'Smallere rijbaan is oplossing' Advies: A-theater niet in Terneuzen Hulst in problemen door korter werken POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK Ze kunnen geen oliebol meer zien Sempre Avanti speelt 'Bedkwartet' Politie stelt dat Sas van Gent parkeeroverlast piramide-spel zelf moet aanpakken GroenLinks twijfelt aan nut parkeervergurniingen DE STEM ZEELAND Wiet Steen door ruit Winkelinbraken Sas van Gent Terneuzen Diefstal bromfiets Zakkenroller NIEUWS Westdorpe CNY wÜ beleid vakcentrale 'doen opleven' 0 Onderzoek naar milieuhinder in de Kanaalzone Bijeenkomst over informatiesnelweg Ongeluk met aanhangwagen Hondenpoepzak verplicht in Sint Niklaas DONDERDAG 20 FEBRUARI 1997 C3 Draaibrug - Twee Belgen zijn afgelopen dinsdagmiddag aan gehouden met enkele grammen wiet in hun bezit. De drugs werden in beslag genomen en ze kregen beiden een proces verbaal. Sas van Gent - Bij een 64-jari- ge bewoonster van de Irenes- traat is dinsdagmiddag een ruit ingegooid. Het schadebedrag is nog onbekend. Axel/Terneuzen - In een win kel aan de Zeestraat in Axel werd gisternacht ingebroken. De eigenaar mist onder meer vier kratten bier. Eveneens werd er gisternacht OUD PAPIER - Zaterdag 22 februari wordt het oud papier in de wijken ten westen van de spoorlijn weer opgehaald door het bestuur van harmonie De Vereenigde Vrienden. Zij be ginnen hiermee om 09.00 uur. SNUFFELMARKT - De snuf- felmarkt in De Vlaanderen is voor velen een uitkomst. Al en kele jaren is dit de ontmoe tingsplaats tussen vraag en aanbod en trekt vele bezoekers uit heel Zeeuws- en Belgisch Vlaanderen. Zondag 23 februa ri wordt weer een snuffelmarkt gegehouden van 10.00 tot 17.00 uur. DANSEN - In danscentrum Verberkmoes aan de Axelse- straat wordt vrijdag 28 februa- ingebroken in een winkel aan de Axelsestraat in Terneuzen. Uit de winkel werd een scanner weggenomen. Terneuzen - Een 41-jarige Ter- neuzenaar deed gisteren aan gifte van de diefstal van zijn zwarte Tomos die op het Rivie renpark in Terneuzen stond. De waarde van de bromfiets wordt geschat op achthonderd gulden. Oostburg - Een 76-jarige vrouw uit Nieuwvliet werd gis- terochten rond tien uur het slachtoffer van een zakkenrol ler. De vrouw raakte op het Le- delplein in Oostburg haar por temonnee met honderd gulden kwijt. ri een dansavond gehouden voor zowel echtparen als al leenstaanden. Aanvang 21.00 uur. THEE DANSANT - In het ZuidiSndtheater wordt zondag 23 februari weer een thee dan sant gehouden. De zaal gaat om 13.30 uur open, het dansen begint om 14.00 uur. De orga nisatie is in handen van dans instituut Adrie Hamelink. DANSEN - De Soos voor al leenstaanden De Vriendschap houdt zaterdag 1 maart een dansavond in de bovenzaal van café Ter Nose aan de Markt. Aanvang 20.00 uur. OUD PAPIER - Zaterdag 22 februari halen leden en bestuur van RIA en harmonie Eikels worden Boomen, vanaf 09.00 uur weer oud papier op. Van onze verslaggever Sas van Gent - De gemeen te Sas van Gent heeft de oplossing voor de parkeer overlast door piramide spelers bij de Vlaanderen- hal, maar doet er niets mee. Politie en justitie wij zen verantwoordelijkheid af; ze adviseren de ge meente wel om de rijbaan te versmallen. Dat blijkt uit een brief van offi cier van justitie J. Valente uit Middelburg aan een inwoner van Sas die bij justitie zijn beklag heeft gedaan over de parkeerpe rikelen. Die duren, tot grote ergernis van veel omwonenden van de Vlaan- derenhal, al maanden. Ze zijn het gevolg van de afgelo pen week weer in opspraak ge raakte bijeenkomsten van zoge noemde piramide-spelers. Evenals op verschillende andere plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen, ■is ook in de Vlaanderenhal al ge ruime tijd een organisatie actief die een variant van het pirami de-spel organiseert. Op de bijeenkomsten van de club komen honderden (voorna melijk Belgische en Franse) mensen af. Ze parkeren hun auto lukraak op het Vlaanderenplein. Eigenlijk is dat parkeerterrein met de omliggende straten groot genoeg om alle voertuigen keu rig plaats te bieden. Het is echter vooral het parkeer- gedrag van de deelnemers waar het aan schort. Die zetten hun auto het liefst al lemaal pal voor de ingang van de Vlaanderen neer. Het gevolg is dat er auto's dub bel geparkeerd staan. De aanhoudende overlast is voor Sassenaar W. de Groff aanlei ding geweest zijn nood te klagen bij het openbaar ministerie. Va- lente heeft hem nu bericht dat zowel politie als justitie van me ning zijn dat de oplossing van de problemen niet ligt in frequent verbaliserend optreden van de politie. Politie en justitie vinden dat de gemeente Sas als wegbeheerder de aangewezen instantie is om iets aan de problematiek te doen. „Door de politie is meer malen bij de gemeente aange drongen op het treffen van ver keersmaatregelen. Ook is geadviseerd hoe de par keerproblemen zouden kunnen worden voorkomen, schrijft Va- lente. Het voorstel van de politie behelst een versmalling van de rijbaan van het Vlaanderenplein zodat het kris-kras parkeren tot het verleden behoort. De officier van justitie bevestigt verder de waarneming van De Groff, dat de politie en de mare chaussee regelmatig surveilleren in de omgeving van de Vlaande renhal. „Dit betreft vrijwel steeds het directe toezicht op de drugshan del in de omgeving van het com plex en het observeren van de randverschijnselen van het pira mide-spel. Zoals bijvoorbeeld het gedrag van de 'portiers' be horende bij de organisatie van dit spel." Burgemeester J. van Rest noemt het wel erg gemakkelijk van po litie en justitie om het parkeer probleem af te wentelen op de gemeente. „Er worden verkeersovertredin gen begaan en dan is het aan de politie om daar verbaliserend te gen op te treden. Maar die kent daar geen prioriteit aan toe. Bo vendien zijn met de voorgestelde aanpassingen grote kosten ge moeid. Dat stop je niet met een ton. En zoiets is te gek natuur lijk." Van onze verslaggever Middelburg - Het toekomstige prestigieuze A-theater, dat elke Zeeuwse stad wel binnen zijn grenzen wil hebben, moet in Mid delburg gebouwd worden en niet in Terneuzen. Het gaat 25 mil joen gulden kosten, te betalen door de gemeenten in Noord- en Midden-Zeeland en de provincie en kan 900 tot duizend bezoe kers herbergen. Zo luidt het advies van het raad gevend bureau voor de kunsten, het STOA, aan het provinciebe stuur. Terneuzen echter, dat al vergevorderde plannen heeft voor ook een nieuw theater en daar al 17 miljoen gulden voor gereserveerd heeft, moet gewoon doorgaan met dat theater, al wordt het dan niet het grootste van Zeeland, zo luidt een ander advies. Het is een bittere teleurstelling voor de Terneuzense burgemees ter Barbé, die zich al enige malen heeft uitgesproken voor de bouw van een A-theater in zijn ge meente. Het grootste deel van het geld is er al en waarom zou je in Zeeland twee van die grote schouwburgen bouwen, heeft hij laten weten. Maar ze kunnen heel goed naast eikaar bestaan, meent het STOA. Ook Goes was in de race voor het A-theater. Maar Middelburg is gekozen omdat er een grotere culturele traditie heerst, aldus het STOA. Voorts is er een groot, al opge bouwd, publiek voorhanden, het is goed bereikbaar vanuit Goes en Zierikzee en bovendien met het openbaar vervoer. Zoals ge meld liggen er plannen het grote theater als vervanging van de oude schouwburg bij het NS-sta- Van onze verslaggever Terneuzen - Het Christelijk Nationaal Vakverbond (CNV) komt naar de mensen toe. Vanaf dit jaar wil het CNV het vakbondswerk dichter bij de mensen brengen. De CNV-re- gio's gaan de leden in de woon- en leefomgeving bena deren en het startsein voor de ze nieuwe aanpak volgt op 25 februari in Terneuzen. Op die datum installeert vice- voorzitter A. de Geus van de vak centrale het nieuwe bestuur van de CNV-regio Zeeuws-Vlaande- ren. De bijeenkomst vindt plaats in de zaal van de Goede Herder kerk aan de Koninginnelaan in Terneuzen, van 19.30 tot 22.00 uur. De nieuwe aanpak moet volgens G. van Valkenburg van het CNV het beleid van de vakcentrale 'weer doen opleven' en de struc tuur 'helderder maken'. Want Van Valkenburg had het idee dat het CNV niet meer zo leefde. „Het is daarom belangrijk dat we dichter bij de denk- en leefwereld van de mensen komen." tion in Middelburg te situeren. Naast het A-theater moeten de kleinere, conventionelere thea ters in Noord- en Midden-Zee land blijven bestaan. Goes dient een nieuwe schouwburg te krij gen in plaats van de verouderde Prins van Oranje en alle Noord en Midden-Zeeuwse gemeenten moeten meedoen in een gezame- lijke financiering van dit alles. Want na betaling van de bouw som begint de jaarlijkse bijdrage in de exploitatie omdat de thea ters zichzelf niet kunnen bedrui pen. Het nieuwe A-theater in Middel burg zal een jaarlijks tekort van 2,1 miljoen gulden opleveren, dat in Goes 700,000 gulden. Gemid deld moet er voor de schouwbur gen boven de Westerschelde 3,6 miljoen gulden per jaar bij. Een jaarlijkse bijdrage van de provin cie van 100.000 gulden is daarbij gerekend. De gezamelijke Zeeuws-Vlaamse gemeenten beraden zich ook over een financiële samenwerking om het Terneuzense theater en de an dere zalen in de regio overeind te houden. Van onze verslaggever Terneuzen/Middelburg - Een milieuhinder-onderzoek in de kanaalzone moet de komende maanden uitsluitsel geven over de mate waarin de inwo ners van dat gebied overlast hebben van stank, stof en ge luid van bedrijven. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben gisteren besloten een gerenommeerd onderzoeks bureau uit Utrecht om een offerte te vragen. De kosten van het on derzoek liggen naar verwachting tussen de 65.000 en 70.000 gul den. Dat er veel klachten over stank overlast in de kanaalzone zijn, is al eerder aangetoond door een ander milieu-adviesbureau dan het bureau dat nu voor de hinde- renqête is gevraagd. De telefoni sche ondervraging is bedoeld om een duidelijker beeld schetsen van de ernst en omvang van de klachten. Een onderzoek uit 1994 heeft aangetoond dat het aantal stank klachten zo'n negen keer groter is dan het aantal klachten over stof en geluid. Het adviesbureau stel de verder vast dat het aantal stof- klachten door inwoners van de Kanaalzone sinds de uitvoering van het plan van aanpak in 1992 met vijfenzestig procent was ver minderd. Van onze verslaggever Hulst - De invoering van de 36-urige werkweek leidt in Hulst tot grote problemen als de dienstverlening aan de burgers hier niet onder mag lijden. Dat blijkt uit een voorstel van burge meester en wethouder aan de gemeenteraad om geld beschik baar te stellen voor het opvangen van de gevolgen. Van onze verslaggever Trineuzen - Groenlinks in Terneuzen vraagt zich af welk doel parkeervergunningen in de gemeente nog langer hebben nu "lijkt dat overtredingen, zoals het parkeren zonder parkeerver gunning, door de officier van justitie nietig worden verklaard. jk fractie stelt hierover schriftelijke vragen aan het college naar aan- öaing van een recente uitspraak van de officier van justitie. Ue parkeervergunningen worden tegen betaling verleend door Par- j-wv Groenlinks meent dat mensen die voor deze vergunning hebben riaald door de uitspraak extra gedupeerd zijn. Deze mensen hebben m de ogen van de fractie recht op terugbetaling van de betaalde leges ™or de parkeervergunningen. 'J de schriftelijke vragen zit de beschikking van de gemaakte over reding, het beroep door de overtreder en de beslissing van de officier 'an justitie. meruit blijkt dat de overtreder in eerste instantie een boete kreeg van "dig gulden omdat hij zijn auto had geparkeerd op een parkeer- P aats voor vergunninghouders zonder parkeervergunning. e persoon tekende hiertegen bezwaar aan omdat hij dan wel geen Parkeervergunning heeft maar wel vergunninghouder is. In zijn ogen "ij op de bewuste plaats dus parkeren. Volgens hem moest de U t h SesePoneer(T worden. de uitspraak blijkt dat de officier van justitie het eens is met het 1 roePschrift. Die uitspraak is voor Groenlinks nu reden aan het col- hebb Wa®en we"t de parkeergunningen op deze manier nog Een volledige herbezetting van de verloren gegane werkuren kost ongeveer 400.000 gulden en daar willen B en W niet aan. Om het bestaande takenpakket te kunnen blijven uitvoeren, komt men er toch niet onderuit om geld uit te trekken voor een gedeeltelijke herbezetting, een verhoging van het aantal overuren of inhuren van tijdelijke krachten. In het prioriteitenvoorstel voor dit jaar was daarvoor al een bedrag van twee ton opgenomen. Van onze verslaggever Middelburg - De Nederlandse Vereniging voor Management (NIVE) houdt vandaag een bijeenkomst met het thema 'De betekenis van de informa tiesnelweg voor management en organisaties'. Tijdens deze bijeenkomst in het Ameville Hotel aan de Buiten ruststraat in Middelburg gaat drs. Slijp, lid van het Benelux managementteam van PA Con sulting Group in Utrecht, uitge breid in op de huidige stand van zaken op de informatiesnelweg, Internet en Intranet. Bovendien praat hij over de toekomstige ontwikkelingen en de zakelijke mogelijkheden en bedreigingen van de informatiesnelweg. Annelies Borehert van verzeke ringsmaatschappij Delta Lloyd geeft tijdens de bijeenkomst uit leg over de achtergronden van het Delta Lloyd Digitaal Domein (DDD), een wijze van gebruik van de informatiesnelweg. Uzendijke - Een 64-jarige auto mobilist uit Biervliet is dinsdag middag op de Driesprongweg verrast door een hevige wind vlaag die de aanhangwagen ach ter zijn auto deed kantelen. De aanhanger raakte los, waarop de bestuurder de macht over het stuur verloor. Hij botste vervol gens tegen een boom, waarbij de auto totaal vernield werd. De Biervlietenaar en zijn 75-jarige IJzendijkse passagier werden 'oor onderzoek overgebracht "aar het Antonius-ziekenhuis. De bestuurder mankeerde niets, ■Mar de IJzendijkse inzittende bad een hersenschudding en een beenwond. Een gedeeltelijke herbezetting willen B en W bereiken door het 'opplussen' van parttime dienst verbanden. Dat houdt in dat part timers geld in plaats van arbeids tijdverkorting opnemen. Een in ventarisatie leert dat dit voor de gemeente een jaarlijkse kosten post van 47.500 gulden betekent. Een andere inventarisatie leert dat er niet alleen dringende be hoefte bestaat aan tijdelijke in zetbaarheid van personeel of uit besteden van klussen als gevolg van het inkorten van de arbeids tijd. Ook ziektes en te verwachten eenmalige drukke werkzaamhe den drukken hun stempel op de personeelsformatie. Zo brengt het invoeren van de nieuwe Algemene Bijstandswet extra werk mee en moet er, om de openingstijden te kunnen hand haven, meer personeel voor het zwembad komen. Daarnaast ver wacht de gemeente een storm van bezwaarschriften op en nieuwe onroerend goedtaxaties, waar door tijdelijke extra hulp moet worden ingeroepen. Tenslotte is als gevolg van ziektes het archief van Sociale zaken in het slop ge raakt is er een flinke achterstand ontstaan in het groenonderhoud in een aantal wijken. Schuiven met personeel biedt volgens B en W geen soelaas, omdat dit alleen maar het verschuiven van de pro blemen is. Van onze verslaggever Sint-Niklaas - Zeeuws-Vlaamse hondenbezitters die hun trouwe huisdier meenemen bij een be zoek aan Sint-Niklaas doen er verstandig aan voortaan een paar plastic zakjes mee te nemen. Het hondenpoepzakje is daar name lijk binnenkort verplicht. Dat zakje dient om de uitwerpse len van de hond in te doen, waar na het in de vuilnisbak moet. Hondenbezitters die geen zakje kunnen tonen krijgen een bekeu ring. Het stadsbestuur brengt zelf tegen twee frank per stuk handi ge zakjes op de markt, maar in principe zijn alle soorten hon denpoepzakjes toegestaan. De verplichting geldt niet alleen voor de inwoners van Sint-Ni klaas, maar ook voor bezoekers aan de stad. Met de maatregel wil het stadsbestuur de alsmaar toe nemende plaag van hondendrol len op straten en pleinen een halt toeroepen. Praten doen ze er voorlopig maar niet meer over, over beslag en oliebollen. Want ouders van leerlingen van de Prins Willem van Oran- jeschool in Terneuzen kwamen gisteren eigenlijk handen tekort. Duizenden bakten ze er, totaal een dikke zevenduizend zelfs. Bestemd voor de verkoop. Want de ouders bakten voor een goed doel: de opbrengst gaat naar de bibliotheek van de school, foto camile schelstraete Op zondagmiddag 23 februari is er nog een speciale uitvoering in welzijnscentrum 't Meulengat voor de Stichting Welzijn voor Ouderen Sluiskil. foto camile schelstraete Toneelvereniging Sempre Avanti uit Sluiskil speelt morgen en zaterdag vanaf 20.00 uur de komedie 'Bedkwartet' in 't Meulen gat in Sluiskil. De komedie is geschreven door Alan Ayckbourn en het stuk is geregisseerd door Mare Alliet.

de Stem | 1997 | | pagina 29