4Nu toch op de bres voor Willibrordus' 'Oude sfeer zoveel mogelijk behouden' Braakballen vol verrassingen Riolen deugen niet POLITIE RAPPORT Boete en rij-ontzegging voor dronken Axelaar DESTEM ZEELAND C3 COMMERCIEEL dburo b.v. GroenLinks wil steun voor toren gen toekomst onder een oneindig blauwe hemel Weer controles op snelheid iii Kanaalzone Scholierenquiz in Terneuzense bibliotheek Martin en Judith Abbink kopen Zuidzandse kerk voor vestiging antiekwinkel Kilo's Zelfs huiskat Trilplaat gestolen Weggewaaid Diefstal bromfiets Hond doodgereden Dronken bestuurder Lekke autobanden Vernielingen aan auto Bromfietsers bekeurd Snelheidsovertreders PASTORIEDIENSTEN Onderzoek Zeeuwse Milieu Federatie: Internationale dartwedstrijd in IJzendijke UW PERSOONLIJKE PAPIERVERNIETIGER ZATERDAG 22 FEBRUARI 1997 en algemeen zieken- Jlewerkenden. In de |den zijn vrijwel alle Het ziekenhuis fimodatie. I ANATOMISCH ecretariële richting; federlandse taal en de Irslaglegging; Imet geautomatiseerde in en bezitten van grote lomstig de CAO- P42,- bruto per maand op (tijd. jen, organisatorisch hoofd |525 8125 of mw. M. van P.A. Laboratorium, tele- oinnen 10 dagen na het Ituren naar de dienst pan ST 27. 58, 4800 RK Breda naging? Schrijf Rijen zijn wij op zoek naar ■oeimogelijkheden tot office »p MBO/HBO-niveau dient u te technische achtergrond, elling, ondenemersmentaliteit gedrevenheid. Tevens ligt uw en 35 jaar, bent u in het bezit ont u binnen een straal van 25 contacten met bestaande en _srs teneinde het aantal uitzend- het relatiebestand uit te brei- hrijven van uitzendkrachten en ïanvragen van onze opdracht- gelijkse leiding over de vesti- nitiatieven voor de commer- sche activiteiten. fascinerende en zelfstandige i professionele, sterk groeiende i de beschikking krijgt over een Dtie, vergezeld van een recente rmelding van de functie en ves- sollicitatie kunt u binnen 14 aa- NDBURO B.V. Dijer, directeur 9 XN Eemshaven J59 Van onze verslaggever ïerneuzen - Het gemeentebestuur van Terneuzen moet alles in het werk stellen om de Willibrordustoren in de binnenstad te behouden. Deze oproep doet de fractie van GroenLinks in een brief aan het college. GroenLinks schrijft de brief naar aanlei ding van het dreigende faillissement van de stichting tot Be houd Willibrordustoren. Het bestuur van de stichting wil dit faillissement op korte termijn aanvragen vanwege financiële problemen. De stichting probeert de toren van de ondergang te red den door de plaatsing van het stadscariüon in deze toren. Hier is echter zo veel geld mee gemoeid dat de stichting zonder hulp van de gemeente de zaak niet kan be talen. Het college is onder de huidige omstandigheden niet bereid ver der in te gaan op het voorstel. Wethouder P. Hamelinck zei tij dens de laatste vergadering van de gemeenteraad dat het financiële inzicht in de stichting ontbreekt. De gemeente durft het zodoende met aan geld in dit project te stop- pen. „Rekening houdend met deze op stelling en de onmogelijkheid van ons stichtingsbestuur om op korte termijn de gevraagde financiële voorzieningen te treffen, zien wij ons genoodzaakt de activiteiten van onze stichting stop te zetten," liet het bestuur de gemeente begin deze maand weten. GroenLinks meent nu dat de ge meente ook een stukje verant woording blijft dragen om de to ren te behouden. „De toren is im mers ook een beeldbepalend ge bouw in onze gemeente, zoals ook is te zien op de promotiefilm van onze gemeente," aldus N. Florusse van GroenLinks. Het college moet volgens Florusse op zeer korte termijn contact op nemen met de stichting om naar oplossingen te zoeken. „De stich ting zelf ziet nog mogelijkheden om de toren te behouden met hulp van de gemeente." Volgens GroenLinks trok het be stuur van de stichting al in juni vorig jaar bij de gemeente aan de bel over de financiële problemen. Het gemeentebestuur had volgens GroenLinks dus wel degelijk in- I Van onze verslaggever Ïerneuzen - Automobilisten kunnen er de komende weken I zeker van zijn dat de politie I op diverse plaatsen in de Ka naalzone hun snelheid contro- I leert. De volgende controles staan vast: kangeweg/Buthdijk in Axel (24 februari), Magrette en rijksweg 61 (28 februari), provinciale weg N252/Dijckmeesterpolder in Phi lippine (3 maart), Haarmanweg Guido Gezellestraat in Ter- neuzen (6 maart), rijksweg 61 en Eendrachtweg (11 maart), pro vinciale weg N252 en Hoekseweg (14 maart), Westkade, Sas van Gent en Zandstraat (18 maart), Langeweg in Axel en Guido Ge zellestraat in Terneuzen (22 maart), rijksweg 61 en Haarman- I wg in Terneuzen (24 maart), I Guido Gezellestraat in Terneu- I en Magrette (27 maart), I Dijckmeesterpolder in Philippine I en Zandstraat (1 april), Hoek seweg in Hoek en provinciale weg N252 (vrijdag 4 april), Kanaalka- en Hulsterseweg in Axel (7 I JPril), Eendrachtweg en Trac- I taatweg (10 april). De politie wijst er nadrukkelijk I °P, dat er ook op andere dagen - dan met name binnen de be bouwde kom - gecontroleerd I '-vordt op snelheidsovertredingen. zicht in deze moeilijkheden. Het bestuur was toen in onder handeling met Libertel over het plaatsen van een zend- en ont vangststation voor GSM-verkeer, op de toren, maar deze overeen komst ging niet door. „Vanwege het mislopen van deze overeen komst ontstaat voor onze stichting een serieus financieel probleem. Deze mogelijke bron van inkom sten werd door ons bestuur gezien als de laatste kans om het beheer en onderhoud van de Willibror dustoren voor langere tijd te waarborgen," schreef voorzitter J. de Zeeuw in juni vorig jaar. „An dere bronnen van inkomsten zoals donaties, exploitatie voor klimac- tiviteiten en culturele manifesta ties bieden onvoldoende soelaas om de financiële continuïteit van onze stichting te waarborgen. Me de namens het bestuur van de voornoemde stichting doen wij een dringend beroep op uw mede werking om te komen tot een jaar lijkse subsidie voor beheer en on derhoud van de Willibrordustoren en het stadscarillon." Bij de brief van De Zeeuw van juni vorig jaar zat een globale kos tenraming voor het jaarlijkse be heer en onderhoud van de toren en een overzicht van de financiële si tuatie van de stichting. „Het ant woord van de wethouder hield in dat het college nog geen signalen had ontvangen van de stichting waaruit bleek dat zij hulp van de gemeente nodig had. Maar uit de brief van vorig jaar blijkt dus dat er wel degelijk aan de bel is ge trokken," aldus Florusse van GroenLinks. Van onze verslaggever Terneuzen - Twee mavo-3 klassen, van respectievelijk De Schans en De Rede in Ter neuzen, treden maandag in de bibliotheek van Terneuzen te gen elkaar in het strijdperk. Dit gebeurt in het kader van De Blauwbilgorgel, het landelijke leesbevorderingsproject van de regionale omroepen. De Rede en De Schans bijten de spits af. Dit project wordt gehouden om jongeren, specifiek leerlingen van mavo-3, op verschillende manie ren in contact te brengen met al lerlei facetten van boek en schrij ven waardoor het plezier in lezen toeneemt. Het project krijgt vorm door een scholierenquiz in de bibliotheek van Terneuzen, tijdens een radio programma van Omroep Zee land. Ook dagblad De Stem doet aan het project mee. Ter voorbereiding zijn boeken gelezen. Er worden vragen ge steld over het Boek van de Week. Bij de speurtocht tijdens de uit zending gaat het om zoeken naar antwoorden op vragen over 'hek sen' en 'Egypte'. Elke deelnemende klas maakt een gedicht dat tijdens de uitzen ding wordt voorgelezen. Het vier de onderdeel bestaat uit het be antwoorden van actualiteitsvra- gen over het nieuws van de afge lopen week. Ook docenten moe ten daarvoor in actie komen. Het totaal behaalde aantal pun ten van deze onderdelen telt mee voor de regionale competitie. De scholierenquiz in de bibliotheek van Terneuzen duurt maandag van 16.00 tot 17.00 uur. I Van onze verslaggever Martin en Judih in 'hun' kerk in Zuidzande. FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggeefster Zuidzande - Uniek is het wel voor Zeeuws-Vlaanderen. Een kerk die wordt gebruikt als winkel en expositieruimte. De hervormde kerk in Zuidzande krijgt op deze manier een wel heel aparte invul ling. Martin (29) en Judith (28) Abbink uit Zaandijk hebben de kerk gekocht en zijn nu druk in de weer er een antiekwin kel van te maken. De Abbinks hebben al redelijk wat spullen naar Zuidzande gehaald. Verschillende hou ten kastjes, glas-in-lood-ramen, accordeons, oude radio's en televisies. In Zaandijk had den ze de laatste jaren al een woonwinkel huis waar ze gebruiksvoorwerpen uit de ja ren '40, '50 en '60 verkochten. „Ik ben hele maal gek van spullen uit deze tijd," vertelt Martin. „Jarenlang al stroop ik al rommel markten af op zoek naar waardevolle dingen. Zo is het gekomen dat we drie jaar geleden in Zaandijk een winkeltje aan huis hebben geo pend. We hadden zoveel staan dat het ons een goed idee leek om een deel te verkopen. Ik heb toch m'n vaste adressen waar ik spullen vandaan haal dus er komen altijd weer din gen bij." „En nu gaat het echte werk dan beginnen voor ons. Ik had hiervoor een baan maar die heb ik opgezegd. Ik heb van mijn hobby m'n werk gemaakt en we moeten flink aan de slag om er iets moois van te maken. De entourage hebben we in ieder geval mee, want ik vind het prachtig om in een kerk een winkel te openen en te exposeren. Het heeft iets myste rieus," zegt Martin terwijl hij naar het blauw geverfde plafond staart. „Kijk, dat stelt de hemel voor, een oneindige blauwe hemel vol mogelijkheden, onze weg naar de toekomst," lacht Martin met veel gevoel voor sentiment. Het echtpaar Abbink heeft geluk dat de kerk altijd goed is onderhouden. Ze hoeven weinig te vernieuwen, zowel de binnen- als de bui tenkant van het schilderachtige kerkje ziet er goed uit. „Wat dat betreft mogen we niet klagen want anders zaten we met een wel zeer hoge kos tenpost. Zoals het er nu naar uitziet, laten we de buitenkant intact en binnenin willen we ook zoveel mogelijk van de oude, authentieke sfeer behouden. Wel gaan we de kale wanden behangen met schilderijen en ingelijste pos ters. De werkbank staat er al dus we kunnen beginnen met klussen. Het is nog moeilijk in te schatten hoe alles er precies uit komt te zien. We gaan in ieder geval aparte ruimtes maken. Een deel voor expositie en het groot ste deel voor de verkoop. Onze spullen zijn geschikt voor in en om het huis, variërend van glaasjes uit de jaren veertig tot juke boxen uit de jaren zestig. Ook gaan we veel houten voorwerpen als tafels, kasten en stoe len verkopen. Klanten hoeven straks trou wens niet alles kant-en- klaar mee te nemen. We hebben bijvoorbeeld een timmerman die houten spullen kan bewerken naar de keuze van de klant. We hopen een mei open te gaan, vlak voor het zomerseizoen. Dat zou ideaal zijn," aldus Judith. Het is niet zo vreemd dat de familie Abbink in Zuidzande terecht is gekomen. Judith komt uit West-Zeeuws-Vlaanderen en kent terneuzen - Axelaar A. de R raakt op 1 december vorig jaar in 2ijn woonplaats in de berm. Pas ruim 83 meter verder kwam hij I <egen een lantaarnpaal tot stilstand Niemand raakte gewond, 16e auto was total loss. «De gevolgen hadden veel ernstiger kunnen zijn," zei officier van Justitie J. Valente gisteren op de zitting van de politierechter in Ter- eijzen waar De P. zich moest verantwoorden. De politie constateer- e 900 microgram alcohol per liter uitgeblazen lucht, terwijl slechts is toegestaan. I h Kk ^an "en P^sJes moest De P. volgens Valente wel gedronken un\en ook de snelheid moet volgens hem hoog geweest zijn, ge- 0 ^.e.remweg van 83 meter. Politierechter R. Rammeloo vond het 'levensgevaarlijk' wat De die bewuste dag deed. De P. betuigde spijt en hij vond het een ^velende zaak', zeker gezien het feit dat hij zijn rijbewijs hard no- I Tn u k'i uitvoering van zijn werkzaamheden als automonteur. 1 p ch nam de politierechter de eis van Valente in zijn geheel over. De u moet een boete betalen van 2000 en Rammeloo sprak negen anden rij-ontzegging uit, waarvan zes voorwaardelijk. Door Mare Buise BRAAKBALLEN zijn per defi nitie onverteerbare haren en skeletdelen die, tot een bal sa mengeperst, door vogels worden uitgebraakt. Voor menigeen een onsmakelijke bezigheid welis waar, maar voor de betrokken vogel van levensbelang. Braakballen worden over het al gemeen geassocieerd met uilen, vandaar ook de naam 'uilenbal- len', maar ook andere vogels produceren ze: dagroofvogels zoals torenvalk en kiekendief, blauwe reiger, meeuwen en kraaien bijvoorbeeld. Aan zo'n braakbal kun je direct zien wie hem heeft gefabriceerd. De vorm verschilt van soort tot soort, evenals de kleur, grootte en het uiterlijk: veel of weinig haren, visresten, schelpresten, gave muizenschedels of juist to taal verpulverde botjes, veel of weinig haar, insectenpantsers, veertjes, klei, zand, gras enzo voort. Het vinden van braakballen is veelal een gelukskwestie, al thans bij vogels die er geen vas te roestplaatsen op na houden zoals kraaien en meeuwen. Dag roofvogels maken het ons een stuk genmakkelijker doordat ze telkens dezelfde uitkijkposten gebruiken zoals buizerd en to renvalk, of er sociale slaap plaatsen op na houden geduren de bepaalde periodes, zoals bij- vorbeeld kiekendieven. Vooral de uilen zijn bijzonder honkvast. Wie eenmaal de plaats kent waar bijvoorbeeld een ransuil of steenuil een hele dag zit te dutten, heeft ze maar voor het oprapen. Dat geldt nog meer voor de veel zeldzamere kerkuil. Op plaatsen waar die vogel broedt liggen soms kilo's braakballen. Peuteren we zo'n braakbal uit elkaar - in vakkringen heet dat Een kerkuil is een alleseter met niet zulke sterke maagsappen. Braakballen van deze uil geven een goed beeld van zijn prooi, de kleine zoogdieren waar hij zijn leefomgeving mee deelt. Schedels en botjes van die dieren blijven zichtbaar in zo'n braakbal. REPRO CAMILE SCHELSTRAETE 'pluizen'- dan opent zch een nieuwe wereld. We leren er twee dingen mee: wat (en soms hoe veel) die betrokken vogel eet en wat in het jachtgebied van die vogel voorkomt. Braakballen van kerkuil zijn bijvoorbeeld het waardevolst als we iets te weten willen komen over kleine zoogdieren, die in het leefgebied van de vogel voorkomen. De maagsappen van de kerkuil zijn niet erg sterk, waardoor de schedels en botjes weinig wor den aangetast. Bovendien is de kerkuil een alleseter. Zijn naaste verwant, de ransuil, is veel kieskeuriger. Hij lust al leen maar vogels en 'muizen', voor spitsmuizen of 'dollekes' haalt hij z'n neus op. Het steen uiltje is ook een alleseter - hij eet bovendien veel regenwor men, kikkers en kevers - maar het probleem zit hem in z'n maagsap. Dat is erg sterk zodat van schedeltjes alleen maar moeilijk te determineren resten overblijven. Van regenwormen blijft helemaal niets over, alhoe wel....het vele zand en klei in steenuil-ballen vertelt ons wel licht daar iets over. Wat braakballen ons ook vertel len is dat uilen niet voor een kleintje vervaard zijn. Menig maal werden in kerkuilenballen restanten van wezels gevonden en eenmaal zelfs van een huis kat. Wat te denken van vlaamse gaai en bruine rat bij steenuil? Daar uilen geen aaseters zijn be tekent dit dat zich 's nachts me nig woest tafereel moet afspe len. Ze zijn eveneens vindingrijk want zie als uil maar eens een egel te vangen en naar binnen te werken! Eén kerkuil presteerde het een complete watersnip schedel met snavel en al in een braakbal te verpakken. Soms wijzen braakballen op speciali satie. Van enkele kerkuilen is bekend dat ze zich hebben ont wikkeld tot een geducht spreeu wenvanger. Zo stellen braakbal len van vogels ons nog steeds voor verrassingen. Breskens - Vanaf de Handels haven is afgelopen donderdag een trilplaat ter waarde van 25.000 gulden gestolen. Een 28-jarige Bressiaander deed aangifte namens zijn Dordtse werkgever. Philippine - Een 73-jarige au tomobilist uit Sas van Gent is afgelopen donderdagmiddag met zijn auto op de Vergaert- polder door een krachtige windstoot van de weg gewaaid. Hij kwam tot stilstand tegen een lichmast. De auto raakte volledig vernield. Ook de lan taarnpaal liep zware schade op. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Hulst - Een 30-jarige man uit Hulst deed aangifte van dief stal van zijn witte Honda Wal- laroo-bromfiets vanaf de Zandstraat. De waarde van de brommer is 2000 gulden. Sluiskil - Een 32-jarige auto bestuurder uit Zuiddorpe heeft afgelopen donderdagavond op de provinciale weg een plotse ling overstekende zwarte hond doodgereden. De auto liep zware schade op. De eigenaar van de hond is nog niet bekend. Hoofdplaat - Een 53-jarige au tomobilist uit Hoofdplaat is in de nacht van donderdag op vrijdag op de Westlangeweg in zijn woonplaats aangehouden met een alcoholpromillage van 1,2. Hij kreeg een dagvaarding mee. Terneuzen - Van drie auto's aan de Kamillestraat zijn in de nacht van donderdag op vrij dag in totaal vijf banden lekge- stoken. Sluiskil - Aan de auto van een 46-jarige Axelse, die gepar keerd stond aan de Baljuwlaan, zijn in de nacht van donderdag op vrijdag vernielingen ge pleegd. Het voertuig werd be werkt met een scherp voor werp. Terneuzen - Bij een bromfiets controle gisterochtend op de Haarmanweg zijn zes brom fietsers bekeurd. Vijf vanwege een opgevoerde motor, eentje voor het niet hebben van een bromfietscertificaat. Hoek - Bij een radarcontrole op de Hoofdweg zijn gisteroch tend zes autobestuurders be keurd wegens overtreding van de maximumsnelheid. De hoogstgemeten snelheid be droeg 107 kilometer per uur in plaats van 80. de streek op haar duimpje. „Tot tien jaar terug woonde ik in Aarden burg, al mijn familie en veel van onze vrien den wonen hier dus we komen niet in een voor ons wildvreemde streek." Via via hoorden de twee dat de kerk van Zuidzande te koop stond en na overleg met de gemeente Oostburg en de vorige eigenaar, J. den Doelder, besloten ze het gebouw te ko pen. „Ja, er zijn wel heel wat maandjes over heen gegaan voordat we de knoop hebben door ge hakt. Martin heeft z'n baan opgezegd, we springen in feite in het diepe maar dat is juist de uitdaging. We vonden het doodzonde om zo'n kans voorbij te laten gaan. Het is een overzichtelijk gebouw, we hebben genoeg ruimte en we kunnen er alle kanten mee op. Daarnaast houden we allebei van deze streek, de ruimte en rust in de winter en het toerisme in de zomer," aldus Judith. De gemeente Oostburg en ook de dorpsge meenschap zijn blij dat hun kerkje een waar dige invulling krijgt met de komst van de an tiekwinkel. Het dorpsgezicht van Zuidzande blijft hetzelfde, de toekomst van de kerk lijkt voor een groot aantal jaren gewaarborgd nu het jonge gezin de ruimte gaat gebruiken voor werk en woning. Martin, Judith en hun vierjarig dochtertje gaan in de consistorie wonen. Momenteel is dit gebouw ingericht als peuterspeelzaal maar na dit schooljaar verhuizen de peuters en kan het gezin de consistorie huiselijk in richten. „Reken maar dat ook hier de nadruk ligt op oude spulletjes, dat geeft zoveel sfeer dat gaat er bij ons niet meer uit." Voor geestelijke bijstand in het weekeinde is onderstaande pasto rie te bereiken. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. J. ter Braak, Hulst, tel. 0114- 319595. WEST-ZEEUWS-VLAANDE REN Van zond. 12 u. tot maand. 20 u. Past. N. v. Waterschoot, tel. 0115- 491990 (bgg. Ziekenhuis Oost burg: tel. 0117-459000). KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Axel, Westdorpe, Sas van Gent, Zuid dorpe - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. K. Jordens, tel. 0115- 618398. Van onze verslaggever Goes - Er is veel mis met de rioleringen in Zeeland. Daardoor vervuilt het milieu. De gemeenten besteden er te weinig zorg aan. Dat wijst een onderzoek van de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) uit. De federatie nam de riolerin gen in veertien gemeenten, waar onder Hulst, Terneuzen, Axel en Sas van Gent onder de loep. Over al werden wel fouten gevonden. De ZMF beoordeelde de gemeen telijke rioleringsplannen en con cludeert dat die plannen nog heel wat te wensen overlaten. Ze zijn meestal globaal, en niet alle be langrijke beleidsaspecten worden besproken. Vergunningverlening, handhaving, preventie en een bre de visie ontbreken. De gevolgen voor het milieu en de waterkwali teit krijgen bijna geen aandacht. Een goed rioolplan is belangrijk omdat bijvoorbeeld riooloverstor- ten kunnen zorgen voor een flinke vervuiling van sloten en kreken. Riolen kunnen lekken, en riolerin gen dragen bij aan de verdroging van de natuur omdat veel relatief schoon regenwater in het riool verdwijnt in plaats van rechst- reeks in de bodem. Gemeenten verwaarlozen hun zorgplicht voor het platteland, dat is een andere conclusie van de ZMF. In Zeeland zijn er ongeveer 6000 panden niet aangesloten op de riolering en dat is veel te veel. In Kapelle moeten zelfs vijftig panden binnen de bebouwde kom het zonder aansluiting doen. Gemeenten moeten in hun riole ringsplannen oplossingen opsom men om zoveel mogelijk panden aan te sluiten, maar die opsom ming ontbreekt door de bank ge nomen. Van belang is, stelt de ZMF, dat overheden op dit punt beter gaan samenwerken. Ze moe ten geld zoeken voor de aanslui ting van panden, aansluiting gefa seerd uitvoeren of zo nodig alter natieven voor een aansluiting be denken. Nu wordt er geen eenduidig beleid gevoerd. Een voorbeeldje is het waterschap Zeeuwse Eilanden dat gemeenten aanspoort panden aan te sluiten terwijl het schap zelf onlangs negen lozingsvergunnin gen afgaf voor nieuwe bedrijf spanden in het buitengebied. Het onderzoek is gisteren aange boden aan voorzitter Van der Doef van de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten. Van onze correspondent IJzendijke - In café Les Amies in IJzendijke houdt de dartclub met dezelfde naam zondag een inter nationale dartwedstrijd gehou den. Vanaf 13.00 uur zullen naar schatting 120 deelnemers in actie komen. De 'Open IJzendijke' wordt voor de vierde maal gehou den. Naast regionale toppers zul len ook veel Belgische darters van de partij zijn. Belangstellen den kunnen nog tot 12.30 uur in schrijven. De prijsuitreiking wordt door de organisatie om streeks 19.30 uur verwacht. (ADVERTENTIE) Van nu af geen persoonlijke gegevens meer in de prullenbak, de IDEALE SHREDCAT 8220 vernietigt uw papier in stroken van 4 mm. Compleet met kunst stof opvangbak van 20 liter en draagbeugel is deze vernietiger compact en eenvoudig op te bergen. De prijs voor deze vrolijk gekleurde papiervernietiger voor het thuiskantoor: 239.- exd. 17,5% B.T.W. Vraag Qutility ook naar de grolere modellen TERNEUZEN Mr. F.J. Haarmanweg 61 Tel. 0115-617342 Fax 0115-618654 MIDDELBURG Arnesteinweg 61 Tel. 0118-636151 Fax 0118-613447

de Stem | 1997 | | pagina 25