Ziekenhuis heeft niet gefaald' Eerste hartverkleiningsoperatie uitgevoerd Meer roofvogels, maar ook meer vervolging JerelHd Gynaecoloog betaalt voor zwangerschap Lenin waakt over Oost-Groningen Advocaat wil miljoenen vorderen van België Plasseks-poster wordt toch niet verspreid BINNENLAND A3 (pirectie van Eemland geschokt I Het ziekenhuis stelt de directeur I ran het Patiënten/Consumenten platform (PCP) Utrecht, H. Blaauwbroek, verantwoordelijk voor de schade die zijn uitspra- i in de uitzending veroorza- i. Blaauwbroek roept patiën- om de afdeling gynaecolo- t ziekenhuis te mijden. Boeing bekijkt I tril- moeren Tamilvliegtuig mag vertrekken MS v? Een landelijke sfeerbeurs voor huis en tuin 20 t/m 23 februari in Het Turfschip - Breda EBRUARI 1997 A2 DËSTEM ZATERDAG 22 FEBRUARI 1997 Brittannië en Ierland: lag van het westen uit aende bewolking He Koor regen. In het'zuid- leerst af en toe zon Zon leral vrij veel bewolking lioden met regen. In de in het noorden kans on r en op beide dagen veel Maxima van 9 graden in brden tot ongeveer 14 jn Beving van Londen, len Luxemburg: Wolken- I. vooral zaterdag ook ge- Izon en droog. Zondag in 6p van de dag van het k uit meer bewolking, la- Igelijk gevolgd door wat I Middagtemperatuur on- r 12 graden. I- en Midden-Frankrijk- ■en met zon. Zondag in de ■an de dag van het westen Ier bewolking en in Bre- Iwat regen. Toenemende I Middagtemperatuur on- T 13 graden. Frankrijk: Vrij zonnig Ig later op de dag van het m uit meer bewolking. Igtemperatuur oplopend [geveer 15 graden; aan de lan de Pyreneeën lokaal puurt van 20. eal: Zaterdag vrij zonnig, tg meer bewolking maar legend droog. Maxima graden in het noorden I in het zuiden. Ie: Flinke zonnige perio- fcn vrijwel overal droog, na variërend van 16 gra- l het noorden tot 22 plaat- I in het zuiden. I Zaterdag in het noorden wolkenvelden, zondag i het zuidwesten. Droog. |r flink wat zon en zacht, na van ongeveer 9 graden l noorden tot 17 op Sicilië. |enland en Kreta: Gelei- meer zon en overgang I rustiger en droog weer. lagtemperatuur iets op- Id naar circa 12 graden in porden tot ongeveer 16 in Lidwesten. land: Zaterdag naar het |n wegtrekkende regen. Idelijk meer opklaringen loral in het zuiden gere- Izon. Zondag iets toene- le wind en later vanuit het pwesten meer bewolking, I toch meest droog. Mid- Lmperatuur van 8 graden It noorden tot circa 13 in |uiden. Iserland: Zaterdag geleide- Isteeds meer zon. Zondag I vooral in het westen toe inde bewolking. Droog. |t met in de dalen tempera- li tussen 9 en 15 graden. Jaeratuui;(pp 200.0hl^ater- |enkele graden onder nul, |ag iets hoger, pnrijk: In het noorden nog wat wolken, maar vegend droog. Geleidelijk gang naar vrij zonnig en weer. Temperatuur in de i ongeveer tussen 9 en 14 len. Op 2000 meter stijging l temperatuur tot aan het Ipunt op zondag. am: pirpiraat olpopstel oepposter roppastor •eetesopet ernnestor retkartel ootaltoos ertsnater oertorsen POPPENKAST Kaastricht (anp) - In het aca- ■fHiisch ziekenhuis in Maast- tj,t is deze week de eerste !artverkleiningsoperatie uit- jvoerd. !t revolutionaire ingreep, onder Ijjing van hartchirurg K. Pren- j.l is naar tevredenheid verlo- i, De conditie van de 55-jarige iënt is bevredigend. ji( hartverkleiningsoperatie t in dat de chirurg een stuk van de linker hartkamer verwij dert om de omvang van het hart te verkleinen. De behandeling is vooral van be lang voor patiënten die kampen met een verwijding van het hart als gevolg van ernstig en langdu rig hartfalen. Door het volume van het hart te verkleinen, verbe tert de hartfunctie. De operatie methode is ontwikkeld door de Braziliaanse arts R. Batista. De Batista-operatie is nog maar in enkele buitenlandse ziekenhui zen toegepast. Daarbij zijn ver rassend gunstige resultaten bij de patiënten vastgesteld. Voor de nieuwe behandeling ko men patiënten in aanmerking die op de wachtlijst staan voor een harttransplantatie. Ook is de operatie mogelijk om een transplantatie uit te stellen. Dat zou een verlichting van het tekort aan donoren kunnen be werkstelligen. Over de resultaten op de lange termijn van de ingreep is nog weinig bekend. Het academisch ziekenhuis Maastricht verricht al wel geruime tijd onderzoek naar hartfalen en de hartverkleinings operatie. Het ziekenhuis ver wacht voorlopig ieder jaar enkele tientallen patiënten met de nieu we operatietechniek te kunnen helpen. Het academisch zieken huis in Groningen kondigde deze maand ook aan met de Batista- techniek te beginnen. De Gro ningse hart-longchirurg M. Brou wer zou de eerste operatie in maart uitvoeren. Brouwer is eveneens bij de uitvinder Batista geweest om de nieuwe techniek te leren. De artsen beschouwen de verkleiningsoperatie als een doorbraak op het gebied van de hartchirurgie. Imersfoort (anp) - Er zijn in Ziekenhuis Eemland geen patiën ten doodgegaan door medische fouten. Dit stelt de directie van liet Amersfoortse ziekenhuis in een reactie op een uitzending tan het programma Zembla (VARA/NPS). I Daarin werd gesteld dat de afge- Iepen vijf jaar ten minste vier pa- I senten als gevolg van medisch I [alen zouden zijn overleden. Ver- I moedelijk zou het om nog meer I gevallen gaan. I De directie van het ziekenhuis is t door het beeld dat in de documentaire is geschetst. Vol- i haar wijken de cijfers over I sterfgevallen en complicaties op I de afdeling gynaecologie en ver- I ioskunde niet af van landelijke I gemiddelden. uous 'uajoui0-? )3J 'UBUl UB/\ J6BL| 'puoi| UBA V.n° i Amsterdam (anp) - De Ameri kaanse vliegtuigfabrikant Boeing vermoedt dat losge trilde moeren in het bevesti- I gingsmechanisme van het hoogteroer de oorzaak zijn voor de problemen die een j Boeing 737-300 van Transavia op 8 februari ondervond in Neurenberg. t toestel met 150 passagiers gon een half uur na vertrek uit de Oostenrijkse stad Salzburg hevig te trillen. De piloot maakte een noodlanding in Neurenberg. Het onderzoek van de Duitse Rijksluchtvaartdienst is nog niet afgerond. Niettemin adviseerde Boeing alle luchtvaartmaat schappijen die met dit type toe stel vliegen, de bout-moerverbin- fagen in het aansturingsmecha- nisme van het hoogteroer te on derzoeken. Bij het Transavia-toe- stel waren die losgetrild. De controle van de veertien 737's hij Transavia leverde niks bijzon ders op, zegt woordvoerder H. Tonnon. De betrokken Boeing stond slechts vier dagen aan de Srond en vliegt weer sinds vorige week vrijdag. De KLM, die 31 Boeing 737-300's heeft, pakte de controle zeer j grondig aan en ontdekte volgens woordvoerder P. Offerman een kleine afwijking. „Er ontbrak geen enkele moer, ze zaten ook allemaal goed vast. Toen we er ten paar besloten los te draaien, ontdekten we dat ze niet volde den aan de door Boeing voorge schreven weerstandswaarde. 'olgens een woordvoerder van Boeing lijkt het probleem met het hevestigingsmechanisme niet wijdverbreid te zijn. Den Haag (anp) - Het ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft gisteren toestemming gegeven vt>or het vertrek van een toestel 'an Turkmenistan Airlines vanaf «mphol. De kist stond al vanaf' zondag aan de grond nadat er on to valse voorwendselen een lan ding was gemaakt. Het vliegtuig poerde 173 Tamüs die allen politiek asiel aanvroegen, olgens een woordvoerder van et het departement zijn er geen edenen meer het toestel nog lan ger vast te houden. Eerder al ■naakte minister Jorritsma be- end dat de Turkmeense lueht- aartmaatschappij voorlopig niet meer welkom is. nvü .ddihah van de Tamils is in middels verdwenen uit het op vangcentrum in Schalkhaar. Om „,oevefl mensen het gaat kon de woordvoerder van het Centraal gaan Opvang Asielzoekers niet ggen Volgens de woordvoerder "et Dij deze groep relatief voor dat zij nog voor de ameiprocedure is afgerond, met ken bestemming vertrek- Hij baseert zijn oproep op de hoe veelheid klachten die bij het PCP binnenkomen over de afdeling gynaecologie. Volgens Blaauw broek werken artsen, ondanks de verbeteringen die zijn aange bracht, nog steeds slecht samen en maken zij ernstige medische fouten. Dertig mensen hebben inmiddels een klacht ingediend bij het pa tiëntenplatform. Het ziekenhuis is niet op de hoogte van de in houd van de klachten. De afgelo pen twee jaar is zes keer een klacht bij het ziekenhuis zelf in gediend. Directeur Sikkens van Eemland betreurt het dat mensen niet naar de klachtencommissie stappen. „Pas dan kunnen we inzicht krij gen in de problematiek," aldus de directeur. Zeker zeventien men sen hebben via letselschade-ad vocaten een civiele procedure lo pen tegen het ziekenhuis. Het ziekenhuis verwijt Blaauw broek met oude klachten op de proppen te komen. „In april, na dat maatregelen waren genomen om de kwaliteit te verbeteren, meldde hij dat er nog twaalf nieuwe klachten waren binnen gekomen. Onze veranderingen zouden in zijn ogen geen effect hebben gehad. Wij bestrijden dit. De zogenaamde nieuwe klachten waren oud. Er zaten gevallen van vijftien jaar geleden tussen," zegt gynaecoloog C. Vermeulen. Jaren achtereen is er kritiek ge weest op de afdeling gyneaco- loog. Het ziekenhuis erkende dat er problemen waren en beloofde onder druk van de Inspectie voor de Gezondheidszorg beterschap. De inspectie laat zich inmiddels lovend uit over het ziekenhuis. Zij ziet geen enkele reden om in te grijpen. „Pas als de gezond heidszorg in gevaar komt, komt de inspectie om de hoek kijken. En daar is in Amersfoort geen re den toe," zegt woordvoerder W. Annard. Transportmedewerkers hebben gisteren in het Oost-Groningse Tjuchem een negen meter hoog bronzen beeld geplaatst van Lenin. Het beeld, dat afkomstig is uit een hangaar van het voormalig Russische vliegveld in het Duitse Merseburg, is gekocht door de ondernemer Henk Knoop. Bij wijze van waarschuwing zet de ondernemer het ne gen meter lange en 17.000 kilo zware beeld in de tuin van een boerderij van het bedrijf. „Het gaat slecht in de landbouw en voorko men moet worden dat er situaties ontstaan als toen in Rusland. De tijd waarin Lenin Haarlem (anp) - Een Nederlands advoca tenkantoor denkt op basis van een uit spraak van het Europese Hof miljoenen guldens aan boetes voor het vrachtver voer te kunnen terugvorderen van de Bel gische staat. Eind januari bepaalde het hof dat België bui tenlandse vervoerders veel zwaarder aanslaat bij overtredingen van de rij- en rustregeling dan de eigen vervoerders. De Haarlemse advocaat J.B. Vallenduuk schat dat Nederlandse vervoerders de afgelo pen vijf jaar naar schatting vijf miljoen gul den aan boetes ten onrechte hebben betaald. Via de binnenkort op te richten stichting Te ruggave Opgelegde Boetes In Andere Lidsta ten wil hij actie ondernemen in België en mo gelijk ook in Frankrijk. Buitenlandse ver voerders die in België worden betrapt op overtreding van de rij- en rustregeling, krij gen de keuze onmiddellijk een boete van ruim 500 gulden te betalen of de zaak voor te laten komen. Als zij voor dat laatste kiezen moeten zij een borg betalen ter hoogte van de boete plus een opslag van 50 procent. Belgische transporteurs kunnen in dat geval zonder betaling doorrijden in afwachting van hun zaak. Na een klacht van een Duitse vrachtvervoer der oordeelde het hof dat hier sprake was van een onevenredig zware aanpak van de buiten landse transporteur ten opzichte van zijn Bel gische collega. Het hof verklaarde de Belgische bepaling in Het aantal roofvogels in Nederland is vorig jaar fors toegenomen. Er was sprake van spectaculaire broedresultaten, met name bij soorten zoals wespen- dief, havik, sperwer, zwarte wouw en slechtvalk. Te gelijkertijd werden zelden zoveel volwassen exem plaren slachtoffer van stroperij en vergiftiging, als juist in 1996. Dat blijkt uit tellingen die de Werk groep Roofvogels Nederland vandaag zal presente ren op haar jaarbijeenkomst in Meppel. Door John van Oppen Meppel - Van de elf roofvogel soorten die nog leven in Neder land werden vorig jaar in totaal 2382 nesten opgespoord en in kaart gebracht. Dat is zo'n tien procent van de totale populatie. Van drie met uitsterven bedreig de soorten werden zelfs alle paartjes die in Nederland leven geregistreerd. Het betreft de zwarte wouw, de slechtvalk en de grauwe Kiekendief. Verder werden, volgens tellin gen van de Nederlandse Ring- centrale in Heteren, liefst 7735 nestjongen geringd. Van de zwarte wouw, uiterst zeldzaam in ons land en hier hooguit aanwezig van mei tot augustus om te broeden, werd het allereerste succesvolle broedgeval gezien dat zich hier ooit voltrokken heeft, met één uitgevlogen jong langs de Gel derse IJssel. Het nest zat in een populier op zestien meter hoogte bij de recreatiepias Bussloo. Van de slechtvalk vliegen in ons land de laatste jaren slechts twee koppeltjes rond, langs de Limburgse Maas. Eén van deze paartjes zit op 75 meter hoogte in een door vrijwilligers verbe terde nestkast aan de elektrici teitscentrale nabij Maasbracht. Het vrouwtje broedde dit jaar drie jongen uit. De vooruitzich ten voor slechtvalken in Neder land zijn sowieso niet ongunstig. De populatie in de aangrenzende Duitse deelstaten neemt met het jaar toe. De Werkgroep hoopt de slechtvalk dit jaar ook in Gel derland aan te treffen. Kiekendief De grauwe kiekendief, vijf jaar geleden nog zo goed als uitge storven, telt inmiddels weer 23 paartjes in Nederland en negen hiervan kwamen zelfs tot broe den. Ze brachten vorig seizoen toevallig ook 23 jongen voort. Voor de Tweede Wereldoorlog was dé grauwe kiekendief nog algemeen in Nederland, maar de verstedelijking en grootschalige landbouw werden hem noodlot tig. De laatste jaren krijgen Gro ningse boeren echter subsidie voor het braak laten liggen van hun akkers, een manier om de structurele overproductie in de landbouw tegen te gaan. Duizenden hectares land zijn in middels verwilderd en daar kri oelt het van de kruiden, insec ten, zangvogels en kleine zoog dieren. Vooral de opmars van de veldmuis heeft honderden roof vogels en uilen aangetrokken, waarbij ook weer de grauwe kie kendief. Het territorium van deze soort bleef echter ook in 1996 beperkt Een eerstejaars haviksvrouwtje. FOTO JOHAN KROL tot Flevoland, Lauwersmeer en Groningen. Het wil maarniet tot nestbouw komen in andere delen van het land. Torenvalk In Gelderland was er vooral vooruitgang bij de havik (126 geringde nestjongen tegenover 105 in 1995), sperwer (473-381), buizerd (194-113), wespendief (18-9) en bruine kiekendief (5- 0). Achteruitgang was er bij de torenvalk (327-348) en boom valk (13-16), terwijl nesten van blauwe kiekendief, grauwe kie kendief, slechtvalk en rode wouw hier niet gesignaleerd werden. In Brabant was er sprake van een-onthutsende achteruitgang van de torenvalk ((34-138), ter wijl ook de bruine kiekendief (34-49) zeldzamer werd. De grauwe kiekendief, in 1995 nog goed voor één nestjong, kwam vorig jaar in Brabant niet tot broeden. Vooruitgang was hier wel voor de boomvalk (12-4), ha vik (75-25) en buizerd (60-41), terwijl de sperwer constant bleef (217-220) en andere soorten weer niet tot broeden kwamen. In Limburg steeg het broedre- sultaat bij de valksoorten spec taculair. Torenvalk (494-378), boomvalk (23-0) en slechtvalk (3-0) hadden een topjaar evenals de sperwer (192-138); terwijl ha vik (182-208), buizerd (200-212) en wespendief (5-10) terugvie len. Andere jongen werden niet geboren in de Maasprovincie. Ondanks het succes in Limburg en Brabant, baart de populatie van de boomvalk landelijk ge zien zorgen, aldus de Werk groep. In de meeste grote bosge bieden is de stand de afgelopen tien jaar meer dan gehalveerd. De Werkgroep wil met name te weten zien te komen of er wel licht iets aan de hand is in de overwinteringsgebieden in zui delijk Afrika. Vervolging kan één van de redenen zijn. Maar in het broedgebied Nederland zijn ook belangrijke prooisoorten af genomen zoals huismus, boeren zwaluw en veldleeuwerik. Bo vendien lijkt er iets aan de hand met de pcb-belasting van eieren. In Duitsland is al embryosterfte vastgesteld als gevolg van een verhoogde concentratie aan pcb's. Vervolging Bij de vraag wie nou verant woordelijk is voor de aangerich te slachtingen onder roofvogels, wijst Werkgroep Nederland in de richting van jagers, boeren en duivenmelkers. Jagers zien de oprukkende roof vogels als concurrent; boeren leggen gif uit om ongedierte te bestrijden waardoor de dodelij ke stof ook terecht komt in de magen van roofvogels; sommige melkers kunnen het maar moei lijk verkroppen dat een havik al maar rond zijn hok cirkelt en zijn peperdure duiven als prooi uitkiest. Gezien die bedreigingen, durft de Werkgroep niet te voorspel len of de opmars van de roofvo gels blijvend is. Bovendien is de muizenpopulatie de voorbije koude winter ingestort. Soorten zoals bosmuis en rosse woelmuis zijn nu schaars, terwijl de veld muis ook minder algemeen is dan vorig voorjaar. De muizen eters krijgen het dan ook moei lijk en zullen in de komende len te slechtere broedresultaten be reiken dan in 1996. Die prognose geldt trouwens ook voor de vogeletende trekroofvo- gels die over enkele weken te rugkeren in ons land. Vanwege de vroegtijdige koudegolf maken de standroofvogels nu al een slechte winter door met weinig voedsel. A J Van de mysteries van het leven blijven er steeds minder over. Nu heeft weer een wetenschapper in Australië be kendgemaakt dat vrouwen in hun hersenen een beter ontwikkeld spraakcentrum hebben dan mannen. Daarmee lijkt meteen verklaard dat vrouwen in huis meestal de broek aan en het laatste woord hebben. De man wordt niet alleen sufgekletst, hij heeft ook van natu re minder weerwoord. En passant maakte de onderzoeker, een vrouw, bekend dat vrouwen ook gemakkelijker lezen dan mannen. Dat geeft dan wellicht antwoord op de vraag waarom vrou wen tussen de bedrijven door graag met een boekje in een hoekje kruipen. Het spraakcentrum in de hersenen bij vrouwen is maar liefst dertig procent groter. Bovendien is een ander deel van de hersenen, dat voor vloeiend en levendig spreken zorgt, bij vrouwen ook 20 procent. En dat terwijl de totale herseninhoud van een vrouw 15 procent kleiner is dan die van een man. Maar omdat de man in zijn gedrag doorgaans niet laat blijken over meer verstandelijke vermogens te beschik ken, moet eigenlijk dringend onderzocht worden wat er zich dan wél in zijn hoofd voltrekt. Zou het misschien één grote klankkast zijn? MERIJN Den Haag (anp) - Een vrouw die door nalatigheid van haar gy naecoloog zwanger is geraakt, mag de arts aansprakelijk stel len voor inkomensderving en de kosten van verzorging en opvoeding. kon opkomen ligt achter ons. Het is nu zaak te voorkomen dat we dergelijke situa ties hier krijgen,waarschuwt Koop. Hoe veel geld er voor het beeld is betaald en of er mogelijk nog meer komen wil het bedrijf niet kwijt. FOTO ANP De Hoge Raad heeft gisteren het arrest van het Gerechtshof in Leeuwarden vernietigd en de zaak doorverwezen naar het hof in Arnhem. Bij een operatie in maart 1986 verwijderde de gy naecoloog het spiraaltje van de vrouw, maar plaatste na afloop geen nieuw exemplaar. De arts stelde de vrouw daarvan niet op de hoogte. In augustus van dat jaar bleek de vrouw zwanger te zijn, het kind is op 1 mei '87 ge boren. De arts erkent een beroepsfout te hebben gemaakt. In 1988 werd al een schadevergoeding van tien duizend gulden uitgekeerd. De vrouw eiiste bij de rechtbank in Leeuwarden in totaal een bedrag van 290.976,55 gulden, voor loon derving, immateriële schade en kosten van rechtsbijstand. De rechtbank en het hof wezen de kosten van loonderving en imma teriële schade af en vonden ook dat de arts de kosten voor verzor ging en opvoeding niet hoefde te betalen, omdat ouders 'de door de wet erkende plicht hebben om him kinderen te verzorgen'. De Hoge Raad vindt dat die wet telijke verplichting niet weg neemt dat de schade aan de arts toegerekend zou moeten worden. Het echtpaar had nadrukkelijk gekozep voor niet meer dan twee kinderen en door toedoen van de arts is de financiële'armslag van het gezin beïnvloed. strijd met het Europees verdrag. Volgens Val lenduuk kent Frankrijk soortgelijke bepalin gen. Hij heeft berekend dat Nederlandse transporteurs de afgelopen vijf jaar naar schatting vijf tot tien miljoen aan, in zijn ogen onterechte, Franse boetes hebben moeten be talen. Overigens beperkt de discriminatoire hou ding van de Belgische Rijkswacht zich niet tot overtredingen van de rijtijden. Als blijkt dat een transporteur te zwaar bela den is en er sleep- en takelwerkzaamheden moeten worden verricht, is de chauffeur ver plicht zaken te doen met bepaalde Belgische bedrijven. Deze bedrijven rekenen gemiddeld twee tot drie keer de prijs die in Nederland voor hetzelfde karwei zou moeten worden betaald. Groningen (anp) - Het Groninger Museum ziet helemaal af van verspreiding van de omstreden plasseks-posters.De posters, met daarop een vrouw die in de mond van een man urineert, waren op voorhand al uit Groningen verwijderd omdat het Openbaar Ministerie dreigde met inbeslagname. Het geplande plakken van de posters in Amsterdam en Rot terdam is onmogelijk nu het daartoe aangezochte affiche- ringsbedrijf Bizon Theaterre- klame het museum heeft laten weten de posters niet op te wil len plakken. Gisteren diende in Groningen een kort geding dat was aange spannen door enkele onder- wijs- en maatschappelijke in stellingen uit die stad die zich stoorden aan de affiches die door de hele stad hingen. De posters kondigen een zondag beginnende expositie van foto graaf Andres Serrano aan. Fungerend rechtbankpresident mr. J. van Riessen wees alle ei sen van de klagers af. Omdat het museum de affiches uit Groningen al had verwijderd, hadden de klagers deels hun doel al bereikt, vond de recht bank. De eisers wilden boven dien een verbod op versprei ding in de rest van het land. Maar omdat de klagers niet re presentatief zijn voor Gronin gen en zeker niet voor Neder land, kan van zo'n verbod geen sprake zijn, aldus het vonnis. Als de posters volgende week wel in Amsterdam zouden wor den opgehangen, had de politie ingegrepen, zo meldde het Openbaar Ministerie in de hoofdstad. Justitie in Rotter dam zou vooralsnog geen stap pen nemen, aldus een woord voerder. Een woordvoerster van het mu seum laat weten 'veel te hebben verwacht maar dit niet'. „We willen graag laten zien wat voor kunst wij in huis hebben, maar dat kunnen we nu niet doen." Het museum wil een de bat aanzwengelen binnen de Nederlandse Museum Vereni ging. Het Groninger Museum heeft de omstreden foto ook la ten afdrukken op 80.000 an sichtkaarten die zijn bestemd voor cafés en theaters in het hele land. De serie van 85 foto's van Serrano onder de titel 'A History of Sex' is gedeeltelijk in opdracht van het Groninger Museum voor de overzichtsten toonstelling tot stand gekomen. In recente interviews heeft de maker verkondigd dat hij met zijn werk geen andere bedoe ling heeft dan mooie platen maken die moeten beledigen en shockeren. (ADVERTENTIE) Openingstijden: donderdag 20 en vrijdag 21 februari van 13.00 tot 22.00 uur zaterdag 22 en zondag 23 februari van 10.00 tot 18.00 uur Toegangsprijs: fl. 10.- pp., houders Pas 65+ en kinderen tot 15 jaar ff 7,50 pp. Informatie: Indoor Country Fair tel 076 58 11 005

de Stem | 1997 | | pagina 3