Consumptief geld lenen is beperkt aftrekbaar eksklusieve trappen V Har mag naar 40 de Stem UITNODIGING WGA nu is er een voor iedereen Contac Voor f676,- per maand huurt u al een royaal huis in het Zeeuwse land! van Putte Raats Laserpen LEVEHISMIDDELE unicef louwen naar wens en op maat. DE VERKOOP VAN LANDBOUWGRONDEN De je mee. DE STEM WONEN Inwonersaantal verzorgingsgebied, minimaal Afmeting perceel 3000m2 Parkeer plaatsen 31 jm [L+l>lJ BEL SNEL VERMEULEN B.V. Perfect en per direct wonen in Axel of Terneuzen? r w Ml stb(M vastgoed mr. J. van den Berg mr. J.P. Loof DE WONING Ook casco. Systeem Dewaele: uw garantie voor kwaliteit. JANSSEN BOUW B. Mr. A.W. VROOME NOTARIS ABN'AMRO De bank pE STEM Uit vrees v draag "ib Pijn ZATERDAG 22 FEBRUARI 1997 De meeste Nederlanders gaan zich zoetjesaan eens buigen over het aangifte formulier voor de belas ting over 1996. Voor huis eigenaren gelden een aantal specifieke regels. Wim van der Kleijn Heel wat huiseigenaars hebben de laatste jaren geprofiteerd van de waardestijging van hun wo ning door extra geld te lenen of overwegen dit alsnog te doen. Bijvoorbeeld voor de aanschaf van een boot, auto, caravan of om dure lopende consumptieve kre dieten af te lossen. Slechts weinigen staan er bij stil dat de rente-aftrek van dergelij ke leningen intussen is beperkt en dat 1 januari 1996 daarvoor een soort 'fatale' datum was! De aftrekbeperking zelf geldt overi gens vanaf 1 januari '97. Deze beperking is bedoeld om constructies tegen te gaan waar bij langs kunstmatige weg het in komen sterk werd gedrukt. Bij voorbeeld bij directeuren-groot- aandeelhouders, die veel geld van hun bedrijf lenen en daarmee hun inkomen zo sterk drukken dat nauwelijks inkomstenbelasting hoeft te worden betaald! Zij be talen hun levensonderhoud dan van het geld van de lening. Onbeperkt Onbeperkte rente-aftrek is daar om alleen nog mogelijk als de le ning in kwestie aantoonbaar dient 'ter verwerving van een bron van inkomen'. Bijvoorbeeld als de lening dient om er effecten mee te kopen. Maar voor de fiscus valt daar bijvoorbeeld ook de aankoop van een woning onder. Ook uitgaven die verband hou den met onderhoud en woning verbetering vallen eronder. Aftrek van rente voor leningen die een ander doel hebben dan 'verwerving van een bron van in komen' wordt uiteindelijk be perkt tot vijfduizend gulden per jaar. De belangrijkste categorie leningen waarvoor die beperking geldt, zijn consumptieve kredie ten. Dus ook tweede hypotheken en hypotheken waarvan het geld consumptief wordt gebruikt. Er zijn slechts enkele uitzonde ringen op dit principe: rente voor studieschulden, voor leningen om ziektekosten mee te betalen en over schulden die overblijven na verdeling van de boedel uit een erfenis of uit een huwelijksge meenschap. Indirect echter be perkt aftrek van dergelijke rente toch ook de aftrek van consump tieve rente. Die kan namelijk met nog eens maximaal duizend gul den extra worden beperkt. Rekenvoorbeeld Even een rekenvoorbeeld. Stel dat voor een studieschuld drie duizend gulden rente per jaar wordt betaald, dan is dit bedrag volledig aftrekbaar. Stel verder dat daarnaast nog eens zevendui zend gulden consumptieve rente wordt betaald, dan is volgens de hoofdregel daarvan maar vijfdui zend gulden aftrekbaar. Echter, vanwege die rente over de studie schuld is nu nog maar vierdui zend gulden aftrekbaar. Nu zal het in de meeste gevallen niet zo'n vaart lopen met die be perking. Er moet een fiks bedrag geleend worden om de drempel te overschrijden. Dat geldt vooral voor gehuwden, want dan wordt die grens van vijduizend gulden ook nog eens verdubbeld tot tien duizend gulden. Even terug naar het cijfervoorbeeld uit de vorige alinea. In principe is voor gehuw den de volle consumptieve rente van zevenduizend gulden aftrek baar. Echter, vanwege die rente voor de studieschuld wordt in dit geval toch ook die zevenduizend gulden met maximaal duizend gulden gekort, zodat uiteindelijk zesduizend gulden aftrekbaar is. Overgangsregeling Er geldt een overgangsregeling voor deze beperking volledig van kracht is. Zo ligt in 1997 de grens nog op tienduizend gulden, in 1998 op 7500 gulden en pas in 1999 wordt de uiteindelijke li miet van vijfduizend gulden be reikt. Ook in die overgangsjaren geldt voor gehuwden een verdub beling. Zeker voor grote leningen zal de looptijd echter vele jaren bedra gen, al gauw tien tot vijftien jaar. Dan heeft die overgangsperiode van twee jaar dus maar weinig praktisch nut. Bij het nemen van de beslissing om al dan niet geld te lenen voor consumptief ge bruik is het verstandig om nu al uit te gaan van de uiteindelijke grens. Voor consumptieve hypotheken is nog een andere datum van be lang, namelijk 1 januari 1996. Voor alle hypotheken die ouder zijn, geldt een generaal pardon: er hoeft niet aangetoond te wor den voor welk doel het geld van die hypothecaire leningen is ge bruikt. Er zogenaamde krediet hypotheken vormen een uitzon dering op de regel. Daarvoor geldt het generaal pardon alleen voor het bedrag dat vóór 1 janua ri 1996 al was opgenomen. Onrechtvaardig Maar de beperking van aftrek van rente voor consumptief ge bruikte leningen geldt dus wél voor consumptieve hypotheken die in 1996 zijn aangegaan. Bij de aangifte over 1996 speelt dit nog geen rol, maar wèl bij de aangifte over 1997 en volgende jaren. Tijdens de behandeling van de wet in de Tweede Kamer is door diverse deskundigen al gewezen op de onrechtvaardige gevole» ervan voor een specifieke Kros, namelijk ouders die hun kinder] rente moeten betalen we 'schuldig erkende bedragen' Hoewel de aftrekbeperking vo. die ouders volledig geldt, moet. de kinderen wèl belasting over. ontvangen rente betalen! Zo'ns tuatie komt bijvoorbeeld voor a ouders gebruik maken van schenkingsvrijstelling aan kind. ren zonder dat feitelijk oe! wordt overgemaakt. Er ontsta dan dus een schuld van de ouder aan de kinderen. Ook in allerl andere situaties kan dit spelen Bij twijfel over de vraag of y0 een lening de rente-aftrek h perkt zal worden, is het versta dig vooraf advies te vragen v een belastingadviseur of de bei tingtelefoon te bellen: 06 - 0543 minimaal minimaal Lidl Nederland GmbH Postbus 198 1270 AD Huizen voor meer info: 035-5287400 Trappenfabriek showroom met 35 trappen ma. l'/m vrijd. g.00:16.30 uur, zal 10.00-16 00 uur Zevenbergseweg 22 - Ellen-Leur - Tel 076-5013158 5 Er zijn miljoenen redenen om UNICEF kaarten en kado's te kopen... miljoenen kinderen Bel voor de nieuwe catalogus 070 - 333 93 00 Wonen in Axel of Terneuzen betekent kiezen voor de ruimte en natuur van Zeeuws Vlaanderen, maar ook voor het bourgondische van België, dat immers dichtbij is! In Axel hebben wij diverse huur- mogelijkheden in de schildersbuurt. Winkels, scholen, sportaccommodaties, u heeft alles dicht in de buurt! Hetzelfde geldt voor Terneuzen waar wij huuropties voor u heb ben aan de Oude Vaart. De ligging is extra aantrekkelijk: in 5 minuten bent in het oude stadscentrum van Terneuzen met alle winkelmogelijkheden en gezelligheid die daarbij horen! Kom langs bij Van Putte Raats en overtuig u van de mogelijkheden. Terneuzen - Oude Vaart Eigentijdse, grote woningen, voorzien van alle gemakken. De woningen hebben een ruime voor- en achtertuin. Achter de woning staat een ruime berging, waarnaast (op eigen terrein) een auto geparkeerd kan worden! Op de begane grond komt u via een ruime entree/gang met toilet, kelderkast en trap naar de eerste verdieping, in de riante woonkamer. De ruime keuken ligt aan de achterzijde van het huis en biedt toegang tot de achtertuin. Op de eerste verdieping vindt u drie slaapkamers en een ruime badkamer voor zien van ligbad, vaste wastafel en tweede toilet. Via een vaste trap bereikt u de zolder die ruim genoeg is om eventueel een vierde slaapkamer of hobbyruimte van te maken. Prima wonen! Huurprijzen vanaf 843,- per maand. Axel - Paulus Potterpad Solide en goed onderhouden woningen. Met voor- en achtertuin met daarin een vrijstaande berging. De begane grond bestaat uit een hal, toilet en de trap naar de eerste verdieping. De riante woon kamer is Z-vormig. De afgesloten keuken ligt aan de achterzijde van de woning. Vanuit de keuken heeft u tevens toegang tot het terras en tuin. Op de eerste verdieping vindt u twee grote en een kleinere W" l 'r slaapkamer en de badkamer met ligbad en tweede toilet. De zolder verdieping is met een vliezo-trap bereikbaar en biedt veel bergruimte en is voor een belangrijk deel te belopen. Riant wonen in Zeeuws Vlaanderen. Huurprijzen vanaf 839,- per maand. Opdrachtgever: Per direct huren? Bel nu: 0114 - 31 41 82 Axel P.P. Rubensstraat en J. Vermeerstraat Vriendelijk om te zien en perfect om te wonen! Heerlijk uw eigen voor- en achtertuin. Tegen de achterkant van het huis is een berging gebouwd die u vanuit de keuken, dus binnendoor, bereikt. Op de begane grond komt u vanuit een besloten hal met het toilet en de trap naar de eerste verdieping in de ruime woonkamer. De open keuken is goed ingericht en ligt aan de achterzijde van het huis. De eerste verdieping herbergt twee gewone en één zeer ruime slaapkamer plus de badkamer met ligbad, vaste wastafel en tweede toilet. Heerlijk wonen in Zeeland. Huurprijzen vanaf 676,- per maand. Voor verhuur en inlichtingen: F.v.Waesberghstraat 16, Hulst. Tel.0114-314182. EXECUTIE VEILING notaris te Oostburg in collegiale samenwerking met notaris te Terneuzen Herengracht 10 (Postbus 20 te 4530 AA Terneuzen), telefoon: 0115-617977 .s voornemens om op donderdag 27 maart 1997 om 16.00 uur in café/restaurant „De Jonge Leeuw", Kaai 32 te Aardenburg, in het openbaar in één zitting bij opbod en afmijning te verkopen: met erf en garage, staande en gelegen aan de Land- straat 1 te 4527 CW Aardenburg, gemeente Sluis- Aardenburg, kadastraal bekend gemeente Aarden burg, sectie E nummer 1562, groot 1 are 53 centiare. De veiling geschiedt met toepassing van de Algemene Veilingvoorwaarden voor Executieveilingen 1993. (Voorzover daarvan bij de bijzondere veilingvoor waarden niet wordt afgeweken). Aanvaarding: na betaling van koopsom en kosten. Betaling: kosten en overdrachtsbelasting uiterlijk de achtste dag na gunning. De waarborgsom van 10% binnen 5 dagen nadat daarom is verzocht. De koop som uiterlijk 6 weken na de gunning. Onderhandse biedingen: bij een aan de veilingnotaris gericht schrijven kan tot 14 dagen voor de dag van de veiling onderhands worden geboden. Bieders: deze dienen zich te legitimeren en een bewijs van financiële gegoedheid aan te bieden. De koper op de veiling dient ter plaatse een bankgarantie te over leggen voor de betaling van de kosten der veiling. Bezichtiging: in overleg met bovengenoemd notaris kantoor. De veilingvoorwaarden: met bijbehorende informatie zullen uiterlijk 8 dagen voor, alsmede op de verkoop dag, ter inzage liggen bij genoemd notariskantoor, al waar verdere inlichtingen terzake worden verstrekt door mr. J.P. Loof. Traditioneel bouwer» in combinatie met houtskelet. Korte bouwtijd» energiezuinig, op locatie naar uw wensen ontworpen, perfecte afwerking en uit zonderlijke kwaliteit. Kristallaan 27, 4761 ZC Zevenbergen. Tel. 0168-328305. In samenwerking met notarissen mrs. J. Everaert, J.M.E. Seijdlitz, J.P. Loof te Terneuzen 's-Gravenhofplein 9, Postbus 85, 4560 AB Hulst Telefoon 0114-3X4355, Telefax 0114-316255 OPENBARE EXECUTORIALE VERKOOP TE KUITAART mr. A.W. Vroome notaris ter standplaats Hulst is voornemens om op dinsdag 25 maart 1997 's middags om 15.00 uur in café „Staminee" aan de Hulsterweg 151 te Terhole ten verzoeke van de hypotheekhouder ingevolge het bepaalde in artikel 3:268 van het Burgerlijk Wetboek, over te gaan tot openbare executoriale verkoop van: het woonhuis met aanbehoren, erf en tuin, staande en gelegen aan de Hoefkensdijk 7 te Kuitaart, gemeente Hontenisse, kadastraal bekend gemeente Hontenisse sectie K nummer 447, groot 5 are 75 centiare. Wijze van veiling: de veiling vindt plaats in één zitting in twee fasen, te weten de inzet bij opbod en de afslag bij afmijning. Aanvaarding: het te veilen registergoed kan worden aanvaard, eventueel krachtens de grosse van de hypotheekakte en het proces-verbaal van inzet en afslag, na betaling van de koopsom ui terlijk op 8 mei 1997. Veilingvoorwaarden: op de veiling zijn van toe passing de Algemene Veilingvoorwaarden voor Executieveilingen 1993, voor zover daarvan bij het proces-verbaal niet is afgeweken. De voor waarden liggen vanaf heden ter inzage ten kan tore van genoemde notaris. De buitengerechte lijke incassokosten ad. 2.000.- komen voor re kening van de koper. Gegadigden dienen zich op de veiling te legiti meren en desgewenst een verklaring van hun bankrelatie betreffende hun fianciële gegoed heid te overleggen, zowel voor wat betreft de betaling van de koopsom als van de in artikel 9 lid 1 der Algemene Veilingvoorwaarden ge noemde kosten. Gegadigden kunen tot 14 dagen voor de veiling aan het adres van genoemde notaris schriftelijk een bod uitbrengen. Zo een bod zou leiden tot onderhandse verkoop, geschiedt deze na voorafgaande rechterlijke goedkeuring en is er niettemin sprake van een executieverkoop. Aan eventuele onjuistheden en/of onvolledighe den in deze advertentie kunnen geen rechten worden ontleend. Bezichtiging van het registergoed kan geschie den in overleg met genoemde notaris. Voor verdere informatie kan men zich wenden tot het kantoor van genoemde notaris mr. A.W. Vroome (dhr. F.A.R. Josiassen). Westelijke Accountantskantoren Zeeland te Oostburg en de ABN AMRO Rayonkantoren Oostburg en Sluis organiseren een lezing met als onderwerp: Woensdag 26 februari 1997, aanvang 19.30 uur conferentiecentrum „de Elderschans" in Aardenburg. U bent van harte welkom! Graag telefonische opgaaf bij mevr. E. van Kerkvoort ABN AMRO OOSTBURG, telefoonnummer 0117-458258 Maatschap Westelijke Accountantskantoren Zeeland De veranda voor alle seizoenen Elektrisch openschuivend dak Vaste daken in alle stijlen Victoriaanse stijlen Thermische profielen Thermisch onderbroken profielen Onbeperkte kleurkeuze bi-color Van concept tot einduitvoering mèt volledige begeleiding Standaardmodellen Particulier Project Horeca Zwembadoverdekkingen Bezoek onze showroom te 6031 RK Nederweert ZönnerandA' Pannenweg 108 MvuHax>»wMWM«cH»cHueD«K Alle dagen open van 10 - 16 u. 's Zondags gesloten, Zonneranda heeft ook showrooms te Stroobos, Castricum, Wolphaarlsdijk, Westervoort, Baarle-Nassau. voor informatie bel: 0495-626 665 of fax: 0495-626 785 DE VERANDA VOOR ALLE SEIZOENEN ik wens gratis en geheel vrijblijvend te ontvangenuw mooie kleurendocumenlalie I uw offerte Naam: Voornaam:.. Straat: Gemeente:. Leeftijd: ..Nr: .Postcode:. ..Tel.: ..Fax:. Zenden oon: Zonneronde Nederlond, Postbus 2701, 6030 AA Nederweert Van onze verslaggever Haarlem - Willem van H is een van de kandid bondscoach te worden Nigeria. pe voormalige trainer van noord heeft inmiddels ori' rend gesprekken achter d Rotterdam (anp) - De h ters heeft toch een ka Ajax-Feyenoord van aa Uit vrees voor rellen heeft d rectie van Feyenoord beslote kaarten beschikbaar te s voor de hooligans. Dat heeft senior manager F. kemeijer, verantwoordelijk supporterszaken, vrijdag b tigd. Het overgrote deel van de gans was er twee weken ge niet in geslaagd een kaartje machtigen voor de wedstrij na enkele minuten waren de bikaarten voor trein en stadi de verkoopadressen uitver" Dat leidde tot frustraties, groep van enkele tientallen trok naar de Kuip om hun noegen te uiten. De hooligans dreigden zo toch naar Amsterdam af te r De politie vreesde dat het da komen tot een nieuwe confr tie tussen Ajax- en noordaanhangers. Om dat te komen is besloten om 150 gans alsnog aan een kaartje t pen. Feyenoord opereert niet op houtje', stelt Blankemeijer. hebben overleg gehad met a instanties. Alle partijen sta achter, ook de politie. Met de porters zijn afspraken ge" dat ze zich goed gedragen, is het afgelopen met deze ling," aldus Blankemeijer. Volgens Blankemeijer wordt deal vaker gemaakt met de kern supporters. „We hebbe van de 1600 combikaarten a~ gehouden voor deze sp groep. We houden rekenin hen. Het is een kwestie van p teiten stellen." De Rotterdamse politie kent spraken tussen Feyenoord hooligans. „Het is een stand regeling om te voorkomen d ze groep supporters opee" duikt voor de hekken v thuisclub. We weten ervan het is de verantwoordelij van Feyenoord"aldus een w voerder. De regeling staat volgens ma Blankemeijer niet op gesp voet. met uitspraken van noord-voorzitter Van den afgelopen zondag. Volgens den Herik moeten supporte bij de rellen op de ringweg sterdam-Noord betrokken bij de wedstrijden wordei weerd. „Dat kan natuurlijk als we weten wie het zijn gei Bovendien is de afspraak kaartjes beschikbaar te steil De voetbalsupporter heeft een nieuw wape de laserpen. Het appa raatje kan blijvend oc letsel veroorzaken. Bi thuiswedstrijd tussen Willem II en RKC in gustus werd een Tilbi se fan betrapt toen hi laserstraal richtte op hartstreek van een po tieman. PoorCas Overzier Bij Willem II maken ze zich sappel over. De laserpen o) de laserpoint. Het nieuwe van de voetbalsupporter, speeltje, een onschuldig dinj meent Frans van Dommelen, meen directeur van de Tilb eredivisieclub. „Kan wel de gevaarlijk zijn", meent Pete: mers, oogspecialist verbonde het 'Twee Steden-ziekenhi Tilburg. be laserpen wordt doorgaa: hanteerd door bijvoorbeeld 1 gers die tijdens diapresentai overheadprojecties van al iets willen aanduiden, maar tussen ook doorgedrongen i n]en van voetbalfans. Deze waarschuwde de Engelse vo bond (FA) alle clubs in de Pi League voor het nieuwe fen< van supporterswangedrag Bll de bekerwedstrijd 'Mijn zoon en dui zenden andere reumapatiënten kunt u helpen met geld. Alvast bedankt!' Nationaal Reumafonds Den JFIaag. Pauk 70 7'0-70^84.ft. s

de Stem | 1997 | | pagina 14