'Ik geniet er nog steeds van' Sven Vermeulen herstelt zich goed Bonheiden kent eigen schaatsheld Veldkamp niet Irainer atletiekvereniging De Wielingen Marc van Vlierberghe: ESTEM SPORT ZEELAND Goese springgroep gaat optimistisch naar nationaal kampioenschap TURNEN ATLETIEK kleine Zeeuwse afvaardiging laar NK indoor TENNIS SPORTNIEUWS KORT Voorlopig in Nederland nog verlenging Nieuw wedstrijdbad in Amsterdam Olympisch Stadion in trek Grünholz terug bij ADO Den Haag Janbroers wint snowboardcross Morioka Koers naar WK indooratletiek Gebroeders Selk uit centrale turnselectie Valencia doet Raul droomaanbod Negura twee jaar geschorst DONDERDAG 20 FEBRUARI 1997 B2 onze turnmedewerker s_De springgroep van de .jt- en turnvereniging Vol- tt |l 1 ^achtingsvol naar het na- Volharding gaat voor eremetaal ;aal kampioenschap tt I jringen van de Koninklijke (ederlandse Gymnastiek ^d, dat zaterdag 22 fe- jiari in het Limburgse .andgraaf gehouden wordt. iet onterecht, want het vrij re nte verleden heeft bewezen de Goese springploeg vol de kwaliteiten bezit om door te kunnen dringen tot het erepodium. Vorig jaar viel het mannenteam van Volharding twee keer in de prijzen. Dat team werd tweede op de lange mat en derde op de mini-trampoline. Ook deze keer is die formatie op beide onderde len van de partij. De meeste ri valiteit komt van het Sittardse Swentibold, de regerend kam pioen mini-trampoline en lange mat. Een nieuw onderdeel bij de man nen vormt het plank-kast sprin gen. Tijdens de regionale wed strijd en ook tijdens de voorron de bleek dit een onderdeel dat het team van Volharding wel ligt. In beide wedstrijden was men goed voor een hoge score. En zoals bezielende 'springgoe- roe' Ben Westrate van Volhar ding zegt: „Hoge cijfers schep pen hoge verwachtingen." Deze geestelijke vader van het sprin gen bij Volharding is nog steeds nauw betrokken bij 'zijn' teams. Volharding vormt nog altijd een uitzondering binnen Zeeland. Links en rechts neemt de be langstelling voor het springen flink toe, maar de Goese club, die zich het eerst in deze specia liteit bekwaamde, heeft nog steeds een forse voorsprong als kwaliteit ter sprake komt. Over aanwas heeft die club eveneens niet te klagen, want voor een deel van de groepen is het de eerste keer dat men in actie komt op een Nederlands kampioen schap. Aan motivatie bij die nieuwkomers zal het dan ook ze ker niet ontbreken. De voorbereiding stond geheel in het teken van deze nationale ti telstrijd. De springgroepen van Volharding trainen al enkele maanden bijzonder fanatiek en hebben zelfs extra trainingen in gelast. Onder de bekwame lei ding van Patrick Tito en Paul Geelhoed worden de minder sterke punten extra aange scherpt. Na het succesvolle 'Goese Open Internationale Springtoernooi' is dit Neder lands kampioenschap de volgen de uitdaging. De vrouwen nemen deel aan de onderdelen mini-trampoline en mini-trampoline-paard. Zij wis ten zich via de voorronden vrij gemakkelijk te kwalificeren en hopen daarom op een hoge klas sering. Een plaats bij de top drie is het doel. Vooral omdat, in tegenstelling tot de voorronde, topper Esther Kole nu weer van de partij is. De jeugdgroep van Volharding geeft eveneens acte de presence in de ze titelstrijd, hetgeen onder schrijft dat de Goese club oog heeft voor de jeugd en goed bezig oor Fred Rabout lostburg - Zeven plakboe- itn heeft hij vanaf zijn ngd al met krantenknip- els gevuld. Straks in maart hij, ondanks zijn 26 jaar, Itien jaar als trainer ac- ief bij de West-Zeeuws- laamse atletiekvereniging )e Wielingen. Marc van ïlierberghe is een van die eisen waar ieder clubje ip drijft. Was een van de itleten van het eerste uur lij De Wielingen. 14 werd de club opgericht. Va een kortstondig tafeltennis- iïontuur bij het plaatselijke ONA e hij zich op 13-jarige leef- ijd als een van de eersten bij de «uwe club aan. Was als actief itleet geen hoogvlieger, maar kon urdig sprinten. De 400 meter was ijn geliefkoosde afstand. „Een d waarop je vier keer sterft, een schitterend mooie dood, omdat er weer leven na de dood is." Op zijn stiende voelde hij zich aangetrokken tot het trainen begeleiden. Inmiddels beheert lij ook het secretariaat voor de uitwedstrijden, is jurylid alge seen en tijd en is bevoegd wed strijdleider/scheidsrechter. „Ik ben er eigenlijk geruisloos inge- '1, Men vroeg mij op een gege ten moment of ik het niet zag zit ten om de jeugd te gaan trainen, ke van der Kroft had zich ikbaar gesteld om een vier tel gasttrainingen te verzorgen en zo is het eigenlijk begonnen. Van laar heb ik de eerste beginselen afgekeken. :eg de jeugd van zes tot en mei veertien jaar onder mijn hoe- fc Op dat moment zo'n twintig atleetjes. Het ging me goed af. Het gevolg was dat ik de JAL-cursus fagd Atletiek Leider) ben gaan volgen. Dertig zaterdagen met daaraan gekoppeld tien stageles- ze» en een pittig examen. Die fanpel is nu verlaagd. Men hoeft gwexamen meer te doen." ïan Vlierberghe zag de club gfoeien van 30 tot 180 leden. Zag evenredig daaraan ook de presta- tiecurve omhoog gaan. Keek met gen naar de jongste prijsuit- g van de Zeeuwse crosscom- fetitie in Kruiningen, waar maar wst elf Wielingen-atleten op het Mium kwamen, waarvan Kay- de Block (meisjes-pupillen en Rutger Veerman (B-junio- °P de hoogste trede. De club Meert zich de laatste jaren kneuzen - Er reist komend 'oekeinde een uiterst kleine eeuwse afvaardiging af naar de ■«•zonale atletiekkampioen- happen indoor voor senioren die Haagse Houtrusthal worden "uden. m Erwin Simpelaar is pre- De Goesenaar pakte afgelo- W weekend de nationale titel en nationaal record met de "ld bij de A-junioren en gaat rij tussen de 'grote mannen' ""en. Er liggen zeker ook in 'eeftijdscategorie kansen r hem. Sebastien Schletterer taf .eveneens aangekondigd, «ar de winnaar van de zilveren Wie op de 800 meter van vo- kli?ar sukkelt nog steeds met een i if6 8n moeten afzeg- je r st senioren komen ook tat in actie. Hier wel Zeeuwse deelname met onder Cn inientvolle Yvonne Atletica, die op de 80 verjon, de 60 meter en het Jun,, uitkomt. Verder een "at]™ de West-Zeeuws-Vlaam- zetiekvereniging De Wielin- ®eterj Moerman doet de 60 Rflfifp p0ruen en de 600 meter en ™sseeuw komt in actie met vooiJ j AV'56 wordt vertegen- bit JT r Suzanne Bakker eter) en Antoinette van (kogelstoten). steeds meer. Dat bleek ook tijdens de pupillencompetitie vorig jaar toen vier prijzen als club werden behaald. „Dit terwijl we als kleine club in dat circuit nog steeds een handi cap hebben ten opzichte van de grotere. Als straks Atletica, Dyna mo en Sporting Walcheren gefu seerd zijn hebben we, als er geen regeling wordt getroffen, als 'kleintje' helemaal niets meer in te brengen. Ik vind dit met name voor mijn atleetjes sneu." Wat de trainingsaccommodatie betreft is het in het 'westen' nog steeds behelpen. Er liggen plan nen en er zijn beloftes gedaan voor een volwaardige accommodatie. Tot die plannen zijn gerealiseerd is het trainen op de bijvelden van de Oostburgse voetbalvereniging. „Ik weet eigenlijk niet beter. Van af oktober tot maart zitten we binnen in de sporthal, daarna gaan we het voetbalveld op. Dat betekent dat we in de winter maanden vrijwel geen aandacht kunnen besteden aan de techni sche nummers. Op het veld kan er eveneens geen ideale trainingsar- beid verricht worden. Wel wat de technische nummers betreft, maar bij het loopwerk wordt echt een baan gemist. Het lopen op een baan is heel wat anders, terwijl daar ook de afstanden exact meet baar zijn. Hier zetten we wat uit en hopen dat dit dan ook de af stand is. Dat we dan nog met zulke presta ties uitpakken geeft aan dat we redelijk bezig zijn en zeker wat ta lent in de gelederen hebben. Met onder anderen Stefan Krijnen, Rutger Veerman, Erik de Munck, Jasper Ruinard, Rachida Moer man Gert-Jan Lauret en Rafke Risseeuw doen we bij de junioren aardig mee en daarbij loopt ook aardig wat talent rond. Namen noemen blijft moeilijk. Je vergeet er vlug een paar. Winnen is leuk, maar ik roep voor de laat ste van onze club net zo hard als voor de eerste, want ik vind iedere prestatie knap. Ik kan intens ge nieten van de blijdschap van de atleetjes nadat ze, ieder op zijn of haar niveau, een prestatie hebben neergezet. Dat geeft de motivatie om door te gaan, want het is soms wel eens ondankbaar als er weer een jongen of meisje met het nodi ge talent afhaakt. We blijven ech ter doorgaan en als ze me bellen, ook buiten de normale trainings uren, kan er getraind worden. Je moet op dit gebied misschien wel een beetje gestoord zijn, maar het is bij mij althans niet hinderlijk." Zijn 'pupillen' hebben overigens wat te goed, want im maart wordt het 10-jarig trainerschap met een etentje gevierd. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE »Marc van Vlierberghe, de trainer van de West-Zeeuws-Vlaamse atletiekvereniging De Wielingen. Hoek/De Braakman - Vlissin- ger Sven Vermeulen verraste vriend en vijand door in de B2-categorie van de open Ador-tenniskampioenschap- pen in De Braakman Jacky de Paepe van TV Schoondijke te kloppen: 5-3. Eerder verloor Vermeulen met 11-0 van Blackman, die op zijn beurt niet verder geraakte dan een 4-4-gelijkspel tegen De Pae pe. Andermaal een bewijs voor het feit dat tennislogica niet be staat. Zelfs Bart Gorthmanns is ondanks twee overwinningen nog niet zeker van kwalificatie voor het B2-afvalschema. De 'agres sieve' tennisser uit Cadzand moet in de poule alleen nog aantreden tegen Sven Vermeulen. Indien hij deze partij verliest, dan kan hij plaatsing vergeten, omdat bij een gelijk puntentotaal het onderlin ge resultaat de doorslag geeft. Vermeulen zou zich dan wel plaatsen ondanks een veel min der game-saldo. Dit zijn echter louter theoreti sche bespiegelingen. Zo denkt ook de 17-jarige Duncan Black man uit het bij Hoofdplaat gele gen gehucht Slijkplaat erover. „Dat zou wel heel raar zijn. Te gen Jacky de Paepe heb ik niet lekker gespeeld. Doordat ik min der speelde, kreeg hij meer kans om zijn spel te ontplooien. Mijn slagen waren niet van dien aard dat ik naar het net kon komen. Normaal gesproken speel ik ech ter - net als De Paepe, met wie ik veel train - aanvallend vanaf de baseline," aldus Blackman. Tegen Sven Vermeulen onderging het spel van Blackman een com plete 'revival'. „Ja, toen ging het zo gemakkelijk. Ik speelde niet eens voluit, probeerde van alles uit en alles lukte. Dropshots, ser vice-volley. Ik denk dat Vermeu len in het begin wat zenuwachtig was, want hij maakte toen heel veel fouten. Na een kwartier was het al 8-0. Bij deze stand werd er een hele lange game gespeeld." Uiteindelijk won Blackman dus met 11-0 van zijn leeftijdgenoot. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL B2: Sven Vermeulen-Jacky de Paepe 5-3. Cl: Jacky de Paepe-Gino Roctus 5-4. C2: kwartfinale: Harry Riemens-Jack van der Staal 10-3. D2: kwartfinale: Nico Smekens-Leen de Ruijter 11-1. DUBBELSPEL C2: eerste ronde: Riemens/Vercruys- se-Huygens/De Roeck 10-5. D2: eerste ronde: Van Leeuwen/Ver- beeke-Aarssen/Van Dorsselaer 9-5; kwartfinale: Brandt/Sinke-De Jon- ge/Rijckaert 9-4. VROUWEN ENKELSPEL Dl: Saskia IJzerman-Chantal Hame link 7-5. DUBBELSPEL C2: kwartfinale: De Bruycke- re/Fraanje-Dieleman/Verbeke 11-6; Den Hollander/Roetenberg-Blok- land/van Loo 7-7. Dl: eerste ronde: Dees/Scheele-Van de Ham/Manni 7-6,Groene- woud/y erbunt-Terluin/V osters 6-5 kwartfinale: Berkers/Gijsen-Dut- ree/Pattijn 10-3. E: eerste ronde: Mertens/Rijckaert- Van Oosten/Van de Peijl 8-7. GEMENGD DUBBELSPEL Dl: kwartfinale: Nijsse/Asselman- Geuze/Geuze 8-6, Van Broekho ven/Van Broekhoven-Pattijn/Pattiin 8-7. D2: kwartfinale: De Paepe/Boog- aard-Van Gool/Verbeke 14-3, Huis/aarsen-Dubbeldam/De Visser 10-3. VERLIEZERSRONDE MANNEN Dl: De Raaff/Sijnesael-Van Hane- gem/Schelinski 8-4. VROUWEN D2: Van de Broeke/Haers- Cijsouw/Cijsouw 9-6, Sme- kens/Steyaert-De Milliano/Termont 14-2. Door Vincent Ronnes Bonheiden - Burgemeester Jacques Morrens ziet het er niet van komen dat de snelste schaatser van België, woonachtig in zijn eigen Bonheiden, een dezer dagen een huldiging zal on dergaan. Bart Veldkamp, afgelopen weekeinde tot tweemaal toe winnaar op het WK-schaatsen, legt het voorlo pig af tegen een gemeentewerker die begin deze week door burgemeester, schepenen en andere notabelen in het gemeentehuisje van Bonheiden uit bundig werd geprezen vanwege zijn trouwe dienst die al vijftig jaar lang heeft geduurd. Bonheiden, een dorp bij Mechelen, kent zijn eigen schaatsheld niet. Bart Veldkamp dreigde niet goed genoeg meer te zijn voor de Nederlandse schaats ploeg, zocht asiel bij de Koninklijke Bel gische Schaats Federatie (KBSF), was op slag een nationale topper en kon na dit weekeindje WK schaatsen in het Japanse Nagano bijna het hele Nederlandse gezel schap uitlachen. Een Hagenees met een winkel in dezelfde straat als de wasserij van pa en ma Veld kamp bood de ontheemde in zijn riante huis aan de Mechelsesteenweg in Bonheiden een onderkomen. Als hij niet schaatst, traint of reist behoort de schaats-Belg daar te wo nen. Maar of hij er ook werkelijk vertoeft? „Dat denkt ge zelf toch niet?", zegt enkele honderden meters verderop een plaatselijke schaatskenner achter zijn royale pint in pa rochiecentrum De Krekel. Hij kent Veld kamp, eindelijk, de eerste Belg in Bonhei den die van wanten weet. „Ik heb het wel gevolgd op de televisie. Awel, met de Elfste dentocht zat ik 's morgens om vijf uur ook op," vertelt hij. Niemand anders in het dorp die hij kent die ook zo gek is. Veldkamp heeft hier ook niets te zoeken. Die Hollander kan hier hooguit een beetje voor zijn conditie fietsen en heel veel klap- lopen, maar wil hij serieus gaan klap schaatsen, zo geeft onze Belgische kenner toe, dan moet hij naar Nederland. „En let op, daar woont toch ook zijn vriendin, hoe heet ze, die Thomas ja. Daar zal hij toch ook bij willen zijn." Aan de bar in De Krekel worden ze nog een keer volgedaan. En het onderwerp van ge sprek verandert. Volstrekt overbodig om aan de kaartende oudjes aan de tafeltjes te vragen hoe ze Veldkamp vonden. Die ken nen hem evenmin als zijn directe buren aan de Mechelsesteenweg. En evenmin als de pompbediende schuin tegenover Veld- kamps Belgische verblijf. Als ze het hele verhaal heeft aangehoord, meent ze toch wel eens van Veldkamp gehoord te hebben. „Het zal-nie zijn, hè," klinkt het nauwelijks verbaasd, om snel tot zaken over te gaan met de volgende klant. De nachtrust in Bonheiden heeft er niet on der geleden. En de rest van België heeft al evenmin wakker gelegen van de wereldtij den die Veldkamp namens dat land in Na gano heeft geschaatst. Niettemin is er sprake van een opleving. Dankzij de Hollandse Belg, zo weet secreta ris-generaal Luc de Dier van de KBSF, in het dagelijks leven medewerker op het postkantoor te Liedekerke, te melden. „De kranten kunnen er niet omheen," zei zijn vrouw al, toen ze thuis de telefoon van Bel- gië's schaatsbond aannam. De Belgische schaatsbond verzorgt de ad ministratieve rompslomp voor haar lid Veldkamp. „Hij heeft het financieel verder goed voor elkaar. En ook hoe hij moet trai nen, weet hij natuurlijk zelf veel beter," zegt De Dier. „Dat moet-ie zelf allemaal doen. Tenslotte zijn wij hem niet gaan ha len." Graag zullen ze hem helpen snel tot Belg genaturaliseerd te zijn, zodat hij bij de Olympische Winterspelen van volgend jaar helemaal echt Belg is. Dan kan secretaris generaal De Dier de supertijden van Veld kamp ook in de Belgische boeken noteren. Nu kon dat nog niet. Nederland erkent die tijden ook niet. Tenslotte werden ze gere den door een klapschaatser namens België, Bart Veldkamp, anonieme ingezetene van Bonheiden. Zeist - De KNVB voert de door de wereldvoetbalbond FIFA be pleite strafschoppenserie vóór de verlenging op zijn vroegst pas volgend seizoen in. De Nederlandse voetbalbond legt het voorstel tot reglementswijziging tijdens de voorjaarsvergadering op 26 mei aan de clubs voor. De FIFA stelde dinsdag tijdens een bijeenkomst in Zurich voor de strafschoppen voortaan direct na de reguliere speeltijd te nemen. Tijdens de daaropvolgende verlenging zou er dan in ieder geval één elftal - de ploeg die de strafschoppen het slechtst nam - op de winst moeten spelen. De FIFA laat de Europese voetbalbond UEFA en de nationale bonden er vrij in te bepalen wanneer ze met de nieuwe regel aan de slag gaan. „Maar de kwartfinales van het bekertoernooi ko men natuurlijk veel te vroeg," aldus KNVB-woordvoerder Rob de Leede. „We maken dit seizoen met de huidige regels af." Binnen de KNVB zullen eerst een aantal commissies zich over het FIFA-voorstel buigen. Daarna hebben de clubs de doorslagge vende stem. Amsterdam - In Amsterdam verrijst binnen twee jaar aan de Sloterplas een nieuw wedstrijdbad dat voldoet aan alle interna tionale eisen. De kosten bedragen 40 miljoen gulden. De deelraad Geuzenveld/Slotermeer heeft haar fiat daaraan gegeven. Aanhet eind van dit jaar gaat de eerste paal de grond in. Het bad krijgt een deelbaar vijftig meter wedstrijdbassin - uniek voor ons land -, een tien meter hoge springtoren en een instructie- bad. Ook voor de recreatiezwemmer wordt een aantal faciliteiten gemaakt. Bovendien is er plaats voor een buitenbad. Het huidige Sloterparkbad voldoet niet meer aan de moderne ei sen en verkeert in een zorgelijke staat. Het personeel gaat in zijn geheel mee over. Amsterdam - Het binnen afzienbare tijd gerenoveerde Olympisch Stadion in Amsterdam staat bij een aantal sportbonden in de be langstelling als accommodatie. In de nieuwe opzet krijgt het een internationale atletiekbaan en biedt het plaats aan 25.000 toe schouwers. De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) neemt bin nen enkele maanden de beslissing al dan niet haar bondsbureau in de voormalige creatie van Wils te vestigen. De huidige accom modatie in Nieuwegein wordt te klein. Zeker is dat de stichting topsport evenementen Amsterdam en het Olympisch steunpunt Amsterdam hun burelen bij het Olym pisch Stadion onderbrengen. Ook de Nederlandse boksbond (NBB) heeft reeds het besluit genomen een van de kantoren te be trekken. Indien Nederland in het najaar wordt aangewezen de strijd om de Europese atletiektitels in 2002 te organiseren, moet nog een be sluit worden genomen voor een accommodatie voor de noodzake lijke 'warming up', een vereiste om de EK te mogen organiseren. Den Haag - Edwin Grünholz heeft een contract tot het einde van dit seizoen getekend bij ADO Den Haag. De 27-jarige vleugels pits zal in die periode niet in de zaal voetballen. Grünholz verruilde vorig jaar ADO Den Haag voor RBC. Na en kele maanden stopte hij bij de Roosendaalse club en wijdde zich volledig aan het zaalvoetballen. Trainer Wotte van ADO haalde hem over terug te keren. De KNVB heeft FC Utrecht zwaar gestraft voor het gedrag van zijn supporters. De club kreeg in totaal een geldboete van 30.000 gulden opgelegd wegens wanordelijkheden van de aanhang tij dens de uit-wedstrijden tegen SC Heerenveen (30 november) en Willem II (20 december). Ook FC Volendam moet betalen. De KNVB legde een boete van 25.000 gulden op wegens wanordelijkheden tijdens de op 1 de cember gespeelde wedstrijd tegen FC Twente. Arno Splinter heeft zijn contract bij Ajax met vijf jaar ver lengd. De negentienjarige verdediger maakte dit seizoen zijn de buut in de hoofdmacht. Hij speelde ondermeer in de uitwedstrijd van Ajax tegen Grasshoppers (0-1), waarin de Amsterdammers zich kwalificeerden voor de kwartfinales van de Champions Lea gue. In dat duel nam hij de plaats in van de Braziliaan Santos. Morioka - Mark Janbroers (23) heeft gisteren voor de eerste Ne derlandse seizoenzege in het snowboardcircuit gezorgd. Hij won in het Japanse Morioka de wereldbekerwedstrijd op het onder deel cross. De overwinning leverde Janbroers ongeveer 12.500 gulden op. Meer dan de winnaars van vorige wereldbekerwed strijden kregen. De organisatie besloot namelijk het prijzengeld drastisch te verhogen. Voor Janbroers telde niet alleen het geld, maar vooral de zege. „De Nederlanders komen eraan," zei de skiër, wiens ploeggenoot Frank Germann in de voorrondes strandde. „De ban is gebroken, we hebben eindelijk eens gewonnen," aldus Janbroers. „Ik hoop dat dat een voorbode is van de toekomst. Dan wil ik vaker op het podium verschijnen." Morioka (Jap). WB snowboard, cross. Mannen: 1. M. Janbroers (Ned), 2. Hagman (Zwe), 3. Messner (Ita), 4. Voyat (Ita). Germann uitgeschakeld in kwalificatieronde. Vrouwen: 1. Riegler (Oos), 2. Van Ert (VSt), 3. Ruby (FRa), 4. Birkl (Zwe). Utrecht - Marko Koers heeft besloten mee te doen aan de wereld kampioenschappen indooratletiek, die van 7 tot 9 maart worden gehouden in Parijs. Koers, zevende tijdens de 1500 meter van de Olympische Spelen in Atlanta, weet nog niet welke afstand hij loopt. Hij kan kiezen tussen de 800 en 1500 meter. Koers besliste positief naar aanleiding van de goede wedstrijden die hij onlangs liep. Hij won een 1000 meter in Gent en, afgelopen zondag, de 800 meter in Lievin, in een persoonlijk indoorrecord van 1.47,42. De limiet voor deelneming aan de WK is 1.48,00. Koers is de vierde Nederlander die zeker is van de WK. De ande ren zijn: Patrick van Balkom (200 meter), Sharon Jaklofsky (ver) en Stella Jongmans (800 meter). De laatste plaatste zich op grond van haar zilveren medaille vorig jaar tijdens de EK, maar ze twij felt nog of ze meedoet omdat de vorm niet optimaal is. Komend weekeinde zijn de nationale kampioenschappen in Den Haag, de laatste belangrijke kwalificatie-wedstrijden. Beekbergen/Arnhem - De gebroeders Alexander en Christian Selk maken met onmiddellijke ingang geen deel meer uit van de turnselectie van het nationaal steunpunt op Papendal. Dat is een gevolg van de onoverbrugbare verschillen van inzicht tussen de trainingsstaf van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Bond (KNGB) en de Arnhemse turntalenten. Ook de nummers drie en vier van Nederland, Piet de Haze en Wy- bren van der Wal, overwegen zich uit de selectie terug te trekken en mogelijk zelfs hun turnloopbaan te beëindigen. De broers Selk gaan buiten de bond om door met de wedstrijdsport en kunnen zich op die manier ook kwalificeren voor de wereldtitelstrijd eind augustus in Lausanne. Madrid - Valencia heeft Raul van Real Madrid een droomaanbod gedaan. De aanvallende middenvelder kan een contract van zes jaar tekenen met een salaris van bijna zes miljoen gulden per sei zoen. De negentienjarige ploeggenoot van Clarence Seedorf is één van de grootste talenten in Spanje. Raul neemt het aanbod in overweging. In zijn verbintenis met de 'Koninklijke' staat een clausule dat hij voor 20 miljoen gulden van club mag verwisselen. Valencia is naarstig op zoek naar een spits. Raul speelde vorig jaar in de aanval, maar trainer Capello gebruikt hem dit seizoen als middenvelder. Boekarest - Veldloopster Iulia Negura (30) is twee jaar geschorst door de Roemeense atletiekunie. Bij een dopingcontrole na de EK cross in Charleroi in december vorig jaar reageerde ze positief. Negura verliest haar Europese titel. Volgens de internationale richtlijnen had ze een schorsing van vier jaar kunnen krijgen. De bond heeft haar die straf niet gege ven, omdat ze voor de eerste keer betrapt is. Het is nog onduide lijk of de internationale atletiekfederatie (IAAF) de schorsing overneemt. Het huis aan de Mechelsesteenweg in Bonheiden waar Bart Veldkamp staat inge schreven. FOTO HERMAN RICOURT

de Stem | 1997 | | pagina 11