Mare de Wulf (België) Edwin de Jaeger (Axel) Henk van Tatenhove 37.59, Boekhout 38.05, 5. Wim (allen Terneuzen) 39.05. n: 1. Addie Dieleman (Sas t) 40.06, 2. Petra Rasenberg -en) 43.07, 3. Hester Vink rpe) 52.47. 15 KM 1. Erik Goossen 51.05, 2. Roels (beiden Terneuzen) Ivan Mees 56.28, 4. Eric de acker (beiden België) 5T.57, ijvank (Westdorpe) 58.34, Hinneman 58.37, 7. Jan dfe 9.33, 8. Jaap den Engelsman erneuzen) 59.36, 9. Jan de elgië) 1.01.22, 10. Huub de erneuzen) 1.01.38. 1Tanneke Herenthals 2. Els Zweistra (beiden Ter- 1.20.06, 3. Nora de Pooter .26.12. rd door de bij de KNAIJ en volgend seizoen niet ichting Sportpromotion Dat werd tijdens de ka- e voetbalvereniging RIA ngenomen. rscriterium' is op vrijdag i in de kantine van RIA orpe. e kalender betreft, die zit oorlopig 35 wedstrijden ardig vol. Een paar organi- (Phüippine en Zaamslag) orlopig verdwenen. Nieuw oulevardloop in IJzendijke raauw-Doel-Graauw, ter- el-Terneuzen-Axel is ver- n door een 'Rondje Kijkuit', unt is nog zondag 15 maart anneer zowel Graauw-Be- als de Zwinstedenloop in op de kalender staat. Het van Sluis was niet aanwe- odat nog naar een oplossing t gezocht. Graauw-Beveren raauw-Stekene zijn dus op :alender gebleven, alleen en finishplaats zijn verwis- Het ligt in de bedoeling om jks te wisselen. Het seizoen geopend op 29 augustus in kil met de traditionele C0- )pen. Voor de afsluiting de Aflossingsmarathon van Leijko Runners in Klooster- op 4 juli. KALENDER gustus: COFA-loop Sluiskil, i september: Boulevardloop U- jke. )tember: Taartenloop Westdor- >tember: Bevrijdingsloop Axel. eptember: Hydro Agri-loop Uw. september: Erpelkapperloop ober: Broodloop Terneuzen. tober: Fruitloop Graauw. tober: Broodje Benloop Axel. tober: Graauw-Stekene. 'ember: Rondje Kijkuit Axel. november: St.-Nicolaasloop uw. •vember: Hulsterlooloop Nie ?n. A vember: Bosloop Heikanipi vember: Terneuzen-Gra^w^" ember: Aflossingmarathon T" ïuzen. member: Kerstloop Graauw. icember: ROC-loop Terneuzen. uari: Bosloop Heikant, nuari: Nieuwjaarsloop Graauw- inuari: Eugène Vink memoria dorpe. inuari: Corn Boysloop Sas van nuari: Graauw-Doel-Graauw- ruari: Berlaerloop Koewacht, bruari: Carnavalsloop Graauw- bruari: Dowloop Terneuzen. art: Axei-Graauw. aart: Hydro Agri Paasloop ler" en. aart: Graauw-Beveren en Zwin- rnloop Sluis. aart: Dowloop Terneuzen. maart: Graauw-Kieldrecht- il: Klaroenloop Kloosterzande- wil: Joggingdag Graauw. li: Aflossingsmarathon Blei]* sterzande. J"^ pESTEM MAANDAG 24 FEBRUARI 1997 yan onze tafeltennismedewerker ^„osterzande - Aan de onge- ■lagen status van de tafelten- jjssers van SAR'72/Kombuis zaterdag een eind gekomen. y; Kloosterse ploeg, uitko kende in de derde divisie, jfeeg voor de eerste maal dit seizoen een nederlaag te slik ken. Koploper Renata was in Kloosterzande met 6-4 te sterk. TAFELTENNIS resultaat was voor jAB'72/Kombuis geenszins een ;egenvaller. Al sinds het bekend torden van de indeling van de competitie werd Renata gezien ils de ploeg die met gemak het jjuipioenschap gaat pakken. In jat licht bezien hoopten de jeeuws-Vlamingen in de aan loop naar de wedstrijd met een 7- 3-nederlaag weg te kunnen ko men. Aan het eind bleek er dus nog een punt meer in te zitten. Daar zag het in het begin echter niet naar uit. De ploeg uit Kloos terzande kwam al snel op achter stand door een ingecalculeerd verlies van Johan 't Hooft tegen Kees Sengers, waarna Ron Jon- genelen ook geen problemen had met het spel van Dennis Verdur- men. Gedecideerd snelde de Bra bander naar een ruime zege op de jonge Hulstenaar. De winst voor Wim 't Hooft in de derde partij op Rob Kremers zorgde nog wel voor de aanslui ting. Dat bleek echter van korte duur, toen het broodnodige geluk SAR'72/Kombuis in de steek liet. In het dubbelspel gingen de broers 't Hooft na een 15-11- voorsprong in de beslissende ga me met 21-19 jammerlijk ten on der, zodat het scorebord in plaats van 2-2 nu 1-3 aangaf. Na de broers 't Hooft kreeg ook Dennis Verdurmen zijn deel. De Hul stenaar kreeg tegen Kees Sengers in de beslissende derde game eni ge matchpoints, maar zag deze met enige pech telkens teniet ge daan worden. Uiteindelijk hielp Sengers met 24-22 ook deze winstkans voor SAR om zeep. Toen Renata vervolgens uitliep naar een 6-1-voorsprong leek de wedstrijd voor SAR'72/Kombuis in een regelrecht debacle te ein digen. De Kloosterse ploeg rechtte ech ter de rug en perste er een slotof- fensief uit. In de achtste partij bracht Dennis Verdurmen het tweede winstpunt op het bord. Twee games lang draaide Ver durmen zijn tegenstander Rob Kremers helemaal dol, zodat de Kloosterse ploeg nog een punt nodig had om aan het vooraf ge stelde doel te voldoen. Dat punt werd gerealiseerd door Wim 't Hooft, in een partij met een spannend slot. De eerste game tegen Kees Sengers liet 't Hooft na een grote achterstand nog met 21-9 lopen, maar na 21-14-winst in de tweede game stonden de partijen weer gelijk. In de beslis sende game had Sengers de beste start en leek er met een 8-15-tus- senstand voor Wim 't Hooft wei nig eer meer te behalen. Toen echter keerden de kansen. In snel tempo verkleinde 't Hooft de achterstand, om vervolgens op het scherp van de snede toch met 21-18 te winnen. Johan 't Hooft zorgde tenslotte onverwacht voor het vierde punt door in de beslissende game van de slotpartij ruim afstand te ne men van Ron Jongenelen. Mede gezien de pech eerder in de wed strijd kreeg het duel hierdoor met 6-4 toch een terechte uitslag. De achterstand op Renata groei de door dit verlies wel aan tot zes punten, waarbij het nu als derde geklasseerde SAR'72/Kombuis ook GTTC Groesbeek in de stand nog boven zich vindt. UITSLAGEN VROUWEN Eerste divisie: Amstelveen-Zand 4- 6, Amsterdam'78-Olympia (E) 7-3. Derde divisie: Treffers (A)-Luto 4-6, Wanzl/Belcrum-Middelburg Zuid 8- 2, FVT/Visser-Quick' 7 2/Schimmert 6-4. Vierde divisie: De Repelaer-Middel- burg Zuid 2 3-7, Tanaka-Vice Ver- sa'51 3-7, ONI-Perfection 2 4-6. MANNEN Derde divisie 3: SAR'72/Kombuis- Renata 4-6, Budilia-Falco 8-2, GTTC Groesbeek-Sibbe 10-0. Derde divisie 5: ILAC-Zand 2 8-2, Avanti-OKI 7-3, Hotak'68-Nieuw Vennep 10-0. Vierde divisie: GTTC Haarlem- Vriendenschaar 2 6-4, Zand 3-Arne- muiden 6-4, FVT/Visser 4-Amstel- veen 3 5-5. )Dor Peter Snelders sas van Gent - 'Drie keer is scheepsrecht.' Die bekende peuk uit de oude doos leed opgang tijdens het persoonlijk Zeeuws kam pioenschap schaken voor senioren. In groep 1 trok 17-jarige schaaktalent Half Gommers de titel naar toe in een zeer span nende slotfase. SCHAKEN Twee jaar terug verloor de toen 15-jarige jeugdschaker van [erneuzen in een barrage dit taipioenschap bij de senioren ,egen gevestigde waarde René liggelman. Vorig jaar zag hij de aan zijn neus voorbij gaan tordat hij op de slotdag wegens akantie verstek moest laten gaan. Nu streed hij echter wel al tpartijen mee en werd op de val- tep kampioen. 'Derde keer, goe ie keer'. Geen fout ton de slotronde begon bij de 'astvereniging Het Witte Paard De Roselaer te Sas van Gent ion het nog alle kanten uit in groep 1. Voordat de zevende ron- iebegon stonden vier spelers met i punt aan kop van de klasse- ting. Dat waren Ralf Gommers, Cor Jansen, Albert Riemens en lohan de Wolf. In die zevende wide maakte Gommers geen iont tegen clubgenoot Jordi Ger- laert, klopte Albert Riemens WP-speler Mark de Bruijne en igde het toptreffen tussen Jansen en Johan de Wolf in iet voordeel van laatstgenoemde, tor die nederlaag viel Jansen uit de kopgroep en voerde let drietal Gommers, De Wolf en Riemens de titelstrijd aan toen de ritste en laatste ronde van start Ralf Gommers maakte opnieuw geen fout en versloeg Henk dé Ridder. „Ik kwam vrij goed uit de openingsfase en bouwde dat voordeel uit zonder iets te force ren. Eigenlijk kwam de winst nooit in gevaar. Daarmee was ik overigens nog niet zeker van de titel. Albert Riemens en Johan de Wolf konden via winst op gelijk hoogte komen. Dat Albert het niet gemakkelijk zou krijgen te gen René Tiggelman was te ver wachten en kwam ook uit. Dat Johan nog van Hans Aangeen- brug zou verliezen had ik niet verwacht. Aangeenbrug speelde wel een sterk kampioenschap. Ik kon ook niet van hem winnen, maar stond toch tegen de Wolf in die laatste partij een pion ach ter," aldus de terugblik van kers verse kampioen Ralf Gommers. Verrassend De Wolf ging voor menig insider verrassend onderuit tegen Aan geenbrug. De Wolf zelf vond dat verlies niet zo opzienbarend. „Het was vrij onoverzichtelijk. Ik stond wel een pion voor, maar dat voordeel werd in de totale stel ling enigszins gecompenseerd door Hans Aangeenbrug. In de slotfase doorzag ik die complexe stelling niet goed en ging onder uit," was zijn analyse na afloop. In groep 2 stoomde de 13-jarige Koen Leenhouts op de titel af. Ronde na ronde werkte hij win nend af en bouwde vrij snel een vol punt voorsprong op. Toen hij in de zevende ronde van Frans Rikumahu won was de titel vrij wel binnen. In de slotronde moest hij met zwart tegen Dick Wolters aantreden en had de jeugdige SVWZV-schaker aan een remise voldoende om de titel veilig te stellen. Over die laatste partij zei hij: „Al vrij snel stond ik er beter voor. Toen mijn tegenstander re mise aanbood heb ik dat maar ge accepteerd. Daarmee was ik ze ker van de titel. Dan moet je toch geen enkel risico meer nemen?" tormalig discuswerper Erik de wiin, tevens echtgenoot en trai- J® van Smith, was zaterdag bij de "K indooratletiek in Den Haag en Sof enige tekst en uitleg. Het ging vijftig zwemmers en zwem- ters die niet op de verwachte plek Ipren. Alleen de naam van Smith jas eruit gelicht, waarbij het ove r's ging om een bezoek van de ■"Tiigvorsers in oktober. JJachterdocht was gewekt. Hij I '"de met de NOS, hoe ze opeens dat wat loze bericht kwamen. e Bruin: „Persbureau AP was Jet antwoord." Dat is Ameri- E-'ians. De Bruin wist wel genoeg. rils Smith in het bad van Atlan- - drie keer goud weggriste, kon- Ide Amerikanen het niet nala- I het gebruik van verboden «delen te suggereren, i8 Bruin, wiens eigen loopbaan in I ®slop raakte door een dopingaf- I «e, vindt het bestaan van de on zachte controles in periodes ""training een goede zaak. e rioet constant laten weten aar je bent. Als Michelle een uit- - u ja- om ergens een le- 8 te houden, sturen we een fax j* FINA (zwembond, red.). Jr in het weekeinde zijn de "toen niet bezet. De bood- aP komt dan te laat door. Stel Je slecht slaapt en een training I 'pd aat' dan '3en ie °P aan~ had )?n tiidstiP dus niet dn het I'M als je even naar de super- v t °eat, ben je ook niet thuis. v rimm- js jjgj jjjgt te zeggen dat riith - weer zo gaat presteren als ls °lympische jaar. In Ierland I een heldin en spoedt ze zich I v °Pening naar 'motivation I |j Van trainen is niet over- i "n veel gekomen. Misschien UITSLAGEN Groep 1, zevende ronde: C. Jan- sen-J. de Wolf 0-1, A. Riemens-M. der Bruijne 1-0, J. Gernaert-R. Gommers 0-1, J. Aangeenbrug-C. Boogaard 1-0, A. den Hamer-R. Tiggelman 0-1, W. Punt-M. Hol- wijn H. de Ridder-A. Arendse 1-0, P. van Dijke-W. Stange 1-0, A. Jonkheer-S. Stange 0-1, P. Koster-F. Dieperink '/2-'/2, M. Burgerhoff-W. van der Mark V2-V2. Achtste ronde: De Wolf-Aangeen- brug 0-1, Tiggelman-Riemens 1-0, Gommers-De Ridder 1-0, De Bruijne-Jansen 1-0, Van Dijke- Boogaard 0-1, Holwijn-Gernaert 1-0, S. Stange-Punt 0-1, W. Stan- ge-Den Hamer 1-0, Arendse-Bur- gerhoff V2-'/2, Van der Mark-Kos ter 1-0, Jonkheer-Kalisvaart V2- V2. Groep 2, zevende ronde: K. Leen- houts-F. Rikumahu 1-0, W. Bliek- K. Kabboord 1-0, V. Leenhouts-D. Wolters 0-1, S. Steijn-W. Sinke 0- 1, L. Schipper-A. Quakkelaar 0-1, C. Schrandt-W. van Sluijs 0-1, J. Hoogstrate-G. Rijkers 1-0, J. Ver- duijn den Boer-L. Zweedijk 0-1, 5. Stoel-P. Kramer 1-0, R. Schoot- J. Arendse 1-0. Achtste ronde: Wolters-K. Leen houts '/2-V2, Sinke-Bliek 0-1, Quakkelaar-Cevaal l/2-'/2, Riku- mahu-Hoogstrate 1-0, Van Sluijs- V. Leenhouts V2-V2, Kabboord- Schipper 1-0, Zweedijk-Steijn 0- 1, Rijkers-Schrandt 0-1, Stoel- Schoot 1-0, Verduijn den Boer-De Jonge 1-0, Kramer-Noorlander 1- 0, De Jong-Arendse 0-1. EINDSTANDEN Groep I: 1. R. Gommers 6'/2 punt, 2. J. de Wolf, 3. J. Aangeenbrug, 4. A. Riemens, 5. R. Tiggelman 5'/2, 6. M. de Bruijne 5, 7. C. Boogaard, 8. C. Jansen, 9. W. Punt, 10. M. Holwijn 4V2, 11. H. de Ridder, 12. W. Stange 4,13. J. Gernaert, 14. P. van Dijke, 15. A. Arendse, 16. F. Dieperink, 17. W. van der Mark 3'/2,18. A. den Hamer, 19. S. Stan ge, 20, M. Burgerhoff, 21. P. Kalis vaart -3, 22. A. Jonkheer, 23. P. Koster 2'/2, 24. W. Maes 1 punt (laatste drie degraderen). Groep 2:1. K. Leenhouts 7V2 punt, 2. W. Bliek 7, 3. D. Wolters 512 (eerste drie promoveren), 4. F. Ri kumahu 5'/2, 5. A. Quakkelaar, 6. C. Cevaal, 7. K. Kabboord 5, 8. W. van Sluijs, 9. V. Leenhouts, 10. W. Sinke, 11. S. Steijn 4V2, 12. O. Gommers, 13. J. Hoogstrate, 14. C. Schrandt, 15. S. Stoel 4 punten. Ralf Gommers (links), de Zeeuwse schaakkampioen in de hoofdgroep en Koen Leenhouts, die de ti tel veroverde in groep 2. foto wim kooyman (anp) - Opeens dook vorige week een opvallend be richt op. Michelle Smith, drievoudig olympisch kampioene wemmen, was niet thuis toen de vliegende dopingcontroleurs '"or de deur stonden. Zou dat nog een keer gebeuren, dan toest ze de gevolgen maar accepteren, was de strekking. doet ze mee aan de EK in Sevilla, zeker is dat nog niet. De Bruin: „Mogelijk beschouwen we 1997 als een tussenjaar." Van onze sportmedewerker Terneuzen - Brouwershaven had een uitstekende dag in de vierde klasse B van het KN- VB-zaterdagvoetbal. Die ploeg won het topduel tegen Klundert met 0-2 en pakte daardoor de eerste periodeti tel VIERDE KLASSE B Dit treffen stond al twee keer eerder op het programma maar werd steeds afgelast. Door deze winst loopt Brouwershaven vijf punten uit op Klundert. Op de ze ge viel niets af te dingen, want het waren de bezoekers die veruit het beste van het spel hadden. Smerdiek won met 2-3 van DES. Een gelijkspel had overigens in dit evenwichtige treffen de ver houding beter weergegeven. ZSC'62 was te sterk voor Hoede- kenskerke: 3-0. KLUNDERT-BROUWERSHAVEN 0-2 - Rust 0-1, Diok van Splunder 0- 1 en 0-2. DES-SMERDIEK 2-3 - Rust 1-1, Jacky op ten Brouw 0-1, Rob van de Bogerd 1-1 en 2-1, Remie Potappel 2-2, Niels Hage 2-3. ZSC'62-HOEDEKENSKERKE 3-0 - Rust 1-0, Eric-Jan Elenbaas 1-0, Luc Heijboer 2-0, Eric-Jan Elenbaas |^0. Van onze paardensportmedewerker Axel - Na de finalewedstrijd van Indoor Vlaanderen wer den zaterdag de kampioenen gehuldigd. Indoor Vlaanderen is een springcompetitie over vier wedstrijden voor paarden en pony's van de landelijke rijvereniging en ponyclub Graeve Jan in manege Ma grette. Bij de M-klasse paar den was het een ware nek- aan-nek-race tussen Martijn Cerpentier met Induna van De Oranjeruiters uit Axel en de springruiter Luc Cornelissens uit Nieuw-Namen met Impo sant Star van de ruiterclub Hulst. PAARDENSPORT Het werd een onverwachte ont knoping. Luc Cornelissens moest een geblesseerde Impo sant Star thuis laten, omdat hij waarschijnlijk op stal had vast gelegen en zich geblesseerd had. Hij moest zich met dit paard afmelden. Toch liet Mar tijn Cerpentier ondanks het ontbreken van zijn grootste concurrent zijn klasse zien. Hij pakte in het klassieke parcours de hoofdprijs en in het jacht- parcours het zilver. Hij werd dus als Indoor Vlaan- deren-kampioen gehuldigd. Luc Cornelissens had meer ij zers in het vuur. In de L-klasse stond hij met Panter goed ge klasseerd na de voorwedstrij- den. Hij pakte tijdens deze- fi nale in het klassieke parcours het brons en in het tweede pa- cours het zilver. Hij werd daar mee kampioen Indoor Vlaande ren in de L-klasse. Bij de pony's Martijn Cerpentier, de talentvolle springruiter uit Koewacht en lid van de Axelse Oranjeruiters, werd met Induna overtui gend winnaar in de M-klasse tijdens Indoor Vlaanderen in ma nege Magrette. foto wim kooyman in de M- en Z-klasse was Cindy Pedaen uit de Zandstraat van De Zwinruiters oppermachtig. Met haar pony Mick werd zjn kampioene in de M-klasse en met Scooby Doo in de Z-klasse. Hans Vinke uit Axel van De Kleppertjes had met zijn pony Waldo eveneens een ruime voorsprong in de L-klasse cate gorie E en hij reed tijdens de fi nale via de barrage onbedreigd naar de hoofdprijs. In het jacht- parcours behaalde hij zilver, hiermee de eindoverwinning in de L-klasse voor zich opeisend. KAMPIOENEN M-paarden: Martijn Cerpentier met Induna (Oranjeruiters). L-paarden: Luc Cornelissens met Panter (Hulst). B-paarden: Han Wattel met Kimbal (Walcheren). Z-pony's: Cindy Perdaen met Mick (Zwinruiters). M-pony's: Cindy Perdaen met Scooby Doo. L-pony's: Hans Vinke met Waldo (Kleppertjes). UITSLAGEN ZATERDAG KLASSIEK Z-paarden: 1. Sandy den Exter met Eron (Noord-Beveland). M-paarden: 1. Martijn Cerpentier met Induna, 2. Irene Davidse met Limara (Noord-Beveland), 3. Mar tin de Kroo met Iron Jack (Walche ren). L-paarden: 1Sandy den Exter met Kir Royal, 2. Sanja Dingemanse met Imago (Paardebloem), 3. Luc Corne lissens met Panter. B-paarden: 1. Martin de Kroo met Irak, 2. Han Wattel met Kimbal, 3. Martin de Kroo met Jumper. Z-pony's: 1. Cindy Perdaen met Scooby Doo. M-pony's: 1. Cindy Perdaen met Mick. L-pony's: 1. Hans Vinke met Waldo, 2. Tim Lips met Don Pedro, 3. Clai re Nuyens mst Shadow (beiden Ma de). B-pony's categorie E: 1. Claire Nuy ens met Opportunity. Categorie B: 1. Tim van Dijk met Gigly (Breda). PROGRESSIEF B-paarden: 1. Martin de Kroo met Jumper, 2. Dick Stobbe met Valen tino (Graeve Jan), 3. Martin de Kroo met Irak. JACHTPARCOURS L-paarden: 1. Martin de Kroo met Hurby, 2. Luc Cornelissens met Panter, 3. Sanja Dingemanse met Imago. M-paarden: 1. Martin de Kroo met Iron Jack, 2. Martijn Cerpentier met Induna, 3. Irene Davidse met Lima- ra. L-pony's: 1Tim Lips met Don Pe dro, 2. Hans Vinke met Waldo. M-pony's: 1. Cindy Perdaen met Mick. Z-pony's: 1. Cindy Perdaen met Scooby Doo. Van onze tafeltennismedewerker Terneuzen - In de kampioensklasse van het afdelingstafeltennis heeft titelkandidaat SAR 2 opnieuw een lastige klip omzeild. Hoewel tegenstander Middelburg Zuid 1 met de sterke reserve speler Peter Slagter de joker had ingezet, toonde SAR 2 zich met 6-4 toch beter dan de Middelburgers. TAFELTENNIS Dat was zeker de verdienste van de goed spelende Michel Schelf hout, die zijn opponenten Frits Meeder en Louis Martens in twee games ruim het nakijken gaf. Ook Erwin Verdurmen klopte de beide Middelburgers. Tegen Slagter hadden de beide Zeeuws-Vlamingen weinig in te brengen. Dat lukte Mark Maas daarentegen wel. Maas versloeg de voormalige Middelburgse topper in drie games, maar bleef desondanks zelf ook niet onge slagen. In de slotpartij liet de Kloosterse kopman nog een ste vige steek vallen met een verlies- partij tegen Louis Martens. Daardoor konden de Middelbur gers het leed van de nederlaag met 6-4 nog iets verzachten. Effect 1 blijft eveneens op koers voor een toppositie. Een onthut send zwakke dag van Frank Bracke had voor de Terneuzen- aren tegen 't Batje geen nadelige gevolgen. Ondanks twee verlies- partijen van Bracke - alleen de partij tegen Van der Kraan le verde hem een zege op - won Ef fect het duel toch met 7-3. De enkelspelen van Peter Francke en de dit seizoen aan zijn tweede jeugd begonnen Ronnie de Jong leverden Effect nog zes punten op. Alleen het dubbelspel werd nog in het voordeel van de ploeg uit Wolphaartsdijk beslist. Somber Voor SAR 3 ziet het er in de eer ste klasse somber uit. De naar de vijfde plaats afgezakte Zeeuws- Vlamingen werden in Middel burg met 8-2 afgeserveerd door koploper Zand 5. Alleen Alexan der van Gemst was met zeges op Ton en Triou in staat voor twee punten te zorgen. Björn Boer- dam ging driemaal onderuit, ter wijl Bas Kindt met eveneens drie Van onze sportmedewerker Terneuzen - In de vijfde klas se van het vrouwenvoetbal op zondag behaalde STEEN een monsterscore tegen het arme Hulsterloo. De teller stopte pas bij 14-0. Hoek 2 verloor van Rimboe 2 met 4-0. Terneuzen 2 en IJzendijke waren aan elkaar gewaagd, maar uiteindelijk wonnen de rood zwarten met 4-3. Hontenisse maakte een succesvolle reis naar FC Moerstraten en keerde met een 3-5-overwinning terug uit het Brabantse land. STAND ODIO 12-34, Terneuzen 1 10-28, FC Moerstraten 11-21, IJzendijke 11-18, Rimboe 11-15, STEEN 11-12, Honte nisse 11-12, Hoek 2 9-7, Terneuzen 2 9-7, Hulsterloo 11-0. Van onze sportmedewerker Axel - In het regionale beker toernooi voor vrouwen in de zaal was Eggermont afgelo pen week op dreef. Met niet minder dan 1-10 werd van Pe ters gewonnen. Door deze zege bleef de kloof tus sen Eggermont en koploper Bie- zentrappers echter groot, zodat Biezentrappers zo goed als zeker de dubbel, eerder werd het kam pioenschap in de competitie be haald, gaat pakken. UITSLAGEN De Vliegher-De Bruintjes 7-0, IZV- Biezentrappers 3 0-5, Peters-Egger- mont 1-10, Vlaamse Ladies-Biezen- trappers 2 0-5. STAND Biezentrappers 2 6-18, Eggermont 6- 13, Biezentrappers 3 6-13, De Vlieg- her 6-11, Vlaamse Ladies 6-9, De Bruintjes 6-3, IZV 6-3, Peters 6-0. verliespartijen een zwakke pres tatie leverde. In de tweede klasse viel er voor ONA 1 weinig eer te behalen in de wedstrijd tegen koploper MZ 2. De Middelburgers waren in Oostburg met 8-2 duidelijk te sterk. Ook Jacky Aers kwam niet uit de verf tegen de favoriet voor het kampioenschap. Wel redde Aers de eer voor ONA door Ed de Poorter te kloppen. De zege in het dubbelspel leverde de Oost burgers het tweede winstpunt op. Doorslaggevend Effect 2 blijft als enige in het spoor van MZ na de 7-3-zege op STV 1. Gemakkelijk had Effect het echter niet tegen de Sassen- aren. Het duel werd een span nende aangelegenheid, waarin de meer ervaren Terneuzense ploeg toch terecht de zege greep. Doorslaggevend waren tenslotte de drie winstpartijen van Fran cois Baert, gevoegd bij de twee zeges die de als invaller opge stelde Jaap Maas boekte. Voor STV won Alexander Rietjens tweemaal, terwijl Jan Tange het moest stellen met een enkele overwinning op Arie de Bruyne. Tweemaal winst elk voor Theo 't Hooft en Mascha Schelfhout en de overwinning in het dubbel spel leverden SAR 4 een 5-5-ge- lijkspel op tegen subtopper Wes- terzieht 2, De titelstrijd in de derde klasse spitst zich toe op twee ploegen, nu St.-Aloysius 1 definitief afre kende met Effect 3. De ploeg uit Graauw liet de Terneuzenaren met 8-2 kansloos, mede omdat Paul Matthijssen en Wim van Acker aan Graauwse kant niet te kloppen waren. Derde man Jan van Acker bleek bij zijn eerste optreden nog niet balvast, iets waar Jaap de Bruy ne en Arjen Hageman van kon den profiteren. Zo kwam Effect toch aan twee winstpunten, maar voor de titel doet de ploeg niet meer mee. De achterstand op Reynaert 1 kon St.-Aloysius met de ruime zege echter niet verkleinen. De Hulster koploper was immers met dezelfde cijfers sterker dan hekkensluiter Den Dijk. De ploeg uit Westdorpe moest ge noegen nemen met een overwin ning van Gerrit Emans op Nico Heye, terwijl Erwin van Steen beter was dan Willy Morcus. Franklin van Wolffelaar bleef namens Reynaert ongeslagen, zodat de Hulstenaren met twee punten voorsprong de ranglijst blijven aanvoeren. UITSLAGEN SENIOREN Kampioensklasse: Big Smash 1-Ar- nemuiden 2 4-6, MZ 1-SAR 2 4-6, Effect 1-Batje 1 7-3. Eerste klasse: Arnemuiden 3-Zand 4 3-7, Yerseke 1-Westerzieht 1 5-5, Zand 5-SAR 3 8-2. Tweede klasse A: SAR 4-Wester- zicht 2 5-5, Zand 6-Slagvast 1 6-4. Tweede klasse B: ONA 1-MZ 2 2-8, Effect 2-STV 1 7-3, Arnemuiden 4- Oudelande 1 8-2. Derde klasse D: Reynaert 1-Den Dijk 1 8-2, RDT 1-Reynaert 2 4-6, St.-Aloysius 1-Effect 3 8-2. Vierde klasse C: STV 3-Reynaert 3 5-5, St.-Aloysius 2-STEEN 1 fi-4, HCG 2-Effect 4 1-9. Vierde klasse D: STV 2-Den Dijk 2 7-3, SAR 5-STV 4 9-1, Reynaert 4- HCG 1 2-8. Vijfde klasse C: STV 5-ASOC 1 10- 0, Den Dijk 4-SAR 7 4-6. Vijfde klasse D: Reynaert 5-SAR 6 4-6, SAR 8-STV 6 0-10, Den Dijk 3- St.-Aloysius 3 7-3. Zesde klasse: Den Dijk 5-St.-Aloy- sius 4 5-5, ASOC 2-St.-Aloysius 5 5- 5, St.-Aloysius 6-STV 7 0-10, Rey naert 6-STV 8 9-1. JUNIOREN Derde klasse: RDT 1-Reynaert 2 6- 4. Vierde klasse A: Reynaert 3-MZ 4 7- 3. Vijfde klasse B: RDT 2-Yerseke 4 10-0. PUPILLEN/WELPEN Eerste klasse: RDT 3-MZ 7 9-1. Tweede klasse: RDT 4-Arnemuiden 8 5-5, Zand 10-SAR 4 9-1. Derde klasse: RDT 5-RDT 6 9-1. Van onze sportmedewerker, Terneuzen - In de landelijke hoofdklasse A van het zaterdag voetbal is Lisse bezig aan een opmerkelijke reeks overwinnin gen. Zaterdagmiddag werd er in een inhaalduel overtuigend gewonnen van Katwijk. HOOFDKLASSE A Subtopper Achilles Veen verloor van Rijnsburgse Boys en zag zo de achterstand op lijstaanvoerder Scheveningen verder oplopen. Rijnsburgse Boys pakte belang rijke punten in de strijd tegen de gradatie. Een slechte uitslag voor Kloetinge en Veere, die op dit moment degradatieplaatsen be zetten. De drie Zeeuwse verte genwoordigers in deze klasse kwamen niet in het veld. I RIJNSBURGSE BOYS-ACHIL- LES VEEN 4-2 - Rust 1-0, Steven Faber 1-0 (strafschop), 2-0 (straf schop) en 3-0, Francois Pagie 3-1, Sjaak Hoeke 3-2 (strafschop), Gert van Beelen 4-2. Toeschou wers: 900. KATWIJK-LISSE 1-3 - Rust 1-2, Jerrol Linger 0-1, Spruit 0-2, Toine L'Ami 1-2, Jimmy Simons 1-3. Toeschouwers: 1500. NOORDWIJK-QUICK BOYS 1-0 - Rust 0-0, Patrick Scheurwater 1-0. Toeschouwers: 1500.

de Stem | 1997 | | pagina 19