Mestheffing blijft vrijwel gehandhaafd Trudy J. valt vooral hoongelach ten deel in de rechtszaal - WAARSCHUWING - 'Elektronisch huisarrest voor verdachten in voorlopige hechtenis' Rolder eens aan 'Ju mijn bos geen laaglandindianen Meeste Nederlanders vóór tweede Schiphol I JerelFd Personeel hartkliniek houdt tot 2000 baan Merkwaardige rol van ex-vriend Trudy J. DE STEM BINNENLAND A3 Geringe versoepeling regels Commerciële evangelische tv op komst 1 WALNOOT-TRUFFEL AMANDEL-CRÈME KANEEL-VANILLE JAG 20 FEBRUARI 1997 A2 d- r- af. ar e- ad gr gr gr -13 gr gr gr gr gr gr gr gr gr gr gr gr gr gr gr gr gr gr 3 gr I gr Igr 'gr 8 gr der: aan .55- gen: ans- .19. Groot-Brittannië en Ierland: Woensdag wisselvallig weer en perioden met regen, mogelijk ook onweer. In het noorden kans op een winterse bui. Over al veel wind. Donderdag min der buiig en minder wind. Af en toe zon. Middagtemperatu- ren rond 6 graden in het noor den en 12 in het zuiden. België en Luxemburg: Woens dag eerst opklaringen en over wegend droog. In de avond van het westen uit opnieuw veel be wolking, regen en veel wind. Donderdag later op de dag op klaringen. Middagtemperatuur ongeveer 8 graden, donderdag iets hoger. Noord- en Midden-Frankrijk: Woensdag af en toe zon, maar van het westen uit opnieuw be wolking gevolgd door regen. Vooral langs de kust af en toe veel wind. Donderdag in de loop van de dag minder buiig en meer zon. Middagtempera tuur tussen 8 en 13 graden. Zuid-Frankrijk: Woensdag aanvankelijk een Mistral. Ver der perioden met zon, later van het westen uit toenemende be wolking en vooral donderdag kans op regen. Maxima tussen 8 en 17 graden. Portugal: Zonnige perioden en droog. In het noorden wolken velden en mogelijk wat regen. Maxima van 15 graden in het noorden tot 19 in het zuiden. Spanje: Perioden met zon en droog, maar in het noorden en noordoosten ook enkele wol kenvelden en vooral langs de Golf van Biskaje kans op wat regen. Maxima variërend van 15 graden in het noorden tot 22 aan de Costa del Sol. Italië: Woensdag vooral in het noorden en oosten wolkenvel den, in het zuidoosten mogelijk wat regen, in de bergen kans op sneeuw. Donderdag overwe gend droog en van tijd tot tijd zon. Middagtemperatuur van ongeveer 10 graden in het noorden tot 16 op Sicilië. Griekenland en Kreta: Wisse lend bewolkt en enkele (on- weers)buien, met name op de zuidelijke eilanden. Vooral woensdag op het vasteland ook wat zon. Af en toe veel wind. Middagtemperatuur dalend naar 8 graden in het noorden tot 13 in het zuiden. Duitsland: Woensdag wat zon en vooral in het noorden en oosten kans op een (winterse) bui. Donderdag van het westen uit opnieuw veel wind en pe rioden met regen. Maxima woensdag rond 7 graden, don derdag in het westen hoger. Zwitserland: Woensdag van het westen uit wat opklarin gen. Verder veel bewolking en perioden met regen. Woensdag boven ca 1000 meter ook sneeuw. Temperatuur in de da len rond 7 graden, in het zuid oosten hoger. Oostenrijk: Overwegend be wolkt en perioden met sneeuw, beneden 1000 meter overgaand in regen. In de loop van woens dag in het westen tijdelijk wat opklaringen. Temperatuur in de dalen rond 5 graden. VISITEKAARTJE U. Agent Reims an naam en woonplaats van deze man een andere volgorde de naam van zijn beroep. Wat doet hij voor de kost? an gisteren n, karate; 2. egaal, oeverloper; 3. slaag, 4. tortel, tros, puree; 5. aster, Elbe, »ntor, ais, raster; 7. ene, spa, reportage; eel, elan; 9. teelt, Aser, forens; 10. elite, 11. nagel, eb, ante, liga; 12. glee, kuil, es, neer, Laos, speen; 14. lev, vraag, smaak, steek, inert. Engels; 2. iglo, seniel, alsem; 3. maart, 'a; 4. maat, ets, tl, tee, Eva; 5. elger, 6. roller, amateur, as; 7. meet, la, ros, ter, bier, etalage; 9. nero, esperanto, de; :f, Ate, sok; 11. alk, paar, lol, Eos, mi; 12- dep, in; 13. apart, talen, Irene; 14. tele, eer; 15. erker, renstal, net. @JFS •syuu do ssjuji uozuoq 'jauuuia 'sjgoaj 5||om 'dooosuod 11111 DONDERDAG 20 FEBRUARI 1997 Van onze verslaggever Den Haag - Het ministerie van Justi tie overweegt het elektronisch huis arrest ook toe te passen op verdach ten die in voorlopige hechtenis zou den moeten zitten. Het merendeel van de mensen die naar huis worden gestuurd wegens cellengebrek valt onder deze groep. Andere groepen die voor zogeheten elek tronisch toezicht in aanmerking komen zijn minderjarige, schoolgaande wets overtreders, moeders van jonge kinde ren, kandidaten voor een bepaald behan delprogramma en werknemers/werkge vers, voor wie het werk een zinvolle en onmisbare dagbesteding vormt. Dat heeft het ministerie gisteren bekend gemaakt in een reactie op een interview met minister Sorgdrager in Vrijspraak, het blad van de Stichting Reclassering Nederland. Zij verklaart meer mogelijkheden te wil len hebben dan 'een zwart-wit keuze' tussen insluiten of naar huis sturen. Minister Sorgdrager denkt bijvoorbeeld aan 'minderjarige wetsovertreders die je niet van school wilt halen om een straf uit te zitten'. Jaarlijks verblijven ruim vijftienhon derd jeugdige delinquenten in justitiële inrichtingen. Ze vindt het ook niet zinvol een gezin te ontwrichten, omdat een (alleenstaande) moeder een straf moet uitzitten, terwijl een alternatieve straf meer effect kan hebben. Justitie experimenteert sinds 1995 op kleine schaal met elektronisch huis arrest, waarbij de gestrafte thuis zit en zijn gangen worden gecontroleerd via een om de enkel bevestigde zender. Het systeem voorziet ook in een verplicht dagprogramma. Sorgdrager liet al eerder weten te stre ven naar landelijke invoering van het elektronische huisarrest, gezien de veel belovende resultaten van de proefprojec ten. Volgens recente gegevens van het Open baar Ministerie is het elektronisch toe zicht inmiddels op ruim honderd mensen toegepast, gedurende gemiddeld drie maanden. De nieuwe korpschef van Hollands Mid den, M. Straver, zei gisteren dat de poli tie bij de aanpak van jeugdcriminaliteit een harde, repressieve aanpak van crimi nele jongeren niet uit de weg moet gaan. Van onze Haagse redactie Den Haag - De strafheffingen waarmee het kabinet het mest overschot wil terugdringen, blijven gehandhaafd. Wel zijn de ministers Van Aartsen (WD, Landbouw) en De Boer (PvdA, Milieu) bereid de zwaarste heffingen iets te verlagen. Dat bleek gisteren in de Tweede Kamer tijdens het vervolg' van bet debat over de nieuwe mest- maatregelen. Een boze Jan-Cees Vogelaar, voorzitter van de vak groep melkveehouderij van LTO- Nederland, noemde de uitkomst 'onbegrijpelijk'. Centraal in de plannen van het kabinet staat het mineralenaan giftesysteem (Minas). Vanaf vol- Apeldoorn (anp) - Nederland krijgt binnenkort een com mercieel evangelisch televi siestation, Evangelical Televi sion. ETV heeft vorige maand toestemming van het Com missariaat van de Media ge kregen om in de nachtelijke uren uit te zenden. ETV wordt gefinancierd door particulieren. Het station zal geen reclame uitzenden. Volgens initiatiefnemer D. van de Vegte moet er meer evangelie op de tv komen, vooral 's nachts. Dan zijn er veel mensen met allerlei pro blemen te bereiken. ETV streeft ernaar op 1 juli te beginnen met het programma Europe By Night bat een uur zal duren. Dat heeft als onderdelen Biztalk, On Stage en Nachtkaars. In Biztalk krijgen christelijke zakenmensen het woord. On Stage portretteert mensen uit de creatieve wereld en in Nachtkaars lezen mensen hun zelfgemaakte gedichten voor be geleid door bijpassende beelden. Als ETV aanslaat, volgt per 1 ok tober uitbreiding van de zendtijd naar twee uur. De EO staat in principe positief tegenover het initiatief, aldus woordvoerder R. Kraan. „Hoe meer evangelie in de ether, hoe beter." Omdat ETV 's nachts gaat uitzenden wordt het station niet als een concurrent gezien. gend jaar moeten veehouders bij houden hoeveel mest, in de vorm van nitraat en fosfaat, ze op him bedrijf overhouden. Om de boeren te dwingen het jaarlijkse overschot terug te brengen, wil het kabinet ze daar over boetes laten betalen. Tussen 1998 en 2010 worden de heffin gen geleidelijk verhoogd. Bij het begin van het Kamerde bat, vorige maand, pleitte behal ve de oppositiepartijen CDA en SGP ook de WD ervoor de boe tes voorlopig te schrappen, om de sector de kans te geven aan het nieuwe systeem te wennen. Daar voelt het kabinet niets voor, zo maakten Van Aartsen en De Boer gisteren duidelijk. Volgens de ministers is er in een systeem zonder heffingen voor veehou ders geen enkele prikkel meer om iets aan de mestoverschotten te doen. Dat de WD niet zou vol harden in haar verzet, was al vóór hervatting van het debat duidelijk geworden. WD- woordvoerder Blauw verwees daarbij naar de dwarse opstelling van LTO, die iedere medewer king bleef weigeren. Van hun kant deden ook Van Aartsen en De Boer enkele con cessies. De bewindslieden zijn bereid boeren voorlopig vrij te la ten in het gebruik van kunst- mestfosfaat. De groep veehou ders die moet meewerken aan het mineralensysteem wordt iets ver kleind: van 60.000 naar 50.000. Ook de boetes bij forse over schrijdingen van de fosfaatnorm gaan omlaag: van 20 naar 10 gul den per hectare. Volgens Van Aartsen komt het nieuwe systeem voldoende tegemoet aan de be zwaren van de boeren. Hij ge bruikte het debat voor een nieu we oproep aan de protesterende veehouders om op te houden met hun acties. Actieleider Harry Verkampen, voorzitter van het actiecomité Wij zijn 't zat, zei daarop dat de boeren gewoon doorgaan met hun mestboycot. Verkampen ziet de aangekondigde versoepelin gen wel als winst, maar: „Wij lrnnnan cl- nnp niet mM Won Bij de visserijcoöperatie in Urk is een medewerker bezig met het aanbrengen van zogeheten rolders. Deze rolders komen om een zware ketting die weer om de opening van de netten komt te zitten die de Urker vissers gebruiken. Deze rolders zorgen ervoor dat het visnet soepel over de bodem rolt. foto wfa t.at H&I.idGIH 9W Utrecht (anp) - Zo'n twintig maanaanbidders hebben bij de Stichting Het Utrechts Landschap toestemming gevraagd eens per maand rituelen te mogen uitvoeren in het bos Hou- dringe in De Bilt. Onder aanvoering van een Amerikaanse medicijnman wil de groep 's nachts met rituelen, trommelmuziek, gezang en dans de heerlijkheden van Moeder Aarde vieren. Het officiële schriftelijke ver zoek volgde op twee eerdere (il legale) nachtsessies, waarbij de politie de dansende indianen uit het bos plukte wegens ge luidsoverlast. Het bos is na zonsondergang verboden ge bied voor bezoekers. Boswachter Van den Hoorn van Het Utrechts Landschap voelt er weinig voor de rituelen van de Stichting Sanapia, zoals de natuurvrienden zich noe men, toe te staan. Hij heeft vooral moeite met het geluid van de indiaanse trommels. Eind vorig jaar werd een groep jonge padvindertjes 's avonds in het clubhuis opgeschrikt door geroffel en gezang. Toen de scouts voorzichtig gingen kijken, zagen zij mensen buiten het padvindersterrein in india nentooien rond een kampvuur dansen. De dansers hadden daarvoor geen toestemming. Officiële toestemming voor maanaan- bidden komt er wat Van den Hoorn betreft ook niet. Het hoofd Terreinbeheer van het Utrechts Landschap, M. van der Klift, die uiteindelijk de beslissing neemt, is minder verontwaardigd over het ver zoek. „Ze maken niets kapot, willen daar gewoon een uur in een kring staan. Het klinkt me niet vervelend in de oren." Van der Klift bekijkt of de Sanapia niet terecht kan in een meer ge schikt recreatieschap. Hilversum (anp) - Een meerderheid van de Nederlandse bevol king (57 procent) vindt dat er een uitbreiding van Schiphol of een tweede nationale luchthaven moet komen. Bijna één op drie Nederlanders wijst deze gedachte af. Twaalf procent heeft geen mening. Dat bleek gisteren uit een enquê te in opdracht van het televisie programma 2Vandaag. Het on derzoek loopt vooruit op een groot maatschappelijk debat over de toekomst van de luchtvaart in ons land. Daarbij staat onder meer de toekomst van Schiphol centraal. Het kabinet presenteert binnen kort een nota die de aanzet moet geven voor de discussie. De mi nisterraad neemt overigens voor lopig géén besluit over eventuele nieuwe investeringen in nationa le luchtvaartterreinen. Dat ge beurt zeer waarschijnlijk pas tij dens de formatie van een nieuw kabinet in 1998. Tot dusver is wel een aantal mo gelijke locaties in beeld om de groei van het vliegverkeer te kun nen opvangen: een eiland in zee, de Markerwaard en Flevoland. De ondervraagde Nederlanders geven de voorkeur aan een plek in zee (32 procent) of uitbreiding van het huidige Schiphol (27 pro cent). Circa 15 procent voelt voor Flevoland. De Markerwaard krijgt slechts van weinigen steun. De bevolking blijkt verdeeld als het gaat om het belang dat het zwaarst zou moeten wegen. Iets meer dan de helft (52 procent) meent dat het milieu de doorslag gevende factor moet zijn. 45 pro cent kiest voor het economisch belang. De verantwoordelijk ministers De Boer (Milieu) en Jorritsma (Verkeer) noemden de uitslag in de uitzending van 2Vandaag 'in teressant'. Beiden denken dat er een lastige discussie komt over het samengaan van milieu en eco nomie. Volgens WD-woordvoerster Verbugt is het niet reëel om geen verdere groei van het luchtver keer meer toe te laten. Van onze rechtbankverslaggever - 'Ik heb Robin Bogers gewoon laten stikken. Ik denk dat ik mijn handen zonder dat het wist tien minuten fors ep haar gezichtje gedrukt heb gehouden. Haar gezichtje was wit en had blauwe en paarse bekken, Haar mondje was scheef weggetrokken, haar °gen waren open. Ik heb haar als een stuk vuil weggegooid. Dat is het smerigste wat een kan doen. Waarom? Wist ft het maar. Ik heb niets voe ten aankomen. Ik kan nog niet geloven dat ik het gedaan heb.' binnen uit de op video opgeno men verklaring van de 28-jarige «edase Trudy J. tegenover de politie dat zij de drie jaar oude Penter Robin Bogers uit Breda op woensdagmiddag 24 april 1996 ®n het leven heeft gebracht en "aarna in een vuilniszak heeft gestopt en in de vuilcontainer «eft gedaan. Ademloos volgen °e mensen op de afgeladen tribu is de gang van zaken in de Bre dase rechtszaal. Onder hen de "aders van Robin, '«ben opgelucht dat ik het heb ekend. Ik voelde een enorme cntild. Ik haat mezelf, walg van ®&elf. De ouders van Robin "nnen dit niet volhouden. Robin as lief, maar ik veranderde in monster. Wat is er met mij de hand? Ik ben nog niet aar met de verwerking van de °°d van Nicky, mijn zoontje." ecnlbankvoorzitter mr. R. La- eiier leest dit citaat voor uit het Het proces-verbaal in de zaak Robin Bogers telt vijfduizend pagina's opgeborgen in vijftien ordners foto de steiwdick de boer dagboek dat de Bredase in haar cel heeft bijgehouden. Gisteren in de rechtszaal een heel andere Trudy J. dan op het video scherm. Te pas en te onpas be roept zij zich op haar zwijgrecht. Het veroorzaakt enkele keren hoongelach vanaf de tribune. Daar geldt slechts dat ze moet hangen. Ze ontkent dat ze iets met de verdwijning en dood van Robin te maken heeft. Op de vraag van de president wat zij denkt als zjj zichzelf drie kwar tier lang uiterst gedetailleerd hoort bekennen dat alleen zij Ro bin heeft gedood, is haar reactie 'Die hele verklaring is onjuist'. Video Een groot deel van de dag staat de video in de Bredase rechtszaal aan. De officier heeft twaalf ban den aangeboden. Daarvan wor den er vier gedraaid. Na de be kentenis van 12 augustus wordt de bijna twee uur durende, emo tionele confrontatie getoond tus sen Trudy J. en haar beste vrien din. Die heeft door haar toedoen drie maanden onschuldig in de cel gezeten, net als haar man. In die tijd is hun eerste kindje gebo ren. De opname laat zien dat J. con stant in tranen is en alle schuld aan zich trekt: „Ik ben steeds meer in mijn eigen verhalen gaan geloven. Het spijt me vreselijk dat ik zoveel mensen vals heb be schuldigd. Ik hoop dat de rest zo snel mogelijk vrij komt om hun eigen leven op te pakken." De aanwezigen krijgen ook de schokkende reconstructie te zien en het omstreden hypnosever- hoor waarom zij later is gaan vragen. Achter de tafel van de rechtbank vijftien ordners, vijfduizend pa gina's proces-verbaal. De voor zitter vat veertien verschillende verhalen van J. samen. Eerst is Robin tijdens het eten van pan nenkoeken verdwenen toen ze even naar huis liep om haar por- temonneetje te halen. Later is ze meegenomen door twee Pnem- mannen, weer later is zij in het huis van J. van de trap gevallen en overleden. Enkele dagen later gaat zij ande ren in de zaak betrekken. Samen met haar vriend hebben haar bes te vriendin en haar man Robin ontvoerd. Weer later heeft een man uit Dorst ook meegewerkt. De ontvoering was bedoeld voor losgeld, later voor kinderporno. Dan hebben weer twee onbeken den Robin meegenomen. Op 29 juni bekent zij dat zij Robin heeft laten stikken, maar zij wordt dan niet geloofd. Op 10 augustus be kent zij. Dat houdt zij vol tot 4 oktober. Dan trekt zij alles in. Ex-vriend Haar inmiddels ex-vriend Ad K. ontkent als getuige dat hij iets met de zaak Robin Bogers heeft te maken. Toch heeft hij tegen de politie uiterst merkwaardige din gen gezegd. Hij zou Robin in ja nuari al verkracht hebben en de man uit Dorst zou er ook mee te maken gehad hebben. Raadsman mr. David Moszko- wicz legt hem het vuur na aan de schenen. K. geeft toe dat hij al op de dag van de verdwijning heeft gesproken over een ontvoering en dat hij een van de eerste dagen heeft gezegd dat het schoentje met daarin een voetje van Robin op de vuilnisbelt ligt. „Ik heb va ker dingen voorvoeld, die later uitkwamen," reageert hij. Of hij dan ook heeft 'gezien' wat er 24 april is gebeurd, wil de rechtbank weten. „Daar kan ik niet op ingaan," zegt K. Hij trekt al zijn voor zichzelf en anderen belastende verklaringen bij de politie in door een beroep te doen op de 'geestelijke toestand' waar in hij tijdens zijn voorarrest ver keerde. „Door wat er een paar maanden eerder was gebeurd met mijn zoontje en door deze zaak was ik een hoopje vuil geworden. Ze hebben me veertien dagen in de isoleercel gehouden om me tegen mezelf te beschermen," verduide lijkt hij. De president noemt de rol van K. vreemd en heel opval lend. Ad K. heeft onlangs offici eel te horen gekregen dat hij niet vervolgd zal worden. Van belang is nog de verklaring van de psychiater die door de po litie was ingeschakeld om de ver halen van J. te beoordelen en te kijken of er iets uit was te halen dat Robin nog zou kunnen leven. Hij heeft haar leren kennen als een scherpzinnige en wilskrach tige vrouw die de gang van zaken regisseerde. „Het is niet logisch dat een traumatische ervaring de drijfveer zou zijn voor een valse bekentenis," geeft hij aan. Vandaag komen de officier van justitie en de raadsman aan het Woord. J/ V? De situatie: een kastelein in een niet nader gedefinieerd land bekvecht in een onverstaanbare taal met een klant. Het geruzie leidt nergens toe, tot de klant een af fiche van een fototentoonstelling laat zien. 'Ah, uut Grunningen,' zegt de kastelein dan. Ik ben niet preuts aangelegd, maar een openbaar affiche waarop je plasseks laat zien, een bilbord in de meest let terlijke zin, kan inderdaad in het verkeerde keelgat schie ten. Vrijheid is in de kunst een hoog goed, maar misschien houdt die vrijheid in sommige gevallen wel op bij de af- kadering van het betreffende kunstwerk en is als wat daarbuiten valt goed-, danwel kwaadbedoelde rotzooi. Waar houdt kunst op en begint het onecht te worden? Ik neem aan dat je voor plasseks goed moet kunnen nikken en dan lijkt het mij eerder een kunstje dan kunst. En natuurlijk is het ook zo dat menig museumdirecteur al begint te kwijlen als de kunstenaar in kwestie van over de Grote Plas blijkt te komen. Amerikaans lijkt in die kringen per definitie goed te zijn. Er gaat niets boven Groningen. Heel veel gaat mijn ver stand te boven. MERIJN Van onze verslaggever Breda - Personeel van de hartkliniek van De Klokkenberg weet zich in elk geval tot de eeuwwisseling verzekerd van zijn baan. Op 1 april gaan medewerkers en medewerksters van de hart-long- kliniek formeel over naar het Ig natius Ziekenhuis Breda. Op kor te termijn komt overleg op gang over een sociaal plan dat de basis vormt voor de overheveling van het thoraxcentrum van De Klok kenberg naar het Ignatius. Dat is het resultaat van overleg tussen de vakbonden en de direc ties van Klokkenberg en Ignatius. Zoals bekend gaat, na een reeks interne bestuurlijke conflicten, de hartkliniek van De Klokken berg over naar het Ignatius Zie kenhuis Breda. Minister E. Borst van Volksgezondheid heeft rond de jaarwisseling onder een aantal voorwaarden haar fiat gegeven aan die verhuizing, iioviuii De AbvaKabo, de CFO en de FHZ hebben de afgelopen weken ver schillende gesprekkëh'mebde di recties gevoerd. Aanleiding daar voor was de onrust die onder het personeel was ontstaan over de gang van zaken. Eind vorig jaar viel de raad van toezicht van De Klokkenberg uiteen, waardoor het medisch centrum bestuurlijk vleugellam dreigde te raken. In middels is de raad van toezicht, die de nu tussen bonden en direc ties gemaakte afspraken heeft onderschreven, weer aan de slag. Volgens districtsbestuurder Peter Verschragen van de AbvaKabo zijn met de nu bereikte overeen komst 'de bouwstenen gelegd om naar de toekomst toe een stuk vruchtbare samenwerking te concretiseren'. Het personeel van het thoraxcentrum en de afdelin gen die goeddeels voor deze kli niek werken, is goed te spreken over het resultaat van de onder handelingen. Volgensi 11 Verschragen Jsuanen werknemers erop rekenen dat ze er wat betreft arbeidsvoorwaar den ih'êlbgeval diet op achiféruit gaan. Verworven rechten zullen blijven bestaan. De bonden hopen op 1 april een sociaal plan klaar te hebben. VERVOLG VOORPAGINA Ze ontkent dat ze iets met de ver dwijning en dood van Robin te maken heeft. Een groot deel van de dag staat de video in de Breda se rechtszaal aan. De officier heeft twaalf banden aangeboden. Daarvan worden er vier ge draaid. Na de bekentenis van 12 augus tus wordt de bijna twee uur du rende, emotionele confrontatie getoond tussen Trudy J. en haar beste vriendin. Die heeft door haar toedoen drie maanden on schuldig in de cel gezeten, net als haar man. In die tijd is hun eerste kindje geboren. De aanwezigen krijgen ook de schokkende recon structie te zien. Na afloop daar van zegt J. dat daarvan niks klopt: ze heeft maar gedaan wat de politie haar voorkauwde om er verder vanaf te zijn. Haar inmiddels ex-vriend Ad K. ontkent als getuige dat hij iets met de zaak Robin Bogers heeft te maken. Toch heeft hij tegen de politie uiterst merkwaardige din gen gezegd. Hij zou Robin in ja nuari al verkracht hebben en de man uit Dorst zou er ook mee te maken gehad hebben. Hij zou hebben voorvoeld dat het voetje van Robin op de vuilnisbelt te vinden was. Of hij dan ook heeft 'gezien' wat er 24 april is gebeurd, wil de rechtbank weten. „Daar kan ik niet op ingaan," zegt K. Hij trekt al zijn voor zichzelf en anderen belastende verklaringen bij de politie in door een beroep te doen op de 'geestelijke toestand' waar in hij tijdens zijn voorarrest ver keerde. „Door wat er een paar maanden eerder was gebeurd met mijn zoontje en door deze zaak was ik een hoopje vuil geworden. Ze hebben me veertien dagen in de isoleercel gehouden om me tegen mezelf te beschermen," verduide lijkt hij. De president noemt de rol van K. vreemd en heel opval lend. Ad K. heeft onlangs offici eel te horen gekregen dat hij niet vervolgd zal worden. De psychiater heeft haar leren kennen als een scherpzinnige en wilskrachtige vrouw die de gang van zaken regisseerde. „Het is niet logisch dat een traumatische ervaring de drijfveer zou zijn voor een valse bekentenis," geeft hij aan. Vandaag begint de zit ting met de videopresentatie van het hypnoseverhoor waar J. om gevraagd heeft. (ADVERTENTIE) Tijdens kwaliteitscontrole is in HEMA CHOCOLADE PAAS EITJES schimmel aangetroffen. Het betreft de soorten: artikelnummer 10.09.1009, verkoopprijs 3.95 kleur zilverpapier: perzik artikelnummer 10.09.1016, verkoopprijs 3.95 kleur zilverpapier: donkerpaars artikelnummer 10.09. 1017, verkoopprijs 3.95 kleur zilverpapier: lichtblauw Daar deze schimmel niet in het product thuis hoort, heeft HEMA uit voorzorg besloten deze paaseitjes uit de handel te nemen. Wij verzoeken u deze producten terug te brengen naar de jdEMA bij u in de buurt. U ontvangt uiteraard het aan koopbedrag terug. Voor informatie: HEMA Centrale Klantenservice, tel 020- 311480a uQiAi Onze excuses voor het ongemak. M t/VIA

de Stem | 1997 | | pagina 3