DE STEM P E S O E E W/rkf Tènce/ O Dis V( Autoverkoper «f* U zorgt voor een perfecte inter pretatie van de cijfers o z O 27 februari - Gediplomeerd (zieken) verzorgende m/v V V Fulltime allround verkoopmedewerker uitzendbureau Wijkverpleegkundige groep ii Schadecentrum Dongen Oriëntatie op de computer Rabobank m DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND Kruiswerk Gezinszorg topverkopers(sters) administratief medewerksters magazijn medewerkers UtTf VERKOOPMEDEWERKSTER (v) mm Kruiswerk Gezinszorg ^van doorn personeelssupport E/l ENGINEERS COST ENGINEER E/l CONSTRUCTEURS PIPING MECHANICAL ENGINEER PIPING CONSTRUCTEUR (Autoplant) ACAD TEK./CONSTRUCTEURS V Meewerkend Bedrijfsleider A. GROEPSLERAAR (M/V) b. ONDERWIJSASSISTENT (M/V) groepshoofd financiële sturing m/v Zundert. Hogeschool West-Brabant maakt werk van je studie! $enneker-di DE STEM ZATERDAG 22 FEBRUARI 1997 *131 I nESTEM Breda roept kandidaten op ten behoeve van een dienstverband van 60% FUNCTIE-INFORMATIE de (zieken) verzorgende heeft tot taak het verplegen/ verzorgen van cliënten in de thuissituatie; het signaleren en rapporteren van veranderingen in de gezondheidssituatie; het geven van voorlichting, instructie en advies over het gebruik van verpleegartikelen en andere hulpmiddelen; gestructureerd overleg plegen met de wijkverpleegkundige omtrent cliënten die in zorg zijn; er wordt een ruime inwerkperiode geboden, welke mede afhankelijk is van de ervaring van de kandidaat. FUNCTIE-EISEN in het bezit zijn van een diploma MDGO-Vz of ziekenverzorging; in het bezit zijn van een auto; flexibel inzetbaar zijn, zowel in de ochtend-, middag-, avond als weekenddiensten. SALARIS EN ARBEIDSVOORWAARDEN Conform CAO Thuiszorg. INFORMATIE Te verkrijgen bij mevrouw M. Verburgh, coördinator 18+ dagelijks bereikbaar tussen 16.30 en 1730 uur m.u.v. woensdag Telefoon (076) 526 55 55. SOLLICITATIES Schriftelijk vóór 10 maart a.s. te richten aan: Raad van Bestuur Kruiswerk Gezinszorg Breda, Postbus 1971, 4801 BZ Breda. Een van de meest toonaangevende meubelzaken van Nederland vraagt i.v.m. enorme expansie met spoed: Voor deze functie vragen wij: j - commerciële opleiding - ervaring in vergelijkbare functie - goede uitdrukkingsvaardigheid - accuratesse en een grote mate van zelfstandigheid - gevoel voor dienstverlening en representativiteit Wij bieden: - goede salariëring - prima secundaire arbeidsvoorwaarden - doorgroeimogelijkheden - interne training en verkoopopleiding Voor deze functie vragen wij: - HEAO-opleiding - accuratesse en een grote mate van zelf standigheid Voor deze functie zoeken wij zeer krachtige, gemotiveerde medewerkers met een HAVO- opleiding. Uw sollicitatie, voorzien van curriculum vi- tae en pasfoto - anders wordt uw sollicitatie niet in behandeling genomen - kunt u stu ren aan de directie van: EUROPEAN FURNITURE MASTERS Beneluxweg 3, 4904 SJ Oosterhout. Decorette is op meer dan 90 plaatsen in ons land vertegen woordigd met winkels in woningdecoratie-artikelen. De winkelformule is gebaseerd op vakkennis en kwaliteit en streeft in haar assortiment naar exclusiviteit in kleurcombi naties. Wij zoeken een voor 30 uur per week. Functie-omschrijving: Kandidaten moeten gevoel hebben voor trends en kleurge bruik. In staat zijn samen met onze klanten te zoeken naar oplossingen m.b.t. combinaties in materialen en kleuren. Vereisten: Opleiding op MBO-niveau. Bij voorkeur verkoopervaring in woningtextiel of aan verwant assortiment. Creatief en technisch inzicht. Leeftijd 20-24 jaar. In ons bedrijf kan niet worden gerookt. Enthousiaste kandidaten kunnen reageren, schriftelijk, bij Decorette Van Erkel, de Burcht 11, 4834 HE Breda. Aanvullende informatie te verkrijgen, na 24 februari, op tel. 076-5652604 - na 18.00 uur 076-5654862 vragen naar hr. of mevr. Van Erkel. HL Display Benelux N.V. is een dochteronderneming van HL Display AB Zweden. HL Display AB is producent van kunststof prijs- en product- DISPLA7 informatiesystemen (van datastrip tot stoep bord). De onderneming is sterk expansief en marktleider in de meeste van de door haar geproduceerde producten. HL Display Benelux wil wegens uitbreiding van haar activiteiten op de Nederlandse markt kennismaken met: (aankomend) vertegenwoordiger M/V 24-35 jaar die onze retailklanten, ketens en zelfstandigen in Nederland over onze producten informeert en deze verkoopt.. Belangrijk zijn natuurlijk een goede algemene ontwikkeling/opleiding, maar evenzeer: zeer goede contactuele eigenschappen doorzettingsvermogen aantoonbare verkoopcapaciteiten kunnen werken in een team Voor onze vestiging in Hoogerheide (opening april 1997) assistent verkoop binnendienst M/V 18-30 jaar ruime computerkennis zeer klantgericht prettige telefoonstem ruime kennis van de Engelse taal Diegenen die zich kunnen vinden in bovenstaande eigenschappen en deel willen uitmaken van een zeer succesvol gemotiveerd internationaal team, sturen een curriculum vitae, relevante informatie en een recente pasfoto naar HL Display Benelux NV t.a.v. de directie Heiveldekens 9 J 2550 Kontich België Wij hebben plaats voor een Functie-eisen: een middelbare textielopleiding bij voorkeur kennis in grote maten ervaring in de branche klant- en servicegerichte instelling leeftijd 40 jaar Brieven met c.v, richten aan: -m De heer Bogers Passage 12-14 4701 AP ROOSENDAAL BOGERS all size mens fashion Ben jij de productiemedewerker die wij zoeken vul de checklist in en test het zelf Ik wil graag in 3-ploegendienst werken ja/nee Ik weet van aanpakken ja/nee Ik ben tussen de 18 en de 40 jaar ja/nee Ik heb geen problemen met de Nederlandse taal ja/nee Ik heb een afgeronde opleiding ja/nee Ik ben op zoek naar werk met kans op een vaste baan ja/nee 6 vragen met 'ja' beantwoord neem dan snel contact op met Emmy Broeren Ben jij de ziekenverzorgende of verpleegkundige die wij zoeken vul de checklist in en test het zelf In bezit van diploma ziekenverzorging ja/nee In bezit van diploma bejaardenverzorging ja/nee Per direct of op korte termijn beschikbaar ja/nee Enthousiast en stressbestendig ja/nee Flexibel mbt de werktijden ja/nee 4 vragen met 'ja' beantwoord neem dan snel contact op met Emmy Broeren Nieuwe Markt 79, 4701 AE Roosendaal Telefoon 0165-562001Fax 0165-556654 Breda roept kandidaten op voor de functie van (part-time) FUNCTIE-INFORMATIE bereik-Zbeschikbaarheidsdienst verrichten op stadsniveau volgens planning: van maandag t/m vrijdag gedurende de avond en nacht tussen 17.00 uur en 08.00 uur en in de weekeinden en op feestdagen gedurende het hele etmaal; gezamenlijk met andere wijkverpleegkundigen van Groep II verantwoordelijk zijn voor de planning en uitvoering van de werkzaamheden van Groep il gedurende 365 dagen van het jaar. OMVANG DIENSTVERBAND afhankelijk van het aantal werkelijk gewerkte uren, echter per volledige dienst (inclusief bereikbaarheidsuren) minimaal 28 uur. FUNCTIE-EISEN ruime ervaring als wijkverpleegkundige, diploma M.G.Z. of H.B.O. V., in bezit zijn van een auto. SALARIS EN ARBEIDSVOORWAARDEN Conform CAO Thuiszorg. INFORMATIE Te verkrijgen bij mevrouw A. Bullens, coördinator 18+, bereikbaar op maan-, dins- en woensdag tussen 12.00 en 14.00 uur Telefoon (076) 526 55 55. SOLLICITATIES Schriftelijk vóór 10 maart a.s. te richten aan: Raad van Bestuur Kruiswerk Gezinszorg Breda Postbus 1971, 4801 BZ Breda. Onze dient is een bloeiend en dynamisch autobedrijf met een onlangs geopende vestiging in Roosendaal. Op deze vestiging, die beschikt over een moderne werkplaats en representatieve showroom, werkt momenteel een enthousiast team van vijf medewerkers. Ter versterking van dit informele team zijn wij op zoek naar een ondernemende die klantgerichtheid weet om te zetten in verkoopresultaten Onze ideale kandidaat die overigens ook heel goed een dame kan zijn, weet waar de klant behoefte aan heeft en beschikt verder over: - groot aanpassings- en inschattingsvermogen - uitstekende contactuele vaardigheden - sterk commercieel inzicht - rekenkundig vaardig - enige jaren verkoopervaring - bekend met telefonische verkoop - representatief - leeftijd 25 - 35 jaar In deze positie krijgt u veel ruimte om eigen initiatieven te ontplooien. Vanzelfsprekend is het salaris in overeenstemming met uw inspanningen. Bent u die dame of heer die zich in dit profiel herkent, stuur dan uw sollicitatie voorzien van curriculum vitae binnen 10 dagen naar: van doorn personeelssupport, aan mevrouw M.J. Vollebregt, postbus 37002, 3047 AC Rotterdam. Voor informatie kunt u met ons contact opnemen, tel.: 010 2623399 of 06 53912195. van doorn personeelssupport werft en selecteert voor uiteenlopende ^unctie^oo^e^roo^anta^pdrachtgeversuiUie^lK^^^^^^^^^ ARDEE engineering consultants Bergen op Zoom Maassluis Wij zoeken voor direct op projectbasis voor diverse regio's o.a. Amersfoort, Den Haag, Breda, Den Bosch en België Functie-eisen; - opleiding MTS of HTS-niveau - ruime ervaring met industriële projecten - ruime ervaring met ACAD, Cadam en of Microstation Bent u per direct of op korte termijn beschikbaar stuur dan uw resumé aan: Ardee engineering consultants, Postbus 4314600 AK Bergen op Zoom, of bel met dhr. D. v.d. Hooven tel. 0164-242305. zoekt op korte termijn een Kwaliteiten die hierbij een rol spelen zijn: - kennis van zaken op schadegebied, Audatex - enige jaren ervaring - goede teamwerker - administratieve instelling - commercieel en servicegevoelig - leeftijdsindicatie 30 jaar. Stuur uw schriftelijke reactie binnen 7 dagen naar: Schadecentrum Dongen v.o.f. T.a.v. de heer D.A. Wahl p/a Wijnruit 50, 4907 HD Oosterhout. Het bestuur van Stichting Katholiek Onderwijs roept sollicitanten op voor de volgende betrekkingen aan de R.-K. Basisschool St. Bavo te Rijsbergen voor een nieuw te starten groep 1/2 omvang betrekking: 38 uur We zoeken een collega, die - volledig bevoegd en breed inzetbaar is; - de katholieke identiteit van de school mede wil uitdragen; - goed kan samenwerken in een groot team; - actief wil zijn in buitenschoolse acti viteiten. voor de groepen 1/2 - omvang betrekking: 20 uur We zoeken een collega, die - affiniteit heeft met het werken met kleuters; - bereid is diverse werkzaamheden te verrichten; - goed kan samenwerken in een groot team; - in bezit is van diploma MBO-spw. Datum indiensttreding: zo spoedig mogelijk. Duur van de beide betrekkingen is t/m 18 juli 1997. Inlichtingen betreffende beide vacatures zijn te ver krijgen bij de directeur van de school, dhr. G.J. Boomaars, tel. 076-5961970 (school) of tel. 076- 5962916 (privé). Sollicitaties vóór 2 maart a.s. te richten aan de secre taris van het bestuur, Kon. Julianastr. 8,4891 AB Rijsbergen. ROC WESTER SC HELDE In het dagelijks leven wordt steeds meer ge bruik gemaakt van de computer. U hoort vast wel eens termen als „ENTER", „PRINTEN" en „WordPerfect" 5.1 of 6.0. Wilt u er over mee kunnen praten en zelf leren tekstverwerken? Dan is deze kortlopende cur sus iets voor u! Voor wie? Voor mensen met niet meer dan 2 jaar voortge zet onderwijs of met een verouderde opleiding. Voor mensen die nog nooit met een computer hebben gewerkt en die de beginselen van tekst verwerken willen leren. Wat? In deze cursus wordt gewerkt met het tekstver werkingsprogramma WP 5.1 of WP 6.0. Waar en wanneer? Hulst, Houtenkwartier 9, donderdagmiddag van 13.00 uur tot 15.30 uur. Kosten? De kosten bedragen 25.-. Start? Donderdag 27 februari 1997. Aanmelden? 0114-31 40 84 vragen naar Annelies Hegger s Natuurlijk draait het bij de bank allemaal om de klanten. Maar die kunnen we alleen optimaal van dienst zijn als de zaken binnen de bank perfect geregeld zijn. Dus verzorgt u als groepshoofd financiële sturing de financieel-economische informatie voorziening tot in de puntjes. Samen met twee medewerkers zorgt u dat de administratieve organisatie aansluit bij de daaraan gestelde eisen. U stelt de jaarrekening van de bank op en beoordeelt en rapporteert over de (tussentijdse) resultaten. Maar u bent vooral ook een deskundig adviseur voor uw collega's. U volgt het financiële nieuws dus op de voet en analyseert beleids- en investeringsplannen. Geeft waar nodig kritisch commentaar, waardoor het management in staat is de juiste beslissingen te nemen. Op die manier zorgt u er samen voor dat de bank op koers blijft en kan bereiken waar ze voor staat: een bank zijn van mensen en voor mensen. U hebt een opleiding op minimaal HBO-niveau. Het spreekt vanzelf dat u over de nodige financieel-economische kennis beschikt. U wilt in uw werk ook uw creativiteit, durf en sociale talent kwijt kunnen. Aan de kwaliteit van uw werk stelt u hoge eisen. U gaat secuur en effectief met informatie om en bent analytisch. Spreekt en schrijft helder en begrijpelijk. En u heeft er geen enkele moeite mee in een fors tempo te werken. Bent u geïnteresseerd? Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer L. van den Broeke, manager bedrijfsvoering, telefoon (076) 597 34 51. Stuur uw sollicitatie met c.v. binnen 14 dagen naar de directie van Rabobank Zundert, Postbus 14, 4880 AA Zundert. De Polytechnische Faculteit maakt deel uit van de Hogeschool West-Brabant en kent een zevental opleidingen, waarvan een aantal ook ais deeltijd studie gevolgd kan worden. De faculteit telt circa 2000 studenten en zo'n 200 medewerkers. De eigentijdse praktijk gerichte en innovatieve opleidingen van de Polytechnische Faculteit staan goed aangeschreven bij bedrijfsleven en instellingen. Bovendien wordt sterk de nadruk gelegd op een effectieve samenwerking tussen studenten, docenten, studiebegeleiders en praktijkmensen. o HOGESCHOOL WEST BRABANT Polytechnische Faculteit donderdag open avond van 18.00 tot 21.00 uur Breda Etten-Leur Voltijd en deeltijd(avond) opleidingen: Hogere Informatica ivl HTS Chemische Technologie Ivldl HTS Elektrotechniek ivldl HTS Werktuigbouwkunde ivldl Ivl voltijd Idl deeltijd Chemie Ivl Biologie en Medisch Laboratoriumonderzoek M Milieukunde ivl Tijdens de open avond worden rondleidingen gehouden door studenten langs laboratoria en opleidingen, Er worden voorlichtingsrondes gegeven over de opleidingen. Tevens kun je gebruik maken van de informatiemarkt. Verder informatie over: inschrijving, studiefinanciering, studentensport, kamers en studentenvereniging. Lovensdijkstraat 63, 4818 AJ Breda. Tel.: (076) 525 05 19 Concordialaan 137, 4874 NS Etten-Leur. Tel.: (076) 502 19 50 Vul je gegevens in, knip de bon uit en stuur hem in een gesloten ongefrankeerde envelop naar: Hogeschool West-Brabant Polytechnische Faculteit Antwoordnummer 10145 4800 VB Breda Stuur mij meer informatie over de opleidingfen): Naam: m/v Adres: Postcode: O voltijd O deeltijd Woonplaats: jjet jenevergebruik in Nederland is sinds 198 I met dertig procent ge daald- De distillateurs konden die daling deel opvangen door meer te exporteren. Maar nu d belangrijke Russische markt weg is gevallen, openbaart de overcapa teit zich opnieuw. Med 0m die reden gaan Wen neker en Allied Domec hun productie samenvo gen. De rationalisatie i de branche zal flink to nemen, aldus W. Joppe, verkoopdirecteur van I Wenneker. „Je ziet de tillateurs naar elkaar lonken." nnor Paul Verlinden JARENLANG vielen we jlan de ene verbazing in de an re," zegt W. Joppe, verkoop recteur van Distilleerderij W neker in Roosendaal over de v koop van sterke drank aan R land. „Dan belde de recep" niste dat er twee heren aan balie stonden die ze niet verstaan. Dat bleken Russen zijn die recht uit het vliegt naar ons toe kwamen met koffer vol dollars en vroe hoeveel wodka ze daar voor 1 den kopen." Miljoenen liters wodka verko Wenneker, producent van biet en Dujardin, tussen 1989 1996 aan Rusland. Niet dat marges zo hoog waren, want v geld ging op aan transp „Maar als je per liter vijf c verdient en je verkoopt tien joen flessen, hou je aan het ei van de rit wel wat over," al Joppe. De handel op Rusland was er van pieken en dalen, zegt E. v der Tuijn, hoofd inkoop en p ductiemanager bij Wennek „Je kon er absoluut niet op bo wen. We hebben die inkomst dan ook nooit begroot. Alt' hebben we het als een extraa gezien." ijzeren Gordijn De vraag 'uit Rusland begbn zi aan te dieilën'fdhü 1989, toen IJzeren Gordijn in sneltrei vaart afgebroken werd. De R sen snakten naar Westerse pr •ducten, ook naar wodka, omd die hier beter en goedkoper maakt kon worden. Wenneker i veel andere distillateurs spro gen daar op in. Wodka is qi smaak een vrij neutraal produ en voor jeneverproducenten het dan ook geen enkel problee om met de bestaande machin snel en veel wodka te produc ren. Begin jaren negentig exportee de Wenneker - dat een sta daardproductie van vijf miljo liter kent - soms meer dan ti miljoen liter wodka per ja naar Rusland (en Polen). „In tijd werkten we in ploegendie Vanaf vandaag vindt u plaats een nieuwe, wekelijk De onderwerpen die a orde zullen komen, heb! ding met elkaar gemeen; over geldzaken in de pri Een postzegel van 7,3 miljo die vier jaar geleden nog d bracht. Een postduif die vo van de hand gaat. Een beertj veiling duizend gulden oplev Voor knikkende knieën en hoogtevrees zijn beleggers aangewezen op de huidige, toppen van de aandelenmat zamelaars weten evenzeer als het om speculeren gaat. tijd zijn er meer Nederlandt geld stoppen in postzegels, m ver, antiek, diamanten of ze'. duiven dan in aandelen of of „Eén op de drie Nederland ■uelt," schat Elena Luten als trice van het Verzamelmuseu dam. Verzamelingen waarin guldens zitten. Alleen al van joen postzegelverzamelaars i abonneren zich er elk jaar 26 tientallen miljoenen op de n geven zegels door de PTI Postzegelmakelaar Bert Uit de Nederlandse Postzegel- e veiling in Amsterdam kent een stuk of vier postzegelcoll wereld die in waarde de ho: joen gulden zijn gepasseerd, 'and schat hij het aantal men der jaar voor meer dan hondt gulden postzegels koopt op tallen. Verzamelen is beleggen m Maar evenals aandelen, ob vastgoed vertonen verzame zelfde grillige schommelinge 'ariteit en prijs. „Verzame

de Stem | 1997 | | pagina 8